Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) csibor


csibor
őstag

Sokal szebb a képe a diginek mint a kábel upc-nek,legalábbis veszprémben.HBO nem ingyenes 1 hónapig?Mintha igy reklámozták volna.

(#202) Andie válasza Rick4 (#200) üzenetére


Andie
őstag

Jó, felveszem a kapcsolatot druszámmal akkor.
Én még sosem állitottam be ilyet, nemis vagyok egy nagy technikai érzékü ember, szóval inkább fizetek, csak spécin be legyen állitva. A felszerelés nem lehet ördöngösség, mert az erkélyre kéne, nem kell falat fúrni, csak bilinccsel hozzáfogatni a korláthoz. Plusz a beltérit beprogramozni, vagy mit is mondtatok.

És aztán késöbb nem lesz baj abból, hogy majd hivnak, hogy jönnének szerelni?...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#203) kano válasza denespapa (#198) üzenetére


kano
nagyúr

Jesszusom, ez már ennyibe kerül??? :Y Én még 67xx Ft-ért vettem de én is erről beszéltem. Nekem eddig nagyon bejött és a fejet is tőlük rendelem - csak már jönnének Pécsre.
Locutus:
Itt tudsz venni egy normális twin fejet is olcsón(relative). Golden Interstar 0,2dB 4500 Ft körül van és nem annyi mint ami az oldalon van.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#204) Rick4 válasza raczandris (#181) üzenetére


Rick4
félisten

tehát akkor összeszedem, mit kell csengetni egy szerelésért:

A kiszállitás dija 2500 Ft
A beszerelés,kábelezés 3000 Ft ( a 10M kábel kb 500ft)
A készülék felprogramozása ,instalálása 3000 Ft ( kb 6 gombnyomás)
a digi tv hozzájárulása 5000 ft

ha valaki kijön, 10KM, oda vissza 20, legyen az övé a 2500ft. a felfúráshoz kell fúrógép, fúrószár, hosszabbító, ami kopik, de nyilván megtérülő befektetés, 60 perc alatt, ha valaki ezzel nem végez, az ciki, a kopást is beleszámolva 2000ft a munka díja. a felprogramozás- elmagyarázás kb 10 perc mindennel együtt, itt ugye csak az ember ujjbegye kopik, ami újranő, tiszta pénz a 3000. ha mégegyszer kiviszi a társbeltérit ismételten 2500ért, akkor az is az övé. De ezt nem forszírozom, mert talán ennyit bárki fel mer vállalni, hogy öszeköti, megnyom 4 gombot.

kiadások:
szerszámkopás: 300ft/ szerelés
benzinköltség2kiszállás X20km: 10 literes fogyival 4 liter= 1000ft/ szerelés

bevételek:

kiszállás 2szer :5000
kábelezésből :3000
digi tévétől :5000

kiadás 1300ft, bevétel: 13000ft. a különbség kiszámolható, utazással együtt 2 óra alatt. nem rossz pénz, ha 4-5 felmegy egy nap alatt, és miért ne menne, szép kis summa. 46800 pénz bruttóban, de naponta. Igaz, kopik az autó, de ha 15K nem marad ebből naponta tisztán, akkor cseréljen az ember könyvelőt. Az emberek sorban állnak, mehetek hét végén is, éjjel is nyugodtan...Asszem, holnap elmegyek a digihez szerelni. :D


[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#205) kano válasza Rick4 (#204) üzenetére


kano
nagyúr

Ezért mondom, hogy nem kell félteni itt senkit. Ha nem érné meg nekik akkor nem csinálnák ennyien.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#206) Rick4 válasza kano (#205) üzenetére


Rick4
félisten

ja, kimaradt, ha a szerelő szerzi az ügyfelet, még valami 1000-1500 ftot kap, és máshol meg arról mesélnek, hogy 8-10K-t kap egy szerelésért. ki se számolom, mennyi lesz a vége...nyilván az én szerelőm is csak a vicc kedvéért jött mercedessel... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#207) sam63


sam63
csendes tag

Nálunk a városban van egy szerelő, aki már nem is szerel, csak szevezi a munkát. A régióban 8 emberke dolgozik neki. Állítólag a - mi szerelőnk bevallása szerint - 5 - 6000 marad neki tisztán akkor, ha semmi extra kívánsága nincs a vevőnek. A 8 szerelő napi 6 - 8 beüzemelést csinál átlagba, hozzá tenném szombaton is. Hát akkor számoljátok ki mennyit keres egy nap. Hoppá !!!! Ezért azért már érdemes felkelni !!!

