Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4105) ocsigep1


ocsigep1
csendes tag

Sziasztok, nemrég értekeztünk arról, hogy mpeg2 dvb-c tv-vel lehet-e a digikabel digitális adásait venni közbeiktatott set top box nélkül. Annyiban maradtunk, hogy igen, lehet, merthogy a digi a digitális adásokat mpeg2-ben adja, kivéve a hd-ket, amiket mpeg4-ben.
Pár napja bekötötték hozzánk a szolgáltatásukat, de szegény tv-nken egy gramm digitális csatornát sem sikerült befogni. A szerelők szépen elsétáltak, meghagyva az lcd tv-n a faxa analóg csatornahalmot. Pedig mondtam nekik mindent, amit itt olvastam, kezdve a xar kábelektől, a csatikon át a tv területi beállításáig. Szerintük valamit vennie kellett volna a tv-nek, akár csak hangot, vagy merev képet, vagy akármit, egy fikarcnyi kis jelecskét, de sajnos semmi nem jött be digitálisan.
A tv-t használtan szereztük, típusa sony kdl-40l-4000. Előző tulajnak -ismerősöm- semmiféle digitális tv csomagja nem volt, így nincs referencia se. A tv-n területi beállítást nem tudtam/tudtunk változtatni. Egyszerűen nincs ilyen menüpont, hogy Finnország, meg Svédo., és társai. Részletes kereső van, gyorskereső van, aut.hangolás van. Végigfuttattam mindent vagy ötször.
Most megpróbálkoznék kézi "direkt" kereséssel.
Ehhez kérem a segítségeteket. A menüben ezek vannak:
- Frekvencia: ezeket beírom a digi honlapjáról szépen külön-külön
- Hálózati azonosító: 5 karater, no de mi?
- Jelsebesség: 0.000 Msym/s formátumú. Ide gondolom a 9.6-t (kilen egész hat tized)
írom a 9600k fényében.
- Szolgáltató típusa: minden szolgáltatás / ingyenes szolgáltatás. Ezt gondolom, hagyni kell a mindenesen.
Remélem, tudtok rajtam is segíteni. Jó lenne "felár" (SD/HD box bérlése-vétele) nélkül kicsit megtapasztalni egyelőre legalább az SD adást az analóghoz képest.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.