Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) BBéci válasza koncsik (#11900) üzenetére


BBéci
titán

Meg tudom érteni. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11902) Joshi válasza BBéci (#11897) üzenetére


Joshi
titán

"Annak a léte teljesen bizonytalan."
A HDD élettartama is bizonytalan, ha csak nem Raidben tárolod az adataidat. Viszont dupla annyi HDD nem gyengén költséges dolog.

(#11903) Zanik válasza Joshi (#11902) üzenetére


Zanik
addikt

Ha nincs folyamatos használatban, és nem a mágnesgyűjtemény közelében tárolja, akkor nincs vele gond. Folyamatos 0-24-ben NAS-ban pörgetve már van esély adatvesztésre.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11904) Piftuka válasza koncsik (#11898) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát ha tudod kinél "parkoltatni", az más. Úgy nyilván könnyebb.

Amúgy tényleg nem értem, hogy miért nem valami egészen vékonyka tok terjedt el a DVD és a BD filmek tárolására!? Egységnyi helyen tízszer több filmet lehetne tárolni.

Persze tudom... minden helyet meg lehet tölteni.

A kérdés az, hogy van-e, vagy lesz-e olyan megoldás, amit említettem!? Tehát egy a "Steam"-hez, vagy "GOG.com"-hozhasonló ingyenes szolgáltatás filmekre, amely segítségével a saját profilomban korlátozás nélkül tárolhatom a megvásárolt filmeket, amelyek tömörítetlen, a lemezesnek megfelelő felbontásban érhetőek el.

Ti tudtok ilyenről?

"Aquila non captat muscas."

(#11905) johnywalker válasza BBéci (#11899) üzenetére


johnywalker
őstag

Ehhez elég egy középkategóriás Asus xonar stx is...Sztereóban lehet elbújik az a Pio...

(#11906) gg72 válasza koncsik (#11900) üzenetére


gg72
veterán

Én meg a Rotel RCD-06 hoz. :)

(#11907) BBéci válasza Zanik (#11903) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan erről van szó.
Egy darabig napi 4-8 órás használatban működtetem a merevlemezeket, utána csak tárolom rajta és nézem róla a gyűjteményemet.

#11905johnywalker
Nincs, sosem volt asztali PC-m, tehát nem tudnám hová dugni azt a Xonart.
Egy ilyenre fáj a fogam: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11908) johnywalker válasza BBéci (#11907) üzenetére


johnywalker
őstag

Ez külső. Ha jól látom elég minőségi komponensekkel.Árban több nagyságrenddel combosabb, hangban is kategóriával magasabb.Kérdés megéri e befektetni azt az 1,2 milla pluszt egy átlagembernek? :D
Az átlagember még sokszor az írható lemezekből is a hitvány 200 ft-ost keresi... :K

[ Szerkesztve ]

(#11909) Joshi válasza Zanik (#11903) üzenetére


Joshi
titán

Ami elromolhat az el is romlik. Az írott lemez se olyan tartós mint az eredeti préselt.

(#11910) Joshi


Joshi
titán

2020 december 1-jén megjelenik a Lord Of The Rings 4K HDR kiadása. Én azon csodálkozom, hogy ennyi ideig vártak ezzel. Azt nem ígérem, hogy újra végig nézem a trilógiát, de mindenképpen kíváncsi leszek rá. ;]

Az Avatar csak nem akar 4K HDR-ben jönni, gondolom majd közvetlenül az Avatar 2 előtt fogják kiadni. :U

Én várok egy Alien 4K HDR brutál kiadást is, persze lehet hogy soha nem fog jönni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11911) Zanik válasza Joshi (#11910) üzenetére


Zanik
addikt

Állítólag nagyon jól sikerült a 4K master-je a LOTR-nak. Lehet be fogom majd szerezni.

