Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Joshi válasza johnywalker (#12099) üzenetére


Joshi
titán

Mert nem ismerem és nem tudni milyen firmware van rajta.

(#12102) Joshi válasza blakey (#12100) üzenetére


Joshi
titán

A Philips tévék is tudják az összes HDR szabványt.

(#12103) blakey válasza Joshi (#12102) üzenetére


blakey
titán

És ennek mi köze ahhoz amit írtam? Samsung TV-je van és ahhoz egy HDR10+-os lejátszó mint pl. egy Amlogic box+CE tökéletes választás, a Zidoo nem annyira.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12104) koncsik válasza johnywalker (#12089) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD Titkon reménykedtem, mert a megszövegezés gyanús volt azok alapján, amiket korábban olvastam tőled. :R Azért megkönnyebbültem :K Ne viccelj, illetve dehogynem ;) No problemo.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12105) Joshi válasza blakey (#12103) üzenetére


Joshi
titán

Nem neked akartam, hanem #12095-re. :B

Egyébként Oppo 203/205 tudja a HDR10+-t is. Egyszerűen nincs jobb asztali Blu-ray lejátszó az Oppo-nál. :N

(#12106) z4zelda válasza Joshi (#12105) üzenetére


z4zelda
tag

Oppo uhd 203 hátsó usb3 bemenetén 4 Tb külső merevlemez (tápos) használható?
( 2Tb az megy!)
Köszi!

(#12107) Joshi válasza z4zelda (#12106) üzenetére


Joshi
titán

A NAS-ban van két 4TB-os, de most csak ezért nem venném ki. Tuti kezeli, viszont én jobb megoldásnak tartom a NAS-t. Sokkal kényelmesebb és más eszköz is hozzáfér az adatokhoz.

(#12108) z4zelda válasza Joshi (#12107) üzenetére


z4zelda
tag

Köszönöm a gyors választ,majd ránézek Nas-ra is!

(#12109) ktchris válasza blakey (#12045) üzenetére


ktchris
csendes tag

Köszönöm @blakey & @Joshi próbálgatom még.

Első körben cseréltem egy CAT6-osra és nagy ritkán igy is megakadt néha, de sokkal folyamatosabb a tallózás élmény is, töredék mennyiségben szakad. Nem cseréltem oda vissza sokat, de igy érzem.

Nemsokára érkezik egy másik router (tök más okból, bár az is sagemcom 5280as) megnézem azzal is, meg majd kipróbálok más ethernet kábelt is ami szintén kölcsönbe jön.

Egy olyan kérdésem lenne még OPPO ügyben hogy a 65-131-es CFW-nek tudnia kell(ene) a Dolby Vision filmeket? Nem azért mert baromi fontos (az egész ncoreon kb. 150 ilyen torrent van), de belefutottam egy Halálos iram letöltésbe ami Dolby Vision elindult, kiirta hogy Dolby Vision, de csak fekete kép és nem halad a számláló. Aztán letöltöttem még egy filmet, ott szintén. Be kell állitani valamit? OLED65GX van összekötve HDMIvel (2.1, AQ). Ilyenkor a stop gomb már nem működik, egykét gomb igen, de ki kell lőni az Oppot.

[ Szerkesztve ]

(#12110) robi-k válasza ktchris (#12109) üzenetére


robi-k
őstag

A 65-ös CFW-vel tökéletesen működik a DV és a HDR10+ is.
Honnan származik a release, amit nézni próbáltál? Ha DV szeretnél nézni, akkor teljes UHD lemez struktúrát tartalmazó releaset tölts le.

(#12111) Joshi válasza ktchris (#12109) üzenetére


Joshi
titán

Továbbra is állítom, hogy az teljesen mind1 hogy Cat5e vagy Cat6-os a kábel, mindkettő tudja a Gigabitet. Ott router gond lesz, vagy valami hálózati beállítás nem jó.

Dolby Vision releaseből csak a TS kiterjesztésű profile 8.1-es változatot viszi az Oppo és klónjai. Illetve amit robi-k is említett az eredeti UHD rippeket ISO vagy BDMV mappa szerkezetből. Sajnos utóbbi ripeket már nagyon ritkán tesznek fel magyar oldalakra, külföldin meg sokszor nincs magyar vonatkozás.

