Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) koncsik válasza Zanik (#9600) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K +1

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9602) Joshi válasza Toxy (#9598) üzenetére


Joshi
titán

Ha a BD ISO a lényeg, akkor én is csatlakozom az előttem szólókhoz, azaz ez esetben inkább médialejátszót. :K

Egyébként az Oppo 203 cfw-vel tudja a BD mappa és iso kezelést, de ugye az drága cucc.

[ Szerkesztve ]

(#9603) Toxy válasza Joshi (#9602) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

Az Oppo valóban drága.

Az Asus O!Play BDS-700 lejátszót nézegetem, s egy helyen mintha azt olvastam volna hogy iso-t játszik.
Lehetséges ez? Mert ez eléggé tetszik is.

Köszi

(#9604) blakey válasza Toxy (#9603) üzenetére


blakey
titán

Azt inkább felejtsd el, ultra gáz a szoftver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9605) Joshi válasza Toxy (#9603) üzenetére


Joshi
titán

A PH teszt szerint tudja, kérdés hogy hogyan és mennyiért tudsz hozzájutni, ugyanis már nem forgalmazzák.

(#9606) koncsik válasza Toxy (#9603) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Jut eszembe Dune BD Prime 3.0 elvileg jó lehet. Szintén kifutott modell.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9607) Joshi válasza Toxy (#9603) üzenetére


Joshi
titán

Még ez is tud iso-t: Egreat S900

(#9608) blakey válasza Joshi (#9605) üzenetére


blakey
titán

Tudja, de aki nem próbálta annak elképzelése sincs, hogy mennyire sz@r is tud lenni egy lejátszó, Hardverileg rendben volt, de szoftverileg nagyon gáz, használtam 2 hétig, kínszenvedés volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9609) Joshi válasza blakey (#9608) üzenetére


Joshi
titán

Az nem kérdés hogy én ilyen lejátszókért egy fillért se adnék, de legalább lejátsszák az iso-t. :D

(#9610) koncsik válasza koncsik (#9566) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

X800 kiegészítések:
- felirat méret, stb. USB lejátszáskor nem állítható, csak a nyelvet lehet választani
- az USB lejátszáskor 2160p lekeverése továbbra is nagyon szimpatikus
- Miracast Apple eszközökkel nekem nem akar összejönni
- Bluetooth fejhallgatót/hangszórót nem próbáltam
- nagyon szubjektív: YouTube app (PS4-ével összevetve) valamiért "simábbnak" érzem a mozgást, szebb a kép és a hang is kifejezetten jobb (nem tudom megmagyarázni, lehet, hogy csak én érzem így, bocs)
Viszont egy objektív negatívum, hogy Spotify csak Premium előfizetéssel megy, egyébként el sem indul. Appstore-t nem találtam továbbra sem, nevetségesen kevés van. Egy vimeo vagy dailymotion még belefért volna (nem mintha nagyon gyakran nézném, csak úgy :DDD )
Csak egy gombnyomás választ el a Spotify Premium-tól, úgyhogy nemsokára ez sem lesz gond. :B

És persze a DVD felskálázást még mindig nem néztem meg, bocs, akit ez érdekelne... :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9611) Joshi válasza koncsik (#9610) üzenetére


Joshi
titán

"És persze a DVD felskálázást még mindig nem néztem meg, bocs, akit ez érdekelne..."
Én pont tegnap próbáltam a Csillagközi Inváziót(írott 4,7GB-os lemez, film eredeti minőségű menü és fölösleges hangsávok kiszedve) az Oppo 203-al Sony 65A1 tévén. Kerestem az államat hogy ez ilyen jó is tud lenni? :Y Sokkal rosszabbra számítottam. A lejátszó konvertált fel, tehát a tévé már 2160p-t kapott.

(#9612) Zanik válasza koncsik (#9610) üzenetére


Zanik
addikt

Közben azon agyalok, hogy a Sony valószínűleg simán megcsinálhatna a szoftveres Dolby Vision támogatást az X800-ra, ha akarná. De mivel a DV licenszköteles, a firmware írás meg költséges, ezért nyilván fillérbaszó módon nem fogják megcsinálni. DE!

