Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) Zanik válasza jeni (#11350) üzenetére


Zanik
addikt

Te hol voltál az utóbbi években? Évek óta csak DVD-n jönnek ki itthon a Disney filmek.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11352) koncsik válasza Zanik (#11349) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Welcome to the club ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11353) jeni válasza Zanik (#11351) üzenetére


jeni
félisten

Vannak Disney filmek BD lemezen is.
A Media MARKT boltban is láttam itthon.

[ Szerkesztve ]

(#11354) BBéci válasza #98221312 (#11346) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

(#11347) Joshi
Avengerst illetően veled is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11355) koncsik válasza jeni (#11353) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha a SW: Solo-t is Disney-nek tekintjük, sajnos még az eredeti HD (angol) hangsávot se tették rá az itthon kiadott BD-re... :W

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11356) belinho válasza Zanik (#11349) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor én is hülye vagyok. Nekem jobban bejön ez a kézzel fogható dolog, meg hogy ott csücsül a polcon. Mondjuk igyekszem csak a jobbakat megvenni, meg ezt a 2-3K-s kategóriát.
4K UHD és Steelbook nem érdekel, csak a kék dobozos.
Barátnő meg a Netflixet nézi, van köztünk 10év az én javamra, mindig kérdezi mi jó ebben, magam sem tudom de valahogy más.

[ Szerkesztve ]

(#11357) Zanik válasza belinho (#11356) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem a VHS kimaradt, kb. 2004-ben kezdtem DVD-vel, aztán 2011-ben váltottam BD-re, 2018 óta már UHDBD/BD-t veszek vegyesen (DVD-t már nem veszek).
Viszont egyre rosszabbak a hazai viszonyok, és rengeteg film nem jelenik meg BD-n se. :W
Erre írtam, hogy lassan ha 1080p-ben vagy 4K-ban akarok filmet nézni, akkor a VOD/stream marad az egyetlen megoldás.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11358) BBéci válasza Zanik (#11357) üzenetére


BBéci
titán

Éppen ma futottam át egy cikket az Audio Visionban, azt írják, hogy jelentős tömegek fordulnak a stream felé, ami az optikai adathordozók lassú haldoklásával egyenlő. Pár év és csak maroknyi ember fog BD-t venni. Ahogy a CD-vel történt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11359) Joshi válasza BBéci (#11358) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem lesz BD kiadás akkor a minőség is a béka segge alatt lesz, mert a Stream minősége köszönőviszonyban sincs az eredeti BD-kel. A CD azért más, mert ott lett egy egész jó tömörítés, ráadásul méretben meg se közelíti a videók méretét.

(#11360) BBéci válasza Joshi (#11359) üzenetére


BBéci
titán

Arról szó sem esett, hogy egyáltalán nem lesz BD kiadás. Pont azért, amit leírtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11361) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

A Disney ha jól tudom a pro video-hoz tartozik magyarországon...
Kész téboly amit ezek művelnek!!! :(
A pro videó vezetőségében tudtommal még magyar származású ember sincs...van orosz van román stb...
Mi meg b.sszuk meg!!! :(((

[ Szerkesztve ]

(#11362) jeni válasza Rumcsaka (#11361) üzenetére


jeni
félisten

Provideo :Y :Y :Y :Y

Sz@ügy!

A Disney lemezeknek október óta nincs hazai forgalmazója; a stúdió jelenleg egyetlen magyar home video forgalmazóval sem áll szerződésben. Sajnos az esély megvan rá, hogy továbbra sem lesznek itthon Disney kiadványok, és a felvásárlás miatt még a Fox DVD-k/BD-k is eltűnhetnek a hazai piacról. (Ebben az esetben a külföldön beszerezhető lemezekre sem fog magyar szinkron/felirat kerülni.)

Bár bojkottálni lehetne az összes Disney termékeket!
Még a Blu-Ray lejátszókat is stornózni kellene. Magam ellen beszélek. ;]
A Sony-nak följön a feje emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#11363) koncsik válasza jeni (#11362) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kösz az infot, gyors megrendeltem co.uk.-ről. Aztán majd lesz nyilván magyar verziő a szokott helyeken... :W

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11364) robi-k válasza Rumcsaka (#11361) üzenetére


robi-k
őstag

Nem érdekli őket a hazai piac...
Utána meg sírnak, hogy az emberek nem vesznek lemezeket, hanem inkább a virágboltból szerzik be a filmeket.

