Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Cathfaern válasza proximus (#799) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Híjjaj, jó iy hogy szólsz: nekem is LG-m van, igaz CD-RW...ha a live CD (ami ugyancsak 2.4.20-as kernelt használ) ment rendesen, akkor elvileg nem lehet gond, ugye?

(#802) csabicsepp válasza proximus (#799) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Ha 2.4-es kernel-el indítom a telepítést, akkor is ez az eredmény.
Telepítés után reboot, de már ekkor nem látja rendesen a cd-t az irq miatt szerintem.
Ha cd nélkül indítom, akkor ok. de mivel alaprendszert tesz fel, nemtok továbblépni cd-nélkül, így nemtok fordítani sem, marad a kézi config. Esetleg ha letiltom a hotplug-ot akkor kézzel paraméterezve lehet indítani a pcmcia-t?

(#803) proximus válasza Cathfaern (#801) üzenetére


proximus
senior tag

Hát ha nem csinált olyat, hogy nem válaszol semmire(még az eject -re sem), akkor nem lesz gond. Ha mégis bekövetkezne, akkor van 10 perced(sacc per kábé:) ) hogy kikapcsold a géped, majd vissza, és már megy is.(a reset nem elég, de nagyon nem,:(mert reset után még a BIOS sem találja meg, a win -ből meg eltűnik az eszköz. +a reset maga nem teszi tönkre fagyott állapotban:) ) Viszont ha egyszer így lefagy, akkor nyilvánvaló hogy cserélned kell kernelt legalább 2.4.21 -re.

(#804) proximus válasza csabicsepp (#802) üzenetére


proximus
senior tag

1. ''irq miatt szerintem.'' Ezen lehet segíteni a BIOS -ban. JA, ha ben kapcsolva a BIOS -ban olyan, hogy ''Plug-and-play OS installed=enabled'', akkor azt kapcsold ki gyorsan. Ezt nem szereti se a Linux, se a win(->maga a Microsoft mondta a win -est:) )
2. ''Esetleg ha letiltom a hotplug-ot akkor kézzel paraméterezve lehet indítani a pcmcia-t?'' Igen, ha megvannak a modulok(ha a hotplug megtalálta, akkor megvannak:) ), és tudod hogy melyek ezek:) Na jó segítek: /lib/modules/''valahanyas kernel''/... Itt nézelődj pcmcia könyvtár után. Ha találsz benne fájlokat, azok lesznek a driverek.:) A ''modprobe <a meghajtó fájl>'' parancsal lehet őket betölteni(a szükséges függőségeikkel együtt). Ha egyenként akarod betölteni, akkor ''insmod <a meghajtó fájl>''. Hogy ne lombozódjál le teljesen akkor sem ha nem müxik:) : A modulokat nem csak ''simán'' lehet betölteni, hanem paramétereket hozzájukrakva. Na ezeket a param. -okat viszont meg nem mondom fejből, de a Google biztos többet tud:))

(#805) csabicsepp


csabicsepp
aktív tag

NO, ezeket kipróbálom. Egyébként nem asztali gépről van szó.
Érdekes, hogy pl. a slackware és a mandrake9.0 szó nélkül felmegy és müxik.
A mandrake 9.1-ben ''kijavították a hibát'' :-)

(#806) tildy


tildy
nagyúr

Tegnap újból kellett pakolnom a winfosom, így szépen eltűnt a lilo-m:(
A debian reiserfsen van, ezért -nekem legalábbis- szívás újraizzítanom.Mit csináljak , hogy visszajöjjön a lilo?(Ext2-nél tök egyszerű, de így?!)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#807) Dr.Momo válasza tildy (#806) üzenetére


Dr.Momo
tag

Debian CD be, beboot prompt-nál: bf24 root=/dev/hdaX (X=root particiód), majd becsizmál akkor belépsz root-ként, majd
root@debian:#/> lilo
És kész is :)

(#808) Dr.Momo válasza tildy (#806) üzenetére


Dr.Momo
tag

Debian CD be, beboot CD-ről, prompt-nál: bf24 root=/dev/hdaX (X=root particiód), majd becsizmál akkor belépsz root-ként, majd
root@debian:#/> lilo
És kész is :)

(#809) escie


escie
őstag

tudna segíteni valaki?

a gond az, hogy programozgatnom kéne pascalban, de eddig nem nagyon jön össze...
ilyen IDE-s környezetben szeretnék dolgozni és használgatni a régi, jólbevált unitokat is.
eddig a rhide-dal és az xwpe-vel próbálkoztam nem túl sok sikerrel. :(
a freepascal csomagok fent vannak egyébként.

a kérdés: mit/hogy állítsak be ezekben programozói környezetekben, hogy úgy menjen(vagy legalábbis hasonlóan egyszerűen) minden mint a dos-os turbopascal IDE-vel?

