Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) CM Hungary


CM Hungary
Hivatalos

Sziasztok,
indul egy kérdőívünk, amely kitöltésével Novatouch TKL-t nyerhettek. A teszt 1-2 percet vesz igénybe, ha van kedvetek hozzá, akkor itt éritek el: Billentyűzet kérdőív.

(#802) seniman válasza CM Hungary (#801) üzenetére


seniman
addikt

Megvan.Ne felejts majd szólni,ha megvolt a sorsolás :R

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#803) trebrona


trebrona
nagyúr

Sziasztok,
Centurion 534 házam van. Az egyik előlapi USB tönkre ment, kérdésem az, hogy lehet-e csak azt az egy portot cserélni, vagy az egész panelt kell?

Ha az egész panelt, akkor azt hol tudom beszerezni, mert nem nagyon találtam eddig. :B

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#804) CM Hungary válasza trebrona (#803) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

szia,

házilag nem nagyon tudod szerintem megjavítani, de egy kis barkáccsal ez működhet:
[link]

(#805) seniman válasza trebrona (#803) üzenetére


seniman
addikt

[link]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#806) trebrona válasza CM Hungary (#804) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönöm, de azt hiszem ez meghaladná a képességeimet. :)

Más alternatíva esetleg?

(#805) seniman:

Tehát cserélhető? (nyilván nem én csinálnám)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#807) seniman válasza trebrona (#806) üzenetére


seniman
addikt

Csak forrasztgatni kell.Valószínű ez a 90fokos tüskéjű kell bele,de hogy biztos legyen a dolog ezt neked kellene a panelon megnézni.

Szerintem akármelyik tv szerelő egy sörért átforrasztja :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#808) trebrona válasza seniman (#807) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönöm, megnézetem majd valakivel, aki látott már ilyet. Legalább már van honnan elindulni. :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#809) #98593280 válasza ghodyl (#797) üzenetére


#98593280
törölt tag

Természetesen, pl. vásárolhatsz olyan házat, amelyben van megfelelően nagy wiring space, értsd kb. 2 cm vagy nagyobb.

(#810) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Problémába ütköztem a következő processzor hűtővel: Cooler Master X Dream i117 RR-X117-18FP-R1
Artic MX-4 hűtővel használom. Intel Core i5 3470 processzorral és Asus P8H77-M Pro alaplappal.

A processzor hőmérséklete alapból 60°C és 5mp teszt alatt felkúszik 105°C-ra. 2 hónapja van meg ez a hűtő és eddig nem volt baj. Szerintetek a senzor-al van a baj?

U.I.: Tuning HD7950 max: 67°C és az már kézzel is érezhetően elég meleg míg a CPU hűtő bordáit nem nevezném túl melegnek

RPM: 2.000

[ Szerkesztve ]

(#811) 4264adam válasza 4264adam (#810) üzenetére


4264adam
veterán

Egy kis paszta igazítás és máris jobb 50°C-al.

(#812) Mr.csonti


Mr.csonti
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek,tapasztalatotok a CoolerMaster Silencio 652s-ről?Mennyire hűvös,mennyire zajos,és lehet e szabályozni a gyárilag beépített ház hűtést?Játékos gép lenne benne ráadásul egy 8 magos amd tuningolva úgyhogy elég meleg lesz benne.
Előre is köszi a válaszokat!

(#813) seniman válasza Mr.csonti (#812) üzenetére


seniman
addikt

Meleg cucchoz nem a legjobb választás egy szigetelt ház :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#814) CM Hungary válasza Mr.csonti (#812) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
a ház valóban szigetelt, és ez jelenthet 1-2 fok plusszt. De van itt pár teszt:
[link]
http://techreport.com/review/27532/cooler-master-silencio-652s-case-reviewed/5

Hátha így könnyebb lesz a döntés.

(#815) #98593280


#98593280
törölt tag

Itt 4-5 fok különbséget írnak, egy adott házhoz képest:
http://techreport.com/review/27532/cooler-master-silencio-652s-case-reviewed/5
Az én tesztjeim szerint, a Silencio házak (pl. 650, 352, 550) akár 15 fokkal is lehetnek melegebbek, a legjobban hűtő házakhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#816) Mr.csonti


Mr.csonti
csendes tag

Köszi a teszteket,végigolvastam az összeset mindenhol azt írják hogy kielégítő-jó a hűtés a házban. Mondjuk mihez képest? De azt gondolom ha egy 240 es kompakt vízzel hűteném a procit plusz a 3db. gyári ventilátor, és és ha minden kötél szakad és játék alatt túl meleg a rendszer még mindig ki tudom nyitni a ház első ajtaját. Viszont mivel nem sokat játszom nagyon tudnám értékelni a csendet.A Cosmos se és a 625s között gondolkodom de ha a 625s nyitott előlappal megközelítőleg tudja ugyanazt a hőfokot mint a Cosmos se akkor a választás nem is kérdés.

