Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) CM Hungary válasza #98593280 (#1000) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hogy méred a stabilitást? Van valami objektív mérési módod? Mert a ház mások szerint is stabilra sikeredett. [link]

(#1002) #98593280 válasza CM Hungary (#1001) üzenetére


#98593280
törölt tag

(#1003) Sage83 válasza #98593280 (#1002) üzenetére


Sage83
aktív tag

Hali!!

Szombaton megrendelem a Trooper-t,és kiderül a kábel!! :) biztos ami biztos rendelk 8-pines hosszabítót!! :)

[ Szerkesztve ]

(#1004) acsati válasza Ombre85 (#999) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi a választ. Nos amire jutottam:
Ugye a ház elején 3 db USB port van, ebből az egyik lenne a 3.0-ás. Na az pont nem tölt semmilyen eszközt sem.
Viszont én bios-ban én a rendszeren is jónak látok mindent.
Bios
Eszközkezelő

Viszont miért lenne hibás? :F Tiszta új ház.
Amit említettél még, hogy nincs az alaplapra kötve, azt bonyolult lenne orvosolni? :R

(#1005) woryz válasza CM Hungary (#972) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi, megnéztem, de majdnem 2x annyi lenne a szállítás, mint a kapcsoló, ez így nem biznisz nekem...

(#1006) elektrotank válasza anytime (#992) üzenetére


elektrotank
tag

Szia!

[link]
[link]
[link]

Talán ezek a videók segítenek! Jobbat én sem tudok ajánlani.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#1007) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem!
Adott egy Cooler Master N200 ház.
Oldal lapján felszerelve egy 12cm-es ventivel.

Na most a doboz/ bármi más azt írja hogy: 160mm/6,3 inch a max méret CPU Hűtőre.

Azon gondolkoztam hogy ez beleférne úgy, hogy az oldallapján egy 12cm-es venti van?
[link]
Ennyi a max amit szánnék hűtésre, egy 4690K-ra menne.

Vagy ha ez kilőve akkor marad ez a kettő, ezek tuti beférnek: (2ezer különbség van a fenti és ezek között)

[link]
[link]

Igaz nekem a 103 tetszik a legjobban, de félek hogy tuning alkalmával nem hűtené le annyira a 4690K-t.

Továbbá: Létezik hogy HDMI kábelt nem tudom bedugni a vga kártyába a ház miatt?

Köszönöm előre is!

(#1008) CM Hungary válasza Winchester95 (#1007) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

n200 ha oldalt 12cm vent van, a CPU hűtő max magassága 140mm, venti nélkül 160mm. Tehát a H212 a ventivel nem fog elférni. Én a helyedben egyébként fontolóra venném a kompakt folyadékhűtést.

(#1009) Winchester95 válasza CM Hungary (#1008) üzenetére


Winchester95
őstag

Értem, köszönöm!

Akkor valószínű hogy az utolsó kettő közül lesz valamelyik.
Sajnos a vízhűtés nagyon drága.

Esetleg még annyi hogy a legfelső helyen biztos hogy csak 12cm-es venti fér? Mert mint ha nagyobbnak lenne kialakítva.

A HDMI kábelt nem tudom összekötni a vga-val a ház miatt, ez gyártási hiba lehet?A ház nem engedi.

(#1010) CM Hungary válasza Winchester95 (#1009) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Csak 120-as fér el oldalt, annak van kialakítva a hely.
Hogy érted, hogy a HDMI kábelt nem tudod összekötni a VGA-val?

(#1011) Winchester95


Winchester95
őstag

nem oldalt, hanem felül a tetején.

így:

[link]

(#1012) CM Hungary válasza Winchester95 (#1011) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Tetején is 120mm-es elvileg.
Milyen VGA-d van? Valahol fórumon találkoztam már hasonló problémával, az egy GTX750-es volt.
[link]

(#1013) Winchester95 válasza CM Hungary (#1012) üzenetére


Winchester95
őstag

:)
GTX 970 G1 GAMING, de ha visszakeresel már más is jelezte.

(#1014) jmakk


jmakk
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy a Silencio 352 házhoz alapból adott két ventillátor szabályozott?
Egy véleményben azt olvastam, hogy csak 3-tűs csatlakozóval rendelkeznek, így a 4-csatlakozós alaplapokkal nem túl jól használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#1015) CM Hungary válasza jmakk (#1014) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

+ Pin-esek a ventilátorok, ez egészen biztos. Nagyon ritka esetben szereljük őket PWM ventikkel. A Ventilátorok valóban XtraFlo típusúak, de nem szabályzottak.

(#1016) jmakk válasza CM Hungary (#1015) üzenetére


jmakk
őstag

Rendben, köszönöm a gyors választ!

