Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) Croissant válasza Sir Riccio (#21800) üzenetére


Croissant
aktív tag

Hát az, hogy makett-hatása van. Ilyenek az én flikkeremen is vannak, nekem tetszik ez a "stílus" :).

(#21802) pdave válasza Blaise7 (#21797) üzenetére


pdave
aktív tag

wow :Y azt hittem van tilt-shift obid
lehet kipróbálom ezt a tutorialt ha ilyen hatásos :))

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#21803) sztyui2 válasza Blaise7 (#21793) üzenetére


sztyui2
őstag

Váááhááháháhá!!! :))
Érdemes volt elmenned Ausztriába!
Teljesen őszintén, első képed, amire azt mondom, hogy nagyon odabaszós lett! :R
Kurvajó, én is imádom a tilt-shift hatást, és pont ezért tetszik, mert már régóta szerettem volna én is ilyen képet csinálni, de nekem még nem sikerült, mert még sosem tudtam olyan magasra menni, hogy lehessen értelmeset csinálni.
Gratulálok, mert tényleg kurvajó!

Mostmár akkor együtt fel kell mennünk a városháza tetejére, ahonnan ezt meg ezt csináltam még tavaly ilyenkor.Sztem az már elég magas lesz. De meglátogathatjuk valamelyik bérház tetejét is :K
Na a lényeg:
A kép kurvajó! Még ilyet! Majd msn-en elérlek! ;)

(#21804) runner 125 válasza Blaise7 (#21793) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem átjön, szvsz jól sikerült.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21805) Sir Riccio válasza runner 125 (#21804) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én vagyok ízlésficamos... :F

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21806) Timyyy


Timyyy
őstag

A Nikonos Légy Képben fotópályázat látom lezárult, mi a 2. és 3. díj? Elég gagyi a honlap és nem találom :) grat a kutyusos kép készítőjének, tudom hogy valaki innen, de nem emlékszem a nickre. :B :C

(#21807) BLiNk3r válasza máyköl (#21799) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Dankeschön! :R
A következő szériában a táncoslányok lesznek a szünetből :D

Sir Riccio: ne izgulj, a tilt-shiftes fotók nekem sem jönnek be ;)

(#21808) sztyui2 válasza Timyyy (#21806) üzenetére


sztyui2
őstag

Feletted egy hsz-el... :)
Övé lett a 3. kép:D
És ráadásul ízlésficammal lett harmadik... :))

[ Szerkesztve ]

(#21809) Sir Riccio válasza Timyyy (#21806) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Köszi a gratulációt, én követtem el a kutyás képet. Brutusnak hívják...
Nem tudom még mi van a Nikon ajándékcsomagban. Reményeim szerint 70-200 F4 L USM lesz belőle ha úgy alakul...

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21810) Blaise7


Blaise7
tag

Huhh, köszönöm mindenkinek. Nem számítottam ekkora sikerre.

(#21811) #31757056 válasza Sir Riccio (#21809) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem inkább ilyen promóciós cuccok, pl nyakbaakasztók, stb... :D

Gratula én is a szép eredményhez :)

[ Szerkesztve ]

(#21812) Sir Riccio válasza #31757056 (#21811) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Igazából nem a képen múlt, hanem a támogatottságán. Félek, hogy valóban ezek lesznek a csomagban, de akkor legalább lesz mivel "dobálnom" a Nikon fanatikus ismerőseimet. :DD Még egy cikk is várható talán Fototrenden a dologról..mmint a pályázatról. Rajtunk nem múlik! :U

De, hogy kicsit ON is legyek:


A mai e-sessionről

Tudom-tudom már sok szűk válogatással tartozom nektek, de egyszerűen nincs időm feltenni őket...igyekszem. :U

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21813) sztyui2 válasza #31757056 (#21811) üzenetére


sztyui2
őstag

Sztem is olyasmi lesz benne.
Esetleg egy ilyen vagy egy ilyen tisztítócucc.
Már nem azért, de ha a "pályázat" színvonalát nézzük, még jól is járna egy ilyen tisztítócuccal. Sztem 5000ft-nál nagyobb értékű cuccról nem érdemes álmodni sem.

(#21814) D4rkm4n válasza Sir Riccio (#21812) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A gyűrűket én jobbra tettem volna és nagyobb mélységélességgel szerintem szebb lenne.

