Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Rimuru válasza DS39 (#5998) üzenetére


Rimuru
veterán

Chromium nem is fogja látni, mivel már nem támogatott az NPAPI (feltéve hogy Debian alatt frissítik a Chromiumot :DDD).

Vigyázat, csalok!

(#6002) DS39 válasza Rimuru (#6001) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor ezért az ellentmondás, mert ilyen 2011-es (külföldi) fórumposztokban olvastam hogy megy vele.
egyébként miért ne frissítenék? a Chromium 35-nél, a Chrome 36-nál tart.

[ Szerkesztve ]

(#6003) DS39


DS39
nagyúr

közben felraktam a pepperflash-t, és megy. :R

(#6004) Rimuru válasza DS39 (#6002) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel a Debian nem arról híres hogy gyakran frissülnek az alkalmazások azért írtam, nem a verziószám hajszolás a lényeg. Amúgy pont 35-től kezdve vették ki a támogatást. A Chrome-ot meg nem hivatalos (Debian) tárolóból szeded.

Vigyázat, csalok!

(#6005) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Rászántam magam linux tanulásra, debianra esett választás. Ubuntut használtam párszor tehát annyira nem idegen a dolog. Mivel ez egyenlőre csak próba lenne nem akarom ezért rendes winyóra rakni (jelenleg win van rajta). Kérdésem az lenne, ha vennék valami igen gyors usb3-s pendrive-ot ami mondjuk 16 gb-os .
1. meglehet e oldani hogy arról fusson maga az oprendszer (konkrétan arra telepíteni nem úgy mint az ubuntunál a live).
2 elég lenne e neki 16gb?
3. ha első kettő igaz van e lehetőség oprendszerből úgy leállítani a gépemben lévő ssd-t+winyót mintha be sem lenne dugva. (feleslegesen ne menjen)

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#6006) bambano válasza Gabe123 (#6005) üzenetére


bambano
titán

ilyenkor szokták virtualizáltan kipróbálni.
szerintem a pendrive rossz ötlet.
virtualizálásról a gazda oprendszer topicjában lehet kérdezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6007) Gabe123 válasza bambano (#6006) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Hello. Értem köszönöm. Lehet az lesz ha meg beválik akkor veszek hozzá egy ssd-t. Thx :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#6008) feketegergo


feketegergo
tag

Tudtok módot arra, hogy egy androidos tabletet "összebarátkoztassak" az asztali gépemen futó debiannal?

Ha pl vennék egy nexus 7 típusú tabletet, megoldható lenne, hogy példálul az asztali gépen futtatok egy GIMP-et, aminek a képe a tablaten jelenik meg, és az érintőképernyővel irányítom?

(Elég nagy méretű képekkel dolgozom, a tablet nem bírna velük.... meg inkább az elvi lehetőségre vagyok kíváncsi)

Valami olyan jellegű megoldásra gondolok, hogy a tablet futtassa az x szervert...

Tudtok erre működő megoldást?

(#6009) Fritz Teufel válasza feketegergo (#6008) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

BBQScreen

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6010) BoB válasza feketegergo (#6008) üzenetére


BoB
veterán

Elindíthatsz vnc szervert az asztali gépeden amihez csatlakozol tablettel. Vannak vnc kliensek a play store-ban.

Vagy pl. teamviewer.

Hogy mennyire lesz használható az egy másik kérdés.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#6011) whbear válasza Fritz Teufel (#6009) üzenetére


whbear
senior tag

Itt rejtőzködik az egész Arch Linuxos társaság? :))

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#6012) Fritz Teufel válasza whbear (#6011) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Csak Archoskodunk :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#6013) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

most nyaral!

(#6014) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Debian 7.5 alatt meg lehet oldani valahogy csak parancssorból, hogy a vezetékes internetet egy USB-s wifi-s stickkel megossza? A router wifi jele már csak 40-50%-os és erősen dobálja a jelet a telefon és arra gondoltam, hogy ha már van itthon usb-s wifi adapterem, akkor miért ne használajam ki, hogy jobban szórjam a jelet általa, ha már a letöltős gép megy éjjel-nappal.

Köszi.

--- N/A ---

(#6015) Apollyon válasza jimmy399 (#6014) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szia!

