Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) CM Hungary válasza Lend (#899) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
CM EU storeból tudsz alkatrészeket rendelni. [link]

(#902) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Magyarul nem kapsz ott sem hozzá mivel nincs, scout II-eshez is alig van valami...szóval maradhatunk a 0-nál, ha használod sűrűn akkor bizony nem lesz más mint házcsere :(

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#903) Viktor81 válasza CM Hungary (#901) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia Zsolt !

Egy HAF 935 kapcsan szeretnem a segitsegedet kerni !
Szeretnek vasarolni egy ilyen hazat, de mar nem igazan talalni megbizhato forgalmazoknal. Ami kulonlegesse tenne a dolgot, hogy szuksegem lenne 2 db HDD Cage-re is, mert sok a HDD-m. Nos, irtam a hivatalos forgalmazonak (Expert), de kiegeszitoket egyatalan nem forgalmaznak es mar a hazat sem talalom a listaban. EU Store-ban ez a keret partnumber szinten sem letezik, az USA Store-ban pedig Out of Stock...
Milyen alternativak vannak ilyen kiegeszitok beszerzesere (oszinte leszek, nem hiszem, hogy megeri megrendelnem az USA-bol) ill. letezik-e, hogy ezt a hazat mar nem forgalmazzak ? Nekem a keretek nelkul semmit nem er, ezek adnanak ertelmet a vasarlasnak.

Valaszodat elore is koszonom !

Udvozlettel: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#904) Blue Thunder válasza Viktor81 (#903) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Hali!
Te ilyet szeretnél venni? Ebben elég sok hely van és mégis kevés lenne? :Y

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#905) Viktor81 válasza Blue Thunder (#904) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Alapbol ebben 9 hely van. A mostani hazamban 13...

Udv.: V.

(#906) Blue Thunder válasza Viktor81 (#905) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Tyűűű az komoly! Minek van olyan sok? Szerverezel?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#907) CM Hungary válasza Viktor81 (#903) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

Sajnos a HAF 935 egy kifutott, nem gyártjuk már. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy az alkatrész utánpótlás is véges. A házakkal egyidőben szoktuk legyártani a későbbi alkatrészigényt is, így ha a ház kifut, utána még egy darabig van hozzá alkatrész, de utángyártani nem szoktunk.
Így azt mondom, hogy a keretben ne reménykedj. Lebeszélnélek erről most, mert nem fogsz hozzá keretet kapni sajnos.

Üdv,
Zsolt

(#908) Bjørgersson válasza CM Hungary (#907) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Nem terveztek valami felújított, kábelmenedzsmentes, alsó tápos, kevesebb 5,25" és több 3.5" helyes, minőségben is Elite 335-ös házat kiadni? :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#909) CM Hungary válasza Bjørgersson (#908) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
hamarosan sok újdonságunk fog készülni, de egyelőre többet nem nagyon írhatok. :(

(#910) Bjørgersson válasza CM Hungary (#909) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kíváncsian várom, remélem házak is lesznek köztük. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#911) #98593280 válasza CM Hungary (#907) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sokat nem élt (HAF 935), mit ne mondjak, talán másfél évig volt forgalmazásban.
Ha jól gondolom, nem sok fogyhatott belőle.

(#912) CM Hungary válasza #98593280 (#911) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nem is akartunk belőle Európába hozni, az amerikai piac volt vele a cél. Valóban nem sok fogyott belőle, de nem is volt tömegtermék.

(#913) Viktor81 válasza CM Hungary (#907) üzenetére


Viktor81
senior tag

Koszonom !

Sejtettem, de nem mertem komolyan erre gondolni, hiszen 1,5 eves hazrol van szo...
Varhato valami hasonlo utod ? Lehet errol valamit tudni ? Vagy ez teljesen normalis, hogy egy ilyen kategoriaju haz ilyen rovid ido alatt kifut ?

Koszonettel: Viktor

Ui.: most olvasom, hogy ez retegtermek es valoban csak rovid ideig es alacsony darabszamban volt elerheto. Remelem, lesz valami hasonlo varialhato torony helyette...

[ Szerkesztve ]

(#914) #98593280 válasza CM Hungary (#912) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egy sikeres ház koncepció azért én azt gondolom többet él, függetlenül attól, hova szánják, mennyibe kerül.
Tapasztalataim szerint a népszerű jól sikerült házakat 4-5 évig simán forgalmazza egy gyártó.
Miért is hagyná abba, ha sikeres és fogy? Biztosan készülnek elemzések, melyik mekkora darabszámban kerül eladásra, melyik kontinensen, országban. Érdemes-e még gyártani stb...

[ Szerkesztve ]

(#915) CM Hungary válasza Viktor81 (#913) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Bevallom őszintén, hogy nem látom még, hogy milyen fejlesztések lesznek és lesz-e hasonló. Harmadik negyedév vége felé lesznek nekem is pontos információim.

