Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) BBéci válasza daneel_hu (#10500) üzenetére


BBéci
titán

Ráadásul a legtöbbször nem 4K, csupán UHD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10502) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Pana UB-820-ról van valakinek tapasztalata? Mennyire ajánlanátok? Külföldi fórumokon olvasva úgy emlékszem, hogy ez már már tudja a kadenciahelyes lejátszást MKV-rő nem úgy mint a régebbi 900-as modell. Van értelme drágább modellt venni pl UB9000? Analóg kimenet az nem kérdés arra ott van a régi Oppo-m. Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy egy CXUHD/203-al szemben milyen szolgáltatásokról kellene lemondanom.

[ Szerkesztve ]

(#10503) Joshi válasza Cool Face (#10502) üzenetére


Joshi
titán

Ha az mkv-t kadencia helyesen játssza, akkor már csak a Dolby Vision fog hiányozni az Oppo 203 és CXUHD-hoz képest. Na persze még ott van az ISO és BD mappa kezelés hiánya is, amit csak az Oppo tud, de az is csak CFW-vel.

(#10504) Cool Face válasza Joshi (#10503) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Támogatja a Dolby Vision és a HDR10+ tartalmakat. Szerinted megéri megvenni vagy van jobb alternatíva is?

(#10505) robi-k válasza Cool Face (#10504) üzenetére


robi-k
őstag

Volt nálam tesztelésen a német verziója (824 szám alatt fut). Teljesen rendben van, sőt, van hozzá kvázi CFW is, ami eltávolítja a Cinavia védelmet, bővíti a tudását a legújabb 9000 szintjére, stb. Jó kis lejátszó :)

Azért a 9000 jobb, és ha igaz, akkor ennél a modellnél beígérték a házilag írt 100GB lemezek támogatását is.

(#10506) robi-k


robi-k
őstag

UHD lemezek listája, amelyek tartalmaznak HDR10+ kódolást is (a lista folyamatosan bővül).

(#10507) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Hello Mindenkinek.

A következő lenne a kérdésem. Szeretnék venni egy blueray lejátszót. Samsung q7fn 55'-os tv-hez lenne. Jó lenne,ha mindent lejátszana főleg,hogy inkább külső vinyóról filmezek sokat. S lenne a formátumok között természetesen divx is amit sajnálatos módon a 2018-as qled tv-k már nem kezelnek. Nem kell 3d és talán uhd-s lejátszó sem főleg,hogy a lemezek eléggé drágák hozzá még. Olyan kellene ami jól kezeli a filmhez való srt fájlokat(feliratokat) is. Valakinek valami ajánlat? Előre is köszönöm a válaszokat.

Ui.:

Ezzel szemezgettem árkategóriában:

https://edigital.hu/blu-ray-lejatszo/samsung-bd-j4500ren-bluray-lejatszo-p399586

[ Szerkesztve ]

(#10508) blakey válasza Selynelar (#10507) üzenetére


blakey
titán

főleg,hogy inkább külső vinyóról filmezek sokat. - médialejátszó kell neked és nem Blu-ray lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10509) Selynelar válasza blakey (#10508) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Ez jogos de nem elhanyagolható hogy szeretnék venni természetesen lemezeket is. Például az összes Alien filmek egy csomagban :D S gondoltam ha már amúgy is arra hajtom a fejem,hogy veszek egy lejátszót akkor itt az ideje a "lemezgyüjtögetésnek" :D

(#10510) Selynelar válasza blakey (#10508) üzenetére


Selynelar
aktív tag

A kérdés tudom,hogy nem ebbe a fórumba tartozik de médialejátszó körében van valami amit ajánlanál?

