Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21851) *Ropi* válasza Sir Riccio (#21831) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor vagy bemozdultál az AF beállása és az exponálás közt, vagy fókuszhibás az objektíved. :U Tedd fel az eredetit módosítások nélkül, hogy lássuk, hol a bibi!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21852) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Megjártam Auswitz-ot.

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21853) jorden06 válasza sztyui2 (#21846) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem épp ő volt e-digitalon, aki powerkodott, hogy ő elég jól elbírja a 40kilójával a több kilós D300-at, a hat méteres ágyújával? :) Mondjuk szvsz. ha kreatívkodni akar, akkor én, mint szülő nem vennék neki ilyen gépet, kezdésnek bőven elég egy bridge, vagy ultrakompakt. De ők tudják..

(#21854) sztyui2 válasza jorden06 (#21853) üzenetére


sztyui2
őstag

Azt nem tudom. Annyira nem szoktam nézni az Edigital-on a hsz-eket, főleg nem a nikon gépeknél:D
Az edigital csak azért mondtam, mert láttam a blogján, hogy valami edigital-os dobozból csinált tárgysátrat.

(#21855) t_a_m_a_s válasza gamerkiller (#21852) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Szerintem kicsit dől, meg olyan turistafotó benyomása van. Szvsz nagyon nehéz ott olyat fotózni, ami tényleg jól érzékelteti a hely "hangulatát"...

Holnap majd jól beletépünk...

(#21856) gamerkiller válasza t_a_m_a_s (#21855) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igen, nekem is feltűnt hogy mintha dőlne egy kicsit, de Picasa szerint egyenes.

Nem turistafotóra törekedtem, de nem tudom hogy lehetne érzékeltetni a hangulatot..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21857) Tomate válasza gamerkiller (#21856) üzenetére


Tomate
veterán

Véleményem szerint, itt maga a téma, a durva. Csak mivel rengeteg helyen lett már publikálva ilyen és ehhez hasonló megsemmisítő tábor ezért nehéz újat mutatni. Technikailag meg semmi extra nincs benne.

(#21858) gamerkiller válasza Tomate (#21857) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Értem én mire gondolsz és igazad van, de nekem tetszik, és gondoltam megosztom veletek.:)

És ez?:) Krakkó éjjel.

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21859) sztyui2 válasza gamerkiller (#21856) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát először is hangulatot nem lehet érzékeltetni egy olyan képpel, ami majdnem pont olyan, mintha most pottyant volna ki a gépből.
Szép zöld fű, miegymás nem kell egy ilyen képre:D
Alulszaturált, baljós hangulat kell ide, nagy kontrasztokkal és sok feketével. Aztán a végén megfűszerezed valami színvilággal(ahogy érzed, nekem pl bejön az acid), és kész is a "hangulat":D
Bocs, hogy belenyúltam a képbe, én is útálom ha az enyémbe belenyúlnak, mert én általában nem véletlen csinálom a dolgokat úgy, ahogy csináltam, és nem szeretem, ha valaki a saját ízlésére akarja formálni, de...
Kicsit módosítva
Jah, és ha nem lennék lusta, akkor kerestem volna sxc-n vagy valami ingyenes stockfotó oldalon egy felhőt(vagy fotóztam volna) és betettem volna a nagy fehér, kiégett rész helyett. Mert ugyebár még ha a felhő is drámai, az jó dolog:D

[ Szerkesztve ]

(#21860) t_a_m_a_s válasza gamerkiller (#21856) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Azt én sem tudom, de tipikusan az a hely, ahol az első pár blokk után elcsendesülnek az emberek, leteszik a kamerát, fényképezőt, és eluralkodik rajtuk a döbbenet (nekem legalábbis ez volt az érzésem ott...) Ezt kell(ene) valahogy megörökíteni.

Holnap majd jól beletépünk...

