Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) *Ropi* válasza johnjohn (#6150) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mindkettőtöknek igaza van: a gép ferdesége okozza a torony nézőponti ferdeségét. ;) Amúgy ezt meg jól elfelejtettem megemlíteni az előzőekben. :W :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6152) Kormi76


Kormi76
aktív tag

[link]
PhotoShop próbálkozás.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6153) marsu válasza Kormi76 (#6152) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Az első képből szerkesztetted a második képet PhotoShoppal?

Mert akkor nagyon jól sikerült próbálkozás ...

:C :C

Press any key to continue ...

(#6154) :AMF:


:AMF:
senior tag

Én is játszottam ma a PS-al. :)
lyukasmarkú :D
cím nélkül

(#6155) *Ropi* válasza Kormi76 (#6152) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az egyedülálló fa jobban tetszik, mint az erdő. Itt kifejezetten jól áll a fa ferdesége. Csak tippelem, hogy valami szépiaeffektet alkalmazhattál mindkét képnél, jobban megnyomhattad volna a csúszkát, hogy barnább legyen, így kicsit hipózott hatása van. De ez csak az én magánvéleményem, egyéni ízlés kérdése. :B Az erdőnél szerintem sok a gaz az előtérben, feljebb kellett volna célozni a géppel, hogy minél kevesebb látszódjon belőle, vagy úgy vágni utólag. Nálad is jobboldalt belóg valami bokor, nem kell az oda. Én valahogy így vágtam volna: [így]. De ez is csak magánvélemény. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6156) *Ropi* válasza marsu (#6153) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6157) *Ropi* válasza :AMF: (#6154) üzenetére


*Ropi*
félisten

A cím nélküli az nálam 10/10. :R A lyukasmarkúnál mi az a négyzetháló-szerű valami, ami beborítja az egész képet? :F Amógy az is jó, csak ez a háló(zat) zavar(ó). ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6158) Terapeuta válasza :AMF: (#6154) üzenetére


Terapeuta
őstag

Cím nélkül: király!

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#6159) Kormi76 válasza marsu (#6153) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Igyekszik az ember... :B
:D Jó akkor majd felteszem az eredetit is....

[ Szerkesztve ]

(#6160) :AMF:


:AMF:
senior tag

Köszönöm.

*Ropi*: ez a PS-ban (nálam az Elements 6 van fent) az Old Photo effekt. Ráeresztettem az eredeti képre, majd a kapott réteget egy kicsit átlátszóvá tettem, hogy egy kis színe is legyen. Nekem így jobban tetszik. Szerintem olyan mintha egy régi újság sport(vicc)rovatából lenne kivágva. :D

[ Szerkesztve ]

(#6161) Kormi76 válasza *Ropi* (#6155) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Kösz :) Nem egy effekt van rajta, hanem több és így lett ez a hatás (magányos fa), a barnaság meg tényleg izlés dolga. A második képet nem vágtam meg, de igazad, nekem is szemet szúrt így utólag az belógó cucc... A te vágásod tetszik, jobb lett :)

:F Amúgy fotsoppban hogy lehet keretet adni a képnek, mert nem jövök rá...?

[ Szerkesztve ]

(#6162) Kormi76 válasza Kormi76 (#6159) üzenetére


Kormi76
aktív tag

origi fa
origi erdő
Na. :)

[ Szerkesztve ]

(#6163) E-scapegoat


E-scapegoat
tag

Sziasztok!

egy "régi" képem
:)

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6164) *Ropi* válasza :AMF: (#6160) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet, hogy még nem nézegettem eleget a régi sportújságokat? :F :D Nem tudom ahhoz társítani, de a hiba valszeg az én készülékemben van. :B Az eredeti jobb szerintem, szinte 3d hatása van, ahogy kilép a labda a térből. :K :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6165) *Ropi* válasza E-scapegoat (#6163) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez nem ott a göcseji demó parasztházban (skanzen, csak hirtelen nem jutott eszembe :DDD ) van? :F :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6166) :AMF: válasza *Ropi* (#6165) üzenetére


:AMF:
senior tag

Én is tippelek: nyíregyházi múzeumfalu. :)