(#916) Blue Thunder válasza #98593280 (#914) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Szerintem pont ezért célozták meg vele az USA-t :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#917) CM Hungary válasza #98593280 (#914) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Egy sikeres ház koncepció valóban többet szokott élni, de az hogy egy termékből mennyi gördül le a gyártósorról nem csak attól függ, hogy mennyire sikeres.

(#918) #98593280 válasza CM Hungary (#917) üzenetére


#98593280
törölt tag

Melyek most a legsikeresebb Cooler Master házak?

(#919) CM Hungary válasza #98593280 (#918) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Globálisan, vagy itthon? Darabszámra, vagy értékre?

(#920) Viktor81 válasza CM Hungary (#915) üzenetére


Viktor81
senior tag

Igazan koszonom !
Picit csalodott vagyok, keson eszmeltem... Szeretem a CM termekeit jelenlegi 2 hazam is ilyen gyartmany, igy nem feltetlenul valtanek, ha nem muszaj. Oszig kihuzom valahogyan es amennyiben nem banod, akkor ujra erdeklodom. Remek konstrukcio es nekem igazan praktikus lenne, nem is ertem, korabban miert nem figyeltem fel ra...

Udv.: V.

(#921) CM Hungary válasza Viktor81 (#920) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Örülök, hogy kedveled a termékeinket és természetesen amint lesznek híreim, közzéteszem őket, meg jönnek majd tesztek is. Én is várom már az újdonságokat, de egyelőre nagyon titokzatosak a kintiek.

(#922) Blue Thunder válasza Viktor81 (#920) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Pár generáció óta nekem is ez a legmegfelelőbb, masszív ház jó dizájnal. A mostaninál is örültem hogy el tudtam rejteni a kábeleket...sőt a tápom is CM :K
Azt hiszem én se váltanék más márkára...ha több pénzem lenne akkor is hű maradnék :B

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#923) #98593280 válasza CM Hungary (#919) üzenetére


#98593280
törölt tag

Engem főleg a hazai piac érdekel és a darabszám szerinti sikeres termékek.

[ Szerkesztve ]

(#924) CM Hungary válasza #98593280 (#923) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

K350, RC-342, NSE-200, RC-241. Ezek fogynak a legnagyobb darabszámban.

(#925) #98593280 válasza CM Hungary (#924) üzenetére


#98593280
törölt tag

Lényegében akkor ezek a Cooler Master Magyarországon legsikeresebb termékei (házakra értve)?

(#926) Viktor81 válasza Blue Thunder (#922) üzenetére


Viktor81
senior tag

Hat igen, ha penz mellekes lenne, akkor Cosmos II. Bar, ennek annyira tulzo az ara, hogy elvbol sem vennem meg. De fantasztikus.

V.

(#927) CM Hungary válasza #98593280 (#925) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos igen.

(#928) Blue Thunder válasza Viktor81 (#926) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nálam sem sok választás lenne mert az új v8 gts hűtőre fáj a fogam, az meg nagyon kevés házba megy bele :DDD

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#929) zolee5016 válasza Blue Thunder (#928) üzenetére


zolee5016
őstag

egy Cosmosba simán beférnek ezek a hűtők és egész jó áron ki lehet fogni egy 1000-es Cosmost..
pl még a nagytesó is.........
.
.

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#930) Blue Thunder válasza zolee5016 (#929) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

A cosmosba igen meg a 2-be is...de a cosmos az 50k ha jól néztem....amibe jó még a HAF 912-922 Meg a HAF XM

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#931) JegesEmber20


JegesEmber20
aktív tag

Szasztok! Remélem jó helyre írok.

CM n300 milyen beépített 2 ventivel jön? Mármint a pontos típus, van még 1 hely az alaplapomon és be akarok kötni 1-et.

Köszi

(#932) #98593280 válasza JegesEmber20 (#931) üzenetére


#98593280
törölt tag

3 pinessel.

(#933) JegesEmber20 válasza #98593280 (#932) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Azt én is értem, de mi a pontos típusa a hűtőnek Csak mert itt van vagy 3 hasonló ami kb a gépemben van

(#934) #98593280 válasza JegesEmber20 (#933) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az alaplapra történő bekötés céljával kapcsolatosan mi jelentősége van annak, hogy milyen típus?

(#935) MMIX válasza JegesEmber20 (#931) üzenetére


MMIX
addikt

Cooler Master oldala alapján:

120mm SickleFlow PDF (Download)
PALMLEAF FAN CO LTD

A piros LED-es verzió rajta van az árlistán.

[ Szerkesztve ]

(#936) JegesEmber20 válasza MMIX (#935) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Akkor ez is mehet a gépbe ugye? A lapomon csak 4pines csatlakozók vannak, bár a házzal jöttek is mennek szóval ez is menni fog ezek szerint.

