Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) blakey válasza Panthera (#9250) üzenetére


blakey
titán

A Sonyk tudják és tobbnyire koax kimenetet szerelnek a készülékeikre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9252) Csabroncka válasza Panthera (#9250) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vegyél egy kínai médialejátszót!

"in medias res"

(#9253) BBéci válasza Csabroncka (#9252) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok képes megérteni, miért akarnak ennyien Blu-ray lejátszót médialejátszó helyett használni. Valami agysorvasztó vírus terjeng? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9254) Joshi válasza BBéci (#9253) üzenetére


Joshi
titán

Azért mert nem warezolnak, egyszerűen legálisan megvásárolják a lemezeket? :U Vagy ez már nem trendi? ;]

(#9255) BBéci válasza Joshi (#9254) üzenetére


BBéci
titán

Ez volt a kérdésben: "ami kezel külső HDD-t és MKV formátumot".
Hol látsz benne legálisan megvásárolt lemezeket?
Valamint az én válaszomban nem volt kizárva a legális lemez. Azt kifogásoltam, hogy médialejátszó helyett akar valaki Blu-ray lejátszót használni.
Értelmezni az olvasott szöveget az nem trendi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9256) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Denon DBP-2012UD blu-ray-emnek nem nyílik a lemeztartója... van szakszervíz valahol?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9257) BBéci válasza koncsik (#9256) üzenetére


BBéci
titán

Totel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9258) koncsik válasza BBéci (#9257) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ok köszi, előtte még megprónálok egy hard reset-et :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9259) Zanik válasza BBéci (#9253) üzenetére


Zanik
addikt

Én általában azzal magyarázom, hogy biztos sokaknak van régebbről írt DVD-je, esetleg egy-két legális is, és olyan eszközt keresnek ami a lemezes lejátszást is tudja, esetleg kacérkodnak a gondolattal hogy majd vesznek eredeti blu-ray lemezt is valamikor...
Aztán persze a fő felhasználás a HDD-re másolt .mkv-k lejátszása marad.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9260) koncsik válasza koncsik (#9258) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Végül felnyitottam a jó öreg Denon-t, nem tudom pontosan definiálni mi a probléma, de kb. egy bigyó nem nyomja le az olvasó fejet... viszont ha bent van a lemez, akkor szépen nyitja-csukja. Most nincs nagyon időm szervízbe hurcolni, arra kell figyelnem, hogy mindig maradjon benne lemez... :DDD
Gyors ellenőrzésként beraktam 1-2 régi zenei DVD-t (eredetit és írottat is), ahogy bemelegedett (hónapok óta nem használtam), egyre jobban magához tért (karcosabb lemezekkel is megbírkózott) és még mindig nagyon kellemes a hangja. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9261) Panthera


Panthera
őstag

Nyugodjatok meg, én már átmentem a médialejátszó rovatba. ;) Egyébként mi a gond azzal, ha valaki szétnéz a lehetőségek között?

(#9262) blakey válasza Panthera (#9261) üzenetére


blakey
titán

Semmi, simán belefér a kérésedbe egy Blu-ray lejátszó, nekem is van és még arra is használom, hogy DLNA-n a gyerekek NAS-ról nézik a filmeket, tökéletesen működik.Ha úgy kérdezted volna, hogy milyen lejátszó ajánlott az adott felhasználási körre akkor valószínűleg mindenki médialejátszót javasolt volna.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9263) Panthera válasza blakey (#9262) üzenetére


Panthera
őstag

Nagyjából már képben vagyok. A formátumok nagyobb támogatottsága és az online szolgáltatások egyértelműen a médialejátszó mellett szólnak.
Közben még azon gondolkodtam, mikor kapok stabilabb szoftveres hátteret? Egy nevesebb gyártó által fejlesztett Blu-ray lejátszónál vagy egy androidos médialejátszó esetén? Mostanában sok bajom akad az androidos eszközeimmel. Persze nem lehet általánosítani, de utóbbi esetén inkább a 30e feletti ártartományban kellene nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#9264) Zanik válasza Panthera (#9261) üzenetére


Zanik
addikt

Nincs igazából nagy gond, csak ennek a topiknak a rendszeres követői hozzászoktak már ahhoz, hogy sokan médialejátszási funkciókkal keresnek blu-ray lejátszót, holott lemezes lejátszásra igazából nem is nagyon van szükségük. Ilyenkor javasoljuk inkább a médialejátszó keresést! :B
Egyszóval jobban preferáljuk ha valaki eleve elsődlegesen BD lejátszásra keres megoldást. :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9265) Panthera válasza Zanik (#9264) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm, értem. :)

#9259: Nekem is vannak régebbi lemezeim, de nem ragaszkodom mindenáron hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#9266) Joshi válasza Panthera (#9265) üzenetére


Joshi
titán

Általában a Sony BDP-S6700 ajánlott mert ez egész jól kezeli a különböző formátumokat és feliratokat, nagyjából 40-ért vannak kompromisszummentes médialejátszók is. Ha inkább médialejátszó, akkor én a Minix Neo U1-et ajánlanám.