Mi van akkor ha az X800 tulajok fizetnének érte?! :K

A Sony megbecsülhetné a DV támogatás kifejlesztésének a költségét (licensz, programozás, elérhetővé tétel, stb.), eloszthatná a leszállított darabok számával, esetleg még rádob egy 1.2x-es szorzót, és így kijön egy darabár, amennyiért bármelyik X800 tulaj megvehetné a DV támogató firmware-t?! :DDD

Tudom, hogy sose fog összejönni, de ha a "pénz" az indok (és mindig az), akkor ez ellen a megoldás ellen mire hivatkoznának? Azon túl hogy az X800-ban lévő SoC gyengébb mint az X700-ban lévő... :O

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9613) Joshi válasza Zanik (#9612) üzenetére


Joshi
titán

Fura hogy az X700-ra ígérik a DV támogatást valamikor a nyárra, de az X800 nem kapja meg. :F

(#9614) Zanik válasza Joshi (#9613) üzenetére


Zanik
addikt

Ha egyértelműen kimondaná a Sony hogy az X800-ban olyan SoC van, ami nem elég erős a DV implementálásához, az X700-ba ellenben kellően erős SoC-ot raktak ehhez, akkor elfogadnám a dolgot.

De egyelőre úgy érzem a Sony részéről maga a szándék hiányzik, semmint hogy hardveres, fizikai akadálya van a dolognak!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9615) johnywalker


johnywalker
őstag

A Sony jó ideje kutyaütő cég ilyen szempontból, ezt jól tudjuk.Gyenge hardver, hiányos támogatás...
Mióta 10-15 éve kínában gyártat....Mégha mások hasonlóan ezt teszik is!Lehet űberelni..a hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#9616) Joshi válasza johnywalker (#9615) üzenetére


Joshi
titán

A Sony A1 OLED készülékekre megjött a Dolby Vision frissítés, mondanom sem kell hogy nem úgy sikerült ahogy a felhasználók várták. HDMI-ről nem tudja a DV-t. :Y :W

(#9617) koncsik válasza Joshi (#9616) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

OMG :Y

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9618) Zanik válasza Joshi (#9616) üzenetére


Zanik
addikt

Na, pontosan erről beszélek!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9619) Joshi


Joshi
titán

Valami olyasmi gond van, hogy az A1-ben lévő X1 Extreme proci nem tudja 100%-an kezelni a Dolby Visiont, ezért a lejátszók gyártóira hárítanak bizonyos feladatokat, így a tévé már meg tudja jeleníteni a DV-t. Technikai részleteket nem tudok, de nagyjából ez a lényeg. Én úgy hallottam, hogy az Oppo ezt megoldja, szóval nekem nem lesz gond az A1 DV megjelenítésével HDMI-n keresztül. Na nem mintha elárasztanának bennünket DV tartalommal. A Netflixes dolog működik, ahhoz nem kell semmilyen trükk.

[ Szerkesztve ]

(#9620) johnywalker válasza Joshi (#9619) üzenetére


johnywalker
őstag

Nahh, hagyjuk már a megmagyarázást.Ami nem megy és nem akarjuk ingyen adni, majd később nagyon szép pont lesz talán!

(#9621) Joshi válasza johnywalker (#9620) üzenetére


Joshi
titán

Ennek semmi köze a pénzhez, egyszerűen az X1 Extreme proci nem tudja natívan a DV-t. Egész végig promózta a Sony a DV támogatást, csak a technikai problémákat mindvégig titkolták. Közel egy évet késett a DV támogatás, de az is csak részben jött össze.

[ Szerkesztve ]

(#9622) Toxy


Toxy
aktív tag

Szeretnék venni egy Bluray lejátszót.

S látom, hogy némelyik tud 4K felskálázást) A tv-m 4K. (Samsung UE43MU6102KXXH)

Megéri olyan bd-t venni ami tudja ezt a funkciót, a sima lejátszóval szemben?

Panasonic DMP-BDT181EG ezt a tipúst nézegetem, hogy ez tudja.
Erről a lejátszóról mik a vélemények?

Köszi

(#9623) Joshi válasza Toxy (#9622) üzenetére


Joshi
titán

Lemezlejátszásra vennéd vagy inkább mkv stb fájlok lejátszására?

(#9624) Toxy válasza Joshi (#9623) üzenetére


Toxy
aktív tag

Főként lemezlejátszásra.

(#9625) Joshi válasza Toxy (#9624) üzenetére


Joshi
titán

Ha főként lemezlejátszás lenne akkor veheted ezt a lejátszót, de kicsit drágábban ajánlott a Samsung BD-H6500 is.