(#11365) jeni válasza robi-k (#11364) üzenetére


jeni
félisten

+1
A hardver gyártókat is megtizedelik ezek a döntések.

[ Szerkesztve ]

(#11366) #98221312 válasza jeni (#11365) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az Oppo már nem is gyárt optikai meghajtót!

Egyéb iránt a közelmúltban fizettem elő Netflix-re, és teljesen megvagyok elégedve a minőségével.
A Netflixes sorozatok/filmek sok esetben túlmutatnak (számomra) a "nagy" Hollywoodi produkciókon.

Kényelmes, egyszerű, és ami a legfontosabb, olcsó!
Mindössze 3100ft-ért kínál tengernyi tartalmat, ami folyamatosan bővűl!

Eddig én is lemezpárti voltam, de kétség nem fér hozzá, hogy sem árban, sem kényelemben ezzel nem tud senki versenyezni.

(#11367) jeni válasza #98221312 (#11366) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung is kihátrált
Az a havi összeg elfogadható ha nem 1-2 éves filmeket tesznek be.
Több NAS eszközök lesznek majd ezáltal?
A Netflix reklám mentes? Felvehető?

(#11368) #98221312 válasza jeni (#11367) üzenetére


#98221312
törölt tag

Reklámmentes az biztos, illetve vannak egész friss megjelenések is, a többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni. :(

(#11369) sixpak válasza jeni (#11367) üzenetére


sixpak
nagyúr

Reklám nincs, a tartalmat letöltheted a készülékedre, 3990ft/hó, 4 készüléken egy időbe mehet a műsor, 10 eszköz regisztrálható, a 4K/hdr anyagok 15mb/s sebességgel jönnek, a hang általában DD+.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11370) BBéci válasza sixpak (#11369) üzenetére


BBéci
titán

mb=MB?
A 15 MB/s elfogadható a Full HD filmekhez, de csak fele az eredetinek. UHD HDR-hez nagyon kevés. A DD+ pedig - nekem - karcsú, ragaszkodom a veszteségmentesekhez.
Ezzel eldőlt, egy időre megint jegelem az előfizetést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11371) Joshi válasza BBéci (#11370) üzenetére


Joshi
titán

Még sokáig jegelheted, mert egy valamire való 4K HDR anyag simán belenyal a 100Mbps-be is. Kétlem hogy 5-10éven belül ez általános lesz. Habár Győrben is van már Gigabites internet, de a Stream szolgáltatónak óriási sávszélesség kellene, hogy mindenkinél mehessen a 100Mbps.

Arról nem beszélve, hogy a tévékben eleve csak 100-as Ethernet van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11372) BBéci válasza Joshi (#11371) üzenetére


BBéci
titán

Csak viszonyítani próbáltam, mert arról nem mesélt senki, milyen bitrátával jön a Full HD. Engem csak az érdekel, ameddig működik a jelenlegi tévém, sőt, utána is. Amennyiben elromlik és javíthatatlan lesz, akkor kénytelen leszek UHD-t venni helyette, de műsoranyagban akkor is maradni fogok a 720/1080p-nél. 4 méterről lehetetlen meglátni a négyszeres képpontszám előnyeit, ezt már próbáltam, amikor 3 hétig Panasonic OLED volt nálam. Ami fontos, 65 colos szóba sem jöhet, mert takarná az ablakokat, max. 55-ös fér el köztük, az is belóg pár centit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11373) Joshi válasza BBéci (#11372) üzenetére


Joshi
titán

Kicsit off, de azért belinkelem, remélem nem nehezményezi koncsik topikgazda. :B

Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#11374) Joshi válasza Joshi (#11373) üzenetére


Joshi
titán

Pont a fele, azaz nagyjából 7Mbps a Full HD. Ugye 3GB bitre lebontva az 25769803776 Bit amit elosztunk 3600-al (1h másodpercben).

Remélem jól számoltam. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11375) BBéci válasza Joshi (#11374) üzenetére


BBéci
titán

Az saccra DVD bitrátának felel meg, nem elviselhetetlenül kevés, a jobb minőségű 720p sorozataim olyanok. Ha bezár a virágbolt, ez válthatja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11376) koncsik válasza Joshi (#11373) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Engem is érdekel, nem baj, ha nem kell a Netflix topikot is listáznom :DDD

Az a szomorú helyzet, hogy már bármi, ami egy kicsit is érinti a témnkat érdekes lehet, mert a magyar BD (lemez, hivatalos kiadások) jövő reménytelennek tűnik... :O