(#817) Floyd80


Floyd80
addikt

Az év gondja: Silencio 650, az ajtó nyitása elvileg felcserélhető. Az alsó csavart simán kicsavartam kézzel, a felső lenyomható (elvileg egy sima menetes henger) viszont meg se moccan, még fogóval sem jön ki, mással meg nem lehet rányomni. Arra gondoltam, hogy mivel mágnes van azon a részen, talán az fogja, de ilyen erősen az vicces lenne.

A ház amúgy tetszik, tágas, kábeleket viszonylag könnyen el lehet vezetni, azt nem mértem fel, hogy az R9280-as egy kazán és pillanatok alatt 80 fokon üzemelt. A ház tetejére is raktam egy ventit, meg a VGA alá is, így nagyjából a már elviselhető 70 fokon megyeget. A CPU (i5-4460) jól szellőzik, gyári hűtőjével 1000-es fordulaton is max. 60 fokra ment fel.

Zaj: a hdd-ből semmit nem hallani, ez jó pont. A régi házban megőrjített, hogy a vinyó berezonáltatta az egészet. A gyári CM ventiknek viszont van hangjuk, főleg ha feltekerem max-ra. + ehhez a GPU ventije, úgyhogy játék közben nem a csendesség jut eszembe.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#818) XtremLor


XtremLor
őstag

Ujabb haz csere utan vegul xb evo-t vettem, ez volt az egyeduli aminel nem kellett kompromisszumot kotni, fogadott atx lapot, 4hdd-t, rendes dvga-t, es 160mm cpu hutot is gond nelkul bele rakhatok, es persze mindez befer a 45cm-es hifi szekrenybe! :D A hutese nagyon szimpatikus, hatra 8-12-es swif2 kerult, elolre ty140-et terveztem viszont olyan gondom adodott hogy a 14 venti 12-es furatokkal nem fer el sajnos...igy 2db 12-es noctua maradt, ventik 500-600rmp mellett is szepen dolgoznak, huvos a haz, nem hittem volna hogy ilyen jol szellozik, az also regiotol tartottam a zsufoltsag miatt a hdd-k nehogy melegedjenek, de 30fok alatt megy az osszes! Osszesegeben jo vetel volt, egyszeru letisztult forma, jol szerelheto kis kucko! :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#819) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

sziasztok
lehet az hogy vasárnap ota üzemelő salidon hütés hibás?? éjszakára kikapcsolom a gépet és tegnap kezdte hogy első bekapcsolásnál kattog valami de ha a ház jobb oldalához érek elhalgat ha elengedem ujra kattog és egy idő után elhalgat magától
ugye nem a pumpa az?? :(

HTC desire 500

(#820) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#819) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hát ezt így elég nehéz megmondani, de inkább valami rezgés lehet az ok, ha az oldalpanel megfogásakor nem csinálja. Próbáld meg levenni a panelt indításkor. Egyébként a folyadékhűtéseknél előfordul, hogy a pumpa az első pár percben hangosabb.

(#821) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#820) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi CM:HU
ha esetleg mégis gázos tudsz segiteni valahogy a javitásban vagy a cserében van gari a pcx nél de lassan elszál a bizalmam......

HTC desire 500

(#822) Thalion89


Thalion89
újonc

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy körülbelül mennyi ideig tarthat a szervizelése egy Cooler Master Storm Sirus SGH-6000-KK5R1 fejhallgatónak? (rossz a jobb hátsó hangszóró, legalábbis amit én vettem észre rajta) A PCX-től vettem, ha ez az infó segít. Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#823) NyuszyCaster válasza Thalion89 (#822) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ha háztól házig garanciát és a csere garit is megvetted skkor gyorsan max 1 hét de ha csere gari nincs sok van olyan ismerősöm aki bele szaladt már 3-4 honapba is....

