Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) kukulec válasza Joshi (#12800) üzenetére


kukulec
őstag

itt többen írták, hogy milyen nehéz 4k kiadványokat beszerezni, amennyiben azok mondjuk nem a legújabb darabok vagy nagyon nagy címek. szépen utánanéztem a kedvenceimnek és rájöttem, hogy jó ha 15-20 filmet össze tudnék szedni magyarul. tekintette arra, hogy mennyire erős már egy jól elkészített blu-ray is és ott még van mit beszereznem, egyelőre jegeltem a 4k-t. rendeződjön a kiadói háttér, legyenek filmek a 80-as, 90-es évekből is, és mehet a buli. hol van az egy asszony illata, a hegylakó, szemtől szemben, három testőr, az óceánjáró zongorista legendája stb. tudom, nézzem angolul magyar felirattal. általában azt teszem, de ezeknél nagyon szeretem a magyar szinkront. hát így.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#12802) johnywalker


johnywalker
őstag

Nekem a 4k tévén a 4k lejátszó akkor is jobban bejön ha normál blu-rayt játszok le.

[ Szerkesztve ]

(#12803) GeryFlash válasza GeryFlash (#12788) üzenetére


GeryFlash
veterán

Erre egyebkent tud valaszt adni, marmint hogy melyik lejatszot erdemes upscale szempontjabol venni ami nem 3-400 ezer Ft? Vagy a Sony BDP 6700 amit tud azt fogja tudni upscaleben egy 50-120 ezres lejatszo is? Vagy semmilyen upscaletol ne varjon az ember nem is csodat de igazan lathato upgradet?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12804) Quqesz válasza GeryFlash (#12803) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem a Sony UBD X700 van és szerintem szépen feljavítja már 720p-től. A hangja is sokkal jobb, amit coaxon kiad.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12805) GeryFlash válasza Quqesz (#12804) üzenetére


GeryFlash
veterán

Koszi! Igen en is azt nezgettem, kozben rajottem hogy abdp 6700 nem tud UHD-t csak 4K upscalignet, fura... :D Esetleg van a kozeledben konzol (PS4/PS5 vagy Xbox One/Series), hogy megnezd, jobb kepet ad a bluray lejatszon a DVD mint konzolon? Iagzabol tenyleg csak upscale miatt vennek bluray lejatszot, ha nincs difi akkor marad a konzolon valo lejatszas.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#12806) #62435328 válasza kukulec (#12801) üzenetére


#62435328
törölt tag

Aki az elmúlt idők során maradt az optikai adathordozóknál, (én is ide tartozom) az sok jóra ne számítson.
Egyrészt a feljebb taglalt problémák miatt, másrészt meg a streaming térnyerésével rengeteg film ott jelenik meg.

Egyébként maga a 4k jóval többet ad mint egy SDR anyag. Ugye nem csak a felbontás, hanem a HDR meg a színtér miatt is.
Viszont kizártnak tartom a magam részéről, hogy filmenként leperkáljak 10-12000et.

Azt csináltam, hogy vettem egy Pioneer LX71 lejátszót, aminek büntető képe/hangja van, sima bd lemezből azt hiszem ki lehet jelenti, hogy rengeteg van, jóval olcsóbban. Számomra az a minőség bőven, kielégítő, ha mégis kiadnak 4k-,ban valami számomra klasszikus filmet, akkor arra a PS5 megteszi.

(#12807) Quqesz válasza GeryFlash (#12805) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy ez az upscalling alapból úgy van beállítva, hogy a bd csak fhd jelet küld át 1080p-ig, a tv emeli 4k-ba(de átállítható ez, hogy mindég a bd konvertája fel). Persze a 4k eleve 4k minőségben megy át. Van xbox, de nem azon a tv-n nálam, így nem tudok mérvadót mondani ebben. Viszont:
-a tv sd/hd felkonvertálása gyatra minőség a bd-hez képest! Valamint a hang sokkal gyengébb szintén(bd coax, tv optikai).
Öcsém használja lejátszó helyett az xbox-ot, nincsen elragadtatva tőle. De lehet itt másnak más a tapasztalata vele...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#12808) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék 5.1 ügyében, hátha tudtok segíteni.