(#9267) blakey válasza Panthera (#9263) üzenetére


blakey
titán

Van Androidos boxom, tökéletesen működik Androiddal is és LibreELEC-kel is, az olcsóbb, támogatás hiányában szenvedő eszközökkel szokott gond lenne Android alatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9268) koncsik válasza Panthera (#9265) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Régi lemezekre érdemes figyelni, én most mentettem le 1-2 DVD-t iso file-ba, mert a Pioneer DVD lejátszó már nem akarta, a PS4 még le tudta játszani. A Dune meg biztosan játssza (amíg a HDD jó).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9269) cocka válasza BBéci (#9253) üzenetére


cocka
veterán

Egyszerű. Megbízható adathordozó, ami megfelelő körülmények közt tárolva, talán még a BD olvasókat (most itt ne szó szoros értelmében vedd, hanem bármilyen eszközt, ami BD olvasásra képes) is túléli.

Az üres BD filléres tétel egy műsoros árához képest. Egy üres BD-re rengeteg BDrip is felfér. Azaz ha esetleg a gyártók elvennék azt a lehetőséget, hogy a BD lejátszók támogassák az adatlemezeket is, akkor hirtelen valószínű igen gyorsan megcsappanna a BD lejátszók iránti kereslet.

De nyilván benne van a pakliban a másik kategóriájú vásárló is, aki szorgalmasan veszi a legújabb műsoros BD lemezeket és lehet, hogy szenvedélyes gyűjtő is.

(#9270) cocka válasza Zanik (#9259) üzenetére


cocka
veterán

biztos sokaknak van régebbről írt DVD-je, esetleg egy-két legális is,

Nos, én jó anno hajlandó voltam a DVD-im tartalmát átirkálni BD-kre. Szóval nálam emiatt kellett. Meg amiatt, hogy volt egy-két 4 gigánál nagyobb video, amit évekig ki sem tudtam írni, aztán jött a kétrétegű DVD, ami elég megbízhatatlan provizórikus megoldás volt és utána jött a BD.

Nálam a fő felhasználás a BD és a DLNA.

Kvardlipot:

mikor kapok stabilabb szoftveres hátteret? Egy nevesebb gyártó által fejlesztett Blu-ray lejátszónál vagy egy androidos médialejátszó esetén?

Szerintem BD lejátszónál. Legalábbis nekem a Samsung atomstabil, ami inkább baja, hogy szerintem ennek H6500 kevés a ramja és nem túl jó a procija, néha 20-30 mpig tart, mire kilép. Persze ez csak fullHD-t támogat, de nekem elég a tévé méreteihez képest meg főleg. A 4k rész csak parasztvakítás.

(#9271) BBéci válasza cocka (#9269) üzenetére


BBéci
titán

Amit leírtál, az világos és egyértelmű, de nem arról volt szó.
Nálam van a hifiállványon Blu-ray- és médialejátszó is, mert utóbbinak a tudását egyetlen általam ismert Blu-ray lejátszó sem közelíti meg. Még CFW-rel sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9272) Joshi válasza BBéci (#9271) üzenetére


Joshi
titán

Na ne szórakozz, az alapvető funkció ami egy film lejátszása simán megoldja egy BD lejátszó is. Ott nálad valami nem smakkol. ;]

ui.: ha a médialejátszó kávét is főz és a kutyát is leviszi sétálni, akkor nem szóltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9273) cocka válasza Joshi (#9272) üzenetére


cocka
veterán

Az utóirat jogos. :DDD

(#9274) BBéci válasza Joshi (#9272) üzenetére


BBéci
titán

Miféle alapvető funkció? Nem írtam semmi konkrétumot, összességében nézem. Például semelyik BD-játszó nem tud nyíl gombokkal 10 mp-es illetve 1 perces ugrásokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9275) Joshi válasza BBéci (#9274) üzenetére


Joshi
titán

"Például semelyik BD-játszó nem tud nyíl gombokkal 10 mp-es illetve 1 perces ugrásokat."
A médialejátszók meg nem játsszák le a lemezeket, pont ezért kell úgy választani hogy kinek mire van szüksége.

(#9276) BBéci válasza Joshi (#9275) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ezért van mindkettő a hifiállványomon. Más kérdés,hogy a BD-játszó egy éve nem volt bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9277) Joshi válasza BBéci (#9276) üzenetére


Joshi
titán

Nálam meg pont fordítva, szinte mindent az Oppo 203-al nézek és csak ritkán a Q5 Proval.