(#208) kano válasza sam63 (#207) üzenetére


kano
nagyúr

Na ne sajnáljuk tőlük mert azért a többsége megdolgozik érte csak sajnos vannak nagyon hozzá nem értők. Nem is az a baj, hogy nem ért hozzá annyira hanem, hogy nem igényes a munkájára, na ez a baj.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#209) sam63 válasza kano (#208) üzenetére


sam63
csendes tag

Én nem is sajnálom a becsületes melóstól. Csak itt van egy fő vállalkozó aki leszedi a lét. A tényleges effektív munkát végző és a sok hepciás kuncsaft nyavajáit eltűrő szerelőnek meg csak csurran- cseppen. Na ja ez a legnagyobb probléma. De hát ez nem csak az antenna szerelőknél műkszik így, hanem mindenhol. Sajnos.

(#210) Hegyirabló válasza Rick4 (#204) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Annyira jól írod Rick, hogy olvasd, velem mi történt!

Kijött. Közölte, hogy 12-14000 lesz, mert neki ez iszonyat munka. Az volt a nagy munka, hogy ki kellett nagyon hajolni a felfúráshoz. De hát Istenem, melyik ablakból nem kell kihajolni? Meg hát ugye az antennaszerelő dolga talán ez...

Az egész szerelés nem volt több 1,5 óránál, amihez felhasznált 3(!) méter kábelt, és 4 fatiplit. Hozott egy konzolt, amire azt mondta 4000Ft, bár számlát nem láttam/kaptam róla.
Tehát az egész szerelés 1,5 óra volt, de úgy, hogy abból 30 perc azzal telt, hogy a Hotbird helyén kereste az Intelsatot. Ez ugye nem az én bajom, az ő hülyesége.
Végül kifizettetett velem 13000 ezret, úgy, hogy 20-at akart, mert szerinte, ha nem kötök hűségszerződést a Digi TV-vel, akkor ő piaci árat számolhat fel a szerelésért. Mikor a Digi TV-sekkel beszélt telefonon tisztázandó ez a dolog, akkor elköpte, hogy a kiszállást NEKIK ki fogja számlázni, pedig azt már én is kifizettem ugye.


Összegezve:
Szűk egy óra munkáért, egy fali konzolért, 3 méter kábelért (50ft/m), 4 fatipliért (25ft/db) elkért 13000 forintot, úgy, hogy 20000-et akart egy idiótaságra hivatkozva, és még beszed a Digitől is vagy 6-8 ezret. Nem is beszélve arról, hogy a második vételi helyre nekem kellett kialakítanom (értsd fúrnom, kábeleznem, telepítenem) a dolgot. Szerintem 5-6 ezer forintal legalább átvert. Az csak a baj, hogy én az ilyen dolgokat nem szoktam annyiban hagyni, és valahogy visszaszerzem még ezt a pénzt.

Egy idézet Gálvölgyi Jánostól - ''Ebben az országban bárki bármit megtehet következmények nélkül.''

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#211) gandalf


gandalf
tag

nekem tavaly május óta van digi, de eddig csak pozitivumokat tudok felsorolni :R

Gandalf The Grey

(#212) Gilberto válasza Bandus99 (#139) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Ma délben jött a szerelő és nagy lazán kikapcsolta a kábel tv-t. Ilyenkor érdekes módon nics sok dolguk. Bezzeg ha bekötni kell valami az ráér.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#213) Hegyirabló válasza gandalf (#211) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem a szolgáltatással van baj, hanem a szereléssel/szerelőkkel, meg hogy néha ''elfelejtenek'' közölni pár részletet, ami az ember pénztárcájára megy.

Aquila non captat muscas.

(#214) kano válasza Hegyirabló (#210) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem nem csak 5-6k-val vert át. Na ez nagyon undorító. Megvan a szerelő neve? Én panaszt tennék ellene a Digi-nél az biztos! A 10m koaxot megkaptad beltérinként?

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#215) Bandus99 válasza Gilberto (#212) üzenetére


Bandus99
őstag

Nem mondod :(

De hiszen febr 1 tol nem el a szerzodesed nem ???

