Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) eladohardver válasza bhonti (#10100) üzenetére


eladohardver
őstag

és akkor ott is hozzáadhatja a .bashrc-hez amit írtam fentebb... :C

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10102) fap333 válasza eladohardver (#10101) üzenetére


fap333
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat! :R
Megoldódott a dolog. Valóban a .bashrc végére kellett beírni azt a két sort: PATH=$PATH:/usr/sbin
PATH=$PATH:/usr/bin
Csak éppen nem a saját felhasználó mappájában, hanem a root felhasználó mappájában. És így már műkönek szépen a parancsok.
Mégeszer köszi! :R

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10103) bambano válasza fap333 (#10102) üzenetére


bambano
titán

szerintem érdemes lenne kinyomozni a valódi hibát, mert ez így nem oké.
a /usr/bin az biztosan benne van a PATH-ban, azt mégegyszer hozzáadni nem sok értelme van. A root PATH-jában benne kell lenni a /usr/sbin-nek is, különben rootként nem tudtál volna rebootolni.

tehát vagy a sudo-d van rosszul beállítva, vagy lehet, hogy a /sbin link hiányzik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10104) bhonti válasza eladohardver (#10101) üzenetére


bhonti
tag

Vagy akinek van kedve egyszerűen kipróbálja amit írtam és örül. Nem kell írni semmit bele...

[ Szerkesztve ]

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#10105) fap333 válasza bhonti (#10104) üzenetére


fap333
aktív tag

Kipróbáltam, hogy az alapfelhasználóként bejelentkezve beírtam a sudo su - parancsot, viszont ekkor is az jön vissza, hogy sudo parancs nem található. Amivel át tudok lépni a root felhasználóra távolról az a su -- parancs.

@bambano: tudnál valamit írni róla, hogy hogy tudom ellnőrizni a sudo beállításaimat? minek kellene lennie egyáltalán?

Bocsánat, ha esetleg értelmetlen dolgot kérdezek, de a linuxot soha nem tanultam, csak most ismerkedek vele, innen-onnan próbálom összeszedni a szükséges információkat...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10106) cigam válasza fap333 (#10105) üzenetére


cigam
félisten

Tedd fel a sudo csomagot. Alapból nincs telepítve. [link]
Honnan hogyan telepítetted a debian-t hogy ilyen fura lett az alap konfig?
Pl. Általában tiltani szokták a root felhasználót, és az első felhasználó bekerül a sudoers-be. Ilyenkor már telepítéskor felteszi a sudo-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10107) eladohardver válasza bambano (#10103) üzenetére


eladohardver
őstag

Nincs mit kinyomozni rajta... Debian 10 óta így települ... usernek be kell írni .bashrc-be ha sudo-val akar dolgozni... Ha rootként akkor nyilván a root-ként kell a bashrc.be bedobni ...
debian-xx.x.x-amd64-netinst.iso-ból telepítve... Ha jól emlékszem debian 12 ben is be kellett nyomni ezt a sort: PATH=$PATH:/usr/sbin

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10108) bhonti válasza fap333 (#10105) üzenetére


bhonti
tag

Köszönöm. Igen, ha nincs telepítve sudo, akkor akár simán "su -" elegendő...

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#10109) sh4d0w válasza eladohardver (#10107) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nekem miért nem kellett?

A kutya inkább ott lehet elásva, ha a telepítésnél írt be root jelszót, akkor szvsz nincs sudo.

https://www.coreinfinity.tech

(#10110) bambano válasza eladohardver (#10107) üzenetére


bambano
titán

a központi profájl és a bash rc belerakja a megfelelő könyvtárakat a path-ba.
eddig minden egyes debianomon belerakta.
az meg, hogy a /usr/bin-t is rakja bele külön a path-ba, teljes tévedés.
itt max. az a kérdés, hogy az önálló /sbin váltást /usr/sbin-re sikerült-e levezényelni az adott konkrét telepítésen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10111) eladohardver válasza sh4d0w (#10109) üzenetére


eladohardver
őstag

Minimális telepítés SSH server only. Így néz ki mindegyik telepítés minden esetben kérte PATH=$PATH:/usr/sbin -t