HTC desire 500

(#824) Thalion89


Thalion89
újonc

Köszönöm szépen a választ. Hát a cseregarancia lejárt egy kis ideje sajnos, már csak sima gari van rá év végéig. De azért remélem legkésőbb a jövőhéten küldik megjavítva, ha nem akkor majd meglátjuk mi lesz.

(#825) CM Hungary válasza Thalion89 (#824) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sziasztok,
mi az, hogy nincs cseregarancia? Mi nem javítunk semmit. A 3-4 hónap garancia pedig minden esetben elfogadhatatlan. A nagyker a bevizsgálás után azonnal cseréli, maximum 2 héten belül. Akkor lehetséges hosszabb várakozási idő, ha nincs raktáron, de ebben az esetben tájékozódni érdemes és cserét kérni más termékre. Ne engedjétek magatokat félrevezetni! Még egyszer kihangsúlyozom, itthon nincs javítás, minden termék csere amennyiben hibás! Maximum akkor szoktunk alkatrészt adni, ha az illetőnek a házzal van problémája, pl I/O panel és a lehető legkisebb mértékben akarja a felhasználó megbontani a konfigját.

[ Szerkesztve ]

(#826) Thalion89 válasza CM Hungary (#825) üzenetére


Thalion89
újonc

Heló. Ha bármivel megsértettelek/ünk, bocsánat, nem állt szándékomban/unkban. Egyébként köszi a választ, jó tudni ezeket a dolgokat. Akkor hiába járt le az 1 éves cseregarancia, akkor sima garanciával is ha hibás a termék akkor cserélik ahogy kivettem a "szavaidból". Várunk türelemmel, remélem hamarosan küldik az új cuccost, ha nincs akkor majd egyeztetek a bolttal a továbbiakról. :R Mégegyszer bocsi és további szép napot.

(#827) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#825) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

CM!
én sem akartalak megsérteni de én is azt a választ kaptam hogy ha a salidon pumpája csörög akkor vissza küldhetem ugyan de mivel én arra nem vásároltam csere garanciát igy hosszú idő a JAVITÁS!!! vagy netán a csere de! kihangsujozták hogy az nem kivitelezhető hogy másik termékre csréljem mert nem vásároltam csere garanciát még akkor sem hogy ha rá kell hogy fizesek a másik termékre ebben az esetben 3-4 honap a javitás
mert ők megnézik hogy ténleg rossz e ha igen küldik javitásra és a gyártó vagy annak partnere eldönti hogy csere vagy javitás
vagy pedig várjam meg még teljesen tönkre megy és akkor 2-3 hét ugyan ez csere vagy javitás
azt nem mondták a telefonban hogy addig mit csináljak.......

DE hála istennek nem a pumpa zörgött :)

HTC desire 500

(#828) CM Hungary válasza Thalion89 (#826) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sziasztok,
nem sértettetek meg, nehogy félreértsétek, csak sokszor teleugrik a hócipőm az olyan kereskedőkkel, akik nem hajlandóak normális szolgáltatást nyújtani,. miközben ez lenne a dolguk. Pedig semmi nagy dolgot nem kellene tenniük, csak visszavenni tőletek és visszabattyogni vele a nagykerbe, akik max 2 napon belül (elvileg) cserélik.

(#829) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#827) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Azt megsúgnád, hogy melyik kereskedő ez? Szívesen elbeszélgetnék vele....
Írd meg légy szíves privátban!
Kösz!

(#830) #98593280 válasza CM Hungary (#828) üzenetére


#98593280
törölt tag

"akik max 2 napon belül (elvileg) cserélik."

Csak érdeklődnék, melyik nagyker-ben 2 nap? :U

NyuszyCaster: azért ez már fáj:
"kihangsujozták"

+ Mondatot nagy betűvel kezdünk és a végén akár pont is kirakható.

[ Szerkesztve ]

(#831) CM Hungary válasza #98593280 (#830) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Részünkről azonnali a jóváírás. Szóval nem igazán értem melyik nagyker ül akár 1 vagy 2 napot is a terméken. De például a mi disztributorunk is képes rá, ha noszogatva van. Nevet nem említenék,
és nem is fűznék ehhez több kommentet, mert a világon mindenhol működik, csak nálunk nem. Kiindulhatnánk a szerviz szó angol megfelelőjéből is, ami máshol valóban szolgálat, szolgáltatás, nálunk szívesség még akkor is, ha megfizeted az árát.