(#6167) E-scapegoat válasza :AMF: (#6166) üzenetére


E-scapegoat
tag

Ott a pont. Át is nyújtok egy hangszórót. :DD
Budapesti létedre nem rossz.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6168) *Ropi* válasza :AMF: (#6166) üzenetére


*Ropi*
félisten

:R ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6169) Batman


Batman
őstag

Szerintetek milyen lett?
bokor


Itt van még pár változat.[link]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#6170) tbs válasza Batman (#6169) üzenetére


tbs
addikt

Semmilyen. :U

(#6171) Batman válasza tbs (#6170) üzenetére


Batman
őstag

Ez is egy vélemény, köszönöm. :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#6172) E-scapegoat válasza Batman (#6169) üzenetére


E-scapegoat
tag

Nagyon ki van égve a kép. Ha nem direkt ilyen, akkor a helyedben korrigálnám lefelé a FÉ-t, esetleg szűkebbre venném a blendét. Hangsúlyozom, hogy nem értek hozzá, csak ugatom a témát, de ilyesmivel próbálkoznék.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6173) *Ropi* válasza Batman (#6171) üzenetére


*Ropi*
félisten

A témáját nem tekintve: jó, hogy kiégetted a hátteret fehérre, mert így kiemeli az előtérben lévő sötétebb árnyalatokat, ez tetszik. Amúgy tényleg tucatkép, de a technika jó. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6174) *Ropi* válasza E-scapegoat (#6172) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ennél jobban nem is zavarhattuk volna össze jobban... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6175) Batman válasza E-scapegoat (#6172) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

Ez nem az eredeti kép, eredetit a lenti linken láthatod, és még pár másik változatot.

Ropi:
Igen lehet,hogy tucat kép de elöbb el kell kezdeni valahol, gyakorlásnak szántam a képet, mint a gépet használni, tesztelni, mint pedig utólagos munkákat próbálgatni rajta.

Köszi véleményeket.

üdv

[ Szerkesztve ]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#6176) E-scapegoat válasza *Ropi* (#6174) üzenetére


E-scapegoat
tag

Na igen. :D Kérdés, hogy mit akart bemutatni a képpel.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6177) :AMF: válasza E-scapegoat (#6167) üzenetére


:AMF:
senior tag

Öööö, izé... :B Bp-en "csak" lakom, meg dolgozom. Egyébként nyíregyházi vagyok. :)

(#6178) *Ropi* válasza E-scapegoat (#6176) üzenetére


*Ropi*
félisten

:) Na igen. De nem rossz próbálkozás, tekintve a téma hiányát. ;] Ahhoz képest jó lett. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6179) tbs válasza Batman (#6171) üzenetére


tbs
addikt

Céltalan beégés, nincs feketeszint (csak szürke), az itt-ott felbukkanó barnák nem tudnak hangsúlyosak lenni, stb. A téma szerintem érdektelen, a technika meg csiszolnivaló. Egy sorozatban esetleg elmehet, de önmagában... :U

Semmilyen. ;)

No, átnéztem a másik topikba is. Az ilyen képeken nem igazán lehet mit tanulni. Nincs igazi témája, amin "dolgozni" lehetne. Itt nincs mit jobbá tenni. Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#6180) *Ropi* válasza :AMF: (#6177) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tudtam, hogy valami turpisság van a dologban! :D :DDD :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6181) Batman válasza tbs (#6179) üzenetére


Batman
őstag

Na csak kibökted!
Ez már tetszik! A kritikából tanul az ember. Szal a következtetés, hogy elég gáz lett, legközelebb sokkal jobban oda kell figyelnem. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#6182) *Ropi* válasza Batman (#6175) üzenetére


*Ropi*
félisten

Senki sem úgy kezdte, hogy rögtön kiállítási képeket tett a fórumra a gépéből, ne aggódj. Szorgalmasan gyakorlunk mindannyian, hogy legyen mivel megörvendeztessük egymást. A kritikák pedig azért rápirítósak egy kicsit, hogy építő jelleggel hassanak, mégha néha keményebbek is a megszokottnál. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6183) tbs válasza Batman (#6181) üzenetére


tbs
addikt

Másik topikba írok.