I'm back, baby!

(#810) steveetm válasza escie (#809) üzenetére


steveetm
őstag

hát ha mindenképp tp-t szeretnél, tedd fel a dosemut, az tudja futtatni, és gó:)
Üdv.: steveetm

(#811) escie válasza steveetm (#810) üzenetére


escie
őstag

mondasz valamit... :)

de én inkább maradnék az előzőekben leírt megoldásoknál...
viszont ha nagyon nem jön össze semmi akkor összebarátkozom a dosemuval... :)

I'm back, baby!

(#812) steveetm válasza escie (#811) üzenetére


steveetm
őstag

hmmm
xwpe-t én nem is ismertem, de teccik. Tulképpen azzal mi a baj?
Üdv.: steveetm

(#813) escie válasza steveetm (#812) üzenetére


escie
őstag

nem tudom működésre bírni... nem tudom hogy kéne beállítani...

I'm back, baby!

(#814) escie válasza steveetm (#812) üzenetére


escie
őstag

miért, nálad működik?

nálam hibaüzeneteket gyárt csak a messages ablakba... :(

aszongya:
...
pc -c -g
illegal parameter -c /root/pascal/test.p -o ./test.o
...

I'm back, baby!

(#815) escie válasza escie (#814) üzenetére


escie
őstag

pontosabban ezt irja, bocsi:

pc -c -g /root/pascal/test.p -o ./test.o
illegal parameter -c

:F

I'm back, baby!

(#816) steveetm válasza escie (#815) üzenetére


steveetm
őstag

hmm, nem tom, én gpc vel csináltam, azzal megy.
igaz debug nincs, mer gdb nem hajlandó mennie pascallal, de c ben az is működik.
Üdv.: steveetm

(#817) escie válasza steveetm (#816) üzenetére


escie
őstag

gpc :C
köszi! :D
beírtam a pascal compilernek a ''pc'' helyett a ''gpc''-t és tadamm. működik.
egyenlőre elégedett vagyok de majd még biztos merül fel kérdésem.
mégegyszer köszi!

I'm back, baby!

(#818) tildy


tildy
nagyúr

Miért nem szereti a debian alapból az nvidiás lapokat?Ill. a geforce kártyákat?
Értem ezalatt , hogy az x olyan lassan indul, még a csiga is gyorsabb nála.
Valami tuti nem kóser, mert úgy döcög a 2000+ procis gépemen, mint annoa k6 II 500-ason, sőt néha az még gyorsabb is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#819) steveetm válasza tildy (#818) üzenetére


steveetm
őstag

Debiannal kapcsoltaban fontos megjegyezni, hogy alapból olyanra van csinálva hogymindenen fut(i386 on is!!), tehát első dolog, egy új kernel fordítása, chipset support be, majd vinyó dma be, és fel fog gyorsulni.
Üdv.: steveetm

(#820) tildy válasza steveetm (#819) üzenetére


tildy
nagyúr

kernel forgatás volt
nforce2 support nincs a kernelben
vinyó dma módban van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#821) zrubi válasza tildy (#820) üzenetére


zrubi
senior tag

Ez azért van, mert a debianba NEM tesznek bele semmilyen csomagot, ami nem tiszta GLP liszenszel rendelkezeik. Az nvidia driverei ráadásul csak bináris formában érhetőek el, és KIZÁRÓLAG az nvidia honlapjáról tölthetők le legálisan. Ezért a debian max csak ''helper'' csomagokat csinál (ha egyáltalán csinál) ami megmondja, hogy honnan, mit kell letölteni.

A géped valószínüleg azért olyan lassú, mert a kernelből (a fenti okok miatt) hiányzik az nvidia patch.

