Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) blakey válasza gabe8719 (#9750) üzenetére


blakey
titán

Aprón van egy Sony S6700-as alig többért hibátlan állapotban, azt vedd az LG helyett.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9752) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

érdeklődnék erről a tipusról ha lehet Samsung BD-J4500

avit is lejátszik??
meg a hanggal is lenne kérdésem:jelenleg egy 2 hangfalas cuccról megy a hang úgy,hogy a tv fejhallgatójába van dugva-átállítom a tv-n a hangkimenetnél és szól
ha erről játszanám le a filmet ,ugyanúgy jönne a hang a hangfalakon,mint most??
külső vinyót milyen méretig kezeli??

köszi a választ

(#9753) robi-k


robi-k
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy még ez év júniusa előtt befejeződik az OPPO UDP-203/205 (és egyben a Cabridge Audio Azur CXUHD) lejátszók gyártása (hivatalosan az OPPO júniusra taksálta az utolsó szállítmány kiadását): az amcsi Amazonon-on a 203-as modell elérte a legnagyobb darabszámban értékesített termékek között a 6.-ik (!) helyezést...

(#9754) junior11 válasza Zanik (#9749) üzenetére


junior11
veterán

Egyes cikkek alapján állítólag a mobilos szegmensbe tolják inkább a zsét.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9755) Zanik válasza junior11 (#9754) üzenetére


Zanik
addikt

Ezek a nagy cégek a minél nagyobb profit irányába mennek. Ha valami már nem hoz eleget, kiszervezik bérgyártásba, vagy leválasztják az egészet és külön értékesítik. Money makes the world go round... :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9756) Joshi


Joshi
titán

Na, azért ide is belinkelem mint érdekességet. Megkapta az Oppo 203 lejátszóm a legújabb gyári fw-re alapuló cfw-t. :D

Pont most jött meg ez a cucc is, kipróbálom egy PC-és Blu-ray íróval, mármint hogy kezeli-e az Oppo 203 usb-ről mondjuk egy 100GB-os BD-R XL lemezt ezen a kütyün keresztül. Nem tudom hogy még ma megejtem a tesztet, de a hétvége folyamán biztos.

(#9757) Joshi válasza Joshi (#9756) üzenetére


Joshi
titán

"Pont most jött meg ez a cucc is, kipróbálom egy PC-és Blu-ray íróval, mármint hogy kezeli-e az Oppo 203 usb-ről mondjuk egy 100GB-os BD-R XL lemezt ezen a kütyün keresztül. Nem tudom hogy még ma megejtem a tesztet, de a hétvége folyamán biztos."

Kipróbáltam a kütyüt, de csak a merevlemezt kezeli az optikai meghajtót nem. De ezt annyira nem, hogy semmilyen eszközre csatlakoztatva sem történik semmi, még PC-én se. :Y Anno egy kibuherált usb rackből kiszedett elektronikával működött az akkori Pioneer 207-es íróm. Na mindegy én megpróbáltam. :D

ui.: nem adom fel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9758) vamka


vamka
újonc

Sziasztok! Blu-ray lejátszót szeretnék venni, Sony felé tendálok.
Szempontok: jó minőségű audió, főleg komolyzenére (amatőr, nem audiofil fülek) és szép kép, wifi, USB, tartósság. Középkategóriás Onkyo erősítőhöz megy.
- BDPS 6700 kb. 42.000
- UHP-H1 77.490 alza.hu
- UBPX800 89.000 digitcam.hu
Feleslegesen nem költenék rá sokat, csak ha megéri - elsősorban az audióminőség és a tartósság miatt. Melyiket vegyem? alza és digitcam megbízhatóak? Digitcanél 3 év garanciát adnak, ez is fura.
Nagyon köszönöm

(#9759) koncsik válasza vamka (#9758) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

UBPX800 verhetetlen kép, nagyon jó hang - de nem tudom észlelsz-e különbséget hangban a többihez képest (az erősítő miatt).

