Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12252) Joshi válasza belinho (#12251) üzenetére


Joshi
titán

Ilyen drága Blu-ray lejátszót csak akkor, ha használható médialejátszóként is. Szerencsére ilyen az Oppo 203/205. Hogy aztán ez az új márka milyen lesz, arról még nem sokat tudunk. Ha firmware fronton megüti a mércét, akkor akár jó is lehet.

Én nem gondolom, hogy pl az Oppoba olyan bonyolult lett volna rendes feliratkezelést tenni már a tervezés fázisban. Vagy említhetném a mappa kezelést, ami tök gáz volt már akkor is amikor az Oppo 203/205 megjelent. Cserébe viszont tényleg az egyik legjobb formátum támogatott készülék minden téren.
Szóval, ha ezekben többet tud nyújtani mint az Oppo, de legalább olyan jó kép és hangminőséget produkál, akkor várós. Az ár nem számít, nézd meg mennyibe kerül egy Nvidia RTX 3070/3080/3090. De ugyan ez AMD is. Mindent megvesznek az emberek. ;]

(#12253) ZoltayA válasza Joshi (#12252) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Te egész biztosan.....

(#12254) Joshi válasza ZoltayA (#12253) üzenetére


Joshi
titán

Jó lenne ha mindent meg tudnék venni, akkor most éppen nem egy panel lakásban tengetném az életem. :DDD

(#12255) ZoltayA válasza Joshi (#12254) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Pont azért rengeteg, mert minden sz@rra elb@sztad a pénzedet :) :) Nincs igazam? :R

(#12256) Joshi válasza ZoltayA (#12255) üzenetére


Joshi
titán

Ha összeadom amit eddig vettem, mondjuk 20 év alatt, az meg se karcolja egy családi ház árát. És akkor 20 évről beszélünk. Vagy ha te tudsz valami okosságot, akkor kérlek taníts. ;] :R

(#12257) belinho válasza Joshi (#12252) üzenetére


belinho
senior tag

Nagyon új még, nem nagyon van róla info, hogy mit tud, majd meglátjuk.
Eléggé fekete lónak tűnik ez a francia cég, sosem hallottam még róluk.
Médialejátszóként szerintem ez is el fog hasalni.
A Pana 9000 is tud ennyit olcsóbban, de ha majd lesznek tesztek, akkor kiderül minden.
Nekem biztosan kihagyós lesz, talán még egy Sony X800 belefér majd karácsonykor.

(#12258) robi-k válasza belinho (#12251) üzenetére


robi-k
őstag

Átdobozolt kínai oppo/pioneer klón nyákon alapul (de nem replika nyákra) ez a francia "csoda".
Amúgy ez egy OEM megrendelésre gyártott Giec G5800

[ Szerkesztve ]

(#12259) Joshi válasza robi-k (#12258) üzenetére


Joshi
titán

Oppo halálából mindenki profitálni akar? Komolyan mondom ez szánalmas. :DDD

ui.: ha a hardver adott, akkor itt tényleg csak az tudna kiemelkedni sufnyiból, aki egy jó/jobb firmware-t tudna készíteni mint anno az alap legutolsó Oppo UDP20X-65-0131 volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12260) Zanik


Zanik
addikt

Ha minden igaz jön májusban 4K UHD BD + BD kombóban idehaza, ráadásul steelbookban.
Nagy kedvenc.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12261) Taki46


Taki46
tag

Elég nagy gáz, hogy itthon minden xart kiadnak... 😁
Csak ép a jó filmek maradnak le. Indiana Jones, Harry Potter, Gyűrűk Ura, Hobbit, Régi Star Wars filmek. Ezek hol vannak itthon 4k-ba? Sehol. De az idióta 2016-s Godzila az kell a népnek 😁

(#12262) belinho válasza Zanik (#12260) üzenetére


belinho
senior tag

Annak idején sulimozi keretében láttam, lehettem vagy 3-4.osztályos. Nekem is tetszett nagyon, egy sima BD kiadásra én is beruházok, ha lesz külön.

(#12263) belinho válasza Taki46 (#12261) üzenetére


belinho
senior tag

Nem tudsz mit csinálni, kicsi piac vagyunk. A kiadók sem hülyék, nem kevés haszontól esnek el ők sem. De ha a forgalmazó olyan darabszámot kér, amit itthon nem tudsz eladni, akkor nem meglepő, hogy nem jön és nem kerülünk fel a korongra szinkron és felirat formájában sem.