Először nem is vettem észre a jegygyűrűket, aztán pedig ide-oda ugrált a tekintetem a csokor és a gyűrűk közt. Így nagyon meg van osztva a szemlélődő figyelme. Szerintem.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#21815) #31757056 válasza sztyui2 (#21813) üzenetére


#31757056
törölt tag

Pláne, hogy rákerestem arra a 70-200-as objektívre, ráadásul Canon-t dobott ki a google, szerintem alsó hangon egy kilóért lehetne hozzájutni :)

(#21816) #31757056 válasza Sir Riccio (#21812) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem sem tetszik annyira, olyan mintha a gyűrűk is bemozdultak volna, nem mosottak, csak mintha kenve lennének, ezért nem vonzzák oda a szemet elsőre. Egyébként az ötlet szép, a kivitelezésen kell csiszolni kicsit csak.

(#21817) runner 125 válasza Sir Riccio (#21805) üzenetére


runner 125
nagyúr

H érted?

Maga az átdolgozás/kivitelezés nem tetszik, vagy már önmagában a tilt-shift tescnológia" nem bejövős? :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21818) #31757056


#31757056
törölt tag

Újvárosiak: úgy tűnik van még egy földink aki szeret fényképezni, írt nekem a flickr-en egy újvárosi fotó kapcsán. Ha igazat mond akkor a Móricz suliba jár, és ha nem bukott még soha (amit ott nem szokás), akkor kb 14 éves lehet, vagy attól kevesebb. Azt mondta szívesen megismerkedne más fotósokkal :) Megnézegettem a képeit, ha mind ő követte el akkor szerintem tehetséges: [link]
Nekem picit fura, hogy a lányok is így engedték magukat neki fotózni, vagy nem tudom... :) Valamit tudhat ;]

[ Szerkesztve ]

(#21819) sztyui2 válasza #31757056 (#21815) üzenetére


sztyui2
őstag

Nekem is arra az objektívre fáj a fogam:D
Újonnan 160-180 körül van, használtan pedi 100-120 között.
Riccio canonos, és úgy értette, hogy reméli, hogy valami értékesebb nikon cucc lesz a csomagban, amit sikeresen el tud adni, és egy kis pénzzel kipótolva beleforgatja egy használt 70-200-as obiba:D

(#21820) *Ropi* válasza Sir Riccio (#21812) üzenetére


*Ropi*
félisten

Legközelebb a gyűrűkön legyen az élesség, a csokor meg elmosva a háttérben, hamár mindenáron így akarod meglőni. Ezzel, hogy sem a gyűrűk, sem a csokor nem élesek, kukázható a kép. Azt látom, hogy utómunkával lett ilyen, de akkor is kuka. A helyedben nem adnám át a párnak. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21821) *Ropi* válasza #31757056 (#21818) üzenetére


*Ropi*
félisten

13 éves. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21822) #31757056 válasza *Ropi* (#21821) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem semmi, jártam a blog-ján, de az apró "Rólam" feliratra a bal felsőben fel se figyeltem. :) Kis híján dupla annyi idős vagyok mint ő, de visszaemlékezve nekem 13 évesen csak a cigin a bulin meg a játéktermeken és a csavargáson járt az eszem... Szépen fogalmaz, de azon hogy Zagar-t Moby-t meg Coldplay-t hallgat azon végképp beszartam :)

(#21823) runner 125 válasza *Ropi* (#21821) üzenetére


runner 125
nagyúr

..úgy rémlik - lehet h pont nem róla- de volt szó annó egy ilyen korú srácról, talán edigitalról linkelte valaki, ..ő is köbö ilyen szintű felszereléssel nyomta.

Noh lényeg a lényeg, abszolút nem irigykedem, de én jó párszor átgondolnám, h a 13 éves fiamnak vennék-e egy 350k-s vázat, attól függetlenül h mennyire tehetséges. :U
Bár szvsz nagy a szülői háttérnyomás. :R

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21824) pinkypinky válasza runner 125 (#21823) üzenetére


pinkypinky
tag

Simán megvenném, ha úgy érezném, ezzel megvalósít vagy kifejez valamit, és kedvét leli benne. :)

Szülői attitűd kérdése. :)

(#21825) #31757056 válasza pinkypinky (#21824) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én is, főleg ha a családban nem számít a pénz, márpedig ott valószínűleg nem számít.

(#21826) eastsider


eastsider
nagyúr

sebesség

boglár

ma esti elkövetmények. kaphatok véleményeket? :B

csak le akartak szúrni az este alatt(nokomment), meg azthitték mérő rendőr vagyok (faszi visszajött és megkérdezte micsinálok :DDD stb
:DDD

(#21827) Tomate


Tomate
veterán

Én is voltam kint az este:

[ Szerkesztve ]

(#21828) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#21825) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Pont ezen molyoltam én is itt a reggeli kávém mellett... Biztosan nincsenek anyagi gondok. Ettől függetlenül a srác nagyon ügyes és korát meghazudtolóan ír, fotóz.