más: Ultra HD Blu-Ray lemezek kapcsán: úgy tűnik minden UHBD kiadványban benne van a sima BD is? Bár se erősítőm, se TV-m, ami Ultra képes lenne, de a jövőre gondolva, lehet jobb lenne elkezdeni UHD BD kiadványokat venni, ha ez igaz... (2k különbség kb, ha jól néztem, mármint Ft-ban :DDD )

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9760) blakey válasza vamka (#9758) üzenetére


blakey
titán

El kell döntened, hogy UHD Blu-ray vagy Blu-ray lejátszót szeretnél. Mindegyik nagyon jó lejátszó. Nekem S6700-asom van, UHD Blu-ray-re nem vágyom, egyelőre. Mindent visz ami elvárható tőle.

(#9759) koncsik
Ha a film megéri, hogy megvedd és az UHD kiadás valóban tartalmaz HD lemezt is akkor szerintem megéri a +2e-t.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9761) vamka válasza koncsik (#9759) üzenetére


vamka
újonc

Onkyo TX8020 az erősítő. Ennél lehet érezni a különbséget audióban? Ez a fő kérdésem.

(#9762) Joshi válasza koncsik (#9759) üzenetére


Joshi
titán

Nekem úgy rémlik hogy a sima BD kiadás ~3-4k míg az UHD ~10k, azért ott nagyobb az árkülönbség. Egyébként igen, eddig mindegyik UHD kiadás tartalmaz sima BD-t is.

(#9763) Plexicushio válasza koncsik (#9759) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Szinte 10k egy UHD film,annyiért benne is lehet 2-3 lemez ... :) Ugyanazoknak a címeknek a sima BD változata elérhető akár 2000-2500 Ft-ért is, szóval a különbség messze nem 2000.

És vigyázat, nem mindegyik UHD lemezen van magyar hangsáv.

[ Szerkesztve ]

(#9764) Zanik válasza koncsik (#9759) üzenetére


Zanik
addikt

Bontonfilm most azt ígéri hoz Paramount címeket UHD-n is.
Amúgy vettem már £10-ért is UHD 4K-t Zavvi-ról!
És igen, jövőbiztosabb az UHD+BD kiadvány.
Thor: Ragnarök BD-t betettem az UHD megnézése után. Felbontásban és színekben is látható a különbség. És nekem még csak nem is OLED-em van.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9765) vamka


vamka
újonc

Segitetek ebben: blu ray lejátszó, szempontok a jó minőségű audió, főleg komolyzenére, szép kép, wifi, USB, tartósság. Onkyo tx 8020 erősítőhöz melyik éri meg?
- BDPS 6700 kb. 42.000 Ft
- UHP-H1 77.000 Ft
- UBPX800 89.000 digitcam.hu
Feleslegesen nem költenék rá sokat, csak ha megéri - elsősorban az audióminőség és a tartósság miatt. Melyiket vegyem?

(#9766) koncsik válasza vamka (#9765) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Utánanéztem kicsit az erősítőnek, ami egy sztereó receiver, tehát a hd hangok kiesnek...
További kérdések, milyen a hangfal, milyen a TV.
Ha lemez a zene forrása, akkor lehet vennék egy olcsó BD-t (TV függő) és egy jó, akár használt CD-t inkább, all in megoldás esetleg a Panasonic 500-as BD player, néha ki lehet fogni, én most adtam el 30k-ért az enyémet (amennyiért vettem), az egy nagyon jó hangú BD player szintén.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9767) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Additional Blu-ray options

Standard EUR 17.99
Limited Steelbook Edition EUR 28.99
4K Ultra HD EUR 32.95

Sajna azért az alaphoz képest tényleg majd dupla a uhd, a steelbook limited közelít árban... :O

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9768) johnywalker


johnywalker
őstag

Srácok, használ valaki Maxell újraírható 25Gigás BD-RE lemezt?Milyen MID-je van neki?Verbatim-ot használtam eddig, de az nem volt túl hosszú életű... :))

[ Szerkesztve ]

(#9769) koncsik válasza johnywalker (#9768) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Lehet, hogy gyorsabb választ kapsz itt.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9770) johnywalker válasza koncsik (#9769) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszi!Ott is tudakolózok akkor.. :R

[ Szerkesztve ]

(#9771) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv! Van egy LG HR923C Blu-ray lejátszóm.
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám frissíteni usb-n keresztül?