(#12112) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Téma tudnivalókra figyeljünk ;) Nem szentet akarok játszani, engem is érdekel a kérdés, de ez a fórumszabályzat. Köszönöm :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12113) Joshi válasza koncsik (#12112) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen meg van eredetiben is. ;] :DDD

(#12114) koncsik válasza Joshi (#12113) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

#Mindannyiunknakis #dicséretes

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12115) ktchris


ktchris
csendes tag

Elnézést @Koncsik. Úgy értettem hogy az Edigitalon kevés a DV tartalom. :D

Amit én nézni próbáltam az nem teljes struktúra, hanem csak egyetlen remux file. És nem is m2ts, hanem mp4 illetve mkv volt a két teszt. Ahogy elnézem sikerült kb. belefutnom a két kivételbe ... :D Mert a Halálos iramban mp4-e után után ki akartam próbálni egy kisebb méretű file-al az meg a Gru 3 volt és valamiért mkv.
De az m2ts Dolby Visiont hibamentesen viszi. Köszönöm a felhomályositást, mert a neten mindenhol azt olvastam hogy már a 60-assal megjött a DV támogatás ezért nem értettem. Köszi szépen @robi-k.

(#12116) koncsik válasza ktchris (#12115) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12117) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van arrol valami infótok, hogy a Sony x700 (800) lejátszó a lemezek mellett megbírkózik a rippelt Dolby Vision FEL mkv, ts fájlokkal is, vagy csak a MEL-t tudja lejátszani?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#12118) tomp válasza Archttila (#12117) üzenetére


tomp
félisten

Én ma vettem át az X700-at. Hálózatról(Plex) megy a DTDL Profile 7 FEL ts-ben.

(#12119) Archttila válasza tomp (#12118) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszi! :R
X7000-nál sok helyen olvasom, hogy manuálisan kell átváltani Dolby Vision-ra, különben csak HDR-ben indítja el az anyagot.
Állítólag LG tévéken problémás, de külföldi fórumokon más márkáknál is hivatkoznak erre -az egyébként értelmetlen kis kirándulásra a menüben.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#12120) blakey válasza Archttila (#12119) üzenetére


blakey
titán

sok helyen olvasom, hogy manuálisan kell átváltani Dolby Vision-ra, különben csak HDR-ben indítja el az anyagot. - a menüben bekapcsolhatod, hogy DV képes az eszköz vagy sem, utána automatikusan érzékeli, hogy DV vagy HDR10 viszont előfordulhat egyes TV-k esetében, hogy rosszul azonosítja, hogy ez most lejátszó vagy TV hiba azt már nem tudom, anniyra nem érdekelt a dolog. LG TV-ken igen, problémás, teljesen hibásan jelennek meg az anyagok, ami HDR10 az mind DV, ami SDR az mind HDR10, stb. Más TV-nél ilyet nem tapasztaltam. Ha nem engedélyezed a DV-t akkor HDR10 és SDR van ami teljesen normálisan működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12121) tomp válasza blakey (#12120) üzenetére


tomp
félisten

Érdekes, hogy ez a hiba is az LG-nél van. Zidoo-nál is az LG-vel volt gondja.

TCL-en semmi gond nincs. Menüben fixen be van kapcsolva a Dolby Vision. A többit elvégzi a lejátszó. :)

(#12122) blakey válasza tomp (#12121) üzenetére


blakey
titán

Amúgy sem kerek minden a DV körül így már meg sem lepődöm, hogy egy-egy készüléken nem 100%-os vagy 2 készülék "nem érti meg egymást". Jelenleg nekem sincs problémám de LG TV-vel volt és csak az X700 és az LG TV között merült fel, más lejátszóval nem volt gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12123) Archttila válasza tomp (#12121) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Csak ugye pont azért kell ki - be kapcsolgatni manuálisan, mert ha bekapcsolva hagyod, akkor DoVi-ként értelmez mindent amit elindítasz :)
Magyarán elcseszi a képet, legalábbis a tulajok erre hívják fel a figyelmet AVS-en a player dedikált topikjában.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#12124) blakey válasza Archttila (#12123) üzenetére


blakey
titán

Nem egészen. A HDR tartalmak mind DV, az SDR meg HDR lesz, de csak LG TV-vel tapasztaltam, tehát amennyire hibás a lejátszó annyira hibás a TV is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12125) Joshi válasza Archttila (#12123) üzenetére


Joshi
titán

Normál működési mód az az, hogy ha egy HDR tartalomnál van Dinamikus HDR a filmben, akkor az lesz az alapértelmezett. Természetesen csak akkor, ha az adott Dinamikus HDR szabványt támogatja a tévé. Ha a tévé nem támogatja az adott Dinamikus HDR szabványt, akkor az alap (core) HDR10-nek kell működésbe lépnie.