(#9626) Toxy válasza Joshi (#9625) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszönöm a választ.
Megrendeltem egy Samsung BD-H6500-ast, Csütörtökön fogom tudni átvenni.

(#9628) johnywalker válasza Joshi (#9627) üzenetére


johnywalker
őstag

Csak Panasonic-ot vagy Verbatim-ot használj az újraírhatókból, azok jobbak és drive-kompatibilisek is!

(#9629) Joshi válasza johnywalker (#9628) üzenetére


Joshi
titán

Igazából engem az egyszer írható érdekelne, de ezek után nem merek venni.

(#9630) johnywalker válasza Joshi (#9629) üzenetére


johnywalker
őstag

A javaslatom egyszer írható-knál is erre a két márkára korlátozódik.Maxell, Sony stb, jó ívben kerülendő.Legalábbis sztem.Talán még a TDK-nak van egy-két jó szériája, de arra érdemes utánaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#9631) Joshi válasza johnywalker (#9630) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy néztem hogy az egyszer írhatók MID-je TDK, de a gondom az hogy semmi biztosíték nincs rá hogy vinni fogja a lejátszóm.

(#9632) Joshi válasza Joshi (#9631) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan erről a lemezről van szó, ugye még mindig 100GB-os lemezről beszélünk. Nem tudom mennyire hiteles ez az oldal, de itt csak kétféle egyszer írható lemez MID van az pedig a TDKBLD-RNC-000 és a VERBAT-IMk-000. Én sehol nem olvastam infót arról, hogy az Oppo 203 bármelyik egyszer írható 100GB-os lemezt felismerné. :(

A linkelt TDK lemez a legolcsóbb ami ~1200Ft/db-ra jön ki ami azért nem rossz ahhoz képest, hogy néhány éve még 10k fölött volt az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#9633) johnywalker válasza Joshi (#9632) üzenetére


johnywalker
őstag

Az olvasáshoz azért általában az új firmwerek hozzászoktak járulni, ugye itt négyrétegű lemezekről beszélünk.Az írás az már inkább neccesebb.De inkább az írók topikjában többet tudnak róla.

(#9634) robi-k válasza Joshi (#9632) üzenetére


robi-k
őstag

De miért akarjátok kiírni lemezre a filmet, ha van otthoni hálózatotok??
A BD, az UHD BD pedig még inkább nagyon érzékeny, és nem hosszú ideig marad meg rajtuk az adat sértetlenül.

(#9635) Joshi válasza johnywalker (#9633) üzenetére


Joshi
titán

A 100GB-os lemez TL azaz Triple Layer három rétegű, a 128GB-os a QL Quad Layer négyrétegű, habár utóbbit nem nagyon láttam, de fölösleges is. Az írók topikjában nem fogják tudni hogy az Oppo 203 kezeli a lemezt vagy sem.

(#9636) Joshi válasza robi-k (#9634) üzenetére


Joshi
titán

A mostani vinyó árak mellett nem hülyeség kiírni a kedvenc UHD HDR filmeket, ekkora állományoktól hamar megtelik a vinyó. Természetesen nem az örökkévalóságnak készülnének a lemezek, de úgy tudom ezek a BD XL lemezek eredeti japán lemezek, nem hamisítják őket.

(#9637) Zanik válasza Joshi (#9636) üzenetére


Zanik
addikt

A kedvenc UHD HDR filmjét megveszi az ember! :P :B

Én most rendeltem 57GBP-ért 3 filmet (Mad Max, The Revenant, GITS).
Sajnos itthon egyik se jelent meg UHD-ben, és ennyi pénzért max két filmet tudtam volna venni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9638) Joshi válasza Zanik (#9637) üzenetére


Joshi
titán

Egy-két darabot vettem én is, de a Blu-ray.com oldalon semmi magyar vonatkozás nincs a lemezeken, még felirat se. Azon a bizonyos helyen meg 4K remux anyagok vannak magyar hanggal és felirattal.

(#9639) Zanik válasza Joshi (#9638) üzenetére


Zanik
addikt

Én elengedtem a hazai BD piacot. Amióta a ProVideo elbaszta a hazai Disney megjelenéseket, azóta ha van jobb/bővebb külföldi kiadvány, akkor azt veszem, még akkor is ha felirat sincs rajta!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9640) Joshi válasza Zanik (#9639) üzenetére


Joshi
titán

Most nem fejteném ki a témával kapcsolatos nézeteimet, mert az ütközne a PH szabályaival. Maradjunk annyiba, hogy akkor veszek drága pénzért valamit, ha az számomra megüti a mércét. Pl a hazai Csillagok Között UHD kiadásból hiányzik a magyar szinkron. Ez még önmagában nem lenne tragédia, de mielőtt megjelent simán ott volt a magyar szinkron is mint opció.