(#10511) gg72


gg72
veterán

Azoknak, akik Panasonic UB420 vásárlásán gondolkoznak és inkább felirattal néznek filmeket, rossz hírem van: a lejátszó hibásan jeleníti meg a feliratokat, elég gyakran kihagy egész szövegeket és ezt abszolút randomszerűen teszi, ha visszatekekerek, akkor már jó az előzőleg kihagyott felirat, de e helyett később másokat felejt el megjeleníteni.
A német amazonról vásároltam egy készüléket, gondoltam hibás, így kértem egy cserét, de az új is ugyanezt csinálja... Reset, új FW, minden megvolt, a hiba minden filmnél jelentkezik.
Az Xbox-om szerencsére nem produkálja ezeket a hibákat, így marad az UHD lemezekre. Csak annak sajnos alapból sötétebb a képe, így a tévémen más képbeállításokat kell használnom, mint ahogy azt eddig tettem, de hát ez van...

(#10512) gg72 válasza gg72 (#10511) üzenetére


gg72
veterán

Kiegészítésként annyit, hogy én egy FHD Pana plazmán használnám, egy német fórumozó szerint UHD TV-n neki semmi baja nincs a feliratokkal. Érdekes, hogy az HDR-SDR konverzió zavarna be a feliratok megjelenítésébe? :U

(#10513) Cool Face válasza robi-k (#10505) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Köszi az infót. HDMI-n keresztül hangban lehet különbség mondjuk egy CXUHD/203 szinthez képes? Vagy inkább csak a 205-nél ahol már van pl jitter csökkentő áramkör. Pár hónapja volt itt téma a bitstream. Abba inkább ne menjünk bele. :) Inkább személy vélemény szinten érdekelne.

(#10514) robi-k válasza Cool Face (#10513) üzenetére


robi-k
őstag

A teszt során a HDMI hangot illetően nem vettem észre minőségi különbséget az én 203-as OPPO-mhoz képest.

(#10512) gg72
mkv-t néztél felirattal, vagy eredeti BD lemezt? a panasonic BD/UHD lejátszók FW-je szándékosan úgy van elkészítve, hogy nem eredeti (értsd - kalóz) tartalom lejátszása során minél több kellemetlenséget okozzon (pl. lefagy, nincs DTS-HD vagy TrueHD hang mkv-ből, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#10515) gg72 válasza robi-k (#10514) üzenetére


gg72
veterán

Kizárólag eredeti/gyári UHD lemez volt a lejátszóban.

(#10516) gg72 válasza robi-k (#10514) üzenetére


gg72
veterán

Egy német fórumban is jeleztem a hibát, eddig ketten válaszoltak, az egyikőjüknek UHD tévéje van, ő nem észleli a hibát, a másik fórumtagnak egy fullHD Samsung plazmája van és nála is előjön a felirat-hiba, vagyis egyre inkább úgy tűnik, hogy ezt a HDR-SDR konverzió okozhatja.

(#10517) koncsik válasza gg72 (#10515) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bakker, erre nem számítottam, azért ez így kellemetlen. Vennem kell egy UHD lemezt, hogy kipróáljam a Sony x800-at, ott mkv esetén nem vettem észre gondot ilyen konverzió esetén - mi lenne, ha kipróbálnád mkv-val?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10518) gg72 válasza koncsik (#10517) üzenetére


gg72
veterán

Már nem tudom, mert úton vannak visszafelé az amazonhoz... De nem kell aggódnod, mert az Xbox hibátlanul viszi a feliratokat, ez valami Panasonic bug lehet.

(#10519) koncsik válasza gg72 (#10518) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#10520) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy lehet-e valamit tudni már a Cambridge audio CXUHD custom firmware kapcsán. Ha jól olvastam vissza a fórumban, valóban nincs még rá, illetve mitől függ?

A másik kérdésem kicsit off, de megkérdezném itt, hogy hol lehet elfogadható árban és választékban 4K UHD HDR blu ray filmeket vásárolni?

Köszönöm! :R

(#10521) Joshi válasza Gtaati (#10520) üzenetére


Joshi
titán

Én nem vettem észre Black Friday alkalmával hogy lett volna akció, szóval az új címek általában 10k környékén vannak amiben van magyar vonatkozás. Xpress Olcsóbban talán a Blu-ray.com oldalon találsz filmeket, de ugye azokban nincs se magyar felirat sem pedig szinkron. Vagyis van egy-két ilyen kiadás, de elenyésző.