Hihetetlen

Es most bajban vagy mert nincs tv adasod?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#216) Hegyirabló válasza kano (#214) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egy évet lehet még kötni velük, de akkor ki kell fizetni a beltérit, ami 2160ft/hó. Ehhez hozzájön még 2700 forint alapcsomag, plusz a szerelési díj. Összességében rosszabbul jártam volna, mintha maradok a Tré-kábelnél a 5090ft/hó nagycsomagban. Erre hívtuk akkor fel közösen a Digit.
Szerinte ha nem hűségelek a Digivel, akkor ő piaci árat számíthat fel, ami szerinte legalább 20k. Hasonlatom erre, hogy ez pont olyan, mintha bevinném a kocsimat a sarki szervízbe, ahol a szerelő azt mondja, 50000 a szerelés, de csak akkor, ha utána még 3 alkalommal is hozzá viszem a kocsit, különben 100000. Ki hallott már ilyet?

Azt mondom, hozott egy konzolt, 4k, meg szerelés 3-4k, összesen lett volna 8k, akkor oké. De 13k, 3 méter kábelért? 4 fatipliért? 40 perc tényleges munkáért, 30 perc tökölődésért és 20 perc beállításért (amit magam is meg tudok csinálni műszaki család révén)??? Ez azért bicskanyitogató.

Aquila non captat muscas.

(#217) kano válasza Hegyirabló (#216) üzenetére


kano
nagyúr

Már látom, javítottam a hűséges dolgot.
Az ÁSZF-ben 2k+ÁFA és 5k+ÁFA szerepel szerelési díjnak.
Akkor te most hűség nélkül kérted? Mert szerintem akkor is csak a fent leírt 2k+FA vagy 5k+FA összegeket lehetne felszámítani.
Ez az én értelmezésem. Ha másik konzol akkor természetesen az +.
Olvasd át az ÁSZF-et és ha nincs benne ilyen akkor tegyél panaszt.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#218) Hegyirabló válasza kano (#217) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Végül a Digi hosszas telefonos vita után (ami szintén az én zsebemre ment) elmagyarázta a manusnak, hogy olyan, amit ő akar, az nincs. Erre az ürge sértett arcal a Digit kárhoztatva közölte, hogy rendben, akko hűség nélkül, havi 2700, neki meg 13000 ott helyben, illetve beltéri második +6000 utólag. Erősen gondolkodom rahta, hogy ezt nem fogom kifizetni. Akkor kikapcsolhatnak szerinted/szerintetek?

Az holt biztos, hogy reklamálni fogok a Diginél is, és annál is, aki a szerelő ürgét küldte!

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#219) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Ja, amúgy az illető olvassa a fórumot, üzenem neki:

Tudom, hogy becsapott, nem fogom annyiban hagyni!

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#220) Gilberto válasza Bandus99 (#215) üzenetére


Gilberto
aktív tag

De bizony így van. És most nincs tv adásom. Hiába küldtem mailt a szegedi digis szerelőknek tojnak rám magasról.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#221) kano válasza Hegyirabló (#219) üzenetére


kano
nagyúr

Hívd fel a Digit és kérdezd meg, hogy jogos-e a dolog!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#222) kano válasza Gilberto (#220) üzenetére


kano
nagyúr

Rá kell számolni biza legalább 2 hónapot a kábeltv lemodásnál.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#223) Hegyirabló válasza kano (#221) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Még szép!

Most az asszonynál vagyok, itt nincs vonalas telefon, de amint hazamegyek első dolgom lesz!

Aquila non captat muscas.

(#224) Rick4 válasza Hegyirabló (#223) üzenetére


Rick4
félisten

kíváncsi vagyok, hogy mit intézel, kérdezd meg, hogy mit kell fizetned a jóembernek. hiszen biztos nem adta át a szerződés mellékleteként a digi által ajánlott tarifákat, ászf.- et egyebeket. Nyilván eleve csalás gyanuja merül fel, ha két helyről szedi be ugyanazért a lóvét. Én is készülök valami nagyra, kértem is számlát. ennek az embernek csak a 4 lukat kellett kifúrni, ráadásul derékmagasságban, az udvaron, mindenhova be volt húzva az általam előző nap vásárolt koax, csak össze kellett csavarni, konnektorba, és kész.

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#225) Bandus99


Bandus99
őstag

Az a baj, ezeknek a lenyulasokhoz nem sok koze van a digi tv nek, sok esetben nem is tud rola, hogy a szerzodott partnerei mennyire gazemberek.

