Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Joshi válasza koncsik (#10150) üzenetére


Joshi
titán

Ment PÜ.

(#10152) koncsik válasza Joshi (#10151) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Vettem, thx :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10153) Joshi


Joshi
titán

A Dolby Atmos megy hálózatról ISO, MKV vagy bármilyen formátumból? Csak mert azt hallom hogy nem megy mert védve van. Ugyan az a release hálózatról iso-ból és lemezről nem ugyan azt írja az erősítő. Az erősítő elvileg tudja az Atmost (Onkyo 636), igaz nincs kiépítve a hangrendszer hozzá.

Hálózatról iso fájlból lejátszva:

Ugyan ez a release lemezre kiírva:

(#10154) Joshi válasza Joshi (#10153) üzenetére


Joshi
titán

A release úgy tűnik tényleg Atmosos. :U

(#10155) Joshi válasza Joshi (#10153) üzenetére


Joshi
titán

A release úgy tűnik tényleg Atmosos. :U

(#10156) kezo0 válasza Joshi (#10153) üzenetére


kezo0
addikt

Hálózatról, mkv-ból egy Atmos-os release (Onkyo RZ900-as AVR, de csak 5.1-es hangrendszer van kiépítve hozzá):

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10157) Joshi válasza kezo0 (#10156) üzenetére


Joshi
titán

Ettől nem lettünk okosabbak. Most akkor megy az Atmos vagy nem?

(#10158) kezo0 válasza Joshi (#10157) üzenetére


kezo0
addikt

Te magad karikáztad be a mediainfóban a hangformátumot, ott látható, hogy az Atmos a Dolby TrueHD sáv része. Ha átmegy a Dolby TrueHD (márpedig látható, hogy átmegy), akkor gondolom, az Atmos is. Legalábbis az erősítőbe eljut. Az más kérdés, hogy mi nem fogjuk hallani a szükséges extra hangsugárzók hiányában.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10159) kezo0 válasza kezo0 (#10158) üzenetére


kezo0
addikt

Erősítő is csak ezt írja ki az Atmos-os hangsáv lejátszásakor:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10160) Joshi válasza kezo0 (#10158) üzenetére


Joshi
titán

Pont azért kérdeztem mert állítólag nincs Atmos ha mkv vagy iso-ból játszuk le. Egyébként ez látszik az én képemen is.

(#10161) lemmy9 válasza Joshi (#10160) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha nincsenek konfigurálva az erősítőn az felső (Atmos) sugárzók, nem engedélyezi az Atmost. Asszem.

Szerintem!

(#10162) Lacielvtárs válasza lemmy9 (#10161) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, én is igy tudom, anno nekem is addig nem írta ki az rz900 amíg nem volt atmos doboz bekötve.
A player meg egyáltalán nem jelölte hogy atmos.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10163) Joshi válasza lemmy9 (#10161) üzenetére


Joshi
titán

De akkor mivel magyarázzátok a különböző jelölést az erősítő részéről? Más iso-ból és más lemezről.

(#10164) KERiii


KERiii
tag

Sziasztok!

4K blu ray tartalmat mennyire kezelik jol a tv-k ugy altalaban pendrive-rol? Honapban vasarolok LG B8-at es jelenleg a pendrive illetve Plex jutott eszembe mint opcio media lejatszashoz. Ti mit hasznaltok?

(#10165) Joshi válasza KERiii (#10164) üzenetére


Joshi
titán

"Ti mit hasznaltok?"
Mondjuk ami a topik címe is Blu-ray lejátszót? ;]

(#10166) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Tudás szempontjából mit javasoltok?
Használt Panasonic DMP-BDT700 vagy ÚJ Pioneer BDP-180 kb azonos árban? :F
(4K nem érdekel, 42" 1080p-n nézem a filmeket)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10167) BBéci válasza szpali (#10166) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, hogy Panasonic.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10168) pixelshader


pixelshader
tag

Helo! [Panasonic dmp-bd60] blu ray lejátszónak nincs meg a távirányítója, egy [urc22b] nevű univerzális távirányítóval akarnám összekapcsolni.

Tud valaki olyan kódot amivel megy? Mert én többet is kipróbáltam és nem megy.

(#10169) Joshi válasza pixelshader (#10168) üzenetére


Joshi
titán

A HDplanet-en kapsz utángyártott távirányítót, igaz hogy minőségre kicsit gyengébb mint az eredeti, de hibátlanul működik. Elvileg ez való a Panasonic DMP-BD60-hez.

De én bepróbálnám ezt.

