Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#55601) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, van egy 2011-es Dell Inspiron N5010-es laptopom, amelyben egy Intel® Centrino® Wireless-N 1000 típusú hálózati kártya található.

Nemrégen bekötötték a DIGI 1000 Mb/s sebességű internetet, de nem tudom kihasználni, mivel csak 100 megát tud ez a típusú kártya. Az intel oldalán azt írják, hogy a maximum sebesség 300 Mb/s, de sajnos ez sem igaz.
Próbáltam utána olvasni interneten, de konkrét választ nem kaptam sehol. Elvileg ki lehetne cserélni egy, olyan hálózati kártyára ami tudja a 802.11n szabványt. (300 Mb/s). Elvileg a gigabites sebességet sehogy nem tudom elérni, mert az alaplap nem tudná kezelni.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ki lehet cserélni a hálózati kártyát, az alaplap felismeri? Pontosan milyen típusút lehet bele rakni? Esetleg csinált már valaki hasonlót? Budapesten van ilyen szerviz, aki ezt meg tudná csinálni vagy legalább a WLAN kártyát beszerezni?

Köszönöm a válaszokat!

(#55602) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Dell 7559-ben most egy ilyen ram van:
Samsung M471B1G73QH0-YK0
Sorozatszám 20DFE22Ah (719511328)

[link]

Ezzel menne pariban szerintetek?

(#55603) Aethelstone válasza Petyamester (#55601) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez nem ilyen egyszerű. A névleges wifi sávszélességet sosem fogod elérni, még akkor sem, ha a géped a router mellé rakod.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#55604) kardkovacsi válasza Petyamester (#55601) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Drót. Valahogy odavezeted a netet kábelen és akkor ki tudod használni. Habár nem ismerem a DIGI-t de nem vagyok benne biztos, hogy állandóan tudja a max sávszélességet. Dróttal mérd ki többször több napszakban is és utána ha még mindig hiányzik a sebesség akkor elkezdhetsz rajta gondolkodni hogyan old meg.

(#55605) Brandynew válasza kardkovacsi (#55604) üzenetére


Brandynew
őstag

Én ismerem, szerencsére tudja a maxot. Wifin valóban nem lehet ekkora sebességet átvinni, a Digihez kábel kell.

[ Szerkesztve ]

(#55606) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Tudom, hogy wifin nem lehet elérni a maximális sebességet, de 300 Mb/s-ot biztosan el lehet. Amikor tesztelte a Digi bekötéskor( a szerelőknek volt gigabites laptopjuk) kábelen 760 mb/s mértünk. A routerem TP Link Ac1900, gigabites , erős, stabil. Az én laptopomon mért sebesség kábelen és vezeték nélkül sem megy 100 mb/s fölé. Ha kicserélném a wlan kártyát akkor gondolom legalább egy 300 megát el tudnék érni, vagy legalább ezt az értéket megközelíteni.

[ Szerkesztve ]

(#55607) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
D630 laptopomon elvileg vilagitos billentyuzet van, de hiaba nyomom a gombot, nem vilagit. Az automata fenyero es kezi fenyeroallitas gombok mukodnek csak a billentyuzetvilagitas nem. Van valami truklk arra hogyan kell bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#55608) Francia91 válasza pataslogeza (#55607) üzenetére


Francia91
veterán

HP EliteBook esetében emlékszem arra, hogy a BIOS-ban is kapcsolható a bill. világítás. Esetleg nézd meg, hogy ott benne van-e ez a lehetőség

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55609) -=RelakS=- válasza pataslogeza (#55607) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Biztos, hogy a billentyűzet világít, nem pedig a monitor felett gyullad ki némi fény?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#55610) Vasy09 válasza pataslogeza (#55607) üzenetére