(#832) #98593280 válasza CM Hungary (#831) üzenetére


#98593280
törölt tag

A magyar mentalitás szerintem az, hogy 2-3 hetet ülnek rajta.

(#833) CM Hungary válasza #98593280 (#832) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos. De szociális etikát nem adhatok a termékek mellé... :(

(#834) seniman válasza CM Hungary (#833) üzenetére


seniman
addikt

Sokan ezért sz@rnak a bolti garira és egyből a gyártóit intézik :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#835) CM Hungary válasza seniman (#834) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ez így van. Csakhogy az értékesítési folyamat egyes szakaszait szépen be kellene tartani, hogy minden szereplőre arányos terhelés jusson. Mert egyszerűbb a gyártóra tolni a felelősséget és a munka nagy részét. Órákig tudnék ezekről anekdotázni, sőt lassan egy kisregény is összejönne a történetekből. :DD

(#836) NyuszyCaster válasza #98593280 (#830) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

már bocs de nem én vagyok itt az egyedüli aki nem ir helyesen.... :)

HTC desire 500

(#837) #98593280 válasza NyuszyCaster (#836) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez nem mentesít semmi alól.

(#838) NyuszyCaster válasza #98593280 (#837) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia
most mond meg léci hogy mi bajod van velem??? nem szóltam én neked egy rossz szót sem... :W
de ha már itt tartunk téged mi mentesit a kötözködés alól?

HTC desire 500

(#839) #98593280 válasza NyuszyCaster (#838) üzenetére


#98593280
törölt tag

Semmi problémám a személyeddel.
A helyesírás nyelvtani szabályainak betartására bátorkodtam felhívni a figyelmedet.

(#840) #84744832


#84744832
törölt tag

Sziasztok!
Tervezem, hogy veszek valami olcsóbb vízhűtést. Egy i7-4970-hoz lenne (nem K-s), és valami CM Seidon 120V Ver. 2-re gondoltam... Valaki tudna ezzel kapcsolatban véleményt mondani?
Sosem volt még víz-hűtésem :S Nem tudom, hogy ezek mennyire megbízhatóak, létezik-e olyan, hogy kilukad, után kell-e tölteni stb.
Egyáltalán kell ehhez a procihoz 15e+ Ft-s hűtés? Vagy inkább valami levegős hűtőtornyot javasolnátok?
Gyors válaszotokat előre is köszönöm!
Miklós

(#841) NyuszyCaster válasza #84744832 (#840) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szia
nekem az 1 es verzió van és megvagyok vele elégedve
nyugodtan vedd meg.

HTC desire 500

(#842) Szergei


Szergei
tag

Üdvözlet!

Sajnos nem nagyon értek a tápokhoz, ezért itt talán választ kapok a következő problémára, már csak a márka miatt is:

Adott egy konfiguráció, igyekszem leírni az összes fontos paraméterét:

mATX alaplap, Z97-es chipkészlet
Intel Core i7-4790 (csak turbo van, tuning nincs), cpu hűtő 1 db 120mm-es ventilátorral
2x8 GB 1600 MHz CL10-es DDR3 SDRAM, 1.5V-on

Gigabyte GV-N980G1 GAMING-4GD GeForce GTX 980 4 GB videokártya (tuning nélkül)

Intel 120 GB SATA 3 SSD
SATA2 7200 rpm-es HDD
WD Caviar Black 7200 RPM 1 TB (SATA3)
DVD-író
HDD rack, 1 db 4-tűs molexről max. 4 darab HDD-nek (ebből 2 HDD lenne rákötve, az ssd külön tápkábelen)
ventilátor-szabályzó, 1 db 4 tűs molexcsatlakozó, erre lenne kötve 4db ventilátor (max. 6 lehetne):
2 db NoiseBlocker PK3 140mm (max. 1700 rpm)-es ventilátor, és 2 darab 120 mm-es , "normális" fordulatszámú házhűtő

Azt hiszem, ennyi...

A tápegység pedig egy Cooler Master V550 Semi-Modular... Lenne, de:

A rendszer leendő tulajdonosa szerint kevés hozzá, elsősorban a VGA miatt, mert állítólag maximális terhelésen akár 350W-os fogyasztása is lehet a kártyának tuning nélkül (ez szerintem túlzás, de tegyük fel, hogy igaz), és a Gigabyte hivatalosan 600W-os tápegységet ajánl hozzá minimum.