Ezt próbáltad már? [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6016) Friczy válasza joecontra (#5988) üzenetére


Friczy
senior tag

youtube-dl csomag is jó erre, és akkor mindegy, milyen a böngésző :)

(#6017) Friczy válasza DS39 (#5998) üzenetére


Friczy
senior tag

A chrome plugin API-ja változott, így már nem működik a firefix-ra elkészített pluginekkel (java, flash). A flash nem zavar, úgyis utálom, megérett arra, hogy kipusztuljon :)

(#6018) joecontra válasza Friczy (#6016) üzenetére


joecontra
addikt

Már megoldottam, de azért köszönöm. :)

Üdv,
J

(#6019) jimmy399 válasza Apollyon (#6015) üzenetére


jimmy399
senior tag

hm, megnézem :) Végülis lehet jó lesz. Köszi.

--- N/A ---

(#6020) Apollyon válasza jimmy399 (#6019) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha lehet írd majd le légyszi a tapasztalatokat. Főleg az interfaces-zel való használat érdekelne hogy jól működött-e vagy sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6021) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Annyit szeretnek kerdezni, hogy Firestartert vagy a Firewall buildert erdemesebb hasznalni? Igen tudom, egyikre sincs szukseg, de en grafikus feluletu tuzfalat szeretnek.
Illetve velemenyetek szerint ennek az eredmenye lehet jo? Valahogy jobban kezre all, mint a Gnome3.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6022) ubyegon2 válasza soldi3r (#6021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Gufw nem jó?
MATE Debian8- ban már benne is lesz alapból, de ha jól emlékszem, pont Iscariah ft. használja a stable- val is a MATE- t és jó nála. :)

ezért jobb a MATE:
The MATE Desktop Environment is the continuation of GNOME 2. idézet innen

[ Szerkesztve ]

(#6023) Apollyon válasza soldi3r (#6021) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jó reggelt!

Ha MATE-et akarsz feltenni, akkor ez egy jó leírás, de nem értem hogy miért SSH servert választ ki a "Software selection" részben. Ha átlagfelhasználás lesz akkor
[ ] Standard system utilities
ha pedig notebookod van, akkor értelemszerűen a Laptop is legyen bepipálva.
Alapjáraton a Desktop environment is be lesz pipálva (csillagozva) szóval azt majd telepítéskor szedd ki különben felteszi a gnome3-at is, ami egyrészt felesleges, másrészt jelentősen meghosszabbítja a telepítési időt. Újraindítás után parancssoros Debiant kapsz, ekkor tudod majd feltenni a MATE-et és a lightdm-et.

Én is MATE-et használok egyébként. Ha pedig már tűzfallal kéne szórakoznom, akkor megtanulnám inkább az iptablest (de ez én vagyok :D). Ha jól tudom egyik GUI-s megoldás sem olyan részletes mint az iptables.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6024) soldi3r válasza ubyegon2 (#6022) üzenetére


soldi3r
veterán

De, nekem jo lesz ez is :)

(#6023) Iscariah, Szoval nekem a Standard system utilities es a Laptop resz kell, Gnome3 nem.
Valoszinuleg igazad van, de pont ez a bajom az iptables-szel, hogy tulsagonsan reszletes es most jelenleg sem idom, sem energiam nincs vele annyit foglalkozni, hogy gepesz fejjel hasznalni tudjam. Egyelore jo lesz az instant megoldas.
Remelem a boot loadert nem rontja el, win7-re nagyobb szuksegem van, mint a linuxra :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#6025) sirdond válasza soldi3r (#6024) üzenetére


sirdond
őstag

esetleg alternatívaként tudom még ajánlani a webmin tűzfal konfigurációs részét, ami egész használható.

de a legjobb megoldás tényleg az iptables megtanulása, ahogy lentebb is írták.

(#6026) soldi3r válasza sirdond (#6025) üzenetére


soldi3r
veterán

A karacsonyi szunetre majd betervezem :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#6027) bambano válasza sirdond (#6025) üzenetére


bambano
titán

a webmin léte, ami a második leglyukasabb szoftver a phpmyadmin után, önmagában feleslegessé teszi a tűzfalat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6028) soldi3r válasza Apollyon (#6023) üzenetére


soldi3r
veterán

Leszedtem a netinstallt, lehet, hogy este el lesz idom feltenni, a heten pedig valamikor tudok kiserletezni a MATE reszevel. Majd azert meg referalok.

