Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) Bpeter58


Bpeter58
csendes tag

Ha már ilyen pozitívan értékeltétek, erre is kérek szépen véleményt: [link]

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6102) Szten Márs válasza Bpeter58 (#6101) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Annyira nem vagy kezdő szerintem ;)

(#6103) Bpeter58 válasza Szten Márs (#6102) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Kőszi, pedig 30 évvel ezelőtt Praktikáztam kicsit, azóta meg csak tényleg egy Nikon Coolpix 3300 volt, de ez a gép olyan mint a síelésnél a Carwing léc, megy magától! :DD :DD :DD
Köszönöm az elismerést, most küldök egyet a kisfiam képeiből, elvégre ő kapta a gépet!!
Én csak játszom vele, mint az egyszeri apuka, a villanyvonattal. :)
[link]

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6104) orbano válasza Bpeter58 (#6101) üzenetére


orbano
félisten

Összegezve a 3 képet, a komponálásra fektetnék nagyobb hangsúlyt, a többi tényleg eléggé rendben van.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6105) Bpeter58 válasza orbano (#6104) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Na most melyik 3 ra gondolsz a 4 ből? :F

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6106) orbano válasza Bpeter58 (#6105) üzenetére


orbano
félisten

Nyilvánvalóan Téged illetett a kritika, ebből következik hogy az a 3, amit Uraságod készített :U A fiad képére nehezen mondhatnám azt, hogy figyelj jobban oda a komponálásra, amikor nem te fényképezted :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6107) Bpeter58 válasza orbano (#6106) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

:R Igaz majd jobban figyelek :W , de ha már azt is láttad?
Minden kritikát nagyra értékelek, a fiam nevében is!

[ Szerkesztve ]

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6108) Sas madár


Sas madár
őstag

Érdekelne milyen programot használtok Xp-n ami esetleg jobb mint ha feltenném amit a sony adott picture package-t??

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#6109) Bpeter58 válasza Sas madár (#6108) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Picasa2 ingyenes, alapokat tudja RAW formátummal is bír, hobbi szinten nekem elég, ha meg nem, akkor a géphez kapott Digital Photo Professional 3.2 :K
De én tenyleg kezdőnek számítok a témában.

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6110) orbano válasza Bpeter58 (#6107) üzenetére


orbano
félisten

nekem az egész képet elrontja a megvilágítás, nem tetszik :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#6111) Sas madár válasza Bpeter58 (#6109) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi
Megpróbálom először összekötni a géppel anélkül,hogy bármit feltetem volna hátha úgy is tudom a képeket csatolni... :F

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#6112) Bpeter58 válasza orbano (#6110) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Csak finombeállítással változtatok a megvilágításon, nekem ezzel nem volt bajom, még egész alexes képnél sem, persze van jobb, de ahogy mondtam, amatőr szinten nekem bevált, családi és egyéb tömegfotók esetében.

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6113) Bpeter58 válasza orbano (#6110) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Csak finombeállítással változtatok a megvilágításon, nekem ezzel nem volt bajom, még egész alexes képnél sem, persze van jobb, de ahogy mondtam, amatőr szinten nekem bevált, családi és egyéb tömegfotók esetében.
még két kép más témában, vélemény ezekről?[link]
[link]
Bocsánat a duplázásért!

[ Szerkesztve ]

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6114) Cs.-Istvan


Cs.-Istvan
csendes tag

:)
Tárgyfotó: [link]

- Olympus E-510 - Debian lenny - GO - http://freedigital.hu

(#6115) Cs.-Istvan


Cs.-Istvan
csendes tag

:F

[link]
[link]

- Olympus E-510 - Debian lenny - GO - http://freedigital.hu

(#6116) BEE válasza Cs.-Istvan (#6114) üzenetére


BEE
addikt

Ez tetszik, bár nekem cseppet alexpósnak tűnik.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#6117) BEE válasza Cs.-Istvan (#6115) üzenetére


BEE
addikt

A második jobb, az első valahogy bántja a szemem. :F
Talán az élesítés, talán más, de kicsit bántó.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#6118) Kazimír


Kazimír
őstag

A nővérem készítette a Villányi kirándulásuk során:
[link][link]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6119) Bpeter58 válasza Kazimír (#6118) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Gratulálok, szép munka, nekem nagyon tetszik! :C

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6120) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Helótok! Fotózgatok én is (nem rég kezdtem) és most állok egy bridge gépe vásárlása előtt, de addig is feltennék néhány képet a mostani Canon A530-al készültek közül.