(#21861) gamerkiller válasza sztyui2 (#21859) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Aztadurva! Na jó.. Töltöm lefelé a photoshop-ot, a Picasa nem ér semmit! Ez nagyon jó lett, köszönöm szépen! Igazából nem bánom hogy ha belenyúlnak, elég kezdő vagyok még. :R

Igen, igazad van, de a Picasa ennyit tud. Ha megnézed, nem az eredeti kép mert a széleit elfeketítettem, és egyenesítettem. Élesítettem, és Fókusz FF-eltem..;)

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21862) Olcsi válasza sztyui2 (#21859) üzenetére


Olcsi
senior tag

Mi ez a stockfotós dolog, amit említettél? Le vagyok maradva rendesen...

(#21863) gamerkiller válasza t_a_m_a_s (#21860) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Igen, ezt észrevettem már az első alkalommal is pedig már 3* voltam ott. De tervezek egy 4.-iket, mert Krakkó megér pár száz képet. Nameg persze Auswitz-Birkenau is, csak oda azért durva lenne bemenni 4*..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21864) j.bravo válasza t_a_m_a_s (#21860) üzenetére


j.bravo
addikt

Márciusban jártam ott. És igen, az "Arbeit macht frei" még rögzült az érzékelőn, meg még néhány kép, aztán nem tudtam tovább a táskán kívül tartani a gépet.

Az az érdekes egyébként, hogy a helyi szuvenírboltban láttam olyan (nyilván helyi fotós által készített) könyvet/albumot is, ahol a címlapfotón egy naplementekor készült kép volt ugyanezen szögesdrótkerítésről, és ha nem tudtam volna hogy miről készült, még azt is gondoltam volna, hogy kellemes kép, milyen jól néz ki - de mivel előtte láttam, ezzel a kontraszttal még durvább volt...

Whatever.

(#21865) #31757056 válasza j.bravo (#21837) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem biztos, hogy végül a fotózásban fogja sokra vinni, mert a blogja szerint motorcsónakversenyzik nemzetközi szinten is, teniszezik, korábban kézilabdázott, meg nagyon jó tanuló is, szóval ha igaz akkor elég ritka gyerek. Persze a szülői háttér nagyban bejátszik abba, hogy tudják és akarják-e támogatni, vagy pedig hagyják elkallódni. Kizárólag önerőből ilyen vagy hasonló műfajokban nagyon nehéz valamit is elérni, bár nem lehetetlen.
Ha jól tudom egyébként Lewis Hamilton apukája talán vasutas volt, elvileg az sem egy gazdag család, csak már kisgyerek korában felkarolta a McLaren

(#21866) gamerkiller válasza #31757056 (#21865) üzenetére


gamerkiller
senior tag

A vasutas szakma igen jól kifizetődő, és megbecsült szakma volt... Olyan mint a kamionos...

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21867) #31757056 válasza gamerkiller (#21866) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az hát, mind sokra vitte, azok közül a vasutasok közül akiket ismerek :U Mondjuk ez Magyarország, lehet odakint ez egy valóban kiemelkedő réteg...

[ Szerkesztve ]

(#21868) gamerkiller válasza #31757056 (#21867) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Én speciel most az USA-ra gondoltam, ritkábban mentek haza mint a kamionosok..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21869) j.bravo válasza #31757056 (#21865) üzenetére


j.bravo
addikt

http://en.wikipedia.org/wiki/Lewis_Hamilton
Ha ennek lehet hinni, a nagypapa dolgozott a londoni metrón :)
Apuka IT Manager :) aki azért sokat (erőn felül) tett a fia támogatásáért, ld. a linket.

Nyilván azért az nagyon kellett, hogy tökös gyerekként odamenjen Ron Dennishez hogy "haver, nálad akarok majdeccer versenyezni" :D

13 éves korban nyilván kell egy felnőtt aki menedzsel, vagy terelget. Ez lehet szülő, lehet edző, vagy tanár, de valaki kell, ennyi idős korban fehér holló-szerű az önmenedzselő ember, lássuk be :)

Remélem, összejön neki és tényleg sokra viszi (és nem száll el). Azért kicsit irigylem. ;]

Sok évtizede egyébként a vasutas tényleg megbecsült szakma volt.
Sőt, a tanár is. Meggyőződésem hogy ez utóbbinak mindenképpen, de igazából mindkettőnek megbecsültnek is kéne lennie. De ez már annyira OFF, hogy... :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#21870) sztyui2 válasza j.bravo (#21869) üzenetére


sztyui2
őstag

Sok évtizede még sokkal több megbecsült szakma volt...
Remélem mire felnövök, a fotózás még megbecsült szakma marad.