Nem rég cseréltem le a TV-met egy Sony X85J széeriára. Ennek a TV-nek van 4 HDMI portja (ebből 2 már 2.1-es HDMI - és abból az egyik ARC-ot is támogat).

Van egy régi Blu-Ray lejátszóm (Sony BDV-E2100), azzal kötöttem össze a TV ARC HDMI-jét. Így a TV-n, ha Netflixezem, vagy USB-n nézek valamit, az 5.1-ben kimegy.

Viszont, van még egy PS4 Prom, és egy laptopom is. A Laptopot és a PS-t is HDMI-vel kötöttem a TVhez, de ott a jel csak úgy jön ki, hogy a hangszórókból 2.1-en hallom a hangot - a hátsók nem szólalnak meg. A PS-nél aztán találtam optikai kábel lehetőséget, amit a TV-be vagy a Blu Rayba is bedughatok, mert mind a kettőn van (én a TV-t választottam, gondolom nem gond) - és így már a hátsók is szólnak. De a laptop még mindig nem 5.1

Hamarosan lecserélem a PS4-et egy PS5-re, és ahogy látom, azon nincs optikai audio opció, csak 1 HDMI-je van.

Így két kérdésem lenne:

1. A Laptop 5.1-es megszólaltatására van valami lehetőség szerintetek?

2. A PS5 5.1-es megszólaltatására szintén lehet-e lehetőség? Ez fontosabb lenne, mert itt nézném a 4K-s lemezeimet, mert a Blu-Ray lejászóm erre ugye nem képes.

Köszi a válaszokat előre is!

Norbi

(#12809) viera


viera
őstag

Kinéztem néhány 4K Blu-Ray lemezt amiből néhányat megvennék.Érdeklődnék,esetleg valakinek van e tapasztalata az alábbi néhány címmel,hogy milyen a minősége lemezen?

- Bad Boys 1-2
- AD Astra
- Utazók
- Blöff
- A Remény Rabjai

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#12810) belinho válasza viera (#12809) üzenetére


belinho
senior tag

A 4K Media szerint a Bad boys 1-2, Ad Astra, Utazók az valós 4K és HDR.

(#12811) ricsip válasza viera (#12809) üzenetére


ricsip
addikt

Remény rabjai UHD sima HDR10: [link]

többit is megtalálod bluray.com-on, 99%-ban helyesek az adatok.

-

(#12812) viera


viera
őstag

Köszönöm a segítséget :R

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#12813) BBéci válasza #24644864 (#12808) üzenetére


BBéci
titán

Remélem nem csak három topikbn (eddig ennyivel találkoztam) tetted fel ugyanazokat a kérdéseket, hanem még legalább hatban! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12814) koncsik válasza BBéci (#12813) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ne legyünk gonoszak, elég komplex kérdés - nekem legalábbis, mert nem értem egy részét:

"Érdeklődni szeretnék 5.1 ügyében, hátha tudtok segíteni." - oké, figyelek

Nem rég cseréltem le a TV-met egy Sony X85J szériára. Ennek a TV-nek van 4 HDMI portja (ebből 2 már 2.1-es HDMI - és abból az egyik ARC-ot is támogat).

Van egy régi Blu-Ray lejátszóm (Sony BDV-E2100), azzal kötöttem össze a TV ARC HDMI-jét. - Így a TV-n, ha Netflixezem, vagy USB-n nézek valamit, az 5.1-ben kimegy. - hová megy ki? a lejátszóra? Update: Bocs, közben rákerestem, ez házimozi cucc BD lejátszóval. Ok. Lehet, hogy érteni fogom :B megnéztem a hátsó fertály képét...

