Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) WN31RD válasza Zordkaszás (#950) üzenetére


WN31RD
addikt

Melyik ftp szervert használod?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#952) zLegolas


zLegolas
őstag

Veszprém környékén van valakinek Sarge? Nem nagyon tok letölteni ilyesmit...:(

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#953) Zordkaszás válasza WN31RD (#951) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

erre gondolsz ? :) ProFTPD 1.2.5rc1 Server (Debian)

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#954) WN31RD válasza Zordkaszás (#953) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen.
Mint az a dokumentációból kiderül, a konfig file-ban a TransferRate paranccsal állíthatod a töltési sebességeket, én ezt nézném meg először.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#955) Zordkaszás válasza WN31RD (#954) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nekem nincs beállítva, illetve nem volt beállítva korlát. Beleraktam ezt a transferRate-et a proftpd.conf fájlba, hát nem örült neki :)
Onnantól kezdve nemhogy más volt a feltöltés korlát, be sem engedett senkit (Connectoin refused) :(

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#956) WN31RD válasza Zordkaszás (#955) üzenetére


WN31RD
addikt

Igen, most látom a doksikban, hogy a TransferRate-et csak az 1.2.8-ban vezették be.
(Esetleg megpróbálhatnád upgrade-elni a ProFTPD-t, már a Sarge-ban is 1.2.10 van.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#957) nofene


nofene
aktív tag

Hi!

Nos nemrég raktam, fel egy nagyon alap debian sarge rendszert (csak az 1 cd-ről ami azon van), és neten akarom szépen frissíteni meg telepítgetni amit kell.
És itt meg is akadok, egyelőre az apt-t nem tudom működővé tenni. Az ifconfiggal megnéztem a hálókártyát és igen van felismerte, aztán beállítottam kézzel mivel DHCP-n keresztül nem tudta. (Router osztja a netet).
Namost a sources.list-be beírtam a következőket:
deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian unstable main contrib non-free
De mégsem megy az apt! apt-get install mc -re kiköpi, hogy nem létezik a csomaglista meg amúgyis fos és nem tud vele mit kezdeni. Mi a szöszt tegyek???
Az FTP progiban gondoltam csatlakozom a szerverhez hátha mégis a hálóval van gond. De nem, szépen bejelentkezem anonymousként az ftp.hu.debian.org-ra aztán viszont az első ls parancs után: 200 Port command successful majd vége semmit nem tudok csinálni csak ctrl+c.

Mi a búbánat van????? Win alól simán tudok mozogni a szerveren.


Szerk: Béna voltam az ftp-n már tudok mozogni, de akkor sem megy az apt.

[Szerkesztve]

(#958) CsY válasza nofene (#957) üzenetére


CsY
aktív tag

apt-get update volt?

(#959) WN31RD válasza CsY (#958) üzenetére


WN31RD
addikt

''apt-get update volt?''
Én is ezt akartam írni.
Egyébként a beírt deb sor működik (kipróbáltam). Ha apt-get update után sem megy, akkor az ftp://ftp.hu...-t írd át http://ftp.hu...-ra, hátha a routernek nem tetszik az ftp forgalom.

Szerk.: Ha továbbra is Sarge rendszert akarsz, akkor az unstable-t írd át testing-re, vagy sarge-ra.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#960) nofene válasza CsY (#958) üzenetére


nofene
aktív tag

Köszi szépen srácok! Bizony csak az apt-get update hiányzott, így tökéltesen megy. Unstable-t átírtam Sarge-ra még korábban (mellesleg tudtommal az unstable a Sarge és a tesing a Sid de mind1). Szóval köszi megy. Jajj még 1 kérdés: mit kell apt-get-hez írnom ha a kernel source-t akarom letölteni? THX!

Ui.: Ezt már links alól írom... :DDD

(#961) CsY válasza nofene (#960) üzenetére


CsY
aktív tag

apt-get install kernel-2.4.24-source vagy vmi ilyesmi

(#962) WN31RD válasza nofene (#960) üzenetére


WN31RD
addikt

Az unstable mindig Sid kódnéven fut, míg a testing most éppen Sarge.
A kernel forrás csomagok neve: kernel-source-verzió. Ajánlom a dselect használatát, ott rákeresel arra, hogy kernel-source, és kiválasztod a neked tetsző verziót.
A Sarge-ban a legfrissebb kernel egyébként jelenleg a 2.6.8, tehát az ''apt-get install kernel-source-2.6.8'' paranccsal szedheted le.
Szerk.: Ha 2.4-es kernel kell, akkor ''apt-get install kernel-source-2.4.27''.