Ezt bonyolíthatja az, hogy ha az adott filmben két Dinamikus HDR szabvány is van (Alita), és a tévé is támogatja mindkét Dinamikus HDR szabványt (Dolby Vision, HDR10+) mint pl Philips és Panasonic TCL.

SDR-nél viszont nem szabadna HDR-nek bekapcsolnia, ez biztosan a lejátszó hibája. De szerintem úgy általában a lejátszó hibája, mert a tévé csak fogadja az adott jelet.

(#12126) blakey válasza Joshi (#12125) üzenetére


blakey
titán

SDR-nél viszont nem szabadna HDR-nek bekapcsolnia, ez biztosan a lejátszó hibája. De szerintem úgy általában a lejátszó hibája, mert a tévé csak fogadja az adott jelet. - ezt cáfolja az, hogy csakis LG TV-vel ilyen. :) A többi márkánál tökéletesen működik a HDR, DV, SDR mód. Tehát azt kijelenteni, hogy csakis lejátszó hiba az elég merész. Én azt mondom, hogy mindkettő, de inkább TV hiba. 4 különbötő márkájú TV közül csak az egyikkel hibás a megjelenítés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12127) Joshi válasza blakey (#12126) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj, ezt nem lenne nehéz kideríteni. Fogsz mondjuk három lejátszót és ugyan azt a filmet ráereszted az LG tévére. Ha mindhárom lejátszónál rossz lesz az eredmény, akkor tévé a hunyó. Mindenesetre az nem normális hogy kézzel kell kapcsolgatni HDR szabványok között.

Vagy most miről beszélünk? Mert ha torrenten fellelhető különböző releasekről, akkor azt engedjük el. Ezt csak azért mondom, mert jelenleg Dolby Visionből nincs egyetlen profil sem, ami egységesen jól működne minden eszközön. Valami ezen, valami azon jó. De szerintem ez a Dolby érdeme, mert ugye DV fizetős és védett tartalom.

Oppo 203/205 kezeli az ISO és Mappa struktúrát. Az ilyen 1:1-es ripel soha nem volt gondja (DV profile 7), gyakorlatilag mintha egy eredeti lemezt tennél a lejátszóba. Aztán mostanában jól működik a Profile 8.1 TS-ben, de az sem működik mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#12128) blakey válasza Joshi (#12127) üzenetére


blakey
titán

Figyelj, ezt nem lenne nehéz kideríteni. - te mit olvasol? Én már kiderítettem.LG TV+Sony UHD lejátszó páros nem jó, ennyi. Mindkét készülék hibás valamilyen szinten de az LG hibásabb ha másik 3 TV gyártóval nem jelentkezik a hiba.
Mindenesetre az nem normális hogy kézzel kell kapcsolgatni HDR szabványok között. - nem, de nem is kell csak és kizárólag az LG-vel sz@ és csak a DVr, több lejátszót is próbáltam, más lejátszóknál ugyan nem ez a hiba jelentkezik LG TV-vel de ott is előfordul 1-2 apró furcsaság amit erősen figyelni kellett, hogy kiderüljön, hogy az hiba és nem más.