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10112) bambano válasza eladohardver (#10111) üzenetére


bambano
titán

és így néz ki a /etc/profile minimál telepítés és ssh szervernél:

if [ "$(id -u)" -eq 0 ]; then
PATH="/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin"
else
PATH="/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/local/games:/usr/games"
fi
export PATH

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10113) fap333


fap333
aktív tag

... hát ebben a beszélgetésben én teljesen elvesztem...
Nálam teljesen friss a telepítés, a debian.org oldalról letöltött image-t raktam fel. Nem grafikus telepítéssel ment a dolog, root jelszót adtam meg telepítésnél, valamint a folyamat végén nem kértem grafikus felületet, csak SSH-t, és az alatta lévő "szokványos programok" telepítését.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10114) májkimiki válasza fap333 (#10113) üzenetére


májkimiki
őstag

Azért mert sokan nincsenek tisztában vele, hogy Debian telepítésnél 2 féle rendszert lehet fölrakni. Ez mindig is így volt, amíg csak a klasszikus Debian telepítő (grafikus és konzolos) volt. Ordít a képernyőről a root jelszó megadása műveletnél!
HA ÜRESEN HAGYOD, AKKOR A USER A SUDO HASZNÁLATÁVAL TUD EMELT JOGOKKAL MÓDOSÍTANI A RENDSZEREN.
Ebből egyértelműen következik, hogy a telepítő szkriptben itt egy elágazás van. Két féle eredmény születhet.
1: Kitöltöd a root jelszavát és nem lesz sudo.
2: Kihagyod a root jelszót (üresen hagyod-enter), akkor lesz sudo.
Így kétféle képpen lesznek beállítva a környezeti változók is, annak fügvényében, hogy mit választottál.
Bambano kolléga reflektált a legjobban az eseményre.
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy megadják a root jelszavát, aztán meg keresik a sudo-t a rendszeren. Utána telepítik a sudo-t (mert lehet), meg piszkálják a sudoers-t, meg a környezeti változókat.
Innen jönnek a nagy lesések.
Jó ideje úgy látom, hogy csak én különböztetek meg Debian telepítéseket a két metódus alapján. Van root-os Debian, meg van sudo-s Debian. Vagy az egyiket választod vagy a másikat. A harmadik variáns a root-os/sudo-s Debian, amikor a nagy eszmélés után veszik észre, hogy nincs sudo.
Én nem értem, hogy sokan hogyan üzemeltetnek hivatás szerűen debianos szervereket, amikor ilyen egyértelmű dolgokon kell magyarázatot adni a környezeti változók alakulása miatt. Aztán jön a heggesztés, hogy biztos bugos a "debillány", meg nem jók a környezeti változók. Ezt ide meg oda írd be és egyéb faszságok.
A default sudo-s Debian telepítés a Calamares telepítő megjelenésével került előtérbe.
Ez azokban az ISO-kban érhető el, amikor a Live rendszerre bootolsz és abból indítod a telepítőt. A Calamares telepítőben nincs kérdés a root jelszavát illetően, default sudo-s Debian lesz a végeredmény.
Ez azoknak lehet újdonság, akik mindig minimal netinstall-ból vagy a hagyományos grafikus Debian telepítőből építenek rendszert.
De az összes ilyen Calamares-t tartalmazó LiveISO elindítható közvetlen a hagyományos telepítővel vagy a konzolos telepítő felülettel is. Abban viszont ott a lehetőség a root jelszó kihagyására vagy megadására.
Az elmúlt 1 évben a jó isten tudja hány Debian telepítőt végig nyomtam az összes létező permutációban.
Úgyhogy nem a környezeti változókat kell basztatni, hanem odafigyelni, hogy mit akarok.

(#10115) Friczy válasza fap333 (#10096) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem ártana a sudo csomagot feltenni hozzá.