(#6184) orbano válasza *Ropi* (#6182) üzenetére


orbano
félisten

azért itt elég ritka a kemény kritika, inkább a :C :R :K a slálger ;]

A vér nem válik VAZZE!™

(#6185) E-scapegoat válasza orbano (#6184) üzenetére


E-scapegoat
tag

Pedig jobb lenne. A vállveregetésből nem lehet tanulni semmit.

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6186) tbs válasza E-scapegoat (#6185) üzenetére


tbs
addikt

De a "Semmilyen"-ből sem... :U

(#6187) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Na akkor feltöltöm a karácsonyi tevékenykedésem eredményét. Egy-kettő volt már, de most megcsináltam rendesen az utómunkát azokon is:

Még van pár, egy sorozatot összerakok majd a csuszkáról amint sorban tömi a csőrébe a diódarabokat. 4-et sikerül belepréselnie egyszerre.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6188) E-scapegoat válasza tbs (#6186) üzenetére


E-scapegoat
tag

A "Semmilyen"-t nem tekintem kritikának.

[ Szerkesztve ]

"Just freedom is only a hallucination / That waits at the edge of the distant horizon / And we are all strangers in global illusion / Wanting and needing impossible heaven"

(#6189) tbs válasza E-scapegoat (#6188) üzenetére


tbs
addikt

EZ nem kritikus topik és oldal. Jó volna, ha nem válna azzá. Ha vkinek erre van igénye, menjen az erre szakosodott helyekre. Inkább megtapsolok -> :C egy kevésbé jó képet szöveg nélkül, ha lelkes az illető, mint hogy lehúzzam, vagy "marhaságokat" írjak, amit esetleg nem is ért.

Pl. a képeim többsége NEKEM tetszik. (Ugye BEE..? :DDD ) Lehet más is így van vele, nem piszkálom hát. ;)

Folytassuk privátba, ha gondolod, de ne itt.

Ezt nézd -> [link]... Ezen nem kéne változtani.

[ Szerkesztve ]

(#6190) orbano válasza Hydra SR (#6187) üzenetére


orbano
félisten

az utsó kettő tetszik, a diósnál kár, hogy nem volt több mélységélességed, így a szeme életlen ami engem zavar. a másik az szép póz, kár az időjárásért, így nem igazán jönnek elő a színek, minden olyan fakó :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#6191) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Sehol nincs rendes, rendszeres kritika. Vagy fikázás megy, vagy nyalás, vagy sablonos semmi mintha a fotózás szabvány lenne és semmilyen irányban nem lehet eltérni soha semmitől. Vagy egyszerűen csak olyan alacsony színvonalú az oldal, hogy próbálnának ugyan segíteni egymásnak csak nem tudnak. De olyan is van, hogy semmi sincs.
Tanulni egyikből sem lehet igazán. Vadászni kell a hasznos kritikára. A saját értékrend kialakítása célravezetőbb, mint várni arra aki majd megmondja a tutit.
Ettől függetlenül én is arra buzdítanék mindenkit, hogy mondja el a gondolatait a képekről. De azt ne felejtse el senki, hogy ez nem iskola és nem verseny, nem kap ötöst vagy aranyérmet aki a legjobban mondja el, mennyit ér a kép. Szóval ha nincs véleményed, nem kell erőltetni. Vagy megmaradni a tényszerű, technikai hibák részletezésénél csak az egy idő után unalmas és már senki nem tanul belőle semmit mert ezerszer hallották.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6192) _seth_ válasza Hydra SR (#6191) üzenetére


_seth_
veterán

Ide jó betenni képet mert ugyan nincsenek remekműveim de nem kapom azt, hogy fuuu de sz.r kép... + jó nézegetni is a képeket abból is sokat lehet tanulni :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6193) Hydra SR válasza _seth_ (#6192) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez a PH egyik legnagyobb előnye az összes webgalériával szemben: itt el lehet indulni a nulláról.
Más, fotózásra szakosodott oldalakon már senki nem veszi a fáradtságot, hogy elmondja az alapokat. Pedig azokat nem lehet átugrani.
És bármennyire is igaz, hogy itt is megvannak a néha elfajuló viták, azért még mindig itt a legjobb a csapat. Szerintem.
Talán még sosem említettem de nagyon örülök neki, hogy itt kezdtem. Azokon a helyeken ahova most leggyakrabban járok, nem tudtam volna elindulni. Szerintem más se nagyon.

