Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Joshi válasza BBéci (#10798) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon ellentmondasz magadnak. Akkor mégiscsak ajánlott lehet egy Blu-ray lejátszó mert lehet benne jó DAC. ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#10802) Gtaati válasza Joshi (#10800) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát igen, könnyen lehet.... Csak mivel az erősítőm is CA. , illetve amikor megtudtam venni akkor ez volt nagyon jó vétel, így lett a cxuhd.

(#10803) robi-k válasza Gtaati (#10799) üzenetére


robi-k
őstag

Konvertáld át mkv-be, kivágva belőle a felesleges hangsávokat. Vagy tölts le egy másik verziót.

(#10804) BBéci válasza Joshi (#10801) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a hangrendszer igényli, ezt már megbeszéltük.
Nekem pont azért kellene egy Arcam UDP411, mert annak a DAC-ját - és az XLR kimenetét - ki tudnám használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10805) Joshi válasza BBéci (#10804) üzenetére


Joshi
titán

Na jó, de azért egy asztali Blu-ray lejátszó másra is jó nem csak zene hallgatásra. Továbbra se vitatkozni akarok veled, de azért érzed hogy ezzel a kijelentéseddel nincs igazad. Nyilván annak tükrében mondom ezt, hogy nem csak zene hallgatásról volt szó.

És ami a legfontosabb, Oppo és CXUHD-t már nem lehet kapni, ha mégis akkor csak használtan vagy magas áron, vagy együtt a kettő. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10806) Gtaati válasza robi-k (#10803) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Rendben, köszi!! :R

(#10807) ktchris válasza Joshi (#10805) üzenetére


ktchris
csendes tag

Végigolvastam a topicnak egy jelentős részét (a hosszú teológiai vitát oledről, plazmáról, uhdről és állkoppanásról:) ), de úgy érzem, hogy a kérdésemre nincsen benne valódi válasz.

Az megvan, hogy egy cca. 500.000-es Arcam (bár már ez sincsen forgalmazásban, ahol meg árulják ott nincs ár) lejátszó biztos jobb audio kimenettel rendelkezik, mint 250.000-es társai, de abban látatlanban is egészen biztos vagyok, hogy amit megnyerek a réven azt elvesztem a vámon, vagyis ha a hozzákötött erősitőm és 5.0-m is olcsóbb mint a lejátszó, akkor feleslegesen vettem ilyen tudású lejátszót.

Szóval a kérdés lényege az volt, hogy ilyen árkategóriában mi az amit ki tud használni a szettem, nem natúrban a lejátszókat hasonlitom össze.
Az már érdemi infó (vélemény, ahogy tetszik), hogy pl. egy OPPO DAC még a 6500-as DENONnál is jobban szól, mert akkor az azt jelenti, (ha jól értem) hogy jobban megéri a lejátszónál elindulni ebbe az irányba, mint az erősitőnél. A 6500-as DENON magában egy közel 1M-s erősitő...

[ Szerkesztve ]

(#10808) ktchris válasza Joshi (#10805) üzenetére


ktchris
csendes tag

Nem tudom mennyire felel meg a net a valóságnak, Oppora van 350-es és 400-as bolti ajánlat még, CXUHD-re meg 270-es.

De a lelkem nem szivesen venne már most kifutott modellt/gyártót.

Még annyi: semmi nem köt a DENONhoz, Marantz vagy bármilyen hasonló árfekvésű erősitő is szóbajöhet. A teljes szett őszre (költözés után) aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#10809) Joshi válasza ktchris (#10808) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, te ezt a kategóriát kerested ezért erre reflektáltam/tunk. A Digital Analog Converter lényege egy jó DAC, te ezt kerested egy asztali Blu-ray lejátszó személyében. Jelen pillanatban csak az oppo 203/205 + CFW ajánlott, de természetesen vannak még jó készülékek korlátozott képességekkel.

ui.: nyilván nem a DAC miatt írom ezeket, mert csak zenére én se vennék Oppo-t. Az Oppo egy mindenes és mindent beleértve. :K

[ Szerkesztve ]

(#10810) Joshi válasza ktchris (#10808) üzenetére


Joshi
titán

Még annyi amit le is írtam, hogy az Oppo 203/205 és Cambridge Audio Cxuhd-t már soha többé nem fogják gyártani. Megszűnt a gyártásuk, csak azt tudod megvenni ami még beragadt készlet. Azon meg ne csodálkozz hogy az Oppo drágább, mert a Cambridge Audio Cxuhd-hoz talán soha nem lesz CFW. :(

[ Szerkesztve ]

(#10811) ktchris válasza Joshi (#10809) üzenetére


ktchris
csendes tag

Köszi szépen a választ!