(#21871) j.bravo


j.bravo
addikt

Van itt egy kép, a hétvégén készült. Tele van hibákkal, tudom :-)
Ki van égve itt-ott, a vágás lehetett volna lejjebb (felém jött a karja ezért az előnyteéenül vastagnak látszott volna, ezért vágtam le), na meg belelógnak azok a fránya nádlevelek - de nekem pont ezek miatt, és a bokeh miatt tetszik.
Szerintetek...?

Whatever.

(#21872) Tomate válasza j.bravo (#21871) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem bejön. :)

Első portré alanyom (egy bábu :) )

Csináltam 2 féle változatot is. Szerintem ehhez a témához jól áll.

(#21873) sztyui2 válasza j.bravo (#21871) üzenetére


sztyui2
őstag

Bokeh nekem is bejön!

(#21874) Szten Márs válasza j.bravo (#21871) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem annyira nyerő a bokeh, legfőképpen, mert gyönyörű szögletes sokszögeket sikerült az objektívnek a bokehbe varázsolni, milyen obival készült ez, ami ennyire nem volt képes legalább közelítőleg kör alakká varázsolni azokat?
Kissé zizis emaitt, nem csak az alakjuk, de a nagy számuk miatt is. Hiányzik a homogenitás érzete, hiányzik az, hogy a bokeh egy kellemes hátteret játszon, ami kiemeli a fotó alanyát saját magából, és arra terelje a figyelmet. Itt, legalábbis nekem el-elviszi a bokeh a figyelmemet a fotó tényleges alanyáról.

(#21875) j.bravo válasza Szten Márs (#21874) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez pedig egy Nikkor 50/1.8, és tud szép szabályos kör alakút is, ezen kívül is mutathatok még :)
Kösz a többi észrevételt!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#21876) Szten Márs válasza j.bravo (#21875) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na, ez a képed pl kifejezetten tetszik, amit mostlinkeltél :K Csak jönnék rá, hogy mit ábrázol :DDD és valóban, itt szép kör alakokat sikerült összehoznia :K Hányas rekeszen csináltad a portrét, ahol már egyértelműen sokszögesedett?

(#21877) j.bravo válasza Szten Márs (#21876) üzenetére


j.bravo
addikt

Portré: 2.5, leveles (mert valami virágnak a levele) 1.8

Whatever.

(#21878) máyköl válasza j.bravo (#21871) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is tetszik, bár a kiégés nagyon zavar...

(#21879) runner 125 válasza j.bravo (#21837) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valóban.., én konkrétan arra gondoltam, h igenis tegyen érte a gyerek valamit, legalábbis én magamból indulok ki. 19 éves létemre amim van 90%-ban megdolgoztam értük nyáron, s nem ötösökkel. :)
S, így szvsz sokkal nagyobb mértékben megbecsülöm őket, mint ha Anya, Apa alám tette volna. Mellesleg kitolhatjuk az időt, mi van ha nem lesz A..

Egyébként tényleg van szeme hozzá - ha önállóan fotóz, vág, stb..

Noh tényleg csak szvsz, én így látom.
..és még egyszer nem irigykedés volt. :N

Písz.

Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21880) runner 125 válasza gamerkiller (#21852) üzenetére


runner 125
nagyúr

Auswitz?!