(#9278) Panthera válasza cocka (#9270) üzenetére


Panthera
őstag

Ahogy olvasgatom a Mede8er, HiMedia tapasztalatokat, van elég sok bug. Pedig gondoltam, hogy 50e körül már nem kell kompromisszumot kötni. A támogatás is vicces, hiába adnak 5 év garanciát, hogy ha közben akadoznak a frissítések és szolgáltatásokat szüntetnek meg (pl. a Med-nél a YouTube, de ez lehet hogy nem a gyártó hibája).

[ Szerkesztve ]

(#9279) Zanik válasza Panthera (#9278) üzenetére


Zanik
addikt

Vegyél egy Raspberry Pi 3-at és tegyél rá KODI-t! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9280) blakey válasza Panthera (#9278) üzenetére


blakey
titán

Minix Neo U1 a "barátod", Androidon is jó médialejáts, LibrELEC-kel meg gyakorlatilag hibátlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9281) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Asztali medialejátszó topic ;) :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9282) powerup2


powerup2
addikt

Xbox one x-et lehet media lejátszóként is használni pl nasról ? nem volt még konzolom és kéne valami jó lejátszó oled tv mellé ami kezeli a lemezeket is jó a képminősége és akár hálózatból is lejátsza azokat. Fontos lenne még a jó hang és képminőség is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#9283) cocka válasza koncsik (#9281) üzenetére


cocka
veterán

Azt esetleg elmesélné valaki, hogy miért van 3 külön topic médialejátszóknak?

Asztali médialejátszók, Android tv boxok, S902 és társai procijú eszközök

Most épp nem jut eszembe a topiccím, de pont tegnap olvastam egyet, ahol átterelték a népet egy általánosabb, átfogóbb topicba, hogy garantáltan keresni kelljen a szűkebb topicba vágó hsz.-eket. Gyönyörű. Ezek a lejátszók meg kapnak hármat is.

Most nyilván ez itt félig-meddig OFF, de a BD lejátszóknak legalább van létjogosultsága a témák közt, mivel jól elkülönülnek a többi asztali médialejátszótól.

(#9284) koncsik válasza cocka (#9283) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom, de ez annyira fontos topic, hogy 2 is van belőle... (itt a másik) :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9285) Csabroncka válasza koncsik (#9284) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem topikgazdagként már régen szólnod kellett volna az adminoknak, hogy 2014-ben nyílt egy ugyan olyan topik, ez erősen zavaró....

"in medias res"

(#9286) blakey válasza cocka (#9283) üzenetére


blakey
titán

Egyszerű, Androidos boxok kis százaléka médialejátszó, S905 és társai azért kaptak külön topikot amiért a Himedia, Dune, Mede8er stb. Android TV meg egy másik platform.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9287) koncsik válasza Csabroncka (#9285) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szia! Amikor (ha jól emlékszem, Joshi észrevette) azonnal szóltam a Ph! illetékeseknek, itt a topic-ban írtam is erről, de sajnos nem történt semmi. :(

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9288) Csabroncka válasza koncsik (#9287) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kár, valóban :(((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#9289) cocka válasza blakey (#9286) üzenetére


cocka
veterán

Androidos boxok kis százaléka médialejátszó

Ezt most nem értem. Miért az androidos boxok nagyobb százaléka micsoda? :D

S905 és társai azért kaptak külön topikot amiért a Himedia, Dune, Mede8er stb.

Jó, de az talán még érthető, mert a routereknél is van általánosan routerekkel foglalkozó topic meg csak egy bizonyos típussal. Ebben látok ésszerűséget.

Android TV meg egy másik platform.

Nyilván az androidos médialejátszókra gondoltam itt, nem az android tvre. Mivel a konkrét topiccím úgy szól:

Milyen Android TV BOX-ot vegyek?

De senki nem beszél az Android TV-ről, hanem mindenki androidos médialejátszókról beszél ott.

Szerintem sokkal értelmesebb az átfogó topicokat kialakítani úgy, hogy:

1. androidos médialejátszók
2. nem androidos médialejátszók
3. bluray lejátszók

Ja és akkor tegyük hozzá az első két kategóriához, hogy gyárilag mivel kapod. Nem pedig azt, hogy miket lehet még rámókolni.

[ Szerkesztve ]

(#9290) blakey válasza cocka (#9289) üzenetére


blakey
titán

TV okosító, nem médialejátszó.

Android TV egy rendszer, nem konkrétan a megjelenítőre vonatkozik hanem az Android nem telefon/tablet rendszerére. Teljesen más, olyasmi, mint az Apple TV féle tvOS.

