Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55701) Date 20 válasza Mikulásbá (#55700) üzenetére


Date 20
csendes tag

köszönöm a választ uram :R

Tedd vagy ne tedd de ne próbáld !!!

(#55702) Vasy09 válasza Lapaj1974 (#55693) üzenetére


Vasy09
őstag

Nézd meg a service tag alapján, hogy van-e benne! Csak mert a lámpa tudtommal mindegyikben van, de a modul csak akkor, ha azzal kérték, vagy utólag belerakták! :U

Azt még nézd esetleg meg, hogy nincs-e kikapcsolva! Ja, meg elvileg ugye, ha van, akkor az eszközkezelőben is szerepelnie kéne! :K

Gamertag: Vasy09

(#55703) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
A Precision M6600-asomban optikai meghajtóként egy DVD olvasó van, viszont akármennyire is haladunk a korral, nekem néha pörkölnöm kell ki DVD lemezt.
A kérdésem a következő lenne:
Ha jól tudom, az M6600-ban UltraSlim formátumú, 9.5 mm magasságú SATA csatolós optikai meghajtó van. tehetek-e ebbe én bármilyen, ezzel megegyező formátumó DVD írót, vagy csak a DELL által támogatott meghajtó jöhet szóba?
Mivel konkrétan egy ilyen típust néztem ki

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55704) Francia91


Francia91
veterán

Hogy van ez a CUDA technológia?
GPU-Z szerint támogatott, a konverter program szerint nem...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55705) haxxika válasza Francia91 (#55704) üzenetére


haxxika
senior tag

Előzőre: If it fits, it works. Sztem simán elmegy az a meghajtó is (de lehet van nekem egy fölösleges a fiókomban, ha gondolod bizniszelhetünk). Tekintve, hogy bármely caddyvel is működik.

Erre pedig: Ahogy látom írja a program: The driver of your graphics card need to be upgraded to support GPU accelerating tehchnology, but version can not be more than 337.88.
GPU-Z szerint pedig 372.95-ös progid van. Vagy driver vissza korábbira, vagy másik program.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55706) Máté94 válasza Francia91 (#55704) üzenetére


Máté94
addikt

Ahogy előttem is írták, csak olvasni kell. :)) :DDD

(#55707) Francia91 válasza haxxika (#55705) üzenetére


Francia91
veterán

& Máté94: nem tudok angolul, német és francia társalgás szintjén megy, az angol kimaradt... :D

:R
Akkor a driver áll a háttérben... Akkor nézek másik programot, ennyivel régebbi drivert nem tennék vissza csak ezért. Nem mintha a 4 mag nem dolgozna elég gyorsan :)
Ha megtaláltad a meghajtót, és DVD-t is tud írni, akkor folytassuk privátban

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55708) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

Van egy E7440-em van és van vele két elég idegesítő problémám, amire eddig nem találtam választ sehol sem, gondoltam itt megkérdezem őket, hátha tudtuk segíteni. Kb. egy fél éve feltettem a win10-et (előtte win7 ment a gépen), és mivel mindkét gond azóta jött elő, így nem tudom, hogy ezek driver vagy win10 beállítási hibák-e tulajdonképpen.

1) nem kapok semmilyen értesítést a touchpad+trackpoint letiltásakor és engedélyezésekor (pl. touchpad letiltva)
2) a képernyő fényereje időnként random változik, annak ellenére, hogy az energiagazdálkodásnál kikapcsoltam az adaptív fényerőt.

Jelenleg 1511-et használom, mert valami hiba miatt nem frissült auto a 1607-re, a manuális updattel nem bajlódtam. A driverek a legfrissebbek.

Köszi a segítséget! :)

(#55709) mghltm válasza Francia91 (#55707) üzenetére


mghltm
addikt

a lenyeg: 337.88-as vagy regebbi driver-t rakj fel!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#55710) Máté94 válasza Francia91 (#55707) üzenetére


Máté94
addikt

Oh... :B :R

Akkor miért angol a program? Biztos tud németül vagy franciául, minimum. ;]

(#55711) Francia91 válasza Máté94 (#55710) üzenetére


Francia91
veterán

Frissen lett feltelepítve :B

Viszont a jétékok német nyelvűek nálam :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55712) PrometheusX válasza Nobbigstein (#55708) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szia!