(#10522) Gtaati válasza Joshi (#10521) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!!

Koszi a választ szétnézek ezeken az oldalakon;) A te oppod írótt cd-t blurayt lejatszik?

Köszönöm!

(#10523) Joshi válasza Gtaati (#10522) üzenetére


Joshi
titán

Persze.

(#10524) Gtaati válasza Joshi (#10523) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszi! Kíváncsi leszek, hogy a CXUHD is vinni fogja-e az ilyen lemezeket... :)

(#10525) robi-k válasza Gtaati (#10524) üzenetére


robi-k
őstag

Ez attól függ, hogyan és melyik programmal írod ki lemezre.

(#10526) Joshi válasza robi-k (#10525) üzenetére


Joshi
titán

Ha maradunk a szabványoknál, akkor nagy baj nem lehet. :))

(#10527) denesdr válasza robi-k (#10514) üzenetére


denesdr
addikt

Üdv!
Van esetleg valaikinek tapasztalata, hogy a Yamaha lejátszók is kényesek-e másolt tartalomra, mint pl. a Panák?

(#10528) Cool Face válasza robi-k (#10514) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Amit teszteltél azon custom firmware volt? Ahogy írtad és ahogy olvastam is a fórumokon sajnos nem támogat semmilyen HD audiót USB-n vagy hálózaton keresztül. Ez így elég deal breaker. Remélem firmwarel megoldható a dolog. Neked sikerült valahogy lejátszásra bírni őket?

(#10529) robi-k válasza Cool Face (#10528) üzenetére


robi-k
őstag

Pontosítás: a DTS HD-MA hangsávokból kiadja a core-t (DTS hangot), a TrueHD valóban nem megy. Nem teszteltem a CFW-t.

(#10530) Cool Face válasza robi-k (#10529) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Úgy néz ki, hogy CFW-vel sem tudja a TrueHD-t. Sem az UB820 sem az UB9000. Milyen más lejátszót tudtok ajánlani? Marad a régi CXUHD/203 opció?

(#10531) Joshi válasza Cool Face (#10530) üzenetére


Joshi
titán

Oppo 203-at már csak elvétve találsz, a CXUHD-ra viszont nincs cfw egyébként kb ugyan azt tudja mint az Oppo.

(#10532) BBéci válasza Joshi (#10531) üzenetére


BBéci
titán

Ugyan, azt? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10533) Petyka3 válasza Cool Face (#10530) üzenetére


Petyka3
aktív tag

PC és bele egy író/olvasó az nem jó?

(#10534) Joshi válasza BBéci (#10532) üzenetére


Joshi
titán

Javítsd ki piros alkoholos filccel a monitorodon a helyesírási hibákat. :DD Látom nagyon ráérsz, mindenkinek jobb lenne ha inkább néznél egy filmet. :DDD

(#10533) Petyka3 azért az macerásabb megoldás mint egy lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#10535) Petyka3 válasza Joshi (#10534) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Én is nagy célhardver fun vagyok, vettem egy LG BD370-et, komoly 4 db ezresért, de ennél többet biztos nem költök lejátszóra. Anno a DVD lejátszóknál lett elegem, az egyik ezt lejátssza de azt nem, tök jól elboldogul az xvidekkel, de a normál kétréteges lemezzel már nem, volt amikor 3 lejátszóm volt, valamelyik tudott olyat amit a másik kettő nem.. :W
Ahogy látom most is hasonló a helyzet, ezért javaslom a PC-t. Szerintem annyiból, amennyiből egy mondjuk OPPO-t veszel már egy normál PC-t is összepakolhatsz. Persze itt most lehet jönni a szoftver árával, de pl a KODI az ingyen van és eddig nem tudtam vele olyat etetni, amit ne tudott volna lejátszani.