Egy AV erősítő + hangfalak vásárlása + régi cucc eladása, szerintem jobb lenne, mint ez a Sony, (BD lejátszás a PS5-tel megoldva) de nem ez volt a kérdés, bocsiii.
Szerintem a TV beállításaiban van a huncutság, az alábbiak alapján azt gondolom, hogy csak a HDMI3-on tudja az 5.1-et. Gondolom erre van kötve a házimozi. Hiába dugnánk ide a többi kütyüt, nem vinne előre.
Szerencsés esetben a TV tudná az 5.1 kimenetet optikán, akkor meg lenne oldva a dolog, de nem tudja sajnos.

TV user guide-ból (az online-nal nem jutottam sokra)
Audio:
In eARC (Enhanced Audio Return Channel) mode Refer to the online Help Guide for
details.
Except eARC mode 5.1 channel linear PCM: 32/44.1/48/ 88.2/96/176.4/192 kHz 16/20/24 bits, Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS eARC/ARC (Enhanced Audio Return Channel/Audio Return Channel) (HDMI IN 3 only)*6
In eARC mode Refer to the online Help Guide for details.
In ARC mode Two channel linear PCM: 48 kHz 16 bits, Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS
DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)
Digital optical jack (Two channel linear PCM: 48 kHz 16 bits, Dolby Audio, DTS)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12815) BBéci válasza koncsik (#12814) üzenetére


BBéci
titán

Ismereteim szerint csak a PCM sztereó, a többi megy 5.1-ben is, akâr ARC, akár optikai a jelátvitel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12816) koncsik válasza BBéci (#12815) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, lehet, nem világos számomra az elérhető info :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12817) Zanik


Zanik
addikt

Én amúgy mindig arra gyanakodtam, hogy ezek az okos TV-k, csak a TV-ben előállított audió jelet (kábelTV/USB/Stream) képesek HDMI ARC-on kiküldeni több csatornán, ha már egy külső forrásból (HDMI-n) viszel be a TV-be videó+audió jelet, akkor azt ARC-on már csak két csatornán képes "továbbküldeni". Lényegében nincs többcsatornás passtrough HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12818) ArGab válasza Zanik (#12817) üzenetére


ArGab
őstag

Van többcsatornás passthrough. Sony XF90 tévét használtam egy ideig úgy, hogy X700 4K lejátszó kimenete tévére volt kötve, tévéből pedig ARC-on ment vissza erősítőbe a hang. Persze csak és kizárólag DD és DTS bitstream tudott átmenni így többcsatornás hangként.

(#12819) Zanik válasza ArGab (#12818) üzenetére


Zanik
addikt

Oh, jó tudni. Akkor lehet csak TV-je válogatja.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12820) #62435328 válasza Zanik (#12819) üzenetére


#62435328
törölt tag

Sony XH90-en is minden formátum átmegy gond nélkül eARC-n.

(#12821) BBéci válasza Zanik (#12819) üzenetére


BBéci
titán

Igen, pontosan ez a helyzet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12822) Zanik válasza #62435328 (#12820) üzenetére


Zanik
addikt

Lehet akkor csak a koreaiak ilyen "korlátozóak". :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12823) #62435328 válasza Zanik (#12822) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem tudom, de a régi tv-m (Sony W8) sem engedte át a DTS-t, csak a Dolby 5.1-et.

A mostaninál szempont volt vásárlás elött, mivel 1.4 HDMI szabványos az erősítőm, így használom az ARC-t.
Nem mondom, hogy a legstabilabb dolog, de együtt lehet vele élni.
Igaz, csak PS5-re használom(játék), filmeket egy külön lejátszóról nézek, ami közvetlenül csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#12824) johnywalker válasza #62435328 (#12823) üzenetére


johnywalker
őstag

Dts chip "legalább" 20 centbe kerül.Emiatt már sok alsó és középkategóriás tv-be nem is raknak... :)

(#12825) BBéci válasza johnywalker (#12824) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a chipet kell megfizetni, hanem a jogdíjat is. Ettől függetlenül bosszantó és szánalmas, amit a tévégyártók művelnek.
Szerencsére a házimozisokat ez nem izgatja, hiszen az erősítőhöz csatlakozik a lejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12826) blakey válasza johnywalker (#12824) üzenetére


blakey
titán

Neked "20 cent", a gyártóknak meg több millió dollár, nem mindegy. Illetve ahol elhagyták a DTS-t ott minden kategóriában megtörtént, tehát pl. a 10 milliós TV-ben sincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12840) ricsip válasza Joshi (#12835) üzenetére


ricsip
addikt

BD-nél is van régió: A - Usa, B - Európa, C - Ázsia(+Ausztrália ha jól rémlik).