Nekem is egy E7440-esem van, 1607-es Win10 van rajta (szeptember óta).

1, Nekem se küld értesítést a touchpad letiltásakor FN+F5-tel (trackpad-et le se tiltja, lehet azt mással kell letiltani)

2, A BIOS-t frissítsd fel a legújabbra (azt hiszem A16 most a legújabb), és ott is kapcsold ki az adaptív fényerőt (azt hiszem nálam van ilyen opció a BIOS-ban).

Hátha ezek segítenek. Amúgy ennyire zavar hogy nem küld értesítést a touchpad letiltásáról?

(#55713) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. A laptopom E7440 gyári windows-al lett kiadva. Sajnos a kulcs nincs meg, lekopott, a rendszerem is tönkrement szóval újra kell raknom.

Ha letöltök hozzá a mediacreation-al egy új windows 10-et és pendriveról telepítem, akkor aktiválni fogja automatikusan vagy telepítés után ki kell olvasni a kulcsot, vagy esetleg fel kell tennem egy windows 7-et amivel kiadták és úgy frissíteni 10-re?

(#55714) balint355 válasza atish15 (#55713) üzenetére


balint355
aktív tag

Szia!
Ha már volt rajta Win 10, akkor elvileg telepítheted és automatikusan aktiválja magát.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#55715) atish15 válasza balint355 (#55714) üzenetére


atish15
aktív tag

Igen volt már rajta. Gondolom akkor elég csak pontosan azt a típust leszedni, esetemben pro ami volt rajta.

Köszönöm válaszod.

(#55716) Francia91


Francia91
veterán

No, 40 perc folyamatos játék után így alakulnak a hőfokok. szerintem nem rossz (prociról le van kapcsolva a Turbo boost órajel, azt csak videokonvertáláskor engedem neki, máshol eddig nem érzem szükségét)
Mint korábban írtam, a GPU VRM az EliteBook 8760W tulajoknál is ugyanez, de meg fogom nézni, ha lesz hozzá lelki erőm

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55717) SzaboZE válasza Vasy09 (#55702) üzenetére


SzaboZE
addikt

A lámpa viszont csak akkor világít, ha van benne BT modul.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#55718) Nobbigstein válasza PrometheusX (#55712) üzenetére


Nobbigstein
tag

Köszi a segítséget!

Elvileg a BIOS is a legfrissebb, mert a Dell Command automatikusan frissíti azt is a driverekkel együtt. Megnézem, hogy ki tudom-e kapcsolni.

Azért zavar, hogy nincs touchpad értesítés, mert amikor játszok kikapcsolom a touchpadot, hogy ne nyúljak bele és mivel a trackpoint miatt 4 állapot is van (mindkettő lehet ki és be), ezért sosem tudom gyorsan megállapítani, hogy épp melyik állapotban van a kapcsoló, rendszerint végig kell nyomnom majdnem a teljes skálát és nézni közben, hogy épp melyik aktív.

(#55719) Vasy09 válasza SzaboZE (#55717) üzenetére


Vasy09
őstag

Persze, de gondoltam, hogy ez magától érthető! :U

Gamertag: Vasy09

(#55720) twice


twice
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha külföldről (angliából) rendelek egy Dell laptopot amire adnak 1 év nemzetközi garanciát (Dells 1 year Premium next business day Onsite hardware warranty), akkor ugye azt ha átiratom a nevemre és ha esetleg lenne valami baja a laptopnak akkor rendesen itthon is garanciálisan megjavítják? A másik kérdésem az lenne hogy az ilyen garanciát itthon meg lehet-e hosszabbítani hivatalosan az 1 év alatt és ha igen körülbelül mennyibe kerül? Utolsó kérdésem az lenne, hogy esetleg valakinek van valamilyen személyes tapasztalata a XPS 13 (9350 vagy 9360) típussal? A válaszokat előre is köszönöm!