Vasy09
őstag

Emlékeim szerint a D630-as sorozatban nem volt billentyűzet világítás! :U

Gamertag: Vasy09

(#55611) Brandynew válasza Petyamester (#55606) üzenetére


Brandynew
őstag

300 MB/s-ot AC-s routerrel és a laptopodban lévő AC-s WLAN kártyával lehet elérni vezeték nélkül. N-es kártyán soha. Illetve nyilván SSD-n kell fusson a dolog, a HDD-d az 1/10-ét se tudja kihasználni, plusz a CPU teljesítménye is lehet a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#55612) pataslogeza válasza Vasy09 (#55610) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Beraktam egy kepet a billentyuzetrol, a jobbra nyil billentyun ott van a billentyu vilagitas emblema. A d830 laptopomnak is ilyen a billentyuje es az sem vilagit. Miert lenne ott a billentyu vilagitas rajz a billentyun, ha nincs benne vilagitas gyarilag? Szerintem ilyet nem csinal a dell.

Biosban nem talaltam erre lehetoseget es a fedelen sincs semmi vilagitas.

[ Szerkesztve ]

(#55613) somasz válasza pataslogeza (#55612) üzenetére


somasz
Topikgazda

the right arrow is a picture of a light on top of a keyboard.

FN + Right arrow turns on the amber LEDs that light up the keyboard in the dark for the Dell ATG. The ATG line is equipped with two or three LEDs in its lid that shine down on the keyboard to make typing in the dark easier. Im guessing that Dell just took the keyboard from the ATG and put it in the d630.[link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55614) -=RelakS=- válasza pataslogeza (#55612) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az nem billentyűzet világítás, hanem billentyűzet megvilágítás lesz. Nézd meg, hogy a billentyűzet felett mutat egy lámpát!

Nézd meg, hogy ezen a képen teljesen más a gomb. Ilyen van pl a Dell Precision M6800-on, ahol viszont tényleg világít a billentyűzet.

Közben Somasz még leírást is linkelt róla.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#55615) szotadi


szotadi
tag

Sziasztok, a problémám hasonló E7240 bill. világítást nem tudom bekapcsolni, BIOS-ban nem találok ilyen beállítást. Valami program kell ehhez, vagy alapból működnie kellene?

(#55616) -=RelakS=- válasza szotadi (#55615) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jobb nyílon van billentyűzet világítást jelző rajz? Ha igen, akkor az <Fn> nyomva tartása mellett nyomogasd a jobbra nyilat.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#55617) mghltm válasza szotadi (#55615) üzenetére


mghltm
addikt

ha van rajta logo, akkor fn + jobbra kurzor

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#55618) szotadi válasza mghltm (#55617) üzenetére


szotadi
tag

logo van rajta, de nem működik hiába nyomogatom az fn+jobbra-t!!!
:F

(#55619) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Egy Vostro 3300-as gépről szeretnék megtudni többet. Van egy fn+f8 funkció ami a notebook kijelzője és a külső monitor közötti átkapcsolásra szolgál. Ez hogy működik? Kábellel kell összekötnöm egy tv-vel vagy elvileg már az első generációs procikban is van widi és egy widi-s tv-vel működne?

(#55620) pataslogeza válasza -=RelakS=- (#55614) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Valoban, ez fel sem tunt nekem. Akkor tenyleg nincs billentyu vilagitas.

Kossz a linket somasz!

[ Szerkesztve ]

(#55621) odrif válasza mis69 (#55619) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Nekem ilyen gépem van, és csak ugye d-sub kábellel tudod összekötni a tv-vel a készüléket.
Az a gomb váltja a képet a gépen, a Tv-n illetve egyszerre lehet mindkettőn.

20 éve a Prohardveren

(#55622) mis69 válasza odrif (#55621) üzenetére


mis69
tag

Akkor nem próbáltad még hogy esetleg kábel nélkül is működne-e?

(#55623) odrif válasza mis69 (#55622) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kábel nélkül?
DLNA funkcióval úgy igen, másképp nem tudom hogy lehetne.

20 éve a Prohardveren

(#55624) mis69 válasza odrif (#55623) üzenetére


mis69
tag

Itt az Intel oldalán azt írja hogy a gép képes a widi-re http://www.intel.com/content/www/us/en/support/emerging-technologies/000018250.html akkor elvileg egy widi képes tv-vel működhet.