(#1017) CM Hungary válasza jmakk (#1016) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nincs mit. 3 pin és nem + Pin természetesen. :)

(#1018) jmakk válasza CM Hungary (#1017) üzenetére


jmakk
őstag

Még egy kérdés, ha már itt vagyok. A Silencio 352-be ugye belemegy egy i5-6600K CM Hyper 212 Evo hűtővel? Csak mert 155mm-t írnak a háznál és a hűtő meg 159mm-re van specifikálva. Viszont több fórumon olvastam, hogy rendben van.

(#1019) CM Hungary válasza jmakk (#1018) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, elvileg bele kell, hogy férjen. legfeljebb a hangelnyelő habot nyomja majd meg az oldalán.

(#1020) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
Pár hónapja vettünk használtan a hardveraprón Storm Trooper házat. Az összes hhd tálca hiányzik belőle (8 DB), illetve a 4 db-os ssd keret. A cmstore.eu-n található lenne hdd tálca, de csak kívánságlistára tudtam tenni. Az us oldalán rendelhető is. Paypal már van, nyelvtudás talán annyira nem kell hozzá. Viszont onnan rendelve, lehet hogy vám lenne. SSD keretet egyik oldalon se találtam, ebay-on se. A kérdés: 1: Valahonnan lehet e még rendelni hdd tálcákat, vámmentesen. Valamint SSD keret rendelhető e, és honnan? SSD akárhova is tehető persze, a helyére alul meg 1 12 cm-s venti kerül. :R :R :R :R

(#1021) CM Hungary válasza TYÜTYI2006 (#1020) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
alkatrészt szinte csak a cmstore.eu-ból tudsz vásárolni. Ha ott nincs, akkor nem beszerezhető. Január február előtt már a cmstore sem fog árut kapni. :(

(#1022) TYÜTYI2006 válasza CM Hungary (#1021) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Szia!
Köszönöm. A cmstore usa oldalán van hdd tálca, onnan lehetne rendelni. Viszont van e esély rá, hogy az eu-s oldalán jövőre, mondjuk akkor Februárban lesz? Mert ha jó esély van rá, akkor inkább kivárom, és eu-ból lesz rendelve. SSD keret helyett meg kap ventilátort oda. :R :R :R :R

(#1023) seniman válasza TYÜTYI2006 (#1022) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem mivel kifutott ház,inkább az a valószínű,hogy az US store-ból is kifogy.Én nem várnék :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1024) CM Hungary válasza TYÜTYI2006 (#1022) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, biztosra nem tudom ígérni, de elképzelhető, hogy februárra érkezik. Mindenesetre az USA rendelés a biztos.
A ház egyébként nem futott ki, gyártásban van továbbra is.

(#1025) Labolt


Labolt
csendes tag

Szia!
V550 táp mikor lesz kapható kishazánkban?
Illetve a 120XL Nepton lesz még kapható?

Agy nélkül is van élet!!!

(#1026) CM Hungary válasza Labolt (#1025) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, mindkettő jövő év eleje.

(#1027) Labolt válasza CM Hungary (#1026) üzenetére


Labolt
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Agy nélkül is van élet!!!

(#1028) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Szia!

[Haf922 i/o panel] nincs nektek esetleg elfekvőben vagy mindenképp az eu oldalról kell megrendelnem?!

Üdv: 4th

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1029) Erdei88


Erdei88
veterán

Szia!

A napokban hozzám került egy Nepton 280L. A hűtőt Szlovákiában vásárolták, de csak 2 év garanciát adtak rá. A maradék 3 év gyártói garanciát lehet itthon érvényesíteni? Mik a feltételei?

(#1030) antihero0112


antihero0112
tag

Sziasztok

Cooler Master Seidon 120V kompakt vízhez keresek AMD lefogatót, tudna nekem ebben valaki segíteni?

(#1031) CM Hungary válasza Yondaime 四代目 (#1028) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, sajnos jelenleg még kintről kell rendelni. Dolgozunk a megoldáson, de nem tudom mikor lesz realitás.

(#1032) CM Hungary válasza Erdei88 (#1029) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
mivel nem itthoni a vásárlás, sajnos nem tudod jelen pillanatban itthon garanciázni. :( Ki kell küldeni hollandiába. A coolermaster.com oldalon, a support fülre kattintva tudod elindítani a folyamatot.

(#1033) CM Hungary válasza antihero0112 (#1030) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

sajnos ehhez az EU store-ban sem látok alkatrészt. utánakérdezek, hogy esetleg van-e valahol garanciában visszavitt, amihez meg vannak a tartozékok. Hátha abból ki lehet szedni.