Alien-ből viszont HDR-t szerintem hiába vársz. De a 4K-t beszerezheted.
Nálam pl. ez a verzió figyel a polcon: [link] :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11912) koncsik válasza Zanik (#11911) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ne add meg a címed :N ;) :DDD - mikortól lehet előrendelni a LOTR-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11913) Zanik válasza koncsik (#11912) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem már rendelhető külföldről (Amazon, Zavvi). A steelbook kiadványt hamar elkapkodták. Magyar vonatkozás természetesen nincs. Valószínű nem is lesz soha.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11914) Joshi válasza Zanik (#11911) üzenetére


Joshi
titán

Az Alien első részét adták csak ki 4K HDR-ben, az úgy nekem nem kell.

(#11915) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok.
Próbálok épp egy barátomnak segíteni uhd filmek lejátszásában, de nem vagyok maradéktalanul elégedett az eredménnyel. Panasonic rendszere van (tv is és blu ray lejátszó).
Vettünk egy usb3 tokot és egy seagate 5tb hdd-t (ST5000LM000), melyre fullos uhd filmek kerültek és a blu-ray lejátszójára (ub9000) kötöttük. Hétvégén teszteltük többfélével (hdr10, dolby vision). Mkv és ts filmeket egyből lejátszott (mp4-et nem), de ami érdekes volt, hogy semmilyen angol hangot (dts-hd, dts:x, dolby atmos) nem játszott le (nem is látta őket), csak a sima ac3 magyar hangokat.
De ami inkább zavaró volt, hogy elkezdtünk nézni egy filmet (interstellar) és az első másfél óráig hiba nélkül ment, utána viszont randomszerűen, egyre sűrűbben elkezdett akadozni, ami alatt hangot nem játszott le és a kép is ugrott. A film végéig nem is javult meg ez az állapot. Lehet-e az oka a hdd? Próbáltam szüneteltetni, várni kicsit, hátha pufferel vagy valami, de nem segített, utána 1-2 mp után megint akadozott. Jól gondolom, hogy nem lehet az oka a hdd? Elvégre még egy 100mbites/sec-es film is csak 12,5 MB/sec, ezt egy 5400rpm-es hdd-nek is tudnia kell.

Más filmmel még nem teszteltük és tisztában vagyok a panasonic fapados képességeivel is, viszont próbálnék valami használható megoldást találni ezekre a problémákra, ha lehet. A firmware egyébként a legújabb a lejátszón.

Az ötleteket köszönöm előre is

(#11916) blakey válasza Valdez (#11915) üzenetére


blakey
titán

Panasonic lejátszói a lemezeket kezelik megfelelően, HDD, DLNA, stb nem az erősségük. Ha utóbbi 2 a fontos akkor kell egy médialejátszó. Sony lejátszói egyébként ebből a szempontból jobbak, azok jobban kezelik a HDD-s tartalmakat és a DLNA-t is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11917) Joshi válasza Valdez (#11915) üzenetére


Joshi
titán

A HDD kap külön tápot? Ha igen akkor lehet hogy csak a HDD-t nem szereti a lejátszó. Vagy ne használjatok USB racket, hanem direkt gyári külső vinyóval próbáljátok. Én kipróbálnám egy ~128GB-os pendriveról is.
A Panák nem nagyon játsszák le megfelelően a különböző formátumokat. Az MKV-t fix 60Hz-en, az MP4-et meg úgy általában nem szeretik a BD lejátszók. Az Atmos és egyéb hangok támogatásáról biztosan van infó a gyártó honlapján, vagy kérdezzétek meg a Pana supportot. Lehet hogy csak lemezről kezelik.

[ Szerkesztve ]

(#11918) Valdez válasza Joshi (#11917) üzenetére


Valdez
őstag

Szia, a HDD nem kap külön tápot ( [link] ), ez okozhatja a problémát?
De most nézem, hogy ennek a lejátszónak van hátsó USB-je is és azt javasolja HDD-nek (USB3), oda kellett volna dugni, nekem azt mondták hogy nincs :C Na akkor újabb próba majd vele.