(#55625) kistewe


kistewe
tag

Sziasztok,

kellene kis segítség, Vostro1015-ös gép, linux mint-el , proci T6670, megcsináltam a hűtő tisztítást és pasztázást, a hűtő dupla , hűti a procit és a videochipet is , sajna ott nem volt új hőszivacsom így visszaraktam a régit ami kicsit szakadt volt meg öreg is.
Most a hibajelenség, hogy online flash játéknál egy idő után kifagy a gép vagy csak simán vagy lesz egy vizszintes 2 cm széles hangyás sáv, venti nem pörög ezerrel csak szép simán , kipróbáltam HD youtubbal ott elkezd pörögni tehát müxik. Létezik ,hogy a video chip hűtése rossz és ezért fagy ki? A hőszenzor aki vezérli a hűtést az csak a procit figyeli?

Másik kérdésem , hogy létezik hogy a T6670 proci manapság kevés a youtube HD videohoz? 760P vel ok de 1080P video szaggat alig vált képet, a hang az megy alatta, megnéztem rendszer figyelőben memoria van még bőven , viszont a proci 2 magja 99%-on pörög, ennyire nagy manapság egy youtubeHD1080P video hardver igénye?

előre is köszi

stewe

(#55626) Francia91 válasza somasz (#55588) üzenetére


Francia91
veterán

Megkérdeztem pár EliteBook 8760W tulajt, akiknek Quadro 3000M-jük van, aztmondják, hogy teljesen normális ez a VRM hőfok, semmit sem tudnak vele kezdeni, csináltak már neki mindent.
Viszont kíváncsiságból raktam fel egy frissebb drivert az nVidia oldaláról (372.95), mert a DELL oldalán a 353-as van fent, ami az ott elérhető legújabb. A VRM hőfok lement alapjáraton 103-104 fokra, valamint játék alatt 115 fokig melegszik. HP EliteBook 8760W tulajoknál mind így van a Quadro 3000M, még mindenkinél ép a GPU :D
Viszont a GPU hőfok nem megy 65 fok fölé, a Core i7 2720QM pedig megáll játék alatt 70 foknál. Nagyon bitang hűtése van ennek a gépnek, a 8560W EliteBook egy kazánház ehhez képest :) :C
A ventik pedig nagyon fel sem pörögnek, az egyik 2600-on, a másik pedig 3000-es fordulaton megy játék közben

Valamint nagyon bika GPU a Quadro 2000M-hez képest :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55627) VANESSZA1 válasza Francia91 (#55626) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Akkor nem is próbáltad újra pásztázni?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55628) Francia91 válasza VANESSZA1 (#55627) üzenetére


Francia91
veterán

MÉG nem. De a héten meg lesz ejtve, jelenleg alig vagyok itthon, pénteken már elvileg nem csak aludni jövök haza :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55629) VANESSZA1 válasza Francia91 (#55628) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én is pásztázásra készülök, mert ahogy olvasom több helyen a Dell még a prémium és a nagy teljesítményű gépekbe is gagyi pasztát használ. :(

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55630) kardkovacsi válasza VANESSZA1 (#55629) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Használ ez a pasztázás? Kételkedek abban, hogy majd a Dell mérnökei fogják ezt az egyszerű "lépést" kihagyni és direkt rossz pasztát tenni bele.
Esetleg nem lehet, hogy egy későbbi elem hővezető képessége szab határt és mindegy milyen pasztát teszel bele? Max amit el lehet érni, hogy a hőmérséklet felfutási idő picit lassabb lesz de tartós terhelés esetén teljesen mindegy.

(#55631) Francia91 válasza VANESSZA1 (#55629) üzenetére


Francia91
veterán

Bár azért a 70 fokos max CPU hő, és a 65 fokos max GPU hőmérséklet nem olyan szar pasztáról tanúskodik nálam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55632) odrif válasza kardkovacsi (#55630) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én minden évben egyszer megcsinálom.
Rengeteg por ki szokott jönni a gépből.