Osszessegeben, megis neki okoznak nagy kart, mert a kuncsaft nem Gipsz Jakab antenna szerelo es cipopucolo kisiparost fogja szidni, hanem a digi tvt szidja hogy atverte Ot.

Talan nem artana fellulvizsgalnia a kozpontnak a szerzodott partnereit. Ill sok felreertest el lehetne kerulni, ha korrekt tajekoztatas jonne toluk a koltsegeket illetoen. Ez sajnos nincs igy.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#226) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Most akkor kell kiszállási díjat fizetni (kb5-10km) vagy nem? Mert én mar egyre jobban nem értem hogy miért kérhet jogosan lovet a szerelő és mi az amit amúgy is majd kiszámláz neki a digi.

hmm...

(#227) Rival válasza sam63 (#197) üzenetére


Rival
aktív tag

Érdeklődnék. Mettől- meddig tudod megtalálni a holdakat, - kelettől-nyugatra és mekkora a tükröd.

Nekünk a ház kitakarja a fél eget, így mi kelettől a Hotbird-től a legnyugatabbra lévő Hispasatig látjuk a holdakat egy 80 centis tükörrel. Legalábbis amíg volt tükör... :) Az Astra pedig épphogy nem látszik, ha az ablak másik oldalára tudtam volna felszerelni, akkor tuti látszódna, de mivel arra nyílik az ablak, így ez fizikai képtelenség. De várom az infókat, milyet tükröt érdemes venni (pl. milyen anyagból).

(#228) Rick4 válasza Rival (#227) üzenetére


Rick4
félisten

a lyngsat.com-on elég egyértelműen ki lehet keresni azt, ami érdekli az embert, kelettől 0 fokig: [link], nyugattól 0 fokig: [link]

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#229) Hegyirabló válasza Rick4 (#224) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Te mennyit fizettél?

Aquila non captat muscas.

(#230) Bandus99


Bandus99
őstag

Hm mit latok..
Nezem a Discoveryt es stimmel a musor a port.hu-n talalhato musorral...
Mik vannak :)
Csereben most viszont nincs EPG :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#231) Rick4 válasza Hegyirabló (#229) üzenetére


Rick4
félisten

nos, érdekes történet, ''nem volt fej és tükör a digitől'', ez megkaptam kedvezményes áron 3800ért, fali tartó 2800, (kb reális 1500ért), társbeltéri beprogramozás 2000, ( 3 perc, 4 gombnyomás) kiszállás 2000, ami véletlenül már csak akkor jutott eszébe, amikor kiderült számlát is kell írni....10800 lett a vége. de legalább globo gold 0.3as fej van fent.

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#232) Hegyirabló válasza Rick4 (#231) üzenetére


Hegyirabló
veterán

11k, azért ez sem semmi.
Engem az bosszant a legjobban, hogy végig azt próbálta magyarázni, hogy a 3 méter kábel meg a 4 tipli mekkora költség neki.

Aquila non captat muscas.

(#233) Bandus99 válasza Rick4 (#231) üzenetére


Bandus99
őstag

remelem twin az a fej......

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#234) Rick4 válasza Bandus99 (#233) üzenetére


Rick4
félisten

szerinted???? majd kapja a rendszer a tükörre a twin fejet és ez a tükör marad fixen itt. mellé rakom fel a digipoweres 110es tükröt szintén twin fejjel, ami forgatva lesz ide-oda. még nem tudom, hogy fogom kivitelezni, de megoldom..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#235) zolforg


zolforg
tag

Nos Én leírtam a 185-ös hsz-ben ,hogy lehet valóban 0 Ft költséggel megoldani.
Egy hét alatt. Nincs idegeskedés,mások miatt szentségelés.
Nem árt ha az ember kicsit kreatív. :P

(#236) Rick4 válasza zolforg (#235) üzenetére


Rick4
félisten

nos, ha én is ott laknék, nem lenne gond. ez nem neked volt tuti biznisz, hanem annak, aki az el nem végzett szerelésért felvette a nagy lóvét... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#237) zolforg válasza Rick4 (#236) üzenetére


zolforg
tag

nekem az bőven megfelel ,hogy nem kellett két hónapot várnom
és nem kell fizetnem a sz@r kábeltévé szolgáltatómnak 4500-at
a gagyi műsor választékért

[Szerkesztve]