Szerk. #2: Ha 2.6-os kernelt akarsz, akkor talán jobban jársz a Sid-ből (unstable) vett 2.6.10-essel... (+ biztonsági patch-ek)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#963) CsY válasza WN31RD (#962) üzenetére


CsY
aktív tag

sid-sarge hibrid van most nálam is...
de www.kernel.org

(#964) nofene


nofene
aktív tag

apt-get kernel-source-''verziószám'' no ez lesz az. Nálam 2.6.8.

Szerk.: Hopp kicsit lemaradtam az olvasással... Na mind1, most egyelore jó lesz a 2.6.8 (hamár úgyis az van fenn). Majd akkor rakok fel 2.6.10-et ha már a kernelforgatást tanulom. Egyelore csak tanulom a linuxot (eddig többször abbahagytam itt az ideje, hogy rendesen megtanuljam!)

[Szerkesztve]

(#965) dabadab válasza nofene (#960) üzenetére


dabadab
titán

Nem, a Sid az experimental.

DRM is theft

(#966) WN31RD válasza dabadab (#965) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem, a Sid az unstable. :)

(Az experimental-nek nincs külön neve, bár volt rá egy javaslat (Bővebben: link), de legjobb tudomásom szerint nem fogadták el.)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#967) dabadab válasza WN31RD (#966) üzenetére


dabadab
titán

A csudaba, tenyleg :) Nekem is csak az remlett, hogy Sid volt a rosszfiu, es az eperimental a szoltunk-elore-hogy-tonkrevagja-a-rendszeredet resz :)

DRM is theft

(#968) WN31RD


WN31RD
addikt

Forgattam xserver-xfree86-ot (a mobil Radeon energiagazdálkodás támogatásának reményében), kétszer is, mert az jó poén, főleg laptopon, 4200 rpm-es vinyóval. :DDD
Ha előre tudtam volna, hogy 4.5 GB szabad hely kell neki, akkor csak egyszer forgattam volna... :((

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#969) CsY válasza WN31RD (#968) üzenetére


CsY
aktív tag

xservernek 4,5giga??? nekem az egész rendszerem nincs 1,5...

(#970) tildy


tildy
nagyúr

Icewm alá hoyg lehet beállítani keyboard swicthert?
(értsd us-hu)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#971) WN31RD válasza CsY (#969) üzenetére


WN31RD
addikt

A teljes xserver-xfree86 csomagot újrafordítottam, ehhez kellett átmenetileg 4.5 GB (object file-ok, elkészült .deb csomagok, temp file-ok, stb., minden együtt).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#972) CsY válasza tildy (#970) üzenetére


CsY
aktív tag

ne icewm...lassu, nekem néha kiakad videomemoriaval...probald meg fluxboxot. amugy van egy key switcher progi... csak találnám meg :D

(#973) CsY válasza WN31RD (#971) üzenetére


CsY
aktív tag

és? menyivel lett jobb, mint siman felrakva?

(#974) WN31RD válasza CsY (#973) üzenetére


WN31RD
addikt

Természetesen élesben nem teszteltem, tehát teljesen nem merítettem le (nem akarom külön terhelni az aksit), úgyhogy csak az alapján tudok következtetni, amit az ACPI közöl az aksi állapotáról, és a hátralevő időről. A radeonos patch után kb. 20 (talán max. 30) perccel több időt saccol magának, kb. 5 órát. Nem óriási eredmény, de nem is elhanyagolható, szerintem megérte a fáradozást.

Szerk.: Persze az 5 órát csak minimális terhelés mellett tudná produkálni... :)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#975) zui


zui
tag

Hali.

Hol tudok potatot letolteni? lehet meg egyaltalan vhol?
koszi, csa

(#976) nofene


nofene
aktív tag

Sziasztok! Újfent segítségre volna szükségem. Egyszerűen nem tudom felrakni az ATi driverét xfree86 4.3.0 alá. Szépen letöltöm az rpm drivert alien ati.rpm meg is lesz belőle a deb de sajnos onnantól megakadok és sehogy sem megy. HELP!!

Másik: apt-get -el leszedtem a kernel forráskódját eddig oké is de csak egy tar fájlt pakolt be a src/ valahova no azt hova kéne nekem kitömöríteni, és ha jól emlékszem valami symbolic linket is létre kéne hozni. Mit?