(#9772) Joshi válasza adamcsik (#9771) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom jártál az LG hivatalos oldalán, ott megtalálod a firmware telepítésének pontos menetét.

Persze csak akkor tudsz frissíteni, ha nem a legújabb firmware van a lejátszón. Innen tudod letölteni a firmwaret.

(#9773) koncsik válasza adamcsik (#9771) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt találtam FW-t és leírást a mikénthez. Remélem segít. :)

Ahogy azt Joshi mester megírta :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9774) adamcsik válasza Joshi (#9772) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Köszönöm!

(#9775) mezoli42


mezoli42
csendes tag

Sziasztok.

Most érkezett meg egy Pionner BDP 450.Most vettem a jófogáson.Külsőre makulátlan,azonban több gyári dvd-vel és bd-vel kipróbálva,hosszas poziconálás tán ismeretlem lemez hibaüzenettel megáll.....esetleg ötlete valakinek?Nagyon szomorú vagyok,mert rég várok egy normális lejátszóra,CXU-ra sajna nem telik,ezért is esik nagyon rosszul ez a sztori....

Előre is köszönöm.
És várom az ötleteket.

(#9776) robi-k válasza mezoli42 (#9775) üzenetére


robi-k
őstag

A pió 140/150/440/450/LX55 modellekben vacak az olcsó BD meghajtó, a lézeres optikai egység igen gyorsan "lemerül".
Lehet cserélni a lézeres modult, de utána újra kell kalibrálni a lejátszó lézer optikai egység áramát különböző lemezekhez (ez minden lejátszónál egyedi értéket képvisel, mivel gyártechnológiailag nem lehet két teljesen egyforma optikai paraméterekkel rendelkező optikai modult legyártani), amihez kell egy-két speciális beállító lemez + gyári szoftver és hardver ahhoz, hogy a flash IC-be felprogramozásra kerüljenek az új kalibrálási értékek.
Tehát macerás a javítás, és nem is igen csinálja idehaza senki-sem.

A CA Azur CXU a Pio BDP-450-hez viszonyítva olyan, mint egy CLA Mercedes vs. egy Lada összehasonlítása - azaz nem egy ligában játszanak.

(#9777) mezoli42 válasza robi-k (#9776) üzenetére


mezoli42
csendes tag

Köszi.
Tehát kuka.....

(#9778) robi-k válasza mezoli42 (#9777) üzenetére


robi-k
őstag

Nem kell kukázni, hálózati lejátszóként még gond nélkül használható.

(#9779) mezoli42 válasza robi-k (#9778) üzenetére


mezoli42
csendes tag

Az igaz.Bár némiképp árnyalja a dolgot,hogy van több száz dvd-m és bd-m.És volt jópár Popcornom,amiket azért váltogattam,feljebb lépve,hogy jó kép és jó hang legyen.Aztán eladtam őket,mert hát a lemezek.....

(#9780) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Szeretnék infot egy játékosról, Sony BDP-S300. Tudom nem egy mai cucc, az első játékosok egyike, de érdekel, hogy milyen képet tol ki magából, mennyire elfogadható ez manapság? Illetve arról sem találok érdemit, hogy a DTS-HD, TrueHD hangokkal hogy áll.. A használatiban ráadásul az van, hogy nem kezeli az újraírható BD lemezeket. Igaz lehet ez?