Bevehetjük a csapatba, de akkor kell egy gyerekülést szereznünk a kocsiba :DD :DD :DD :DD :DD

Holnap majd jól beletépünk...

(#21829) Croissant válasza t_a_m_a_s (#21828) üzenetére


Croissant
aktív tag

Háhá, ez kicsit szemét volt :)

(#21830) t_a_m_a_s válasza Croissant (#21829) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Tudom :))
De komolyra fordítva a szót, tényleg nagyon ügyes a srác. Végignéztem a fél blogját, jó meglátásai vannak nagyon. Tudnánk tanulni tőle.

Holnap majd jól beletépünk...

(#21831) Sir Riccio válasza *Ropi* (#21820) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A gyűrűkön volt az élesség, legalábbis én oda szántam. Majd ma megpróbálok valami hasonlót lőni, pláne ha ott lesz a fátyol is.

(#21817) runner 125 : Nem tudom, valahogy nem látom makettnek ettől a képeket. Valószínűleg velem van a baj de nekem nem tetszenek.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21832) Timyyy válasza #31757056 (#21818) üzenetére


Timyyy
őstag

Láttam a blogot, végignéztem a képeket, de valahogy nem áll össze a kép, hogy ennyi idősen ilyen képeket csinál, és az obikkal, mindennel így tisztában van, vagy én nemtudom... :U mindenesetre tehetséges, nem tartom elképzelhetetlennek hogy fotós lesz majd belőle... :D szóljatok neki a PH-ról. :)

[ Szerkesztve ]

(#21833) Timyyy válasza Tomate (#21827) üzenetére


Timyyy
őstag

Az első nagyon tetszik, emlékeztet Bibione egyik sétányára... :U na meg a lámpák csillag alakú fénye is nagyon jóóó :K

(#21834) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Van egy hatalmas problémám. Amikor PS-ben editálok egy képet baromi szép színtelt, színhű, amikor kimentem PSD-be vagy JPG-be fakó, színtelen képeket kapok(mondjuk acdsee-vel nézve), mintha a szereplők a twilight következő részének forgatásáról jöttek volna. Ötletem sincs miért van...valszeg az RGB konverzió miatt...de ez akkoris gáz így.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21835) Tomate válasza Sir Riccio (#21834) üzenetére


Tomate
veterán

Ezt én is észrevettem, hogy a windows 7-es képnézegető teljesen más képet ad, mint a többi progi. (nikon capture NX2, IrfanView, böngésző)
Melegebb, sárgásabb túlszaturáltabb a képe.

Timyyy: :R

[ Szerkesztve ]

(#21836) Sir Riccio válasza Tomate (#21835) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Közben egy barát megoldotta a problémát, a történet az, hogy a PS saját színvezérlővel dolgozik, míg a többi szintén. Vagy veszünk drága monitort meg ahhoz színvezérlőt telepítünk vagy megtanuljuk mennyit csal...

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21837) j.bravo válasza #31757056 (#21825) üzenetére


j.bravo
addikt

Apuka vagy nagytesó azért biztos segített a fogalmazásban, egy 13éves srác ritkán fogalmaz így :) Ez persze nem baj.
Az se baj, hogy neki megadatott valóban jó felszereléssel fotózni.

Az a baj, hogy sokunknak nem :)
(És itt bejön az a dolog, hogy némely műfajban a tehetség kibontakozásához sajnos igenis kellenek a megfelelő anyagi lehetőségek. Senna nem lett volna világbajnok ha nem egy kőgazdag, hanem egy rémcsóró brazil családba születik, mert vsz. nem ülhetett volna gyerekkorában gokartba; satöbbi-satöbbi.)

Jó meglátásai vannak a srácnak, ha nem unja meg a fotózást (ennyi idős korban ugye ezt nem tudhatjuk előre), még sokra viheti.

Whatever.

(#21838) eastsider válasza Tomate (#21827) üzenetére


eastsider
nagyúr

az első nagy fav!!!

amúgy a másodiknál rájöttem, hogy lehet nem is kátyú volt, hanem a busz fékezett! :) csak mert a többi autó nem hullámzik...

j.bravo: de csak klépzeljétek, hogy ilyen 20 éves korra milyen profi lesz :Y sőt még előtte...

[ Szerkesztve ]

(#21839) j.bravo válasza eastsider (#21838) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha nem un rá, akkor igen :) De az is lehet hogy lecseréli a fotóapparátot egy gitárra, vagy ilyesmi.

Whatever.