Köszi előre is.

(#977) WN31RD válasza nofene (#976) üzenetére


WN31RD
addikt

A kernel forrását a /usr/src-be rakja be, ott kell kitömöríteni a ''tar xjf forrásfile'' paranccsal. Symlinket nem kötelező létrehozni, de sok helyen az a szokás, hogy a /usr/src/linux mutat az aktuálisan használt kernel forráskönyvtárára.
Kernelt forgatni és telepíteni kézzel is lehet, de ha esetleg Debian csomagot akarsz belőle csinálni, akkor a make-kpkg paranccsal ismerkedj meg (= doksik olvasgatása).
Szerk.: A make-kpkg a kernel-package nevű csomag része.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#978) nofene válasza WN31RD (#977) üzenetére


nofene
aktív tag

Köszi! ATi driverben esetleg tudsz segíteni?

(#979) WN31RD válasza nofene (#978) üzenetére


WN31RD
addikt

Olyat már régen csináltam...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#980) nofene


nofene
aktív tag

Kérdés: az fglrx modult újra kell forgatnom az ATi driverhez és el is kezdeném csakhogy nem találja a /usr/src/linux/include/linux/version.h-t. Szóval a kernel source-ban nincs benne. (Persze miután letöltöttem a kernel-source-t létrehoztam symlinket), szóval ilyenkor mi a teendő??? Anélkül nem lesz ATi-driverem? :O

(#981) nofene


nofene
aktív tag

Újabb kérdés merült fel. Ez sürgősebb volna... Aszondja, hogy egy gépre feltelepítettem Debian aholis chellos net van. Namost telepítéskor simán konfigurálta magát DHCP-n keresztül ugye. Csakhogy a gép most egy másik helyre kerül (szerverpark) ahol router osztja a netet, de van dhcp, szóval annyi az egész, hogy újra kéne konfigurálni a hálót dhcp-vel. Kérdés melyik progi az vagy milyen paranccsal lehetne elindítani azt a hálókonfigot ami a telepítéskor is lefut?

(#982) nofene


nofene
aktív tag

No legyen egy UP! Mert fontos.

(#983) Out válasza nofene (#982) üzenetére


Out
addikt

a debiant nem ismerem ugyan, de en ezt ugy csinalnam hogy leallitanam a dhcpd-t, atszerkesztenem a /etc/dhcp.conf-ot, majd elinditanam a dhcpd-t... nemtom debianban hol van a dhcp.conf

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#984) naotius


naotius
csendes tag

Segítség!
Letöltöttem legfrissebb Sarge debian.org és fsn.-huról egyaránt, telepítésnél mindkettő azt mondja, hogy sorry, nem találom a rendszermag modulokat, a telepítés szinte elképzelhetetlen. Ezt most tényleg ennyire elbaszták, vagy én vagyok a hülye? (Remélem én vagyok)
Sürgős

Leonardo da Vinci

(#985) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Átjövök ide a Nagy linux topikból, merthát mégiscsak debianról lenne szó...

Szal tegnap felidegesített. nem akart elindulni a KDE, mouse hibára kilépett. Ma újrahúztam az egészet. KDE még mindig nem indul el, csak a failsafe, és ilyen képet kapok: Bővebben: link

egér persze van, amik ott vannak csíkok el tudom fele tüntetni, de össze-vissza van az egész képernyő. Nem tudom mennyire látszik, de a bal oldala pár centivel át van csúszva a jobbra.

Debian 3.0 rc3. Mi lehet a probléma?

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#986) c41r0^


c41r0^
őstag

Most ismerkedem a Linuxszal, kernelfordítással...

sajna kénytelen vagyok most mindent fejből írni, mert a gép otthon van

Debian Sarge-ot telepítettem egy primary slave vinyóra úgy, hogy a primary mastert lehúztam (amin WinXP van) a telepítés idejéig, a GRUB a hdb master boot recordjába került. Így elértem azt, hogy a BIOSból kiválasztom a bootolandó médiát, és az a rendszer bootol fel, amelyiket szeretném. (azt nem tudtam megoldani, hogy a primary master mbrjébe telepítem a GRUB-ot, de ha nincs benn a primary slave vinyó [amin a Linux van, ami egyébként hordozó vinyó, tehát rackben van], akkor a GRUB menüjéből induljon azért a Windows, de nem is ez most a problémám).