Szerezd be a szükséges patcheket az nvidiatól, patcheld meg a kerneledet, fordítsd újra, stb...
Ez megoldja a vinyó lassúságot.

innen, ezt:
http://download.nvidia.com/XFree86/nforce/1.0-0261/NVIDIA_nforce-1.0-0261.tar.gz

további infók:
http://www.nvidia.com/object/linux_nforce_1.0-0261

A videókártyához meg töltsd le ezt: http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-4496/NVIDIA-Linux-x86-1.0-4496-pkg2.run

ez egy futtatható fájl, ami le is fordítja a kellő modulokat neked, majd módosítod az XF86config-ot, stb lásd:
http://www.nvidia.com/object/linux_display_ia32_1.0-4496

zrubi.hu

(#822) tildy


tildy
nagyúr

Na most már csak az kéne, hogy a magyar fontok normalisan mukodjenek X
alatt.Minden ? és ? helyén csak kis téglalapok vannak, legalabbis
konquerorban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#823) tildy válasza tildy (#822) üzenetére


tildy
nagyúr

Ehh..Hosszú ö és és hosszu ü, na

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#824) Sipi válasza tildy (#822) üzenetére


Sipi
addikt

Az újabb X-ekhez nem kell külön állítgatni semmit, hogy magyar karakterek is legyenek. A KDE pedig tök jól megy akár cirill karakterekkel is.

Esetleg az lehet a gond, hogy az adott karakterkészlet nem latin2-es. Próbáld meg a Windows alatti fontokat pl. a /usr/X11R6/lib/X11/fonts/ttf könyvtárba másolni, beállítani, és azokat használd.
Plusz próbáld meg magyarra állítani a KDE vezérlőjében a nyelvet, bár erre szerintem nincs szükség.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#825) tildy válasza Sipi (#824) üzenetére


tildy
nagyúr

Ennek ellenére nekem egy frankó kis négyzet, vagy mitn látod a hozzásuzólásomba, frankó kis kérdőjel van:(


Windows fontokat hol találom meg?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#826) Nimrod válasza tildy (#825) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem ilyen gond nincs, de megpróbálok segélni.
Telepítésnél alapból angolon hagytam, mert valamiért nem találtam, illetve hol angolul hol magyarul írta a dolgokat. Billentyű, országkód magyar. Ez is lehet a hiba oka. Talán.
Bár ha az a gond, hogy nem ismeri fel a magyar ékezetes karaktereket, akkor biztos, hogy a kódtábla nincs jól beállítva. De most nemtom megmondani kapásból, hogy azt hol tudod átállítani. Szvsz nem a font a ludas ;)

(#827) tildy válasza Nimrod (#826) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem azzal vana gond . lásd két 3 hozzászólással lentebb (azt kdeből írtam).Csak hosszú ő és ű esetén.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#828) Nimrod válasza tildy (#827) üzenetére


Nimrod
addikt

Fura. Kifogtál rajtam :O
Ilyennel még nem találkoztam :o
De attól még lehet a kódtábla beállítása a ludas. Lehet, hogy nem 852-esen van hanem csak pl. 850-esen (dos-os nyelven szólva). Vagy a régió-kód a ludas, bár az majdnem ugyanaz.

(#829) Sipi válasza tildy (#825) üzenetére


Sipi
addikt

Röhögni fogsz: a Windows könyvtár Fonts mappájában...:D

Én onnan másolgatok ki.

Linkek ttf fontokhoz (nem tudom, van-e bennük latin2):

http://aquablue.milkcafe.to
http://fluxbox.sourceforge.net/docs/artwiz-fonts.php
http://corefonts.sourceforge.net (itt az alapvető MS fontok vannak)
http://www.gimp.org - ftp://ftp.gimp.org/pub/gimp/fonts/
ftp://ftp.easysw.com/pub/ghostscript/
http://dreamer.nitro.dk/linux/lfp/
http://www.is-vn.bg/hamster/jimmy-en.htm
http://www.gnome.org/fonts

Milyen fontot használsz, amiben nincs ő és ű?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#830) Nimrod válasza tildy (#827) üzenetére


Nimrod
addikt

Más graf. felület alatt is ilyen?