Köszi!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9781) koncsik válasza SpongyaBob (#9780) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szia, nem ismerem a készüléket, itt egy teszt: a képéről jókat írnak, de lassan tölt be, Profile 1.0-s, tényleg nem ismer csak 1 fajta HD hangot, simán el tudom képzelni, hogy problémája lehet írott lemezekkel... nagyon kevés pénzért sem kellene valószínűleg, ma már viszonylag olcsón ennél sokkal jobb, korszerűbb, akár Sony-t is lehet kapni.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9782) SpongyaBob válasza koncsik (#9781) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Néztem én is róla videókat és borzalmasan lassú tényleg. Több perc is lehet amíg betölt egy filmet. :( Inkább kihagyom. Egyébként van egy Samu BD-H6500 lejátszóm amivel maradéktalanul elégedett vagyok minden téren kivéve, hogy 24p módot csak "auto" módon tud, ami nem baj addig amíg ezt a megjelenítő felismeri. Na és nekem természetesen most pont kényszerített 24p-re lenne szükségem. Erre kerestem/keresek olcsó alternatívát, de úgy látom lejátszót kell cserélnem :( Köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9783) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Adjatok nekem tanácsot. Megvettem apróról a makulátlan Pioneer BDP-450-et, de az írott Blu-ray lemezekből egyet sem olvas (gyári sajnos nincs) viszont írott CD-t, DVD-t és DVD-A-t simán viszi. Feltettem a legfrissebb firmwaret, ugyanaz. Mivel a BD más lézerrel működik mint a CD és a DVD, behalhat csak a BD része? 1 perc szüttyögés, zúgó hang és "unknown" felirat.
Pont a lényeg nem megy :( Az írott lemezekkel nem kéne gondban lennie úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9784) johnywalker válasza SpongyaBob (#9783) üzenetére


johnywalker
őstag

Az írás is sokat befolyásolhat.Ugyanúgy a lemez, íróprogi is (ugyanígy akár az író!).Én mindig Iso-t csinálok, úgy irok ki akár adat, akár médiafájlokat.Én szinte biztos vagyok, hogy vagy író vagy olvasófej hiba.

[ Szerkesztve ]

(#9785) SpongyaBob válasza johnywalker (#9784) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Érdekes módon a Samu BD-H6500-at nem befolyásolta semmi, pedig nem egy kategória a kettő. Az írással nincs gond ez szinte biztos. Minden esetben imgburn volt ISO-ból. Esetleg koszos lehet a fej :F

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9786) blakey válasza SpongyaBob (#9783) üzenetére


blakey
titán

A Pioneer kényes az írott lemezekre és nem mindegy, hogy adatlemez vagy UDF. Samsung mindkettőt kezeli. Gyári lemezzel kéne kipróbálnod, ha azzal működik akkor jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9787) SpongyaBob válasza blakey (#9786) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az összes lemezemet ugyanúgy írtam ki. LG író, UDF, Verbatim 4x és imgburn.

Ez a Pioneer kényes az írott lemezekre nekem új,ilyenről nem olvastam sehol.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9789) blakey válasza SpongyaBob (#9787) üzenetére


blakey
titán

Új vagy nem új, ez van, volt 3 Pioneer-om évekkel ezelőtt, egyik 150-es volt, nem kezelte úgy a lemezeket ahogy pl. a Samsung. De mindenképp próbáld ki gyári lemezzel. LG író nem tudom milyen, miként írja meg a lemezeket, nekem régi Fujitsu van azzal kiírt lemezeket szépen kezelte.Újraírható lemezen próbálkoztam, hogy melyiket szereti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9790) SpongyaBob válasza blakey (#9789) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nos, a lejátszónak kutya baja.. :) Egyszerűen kellett neki egy NERO-val megírt lemez (BD-RE). Innentől kedve viszi az összes eddigi megírt lemezemet (ezeket mint ImgBurnel írtam). Találkozott már valaki ilyennel? Akitől vettem azt mondta soha nem játszott le rajta írott lemezt.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9791) johnywalker


johnywalker
őstag

Na hát még a végén még a NERO, rererencia író progi lesz.... :Y
Ezt azért neeee...mert nem az!! Maradjunk referenciaként az ImgBurn-nél.Több száz lemez ami ezt ezt mutatja számomra.Ocsóbb Verbatim és márkásabb Panasonic lemez hozza ezt a tapasztalatot számomra.Aztán bátran várom a véleményemmel elentmondásokat..szembemenést.

