Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:06

LOGOUT.hu

Debian GNU/Linux

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10057) Roxkex válasza sh4d0w (#10056) üzenetére


Roxkex
senior tag

Pont ez a fura :\ Semmit :F
Init...
CheckCPU: SSE2 support: yes
Checking setup...
Launching TeamViewer ...
Launching TeamViewer GUI ...
és vége nem indul a TV..
Persze felmerült, hogy sudo-val futassam DE az sem jó, mert akkor meg a TV szól, hogy nem lehet. (hacsak nem vagy kemény és --allowRoot-ot hozzá rakod de NEM AJÁNLJÁK! szal nem szeretném)
------------------------------------------
Más: Ki hostolok a Linuxon egy vino-servert annak megadok jelszót a gsettings set org.gnome.Vino vnc-password "teszt" paranccsal és a gsettings set org.gnome.Vino authentication-methods "['vnc']" paranccsal pedig beállítom, hogy legyen authentication és erre rá csatlakozok Win-es gépről a TightVNC viewerrel akkor a jelszót miért nem fogadhatja el ? :\ És kapjuk az "authentication failure" eredményt pedig isten biza, hogy én a megfelelő jelszavt írom be :\
Meg hát ugyanitt felmerül a kérdés, hogy mennyire "secure" az, hogy egy iszonyat egyszerű paranccsal egy ssh connection után lekérhető a jelszó: "gsettings set org.gnome.Vino vnc-password" de akár ott van az is, hogy historyból lekérhető, hogy mit írt be az ember mint jelszó ha esetleg nem törli az ember a historyt persze.... :\

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Debian GNU/Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.