[ Szerkesztve ]

(#10170) pixelshader válasza Joshi (#10169) üzenetére


pixelshader
tag

Köszi! Azért 7-8 ezer egy távirányítóért? Szerintem drága.

De most nézem, hogy én a vcr-t nyomkodtam, de a dvd része az az aux.

(#10171) Gyulus76 válasza Joshi (#10148) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Szerintem a Sony HDR-SDR konverziója elég gyengusz. A sötét részleteket kiöli a képből, a színek pedig túlszaturáltak, természetellenesek lesznek. Ezzel szemben a Panasonic konverziójánál semmi zavarót nem tapasztaltam, így az a négy UHD lemez, ami eddig a gyűjteményemben van, úgy fest a tévén, mint egy csúcsminőségű Blu-ray.

(#10172) koncsik válasza Gyulus76 (#10171) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én nem tapasztaltam ilyet, kiválónak ítéltem, a Matrix UHD BD50 alapján (tthx@Joshi). Már akartam én is válaszolni, bocs elmaradt. Milyen TV-n nézed? (Elnézést, ha már írtad)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10173) BBéci válasza koncsik (#10172) üzenetére


BBéci
titán

Panasonic GT60.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10174) koncsik válasza BBéci (#10173) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R
Én GT20-on...Megnézem hétvégén Gyulus által leírtakat külön figyelve...
Szerk:: visszaolvastam, Gyulus Sony-ja X700, az enyém X800 - nem tudom ez mekkora különbséget eredményez a HDR-SDR ügyben.
Szerk.2.: hát nem ugyanaz a kategória a két Sony.
Ettől függetlenül a Pana biztosan jobb, volt egy 500-as BD-m, imádtam. Ha SACD/DVD Audio-t tudott volna, meg az ún. "Hi-Res" vonalból többet, nem cserélem.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10175) BBéci válasza koncsik (#10174) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, melyik jobb, mert nem próbáltam HDR - SDR átalakítást. Nincs UHD lemezem és önszántamból soha nem is lesz. Blu-rayből egyetlen darabot vettem, belenéztem és eltettem a polcra, pedig két lejátszó van az állványomon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10176) koncsik válasza BBéci (#10175) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos a BD lemez vásárlási hajlamnak a "Solo" féle HD hang nélküli megjelenések nem tesznek jót... és csodálkoznak, hogy a virágboltba megy inkább az ember VAGY megveszi az UHD BD verziót. :O

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10177) Zanik válasza BBéci (#10175) üzenetére


Zanik
addikt

De hát akkor mire használod a készülékeket?
És hogyan nézel nagyfelbontású filmeket?
:F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10178) BBéci válasza Zanik (#10177) üzenetére


BBéci
titán

Semmire, hetente letörlöm róluk a port. Illetve néha tesztelésekhez bekapcsolom valamelyiket, magam szórakoztatására van Dune is az állványon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10179) Joshi válasza Gyulus76 (#10171) üzenetére


Joshi
titán

A Panasonic DP-UB420 kadenciahelyesen játssza az MKV-t? Mert anno a Pana DMP-UB900-am bizony fix 60Hz-en vitte, és úgy olvastam hogy az összes Pana így viszi.

(#10180) Joshi válasza BBéci (#10175) üzenetére


Joshi
titán

Had kérdezzem meg, hogy miért foglalsz állást 4K HDR témában, ha gyakorlati tapasztalatod hosszabb távon igazából nincs is? Mindezt vehemensen, a lehető legnegatívabb formában? Most nem ez a hsz ami miatt kérdezem, csak úgy általánosan.

(#10181) Zanik válasza BBéci (#10178) üzenetére


Zanik
addikt

Most egy világ omlott bennem össze. BBéci nem vesz és nem néz blu-ray lemezről filmeket. Még ilyet...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10182) Gyulus76 válasza Joshi (#10179) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Gőzöm sincs. Mkv-ra ott a Med600, az kadenciahelyes. Nekem a lemezekhez kellett a lejátszó, mivel van közel háromezer darab.

(#10183) Joshi válasza Gyulus76 (#10182) üzenetére


Joshi
titán

Azért kipróbálhatnád ha már aktívan hozzászólsz a topik témához. Sajnos egyre ritkább az asztali lejátszós felhasználó, de aki mondjuk médialejátszónak is használná annak hasznos lenne. THX.

