Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) CM Hungary válasza #98593280 (#99) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Elképzelhető-e, hogy más szempontok alapján értékeltek?

(#102) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali! Venni szeretnèk egy cooler master elite k350 knight gèpházat..
De nem tudom hogy a thermaltake spinq processzorhűtőm belefèr-e mivel 775-ös a foglalat ès a hűtő felfele áll...

(#103) emre válasza CM Hungary (#100) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#104) hackeeeee válasza CM Hungary (#100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy Nekem is kellene belőle 2 pár, hogyha beszerezhető, természetesen reális áron. :)

@emre: Te csak 1 párat kaptál a 612S-hez? Nekem annó 2 volt. A bajom csak annyi vele, hogy mind2-nél kicsit megrepedt a műanyag a csavarhelyeknél. Kicsit jobban meghúztam a csavart, mint kellett volna, és már el is pattant. Mondjuk mind2 tart, csak nem az igazi, hogy meg vannak repedve.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#105) #98593280 válasza CM Hungary (#101) üzenetére


#98593280
törölt tag

Biztosan vannak eltérő szempont csoportok is.
Viszont azt gondolom, az eléggé triviális lehet, bármelyik tesztoldalnak, de még Pista bácsinak is Hajdúnánáson, hogy egy hangszigetelt háztól azt várjuk el, hogy halk is legyen.

A 352 nem halk.

(#106) emre válasza hackeeeee (#104) üzenetére


emre
veterán

Nem újan vettem, de ezek még tartanak. :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107) patomi válasza #98593280 (#105) üzenetére


patomi
őstag

Nálam halk. Az elmúlt 3 házam közül a leghalkabb. Előző kettőben is alacsony fordulaton járattam a ventiket, ahogy ebben is. Sőt a hűtésre sem panaszkodok, bár dedikált vga nincs a gépben.(este mérek egy zajszintet mobillal,ha érdekel)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#108) Jan_01


Jan_01
csendes tag

Sziasztok!

Cooler Master Silencio 352-es microATX házat szeretnék venni, de sehol sem találom, hogy az előlapon található SD kártyaolvasó milyen sebességet támogat!?!

UHS-I szabványú, viszonylag gyors SD kártyám van, ez lenne a lényeg, hogy kihasználjam maximálisan.

Valakinek van lehetősége megpróbálni, van tapasztalata?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#110) patomi válasza #98593280 (#109) üzenetére


patomi
őstag

Láttam,bár még csak közel sem produkál nálam ilyen hőfokokat, pedig alulról kapja a meleget padlóból.
(első oldalon látható is) Bár gondolom ez sem releváns, mert nem tettem ugyan ezt a konfigot még másik 30 házba.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#111) #98593280 válasza patomi (#110) üzenetére


#98593280
törölt tag

Azok a hőfokok nem valódiak, Delta-T miatt el vannak tolva, hasonlítani a Te hőfokaidhoz nincs értelme, a házak közötti különbségeket hivatottak kijelezni.

(#112) CM Hungary válasza #98593280 (#109) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ha neki jó, miért akarod meggyőzni az ellenkezőjéről? Elhiszem, hogy sokat mértél, sokat dolgozol :Y ezekkel, de ha a felhasználónak jó, akkor szerintem nem kellene bogarat ültetni a fülébe és átmosni az agyát, hogy mégsem.
Neki ez a ház jó, és gyanítom rajta kívül még számos embernek. :U

(#113) #98593280 válasza CM Hungary (#112) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem a felhasználóról van szó.
Arról van szó, a Silencio 352 milyen hűtéssel rendelkezik a többi házhoz képest és mekkora zajjal.
Az engem nem érdekel, hogy XY lecseréli-e a házát, vagy sem.
Ezenkívül nem dugom a fejem a homokba, nem vagyok reklámcég és bolt sem, hogy bólogassak a pult előtt állónak és hazudjak.

(#114) CM Hungary válasza #98593280 (#113) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ez így is van rendjén.

(#115) CM Hungary válasza Jan_01 (#108) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Class 6-osig olvas, viszont USB 2.0-a a limit, mert ott kötöd az alaplapra, tehát 480Mbit/s.

(#116) Jan_01 válasza CM Hungary (#115) üzenetére


Jan_01
csendes tag

értem, sajnálom és köszönöm a választ

(#117) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

102 hozzászolás valaki?! Egyèbkènt a proci hűtès topikba azt mondták nem... eddig egy gagyi foxcon házba volt pedig. Elvileg cm430-ba belefèrne.. prohardver tesztbe egèsz jokat irtak rola.