(#6027) bambano, mivel az a valasz az en kerdesemre jott, ezert kivancsi lennek mit szerettel volna ezzel mondani :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#6029) Apollyon válasza soldi3r (#6028) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hajrá ;)

"(#6027) bambano, mivel az a valasz az en kerdesemre jott, ezert kivancsi lennek mit szerettel volna ezzel mondani :)"

Azt szerette volna mondani, hogy azt a Webmin nevű valamit nem érdemes feltenni, mert semmit nem érsz vele. Kb mint a néhai windows XP tűzfala. De szerintem fogadd meg a tanácsát, mert ért hozzá.

Továbbra is az iptables a javallott, annyira azért nem boszorkányság, itt van egy egyszerű leírás pl. [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6030) soldi3r válasza Apollyon (#6029) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom! Ez igy eleg erthetonek tunik, az elso nehany sorbol kiindulva, lehet megis nekifutok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6031) soldi3r válasza Apollyon (#6029) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol ez az 1 parancs nem futott le:
apt-get install cpufreqd cpufrequtil firmware-linux firmware-linux-nonfree

Igaz, az updatehez is ki/be kellett jelentkezni. Illetve ahogy nezem wlan es hangkartya drivert majd valahonnan neznem kell meg a gephez.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6032) soldi3r válasza soldi3r (#6031) üzenetére


soldi3r
veterán

Hatha masnak is hasznos lesz egyszer. Magyar leiras MATEhoz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6033) Apollyon válasza soldi3r (#6031) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nos ez nem tudom miért nem futott le, de ebben több telepítendő csomag is van egyszerre. Azóta sikerült?

(#6032): Az írás elavult, mert itt még szórakázni kell a MATE-et tartalmazó külön repókkal, holott már beletették a wheezy backportsba. Így nem kell keyringgel sem bazakodni, hanem csak beírod a backports repót a sources.list-be és egy apt-get update után már menni is fog a MATE telepítés.

De ez sem sokáig kell, mert MATE lesz a default DE a közelgő új Debian kiadásban (szerintem majd valamikor 2015 nyár felé) a gnóm 3-at meg remélem kivágják a fenébe úgy ahogy van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6034) soldi3r válasza Apollyon (#6033) üzenetére


soldi3r
veterán

Felig meddig igen, de azota ujratettem a particiok meretezese miatt, kicsit nagyobb hely kellett a Win7nek es a rajta levo XP modnak, de most nem a netinstallrol, hanem a DVDrol, ez volt keznel.
Talan holnap ra tudom tenni erre is a MATEt. Akkor kovetem az elso leirast ismet, csak ne kellene annyit gepelni :)
Addig is megkerdezem, milyen tarolokat erdemes felvenni meg? A syanptic itt is mukodni fog gondolom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6035) ubyegon2 válasza Apollyon (#6033) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De ez sem sokáig kell, mert MATE lesz a default DE a közelgő új Debian kiadásban

A distrowatchon az XFCE- t írják alapértelmezettnek.

(#6034) soldi3r
alapvetően innen érdemes tárolókat felvenni:
http://debgen.simplylinux.ch/
MATE meg Wheezy backportból:[link]

[ Szerkesztve ]

(#6036) Apollyon válasza soldi3r (#6034) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ami neked kellhet az a wheezy backports tároló, más nem.
Én mondjuk kb 2 programból a legfrissebbet használom, így amíg felrakom őket addig berakom a testing repót is, utána kiszedem. Annak ellenére hogy testing repóból van az adott program legfrissebb verziója, maga a program stabil (tehát nem RC meg ilyesmi).
Viszont ennél tovább nem érdemes a testing repót használni, mert könnyen kinyiffanthatod a rendszert.

(#6035) ubyegon2:
"A distrowatchon az XFCE- t írják alapértelmezettnek."