Viszont külföldi fórumokon azt írják, hogy semmilyen HD hang nem fog menni a lejátszóval, sőt semelyik pana lejátszóval sem. Ami mondjuk ennyi pénzért elég gáz :(

(#11919) kezo0 válasza Valdez (#11918) üzenetére


kezo0
addikt

A blu-ray lejátszó az nem médialejátszó. Ha nem gyári lemezek az elsődleges forrásaid (amelyekről biztosan lejátssza a Pana is a HD hangokat), hanem merevlemezen levő médiafájlok, akkor sokkal jobban jársz egy erre a célra szolgáló médialejátszóval.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#11920) Joshi válasza Valdez (#11918) üzenetére


Joshi
titán

A lejátszón a hátsó USB is csak 900 mA-es, szerintem az még éppen elég egy 2.5"-os hdd-hez, de egy 3.5"-hoz én mindenképpen adnék külön tápot.

Igen a Pana szándékosan nem ad teljes értékű funkcionalitást külső eszközökről és hálózatról való lejátszáshoz. Anno én is ezért adtam el a Panasonic DMP-UB900EBK lejátszómat.

(#11921) Valdez válasza Joshi (#11920) üzenetére


Valdez
őstag

Ez egy 2,5"-os hdd, elvileg max 1,9 wattot kér, a hátsó usb meg tud 4,5 wattot, tehát az elég lesz. Ez remélhetőleg megoldja a lejátszási gondokat, persze a hangot nem fogja.

(#11922) koncsik válasza Valdez (#11921) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

És a kadenciahibát sem, ha jól emlékszem... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11923) Valdez válasza koncsik (#11922) üzenetére


Valdez
őstag

Azt hogyan tudom tesztelni?

(#11924) Joshi válasza Valdez (#11923) üzenetére


Joshi
titán

Ha az MKV film 23.976fps, akkor a tévének 24p-kell kiírnia. Pana lejátszóról 60Hz-en lesz a tévé. Nem tudom TS kiterjesztésnél tudja-e a 24p-t, de nem hinném.

[ Szerkesztve ]

(#11925) Valdez válasza Joshi (#11924) üzenetére


Valdez
őstag

Megnézem ezt is majd, köszönöm :R

(#11926) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok,

MIvel még nem volt dolgom Bluray Lejátszóval ezért érdekelne, hogy hangminőség terén vajon tapasztalt e különbséget valaki a lejátszók között HDMI kimenet esetén.

Köszi előre is.

(#11927) Joshi válasza Krissz80 (#11926) üzenetére


Joshi
titán

Digitális jelátvitelnél nem lehet számottevő különbség ha a DAC szerepét mondjuk egy erősítőre bízod. Persze az audiofilek ezt cáfolják, de azt én nem gondolom számottevőnek. ;] Ha tényleg van, akkor mindenképpen kell venni hozzá minimum egy Audioquest HDMI Vodka kábelt is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11928) robi-k válasza Krissz80 (#11926) üzenetére


robi-k
őstag

Van, és mérhető a különbség.
Érdekességként lsd. ezt a cikket: [link]

(#11929) Zanik válasza Krissz80 (#11926) üzenetére


Zanik
addikt

Ez a téma mindig előjön, és igen ellentmondásosak a vélemények.
Leszögezném, hogy sohasem A/B-ztem két BD lejátszót. A belépő rendszerem szerintem eleve alkalmatlan rá, hogy kihalljam a különbséget, de nem vetem el annak a lehetőségét, hogy egy kellően minőségi rendszernél (high-end lejátszó, megfelelő HDMI kábel, high-end AVR, minőségi hangfalkábel és hangfalak) már kihallható hogy melyik forrás szól épp.
Lehet, hogy van olyan aki már belépő-kategóriás komponenseknél kihallja, az én fülem sose volt olyan jó.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11930) Joshi válasza robi-k (#11928) üzenetére


Joshi
titán

Mérhető az egy dolog, az emberek többsége meg tudomást sem vesz a különbségről. Kb ez ennyit jelent.