20 éve a Prohardveren

(#55633) VANESSZA1 válasza kardkovacsi (#55630) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nem erről tanúskodik az amit külföldi akár Precision akár Alienware fórumon olvasni lehet..
Én neki fogok állni, rendeltem hozzá normális pasztát is.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55634) kardkovacsi válasza VANESSZA1 (#55633) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Mitől lesz jobb a hűtés? Növekszik ettől az egész rendszer hűtő teljesítménye. Nyilván nem, mert az csak a gép fenekén lévő bordák számától növekedne vagy pedig nagyobb kifújt légtömegtől de ezek egyikén sem segít a paszta. Amit el tudok képzelni, hogy az elején gyorsabban adja le a hőt a proci a hűtőnek és ettől ha rámérsz egy teljesítménycsúcsra akkor jobb értékeket fogsz látni és megnyugodhatsz, hogy segített. Viszont egy hosszabb terhelés esetén szerintem semmit nem segít. Persze ha van valami értelmes magyarázat, hogy miért jobb azt elfogadom, de az, hogy fórumokban írják...hát :) az nem egy mérnöki magyarázat.

(#55635) VANESSZA1 válasza kardkovacsi (#55634) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Semmi sem kötelező.
:R

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55636) somasz válasza kardkovacsi (#55634) üzenetére


somasz
Topikgazda

Pl. egy soha nem takarított, pasztázott m6600-ban már lehet olyan beszáradt paszta, ami nem tekinthető hőátadást elősegítő anyagnak.
Hogyha ott van a hőellenállás a kupak és a hőcső között, akkor adott esetben a proci magja előbb eléri/elérheti a throttlingolás hőmérsékletét, minthogy a hőt le tudná adni a (portól eltömődött) bordákon a hőcső.

A gyárilag használt pasztát nyilván nincs értelme új termék esetén kicserélni egy még jobbra, esetleg valami veszett drágára, mert csak néhány fokot jelenthet.

Ha viszont később szeretnéd, ha a hőingadozások minimálisak legyenek (lehető leggyorsabban kerüljön a proci magjáról a bordákra a hő), valamint a ventillátor ne búgjon fel fölöslegesen (ne érje el fölöslegesen a házirendben beállított hőmérsékletet a proci a venti bekapcsolásához), akkor érdemes újrakenni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55637) kardkovacsi válasza somasz (#55636) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ezt értem és ez így teljesen ok. Viszont egy zsír új gépet szétbontani és pasztázni ahogy pl. a gamer fórumban csinálják azt nem tartom jó ötletnek.

(#55638) somasz válasza kardkovacsi (#55637) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tekinthető fölösleges pénzkidobásnak, de hadd csinálják. Ha kell az a pár °C tuningnál ahhoz az utolsó MHz-hez, akkor kell.

Két rendszert összehasonlíthatod szobahőmérsékleten (t2), villamos analógiával: a rosszabb pasztás rendszerben lesz egy plusz ellenállás, azonos hőáram (q' / proci teljesítménye) és véghőmérséklet (t2 / szoba) mellett a hőellenállás előtti hőmérséklet (t1 / proci mag) magasabb lesz.
q'=(t1-t2)/R -> t1=q'*R+t2

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55639) Francia91 válasza somasz (#55636) üzenetére


Francia91
veterán

Én viszont azt kérdezném, hogy a következő esetben érdemes-e szétszednem az M6600-ast:
Proci max 80 fok (Core i7 2720QM), GPU maximum eddig 66 fok (VRM 115 fokig megy, Elitebook 8760W tulajoknál mindenkinél ilyen, megkérdeztem őket)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55640) somasz válasza Francia91 (#55639) üzenetére


somasz
Topikgazda

Indokoltnak nem indokolt, de ha hosszú távra tervezel, érdemes lehet. 2720qm nem lesz sokkal hűvösebb sztem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55641) VANESSZA1 válasza somasz (#55638) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Gondolom akkor azt is láttad, hogy a Dell mit és mennyit mellékel egy processzor, vagy VGA cseréhez, és mi lesz abból 3 hónap után?
Ne etessük azért már itt a jó népet. :W
Mikor már a szervizes is csóválja a fejét..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55642) somasz válasza VANESSZA1 (#55641) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha szét van borítva előttem egy gép, akkor MX2-vel kenem meg, fogalmam sincs, milyen állagú a gyárilag mellékelt (nyilván spórolnak rajta), sztem még egyszer sem nyitottam ki.