Lehet kicsit félreérthető irányba tereltem a kérdéseket, az eredeti kérdésben semmi olyasmi nem volt hogy melyik lejátszóban van jó DAC, inkább az, hogy a zenelejátszásban van-e hallható különbség az erősitő és a különböző lejátszók (pl. oppo) DAC-a között ebben a szegmensben. Mert pl. ezt az ARCAM-ot is a tesztekben 800 ezer feletti erősitőkhöz közötték hozzá.

Ez CFW hogy kerül rá egy OPPO-ra? Külön vásárolod valahol? Ez a FW felel azért, hogy mappából/ISOból játsz le BD/UHDBD-t?

(#10812) ktchris válasza Joshi (#10810) üzenetére


ktchris
csendes tag

Közben tegnaphoz képest emelkedett 30.000-et az ára itt:

https://audiocentrum.hu/OPPO-UDP-203-4K-UHD-blu-ray-jatszo

(#10813) Joshi válasza ktchris (#10811) üzenetére


Joshi
titán

Az egyik legmeghatározóbb komponens a DAC. Ha ez kiváló, akkor lehet csak tovább lépni High-end vagy Audiofil irányba. Ha nem, akkor végül is tökmind1 hogy mit veszel.

Ha olvasod is a topikot, akkor BBéci leírta, hogy csak akkor van értelme a minőségi DAC-nak, ha meg van hozzá a többi komponens is (erősítő, hangfal, kábelek). Persze az nem baj ha csak van egy jó DAC, mert abból ki lehet indulni akár évek múlva is ha lesz lóvé a többi komponensre.

Az Oppo CFW fizetős, robi-k fórumtárs megoldja.

(#10814) ktchris válasza Joshi (#10813) üzenetére


ktchris
csendes tag

Nem cél a továbblépés, high end irányba pláne nem, sokkal inkább az első saját lakásba (tapasztalat nélkül) kiépiteni egy első saját rendszert, aminek minden eleme, TV, hangfal, NAS, erősitő is az első lesz és ami egy évtizedig elszórakoztat.

Nem feltétlen a lóvé az oka ennek, hanem legfőképpen az, hogy mennyi pénzt költene az ember bizonyos hobbikra. Az elején még +100-200-300 ezer forinttal nagyságrendi ugrásokat tudsz lépni, aztán már a nüanszokhoz is olyan összegeket kellene elővenni, amit (ha csak nem végtelen pénzt keresnék) nem lépnék meg jóérzéssel :)

(#10815) Joshi válasza ktchris (#10814) üzenetére


Joshi
titán

Leírtam, hogy az Oppo 203/205-nél jelenleg nincs jobb lejátszó ha a formátumokra gondolok. Még PC-ről se megoldható a Dolby Vision ISO és Mappa struktúrából. Nagyjából már ez elég ahhoz, hogy csak az Oppo 203/205 + CFW-t ajánljam. Tényleg nem tudok más lejátszót ajánlani. :(

(#10816) BBéci válasza ktchris (#10811) üzenetére


BBéci
titán

Nem volt a kérdésedben semmi félreérthető, ahogy a válaszokban sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10817) ktchris válasza Joshi (#10815) üzenetére


ktchris
csendes tag

Az MR változat ugyanúgy használható? Mit takar pontosan (azon kivül, hogy Multi Region) (UDP203).

(#10818) Joshi válasza ktchris (#10817) üzenetére


Joshi
titán

Hol láttál te MR változatot? A CFW-vel minden lemez régió mentes, de az UHD BD eleve régió mentes.

(#10819) Inferno1988


Inferno1988
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer BDP-170 lejátszóm, nem mai csirke már, próbáltam olvasgatni a témában, de nem nagyon lettem okosabb. Van rá mód, hogy custom firmware menjen rá?
Ha erre nincs is mód, egy nagy problémám volna, lehet valahogyan régiómentesíteni DVD, blu-ray tekintetében a lejátszót?