Milyen Android TV BOX-ot vegyek? - ezt nem értem, ha a topikra gondolsz akkor nem érdekel, pont ahogy a Milyen LCD TV-t vegyek sem, sok a félrevezetés és a szakmaiság hiánya, tévesen jelölik a legtöbb Androidos boxot médialejátszónak. a médialejátszó egy fogalom aminek követelményei vannak, ezek a dobozok többsége nem képes automatikus frekvencia áltásra, többcsatornás LPCM továbbítására, stb.
Szerintem további ezirányú kérdéseidet már nem itt kéne feltenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9291) cocka válasza blakey (#9290) üzenetére


cocka
veterán

médialejátszó egy fogalom aminek követelményei vannak, ezek a dobozok többsége nem képes automatikus frekvencia áltásra, többcsatornás LPCM továbbítására, stb.

És ezen kritériumoknak mennyire felel meg egy BD lejátszó?

(#9292) blakey válasza cocka (#9291) üzenetére


blakey
titán

Hasonló a helyzet, sok Blu-ray lejátszó nem alkalmas médialejátszónak, nem képes lemezen kívül fps-t váltani, de van olyan amelyik elég jól használható médialejátszásra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9293) cocka válasza blakey (#9292) üzenetére


cocka
veterán

Példákat nem tudsz írni?

(#9294) cocka válasza blakey (#9292) üzenetére


cocka
veterán

Ja még egy kérdés, ami már felér egy médialejátszóval annak mi a minimálára?

+ egy szerinted elfogadható médialejátszónak mi a minimálára?

(#9295) RudY válasza cocka (#9293) üzenetére


RudY
addikt

Náliunk a családban 3 Samsung van használatban évek óta, vegyes lejátszásra.
BD-D5300
BD-E5300 - 2
Fölösleges és költséges lett volna a nappaliba, plusz a hálószobába, plusz a gyereknek is mindenből 1-1 lejátszót beállítani, bár sokan képtelenek elszakadni attól, hogy 1 személytől és 1 helyiségtől tovább lássanak.
Úgy tudom, hogy az újabb H, J szériák is megfelelően viszik a médifájlokat is.

[ Szerkesztve ]

(#9296) blakey válasza cocka (#9293) üzenetére


blakey
titán

Gyakorlatilag az összes Oppo CFW, vel, korábbi Pioneer lejátszók, LX55, 140/150/450 ilyenek voltak, Samsungok DLNA-n az ISO kivételével gyakorlatilag mindent visznek amit a hardver enged (F6500, H6500, F7500, J7500), Sony BDP6700 (4500, 6500 stb), ezek a lejátszók kadenciahelyesen visznek minden formátumot. Panasonic ezt nem lépte meg viszont az SMB elérést igen, de sajnos az kevés. Ezekről az infórmációkról itt mind olvashatsz, többynire leríjuk, hogy mi mire képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9297) cocka válasza blakey (#9296) üzenetére


cocka
veterán

Akkor egy kis fél ON.

BD-H6500-ról van szó:

Na nem mintha nem tudnék más médiaszerver progit használni, de tettem egy kísérletet az Embyvel. Felismeri a DLNA résznél az Embyt, viszont hiába osztok meg akármilyen mappát egyszerűen nem látszik. Míg mondjuk egy sima Windows Media Player meg látja a mappákat.

Ugyanez volt egyébként a Plexnél is, de a Plex legalább appon keresztül elérhető.

(#9298) blakey válasza cocka (#9297) üzenetére


blakey
titán

Embyt régen próbáltam, akkor működött, de nem mindegyik készüléken, több, mint egy éve Serviio-t használok és eddig mindegyik eszköz felismerte és "szerette", H6500-as is jól kezeli, borítók is vannak, magyar, jelöli az utoljára nézettet. A Sony lejátszó is jól kezeli, de minden más is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9299) cocka válasza blakey (#9298) üzenetére


cocka
veterán

Ja tudom, de a Mezzmot jobban szeretem, mert ott sokkal rugalmasabban kezelhetők a hozzáadandó könyvtárak + egy-egy fájlt is hozzá lehet adni az adatbázishoz.

+ ha esetleg playlistet csinálsz, akkor oda is mehet könyvtár vagy egy-egy fájl akármilyen kombinációban. A playlistek pedig valódi, általad kreált playlistek és nem egy másik program playlist fájljai (bár azokat is támogatja).

Sajnos a Mezzmonál hatékonyabb mappa- és jogosultságkezelést még nem találtam az ilyen programokban. Ja meg tudja a playto-t is, ami azért jó, mert ha PC-n elkezdek valamit nézni és be van kapcsolva a BD, elég az adott pozícióhoz húzni a csúszkát és onnantól kezdi a lejátszást.

[ Szerkesztve ]

(#9300) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék az alábbi blu-ray lejátszóról:

Samsung BD-J4500R

A kérdésem az lenne, hogy az MKV fájlokat írt blu-ray lemezről is be tudja olvasni vagy csak USB-n keresztül?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.