Na ezt jó tudni. Mindenesetre addig elég sok minden változhat, még szerintem legalább fél év mire kijön az új Debian. Aztán ne legyen igazam :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6037) _BOZONT_ válasza Apollyon (#6036) üzenetére


_BOZONT_
tag

igazabol 2-3 havotna valtozik hogy eppen mit akarnak... pl elejen xfce votl majd hatra arc gnome3 majd most ugy nezki marad xfce....

(#6038) soldi3r válasza _BOZONT_ (#6037) üzenetére


soldi3r
veterán

Mondjuk nekem teljesen mindegy, csak ne a Gnome3 legyen :) Mert akkor inkabb megkuzdok a CentOS-sel.
Kepekrol nezve a ketto kozott nincs akkora kulonbseg. Az XFCE teloepitese valoban ennyi lenne? Nekem egy viszonylag egyszerure van szuksegem, masfel eve probalkozom csak linuxszal. Nem akarok vitat robbantani, de akkor melyik lenne a celravezetobb?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#6039) ubyegon2 válasza soldi3r (#6038) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem akarok vitat robbantani, de akkor melyik lenne a celravezetobb?
Ha kipróbálod mind a kettőt. :)

XFCE telepítése tényleg annyi, amennyit a linkben leírtak.

(#6040) soldi3r válasza ubyegon2 (#6039) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor lehet, hogy ezzel kezdem, ez nekem egyszerubb. Raadasul van aktivnak tuno magyar kozosseg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#6041) Apollyon válasza soldi3r (#6040) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A backports repó hozzáadása után a MATE telepítése ennyi: [link]

Nehogy már hogy ez nem megy .p

Az egyetlen amire azt tudom mondani hogy xfce-ben jobb volt, az a saját network managere, a többiben a MATE klasszabb .p De persze ez ízlés kérdése, szerintem próbálj ki még több desktopot is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6042) soldi3r válasza Apollyon (#6041) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem persze, a leirasokat kozetve mukodott a dolog.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#6043) _BOZONT_ válasza soldi3r (#6038) üzenetére


_BOZONT_
tag

egyszerubb...

http://ftp.bme.hu/debian-cd/7.6.0/amd64/iso-cd/debian-7.6.0-amd64-xfce-CD-1.iso

http://ftp.bme.hu/debian-cd/7.6.0/i386/iso-cd/debian-7.6.0-i386-xfce-CD-1.iso

rogton xfce tesz nem kell szenvedni meg ha van net akkor telepites kozben megkerdi netrol telepitse e.

(#6044) soldi3r válasza _BOZONT_ (#6043) üzenetére


soldi3r
veterán

Apropo net, ha mar itt tartunk. Nekem ez kellene a wlan kartyamhoz. Telepites kozben ezt "be tudom tallozni"?

E30 (oo=[][]=oo)

(#6045) Apollyon válasza soldi3r (#6044) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet jobban járnál, ha inkább felraknád az alapból nonfree cuccokat is tartalmazó ISO-t

Itt vannak a 64bites verziók: [link]

32bitesek: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6046) soldi3r válasza Apollyon (#6045) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Meg jo, hogy vannak lehetosegek :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#6047) soldi3r válasza Apollyon (#6045) üzenetére


soldi3r
veterán

A debian-live-7.6.0-amd64-xfce-desktop+nonfree.iso-t kiprobaltam, de indulaskor hianyolja a displayt, a telepites rendesen vegigfut.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#6048) soldi3r válasza soldi3r (#6047) üzenetére


soldi3r
veterán

Viszont a BME-s linken levo mukodott. Kozben eszembe jutott, hogy valoszniuleg a VGA-m miatt futhatott hibara az elozo, egy CAD-re optimalizalt Quadro kartyam van. Ugyhogy egy WLAN es egy nVidia drivert kell majd keresnem mindenkepp.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#6049) bambano válasza soldi3r (#6048) üzenetére


bambano
titán

nekem több quadro kártya is jól működött debian alatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6050) soldi3r válasza bambano (#6049) üzenetére


soldi3r
veterán

Elhiszem. Lehet, hogy csak az en Precisionom ilyen hisztis. Viszont alapbol eleg sok linux verzionak gondja volt vele (az elmult honapokban vegigprobaltam nehanyat). CentOS 7.0 pl nem is telepult, csak a 6.5, rogton az elejen VBIOS hibaval megallt.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.