(#12264) Joshi válasza Taki46 (#12261) üzenetére


Joshi
titán

Ha nagyon lemezen akarod tudni a kedvenc filmjeidet, akkor kiírod a remuxokat. ;)

(#12265) Taki46 válasza belinho (#12263) üzenetére


Taki46
tag

Azért egy Indiana Jones filmet illet volna... Arra szerintem lenne igény :)

Joshi

Mai napig írok ki filmeket😉

(#12266) Joshi válasza Taki46 (#12265) üzenetére


Joshi
titán

"Mai napig írok ki filmeket"
A hazai Blu-ray piac annyira kicsi, hogy nem tudsz mást tenni. A forgalmazók pénzt akarnak látni, nem pedig temetni a pénzt. Ez egy réteg termék amilyen a vinyl vagy a szalag.

(#12267) Zanik válasza Taki46 (#12261) üzenetére


Zanik
addikt

Nem csak a hazai forgalmazón múlik sokszor, de tény hogy tettek azért hogy odáig jussunk ahova. Néha még van remény hogy régiós kiadványokra felkerüljünk, de sajnos sok lemezről lemaradunk. Örülni kell annak ami jön.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12268) Taki46


Taki46
tag

Persze, kell örülni annak ami van. De akkor is elkeseritő. Hiszen fizetnénk érte. Nem ingyen kérjük :D Engem személy szerint a streamingtől a hideg ráz :D Én a mai trendeknek már nem akarok megfelelni, meg nem is tudok... A minőséget jobban preferálom, minden téren :)

(#12269) csizo


csizo
tag

Sziasztok! X800M2 tulajoktól kérdezném, hogy hálózatról és usb/hddről lejátszott 4K filmeknél az Atmos/DTS:X hangsávot is felismeri és ki is adja az erősítő felé?

(#12270) gyurika1985 válasza tomp (#12215) üzenetére


gyurika1985
csendes tag

Kedves Tomp Úr!
Megvenném az X700at ha tényleg eladó. Kiváncsi vagyok milyen a Hdr.

(#12271) gg72 válasza csizo (#12269) üzenetére


gg72
veterán

PCM-ben adja tovább.

(#12272) koncsik válasza gyurika1985 (#12270) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Privát vagy hardverapró, köszönjük :R :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12273) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Megint érkezett pár régebbi/újabb kiadás a Csehektől,Lengyelektől...

(#12274) Taki46 válasza Rumcsaka (#12273) üzenetére


Taki46
tag

Szia!
Lengyelektől milyen elérhetőségen vásárolsz?

Más:

Valaki esetleg tudna abban segíteni, hogy külföldről honnan lehetne illetve érdemes beszerezni (ha lehetséges) magyar vonatkozású Harry Potter pakkot? Nálunk is lehetne de kicsit sokkalom a 100 000 ft-t :Y :D
[link]
Köszi mindenkinek aki tudna segíteni :)
Üdv

(#12275) belinho válasza Taki46 (#12274) üzenetére


belinho
senior tag

Jófogáson láttam a múltkor, ha használt is játszik. Műanyag tokban vagy fém is van. Itt a link!

(#12276) koncsik válasza Taki46 (#12274) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y OMG azt hiszem a libri vagy bookline eshopban vettem 8000 Ft-ért a komplett dobozt...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12277) Taki46 válasza belinho (#12275) üzenetére


Taki46
tag

Köszi szépen
És neked is koncsik :R BD-t keresek nem DVD-t

De ha lehet akkor inkább újonnan vásárolnám meg.

[ Szerkesztve ]

(#12278) koncsik válasza Taki46 (#12277) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tudom :DDD BD. Akciós volt, ez a kiadás.
(megvoltak a DVD-k is, de azokat sorban vettem meg megjelenéskor és már odaadtam valakinek)
Ez: "Harmadik típusú találkozások - 40 éves jubileumi változat - világítós, lentikuláris digibook - UHD+Blu-ray" (is) a booklineról van, 19k volt.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12279) koncsik válasza koncsik (#12278) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12280) Taki46 válasza koncsik (#12279) üzenetére


Taki46
tag

Ok
Köszi

(#12281) Rumcsaka válasza Taki46 (#12274) üzenetére


Rumcsaka
tag

Szia!
DVDmax.pl
Bluedvd.pl

(#12282) Taki46 válasza Rumcsaka (#12281) üzenetére


Taki46
tag

Köszi neked is

(#12283) Joshi válasza Rumcsaka (#12281) üzenetére


Joshi
titán

Nézegettem ezeket az oldalakat, de magyar szinkronos filmből itt is nagyon kevés van. Sima Blu-ray lemezt meg nem veszek, mert van itthon elég sok BD50-es lemezem. Ugye UHD Blu-ray film lenne jó, de abból eleve kevés a választék és a magyar vonatkozás is alacsony felhozatalú. Persze anyagilag azzal is jobban jövök ki, ha veszek ~1500-2000Ft-ért 100GB-os Verba lemezt és kiírom. Eredeti lemezt tényleg csak akkor érdemes venni ha van magyar vonatkozás és akciós. Na most ezeken az oldalakon a legolcsóbb UHD Blu-ray film 90 zlotyi ami átszámolva 90x80=7200 + posta.