[ Szerkesztve ]

(#118) #98593280 válasza Hardver Arc (#102) üzenetére


#98593280
törölt tag

nem ismered a googlit?
http://hardver-teszt.hu/news.php?newsID=423
cooler mérete: 159 mm

elite 350 max cpu cooler:
http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/k350-rc-k350-kwn2-en/
148,5 mm

159 > mint 148,5, konklúzió, csak flexxel fér bele

más: nagyon ne sajnáld, mert ez az elite 350 szintén egy ide a "fejletlen" Magyarhonba tévedt Cooler Master fapad menedzsment nélküli ház... konkrétan 5 ezret nem adnék érte.

Ha már itt tartunk, a "fejletlenségünkért" szerintem mi magyarok tehetünk - bár saját magamat és a megtérteket már nem sorolnám ide - mivel hogy megvesszük ezt a sok vacak házat.
(Nem kell azzal magyarázni hogy nincs rá pénz, nagyon nagyon soxor látom, hogy 300 ezres konfigokat tesznek 10 ezres basic viskókba, tehát nem csak ez a gond).

Nem kellene megvenni, avagy sokkal kevesebbet legalább és akkor a piac is látná, hogy ide Magyarországra már minőségibb cuccokat kel küldeni.

A változás a Ti kezetekben van!

[ Szerkesztve ]

(#119) hackeeeee válasza Hardver Arc (#117) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

TT spinq VT adatok szerint: Heatsink Dimension 120.1mm x 159mm

CM Elite Knight 350:

Maximum Compatibility: CPU cooler height: 148.5mm / 5.8 inch

Vagyis, ezek szerint nem fér bele.

Véleményem szubjektív...

(#120) Hardver Arc válasza #98593280 (#118) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Mostár komolyan tanácstalan vagyok.. de egyik haveromnak is ilyen van ő meg azt mondta jő a szellőzèse de nagyon hangos cm430 meg bánta hogy megvette..
Más ötlet? 15k-èrt.. ami plexis.. ès nem rezonál..valamint belefèrjen a hűtès.. :/

[ Szerkesztve ]

(#121) Hardver Arc válasza hackeeeee (#119) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

THX..

(#122) #98593280 válasza Hardver Arc (#120) üzenetére


#98593280
törölt tag

Jó a fenéket, még egy sűrűn lakott ITX-es ház is bealázta a 350-et, a CM Elite 120:
http://ipon.hu/elemzesek/cooler_master_gephazak_a_szoritoban/1423/6

(#123) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hát ezt nem hiszem el :/
K380-ba se fèr bele cpu height 155... pedig az a házikó nagyon teccik...
Vagy eladom ezt a proci hűtőt mèg 7k megèr szerintem.. ès inkább veszek egy artic freezer pro7 rev2..

(#124) Glaz-dozfhut válasza Hardver Arc (#102) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ha tényleg 159 magas az áhított procihűtő akkor belefér. A tapasztalatok azt mutatják, hogy egy CM Hyper 212 Evo is belefér abba a házba és az szintén 159 milliméter magas. Olvasd el itt a véleményeket, többen írják azt: [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#125) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Egyèbkènt a k380 kwn1 ès kwn2 között mi a külömbsèg?
Egyik plexis a másik nem?

(#126) #98593280


#98593280
törölt tag

"Ennel jobb hazat nem is lehetne venni. Olcso, jol nez ki. "

K350...
asszem lefexem, elég volt mára:)

egyébként a PCX-en törlik a negatív hozzászólásokat, szóval pozitívumon kívül másra ne is számítsatok ott...
cenzúrás fos hely.

(#127) Hardver Arc válasza #98593280 (#126) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

K380 plexis változatt szerintem szebb :D jóèjt..

(#128) Hardver Arc válasza Glaz-dozfhut (#124) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen ez elèg èrdekes.. :S

(#129) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Valahogy úgy gondolom, hogy itt a hozzászólások többsége felesleges! Ez a topic nem ezért jött létre, hogy egymással vitatkozzatok, vagy egymást győzködjétek! Arra megvannak a termékek egyedi topicjai.