orbano: hasonlóan látjuk a dolgokat ezúttal.
Az utolsó előttiben az tetszett meg, hogy a csuszka olyan pózban van, ahogy nem szokott. Általában belesimul a fába, laposkúszásban közlekedik. Itt meg úgy áll, mint egy szürkegém. Figyelt valamire. Talán hallotta az ablakon keresztül a gép hangját.
Az utolsón meg a szokatlan nézőpont, viszonylag ritka faj és szokatlan élesség amik miatt érdekesnek találtam. A mélységélességet én is szívesen vettem volna nagyobbra, sajnos a háttér túl közel volt és rosszabbnak találtam azokat a képeket amiken nagyobbra vettem mert a háttér annyira elrontotta az összhatást, hogy elveszett a téma. Ki kell találnom erre majd valamit. Azt hiszem, van is egy ötletem ami megvalósítható. Túl közel van a fa a háttérben de ha kiteszek egy farostlemezt akkor lehetne az a háttér, úgy kell nézőpontot választani, hogy az legyen ott. És akkor nincsenek fény- és árnyékfoltok.
Leshelyről most fotóztam először, van még mit tanulni.
Köszönöm a véleményt.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6194) szuzi80 válasza Hydra SR (#6193) üzenetére


szuzi80
tag

szia Hyrda!

A weboldaladon 2007. júniusban és októberben készült képeket melyik gépeddel
és milyen objektívekkel csináltad? (a képsorozat elején lévő ízeltlábúakra gondolok)
Nagyon szépek.

(#6195) Hydra SR válasza szuzi80 (#6194) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szia
Canon 50mm F1.8 Mk II + közgyűrűsor. A vakusak egy részéhez fényterelőt használtam, amelyikeken szórt fények vannak, például a hangyások.
Örülök, hogy tetszenek

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#6196) szuzi80 válasza Hydra SR (#6195) üzenetére


szuzi80
tag

és a gép Canon EOS 400D ?
Ha jól sejtem ez FIX fókuszos objetív... 1.8-as fényerős... hmm... drága mulatság lehet :-)
Megnéztem az árlistán 29ezer újonnan a digifényképen. Azt hittem több. Ez igen jó vétel volt.
Olympus Zuiko ED 50 mm f/2.0 ~ 140ezer pénz,
de a Sigma 24 mm f/1.8 EX DG és a Sigma 30 mm f/1.4 EX DC HSM objektívek 115ezerbe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#6197) *Ropi* válasza szuzi80 (#6196) üzenetére


*Ropi*
félisten

28k boltban újonnan. :K Használtan már 20-ért, vagy olcsóbban is kapsz. A régebbi (MK I.) fémbajonettes változata drágább valamivel.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6198) szuzi80 válasza *Ropi* (#6197) üzenetére


szuzi80
tag

Hú, gyorsabb voltál! Amig szerkesztettem jött a válasz..
Mi most vettünk egy Oly E-400-ast, ahhoz sajna drága az efféle obi.
Fel lehet rá tenni ezt a Canon 50mm-es obit az olympusra? Jól sejtem, h erre való a közgyűrű?

(#6199) *Ropi* válasza szuzi80 (#6198) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sejtésem szerint nem kompatíbilisek egymással. :( A közgyűrű nem erre való, az objektív és a váz közé helyezve az obi fókusztávját módosítja. Ez főleg makrózásnál hasznos, hogy közelebb tudj menni a céltárgyhoz.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6200) szuzi80 válasza *Ropi* (#6199) üzenetére


szuzi80
tag

Ó, köszi, most már értem mire jó a közgyűrű. Akkor ezért árulják a többféle gyűrűsort,
hogy annyival közelebb "jöjjön" a tárgy.

Kérdezhetek mégvalamit?
A makró lencse, az objektív adapter / M42 adapter és a telekonverter mire jók?

Ha jól sejtem a makró lencsét az objektív végére kell feltekerni, de csak nagyítja a képet,
míg a közgyűrű közelebb hozza azt. Biztosan vegyesen is lehet alkalmazni ezeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.