Na meg ha su parancsot használsz, akkor felesleges az su után a root, mert amúgy is root leszel alapból. Viszont a 'sima' su helyett
su -
parancsot adj ki, akkor meg fogod találni a shutdownt

(#10116) Friczy válasza májkimiki (#10114) üzenetére


Friczy
senior tag

Attól ez nem kétféle rendszer, hanem egy rendszer eltérő beállítással. Azt pedig nem értem, miért tartod hibának, ha valaki ad root jelszót és utólag telepít sudo-t.

(#10117) sh4d0w válasza Friczy (#10116) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Azért, mert szemmel látható, hogy okosabbak próbálnak lenni azoknál, akik összerakták a rendszert, de valójában nem értik, mit csinálnak.

https://www.coreinfinity.tech

(#10118) bambano


bambano
titán

azért is jó a sudo, mert lehet bele bugot rakni, mint nemrég...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10119) eladohardver


eladohardver
őstag

Miért megy a flame!?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10120) Friczy válasza sh4d0w (#10117) üzenetére


Friczy
senior tag

Van, aki nem látja át. De pl. én is úgy telepítek, hogy van root jelszó, de a napi használatban van sudo is, amit beállítok a sudo csoportra és beteszem a useremet. Nem látom be, hogy ez hiba lenne.
Root jelszóra meg azért van szükségem, mert ha bármilyen ok miatt safe módra van szükség, akkor megáll, és root jelszó kell, ha nincs, akkor ott nem tudsz mit csinálni.

Várom a magyarázatot, hogy ez szerinted miért hiba. (tekintsünk el azoktól, akik a sudo-t globálisan nem szeretik)

(#10121) csixy válasza sh4d0w (#10117) üzenetére


csixy
addikt

Engem nem csapott be. Konstatáltam, hogy nem értem, hogy minek a root és megmaradtam a "hagyiományos" sudózós user mellett. Természetesen belépéskor a jelszó megkövetelése. Apukám mondta anno: Járt utat a járatlanért el ne hagyj! ... A root jelszavát is ellophatják gondolom ... akkor lehet a rendszert bedarálni, mielőtt elviszik a bankot.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#10122) sh4d0w válasza Friczy (#10120) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fogom meg egyszer leirni, majkimiki is leirta az erveit. Felolem ugy hasznalod, ahogy akarod.

Root jelszo meg nem kell a safe modhoz :N

https://www.coreinfinity.tech

(#10123) Friczy válasza sh4d0w (#10122) üzenetére


Friczy
senior tag

Azokat az érveket olvastam, elég bő lére volt eresztve, korántsem precíz leírással, de nem akartam belekötni. Én se akarom folytatni, csak kíváncsi lettem volna szakmai oldalról indokra, látom, nincs. Minden jót.

(#10124) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Feltelepítettem a Bullseyet, majd frissítettem az összes csomagot backportsra. Frissítést követően letöröltem a Steamet, mert valamilyen érthetetlen okból nagyon lassú volt a letöltési sebesség rajta és gondoltam újratelepítem.

Valamiért nem engedi, ezt írja ki a terminál:

****@****-desktop:~$ sudo apt install steam
[sudo] **** jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése... Kész
Állapotinformációk olvasása... Kész
Néhány csomagot nem lehetett telepíteni. Ez azt jelentheti, hogy
egy lehetetlen állapotot kért, vagy ha az unstable disztribúciót
használja, akkor néhány igényelt csomag még nem készült el vagy ki
lett mozdítva az Incoming-ból.

steam:i386 : Függ ettől: libudev1:i386 de az nincs telepítésre megjelölve
Ajánlja: libasound2-plugins:i386 de az nem telepíthető
E: A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10125) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!
Adott egy ASUS PN41 barebone PC, amiből kis házi szervert csinálok. Felraktam rá egy alap Debiant, desktop environment nélkül, csak konzolos. Az idő 98%-ban SSH-n használom persze a gépet, de rádugtam a nappaliban a TV egyik szabad HDMI portjára, ha BIOS-ban szeretnék turkálni vagy hogy újraindítás után beírjam a LUKS passphrase-t.

