Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) CM Hungary


CM Hungary
Hivatalos

Kedves Fórumozók!

A topic létrehozásának a célja az, hogy közvetlen kapcsolatot tudjunk kiépíteni az itteni közösséggel. Vettük hát a bátorságot és megnyitottuk a Cooler Master Topic-ot. Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Nem ígérem, hogy minden kérdésetekre fejből és azonnal válaszolni fogok, de minden problémára igyekszem megtalálni a megoldást.

Szóval ha bármilyen kérdésetek, kérésetek, észrevételetek illetve javaslatotok van, bátran írjatok.

[ Szerkesztve ]

(#2) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szia!

CM Elite 110 mITX ház mikor várható a hazai boltokban és milyen áron?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3) embe válasza CM Hungary (#1) üzenetére


embe
nagyúr

Üdv itt!
Örülök, hogy megjelent itt a CM hivatalos embere is. :C :C :C
Rögtön lenne egy olyan kérdésem, hogy pl. az én GX550-es tápomra az edigital 3 év garit adott. Így vettem csomagban.
A gyári oldal viszont 5év garit említ. Nos lehet ezt a +2 évet érvényesíteni Magyarországon? Ha igen miképpen?
Köszi a választ előre is!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Üdv itt!

Nemrég adtam el a HAFXBt és a 600as SilentProMet :DDD
De ha minden igaz, Stacker+V700 lesz belőle hamarosan.

(#5) BomiBoogie válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Még jó, hogy végigolvastam a topikot, mert nekem is ugyanez lenne a kérdésem. :K
Tehát: CM Elite 110-es ház várható-e itthon?:)

(#6) CM Hungary válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Sajnos csak április elejére fog érkezni, az ajánlott fogyasztói ára 13 000 Ft körül lesz (áfával, árfolyamtól függően).

(#7) CM Hungary válasza embe (#3) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos ismerős a probléma, több cég is valamiért kevesebb garanciával árulja. A lényeg, hogy megoldjuk természetesen. Vissza kell vinni az ED-hez, ha probléma van vele, és utalni kell a gyári öt évre. Ha nem veszik át, akkor keress nyugodtan engem és megoldjuk az importőrön keresztül.

(#8) BomiBoogie válasza CM Hungary (#6) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönjük a tájékoztatást, jobb későn, mint soha.

Egyébként egy rendes táp kilóg majd belőle, ugye?

(#9) CM Hungary válasza BomiBoogie (#5) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, lesz belőle! Április környéke...

(#10) CM Hungary válasza BomiBoogie (#8) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, a táp hátul kilóg, csakúgy mint az elite 120 vagy 130-nál. Az előnye, hogy így egy kicsit szellősebb, és stabilabb, a hátránya viszont, hogy picit nagyobb.

(#11) BomiBoogie válasza CM Hungary (#10) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. :)
Attól még továbbra is szimpatikus, bár már a 130 is elgondolkodtató, csak sajnos nem egy szépségdíjas ház. :)

(#12) embe válasza CM Hungary (#7) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! :R
Remélem erre nem kerül sor!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13) Mercutio_ válasza CM Hungary (#6) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszönöm a gyors választ, kíváncsi leszek mit tudok majd bele "gyömöszölni" ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) zolee5016


zolee5016
őstag

Üdv CM! :C
Egy Haf-x 942-es kecóm van,és most készülök egy V10 beszerelésére éppen.Lefogatói nincsenek meg...Van valami gyári készlet hozzá,hogy 1155-re kompatibilis legyen?1366,1155 egyforma ,ha jól tudom,de sajna semmi nincs mellé....valami ötlet,illetve elérési pont ,bolt,ahol beszerezhető lefogató?
köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#15) CM Hungary válasza BomiBoogie (#11) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nekem otthon 130-as van, nagyon szeretem. Seidon vízzel. :)

(#16) BomiBoogie válasza CM Hungary (#15) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Áh, nem érzem magam elég jónak a vízhez. Maximum valami kompaktot tudnék tenni a procira esetleg, de az meg semmivel sem lenne jobb, mint egy alap léghűtés. :(

(#17) CM Hungary válasza zolee5016 (#14) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Itthon nem nagyon van alkatrész sajnos, ezeket jobbára a CM EU Store-ból lehet beszerezni. http://www.cmstore.eu/
Itt próbáld meg. Ha nem jön válasz, vagy nem találod amit keresel szólj, és megkérdezem a kintieket róla.