Vagy most miről beszélünk? - te biztosan valami másról, én arról, hogy kipróbáltam, vannak/voltak ilyen eszközeim és semmi köze a torrenthez és ennek semmi köze a DV profilokhoz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12129) Joshi válasza blakey (#12128) üzenetére


Joshi
titán

Látom nehezedre esik, de lehetne normálisan is válaszolni. :((

Ha már DV, akkor az is furcsa, hogy papíron az LG teljes DV támogatást élvez míg pl Sony nem. Érdekes, hogy pont náluk nem jó valami. De ha te tudod akkor én nem vitatkozom. :R

[ Szerkesztve ]

(#12130) blakey válasza Joshi (#12129) üzenetére


blakey
titán

Normálisan leírtam, hogy mi a tapasztalatom. A DV nem teljes támogatottsága a TV-re vonatkozik és nem a lejátszóra. A Sony TV-k csak "low latency" módban tudják a DV-t, de idén állítólag már teljes támogatottságot élveznek. Írtam, hogy Panasonic, Sony és Philips TV-nél nem jelentkezik a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12131) Joshi válasza blakey (#12130) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Sony tévém van és azzal se megy minden release jól, én ezt tudom.

Kanyarodjunk vissza az eredeti kérdésre, azaz a Sony X700-as lejátszóra. Ha beteszel a lejátszóba egy eredeti Dolby Vision filmet, akkor azt le kell játszania az LG tévének hibátlanul. Ezt tudja a Sony X700 + LG tévé? Ha igen akkor minden jól működik. Remélem érted mire gondolok. Ha ez sem megy, akkor lehet reklamálni az LG-nél, vagy a Sony-nál.

Addig amíg ilyen-olyan releaseket tesztelgetünk, addig nem érdemes vitába szállni hogy mi működik rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#12132) blakey válasza Joshi (#12131) üzenetére


blakey
titán

Kanyarodjunk vissza az eredeti kérdésre, azaz a Sony X700-as lejátszóra. Ha beteszel a lejátszóba egy eredeti Dolby Vision filmet, akkor azt le kell játszania az LG tévének hibátlanul. - nem a TV játsza le hanem a lejátszó, a TV csak megjeleníti, LG TV-vel nem az a gond, hogy a DV nem jó hanem az, hogy a HDR10 is DV-ben jelenik meg és az SDR lesz HDR. az összes DVD-t pl. HDR-ben jelenítette meg ha a Sonyn bekapcsoltam a DV-t. Szóval kettőn áll a vásár. Ugyanazokkal a beállításokkkal a korábban említett 3 márkánál nem jelentkezett, mindez 1 évvel ezelőtti állapot, kb. akkor volt nálam utoljára LG TV. Sony X700 firmware nem változott, jelenleg nem tudom, hogy miként viselkedik az LG TV-vel. Én nem reklamálok, mert jelenleg jól működik, LG TV már múlté.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12133) tomp válasza Archttila (#12123) üzenetére


tomp
félisten

Nem!
TCL TV-n úgy jelenik meg minden ahogyan kell.
HDR10 az HDR10-ben, Dolby Vision az Dolby Vision-ben. Csak LG-vel van gond de nincs LG-m.

(#12134) blakey válasza tomp (#12133) üzenetére


blakey
titán

Akkor még egy TV márka amivel jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12135) Joshi válasza blakey (#12132) üzenetére


Joshi
titán

"nem a TV játsza le hanem a lejátszó, a TV csak megjeleníti,"
Ne az elírásomat emeld ki, mert azért azt csak gondolod hogy nem hiszem hogy a tévé játssza le a filmet. De egyébként lehet hogy érdemesebb lenne az LG tévé saját lejátszóját erőltetni ha DV-ről van szó. :D

A lényeg, hogy az eredeti UHD Blu-ray lemezzel hibátlanul működnie kell egy Sony X700-as asztali lejátszónak és az LG tévével. Szerintem ez a kombó működik is. Itt nem kell semmilyen HDR szabványok között váltogatni.

Szerintem engedjük el ezt a témát, nekem úgy tűnik hogy már nem emlékszel tisztán a részletekre amiért nem hibáztatlak.

(#12136) blakey válasza Joshi (#12135) üzenetére


blakey
titán

Komolyan nem értem, leírtam, hogy a DV-vel nincs gond?

Amúgy meg a kötözködés helyett inkább értelmeznéd, hogy mi a gond a Sony lejátszó és az LG TV között.
Mint egy "energiavámpír" úgy szívod itt egyesek "vérét", köztük az enyémet is. :(

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12137) Joshi válasza blakey (#12136) üzenetére


Joshi
titán

"Mint egy "energiavámpír" úgy szívod itt egyesek "vérét", köztük az enyémet is."
Mi van?! :Y Na jó ez már nagyon gáz, de tényleg. :N

Azt ugye tudod, hogy ez nem médialejátszós topik? Szóval ha egy torrenten letöltött akármilyen release nem megy az nem feltétlenül lejátszó vagy tévé hiba. Én csak erre próbáltam rámutatni, de te nem értetted, vagy nem akarod érteni.