(#12284) koncsik válasza Taki46 (#12282) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Esetleg olasz amazon, ha már szállít újra hazánkba, több magyar hang/felirat BD-t vettünk onnan :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12285) DM-Fan válasza koncsik (#12276) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én a steelbook-os (egységes arculatú), 2 lemezes BD-kiadást vettem meg anno a Potter-ekből, amelyekben mindegyikben ott vannak az extrák is egy-egy DVD-n, a filmek meg persze Blu-ray-en. Ez kb. 2-3 éve lehetett, Media Markt-os vétel volt és mivel ott volt mind hiánytalanul, ezért el is hoztam mindet egyszerre, kemény 1.500 Ft volt darabja akcióban, így a 8 darab Blu-ray steelbook kemény 12 eFt-ba került összesen és baromi jól mutatnak egymás mellett (minden rész más színű, de amúgy az arculat teljesen azonos).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12286) Taki46 válasza koncsik (#12284) üzenetére


Taki46
tag

Utána nézek 👍

(#12287) koncsik válasza DM-Fan (#12285) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nááájsz :C Ezt nem is ismertem. A DVD-k idejében megnéztem az extrákat, még a kommentárokat is, ezt életemben nem fogom többet szerintem, de ha mégis visszakölcsönkérem a barátomtól.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12288) BBéci válasza Joshi (#12283) üzenetére


BBéci
titán

Kérlek, ne vedd kötekedésnek, mert nem annak szánom, hanem tényleg érdekel!
Miért jobb 100 GB-os optikai lemezre írni és arról nézni a filmet, mint HDD-ről?
Azt még megértem, ha valaki gyűjti az eredeti, pláne fémdobozos kiadványokat, de az írottnak mi értelme van?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12289) Joshi válasza BBéci (#12288) üzenetére


Joshi
titán

A hdd-n tárolt tartalmakkal az még a bajom, hogy csak töltök és töltök de nem nézem a filmeket. A NAS-ban van 2x4TB ami mindenre elég, zene, képek, filmek, játékok. Ami nagy kedvenc csak azt írom ki, évente 1-2 filmet (BD50 + BD100). A lemez nyomtatható és szoktam is rá nyomtatni sokszor egyedi képekkel, illetve borítót is készítek. Nekem ez amolyan szórakozás.

UHD Blu-ray az nem áll meg 50GB-ban, tömörített tartalmat meg nem írok ki. Szóval kénytelen vagyok BD100-as lemezre írni. De hangsúlyozom nagyon keveset írok.

(#12290) BBéci válasza Joshi (#12289) üzenetére


BBéci
titán

Pár éve rengeteg (180-200) DVD-t írtam, nyomtattam rájuk, készítettem borítót, számomra is szórakozás volt. Most azt mondom, totálisan értelmetlen és felesleges volt. Belekerült egy halom pénzbe a sok festékpatron, a lemezek, a tokok. Ott porosodnak a polcon, nincs szívem kidobni, de valamikor biztosan az lesz a sorsuk. 6 éve egyetlen egyet vettem elő, az első Piedone filmet, a Lo Sbirro címűt.
Ebből okulva BD-t egyet sem írtam.
Ismétlem, az eredeti kiadványok gyűjtését, mint hobbit elfogadom, látok benne fantáziát. Gyerekkoromban gyufacímkéket gyűjtöttem, 15 éves koromtól "skalpokat". ;) Mostanában filmeket, zenéket és e-bookokat, de csakis merevlemezre. 1,5; 2; 3; 4 TB-os HDD-kből áll a tárhelyem, 594 tételt osztok meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12291) Joshi válasza BBéci (#12290) üzenetére


Joshi
titán

A filmgyűjtemény csak akkor ér valamit, ha az ember néha azért le is vesz egyet a polcról. Ha nagyon ritkán vesz le a polcról egy filmet és a gyűjtemény eredeti, akkor az még inkább pénzkidobás. Szerintem az évi 1-2 film nem egy eget rengető összeg, ráadásul az utóbbi időben inkább a régi kedvenc filmjeimet írtam ki. Addig amíg a mozis filmek túlnyomó része szuperhősfilm és folytatások esetleg remake/rebootok, nagyon nincs is mit kiírni.
Én amúgy is szinte csak UHD Blu-ray filmet írok ki, mert ha úgy van kedvem akkor akár SDR-ben meg tudom nézni, hiszen az Oppo nagyon jó minőségben konvertál vissza.