(#18) gbors


gbors
nagyúr

kedves Cooler Master,

az új topic örömére nekem is van egy kérdésem - szintén házas. szimpatikus az Elite 130 házikó, mert a mérete még pont megfelelő egy living room PC-nek, viszont a jelenlegi miniITX alaplap kínálat sokkal kevésbé szimpatikus. az Elite 130 dimenziói elvileg már lehetővé tennék a microATX lapok használatát is - nincs esetleg (jelenleg vagy tervben) olyan CM ház hasonló form factorban, ami mATX-et fogad?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) CM Hungary válasza BomiBoogie (#16) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Én sem voltam eddig nagy vizes, de aztán feltettem és már le sem venném semmi pénzért. :)

(#20) zolee5016 válasza CM Hungary (#17) üzenetére


zolee5016
őstag

köszi meglesem... :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#21) CM Hungary válasza gbors (#18) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Jelenleg a Silencio 352-őt tudom ajánlani. Kompakt és halk. Nagyon jó kis kuckó.

(#22) BomiBoogie válasza CM Hungary (#21) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudod, olyasmire gondolunk, ami nem ennyivel nagyobb, mint a 130. :K :)

gbors:
Ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#23) patomi válasza BomiBoogie (#16) üzenetére


patomi
őstag

Nálam elég sokat hozott a kis kompakt, hyper t4-röl seidon 120v.

A10 6800k turbo off 4,3ghz balra víz, jobbra lég. Terhelve nyilván.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24) BomiBoogie válasza patomi (#23) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ne hülyéskedj, ennyire jó egy kompakt víz is?

Nem arról van szó, hogy nem szeretném, csak félek, hogy elrontom, mert vízzel soha nem volt dolgom.

Egy ilyened van? Mert ez annyira nem is drága.

(#25) patomi válasza BomiBoogie (#24) üzenetére


patomi
őstag

Igen pontosan. Egy silencio 352-ben. Nekem nagyon bevált, de nincs garancia arra,hogy mindenkinek ekkora csökkenést hoz. Őszintén szólva eléggé meglepődtem én is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#26) BomiBoogie válasza patomi (#25) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igazából nekem nem annyira a tuning, inkább a helykihasználás meg a csend miatt lenne értelme.

(#27) gbors válasza CM Hungary (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi a gyors választ - ez sajnos LRPC-nek már nagyon nagy. a desktop gépemhez megfontolnám, csak hát az 5.5 éves Centurion 534+ sehogy nem akar tönkremenni ;]

(#22) BomiBoogie: köszi, nem voltam elég specifikus, azt hiszem :) a linkelt lap nagyon jó (meg az FM2+-os párja is hasonlóan), csak az árukkal vannak komoly gondjaim. sőt, Z87-esként még az sem vészes, csak az a baj, hogy egy B85-ös is majdnem ennyi...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#28) BomiBoogie válasza gbors (#27) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, világos. Én nem vagyok nagy tuningos, de ugye mivel olyan drágák a nem tuningos lapok, ahogy írod, ezért variálok mindig, hogy akkor már mégiscsak jobb lenne egy Z-s...

(#29) BomiBoogie válasza CM Hungary (#19) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

S egy ilyen kis házhoz valami moduláris táp is dukálna, jól sejtem?
Egy SSD-t használok, úgyhogy nálam lenne értelme.