(#55721) somasz válasza twice (#55720) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha te kint veszed újonnan a delltől és a neveden van, akkor át kell íratni hazai címre. Ha nem a delltől veszed, akkor ismerni kell a dell rendszerében levő tulaj adatait, hogy a nevedre, címedre tudd írni. Eztán itthon hosszabbítható a gari a gyártási naptól (vagy asszem a dell viszonteladótól történt, számlával igazolt vásárlás dátumától) számított 5. év végéig. XPS-nél lehet, hogy csak az egy évet tudod kettővel megtoldani, ezt nem tudom, meg kell kérdezni.
M6800-ra kértem nyáron a Humansofttól árajánlatot hosszabbításra, 1 év 31500, 2 év 50390 nettó volt (miheztartás végett)

XPS 9550-hez hasonló Precision M5510 van most előttem, 10 percet volt a kezemben, kecses, szép, jó anyaghasználatú, gyönyörű a kijelző. Kérdés, hogy hosszútávon hogy bírja majd a hardvert a vékony gépezet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55722) twice válasza somasz (#55721) üzenetére


twice
tag

Köszi a választ!
Elvileg egy viszonteladótól lenne, "Manufacturer refurbished" tehát visszaküldött de elvileg a dell által átnézett és teljesen újállapotszerű, csak nem első kezű vásárló lennék. Az általad írt módszerek közül a második lenne, tehát hogy ismerem a cég, "tulaj" adatait és azokat írnám a saját nevemre. Egy ilyen átírás körülbelül mennyi időt vesz igénybe?

(#55723) somasz válasza twice (#55722) üzenetére


somasz
Topikgazda

2 naptól kezdve 4-5 hónap is lehet. Slendrián munkát végeznek odaát. Hivatalosan akár 15 munkanap is lehet a nemzetközi transzfer.

Mielőtt megvennéd, kérdezz rá, hogy ismerik-e a dell rendszerében szereplő original ownership info-t

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55724) atish15


atish15
aktív tag

Próbálom kiolvasni a biosból a windows kulcsot de sajnos nem sikerül a programokkal amit ajánlottatok. Az rw-everything programnál nem találom az MSDM fület. Ez miért lehet?

(#55725) twice válasza somasz (#55723) üzenetére


twice
tag

Ezt, hogy ismerik-e a dell rendszerében ezt kitől kéne megkérdezni? Az eladótól, vagy a delltől? Vagy azt kérdezzem meg hogy amikor transferelni szeretném akkor ott meg kell adni a dolgokat a régi tulajdonosról és, hogy azokat az információkat ismeri-e az eladó? Mert ebben az esetben a honlapjukon le van írva, hogy hogyan kell transferelni és hogy mit kell kitölteni ahhoz a részhez amikor az előző tulajdonos adait kérik.

(#55726) somasz válasza atish15 (#55724) üzenetére


somasz
Topikgazda

Abban a 7-es kulcs nincs benne, csak a 8-8.1.
Esetleg hívd fel a dellt, hátha tudnak veled kezdeni valamit.

Ha volt rajta 10-es már, beaktiválva a kóddal, akkor többet nincs rá szükséged, telepítésnél rá kell böknöd, hogy nincs termékkulcsom és felmegy, amint netet kap, beregisztrálja magát.

twice: ebben az esetben jó vagy. Honnan lesz egyébként?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55727) twice válasza somasz (#55726) üzenetére


twice
tag

Ebayen néztem ki egy megbízhatónak tűnő eladótól. A konkrét laptop ez lenne: [laptop]. Ha esetleg van valakinek ilyen külföldi vásárlással valamilyen tapasztalata, tanácsa akkor azokat is szívesen fogadnám :R

(#55728) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, ha E7440-ből AHVA/IPS-eset keresek, akkor azt honnan tudom meg? FullHD-ból volt TN paneles is?