(#831) tildy válasza Sipi (#829) üzenetére


tildy
nagyúr

Te is röhögni fogsz:nekem nincs olyan könyvtár:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#832) tildy válasza Nimrod (#830) üzenetére


tildy
nagyúr

icewm alatt nem.
Bár lehet csak a konqueror baszakodik. Na meg a kmail...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#833) tildy válasza Sipi (#829) üzenetére


tildy
nagyúr

helvetica azt hiszem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#834) Nimrod válasza tildy (#832) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor már tudjuk, hol kell keresni a hibát :D

(#835) Sipi válasza tildy (#832) üzenetére


Sipi
addikt

Hm. A Helvetica nálam tökéletesen jelenik meg... Esetleg az lehet még gond, hogy a Konqueror alapértelmezett kódolása (a Beállítás - Konqueror - Betűtípusoknál) rossz. Nálam a beállított nyelvnek megfelelő van, és magyar nyelvű. Ha nálad angol a nyelv, valószínűleg angol kódolás lesz, amiből pont ezek hiányoznak. Próbálgass más kódolásokat is, hátha...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#836) tildy válasza Sipi (#835) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbálatok/unk...Köszi:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#837) Sipi válasza tildy (#836) üzenetére


Sipi
addikt

Esetleg használj Opera-t. Gyorsabb, és talán ilyen probléma sem lesz vele. A legújabb beta-verziók is jól működnek.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#838) steveetm


steveetm
őstag

magyar fontokhoz:
apt-get install xfonts-biznet-*, vagy xfonts*transcoded, bár ez nagyobb és minden szar kódolás benne van.
msttcorefonts, pedig leszed truetype fontokat, de ha gtk 1 es cumókban is használni akarod, akkor kell xfs, vagy xfstt vagy xfs-xtt, amelyik teccik:)(ja mstcorefonts contrib ben van)
Üdv.: steveetm

(#839) tildy


tildy
nagyúr

Köszönöm mindannyiótoknak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#840) steveetm


steveetm
őstag

találtam vmi érdekeset, amiért érdemes felhozni a topicot:
szóval a neve apt-build, a forrásból való telepítést könnyíti meg. Igaz volt már apt-get source is, de az apt-build foglalkozik a függőségekkel is, azokat is fordítja. Elég jónak igérkezik, bár vannak még benne bugok, kipróbálni mindenképp érdemes szvsz.
Üdv.: steveetm

(#841) WN31RD válasza steveetm (#840) üzenetére


WN31RD
addikt

Milyen bugok vannak benne?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#842) steveetm válasza WN31RD (#841) üzenetére


steveetm
őstag

hát egyenlőre nagyon sok midnent nem fordít le(pl amik olyanoktól függnek hogy kernel-headers ami egy virtuális csomag, és neked kéne választani vmit...illetve ezen mostmár túllép, csak fordításnál sír) meg néha aztmondja hogy fennvan egy csomag ami nincs, apt-build world még totál nemjó.
de pl mc-t már újra tudtam vele forgattatni:)

Üdv.: steveetm

(#843) tildy


tildy
nagyúr

Jó filerendszer-e az ext3?
Van-e olyan jó sebesség és tárolási hatékonyság szempontjából, mint a reiserfs?
És meglévő ext2 filerendszert át lehet-e konvertálni ext3ba?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#844) zrubi válasza tildy (#843) üzenetére


zrubi
senior tag

;)

át lehet konvertálni simán:
tune2fs -j /dev/hdaxy

Sőt, ha meggondolod magad akkor ezek után is rendesen fel lejhet mountolni, mint ext2...
De miért gondolnád meg magad ;)

Én már nagyon régóta ext3-at használok...

zrubi.hu

(#845) tildy válasza zrubi (#844) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi reisert használunk már 1 éve, csak most ez így eszünkbe jutott:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#846) buddha


buddha
tag

Üdv!

A rohadt életbe! Legalább fél órát kerestem ezt a topicot! Nagyon a süllyesztőben volt már! Na mindegy!

Eddig úgy gondoltam, hogy gentoo-t fogok a gépemre rakni, ami itthon össze is jött. A gond csak az, hogy albérletbe költöztünk Debrecenbe, ahol nincs net. A gentoo net nélkül elég nován(y)ka nekem, mert az istenért sem tudom életre kelteni rendesen. De akkor mi legyen, ha nem gentoo? Természetesen debian.

Mivel nem nagyon szeretném terhelni az embereket a problémáimmal, azért azt szeretném kérdezni, hogy lenne itt valaki olyan guru, aki tudna segíteni nekem felrakni a debian-t? Azaz nem ide írogatnám a lényegtelenségeket, hanem valakivel e-mailben konzultálgatnék. Értitek, olyan ''mentor-tanonc'' páros. Mivel nem szeretnék zsákbamacskát árulni, ezért leírnám kicsit részletesebben a lényeget.