(#1034) antihero0112 válasza CM Hungary (#1033) üzenetére


antihero0112
tag

Rendben, köszönöm várom mielőbbi válaszod. :)

(#1035) Teki1986 válasza CM Hungary (#1031) üzenetére


Teki1986
tag

Hogyan lehet kintről rendelni? Nekem szállításnál nem lehetett Magyarországot megjelölni.
Ez érdekelne engem is: [HAF 912 Plus I/O panel]

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#1036) CM Hungary válasza Teki1986 (#1035) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

megnéztem és én megtaláltam Magyarországot (H-nál).

(#1037) Teki1986 válasza CM Hungary (#1036) üzenetére


Teki1986
tag

Hello,

Az amerikai store-ból gondoltam rendelni és ott nem tudok Magyarországra kérni. EU-ban sajnos nincs már raktáron.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#1038) CM Hungary válasza Teki1986 (#1037) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

ahh az amcsiból nem. Próbálok nekik szólni, hogy tegyék bele.

(#1039) garfield545


garfield545
tag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy van egy Cooler Master Storm Trooperem és az I/O panelben szeretnék cserélni ledet meg SMD Ledet hogy milyen Feszültségű és Áramerősségű led megy belle meg az SMD Ledek esetén milyen típust lehet beépíteni ? Értem itt a 0603,1201,3528-ast köszönöm ellőre a választ.

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#1040) Yondaime 四代目 válasza CM Hungary (#1031) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

Szia!
[eu ból kifogyott] amcsiból, meg nem szállítanak ide. ilyenkor mit lehet tenni?

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1041) CM Hungary válasza Yondaime 四代目 (#1040) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Várni kell a beérkezésre. Sajnos az USA-ból nem küldenek ide. :(

(#1042) Yondaime 四代目 válasza CM Hungary (#1041) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

akkor usb3.0ást sehogy sem tud szerezni egy magyar ember? :O

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1043) garfield545 válasza Yondaime 四代目 (#1042) üzenetére


garfield545
tag

Probáltad ebay vagy Amazonon ott biztos van :D

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#1044) Yondaime 四代目 válasza garfield545 (#1043) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

horror árban és csak a "belső panel" de nekem kellene a műanyag borítás is.

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1045) Baggio04 válasza CM Hungary (#46) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szia!

Van nekem egy CM GX550-es tápegységem. Funkcionalitásával semmi baj se nincs, viszont a hangja az nagyon zavaró. Azt hiszem, hogy megvétel után 2-3 hónapig csendben volt, eztán kezdődtek a hangolások, el is vittem egyszer garizni (itteni tanácsra), ugyanúgy kaptam vissza anno (azt persze hozzátéve, hogy a jótállási és garipapírt megpróbálták "elfelejteni" visszaadni - szerencsére még az üzletben észrevettem és írtak egy újat). Akkor úgy beletörődtem. Most ismét kezd szörnyű hangja lenni. Lehet hogy csak a venti a problémás, kérdésem az lenne, hogy egy bele való ventit hol lehetne beszerezni, ebben tudnál-e segíteni?
Hátha csak a légkavaró a problémás.

Üdv!

Baggio

(#1046) CM Hungary válasza Baggio04 (#1045) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia! Hol vásároltad? Az az igazság, hogy itthon nincs garanciális javítás. Ha pedig te ugyanazt a tápegységet kaptad vissza, akkor az állapota is ugyanaz. A kereskedőnek vissza kellett volna vinnie az importőrhöz, a CM pedig adott volna helyette egy újat. Szóval én javaslom a garanciázását és a kereskedővel szembeni határozott fellépést.
Üdv, CM

(#1047) Baggio04 válasza CM Hungary (#1046) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szia!
Szegedi edigitalban. Igen, hang alapján ugyanazt kaptam vissza.
Próbaképp pár másodpercre ha lefognám a ventit, hogy ne pörögjön abból bajom lenne? - így kiderülne hogy az adja-e ezt a hangot vagy pedig más komponens.
Üdv!

Baggio

(#1048) CM Hungary válasza Baggio04 (#1047) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sorozatszám alapján könnyen kideríthető, hogy ugyanaz-e. A számlán, vagy a garancialevélen kellene, hogy szerepeljen. Egyébként ha egy pillanatra megállítod a ventit, az nem okoz gondot. De max 1-2 másodperc legyen, mert leéghet a venti motorja.

(#1049) Baggio04 válasza CM Hungary (#1048) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Sorozat szám megegyezik.
Délután akkor majd megnézem, valószínűleg kiveszem a gépből és manuálisan indítom. Így biztosan kitudok zárni minden más zajforrást.
Írok még, hogy mire jutottam, addig is köszi a segítséget!

Baggio

(#1050) CM Hungary válasza Baggio04 (#1049) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nincs mit! Várom a fejleményeket!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.