(#6121) Kormi76


Kormi76
aktív tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6122) D4rkm4n válasza Kazimír (#6118) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Kár hogy meglehetősen zajosak a képek. :(
Az elsőnél egy kicsit vágtam volna jobbról és balról.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6123) Szten Márs válasza Kormi76 (#6121) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az első ne mond nekem sokat, sem színeiben, sem koncepciójában, viszont a második nagyon tetszik. Naplementés képe gondolom mindenkinek van 200 darab, aki valaha fényképezőtt fogott a kezébe, viszont itt sikerült olyan koncepcióba rakni, hogy - legalábbis nekem - izgalmasnak hat, és azon kevés képek egyike, aminek jól áll a középre szerkesztettség. Jó meglátás volt. Szóval grat, nekem tetszik.

(#6124) Kazimír válasza D4rkm4n (#6122) üzenetére


Kazimír
őstag

Egy kis kompakt digitális géppel készültek, mindenfajta utómunka nélkül. A vágásban igazad lehet.. :K
Kössz a véleményt!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6125) *Ropi* válasza Kormi76 (#6121) üzenetére


*Ropi*
félisten

A második képed címe lehetne "energia". :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6126) tbs válasza Kormi76 (#6121) üzenetére


tbs
addikt

:) Képek. Dejó! 2. csinos. ;)

(#6127) D4rkm4n válasza Kormi76 (#6121) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az első kép tetejéből bőven lehetne levágni. A második kép viszont tényleg nagyon jó lett! ;)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6128) Bpeter58 válasza Kormi76 (#6121) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

A 2. nekem is tetszik, a kompozíció, és a színvilág is kellemes. Grat!
Ezekről se hideg, se meleg?
[link]

[ Szerkesztve ]

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6129) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Köszi a reakciókat! :) Az "Energia" tényleg találó cím a 2.-nak. Még egyszer köszi szépen! :)

(#6130) Bpeter58 válasza Kormi76 (#6129) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Újabb címjavaslat : Energiamérleg ?

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6131) Kormi76 válasza Bpeter58 (#6130) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Megmondom őszintén még nem nagyon gondolkodtam azon, hogy címet adjak a képeimnek, de jobbnál jobbakat mondok :)

[ Szerkesztve ]

(#6132) *Ropi* válasza Bpeter58 (#6113) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szvsz az első képednek a Te megközelítésed szerint a szimmetria lenne az egyik legfontosabb eleme, viszont ez nincs meg, mert az egész balra csúszott. Így nekem suta kissé, bár tetszik a high-tech milliő. ;) Amúgy mi ez, valami hőleadó? :F A második úgy lehetne jobb, hogy a tetején lenne valami "csúcspont". Kellemesen vezetik felfele az ember szemét ezek a vasvalamik mint a lépcsőfokok, de nincs meg az érzés, a végén, hogy felértél valahová. Az első kép befejezettebb, kellemesebb a szem(em)nek. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6133) *Ropi* válasza Kormi76 (#6129) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6134) orbano válasza Bpeter58 (#6112) üzenetére


orbano
félisten

milyen finombeállításról beszélsz? telibe van vakuzva a madár :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6135) *Ropi* válasza orbano (#6134) üzenetére


*Ropi*
félisten

Finoman vakuzta telibe. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6136) Bpeter58 válasza *Ropi* (#6132) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Köszönöm a véleményt , igaz van mire figyelnem .
Egyébként az épülő betoncserép gyárunk körszárítójáról készültek a felvételek.
Még nagyon az elején tartok a fotózásnak, csak 16. -a óta csinálom, de annál lelkesebben, nagyon megszerettem, egy ilyen géppel más a világ!

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6137) Bpeter58 válasza orbano (#6134) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Eh én csak a Picasat ért kritikának értettem (félre) :W , bocs!
Majd még a topicozást is gyakorlom!

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6138) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Megcsináltam még egy régebbi képemet Photomatix Pro-val meg PSP-vel kicsit tuningosabbra:

RAW-ból alapbeállításokkal ilyen

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6139) *Ropi* válasza Hydra SR (#6138) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egyre jobban érdekel ez a Photomatix. ;) De amúgy meg látom, jó képből könnyű ilyet csinálni... ;) :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6140) Hydra SR válasza *Ropi* (#6139) üzenetére


Hydra SR
addikt

Távol álljon tőlem, hogy saját magamat akarjam mindenáron fikázni de én az eredetiben semmit nem látok ami megfogna :) De azért örülök, hogy tetszik és köszi a véleményt :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6141) germanh válasza Hydra SR (#6140) üzenetére


germanh
senior tag

Az eredeti az nálam sem vált ki különös érzéseket...
De amit alkottál belőle az nagyon durva :Y
Nagyon bejön :C grat

Enjoy the pain!