Most a gépem már eleve úgy van particionálva, hogy 2 linuxnak adjon otthont. Tehát:
hda1 /boot
hda2 /swap
hda3 /vmi logikai osztás
hda4 /60G munka (filmek, mp3, stb)
hda5 /egyik lin
hda6 /másik lin

Szóval a grafikus dolgok UHU alól működnek. Ez már fel van rakva, de a közeljövőben rakom fel ismét, ha végre kijön a végleges.
A másikon lenne a debian, de úgy, hogy nem kell grafikus felület, csak karakteres. A következő programokat használnám debian alatt: mc, links, vmi pdf és ps nézegető, mp3 és cd leátszó (munka közben), vi, gcc(azaz szinte csak programoznék rajta.). Ennyit kellene felraknom. Minden más, oo, mplayer, stb. menne UHU alól. A kernelfordításal nagyon hadilábon állok, ebből komolyabb segítségre lenne szükségem.

A hardvereim:
--------- Ház

Chieftech Dragon DX01BD04, egy hozzá adott 360W -os Chieftech táppal. Tudom, hogy ez nem fontos, de hátha a táp valahova kellhet...

--------- DVD-rom

Toshiba M1612 (asszem ez..., 16 valami) DVD meghajtó, de ez lényegtelen.

--------- Billentyűzet

Ez lehet, hogy kicsit bonyolultabb helyzet:
USB / ps/2 Logitech Internet Navigator SE Angol bill. egy csomo extra gombbal...

--------- Egér

USB / ps/2 Logitech MX500 optikai eger... no comment

--------- Processzor

AMD 1700+ Athlon XP JUHIB -es steppingú processzor, nem húzva! Az új magos, nem a t-BIRD

--------- Alaplap

EPOX 8rda+ alaplap

Chipset: nVidia nForce-128 SPP (Crush 18D) + MCP-T AGP Set
Onboard PCI Deviches: 1394 --> RTL8801B PHY 2 portnak
LAN --> 10/100 Mbps RTL8201BL PHY
IDE --> Embedded IDE controller
4x AGP
Audio: ALC-650E AC'97 CODEC
Az alaplapban van game port, de úgysem használom soha...

--------- Videó kártya

Matrox G400 Dual Heab 32 MB Ram, 4xAGP

--------- Memória

2 x 256 MB Kingston PC2700 dual memoria kezelessel berakva az alaplapba

--------- HDD

Seagate Barracuda 7200.7 80 GigaB-os

--------- Monitor

iiyama HM704UTC 17'' moncsi. Nagyon yóó :)


--------- Flash Drive

Egy TwinMOS pen drive... 128 MB-os USB2.0

---------

Most jelenleg ott tartok, hogy elhatároztam magam, angolul letöltöttem, kinyomtattam, lefűztem azt a 120 oldalas dokumentációt (azaz telepítési útmutatót). És tudnom kellene, hogy milyen CD-t honnan töltsek le, stb. Ilyeneket kellene megbeszélni, hogy milyen legyen a file-rendszer szerintetek, meg hogy én szeretnék grub-ot használni, de amint láttam, debian-hoz mindenki lilo-t használ...

Kösz!

(#847) buddha


buddha
tag

:) Úgy látom, hogy nem feltétlenül fogja siker koronázni próbálkozásaimat...

(#848) buddha


buddha
tag

Ahogy látom, semmi remény... :(

(#849) zrubi válasza buddha (#848) üzenetére


zrubi
senior tag

Talán mert nem kérdeztél semmit...:F
Erre milyen reakciót vársz?

Szvsz két linux egymás mellett tök felesleges. (kivéve, ha ki akarsz próbálni más disztribeket is)
Minek? Ha az UHU tetszik, akkor azon is van minden, amit a debiannal csinálnál...

zrubi.hu

(#850) zrubi válasza buddha (#848) üzenetére


zrubi
senior tag

Oh, nagyon hosszú, mire az ember elolvassa elfelejti a lényeget:U

Ez lenne a lényege?
''azért azt szeretném kérdezni, hogy lenne itt valaki olyan guru, aki tudna segíteni nekem felrakni a debian-t?''

Ha igen nekem írhatsz, ha van időm válaszolok ;)

De szerintem a forum jobb, mert:
- itt többen is tudnak segíteni
- többen tanulhatnak a kérdéseidből
- keresni is lehet benne ;)
- egy csomó kérdésedre valószínüleg már megvan a válasz valamelyik topicban ;)

zrubi.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.