Arra lettem figyelmes, hogy egy idő után elmegy a kép. Fél/1 nap múlva ha ránézek, "No signal", hiába nyomkodom billentyűzetet, várnám hogy előjön a login a futó OS-hez, de semmi. SSH-n ekkor is működik, elérhető a gép. Ha újraindítom, újra lesz kép. Ez mitől lehet?
Azt vártam, hogy ha odaülök és átkapcsolok arra a forrásra, napom múlva is ott vár a Linux konzol vagy login ugyanúgy, ahogy indulás után, vagy legalább billentyűnyomásra előjön, de semmi.

(#10126) eladohardver válasza Sidorovich (#10125) üzenetére


eladohardver
őstag

CTRL+ALT F1 F2 F3 stb stb? vagy CTRL+ALT backspace ?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10127) bambano


bambano
titán

[link]
nehogy a következő dist-upgrade simán lemenjen... :O

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10128) Rowon válasza Rowon (#10124) üzenetére


Rowon
veterán

Jelzem, inkább feltelepítettem a testinget. Probléma megszűnt és az új Gnome felület is szebb.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10129) Rowon válasza bambano (#10127) üzenetére


Rowon
veterán

Ez most azt jelenti, hogy a non-free csomagok átkerülnek egy negyedik, non-free-firmware tárolóba?

Szerk.: brutáljó és gyors a testing. Játékok úgy betöltenek, hogy ihaj.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10130) Sidorovich válasza eladohardver (#10126) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszi a tippet, rövidesen kipróbálom amint újra előállt ez az állapot. Ha továbbra is ez van és nem reagál, szerintem felrakok egy Ubuntu Servert is, hátha ott nem jön elő. Próbálom belőni, hogy most a szoftver vagy a vas a hibás. :R

(#10131) bambano válasza Rowon (#10129) üzenetére


bambano
titán

nem.
azt jelenti, hogy valahogy meg kellett oldani azt a problémát, hogy a non-free nem kötelező, de néha mégis, mert a firmware-ek esetén nem tudod kikerülni.
ezért a free kategóriába nem beférő, de szükséges cuccok, amik most a firmware-ek, mostantól elkülönülnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10132) kzs


kzs
tag

Egy olyan kérdésem van: ha valamit elöször shellböl (curl ... | sh) telepitek, viszont utana felveszem az apt repositorijat => fog frissülni apt update/upgrade-re?

(Konkretan a tailscale -röl van szo.) Köszönöm a tippeket elöre is

(#10133) Friczy válasza kzs (#10132) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem fog frissülni, csak akkor, ha apt-vel teszed fel.

(#10134) Rowon


Rowon
veterán

Üdv,

Bookwormben módosítottam a sources.listet és hozzáadtam a sorok végéhez a non-free-firmware komponenst.

A kérdésem az lenne, hogy mind a négy lehetséges komponenst érdemes használni, vagy pl. elég kevesebbet? Arra gondolok, hogy a non-free-firmware tartalmazza a non-free-t is, vagy ilyen nincs, mert ezek mind különállóak?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10135) bambano válasza Rowon (#10134) üzenetére


bambano
titán

direkt úgy találták ki, hogy ne legyen benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10136) Rowon válasza bambano (#10135) üzenetére


Rowon
veterán

Meg is lepődtem, mert firmware-amd-graphics csomagot talált újat.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10137) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Debian Testingre lehetséges Virtualboxot telepíteni?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10138) bambano válasza Rowon (#10137) üzenetére


bambano
titán

egyik válasz: sose próbáltam, de miért ne lenne lehetséges?
másik válasz: kvm nem jó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10139) Rowon válasza bambano (#10138) üzenetére


Rowon
veterán

Nem tudom. Virtualboxot nem engedi felrakni terminálon keresztül, most meg nem mondom miért, talán a csomag zárolva van? Majd megnézem.