Lefordítottam a 2.6.10 és 11-es kernelt is magamnak, optimalizáltam saját vasra. A lemezem (tehát a hdb) így néz ki:
1. elsődleges partíció, mérete 10 MB, /boot a csatlakoztatási pont (tehát hdb1)
2. elsődleges partíció, mérete 512 MB, swap (tehát hdb2)
3. elsődleges partíció, mérete 10 GB, /root a csatlakoztatási pont (tehát hdb3)
4. elsődleges partíció, mérete a maradék, ez NTFS (tehát hdb4)

a map fájlban a következő bejegyzés van, azt hiszem jól írom:
hd(0,0) /dev/hdb

Nos az új kernelimage-t betettem a /boot-ba, átszerkesztettem a /boot/grub-ban található menu.lst fájlt, ez a GRUB indítómenüje (a grub-upgrade parancs meg is csinálja ezt automatikusan), és mikor indítom az új kernelt (2.6.10 és 2.6.11 is) valami hasonlót ír:

kernel panic VFS:unable to mount root file system, unknown block device (0,0)

tehát mintha a root-ot nem találná, és nem értem, hogy miért, hiszen a 2.4.7-es kernel, amivel alapból felraktam a rendszert, az elindul, pedig csontra ugyanolyan a GRUB a menu.lst-beli bejegyzés, ahol a root így van megyadva (ha jól emléxem):
root=/dev/hdb3, tehát meg kéne találnia szvsz.

van továbbá két pont amit nem nagyon értek:
a 2.4.7-es kernelnél van mégy egy initrd.img fájl is, és egy system.map fájl is...ezek mire vannak, kellenek nekem a 2.6.10-11-es kernelhez? azt tudom, hogy a kernel lefordítása után a kernel source-om gyökerében létrejött egy System.map fájl

Arra gyanakszom, hogy nem elég csak a GRUB menu.lst-t átírni, hanem még valamit machinálni kell.

ja igen, a Cramfs fájlrendszer kezelését belefordítottam az új kernelekbe is, mert úgy vettem ki, hogy ezt használja bootoláskor...

Valaki tud segíteni?

(#987) ttoth


ttoth
tag

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne:
- már beállítottam, hogy automatikusan mountolja a windowsos particiókat, és a root be is tud oda lépni, de mezei felhasználó nem. mi a megoldás? Ide kopipasztézom az /etc/fstab-ot
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
/dev/hda1 /mnt/winC ntfs user,auto 0 1
/dev/hda5 /mnt/winD ntfs user,auto 0 1
/dev/hda6 / ext2 errors=remount-ro 0 1
/dev/hda7 none swap sw 0 0
proc /proc proc defaults 0 0
/dev/fd0 /floppy auto user,noauto 0 0
/dev/cdrom /cdrom iso9660 ro,user,noauto 0 0

- nem tudom beállítani a görgős egeret (a4tech swop53). Megnéztem a topicban, volt-e már ilyen valakinek, volt, kipróbáltam, akkor teljesen megfeküdt. Pedig egyszer (apt-get dist-upgrade előtt) működött.
Section ''InputDevice''
Identifier ''Configured Mouse''
Driver ''mouse''
Option ''CorePointer''
Option ''Device'' ''/dev/psaux''
Option ''Protocol'' ''PS/2''
Option ''Emulate3Buttons'' ''true''
Option ''ZAxisMapping'' ''4 5''
EndSection

Section ''InputDevice''
Identifier ''Generic Mouse''
Driver ''mouse''
Option ''SendCoreEvents'' ''true''
Option ''Device'' ''/dev/input/mice''
Option ''Protocol'' ''ImPS/2''
Option ''Emulate3Buttons'' ''true''
Option ''ZAxisMapping'' ''4 5''
EndSection



- hangkártyát nem tudom beállítani: ALS4000. Az lspci látja, hogy ott van, az alsaconf nem látja, a modprobe-t meg nem tudom használni. Azt mondták, hogy fel kell vennem magam az audio csoportba, és jó lesz, hát nem lett. Most ott tartunk, hogy kiírja, hogy a /dev/dsp0 nincs, pedig van

Valaki tud segíteni?

Űűű, de szép eketárcsa!

(#988) ttoth


ttoth
tag

csak azért írok már ide, hogy nehogy eltűnjön a topic és a kérdésem a süllyesztőben. Nem tud senki valami megoldást? Vagy azt, hogy hol nézhetnék utána?

Űűű, de szép eketárcsa!

(#989) rii


rii
nagyúr

dselect-nél nincs valami nagyobb léptékű telepítő Debian-ban?