Ha veszek egy gépet újonnan és ki kell hajtani 40 db csavart és ki kell pattintani 15 db három pattintást túlélő műanyagbolhát ahhoz, hogy levegyem a hűtőt, hogy újrakenjem, hogy aztán alapon használjam, akkor inkább nem is állok neki.

Szerintem érzed a különbséget. De lehet, hogy már én vesztettem el a fonalat. :B

Van az az igény, aminél megéri újrakenni, és van az a vesződés, amikor nem feltétlenül.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55643) Francia91 válasza somasz (#55640) üzenetére


Francia91
veterán

Ne viccelj, nem akarom, hogy hűvösebb legyen :) . Az EliteBook 8560W-ben a jóval gyengébb Core i5 2520M ment stabil 90-95 fokon :D
Ahhoz képest ez nekem rohadt jó!
Pénteken talán itthon vagyok, akkor meglépem, megnézem a Gap Pad-okat is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#55644) VANESSZA1 válasza somasz (#55642) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Most nem bántásként írtam, de amit tapasztaltam, láttam hallottam az inkább arra sarkal, hogy érdemesebb meglépni. Én egy IC Diamond 7 Carat-al szeretném hosszú távra megoldani, hisz CAD, 3d napi szinten több órán keresztül megy nálam. Számomra fontos. Nyilván ha csak Excel, Word, kis Firefox menne rajta akkor engem se érdekelne.
De mint lentebb írtam ez mindenki saját döntése, vagy a felhasználás jellege a döntő ebben egyet értünk :)

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55645) somasz válasza VANESSZA1 (#55644) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bárhányszor került elém pasztateszt, mindig arra jutottam, hogy az mx2 az ár/érték bajnok, 20g-os kiszerelésben. Csak minimális különbségek vannak a jobb paszták között, ezért prémiumárat semmiképpen nem éri meg fizetni értük.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#55646) VANESSZA1 válasza somasz (#55645) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mindenki másra esküszik, van aki az mx4-re, más az IC Diamond 24 carat-ra, más az mx2 - re. Ha a teszteket nézed az tény és való, hogy utóbbi terül el a legjobban a felületen. Lényegében minimális különbségek vannak..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55647) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Üdv,
Dell Latitude 7559-cel kapcsolatban kérdeznék. 2 videókari van, egy Intel HD Graphics 530 illetve NVIDIA GeForce GTX 960M. Érdemes/le lehet tiltani az 530-at? Amihez használom jelenleg az Adobe After Effects illetve 3D CAD tervezés (Inventor) és a gondom az hogy pl az after effects azt írja hogy az 530-at használja.
Köszi előre is!

(#55648) PR0JECTNR56 válasza Kispósi (#55647) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az Nvidia Control Panel segítségével be tudod állítani, hogy az adott program melyik GPU-t használja, de alternatív megoldásként a célprogram .exe fájlon jobb klikk és "Futtatás a következő grafikus processzorral" részt választva szintén beállíthatod mit használjon az After Effects.

(#55649) VANESSZA1 válasza somasz (#55599) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ezeknek a Smart Cardnak van valami specifikációja? Sehol semmi infót nem lehet találni. Hol lehet ilyet (ami biztosan megy vele) beszerzni?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#55650) lamazonia válasza VANESSZA1 (#55649) üzenetére


lamazonia
tag

cégnél mi használjuk pki -re.
bizonyos dolgokhoz, emailekhez, interakciókhoz nem elég a felhasználó név+jelszó, hanem kell a kártya+pin.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.