(#6142) orbano válasza Hydra SR (#6140) üzenetére


orbano
félisten

Az eredetire nem emlékszem (bár isemrős a kép és mint ha jól nézne ki), de ez hót ronda... természetesen a szerény véleményem szerint :R A leginkább a "napsugarak" váltották ki az ellenszenvem, bár a színvilág sem az én ízlésem. Csak hogy valamennyire építő jellegű is legyen a kritikám :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#6143) Hydra SR válasza orbano (#6142) üzenetére


Hydra SR
addikt

Az eredetit nem tettem fel, mert nem éreztem olyan jól sikerültnek :)
A napsugarakat utólag tettem a képre.
Hát ízlések és pofonok, van akinek bejön a képmanipuláció, van akinek nem. Nekem hol igen, hol nem. Néha rámjön és csinálok egyet :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6144) *Ropi* válasza Hydra SR (#6140) üzenetére


*Ropi*
félisten

A színek dinamikája bejövős az eredetin, bár tény, hogy egy kicsit kontrasztosabban mégjobban tetszene. ;) A narancs energiától duzzadó harsány árnyalat, de a pasztellek megfelelően lágyítják.

Nagyon belejöttem a képcím-adásba :DDD : "2020, a város szélén". ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6145) Bpeter58 válasza Hydra SR (#6138) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Kicsit absztrakt lett , jó kifejezés a "tuningosabb" mert szerintem az lett, mint a Zaporozseccel, egy komoly NSU átépítés közben, de azért nem lett belőle Mercédesz!
Ettől függetlenül nekem is tetszik, nem sok köze van az eredetihez, de azon sokáig biztos nem nézelődnék, ez viszont vissza vissza hív. A ráfordított munka mindenképpen jót tett, és hát az már maga is hozzáadott érték! :R
Tessék szíves megbírálni, melyik a jó irány?
ez:[link]
Vagy inkább ez se':[link]
és itt egy korábbi téma más vágással és fényekkel:[link]
Most mi a vélemény?
:F

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6146) *Ropi* válasza Bpeter58 (#6145) üzenetére


*Ropi*
félisten

A második templomos kép a jobb, arravonatkozólag: túl sok dolog "lóg be" (autó, kresztábla, bokrok, fák, helyi nevezetességek táblája, stb.) az előtérben, ezt lehetőség szerint kihagytam volna más nézőpont megválasztásával. Pl. hamár a templom elől nem lehet kihagyni a tereptárgyakat, úgy választottam volna a képkivágást, hogy a kép jobb szélén belógó negyed fa vagy abszolúte ne látszódjon, vagy teljesen, akkor viszont az egész kompozíciót tágabb képkivágással lehetett volna készíteni, ami szvsz jót is tett volna a képnek, így olyan zsúfolt hatást kelt, minden egyrakáson. Kár (bár erről nem tehetsz), hogy a templom ajtaját és a fél frontját eltakarja a másik fa...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6147) Bpeter58 válasza *Ropi* (#6146) üzenetére


Bpeter58
csendes tag

Igen ezt én is látom rajta, nehéz lett volna jobb rálátást találni, mert szűk volt a tér a karácsonyi pavilonok odatelepítése miatt, ezért próbáltam utómunkával a toronyra vinni a tekintetet a szélek lágyításával, de nem nagy sikerrel.
Köszönöm a kritikát, mert ebből épül az ember. Mentségemre szóljon, hogy csak futtában az első párszáz felvételek egyike. Lesz talán még jobb is, a szemem is jobban lát majd, itt tulajdonképpen a torony általam ritkán látott díszítése vetette elő a gépet velem.

Canon EOS 400D, Tamron 18-250mm f/3.5-6.3 DI II, Hoya Pro1 CPL, Canon Speedlite 430 EX, BENRO C-297 n6 CARBON FLEXPOD, BENRO PH-36

(#6148) orbano válasza Hydra SR (#6143) üzenetére


orbano
félisten

a sugarakat kiszedve és a képet függőlegesbe forgatva azért nem lenne rossz... bár a kép előterében ekem kicsit túl erősen kontrasztosak a fatörzsek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#6149) orbano válasza Bpeter58 (#6145) üzenetére


orbano
félisten

Ferde a torony, Uram!!! :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#6150) johnjohn válasza orbano (#6149) üzenetére


johnjohn
addikt

Nema toroony!!! A gép vót ferde!!! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.