(#11931) Zanik válasza Joshi (#11930) üzenetére


Zanik
addikt

"In order to isolate the benefit of the UDP-205’s HDMI jitter reduction circuit, the engineers intentionally selected a lower end mass market A/V processor for this experiment. The reason is that some high-end A/V processors have their own clock regeneration or clock isolation circuit, so the test result may be attributed to the A/V processor’s design rather than the UDP-205. Using a mass market A/V processor may not reveal the best possible performance from the UDP-205, but the key here is to identify the sidebands to see how the jitter reduction circuit performs"

Itt pontosan le is írják, ami az én problémám szokott lenni, hogy kb. a lejátszó órajelgenerátorának mérhető előnyeit egy low end AVR procinál tudják megmutatni, mert a high end AVR-ekben hasonlóan minőségi órajel regenerátorok vannak, és olyan esetben már kevésbé a forrás oldal, sokkal inkább az AVR oldal fogja meghatározni a jel minőségét, és hogy "mennyire jó" a hang.
Azt meg nem gondolnám, hogy a valóságban sokan kötnek UDP-205-öst belépőkategóriás AVR elé.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11932) BBéci válasza Zanik (#11931) üzenetére


BBéci
titán

Ha a lejátszóból kimenő jel erősen jitteres, az a fogadó készülék nem tudja semmissé tenni. Legfeljebb valamicskét javítanak rajta "egyes csúcskategóriás processzorok".
Low end A/V processzor igazából nincs, bár attól függ, honnan nézzük. A legolcsóbb általam ismert a Marantz AV7706, az ára 900000 Ft. Nincs benne végfok, tehát az 1,2 milliós AVR-ekkel lehet nagyjából azonos minőségi szinten. Ebből következik, hogy pár kivételtől eltekintve az összes AVR low end, amik - ha elfogadjuk az idézett szöveget ténynek - simán megmutatják a lejátszók közötti különbséget.
Belépő kategóriás AVR-ről szó sem volt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11933) Zanik válasza BBéci (#11932) üzenetére


Zanik
addikt

Ha abból indulunk ki, hogy maga HDMI szabvány mekkora jittert enged meg, akkor milyen értékeknél mondjuk azt egy lejátszóból kijövő HDMI jelre, hogy "erősen jitteres"?
Mekkora érték az, ami már elfogadható, és milyen érték alatt kiváló?
Vagy ebből kiindulva a HDMI szabványban leírt értéket teljesítő BD lejátszók mondjuk 40-1000 EUR között mind szarok, és 1000+ EUR felett van értelme megfelelően alacsony jitterről beszélgetni?

Az AVR-t tényleg benéztem, A/V processzorról írtak.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11934) BBéci válasza Zanik (#11933) üzenetére


BBéci
titán

Lehet keresgélni méréseket, ha van kedved és időd, akkor hajrá, nekem egyik sincs. :N
Rengeteg lejátszót hasonlítottam egymáshoz, például Cambridge Audio CXU és CXUHD típusokat, Dunéket, Popcornhour, Pioneer, OPPO különféle modelljeit. Nagyon nem egyforma a képük és a hangjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11935) Zanik válasza BBéci (#11934) üzenetére


Zanik
addikt

Igazából nem nagyon akarom már ebbe beleásni magam. Eleve ha feltétlenül BD lejátszóról kéne zenét hallgatnom, hát előbb használnám a jelátvitelre a S/PDIF coax kimenetet mint a HDMI-t.
De már feladtam, hogy a házimozit használjam zenehallgatásra. Helyette építgetni kezdtem egy fejhallgató láncot. Vettem egy Allo DigiOne Playert és egy Massdrop K7xx-et, a DAC/AMP kombókkal meg még kísérletezek. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11936) Joshi válasza Zanik (#11931) üzenetére