(#21840) eastsider válasza j.bravo (#21839) üzenetére


eastsider
nagyúr

cska unszolják a szülők, bár valszeg mindent megkap, egyből kapna vmi stratocastert :)
de nemrossz!

(#21841) BEE válasza Sir Riccio (#21834) üzenetére


BEE
addikt

Állíts mindent sRGB színtérre ! ;)
Ha valahol másikat használsz, a többi progiban ótvar színeket kapsz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#21842) máyköl


máyköl
veterán

Sir Riccio: Grat a 3 helyezetért. A gyűrűs jó lenne, csak tényleg nehéz észrevenni a gyűrűket, mintha a virág lenne a téma, csak ugye az életlen. Néztem űgy 10mp. -ig a képet, hogy akkor ez mi is?!, és akkor vettem észre, hogy alul van 2 gyűrű. :(

Cayman: Tényleg ügyes a srác. 11 évesen már egy Fuji S5700-asa volt? 3.-4.-es korában? :N

eastsider: Az első iszonyú jó... Csak kár, hogy nincs exif.

tomate: Az első jó lenne, csak szerintem lerontja ez a sárgás színárnyalat. :K

(#21843) máyköl


máyköl
veterán

Nagyon OFF, Sorry, csak egy kérdés:

Ti kézzel szoktatok élességet állítani, vagy a motorra haggyátok az élességállítást?

[ Szerkesztve ]

(#21844) eastsider válasza máyköl (#21842) üzenetére


eastsider
nagyúr

van exif :)

köszi :R

(#21845) máyköl válasza eastsider (#21844) üzenetére


máyköl
veterán

:R :R

(#21846) sztyui2 válasza #31757056 (#21822) üzenetére


sztyui2
őstag

Hát elég nehéz elképzelni, ahogy egy 13 éves gyerek ilyen blogot ír.
Az biztos, hogy anyagi gondokkal nem küzd a család, viszont a D300 egy profi váz(éppen, hogy nem FF), és hát nem biztos, hogy jó szívvel adnám egy 13 éves gyerek kezébe.
Végignéztem flickr-en a képeit, és vannak jó meglátásai, viszont 162 kép van fent. Annyi látszik például, hogy komponálni nem nagyon tud.
A 162 képből kb 5 db kép van, amire azt mondom, hogy jó, és azokban is eléggé esetlen a kompozíció.
[link]:Ez például nekem egészen tetszik, viszont itt is a kompozíció elég esetlen. Színek élesség nagyon jó, bár ez sztem inkább a D300-nak, nem pedig a fotósnak köszönhető igazán.
[link]:Itt megint rossz kompozíció(a tobozok, vagyis a főtéma lelóg a képről), viszont színek, élesség megint rendben van. D300? ;]
[link]:Színek és az élesség nagyon jó(D300 ;] ), viszont amúgy csak egy egyszerű kezdő felülről lőtt virágfotó.
[link]:Elég jó stockfotó, nagyon szép világítással(Nikon CLS+SB600-al teljesen alap... ;] ), viszont kompozíció megint gagyi.
[link]:Ez szép, viszont talán kicsit alexpós.Mint tudjuk a D300 szenzorának képaránya nem ugyanaz, mint ennek a képnek az aránya, szal itt a képkivágás megint ratyi...

(#21847) eastsider válasza sztyui2 (#21846) üzenetére


eastsider
nagyúr

pedig szerintem a komponálás a lényeg...
a technika megtanulható.
jó, a komponálás is, de szerintem sokkal fontosabb... főleg ahhoz kell érzék

[ Szerkesztve ]

(#21848) gamerkiller válasza #31757056 (#21818) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát figyelj.. Ezt a srácot ismerem, elég sok Rácalmási sráccal együtt..
Felőlem mehetünk, kíváncsi vagyok mit tud élőben a srác..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#21849) sztyui2 válasza eastsider (#21847) üzenetére


sztyui2
őstag

Pont ezt mondom én is :U
A komponálás a lényege az egésznek! :D
Pont ezt mondtam, hogy hiába vannak jó meglátásai. Meglátni bárki tud bármit.Viszont lefotózni a megfelelő képkivágásban, megfelelő kompozícióval. Na azt már kevesebben. Pont ez az a tudás, amit nem lehet az extreme digital-ban megvenni:D
Viszont ez nincs is meg neki...
Ugyanis látszik, hogy minden képén igen esetlen a kompozíció.

[ Szerkesztve ]

(#21850) gamerkiller válasza sztyui2 (#21849) üzenetére


gamerkiller
senior tag

De ezt amit mondasz nem feltétlenül lehet megtanulni, tehetség is kell hozzá...:) Na meg persze nem árt a jó gép sem..:)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.