(#131) CM Hungary válasza #98593280 (#118) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ahogy ezt már másik terméknél is írtam, a K széria, OEM. Vagyis csak rendszerintegrátoroknak lett kifejlesztve arra, hogy kész konfigurációként árulják. Idehoztuk, hogy ne kerüljünk versenyhátrányba az alsókategóriás gyártókkal szembe. A gamer kinézet ne tévesszen meg senkit, ez nem egy gamer ház! Az a Scout, Trooper és társai.
Aki valóban normális házat akar, annak a 69X, N széria és ezek feletti árkategóriában kellene gondolkodnia.
Itthon sajnos ez máshogy van. Mi is szívesebben adjuk el a saját magunk által közép kategóriásnak dedikált házakat.
A K sorozat nálunk közép kategóriás háznak számít, máshol ez a nagyon belépő kategória.

(#132) #98593280 válasza CM Hungary (#131) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az N sorozat nálam nem sorolandó a jobbak közé
Az N500-on kívül ami alatta van, azzal nem igazán voltam megelégedve.

(#133) Hardver Arc válasza #98593280 (#130) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen köszi pont kerestem volna egy tesztett róla de nem találtam.. de ha hasonló felálású akkor elolvasom

(#134) #98593280


#98593280
törölt tag

Egy IPON cikk COOLER MASTER termékről:
SILENCIO 452 hangszigetelt

Az A10-5800K Trinity cpu terhelve 100%-ra 80 fokos!
Elég rémisztő, mivel hogy hivatalosan 74 fokot bír.
Nálam anno egy A10-5700 -as 46 fokos volt teljes terhelésen,
egy Fractal Design Core 3000 házban.

Erre mit ír le az nagy őnagysága idióta ipon:
"A Silencio 452 szellőzése gyárilag meglehetősen jó"

Nem mondom aztm hogy ez a ház gyengén hűt. Még nem mértem.
Mondjuk a Silencio sorozatból a 352 és az 550 is gyenge, nem hiszem hogy ez jobb lehet.
Mindenesetre ez már nagyon durva.
Ezek után el lehet vajon vmit hinni egy ipon cikknek? Mitöbb ez egy teszt!!!
te jó Isten...

(#135) patomi válasza #98593280 (#134) üzenetére


patomi
őstag

Ez a teszt egy vicc. Ki rak össze így gepet(?)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#136) embe


embe
nagyúr

Ha már Silencio és szellőzés. Nemrég vettem egy Silenco 550-es házat egy GX550W-os táppal.

A gyári ventiket lecserélem, nagyobb légszállításúra. Most a ház orrában a 2 db. gyári 800-as fordulatú venti van, a seggében meg egy szintén 800-as fordulatú venti. Mindhárom 12cm-es.

A terv:
maradna a 800-as Coolink, és jönne hozzá 2 db. 1200-es még:

Mindhárom ventit belövöm fix 80%-os fordulatra. Az orrában az alsónak a 800-as Coolink lenne, úgyis csak a hdd keretben lévő cuccokat kellene hűtenie.
Fölötte lenne az egyik 1200-as venti, az akadály nélkül fújná, már nagyobb fordulattal mint a 800-as, a friss levegőt a vga-hoz, és az alaplaphoz.
A végében lévő második 1200-as meg szívná ki a meleg levegőt.
Így nagyobb légmozgás lenne. Meg ez a hülye szín összhangban lenne. :DDD

Egy kis adalék a hűtőmagasság kompatibilitáshoz:
Ebbe a házba a hivatalos oldal szerint csak 154mm-es cpu hűtő fér be.
Nos az enyém a Be Quiet! Shadow Rock Pro SR1 158 mm. magas, és símán befér. A hangszigetelése felületén nem is látni benyomódást.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#140) #98593280 válasza embe (#136) üzenetére


#98593280
törölt tag

A ref. 5850 hőfoka, Oliverda mérése a ProHardver-ről:

Forrás: [link]

5850 hőfoka egy Silencio 550 házban:

Forrás: [link]

(#141) embe válasza #98593280 (#140) üzenetére


embe
nagyúr

Itt a tesztelt konfigban feleslegesen van benne egy hdd keret, pont a ventitől zárja el az utat. Azért írtam, hogy okosabban is meg lehet oldani a szellőzését.
De ahány konfig, ahány teszt, annyi eredmény.
Arról nem is beszélve, hogy az általad linkelt Oliverda tesztről nem tudjuk, hogy milyen házban, és milyen szellőzés mellett volt végrehajtva.