-

(#12844) Joshi


Joshi
titán

Látom pucolva lett a régiós téma. :DDD

Most hoztam el pick-pack pontról az Xpress-es rendelésemet. Úgy vagyok vele, hogy gyorsan beszerzem azokat a kedvenceket ami még kapható. :K

[ Szerkesztve ]

(#12845) Rollo Tomasi válasza Joshi (#12844) üzenetére


Rollo Tomasi
csendes újonc

Igen :)
Szörnyű dolog lenne, ha lehetne arról beszélgetni, hogy a pénzért megvásárolt, eredeti lemezeinket hogyan játszhatjuk le a szintén pénzért megvásárolt, saját lejátszónkon. Mindezt teljesen törvényes és a gyártó által biztosított módon (ugyanis a Panasonic módszerével függetlenítettem a Panasonic lejátszómat).
Az még talán érthető, hogy a kalmár stúdióknak ennyi agyuk van, de egészen meglepő, hogy a prohardver fórum moderátora is itt tart :(

[ Szerkesztve ]

(#12846) Joshi válasza Rollo Tomasi (#12845) üzenetére


Joshi
titán

Pl az Oppo 203-as lejátszómat hivatalosan vásároltam az Octogon Audiotól, és ott külön meg lehetett venni hozzá a CFW-t ami tudvalevő hogy Cinavia és régió mentesíti a lejátszót. :DDD Érdekes, hogy azzal semmilyen hatóság nem foglalkozott.

(#12847) koncsik válasza Rollo Tomasi (#12845) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Alapvetően az eladásra kinálás miatt kerültek törlésre az eredeti és kapcsolódó hozzászólások, ennek a helye a hardverapró - nem tagadom, hogy nekem is felkeltette a figyelmem, amit írtál. Nagyon rendes vagy, hogy felhívtad erre itt a figyelmet, hiszen itt vannak, akiket érdekelhet, de ennek "ravaszabb" kivitelezése, hogy az aláírásodba teszed, amit el akarsz adni egy hardveraprós linkkel. Ez a szabály, köszi a megértésed. :R
A régiómentesítés elég gyakran bele van kódolva gyárilag a készülékekbe, a Grundig DVD lejátszómat a saját távvezérlőjével lehetett függetleníteni :B
Elég gyakran van itt szó CFW-ről, mindenféléről, remélem megfelelően rugalmasan kezelve :)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12848) Rollo Tomasi válasza koncsik (#12847) üzenetére


Rollo Tomasi
csendes újonc

Egyrészt nem feltétlenül eladni szerettem volna, hanem segíteni, méghozzá azzal, hogy összeállunk (tehát megosztjuk a költségeket, miközben a távirányító megmarad) vagy továbbadom a távirányítót (veszteséggel, tehát nem üzletelési céllal).
Mindezt azért gondoltam jó ötletnek, mert én hetekig nyomoztam a megoldás után, így másnak már nem kellett volna.
Másrészt az összes többi hozzászólásban már senki nem akart eladni semmit, azok miért tűntek el? :)

(#12849) Rollo Tomasi válasza Joshi (#12846) üzenetére


Rollo Tomasi
csendes újonc

Mivel nem illegális a dolog, miért is tették volna? :)

(#12850) Joshi válasza Rollo Tomasi (#12849) üzenetére


Joshi
titán

A Cinavia egyértelműen egy másolásvédelem, a régiókód az talán a régiók kereskedőit védte hogy az EU-ban lakók ne rendeljenek máshonnan. Ha nem lenne illegális ezeket törölni, akkor nem is rakták volna bele. Szerencsére rájöttek, hogy a régiókód az többet árt mint használ, szóval az az UHD BD-nél már nincs is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.