(#238) Rick4 válasza zolforg (#237) üzenetére


Rick4
félisten

okés, értem én, nekem a telefontól a felszerelésig 7és fél nap telt el, de nekem más bajom van...volt..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#239) MoOrgaN


MoOrgaN
csendes tag

Most látom igen csak szívás ez a DiGiTV. Dehát aki mindig az olcsóságot tartja szem elött, annak beeshet az is, hogy szívni fog.
Sok ember most sporolt havonta 2000-3000 Ft. Ahelyett hogy a cigit, vagy a WC-re való autóval járásrol szokott volna le.
Ez van. Akinek nem az inge az ne vegye magára

(#240) zolforg válasza MoOrgaN (#239) üzenetére


zolforg
tag

Nem értem mitől lenne szívás nálam tökéletesen működik.
Egyébként nem dohányzom és az autóm sem fér be a WC-be. ;]

(#241) MoOrgaN válasza zolforg (#240) üzenetére


MoOrgaN
csendes tag

Mondtam, akinek nem az inge az ne vegye magára. Erre te. . . . . :C

(#242) zolforg válasza MoOrgaN (#241) üzenetére


zolforg
tag

Nem is vettem,csak azt írtad a DIGI szívás, pedig nem. :)

(#243) Rival válasza MoOrgaN (#239) üzenetére


Rival
aktív tag

Basszus... cigizem, és a WC-re is autóval járok... :U najó, csak azért, mert a munkámhoz kell... Ja, de Digim van, mert T-Kábel drága... ja, és Romániából, mert ott fele annyi az előfizetés, mint itthon... kb. 1500 HUF majdnem ugyanazokkal a csatornákkal, ugyanúgy magyarul, meg magyar felirattal... spór rulez... :) hehe

mod: ja, és a Lidiben vásárolok... :DD

[Szerkesztve]

(#244) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Ma jó idő volt és sikerült beállítanom az antennát,de csak 90/89-re.A jelerősség általában 97%-volt és a minőség 77%.De nem ment feljebb.Humax2 van,de azt furálom,hogy nektek pont fordítva volt,a jelerősség volt a nagyobb:SMég sajnos a szerelő nem regisztrált,addig nem tudok semmit nézni a 3 csatin kívül:(

(#245) Rick4 válasza MoOrgaN (#239) üzenetére


Rick4
félisten

csak szólok, itt végig a szerelőkről volt szó. pont azokról akik upc szereléshez ugyanúgy jönnek, mint digihez...hiszen a kártyák már le vannak osztva, a dealer miért ne árulna digit és upc-t egyszerre?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#246) Locutus


Locutus
veterán

Készül az atombiztos konzol :)

[link]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#247) Rick4 válasza Locutus (#246) üzenetére


Rick4
félisten

szurokkal kented be?? gondolom, a zártszelvény 60X40es? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#248) FreeMan60 válasza grabber (#244) üzenetére


FreeMan60
tag

Szia!

A jelszint érték azt mutatja, hogy az antenna a műhold irányába áll-e?
A minőség érték pedig egyszerűsitve a hasznos jel és az egyéb jelek (zaj) arányát jelzi.


A minőség értéket több tényező befolyásolhatja:

- Az antenna minősége

Sajnos a mostanában a Digi által adott tükrök nem tartoznak a lejobb minőségűek közé.

- A fej pontos helyzete a tükörhöz képest

Ha nincs pontosan a fókuszpontban a fej, akkor gyengébb a minőség.
Gondot okozhat pl. a fejtartó deformálódása.
A fejtartóban a fejet bizonyos határok között lehet mozdítani közelebb vagy távolabb a tükörtől, ettől is változhat a jel minősége.

- A helyes polarizáció beállítása

A fej elfordításával szintén változik a minőség.

- A fej minősége

Egy jó minőségű (0.2dB-es) fej sokat javíthat a minőségi értéken.

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#249) kano válasza Locutus (#246) üzenetére


kano
nagyúr

Tetszik a színe. Ha egy atomháború elsöpör mindent akkor megnyugtató, hogy ez megmarad az utókornak. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#250) Rick4


Rick4
félisten

csak a miheztartás végett:

Olyan cégeket, vagy vállalkozókat keresünk, akik forgalmaznák a lakhelyükön, és a közelében lévő településeken a Digi Tv szolgáltatás. Antenna szerelésel együtt. Jutalékos rendszerben. Egy szerződéskötés +Antenna felszerelésért 8000Ft+áfát adunk!
[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.