Még egyszer utoljára. Ha a Sony X700-al lejátszunk egy eredeti UHD Blu-ray Dolby Vision lemezt, akkor annak jól kell működnie LG tévén is. Ha ez jól működik, akkor reklamációnak helye nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12138) blakey válasza Joshi (#12137) üzenetére


blakey
titán

Igen, valóban nagyon gáz.
Le lett írva, hogy mi a hiba de hsz-eken keresztül teljesen másik irányba tereled a beszélgetést. Mivel pontosan le van írva, hogy mi a gond így részemről ez a téma befejezve.
:R

Még egyszer utoljára. Ha a Sony X700-al lejátszunk egy eredeti UHD Blu-ray Dolby Vision lemezt, akkor annak jól kell működnie LG tévén is. Ha ez jól működik, akkor reklamációnak helye nincs. - még egyszer leírom, hogy megértsd, X700+LG TV esetében amennyiben a Dolby Vision be van kapcsolva a lejátszón (igen, külön kapcsolható) a Dolby Vision anyagok Dolby Vision-ben jelennek meg, a HDR10 anyagok szintén Dolby Visionben jelennek meg és az SDR anyagok HDR10-ben. Teljesen mindegy, hogy miről játszod le, és igen, eredeti lemezekről is ilyen. Más márkájú TV-k esetében rendben van a lejátszás, tehát a DV az DV, a HDR10 az HDR10 és az SDR meg SDR lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12139) Joshi válasza blakey (#12138) üzenetére


Joshi
titán

Folyamatosan félrebeszélsz. Akkor konkrétan rákérdezek.

LG Tévén, Sony X700-as lejátszóval lejátszottál egy eredeti UHD Blu-ray lemezt amin volt Dolby Vision? Működött? Vagy ott is volt ez a hiba?

ui szerkesztésed után.: nincs olyan opció hogy Auto?

Komolyan mondom ezt ha bele döglök is kipróbálom. Nem hiszem el hogy eredeti lemezeknél ez létező probléma. :N

[ Szerkesztve ]

(#12140) blakey


blakey
titán

A DV kapcsoló AUTO, nem kapcsolja be azonnal a DV-t csak akkor ha olyan a jel. LG TV-vel rossz az együttműködés. Többször leírtam mindenre a választ, teljesen mindegy, hogy gyári vagy nem gyári lemezekről van szó és leginkább nem a Dolby Vision-el van a gond hanem azzal, hogy egyéb formátumok tévesen jelennek meg, tehát a gond az, hogy a HDR10 Dolby Vision lesz, az SDR meg HDR10. Eredeti lemez, nem eredeti lemez, bármi lehet a forrás.
LG Tévén, Sony X700-as lejátszóval lejátszottál egy eredeti UHD Blu-ray lemezt amin volt Dolby Vision? Működött? Vagy ott is volt ez a hiba? - ez a kérdés teljesen rossz, mert nem a DV-vel van a gond. Igen, működött a Dolby Vision, ahogy már többször is leírtam nem a Dolby Vision a gond hanem a két eszköz minden tartalomra értendő kezelése/megjelenítése.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12141) Joshi válasza blakey (#12140) üzenetére


Joshi
titán

Akkor egyértelmű hogy rosszul működik a Sony X700 Auto funkció. Vagy már egy nem létező hibáról vitatkozunk. :DDD
Az Oppon ilyen beállítási lehetőségek vannak. Az Auto beállítás gyakorlatilag mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

(#12142) tomp válasza Joshi (#12141) üzenetére


tomp
félisten

A Sony lejátszót kiakasztja a LG TV által küldött információ. Ezért is lesz DV a HDR10!
Zidoo médialejátszónak is az LG TV-vel volt gondja. Ott az új modelleknél az LG javította a fw hibát. A régi modellek miatt viszont a Zidoo is igazított a fw-en.