Szerintem viszont ez s V550s egy elég jó minőségű tápegység, +12V-on is erős, (az aggályok úgy vetődtek fel, hogy "jó, elbírja, de 90%-on terheli a tápot biztos , és az nem tesz jót neki hosszú távon").

Elsősorban játékra használnák a gépet, később majd Windows 10-zel illetve DX12-vel, ami a CPU-is kellően kihasználja majd.
(Remélhetőleg...)

Azt szeretném egyértelműen megtudni , hogy jó lesz ez a V550 Semi Modular 4-5 évig minimum, (maradna benne "tartalék", nem pörögne maximumon a ventilátor stb.), vagy tényleg erősebb tápegység kell?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

[ Szerkesztve ]

(#843) NyuszyCaster válasza Szergei (#842) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia!

ha már CM akkor inkább ez

[link]

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#844) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#843) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, itt ki tudod számolni, hogy mi a konfigod minimum követelménye. Azonban ahogy minden hasonló esetben érdemes ráhagyni 10 vagy akár 20%-ot is. [link]

(#845) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#844) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi CM:HU
nekem B700 as tápomvan nem nekem kellet de azért köszi
irtam neked pm léci nézd meg :)

HTC desire 500

(#846) xatos3


xatos3
senior tag

szervátültetés! :D

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#847) NyuszyCaster válasza xatos3 (#846) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szép gratula! :K

HTC desire 500

(#848) maszekember


maszekember
aktív tag

Üdv Urak!

Körülbelül három héttel ezelőtt CPU-t cseréltem,melyhez -mint az a használat során kiderült- új CPU hűtő is dukál a gyári helyett. Először egy Zalman CNPS2X-et néztem ki,de borzalmas volt,nem egyszer hagyta 60 fok fölé menni a procit a legfurcsább mégis az volt,hogy minden program szerint (Asus PC Probe II,HWMonitor,Core Temp -nem egyszerre megnyitva) 650-660 rpm-en pörgött csak néha ugrott fel,de akkor a legnagyobb fordulatszámra,ezt is csak akkor amikor a CPU már naptejjel kenegette magát. BIOS-ban beállítottam a q-fant,próbáltam az összes variációt (standard,silent,turbo) semmit sem változott a programok szerint,annak ellenére,hogy a BIOS-ban gyakran más (hihetőbb) értékek jelentek meg mint rá 30 másodpercre "bekapcsolt" állapotban.

Úgy gondoltam,hogy a Zalman hűtő a sz@r,be is cserélték nekem egy Cooler Master Hyper 212 EVO-ra. Hazajön,beszerel, gép beindít,BIOS-ban beállít,belép,y-crunchert elindít és voilá : ahogy nőtt a CPU hőmérséklet úgy szabályozta magát a hűtő is. Aztán pár perc múlva megint azt láttam,hogy "656-655-660" miközben a cruncher tovább számolta a pi értékét a háttérben (95-100% között pörgetve a magokat) . Azóta szétszedtem,kitisztítottam mindent,megnéztem a csatlakozókat de sehol sem láttam hibát,és bekapcsolás után újfent jól működött (vagy helyesen mutatta az adatokat a program) a következő bekapcsolásig. Amikor a BIOS-ban újraellenőriztem a dolgokat ott megint azt láttam,hogy a 37 fokhoz 780 körül forgott a venti,amint bekapcsolódott rá 20 másodpercre már csak 654-et mutatott a HWMonitor (meg a többi is) .

Teljesen tanácstalan vagyok,hogy ez mi lehet. Próbáltam már mindent,de eddig semmi eredménye nincs a pár perces "megjavulásokon" kívül és nagyon idegesítő ,nem szeretném veszélynek kitenni az új processzort.

A segítséget előre is köszönöm!

:R

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#849) Zsolt!! válasza maszekember (#848) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nincs véletlenül fent egy program ami szabalyozza a fordulatszámot? Nálam a videókártyánál volt hasonló problémám a gyári asus gpu tweak nagyon magasra engedte a hömérsékletet 60 fokig alapon járt a ventilátor, de belehet állitani milyen homersekleten milyen sebességel tekerjen a ventilátor.

(#850) maszekember válasza Zsolt!! (#849) üzenetére


maszekember
aktív tag

Asus epu fel van telepítve,de nem'tom,hogy ott hogyan lehetne ilyesmit beàllítani,de megnèzem.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.