(#30) hackeeeee válasza CM Hungary (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem Seidon 240L-em van. Teljes mértékben elégedett vagyok vele. :)

Mondjuk most egy hangyabokányit morcos lettem, mert azt hittem, hogy a pumpa is PWM-es, a csati miatt és konstatáltam, a PWM elosztó bekötése után, hogy mégsem az.

Ami csak azért bosszant, mert kénytelen voltam úgy megoldani, hogy maxon (~1400rpm) megy a pumpa, folyamatosan, és PWM-mel szabályzom a ventiket.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) CM Hungary válasza BomiBoogie (#29) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Az én konfigom:
Elite 130
Seidon 120
V700 PSU
Gigabyte Z77
i5 proci
MSI GTX 660 Ti

A moduláris tápegység azért hasznos, mert a kis házban azért nehezen fér el a kábeldzsungel és akadályozhatja a légáramlást. A modulárist meg relatíve jól ki lehet gyomlálni. :)

(#32) CM Hungary válasza hackeeeee (#30) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hidd el sokszor én sem értem, hogy bizonyos kézenfekvő funkciókat miért nem építenek be kint bizonyos termékekbe, de biztosan meg van az oka. Lehet, hogy ár, vagy a pumpa kialakítása miatt. :F

(#33) CM Hungary válasza gbors (#27) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Centurion 534 jó darab. Szerintem azért az idén lesznek még kis formátumú házaink (mintha láttam volna ilyen irányú terveket). :DDD

(#34) patomi válasza CM Hungary (#32) üzenetére


patomi
őstag

Nekem az alaplapon 2db. CPU fan csati van. A második 3 pines, azon megy a pumpa. Bios beállítás szerint a PWM ventivel(CPU FAN 1) emeli a pumpa fordulatát(CPU FAN 2), tehát azt is szabályozza. Kipróbáltam sima 120mm-es ventivel is és működik.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#35) hackeeeee válasza CM Hungary (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szerint az ár lehet itt a befolyásoló tényező. Szerintem.

Engem csak a csatlakozó miatt bosszantott fel, egy kicsit, mert pont ez miatt vettem meg a PWM elosztót, hogy majd akkor szépen, együtt szabályzom a ventikkel. De ez így nem sikerült.

A Seidon pumpája bírja a gyűrődést 100%-os "fordulaton" is? Erről van bármiféle információd? :)

Véleményem szubjektív...

(#36) CM Hungary válasza hackeeeee (#35) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

A pumpának bírnia kell. Erre lett tervezve. Egyébként nem látok sok garanciális meghibásodást belőle. Ami nem jelenti azt, hogy sokáig bírják, hiszen egy relatíve friss termékről beszélünk.
De bízom benne, hogy a későbbiekben sem lesz velük baj.

(#37) gbors válasza CM Hungary (#33) üzenetére


gbors
nagyúr

érdeklődve várom - nem hajt a tatár a nappalis géppel :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#38) hackeeeee válasza CM Hungary (#36) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez jól hangzik. Köszi!

Meglátjuk mi lesz. Tény, hogy a proci közel sem forr annyira, terhelés alatt, mint amikor szabályozva ment, mert akkor nem ment ~1100rpm fölé. Egy 965-ös Phenom-ot hűt, 4GHz-n.

Véleményem szubjektív...

(#39) #98593280 válasza CM Hungary (#21) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ezzel vitatkoznék... Leszabályozva is közepes a 352 CM, a ventiket pedig nem szabályozva egyenesen hangos. Na most ez egy elviekben hangszigetelt háztól több mint szégyen.

A kábel menedzsment is igen szegényes, kb. az RC 450 példáját követtek vele, 13 mm csak a tálca és a hátlap között távolság, ami nem sok. A hátlapot úgy kell ráerőltetni, ha kábeleket szándékozna valaki oda elrejteni.