Amúgy pont te vitatkozol mert mi értjük a hibát. Te nem. :D

(#12143) blakey válasza tomp (#12142) üzenetére


blakey
titán

:R

Van egy lejátszó és 5 különböző márkájú TV, egyik TV-n rossz a megjelenítés, a másik négyen jó, egyértelmű, hogy a lejátszó a rossz. :D Ez eddig is világos volt számomra, de most, hogy ezt a délelött folyamán megerősítették így már biztos. :))

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12144) Joshi válasza tomp (#12142) üzenetére


Joshi
titán

A hibát jelezni kell nem pedig beszélni róla, meg panaszkodni. Minden gyártónak van supportja.

(#12143) blakey egy Oppo 203-al is ezt csinálják az LG tévék? Ezt is próbáltad? Csak hogy egyértelműen, végérvényesen lezárjuk a témát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12145) tomp válasza Joshi (#12144) üzenetére


tomp
félisten

LG TV-n bugos a Minix DV megjelenítés, bugos volt az új Zidoo, bugos a Sony X700.
Érdekes, hogy csak LG-vel vannak gondok de biztos a lejátszók rosszak. Persze :DDD
Esetleg nem teljesen a szabvány szerint kommunikál az LG saját fejlesztésű SoC?

(#12146) BBéci válasza tomp (#12145) üzenetére


BBéci
titán

Aki elgé tévét vesz, az megérdemli! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12147) Wade0303 válasza tomp (#12145) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Inkább az az érdekes, hogy a 2018-as LG C8 saját belső lejátszója bizonyítottan színhelyesen kezeli az összes létező DolbyVision profilet, belértve a FEL típusúakat is, sőt még a középkategóriás LED modelljeik is képesek erre. (Ehhez ráadásul nem kell semmiféle DV opciót külön aktiválni, mint az X700-on, nagyon furcsa, hogy egy BluRay lejátszón miért van erre szükség.)

Erre sem a 18-as LG-knél sokkal újabb, és kifejezetten DolbyVision támogatással marketingelt Zidoo-k, sem az Nvidia Shield nem képesek. A Zidoo saját elmondásod szerint szerint kb. minden DV tartalom esetén instabil, ezért is váltottál róla Shieldre (arról pedig azóta X700-ra), erre most a Zidoo-ra hivatkozva szarozod az LG-t általánosságban?
Az Oppo 203 az összes külföldi oldalon mai napig a legstabilabb és legjobbnak tartott eszköz DV szempontjából, ez auto módban minden HDR és DV tartalmat megfelelően jelenít meg LG-n.
Az X700-nak minden remuxolt tartalommal vannak kisebb-nagyobb bug-jai (pl. csíkos, pixeles fagyott képernyő újabb fajl kivalasztasakor), ezért komolytalan arra hivatkozva leszarozni az LG TV-ket, hogy ilyen "tört" tartalommal az LG-n éppen kicsit mégtöbb bugot produkál a lejátszó mint más TV-n. De mivel az X700 egy BluRay lejátszó, és topik témája is a BluRay lejátszás, ezért csakis lemezlejátszás szempontjából lehet véleményt formálni az X700-ról, illetve azon keresztül egy TV-ről.

Az érvetek, hogy más TV-ken jobban működik a lejátszó. Ez így magában még kevés információ arra, hogy leszarozzatok egy TV-t, mivel ahhoz további BluRay lejátszókat is ismerni kéne amelyek az LG-n hibákat produkálnak, miközben más TV-ken jól működnek. Kókány, fél DV licenszes media playerek amik ezer egyéb hibát produkálnak, erre nem megfelelő hivatkozási alapok, főleg nem egy BluRay lejátszós topikban.
Kérdés tehát: tudtok mondani az X700-on kívül más BluRay lejátszót, ami LG-n hibásan kezeli a HDR és DolbyVision tartalmakat, míg a többi TV-n helyesen?

Azt azért külön érdemes még kiemelni, hogy az Oppo 203-ban és az X700-ban ugyanaz a SOC van és az Oppo minden TV-n hibátlanul kezeli a HDR-t és DV-t (auto modban), szemben a Sony-val.