(#10184) BBéci válasza Joshi (#10180) üzenetére


BBéci
titán

Miért foglalkozzam azzal hosszútávon, ami rövidtávon nem nyeri el a tetszésemet? Tíz forintot nem adnék egyik mókusvakításért sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10185) Joshi válasza BBéci (#10184) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert az első benyomások sokszor félrevezetőek. Nekem pl nagyon klisés a plazma mozgásfelbontásos sztorija. Volt nekem is plazmám igaz csak egy gagyi, de gondolom annak is meg volt az a mozgásfelbontása mint a Panáknak (tech.-ből adodóan). Nem sírom vissza semmilyen szempontból. Az meg hogy warezból filmezik a "szakma elitje" az eléggé kínos. :B ;]

(#10186) koncsik válasza Joshi (#10185) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Gondolom a tesztelés csak nem a virágboltban történik ;)

Nem menjünk bele ebbe a részbe, plííííz. Kösziiiiii :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10187) blakey válasza Joshi (#10183) üzenetére


blakey
titán

Szerintem továbbra sem tudja, adatlapot elolvasva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10188) robi-k válasza Joshi (#10179) üzenetére


robi-k
őstag

Ez szándékos, sőt, a Panasonic programozói a legújabb FW-ben már elérték, hogy folyamatosan lefagyjon mkv-nél (ez is egy módja a warez elleni harcnak, így nem érheti vád a céget, hogy a termékük támogatja a warezt):)
Gyári lemezhez viszont tökéletes a Panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#10189) koncsik válasza robi-k (#10188) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mi a helyzet az írott lemezekkel?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10190) robi-k válasza koncsik (#10189) üzenetére


robi-k
őstag

Azokat elégen jól viszi, sőt, még a nagykapacitású XL lemezeket is.

(#10191) koncsik válasza robi-k (#10190) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10192) Joshi válasza robi-k (#10188) üzenetére


Joshi
titán

Ha ez igaz akkor butaság a Pana részéről, mert készíthetek otthoni családi videót is amit aztán MKV-ba csomagolok. Ezzel max azt érik el hogy nem vesznek az emberek Pana lejátszót. Ha anno ment volna a Pana DMP-UB900-on kadenciahelyesen az MKV, akkor valószínűleg megtartottam volna és nem cserélem le egy Oppo 203-ra. Szóval ez miatt egy felhasználót örökre elveszítettek.

(#10193) junior11


junior11
veterán

Panasonic UB9000 review , review2

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10194) BBéci válasza Joshi (#10185) üzenetére


BBéci
titán

Sokkal több tapasztalatom van azokkal, mint amit első benyomásnak lehetne nevezni.
Azt írtam, olvass vissza, hogy tesztelésekhez használom a Blu-ray lejátszókat. Pontosan azért vannak az állványomon, semmi másért.
A gagyi és a csúcsminőségű plazmatévék képminősége között óriási a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10195) Joshi válasza BBéci (#10194) üzenetére


Joshi
titán

Képminőségben lehet, de mozgás-felbontásban nem hinném. Igazából ez utóbbi jobb plazmán OLED-hez képest, én csak erre hoztam fel példának az LG plazmát.

(#10196) Joshi válasza junior11 (#10193) üzenetére


Joshi
titán

Nem is olyan drága, és ez viszi kadenciahelyesen az MKV filmeket?

(#10197) Zanik válasza BBéci (#10194) üzenetére


Zanik
addikt

De hogy nézel filmeket, amikor éppen nem dolgozol?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10198) junior11 válasza Joshi (#10196) üzenetére


junior11
veterán

Passz, nem vettem meg. ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10199) DM-Fan válasza Joshi (#10195) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Egy LG plazmát nagyon nem említenék egy napon egy Panasonic, vagy Pioneer plazmával. Mintha nem is ugyanaz a technológia lenne. Az LG sajnos igen gyenge plazmákat készített (szinte minden szempontból), ezt már akkor hangsúlyoztuk a plazma topicban és mindenkit igyekeztünk óva inteni azoktól a modellektől.

Get Moded!

(#10200) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

Haverom kölcsön adott egy lemezes felvevőt kipróbálásra. Neki a DigiTV-n kifogástalanul vesz fel,
T-home SatTV-ről nálunk viszont bármit próbálok felvenni (reklám, riport műsor, mese, film stb.) a rec gomb megnyomásakor "nem vehet fel védett tartalmat" üzenet fogad. Most nem tudom a felvevő eszköz van meghülyülve vagy mia a gond. Scart és komponens bemeneteken is próbáltam, de semmi.
A haveromnál mondom, minden működik Digin, itt meg még a monoszkópot se engedi rögzíteni.
:F :F :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.