..én alapból egy békaperspektívát választottam volna.... :K

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21881) Timyyy válasza gamerkiller (#21863) üzenetére


Timyyy
őstag

Huu, ez az a hely amit egyszer szeretnék megnézni. Annyira durva a történelme hogy egyszerűen hihetetlen, saját szemmel kell látni.... na de majd egyszer... addig is tanulgatom még az alapokat, meg dolgozom fel az olaszországi képeimet folyamatosan, ha lesz valami érdemleges, már mutatom is... :U

(#21882) sztyui2 válasza runner 125 (#21879) üzenetére


sztyui2
őstag

Teljesen egyetértek!
Már azt hittem ide ilyen öregek járnak csak, akik 20-25 évesek:D
Én például 18 éves vagyok, és az egész felszerelésemért megdolgoztam.
Nyáron dolgoztam, logókat készítettem, meg minden, hogy összejöjjön arra a pénz, ami most van.
Anyuci-apuci nekem egy fillért nem fizetett bele. Lehet így jobban is értékelem, nem hagyom el, mint a kisgyerek a D60-át( ;] ), mert kb vele alszok, mert megdolgoztam érte. Meg használom is ezerrel ha már ennyit dolgoztam érte, és ennyit ráköltöttem. És élvezem is. Nem csak egy múló hobbi. Lehet, a srác leszarta, hogy elveszett a D60. Csak annyit mondott:"Apu-Anyu! Kéne egy D300 mer elhagytam a régi gépet.
Válasz:Oké fiam, mennyibe kerül?"
Lehet nála ez csak egy múló hobbi lesz, és egy év múlva már gitár+erősítő kell neki ugyanilyen árban...

(#21883) Croissant válasza sztyui2 (#21882) üzenetére


Croissant
aktív tag

"Válasz: Oké fiam, mennyibe kerül?"

Szerintem a második tagmondat ott sem volt..

(#21884) Szten Márs válasza sztyui2 (#21882) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Már azt hittem ide ilyen öregek járnak csak, akik 20-25 évesek"

Na hallod, kössz, akkor én már matuzsálemi vén trotty vagyok 26 évvel? :O :O :D

(#21885) #31757056


#31757056
törölt tag

Nekem nagyon irígyszagúak a legutóbbi hsz-ek... Ezenkívül rendkívül közhelyesek is, pl azaz "anyuka így apuka úgy" jellegű gondolatok. Inkább számítottam arra, hogy más reakciókat vált ki egy ilyen különös eset :U

Egyébként én 27 vagyok, de már közelebb vagyok a 28-hoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#21886) *Ropi* válasza j.bravo (#21871) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ember, titeket a bokeh foglalkoztat (ne legyetek már ennyire fotósok...)? ;) Engem az arca. :K :R

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21887) *Ropi* válasza Szten Márs (#21884) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor, ha a koromhoz illően kellene viselkednem, kezdhetnék haldokolni? ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21888) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#21887) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Figyelj Ropi, ne alakítsuk meg az over 30 fotósok topikját??? Kinéznek innen minket a fiatalok, meg amúgy is, már fotózni sem tudunk rendesen, mert vénségünkre remeg a kezünk, és a szemünk sem az igazi már... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#21889) sztyui2 válasza Szten Márs (#21884) üzenetére


sztyui2
őstag

Szándékosan ott volt a mosolyfej :D
Fogd fel úgy, hogy mi vagyunk fiatalok... :DD :))

(#21890) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#21888) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már látom a szalagcímeket: "Hogyan zoomoljunk 30-on túl?" és hasonlók... :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21891) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#21888) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ezt úgy hívják, parkinson kór, állítólag visszafordíthatatlan :O ;)

(#21892) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#21891) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Majd megtuggyátok tik is, suhancok :DD Igaz, addigra mi már matuzsálem 40-esek leszünk, lehet, hogy akkor már el is veszik tőlünk a fényképező gépet :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#21893) #31757056 válasza sztyui2 (#21882) üzenetére


#31757056
törölt tag

Erre a hsz-re, és a 21879-re, kicsit furának tartom, hogy így csípőből tüzeltek, és azzal érveltek, hogy biztos mert anyu apu bármit megvesz, aztán jön az önigazolás, hogy "bezzeg én vaze megdógoztam keményen" stb, holott valójában nem is tudjátok a valós körülményeket, csupán rosszindulatból feltételeztek valamit.