(#12292) BBéci válasza Joshi (#12291) üzenetére


BBéci
titán

Az előbb említett Piedone DVD-m eredeti, ahogy a Gladiator és az Once Upon a Time in the West, a Die Hard 1-2, Ronin, Armageddon és még két tucatnyi másik kedvencem is. De mind megvan Full HD-ban, többnyire ISO vagy remux változatban, azokat nézem, amikor kedvem szottyan rájuk. Ha BD-n lennének meg, akkor is a merevlemezről lejátszást választanám, mert jobban, egyszerűbben kezelhetők. Éppen ezért választom mindig az egyszerű ISO lejátszást.
Abban egyetértünk, hogy az utóbbi években nagyon kevés igazán értékes filmet készítettek és adtak ki, ezért 90 %-ban sorozatokat nézek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12293) johnywalker válasza BBéci (#12290) üzenetére


johnywalker
őstag

Ha sajnálod a belefektetett összeget, akkor miért most nyilvánítod ki...Add el, vagy hasonló...Én ez is-az is...Tehát fizikai hordozó mint Lemez, néha Hdd-s töltés.
De itt azért megvannak a "betegek" , a lemezgyűjtők.Anyagilag tuti hogy cumizunk...
De legalább nem valljuk be :DD

(#12294) Joshi válasza BBéci (#12292) üzenetére


Joshi
titán

Én is merevlemezről filmezek 90%-ban, a lemezes téma az elenyésző, de azért fenntartom a lehetőségét. :DDD

(#12295) Taki46


Taki46
tag

Érdekes... Egy Blu-ray lejátszó topikban arról beszélgetni, hogy felesleges pénz ki dobás a fizikai adathordózó :D Én azt hittem, ide csupa fan jár írogatni...
Természetesen én is használok médialejátszót és HDD-t (úgy kb. 16 TB) de az eredeti lemez számomra semmihez nem hasonlítható. Kevés a szabad időm de azért napi szinten használom a lemezeket 😉 4k filmek oled tv-n, fullhd meg a vetítőre. Bár a tv-t vagy 2 hete be sem kapcsoltam 🤣Számomra a streaming egy borzalom, pedig próbálkozom azzal is 😁

(#12296) koncsik válasza johnywalker (#12293) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"Anyagilag tuti hogy cumizunk...De legalább nem valljuk be" :K :DDD :R bocsánat, ez jutott eszembe erről és így is érzem néha :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12297) koncsik válasza Taki46 (#12295) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ilyen fan-ok vagyunk mi is többen, de vannak tagjaink más véleményen, amiket örömmel olvasunk, egy idő után név nélkül is felismerünk :DDD Komolyra fordítva: minden itt hozzászólótól tanultam már valamit :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12298) Taki46 válasza koncsik (#12297) üzenetére


Taki46
tag

Nincsen ezzel semmi baj :D Tanulni mindig öröm 😉 Úgy látszik én már az extra fan-fan vagyok 🤣

(#12299) BBéci válasza johnywalker (#12293) üzenetére


BBéci
titán

Talán félreértetted az írásomat...
Azt fejtettem ki, hogy az általam írt, nyomtatott, borítóval ellátott lemezekre költött pénzt érzem feleslegesnek. Azért is, mert alaphelyzetben merevlemezeken voltak.
Az eredetiekre kiadottat nem, mert azok valóban értéket képviselnek, egy gyűjtemény részei, ott sorakoznak a nappalimban a polcokon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12300) Joshi válasza BBéci (#12299) üzenetére


Joshi
titán

Az írott lemez is ott sorakozik a polcon, borítóval mindennel. Persze azt eladni nem lehet, de szerintem ma már úgy általában nehéz eladni az optikai lemezeket. A Blu-ray filmeket kimondottan már én sem gyűjtöttem, inkább csak a nagy kedvenceket írtam ki amit azonnal bármikor le tudjak emelni a polcról. Persze vannak eredeti UHD filmjeim is, csak kevés. Szerintem én pont egy normál mennyiségű lemezt szerzek be ami még teljesen vállalható. Pl nekem az a fura amit Rumcsaka fórumtárs csinál, hogy gyakorlatilag amit lát megveszi mert akciós. Az általa linkelt képeken látott filmek fele-kétharmada számomra egyszer nézős film, de hát ízlések és pofonok. Az a lényeg, hogy mindenki gyártson egy elméletet hogy mit miért csinál, és hogy az természetesen mennyire jó. :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.