A vinyó blokk jobb oldalán található csavarokat csak úgy lehet becsavarozni, ha az egész HDD blokk ki van szedve. Elvetélt ötlet, nem tudom ki tervezte... A ház talpán egy nagyon vékony gumis alátét van, a tetőlemez gyenge és zörög az oldala is, ami szintén szégyenteles egy hangszigetelt háztól.

Lényegében az N200 alapjaira épül szinte az egész, csak kibélelték szivaccsal. Én nem vagyok tőle elragadtatva.

(#40) CM Hungary válasza #98593280 (#39) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Köszönöm a kritikát, várom a továbbiakat. :)
Ha ilyen információid vannak, várom őket egy mailben összeszedve, segítség lenne a jövőben.
Egy dolgot fűznék hozzá. Ezek a házak a legalsó kategóriába tartoznak (K350, K280, N200, 352 stb.) a legtöbb fejlett országban ezekből retail (vagyis közvetlen értékesítés) nincs, csak OEM, vagyis ezeket csak összeszerelők használják. Itthon sok kivételt teszünk.
Aki a jobbat szeretne, annak van 550, vagy 65X házak. Nem sorolom. Sajnos itthon sok kompromisszumot kell kötni.

(#41) patomi válasza CM Hungary (#40) üzenetére


patomi
őstag

Itthon sok kivételt teszünk. Akkor most nem lenne 352-m, szal. nincs ezzel gond.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#42) #98593280 válasza CM Hungary (#40) üzenetére


#98593280
törölt tag

Elég sok CM házikót teszteltem már, ahogy időm engedte, a legtöbbjéről készült is írásos anyag a honlapomra.

Szóval akkor az infó szerint mi nem tartozunk a fejlett országok közé?
Árérzékeny piac vagyunk, nekünk megfelelnek a 10 ezres CM-ek is...

[ Szerkesztve ]

(#43) BomiBoogie válasza #98593280 (#42) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Árérzékeny piac vagyunk,
Ez szerintem tény. :)

(#44) #98593280 válasza BomiBoogie (#43) üzenetére


#98593280
törölt tag

Kolink CXA-SA01, 6k :)

(#45) CM Hungary válasza #98593280 (#42) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Tudom, hogy sokat tesztelsz.
Kérdésedre, de a fejlett országok közé tartozunk gazdaságilag. De politikai és gazdasági elemzésbe nem mennék bele, mert off topic. Viszont borzalmasan árérzékeny a piac sajnos. És hidd el, a CM politikája szerint ezek az alsó kategóriás házak sohasem kerülnének piacra, ha a gazdasági helyzet ezt nem követelné meg. Sőt én is szívesebben marketingelek egy HAF vagy Cosmos ház mellett. De nem mindig tehetem meg. :(

(#46) CM Hungary válasza #98593280 (#44) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Kinek a pap, kinek a papné. Van aki szívesebben ül egy A4-es Audiban, mint egy VW golfban. Ugyanaz az autó, mégis más az embléma. :))

(#47) hackeeeee válasza #98593280 (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy árérzékenyek vagyunk, ergo, olcsón kell jó. :)

Sokszor el szoktam mondani, amikor megkérdezik, hogy a ~10-15k-s ház, miért ilyen drága, hogy ez bizony nem drága, van ~100.000Ft-os ház is, természetesen táp nélkül.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48) atish15


atish15
aktív tag

A nepton hűtők mikor fognak nálunk forgalomba kerülni?

(#49) #98593280


#98593280
törölt tag

Azt mondjátok meg mikor lesz csokibarna N200-as magyarhonban, erre epedezik már minden CM guru dunán innen és túl! :)

(#50) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

CM Seidon 120V.

Azt írják az okosok, érdemes olyan alaplapba tenni, amelyikkel tudod szabályozni a fordulatszámát. Ehhez mi kell egy lapon, mit nézzek? :F

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.