(#55729) somasz válasza zsero (#55728) üzenetére


somasz
Topikgazda

AUO B140HAN az AHVA, LG LP140WF1 az IPS.
Van még egy Samsung IPS is azt hiszem.
Létezik TN FHD, de gyárilag nem került 7440-be.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55730) zsero válasza somasz (#55729) üzenetére


zsero
aktív tag

Tehát ha egy FHD-set hirdetnek, akkor biztos hogy széles látószögű képernyős a gép ezek szerint?

(#55731) somasz válasza zsero (#55730) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha gyári konfigban van, akkor igen. Kérj egy aida64 riportot és abból kiderül tutira.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55732) zsero válasza somasz (#55731) üzenetére


zsero
aktív tag

Köszi!

(#55733) atish15 válasza somasz (#55726) üzenetére


atish15
aktív tag

Igen volt. Rendszerrel vettem a gépet és win 7 volt rajta, azt frissítettem win 10-re. Remélem a következő telepítésnél jó lesz. És a 7 kulcsot mivel lehet kinyerni?

(#55734) somasz válasza atish15 (#55733) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az csak a matricán van.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55735) atish15 válasza somasz (#55734) üzenetére


atish15
aktív tag

A matricán ami az akksi alatt van 8 pro matrica van. De akkor milyen programmal lehet kinyerni a kódot?

(#55736) somasz válasza atish15 (#55735) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor lehet, hogy volt cseréléve benne alaplap. Azokba nincs beégetve, hanem adnak mellé egy papírt, amin van egy kód.
Ha be volt regisztrálva eredetiként a 10, akkor többet nem kell vele foglalkoznod.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55737) atish15 válasza somasz (#55736) üzenetére


atish15
aktív tag

Eredeti win 7 volt amikor megkaptam, amikor lehetőség volt rá frissítettem 10-re, szóval úgy gondolom hogy már akkor regelve lett. Letöltöttem mediatoolsal egy win 10-et isoban. Majd telepítéskor kiderül hogy aktiválja vagy nem.

Köszönöm.

(#55738) PrometheusX válasza atish15 (#55737) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Elvileg kéne, mert machine ID alapján a Win10 újra tudja magát regelni. :)

(#55739) PrometheusX válasza Nobbigstein (#55718) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

És tényleg, nem is vettem észre h 4 különböző állapotot tudunk állítani az FN+F5-tel. :U

Ahogy nézem, a Dell Touchpad ikonja meg nem tudja kijelezni azt, ha a trackpoint le van tiltva, csak azt, ha a trackpad kerül letiltásra. :(

BIOS-t megnézted, hogy ott be van-e kapcsolva az adaptív fényerő?

(#55740) anorche1


anorche1
őstag

Mi a szart állítsak be ebben a tetves rendszerben, hogy ne frissítse azt a rohadt intel grafikus drivert? Már megint így nézz ki a képernyőbeállítások:

És miért én vagyok itt az egyetlen, aki folyamatosan szív a 6440 drivereivel?
Másnak nem kell újraindítani a gépet, mikor hdmi -re köti, hogy normális legyen a hang?
Csak engem szivat, sokadik újratelepítés után is? Mind1 hogy a command update rakja fel, vagy én kézzel (vicc: a dell support oldalán a gépemhez nincs se wifi se bluetooth driver, se win10 -es, se 8.1 -es).

Azt legalább már papírzsebkendővel és szigetelőszalaggal sikerült elérnem, hogy ha a csuklómat a csuklótámaszra teszem, akkor ne kattanjon egyet a gép.

Sorry, de valahova le kell írnom a géppel a problémáimat, még ha tudom, megoldás a büdös életben nem lesz rá.
Arra lennék kíváncsi, hogy ha e helyett hp -t vagy tp -t vettem volna, akkor mivel szívtam volna ezek helyett.