[ Szerkesztve ]

(#12148) blakey válasza Wade0303 (#12147) üzenetére


blakey
titán

Van egy olyan érzésem, hogy qrvára félre értitek ezt a bekapcsolást. Mint minden normális lejátszóban így itt is van HDR ki/be, Dolby Vision ki/be. Nem értem, hogy ezzel mi a gond. Az LG TV és a Sony lejátszó rosszul értik meg egymást, értsd olyan EDID infók cserélnek gazdát amik rossz eredményt szülnek ezért az LG TV-sek arra kényszerülnek, hogy a Sony lejátszójukon kikapcsolják a DV lehetőséget és amikor DV anyagot néznek akkor előtte bekapcsolják. Más márkánál nincs ilyen, minden automatikusan és jól működik.
A TV megjelenítő, semmi koze nincs a profilokhoz ebben az esetben. A TV lejátszójával való lejátszáshoz van köze.
Utoljára teszem hozzá, Sony, Panasonic, Philips, TCL tévékkel hibátlan a működés, jól vált az X700 DV-re, HDR10-re és SDR-re. A hiba az EDID infoknál keresendő és leginkább LG oldalon, mert nem csak ezzel a lejátszóval van valamilyen gondja, legalábbis elég sok helyen találkoztam hibás működésről szóló beszámolókról.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12149) Wade0303 válasza blakey (#12148) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"legalábbis elég sok helyen találkoztam hibás működésről szóló beszámolókról."
Na akkor kerlek erre irj meg konkret peldat/tipust, mert minden más csak mellebeszeles. Csakis BluRay lejatszo szamit, erre kerek peldat amely az X700-hoz hasonlo furcsasagokat produkal LG-vel, de mas TV-vel jol mukodik.
Nekem sajat konkret tapasztalatom, hogy az X700-al azonos SOC-al szerelt Oppo 203 hibátlanul jeleniti meg az összes szabványt "auto" modban C8-on, míg az X700 nem.
Tehát neked van egy példád ami önmagában valoban arra enged következtetni, hogy az LG-vel van baj, nekem pedig van egy példám ami önmagában arra enged következtetni, hogy nem az LG TV-vel van baj, hanem az X700-al.
A vegso következtetes tehat ertelemszeruen az, hogy a rendelkezesre allo informaciok alapjan nem jelentheto ki egyertelmuen hogy az LG valamit rosszul csinal.

Megjegyzem, arrol is szivesen latnek egy kulfoldi hivatkozast, forumbejegyzest hogy az X700 eredeti UHD BluRay lemez lejatszasakor is produkalja az altalatok emlitett hibat, es hogy valoban csak LG-n produkalja azt.

[ Szerkesztve ]

(#12150) blakey válasza Wade0303 (#12149) üzenetére


blakey
titán

Nem szeretnék semmit sem bizonyítani, saját tapasztalatomat írtam le, te vagy rá kiváncsi, hajrá, keresgélj.
Azt írtam, hogy a Sony és az LG a hibás, közösen, de 5 TV közül csak az egyikkel van gond így nagyobb arányban inkább a TV gyártója a hibás.
Nekem saját tapasztalatom van X700, Sony, Panasonic, LG, Philips TV-kkel és egyik fórumtársnak TCL TV-vel. A Dolby Vision megjelenítéssel nincs gondja az X700-nak LG TV-n. Magyarázzátok el, hogy hol a qrva életbe csúszik félre az értelmezésetek? A gond LG TV esetében azzal van, hogy amennyiben a DV opció engedélyezve van így a HDR10 és az SDR anyagok rosszul jelennek meg az LG TV-n.
Attól, hogy az Oppo-val jól jelenik meg még nem jelenti azt, hogy az X700-on is jónak kell lennie hiszen a szoftver más, egy téves sor az EDID infók átküldésében és a másik szoftver akár bele is zavarodhat.
X700+Sony, Panasonic, Philips és TCL TV-kkel pontos a megjelenítés, jól vált a HDR10, SDR és DV források között. Tehát LG-nél valamilyen hiba van a gépezetben ami az X700-nál szintén hibaként jelentkezik de mivel a többi készüléknél ez nincs így az LG-n van a nagyobb hangsúly. TCL kivételével mind saját tapasztalat és az is érdekes számomra, hogy ez most kerül megbeszélésre amikor már kb. 2 évvel ezelőtt írtam erről a hibáról.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.