Az a helyzet, hogy mindkettőtöket nagyszerű fotósnak tartalak, olyanoknak akiktől lehet tanulni, és egyedi ötleteket mutatnak fel (különösképp téged), de ezekért a reakciókért most valahogy nem tudok felnézni rátok...

(#21894) runner 125 válasza #31757056 (#21893) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok. ;)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21895) sztyui2 válasza #31757056 (#21893) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszönöm a dícsérő szavakat :)
Lehet félreértetted, és lehet, hogy tényleg bennünk is volt egy kis előítélet, de most őszintén:Ha látsz egy 13 éves gyereket D300-al szaladgálni. Benned nincs egy icipici előítélet sem? :)
És azt a véleményemet pedig még mindig tartom, hogy NEM kell egy 13 éves gyerek segge alá tolni egy D300-at.Mert hogy nem sokat szenvedett érte, az tuti. Ezzel gondolom te is tisztában vagy.
Most nem az, hogy a magam példáját nézzem, mert rendben, akkor ne nézzük. De tényleg igen szokatlan eset ez.
Mondjuk én nem fogok vele találkozni, engem nem fog idegesíteni(lehet titeket sem), viszont légyszi-légyszi, mondjátok már neki, hogy rakja fel ezentúl a képeit ebbe a fórumba! Mondjátok, hogy ti is ide rakjátok be meg minden.
Esküszöm fogok rájuk írni kommentet.
Ha szép fotói lesznek, akkor meg elismerem, mint mindenki mást itt a fórumon.Eddig se érdekelt ki hány éves, kinek milyen gépe van. Sőt, a nick-eket sem nézem. Ha látok egy jó képet, akkor tolom rá a saját véleményem. Ennyi.
Viszont ha szar képet tesz be, és kritikus hsz-t szólok utána, akkor nehogy az legyen, hogy szegénnyel milyen előítéletesek vagyunk :(((