Köszi!

(#10820) koncsik válasza Inferno1988 (#10819) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha rákeresel, rögtön az első találat ad egy nem túl egyszerű módszert a DVD részre. Amennyire tudom, általában a BD részre kevésbé van ilyesmi megoldás, kivéve persze az (általában fizetős) CFW.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10821) Inferno1988 válasza koncsik (#10820) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Igen, ezt én is találtam, csak megakadtam, hogy mi az a hack gomb :D

Meg nekem Blu-ray is érdekes volna, szóval egy DVD, Blu-ray megoldás jó lenne, de már annyit kerestem tegnap, hogy lehet inkább megnézem a PS4 viszi-e, mert elvileg az régió független, házimozira az is rá van kötve erősítőn keresztül...

Csak azért érdekel a téma, ha van nem fizetős megoldás egy custom firmware-re, akkor hátha elérnék más hasznos plusz funkciót is.

(#10822) BBéci válasza Inferno1988 (#10821) üzenetére


BBéci
titán

Nincs ingyen ebéd. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10823) Inferno1988 válasza BBéci (#10822) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Kár, anno a Yamada 6700-as DVD playerre volt 100 hack, mod stb és úgy faragta az ember, ahogy szerette volna... :)

Nekem most ez a független dolog lett volna érdekes, ha már van pár eredeti lemez USAból, de gondoltam rendelni 1-2 blu-rayt is. Viszont időközben megetettem a DVD-t a PS!-el, hát ő sem akarta befogadni, sajna amelyik régióban értékesítik, annak a lemezeit eszi meg....

(#10824) robi-k válasza Inferno1988 (#10823) üzenetére


robi-k
őstag

Ingyenes kínai jailbreak FW nem létezik a Pioneer BDP-170 modellhez. Ha 160 lenne, ahhoz akadna.
Amúgy pedig létezik egy u.n. szerviz távirányító, azzal lehet régiókódot váltani. Ebay a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#10825) Species8472 válasza Joshi (#10815) üzenetére


Species8472
csendes tag

Hol érdemes most CFW-t venni a 203-ashoz? Köszi a választ előre is.

(#10826) blakey válasza Species8472 (#10825) üzenetére


blakey
titán

Az előtted lévő hozzászóló aláírását olvasd el. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10827) ktchris válasza Joshi (#10818) üzenetére


ktchris
csendes tag

Végülis némi szerencsével boldog Oppo UDP 203 tulajdonosnak mondhatom magam. :)

(#10828) Joshi válasza ktchris (#10827) üzenetére


Joshi
titán

Grat a lejátszóhoz. CFW-vel az igazi, mert úgy menni fog az ISO is akár Dolby Visionnal.

(#10829) ktchris válasza Joshi (#10828) üzenetére


ktchris
csendes tag

Egyelőre még csak rövid teszten ment át hogy működik-e a megrendelt termék, de a szórakoztatóközpont többi része csak költözés után aktuális :) Csak féltem hogy addigra már nem marad OPPO a piacon.

CFW kell a DVD isohoz is amúgy?

(#10830) Joshi válasza ktchris (#10829) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem igen. :K

(#10831) Species8472 válasza ktchris (#10827) üzenetére


Species8472
csendes tag

Az enyém is megjött ma :)

(#10832) robi-k


robi-k
őstag

Elérhető a CFW a Cambridge Azur CXUHD lejátszókhoz.

(#10833) Gtaati válasza robi-k (#10832) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Sikerült valami megoldást találni, vagy kiadta a Cambridge is az új firmware-t? Egy árat privátban tudnál írni? Köszönöm!!

(#10834) robi-k válasza Gtaati (#10833) üzenetére


robi-k
őstag

A CA angol programozói már nem is foglalkoznak a CXUHD terméktámogatással (FW frissítéssel). Helyettük az OPPO programozó írt egy új CXUHD FW frissítést, beemelve az OPPO FW és CFW tudását.

(#10835) Joshi válasza Gtaati (#10833) üzenetére


Joshi
titán

Még a végén lesz ISO-ból Dolby Vision CA-ra. :DD

(#10836) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok!