KVM-et nem ismerem, de ránézek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10140) Rowon válasza Rowon (#10139) üzenetére


Rowon
veterán

Javítom magamat. A Sid repókban van a Vbox, azt viszont nem raknám fel. Szóval marad ez a KVM, bár nem tudom mennyire van a Vbox szintjén funkcióban? Elég ismeretlennek tűnő szoftver.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10141) sh4d0w válasza Rowon (#10140) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A KVM kernelszintű virtualizáció, iszonyú gyors, alig van overhead. Windows virtualizációhoz mindenképpen kelleni fognak a virtio driverek a vm-ben futó Windows-ra.

https://www.coreinfinity.tech

(#10142) urandom0 válasza Rowon (#10140) üzenetére


urandom0
aktív tag

A KVM kb. a legszélesebb körben használt virtualizációs megoldás. Rengeteg nagy forgalmú szervernek ez adja a virtualizációs rétegét, a Linux mellett MacOS-on is használdják, de pl. az Android Studio Linuxos változatának virtuális gépe is KVM-en alapul.
Otthoni felhasználás során nem annyira elterjedt, és emiatt nincs is annyira kényelmes felülete, mint a Virtualboxnak vagy VMWare-nek. De pl. a Gnome Boxes is KVM alapú, megpróbálhatod azt is.

(#10143) Rowon válasza urandom0 (#10142) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm! Tudatlanságomnál már csak szerénységem nagyobb mértékű. Nézek egy tutorialt hozzá Tubeon, ha van, illetve a Gnome Boxesre is ránézek.

Inkább más Linux disztrók kipróbálása végett kellene a virtualizáció. Windowsos gépem van egy tartalék, az végülis nem fontos.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10144) Rowon


Rowon
veterán

Feltettem a Gnome Boxest, mert megmondom őszintén kicsit tartok a KVM telepítésétől. Nem vagyok tisztában magával a telepítés módjával és, hogy milyen csomagokra van szükség a normális működéshez. A Synaptic szerint tartalmaz a rendszerem "qemu" tartalmú csomagokat és, ha beírom terminálba, hogy "sudo kvm", akkor felugrik egy ablak, de kb. ez nekem még magas, mint a Tátra.

A Gnome Boxes full egyszerű, most felraktam rá az OpenSUSE Leapet. Tök egyszerű használni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10145) bambano válasza Rowon (#10144) üzenetére


bambano
titán

a kvm telepítése egyszerű, mivel nem kell telepíteni.
a kvm-et szokták köríteni libvirt-tel, hogy ne olyan hosszú parancssori cuccokkal kelljen indítani. felrakod a virtual machine managert, és ennyi, az majd pakol mellé mindent, amire szerinte szükség van, és utána klikkelgethetsz ebben is, mint a virtualboxban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10146) Rowon válasza bambano (#10145) üzenetére


Rowon
veterán

"felrakod a virtual machine managert, és ennyi"

Jól gondolom, hogy ez a virt-manager csomag?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10147) urandom0 válasza Rowon (#10144) üzenetére


urandom0
aktív tag

Alapvetően én is Leap párti vagyok, de látván, hogy milyen régi Gnome van benne, inkább a Tumbleweedet telepítettem fel. Viszont valamit nem volt teljesen okés a telepítés folyamán, mert alapvető csomagok hiányoznak, a Gnome control center például el sem indult, amíg a libvulkan1 csomagot fel nem telepítettem.
Nem tudom, hogy a pendrive hibás-e, avagy a Tumbli, de szerintem én is dobok fel inkább egy Leap-et másik pendrive -ról.

[ Szerkesztve ]

(#10148) urandom0 válasza urandom0 (#10147) üzenetére


urandom0
aktív tag

Írtam ide.

(#10149) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

A jelenlegi Stable kiadásban egy 2021-es firmware-amd-graphics csomag van. Próbáltam backportsból frissíteni, de szintén egy 2021-es csomag van benne, csak pár hónappal újabb.

Másik repóból tudom-e frissíteni, vagy ez nem ajánlott? 2021-es driver azért nem mai, nyilván a Stableben nem az újság a cél, hanem a stabilitás, ezt értem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#10150) májkimiki válasza Rowon (#10149) üzenetére


májkimiki
őstag

Tedd fel a Timeshift-et a rendszeredre, egy ilyen művelet előtt nyomjál egy visszaállítási pontot. Aztán tedd fel a frissebb csomagot, ha borul a bili, visszaállsz. Ha műkszik meg örülsz. Ilyen szinten szinte senki sem tesztel. Te leszel a próbababa.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.