(#21896) *Ropi* válasza #31757056 (#21893) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem akarok belefolyni a vitába, de elgondolkodtató, hogy mennyire életszerű, amint egy 13 éves gyerek önerőből D300-zal rohangászik...Szvsz semennyire. Tehát 99% kizárásos alapon marad a szülői hátszél. Erre pedig joggal harapnak sokan, hiszen a nagy többségnek senki sem tolta a kezébe a többszázezres-millás cuccot, hogy örömködjön csak kedvére. A fotózás tipikusan a legdrágább hobbi, ha profi szinten akarja az ember művelni: még a siklóernyőzésnél is drágább, a snowboard, surf, kite, stb. "játékok" meg egyenesen gyerekcipőben vannak árazva hozzá képest (legalábbis Magyarországon). Szóval valahol érthető a felhang.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21897) sztyui2 válasza *Ropi* (#21896) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát meg azért az is elárul valamit, hogy motorcsónakversenyzik nemzetközi szinten is és teniszezik.
Azért a tenisz se az olcsó sportok közé tartozik, és hát...
...öhm :DDD
Motorcsonakversenyzik? 13 évesen?
Jóhogy nemzetközi szinten :D Hány embert látsz, aki 13 évesen motorcsónakversenyzik? :)
Korosztályában biztos minden versenyen első(vagy egyetlen) ;]
Hát meg nem csak, hogy 13 évesen. Hány embert ismersz, aki motorcsónakversenyzik egyáltalán :D
Ismersz mondjuk 10 embert, aki focizik(focizott), ismersz mondjuk 2 embert, aki fut, egyet, aki kézilabdázik, vagy kosarazik, vagy valami egyéb labdasportot művel...
És hány ember van egész Magyarországon, aki motorcsónakversenyzik? :)
Hát nem sok az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#21898) #31757056 válasza sztyui2 (#21895) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem, bennem tényleg nincs egy pici előítélet sem, nyilván ez látható a megnyilvánulásaimból is, mivel én a láthatóan pártatlanság mellett állok.
Igazából azt nem értem, hogy attól, hogy nektek, nekem vagy bárki másnak keményen meg kellett küzdeni ezért vagy azért a fotós felszerelésért, az miért vonja maga után automatikusan azt, hogy ezt mindenki másnak is meg kell tennie, ugyanúgy ahogy pl nekünk? (Én eddig mindösszesen 65 ezret tudtam fotózással kapcsolatos dolgokra költeni, és ez is áldozatokkal járt, ráadásul nem is vagyok annyira tehetséges mint ti.) Inkább örülni kellene neki, hogy van akinek már jókorán megadatott a lehetőség, hogy a tehetségét valamiben kamatoztassa, nem pedig azon bosszankodni, hogy ha neki igen, akkor nekünk meg miért nem.
Ezenkívül ott van az is, hogy 13 éves, annak a dolognak magától értetődőnek kéne lennie, egy 13 éves gyerek nem küzdhet, nem is tud drága felszerelésért küzdeni, mert nem is dolgozhat korától fogva olyan munkát amiből mindezt megvehetné, hiszen valószínűleg még személyije sincs. :) Nem tudhatod, hogy nem-e egyéb úton érdemelte ki, és nem csak a "segge alá tolták". Pl valamiben kiemelkedően teljesít, (sport, tanulás, de inkább egyszerre több dolog).
Ezenkívül tegyük fel, ha mondjuk te magad lennél például 15 éves, és szereted a fotózást, láthatóan érzéked is van hozzá, ezért aztán egy szép napon felajánlja neked a tehetős apukád, hogy vesz neked egy Canon dSLR-t 3 kilóért, akkor azt mondanád neki, hogy "nem kösz apu nem kell, majd én elmegyek ha nagyobb leszek, és megdolgozom érte"? Kötve hiszem, hogy ez lenne a válaszod. :U
Nem hiszem egyébként, hogy erre a fórumra kéne hozni, egyszerűen megint a korára térhetek csak vissza, nem egy kategória, és versenyeztetni se lenne jó. A kritikákat sem felnőtt fejjel kezelné talán, és ez félreértéseket okozhat. Valószínűleg két lehetséges dolog sülne ki belőle, az egyik az, hogy leszólnák, hogy mire fel, és lenéznék, minek ide ez, vagy pedig hogy miaz hogy csak ennyi idős és ilyen gépe van, ilyen fotókat csinál hánehogymá', hogyvanez? Nem kell tovább fokozni ezt. Így is csak tényleg jóindulattal linkeltem be a képeit, hogy nilám micsoda párosítás, Nikon D300 egy hetedikes kezében, mégis most már ott tartok, hogy a következő hozzászólásom lassan egy kiselőadás lesz, ilyen közhelyes dumákkal pl hogy "ne ítélj elsőre" "ne feltételezd egyből a rosszat" vagy "sokféle ember él a világon, és sokféle háttérrel", elég fura lenne :) Így is elég sok reakció érkezett, amikből nagyjából következtetni lehetett dolgokra.

A fentiek Ropi-nak is szólnak. Immáron mivel beküldés után láttam a hozzászólásod, kitartok amellett továbbra is, hogy ez a gondolkodás nem jó irány. Továbbra sem értem, hogy miért nem tudunk elvonatkoztatni az anyagiaktól, és miért kell rossz színben feltünteti azt ha valakit a szülei vagy bárki más támogat.

[ Szerkesztve ]

(#21899) sztyui2 válasza #31757056 (#21898) üzenetére


sztyui2
őstag

"nilám micsoda párosítás, Nikon D300 egy hetedikes kezében"
Pont erről beszél itt mindenki :)

(#21900) #31757056 válasza sztyui2 (#21899) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, csak ti az anyagi, és szociális (erősebben fogalmazva mert kénytelen vagyok rá előítéleti és szemszúró) oldaláról beszéltek, én pedig a művészeti értéket próbálom ebben keresni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.