Érdemes beszerezni még egy SONY bdp-6500 lejátszót hálózati filmlejatszasra? HD hangok 5.1-ig mennek nálam egy belépő szintű rendszeren

Egyedül az idő a barátom.

(#10837) Joshi válasza jeffreybboy (#10836) üzenetére


Joshi
titán

"hálózati filmlejatszasra? "
What? :F Arra médialejátszó kell. Link.

(#10838) jeffreybboy válasza Joshi (#10837) üzenetére


jeffreybboy
tag

Körbe jártam témát és egy használható média lejátszó 40 ezer nem sok de nem is olcsó jelen esetben. Viszont néztem hogy ez sony is simán használható hálózati lejátszásra azért fordult meg a fejembe :)

Egyedül az idő a barátom.

(#10839) koncsik válasza jeffreybboy (#10838) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Attól függ, mit szeretnél lejátszani, sajnos korlátokba lehet ütközni elég gyorsan... :( (pl. HD hangok esetében True HD kiesik azonnal)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10840) blakey válasza jeffreybboy (#10836) üzenetére


blakey
titán

Hálózati lejátszásra jó a Sony de inkább egy Amlogic S912-es boxot kéne venned amit CoreELEC-el használva igazi médialejátszód lenne, max. 25e-ből meglenne és használhatód SMB-n, NFS-en vagy bármilyen hálózati megosztással, nem csak a DLNA vagy a Plex lenne, az utóbbi nem lenne gond ha megfelelöen gyors lenne az eszközön.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10841) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Kolléga szeretne venni egy Blu-ray lejátszót, a kiszemelt példány egy Sony BDP-S3700 lenne.
Csak Blu-ray és DVD lejátszásra lenne használva, néha pendrive-ról egy-egy film.

Mik a vélemények, tapasztalatok róla?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#10842) koncsik válasza Aurig@ (#10841) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bő 2 éve árkategóriájában ajánlották, nagy gond nem lehet vele, ha főleg lemezek nézése a cél :) (Gondolom nem 4Kmegacsúcsszuper TV és high-end audiorendszeren)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10843) Aurig@ válasza koncsik (#10842) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#10844) Quarell


Quarell
tag

Sziasztok,

Letezik olyan Blue Ray lemezt lejatszo eszkoz (lejatszo, X Box, stb.) aminel megoldhato, hogy egy eredeti lemez lejatszasakor feliratot illeszen a tartalomhoz kulso forrasbol? Legyszerusitve van olyan kiadvany ami DVDn megjelent, de BR lemezen nem elerheto hazai kiadasban. A DVDrol gondolom valahogyan ki lehet nyerni a feliratot, amit valamilyen eszkozzel szeretnek megjelentetni egy magyar feliratot nem tartalmazo BR lemez lejatszasakor.

[ Szerkesztve ]

(#10845) univerzita válasza Quarell (#10844) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem egyszerűbb internetről letölteni a Blue Ray verzióhoz való feliratot és hozzá adni hálózatról. De kétlem hogy ez valamelyik BR lemez lejátszóján megvalósíthato. Esetleg számítógépen a mkvmerge programmal kivehető a felirat a DVD -ről.

[ Szerkesztve ]

(#10846) Aurig@


Aurig@
őstag

Legyen inkább "Blu-ray" az a Blue Ray.

[Miért nem Blue Ray?] a "Története" menü első 10 sorában benne van a lényeg.

Épp olyan hibás ez, mint a HDD-k esetében a "terra" kifejezés, semmi köze a merevlemezhez!
Ennek ellenére, rengetegen használják! Helytelenül!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#10847) BBéci válasza Aurig@ (#10846) üzenetére


BBéci
titán

Jól tetted, hogy leírtad, köszi!
Valamint BR lemez sincs, csak BD, aminek a jelentése Blu-ray Disc. Tehát nem szabad utána írni a lemez szót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10848) BBéci válasza Quarell (#10844) üzenetére


BBéci
titán

Létezik olyan eszköz, például az OPPO-k, de csak CFW (custom firmware) telepítése után.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10849) univerzita válasza Aurig@ (#10846) üzenetére


univerzita
addikt

Köszönöm a helyreigazítast. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.