De az természetesen előre borítékolható, hogy egy szigetelt házban melegebb lesz.
Én sem várom azokat a hőfokokat, mint az előző házamban, ami egy Corsair Carbide 300R volt.
Az egy tésztaszűrő volt ehhez képest.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#142) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali! Melyik az a cooler master gèpház ami hasonlìt a cm690-re.. kicsit kisebb kb:4-5 èves rácsozott letisztult eleje van.. fehèr csík fut kèt oldalt az elejèn ès fehèr festèst kapott a belseje..

Asszem most olyan 8-12k között van az ára.

(#143) CM Hungary válasza Hardver Arc (#142) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Jó kérdés. Tudsz egy fotót linkelni?

(#144) CM Hungary válasza Dr. Gonzο (#129) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Jogos! Köszönöm!

(#145) Hardver Arc válasza CM Hungary (#143) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Az a baj hogy egyelőre telorol tudok csak netezni ès rá se birok keresni... 690-re nagyon hasonlit csak kisebb..
Egyszerű alap pofás házacska..

[ Szerkesztve ]

(#146) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Űdv!

Valaki használ ilyen házat?

[link]

Ha igen mik a vélemények a házikóról? Ezt lestem ki magamnak. :))

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#147) Infranyuszi válasza LyonnaisFan1 (#146) üzenetére


Infranyuszi
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#148) SRII


SRII
őstag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék érdeklődni, mikor lesznek elöntve a polcok CM V700 tápegységgel?
Mivel mikor megjelent ,elég jó ára volt és kapható is volt elég sok helyen, mára már (hisz eléggé friss árú DE) alig van pár boltban és ott is olyan áron adják,hogy szégyen (pofátlanul)a megjelenési árához képest!
Köszönöm a tájékoztatást!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#149) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Vásároltam egy Silencio550-es házat egy GX550W-os táppal szettben. Már akkor érdeklődtem a garival kapcsolatban amire meg is kaptam a választ!
Egy újabb kérdés merült fel bennem. Az Edigital kérdésemre azt a választ adta, hogy egy esetleges gariztatás során a házat a táppal együtt kell leadni. Mondtam, hogy nagyobb a valószínűsége annak, hogy a táp romlik el, mint a ház. Ha van egy konfigom, akkor miért kell a házzal együtt visszaküldenem, ha egyértelmű hogy atáp rossz.
A válasz az volt, hogy "Azért szükséges a tápegységet plusz a házat leadni, mert ezt egy cikként kezeli a beszállító. Tehát gyakorlatilag az egészet cserélik kompletten, nem csak a tápegységet. Természetesen a háztól elválasztható a tápegység, ha nagyobb teljesítményre lenne szükség. Előírásoknak megfelelő technikai (szétszerelés) esetén a garanciát ez nem érinti."
Ezzel lenne a problémám. Tervezem a táp lecserélését, mert csendesnek csendes, de szeretnék egy még csendesebbet. Na most mivel a házzal elégedett vagyok, így az maradna.
Na most az ED válasza alapján ha szétválasztva külön adom el a tápot, akkor megszűnik rá a gari. Mert ha itt a PH-n adom el a tápot, akkor az túl körülményes lenne, hogy az ország másik feléről visszaküldjék nekem a tápot, és én a házzal együtt adjam le garira.
Kérdésem, hogy ha eladom a tápot, akkor él-e hozzá a gyártói 5 év gari? Külön érdekesség, hogy az ED számláján nincs gyári szám, gari levelet sem adtam. Azt mondták náluk elég a számla, vagy annak másolata.

Tehát ha eladom a tápot, és hozzá adom a számlát, vagy annak másolatát, akkor egy esetleges gariztatás megoldható a CM hazai képviseletén keresztül?

Köszi a választ előre is! :R

Jó hosszúra nyúlt ez a kérdés... :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#150) Hardver Arc válasza LyonnaisFan1 (#146) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Pont ènis ezen agyaltam nálam a 2dik helyen van hogy ezt veszem..
Èn már utána èrdeklődtem meg olvasgattam.. elvileg kábelmenedzsment az felejtős de nem rezonál meg jól nèzz ki..
meg az az egy gyári venti amit vele adnak nem valami csendes..de viszont annyit pont megèr amennyi.. 10k alatt nem igazán találni jobb házat ami jól is nèzz ki valamint plexis.. talán a sharkoon vaya ami 8k de az nem pleszis ès kevès ventit lehet belepakolni meg szerintem csúnya is..

Egyèbkènt a másik jelöltem a k380..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.