Nem kell a fejemet venni, mert ez a magánvéleményem, nem akarok vitát indítani. :)

(#10536) BBéci válasza Joshi (#10534) üzenetére


BBéci
titán

Nem javítottam semmit, feltettem egy kérdést.
Nincs időm filmet nézni, mert dolgozom, közben időnként bekukkantok ide.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10537) robi-k válasza Petyka3 (#10535) üzenetére


robi-k
őstag

Ha nem kell a DolbyVision és/vagy HDR10+ és nem akarsz eredeti BD/UHD lemezeket lejátszani, és van kedved játszani az SW telepítéssel, akkor számodra a HTPC a legjobb megoldás.

(#10538) Joshi válasza BBéci (#10536) üzenetére


Joshi
titán

"Nincs időm filmet nézni, mert dolgozom"
Akkor dolgozz. ;]

(#10539) denesdr válasza robi-k (#10537) üzenetére


denesdr
addikt

Egy (HT)PC nem viszi az eredeti BD lemezekt? Bocs a noob kérdésért.

(#10540) robi-k válasza denesdr (#10539) üzenetére


robi-k
őstag

A lejátszó program licenc kérdése.

OPPO UDP-203 a legújabb béta FW-vel HDR10+ üzemmódban és Panasonic OLED TV:

(#10541) Joshi válasza denesdr (#10539) üzenetére


Joshi
titán

Ha létezik HDCP kompatibilis optikai meghajtó akkor menni fog. A videokártyák tudják meg ugye a tévék is.

(#10540) robi-k A 2019-es Panasonic tévék tudják az összes HDR formátumot, szóval így már van értelme az összes HDR formátum támogatásának lejátszó oldalról is.

[ Szerkesztve ]

(#10542) Gtaati válasza robi-k (#10540) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Olvasgattam, de nem vagyok tisztában vele, hogy mi az oka hogy cxuhd-ra meg nincs custom firmware. Par sorban le tudnád írni?

Köszönöm!

(#10543) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Több helyen és a gyártó Cambridge audio képein is láttam, hogy a CXUHD tetejére rakták a házimozi erősítőjüket a CXR200-t. Ezt valóban lehet így és ki is bírja, mert van vagy 15-16kg.

Köszönöm!

(#10544) BBéci válasza Gtaati (#10543) üzenetére


BBéci
titán

Ritka nagy butaság! Alapszabály, hogy mindegyik készüléket külön polcra kell tenni.
A gyártó képein magukat a termékeket mutatják be, nincs arról szó, hogy úgy üzemeltessük azokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#10545) denesdr válasza Gtaati (#10543) üzenetére


denesdr
addikt

Lehetni éppen lehet így használni, ha nem szakad össze alatta, de valóban nem javasolt. Azért az az apró trafó, hozzá a súllyal tud ám rezgést kelteni rendesen ami lehet nem túl egészséges egy optikai lejátszónak, nem beszélve a készülékek rosszabb hőleadásáról így.

(#10546) denesdr válasza Joshi (#10541) üzenetére


denesdr
addikt

Na kipróbáltam. Van egy régebbi Pio 205-ös íróm, hát ez bizony nem olvassa be az eredeti Blu-Ray lemezeket :D. Bexarok, így hogyan támogassam a filmkészítőket :F :DD

(#10547) Joshi válasza denesdr (#10546) üzenetére


Joshi
titán

"így hogyan támogassam a filmkészítőket :F :DD"
Milyen topikban is vagy? :B ;]

(#10548) Gtaati válasza BBéci (#10544) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Én is butaságnak tartom és furcsálltam is, de pont ezert kerdeztem itt rá.

Egyébként erre gondoltam.

(#10549) denesdr válasza Joshi (#10547) üzenetére


denesdr
addikt

Nyilván ez csak költői kérdés volt ;] . Na de akkor is milyen már :DDD ?
A gyártónak meg sem fordult a fejében, hogy valaki esetleg eredeti lemezekkel is tömné??

(#10550) Joshi válasza denesdr (#10549) üzenetére


Joshi
titán

Valószínűleg azért nincs támogatva a PC-és optikai meghajtók, mert bizonyos gyártók hardverei kockázati tényező mondjuk egy tört firmware frissítéssel. Gondolom UHD BD lemezeknél nem akarták azt mint a sima BD-nél, magyarul csak az nem másolta le a lemezeket aki nem akarta. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.