(#9641) Zanik válasza Joshi (#9640) üzenetére


Zanik
addikt

Ajjaj, én is tudnék nyomdafestéket nem tűrő sorokat idevetni arról, hogy mi történt az elmúlt 3 évben a hazai DVD/BD piacon! Még soha nem utáltam úgy forgalmazót, mint a ProVideo-t! :(((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9642) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

+1 :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#9643) djnice válasza Joshi (#9640) üzenetére


djnice
veterán

Most ezek után hogy is várják el hogy valaki megvegye a lemezt? Inkább letöltik az emberek a remux-ot.

(#9644) ftc válasza Joshi (#9640) üzenetére


ftc
nagyúr

S miért kell UHD + BD is benne legyen?

Most TV-m sincs szóval nem nézhetek semmit se :D

(#9645) Joshi válasza ftc (#9644) üzenetére


Joshi
titán

Minden UHD kiadványban van egy sima BD50 vagy BD25-ös lemez is. Ne kérdezd hogy miért, gondolom így több pénzt lehet elkérni érte. :D Mondjuk kivétel a Planet Earth II, mert az csak 2db UHD lemezből áll.

(#9646) Zanik válasza Joshi (#9645) üzenetére


Zanik
addikt

Én arra vezetem vissza, hogy korábban voltak BD+DVD kiadványok. És ha valakinek mondjuk volt FullHD TV-je BD lejátszóval a nappaliban, de a gyerekeknek csak egy HD Ready TV jutott DVD lejátszóval, akkor nem kellett két kiadványt venni, eggyel le lehetett fedni az új és a régi technikát. Most az UHD+BD lehet hasonló: UHD a nagy TV-hez, BD a gyerekeknek! De ez csak egy feltételezés a részemről. :)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9647) Csabroncka válasza Zanik (#9646) üzenetére


Csabroncka
addikt

Milyen kemény, lenne ha visszafele kompatibilis lenne a lemez, na az lehet megérne ennyi pénzt!

Joshi: az összes pénzed ebbe "fos ;] " UHD-ba tolod, vegyél egy faszányos FHD kivetítőt az oPPo mellé, normális vászonnal, hidd el sokkal jobban élveznéd. ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#9648) Joshi válasza Csabroncka (#9647) üzenetére


Joshi
titán

Inkább vettem egy faszányos Sony 65A1 tévét mint a "fos ;] " kontraszt nélküli vetített képet nézzem. Ja nincs 120"-os képátlóm, de legalább a jelenlegi legjobb képminőségem meg van.

(#9649) Csabroncka válasza Joshi (#9648) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azért annyi pénzért szerintem, bőven vállalható képet lehet vetíteni FHD-ben. Igaz ízlések és pofonok, bár nem gondolom, hogy 1,5 méteren belül elemzed a felbontást.

Még mindig marhára nem érzed egyébként az iróniát. Nyilván nem a sony képességeit vontam kétségbe, de ha a lejátszóval együtt volt rá közel 1,3 misid akkor, lehet élménydúsabb lett volna a méret növelése minőségromlás nélkül.

...igaz nem vagyunk egyformák.....

"in medias res"

(#9650) Joshi válasza Csabroncka (#9649) üzenetére


Joshi
titán

Az OLED vs Proji témánál most ne nézzük a felbontás kérdését. Egyébként is a 4K nem hátrány még akkor se, ha a régi motorosok ezt próbálják sugallni. A 4K sok jót hozott magával amit természetesen lehetne alkalmazni FHD kijelzőkön is, de ez egy más kérdés. A projektoros megjelenítést jó minőségben nem egyszerű és ugyanúgy nem olcsó kivitelezni, aránylag nagy szoba kell hozzá és sötét falak. Még így se közelíti meg egy OLED kontrasztját. Hidd el hogy nem minden a képátló. A nagy képátlót kárpótolja a mozi.

"Még mindig marhára nem érzed egyébként az iróniát."
Lehet, de én nem is látok itt olyat. Az hogy kinek mi az élménydúsabb hatás az egyén függő. Hidd el ha az óriási képátlóra vágytam volna akkor projit veszek nem OLED-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.