(#937) MMIX válasza JegesEmber20 (#936) üzenetére


MMIX
addikt

Ha nem megy rá a lapra, adnak a csomagban hozzá molex adaptert. [link]

Most, hogy a vezeték végén a bütykök engedik-e, hogy négytűs helyre csatlakoztasd azt nem tudom.

Elvileg gondoltak rá.

Lapra kötve talán lehet fordulatszámot állítani.

[ Szerkesztve ]

(#938) JegesEmber20 válasza MMIX (#937) üzenetére


JegesEmber20
aktív tag

Ezt mutatja a lapom leírása.

[ Szerkesztve ]

(#939) MMIX válasza JegesEmber20 (#938) üzenetére


MMIX
addikt

Csak rá kell nyomni és kész, az 1- hez igazítva, ahogy a bütykök engedik.

[ Szerkesztve ]

(#940) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv. Lehet tudni az alábbiak mikor lesznek elérhetőek hazánkban?
http://rendszerigeny.hu/computex-2015-a-cooler-master-bemutatta-mastercase-szamitogephazat/2015/06/02

(#941) BenyaHD


BenyaHD
csendes tag

Hol lehet cm n400-hoz plexis oldallapot kapni?
(megfizethető kiszállítással)

(#942) Glaz-dozfhut válasza BenyaHD (#941) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Talán itt cmstore/case/n-series/side-panels. Olcsónak nem feltétlen az, de máshol nemigen árulják külön.

- Glaz-doz-fhut -

(#943) HI-FI


HI-FI
tag

Egy CoolerMaster Silencio 650 Pure házat szeretnék venni.
Azonban már szinte sehol sem lehet kapni. Ahonnan meg lehet még rendelni esetleg, ott sincs már raktáron.
Valaki nem tudna nekem segíteni, hogy hol tudnám beszerezni? Mert "szerelmes" lettem belé és mindenképpen egy ilyet szeretnék beszerezni magamnak.

(#944) CM Hungary válasza #98593280 (#940) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Július vége, augusztus eleje ha minden menetrendszerűen történik.

(#945) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!

Cooler Master Silencio 452 házam hangját szeretném a legminimálisabbra redukálni, természetesen a megfelelő hatékonyság megőrzése mellett. Jelenleg három ilyen rendszerhűtőm van benne:

Cooler Master Silent Fan 120 SI1
44.03 CFM ± 10%
1.83 mm H2O ± 10%
19.8 dBA

És ilyenekre szeretném cserélni:
Cooler Master Silencio FP 120 3PI
38 CFM ± 10%
1.2 mmH2O ± 10%
11 dBA

Namármost ezekből az adatokból egyelőre annyi tiszta, hogy utóbbi halkabb. Aggasztó számomra, hogy a másik két adat is kisebb / kevesebb. Ebből akkor az következik, hogy nem is hűt annyira?

Üdv,
hazazs

(#946) seniman válasza wattafaka (#945) üzenetére


seniman
addikt

Minimális hang érdekében felejtsd el mindkettőt ;) Inkább a ventilátoros topikot látogasd meg,ha nem a márkahűség az első ami dominál.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#947) Ombre85


Ombre85
tag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy valahol vásárlás előtt megcsodálhassak egy CM Strykert? Írtam pár netes boltnak, de határozottan elutasították az ötletet. Nekem nagyon tetszik ez a ház, de nemrég vettem egy Corsair 750D-t és az a bajom vele, hogy marha nagy. A Stryker meg adatai alapján még nagyobb, de jobbnak tűnik a formavilága, emiatt lehet, hogy mégis pofásabb lenne. Nem merem megvenni amíg nem látom, és nem akarok bunkó lenni, hogy esetleg elállok egy megrendelt vásárlástól a helyszínen.

(#948) CM Hungary válasza Ombre85 (#947) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
húha. Nehéz kérés. Szinte senki sem mer bevállalni egy ilyen házat készletre itthon, max a nagykerek. De kitalálok valami megoldást.Budapesti vagy?

(#949) Ombre85 válasza CM Hungary (#948) üzenetére


Ombre85
tag

Igen, 4. kerületi, de BP-n belül rugalmas vagyok, ha végre láthatok valahol egyet :)

(#950) #98593280 válasza Ombre85 (#947) üzenetére


#98593280
törölt tag

2 hétig simán visszaviheted. A kiskerek nagyrészt 0Ft bukóval vissza fogják vinni nagykerbe.
Nincs ebben semmi bunkóság, uniós jogod van rá:
http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_hu.htm
Bár a STRYKER -t szerintem nem fogod visszavinni, a 750D-nél messzemenőkig sokkal jobban néz ki. Az csak egy kocka.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.