Szerk.:
Hoppá, ma jött ki egy új BIOS, A14 helyett A16.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55741) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Van egy Dell 3542-s notim és eddig mindegyik W10 telepítést követően gondom volt a hangerő szabályozással. Ez azt jelenti, hogy ha elindítok egy videót (YT, FB, mkv) akkor eléggé halk miközben az adott lejátszóban maximumom van. Minimálisat is állitok a Windows hangerőn melynek eredménye, hogy a videó hangereje nagyon felmegy és már szinte üvölt. Találkozott már ezzel a jelenséggel bármi?

(#55742) kardkovacsi válasza twice (#55727) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Én vettem már tőle 7 évvel ezelőtt még azóta is megvan a Latitude E6500-es. Igaz legutóbb amikor írtam az eladónak, hogy tegye fel áfa nélkül a terméket, felrakta majd 2 órán belül eladta valaki másnak :) így végül nem tőle vettem.
Garancia. Még át se kellett írnom mert úgy is ment a garancia. Bár itt egyes szervizes emberek szerint ez kicsit szigorúbb lett ettől függetlenül nekem a 7510-est megjavítottak 3 hónapja átírás nélkül.

(#55743) haxxika válasza anorche1 (#55740) üzenetére


haxxika
senior tag

Érdekes módon nálam probléma nélkül üzemel a gép (E6440) mióta megvettem május óta. Ha még van rajta NBD akkor akár cseréltethetnél alaplapot meg csuklótámaszt is a folyamatos problémák miatt.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#55744) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Ujra kerdeznek, de sajna nem tudom, h en/mi allitottunk el v.mit vagy ez ilyen volt.
A gondom az, h standard angol billentyuzettel vettuk a gepet (Latitude E5570) es par gomb nem ott van, mint ami ra van irva. Sot a kukac gombot nem is talaljuk. Lehet amikor csereltek a dolgokat v.mi felrement, de az is lehet, h csak beallitas kerdese viszont a vezerlopult, billentyuzet beallitasanal semmi extrat nem latok csak annyit, h standard PS/2 keyboard.

Van barkinek v.milyen otlete?

(#55745) kardkovacsi válasza No.01 (#55744) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nincs olyan, hogy standard angol billentyűzet. Van amerikai, brit, ausztrál stb. ahogy van magyar is. Van azon a billentyűzeten kukac is csak nem ott ahol keresed. Például az amerikai és a brit billentyűzetet fel van cserélve a kukac meg az idézőjel meg még néhány karakter jele máshol van.
A legegyszerűbb, hogy megtanulod mi hol lenne egy amerikai billentyűzeten és úgy használod azt. A másik, hogy cserélsz billentyűzetet a laptopodon. Amúgy gyárilad milyen billentyűzeted van? Brit vagy amerikai? Milyen formájú az entered? Téglalap vagy egy 7-es emlékeztető?

(#55746) somasz válasza kardkovacsi (#55742) üzenetére


somasz
Topikgazda

egyszer kérdés nélkül javítanak

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55747) No.01 válasza kardkovacsi (#55745) üzenetére


No.01
őstag

Ha jol tudom akkor ez elvileg amerikai lenne... az enter fektetett teglalap alaku.
Ettol fuggetlenul ennek nem igy kellene lenni mivel nem modositottam rajta semmit.

(#55748) kardkovacsi válasza No.01 (#55747) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

A billentyűzet kódok nem változnak. Nem lehet, hogy egyszerűen nem azt a billentyűzetet állítottad be neki a windowsban ami hozzá való? Mint mondtam már nem angol billentyűzet van hanem 800 féle különböző angol. Neked az English US-keyboardot kell beállítanod ha tényleg US az a keyboard. Az, hogy Eng-et ír ki alul még lehet brit, ausztrál vagy épp tuvalu is.

(#55749) anorche1 válasza haxxika (#55743) üzenetére


anorche1
őstag

Ha csak nem egy másik gép alaplapját teszik bele, amihez teljesen más driverek kellenek, nem fog megoldódni a problémám.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#55750) atish15 válasza anorche1 (#55749) üzenetére


atish15
aktív tag

Service tag benne van a biosban, azt ha beírod a dell oldalára kidobja a tiédhez való drivereket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.