Vagy aki gyenge a dselect 7 DC által felkínált 7-9000 package küzöl kiválasztani ami neki kell, az ne használjon Debiant?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#990) WN31RD válasza rii (#989) üzenetére


WN31RD
addikt

tasksel, aptitude?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#991) WN31RD válasza ttoth (#987) üzenetére


WN31RD
addikt

fstab probléma: A man mount-ban az ntfs-hez tartozó uid, gid, umask opcióknak nézz utána, ez lesz a megoldás.

Egér: A ServerLayout section-ben a megfelelő egér (és csak az) van kiválasztva?

Hangkártya: Ez talán segíthet: Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#992) rii válasza WN31RD (#990) üzenetére


rii
nagyúr

tegnap a tasksel-el jelöltem ki amiket szeretnék, de ''csak'' 1,2 G-t rakott fel... emlékeim szerint azért ez nem túl sok ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#993) WN31RD válasza rii (#992) üzenetére


WN31RD
addikt

Mit is akarsz pontosan? Ha felraksz egy csomagot, az behúzza az összes függőségét, és gyorsan telni fog a merevlemez.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#994) rii válasza WN31RD (#993) üzenetére


rii
nagyúr

Előlröl kezdtem a tegnapi naphoz képest a telepítést, mert ma már mind a 7 cd-t ''behúzattam'' vele a telepítzés első szakaszában ....

úgy véltem, a 4 cd talán ''kevés'', ma kiírtam a maradék 3-at is, de a DSelect-nél feladtam ....

most elindítottam a TaskSel-t ...

''csak'' ezek a menüpontok lennének?

X window system
desktop environmnet
dialup system
games
Debian Jr
laptop system
scientific applications


SQL database
DNS server
file server
mail server
usenet news server
print server
conventional unix server
web server

C and C++
fortran
Python
Tcl/Tk

--loclaization

TeX/LaTeX


Ilyen nagy léptékekbe lehet magdni a telepítendő csomagok körét?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#995) WN31RD válasza rii (#994) üzenetére


WN31RD
addikt

Kisebb léptékhez ott a dselect, abban egyesével tudod megadni a csomagokat.
Nem ismerek a csomagokat a tasksel-nél részletesebben de a dselect-nél kevésbé részletesen listázó csomagkezelőt, de persze lehet, hogy van ilyen. Nekem a dselect eddig tökéletesen megfelelt. (Kezdő debianos koromban én is megijedtem kicsit a dselect-től, de szerencsére jól rendreutasítottak, mondván, hogy jó az. És tényleg jó.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#996) rii válasza WN31RD (#995) üzenetére


rii
nagyúr

97-ben nekimnetem én is párszor a dselect-nek .... meg 2002-ben is, amikor e topic -ban közreműködő segíétőkész emberek közreműködésével feltettem a SLINK-et X-el, sound-al, nvidiaval, NET-tel együtt .... szóval a dselect tényleg jó .... csak zavar, hogy a csomagok 90%ról nem is tudom, hogy micsoda ...

kicsit sok végig zongorázni 9000 csomagot ....



persze működne az is, hogy csak azt teszem fel, amire szükségem van .... de így nem lehet próbálgatni, hogy mi is van benne .... ezért szerettem volna ''mindent'' feltenni, ... de gondolom ez a csomag-összeférhetetlenségfek miatt nem is lenne lehetséges .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#997) rii


rii
nagyúr

hibát írt ki telepítés közben ... ilyet sem láttam még ...

lehetséges, hogy a 7 CD-ből csak az 1-2-6 CD-t kérje, amikor minden t kijöltem a TaskSel-ben?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#998) PGee


PGee
tag

Nem tudom belőni Debian alatt a KDE-t...
Prószáltam már inittab-ban átírni a default runlevelt 2ről 5re, de ez sem segített...
5letek?

(#999) jerry311


jerry311
nagyúr

Lehetne pótolni egy 4+1 portos routert egy debian-nal?

A 4 port 4 vonalat jelent az internet felé. Ennek a gépnek képesnek kell(ene) lennie legalább egy ''per IP load balance''-ra, azaz ha máshogy nem de legalább szerverenként másik vonalat kellene használnia.

Nos? Lehet ilyet? :)

(#1000) WN31RD


WN31RD
addikt

Végre valahára megjelent a Debian GNU/Linux 3.1 ''Sarge''!

:C :R

Bővebben: link

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.