[ Szerkesztve ]

(#9792) SpongyaBob válasza johnywalker (#9791) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem mondtam egy szóval sem, hogy a NERO az jobb :N Sőt, de hiába csináltam bármit, meg sem makkant a lejátszó. Írtam egyet NERO-val és olyan mintha bejáratódott volna a Pio :DDD
Az összes lemezem ImgBurn-nel van kipörkölve egyébként.

Ugyanakkor többször volt már olyan, hogy az ImgBurn úgy formázott le vaciúj újraírhatót (verbatim), hogy nem ismerte fel a samsung asztalim. Nero kellett hozzá és csak ezért nem töröltem le még.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9793) Aurig@ válasza blakey (#9789) üzenetére


Aurig@
őstag

170-es Pioneer-om volt, bő 3 évig!
Gyári lemez talán kétszer néztem vele, viszont az írottakkal soha, egyetlen egyszer sem volt semmi problémája! Röccenés nélkül vitte és viszi a mai napig (közel egy éve, kollégának adtam) is az összes írott lemez. Mindegy milyen márkájú! Mindegy, hogy dupla vagy egy rétegű.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#9794) cujo69


cujo69
tag

Vettem egy Panasonic UB 300 UHD lejátszót.Az normális,hogy kikapcsolt állapotban meleg a készülék? :F

(#9795) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, tudnátok nekem ajánlani lejátszót,használt is jó, sőt
ami viszi nekem az írott SACDket, és mondjuk akár össze tudom hozni az SMSL Q5pro pici erőlködőmmel... :R

90% sima audio CDt, hallgatnék, de 10% SAkat...

[ Szerkesztve ]

(#9796) Piftuka válasza cujo69 (#9794) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem, egyáltalán nem normális jelenség.

"Cicergő" hangot, más furcsaságot is észleltél?

"Aquila non captat muscas."

(#9797) Piftuka válasza GIJoe (#9795) üzenetére


Piftuka
veterán

Mennyi pénzért szeretnél vásárolni, és miét nem egy CD lejátszót veszel inkább?

"Aquila non captat muscas."

(#9798) GIJoe válasza Piftuka (#9797) üzenetére


GIJoe
addikt

Úgy tudom a sony lejátszói tudják ezt (Sony BDP-S180, Sony BDP-S370; Sony BDP-S380; Sony BDP-S370/BX37) Gyakorlatilag 1 mindenes asztali playa kéne használtba mondjuk 10E ért, :B
van pár BD filmem, zene is menne róla, sacd akkor, M Diskekre archiválok , azt is jó ha olvassa...
De kinéztem egy Pioneer DVD Player DV-575A is, csak nem tudom össze tudom a kis dobozzal hozni hogy legyen is értelme...meg találok 1 rá cusdom fw, még hogy menjen is...

(#9799) cujo69 válasza Piftuka (#9796) üzenetére


cujo69
tag

Mást nem észleltem,viszont délután próbálgattam,tesztelgettem,most jó ideje kivan kapcsolva,de most egyáltalán nem meleg.Ami furcsa még,audió cd ét,eredetit,írottat,egyáltalán nem látja(olvassa).DVD,Blu-Ray,azt gond nélkül viszi,írottat is.

(#9800) Joshi válasza cujo69 (#9794) üzenetére


Joshi
titán

Én is belefutottam hasonlóba egy Panasonic DMP-UB900-al, nálam a menüben ki kellett kapcsolni a Quick start funkciót.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.