Joshi
titán

+BBéci

Én azt tudom, hogy hangzásban bőven nagyobb előrelépést okozott mondjuk az Onkyo 636-ról a Marantz SR7011-re váltás, pedig az Onkyot használtam Pana DMP-UB900-al is és Oppo 203-al is. A Blu-ray lejátszó cserénél nem a hangzásbeli különbség volt a feltűnő, hanem a fájl kompatibilitás volt az előrelépés. Ha hangzásban volt is különbség az nekem nem volt feltűnő, igaz hogy nem is erre figyeltem elsősorban.
Azért mondtam azt hogy egy átlag felhasználónak nem hinném hogy nagy különbséget okoz hangzásban egy lejátszó csere. Béci nem referencia, mert neki már kialakult ehhez a 7. érzéke. Ő rengeteget tesztelt ilyen-olyan cuccokat, sokszor közvetlenül egymás után.

Viszont Blu-ray lejátszóról lévén szó, nem is nagyon lehet sok márka és készülék között válogatni max használtak között.

(#11937) BBéci válasza Joshi (#11936) üzenetére


BBéci
titán

A különbségek észleléséhez valóban kell érzék, amit az átlagember, mint én is, gyakorlással tud fejleszteni. Valamint nagy felbontóképességű rendszer kell, beleértve a táp- összekötő- és hangszórókábeleket, hangdobozokat, akusztikát.

Melyik a 6. érzékem? ;]
Ötről tudok és az orvostudomány is: látás, hallás, szaglás, ízlelés, tapintás.
Szokták 6.-nak nevezni a tudatot, de az tudományosan nem elfogadott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11938) Joshi válasza BBéci (#11937) üzenetére


Joshi
titán

A hatodik az amelyikkel nem látod jobbnak a 4K HDR képet az SDR-hez képest, a hetedik pedig a házi-mozis hangra való kivételes érzéked. Hogy aztán melyik negatív vagy pozitív érzék az nézőpont kérdése. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11939) BBéci válasza Joshi (#11938) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem látom jobbnak, mert számomra zavaró, bántó az a fényesség, ami a HDR velejárója. 80 cd/m2-re van kalibrálva a tévém és a vetítőm is, pedig simán tudnának 120-140 közöttit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11940) Zanik válasza Joshi (#11936) üzenetére


Zanik
addikt

Hát igen, mondjuk egy milliós házimozi láncban ha feltétlenül a hangzáson akarnék javítani, akkor előbb cserélnék hangfalat, hangfalkábelt vagy akkor már AVR-t, mint magát a lejátszót. Vagy eleve nem BD-lejátszóval próbálnám megoldani a zenehallgatást.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11941) Krissz80


Krissz80
senior tag

Köszönöm a éleményeket azért kérdeztem, mart arra voltam kíváncsi, hogy elméletben a hang lehet e jobb vagy rösszabb a különböző lejátszók HDMI kimenetén.

A kép szempontjából nem annyira kérdés, mert azt a lejátszó állítja elő, míg a hangot csak továbbítja. De akkor ezek szerint ott is számít a lejátszó, ha kisebb mértékben is.

HDMI kábelben amúgy meddig érdemes ésszerű keretek között áldozni?

[ Szerkesztve ]

(#11942) koncsik válasza Krissz80 (#11941) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ugyanaz a megoldás... amíg érzed a különbséget. Illetve ha csak ici-pici különbséget érzel nagyon nagy áron, ott már érdemes elgondolkozni, ha anyagilag nem vagy teljesen korlátlan :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11943) Zanik válasza Krissz80 (#11941) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem megéri azért legalább egy alap minőségibb kábelt beszerezni (AudioQuest, Inakustik, QED), nyilván a rendszer komponenseihez igazodva, szóval egy 50 000 Ft-os BD lejátszó mögé nem feltétlen kötnék be egy 80 000Ft-os kábelt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11944) Joshi válasza Zanik (#11940) üzenetére


Joshi
titán

Nem hinném hogy zenéről volt szó, úgy általában HDMI-n továbbított pass through jelről. Legalább is azt hiszem Krissz80 erre gondolt.

(#11945) Krissz80 válasza Joshi (#11944) üzenetére


Krissz80
senior tag

Igen, ideális esetben a Bluray lejátszó nem kellene, hogy belenyúljon a hangba.
És nem csak zenére gondoltam, hanem overall.

(#11946) BBéci válasza Zanik (#11940) üzenetére


BBéci
titán

Vannak olyan BD-játszók, amelyeknek kiváló a sztereó zenei hangja is. Például a nagyobb OPPO-k, valamint egyik kedvencem, az Arcam UDP411. A drágábbak közül pedig a Primare.
Te hangdobozokat cserélnél, mások, a legtapasztaltabbak a jelforrással kezdenék. Amit egy csőbe nem öntesz bele az egyik végén, az a másikon nem tud kifolyni. Tehát legfontosabb a lejátszó.
Egyik ismerősöm rendszerét sokszor hallgattam, fejlesztéseinek szinte mindegyik lépcsőfokához elhívott. Egyik alkalommal ránézésre semmi nem tűnt fel, ám a hangzás javulásától leesett az állam. Kiderült, hogy a lejátszó tápegységét cserélte ki, alig akartam elhinni. Bő 50 milliós hangrendszerről volt szó, az említett alkotóelem 750-800000-be került.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11947) Krissz80 válasza koncsik (#11942) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én arra, gondoltam, hogy mivel ez kifejezetten audio/video streamingre lett tervezve, így kevésbé válogatós mint egy USB, ami nem kifejezetten erre lett megalkotva.

De gondolom itt is van egy alap minőség ami elvárt.
Ezt a minimumot szerettem volna megtudni, ami az itteniek 90%ának megfelel :)

Pl. ez USB esetén egy 2500Ft-os Klotz a DAC fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#11948) BBéci válasza Krissz80 (#11941) üzenetére


BBéci
titán

Tévhit, nem csak továbbítja a hangot!
1-2 méteres HDMI-k között szinte lehetetlen képminőségbeli különbséget felfedezni. Hangban már könnyebb. Akkor választasz ésszerűen, ha a rendszer alkotóelemeihez igazodik a kábelek ára és minősége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11949) Zanik válasza BBéci (#11946) üzenetére


Zanik
addikt

Én most a saját belépő rendszeremből indultam ki, ott a következő szinthez már annyit kéne lejátszóra szánnom, hogy utána kb. minden más komponenst is érdemes lenne cserélnem, hogy az alkotóelemek minősége igazodjon egymáshoz. És akkor felmerült bennem a kérdés, hogy csak a zenei hang miatt akarok-e én ennyit 5.1-es rendszerre költeni. Sztereót nem akarok építeni (se helyette, se párhuzamosan). Így mentem el a fejhallgató lánc irányba. A mostani rendszerben meg talán egy AVR csere lesz a következő lépés, mert már régóta tervezem, csak még nem tudom, hogy maradjak a Yamahánál vagy bepróbálkozzak-e egy Sony-val.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11950) BBéci válasza Zanik (#11949) üzenetére


BBéci
titán

A Sony kínálatában mostohagyerekké váltak az AVR-ek, évek óta nem fejlesztik érdemben azokat. Az STR-ZAxxxxES sorozatúak érnek valamit, azok már 4 évesek és a kategóriájukban legfeljebb négyes alá osztályzattal értékelhetőek.
Yamaha mellett ott vannak a Denon, Marantz, NAD, Onkyo, Pioneer gyártmányok, mindegyiket jobb választásnak tartom, mint bármelyik Sonyt.
Lejátszónak használhatsz PC-t, képben és hangban is kiváló minőséget lehet elérni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.