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11377) Joshi válasza BBéci (#11375) üzenetére


Joshi
titán

Full HD felbontású tévén lehet hogy jó lehet a DVD minőség főleg plazmán. Sample and Hold kijelzőn ami ráadásul 4K már kevésbé. Persze a felkonvertálás minősége se mind1, talán egy Sony SoC megbirkózna vele. :U

ui.: Partz írta hogy Sonynak ősszel jön az X1 Ultimate SoC utódja, kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#11378) Joshi válasza BBéci (#11375) üzenetére


Joshi
titán

"a jobb minőségű 720p sorozataim olyanok."
Most tudatosult bennem hogy mit írtál. :Y A 720p bőven túlmutat a DVD minőségen hiszen a HD minőség alja.
Akkor számoljunk egy kicsit. A jobb minőségű 720p anyagok olyan 7-8GB méretűek szoktak lenni. Vegyünk egy normál filmet 2 óra hosszúságúra. Ha osztunk-szorzunk-összeadunk, akkor kijön nagyjából 6-7-8Mbps-es bitráta. Csak hogy ez AVC (h264) codekkel, ellenben a DVD MPEG2 codecjével ami ráadásul csak 576 felbontású. Szóval semmi köze a DVD minőséghez. A Netflix HD minősége egy átlagos 720p minőséget képvisel. A te plazmádon az akár még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11379) BBéci válasza Joshi (#11378) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látszik, félreérthetően fogalmaztam, hiba volt DVD minőséget írni.
DVD méretéhez, adattartalmához hasonlítottam a Netflix bitrátáját, persze csak saccolva.
Filmeket többnyire 1080p, sorozatokat 720p változatban nézem, de van ennek fordítottja is. Nézési távolságomból adódóan alig látszik különbség, de ha kedvem tartja, közelebb ülök.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11380) Joshi válasza BBéci (#11379) üzenetére


Joshi
titán

DVD minőséget írtál én arra reagáltam. Nem mellesleg 2020-ban már a 720p is több mint gáz.

(#11381) BBéci válasza Joshi (#11380) üzenetére


BBéci
titán

Áruld el, miért, mitől gáz? Még mindig a legkisebb (SD) felbontás a legnépszerűbb a virágboltokban. Azok, akik az UHD filmeket veszik/töltik, döntő többségben olyan messziről nézik a képmegjelenítőjüket, ami a Full HD-hoz is távoli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11382) Joshi válasza BBéci (#11381) üzenetére


Joshi
titán

Jaj ne már, ez hülyeség. Az hogy te egy öreg ember vagy és rossz a látásod még ne legyen referencia. ;]

(#11383) Aurig@ válasza Joshi (#11382) üzenetére


Aurig@
őstag

Én 40-es vagyok, de eszembe nem jutna 4k-s filmeket nézni. Tökéletes a látásom. A médialejátszó is simán vinné. A TV csak full HD, a gyerekeknek minden 720p-ben van meg, magamnak full HD.
Rengetegen használnak még DVD-t. Az is gond, hogy sokan megveszik a 4k-s TV-t és SD filmeket néznek rajta, utána meg azt hallani, hogy milyen a kép. Simán kellene még full HD tévéket is forgalmazni. Sajnos, ha a jelenlegi beszarik kénytelen leszek már 4k-sat venni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#11384) Zanik válasza Aurig@ (#11383) üzenetére


Zanik
addikt

A jobb 4K tv-ken nem a megnövelt felbontás a nagy truváj, hanem a HDR. Persze ehhez kell olyan panel ami képes jó HDR-re.

A BD ISO kivételével minden más rippelt formátumnál romlik valamelyest a képminőség. És igen, meg tudom mondani 3 méterről hogy a kép forrása épp lemezes UHD BD, lemezes BD vagy 1080p rip (Thor: Raganarok-kel próbáltam). Az UHD-nak egyértelműen élénkebbek a színei, és kevesebb a grain. A BD képe nekem amúgy filmszerűbb, de a színei fakóbbak. Az 1080p ripnek bár nagyon jó a képminősége, de a tömörítés jelei itt-ott észrevehetőek.
Hozzátenném hogy egy 720p-s anyag is sokszor bőven élvezhető akár 4K TV-n is. Sorozatok sokszor nekem is ilyen felbontásban vannak meg. 2160p rippet meg ritkán nézek, mert feleslegesen sok helyet foglalna (talán csak a Blue Planet II van meg úgy).

A Netflix stream sajnos jobb esetben alulról karcolja a lemezes BD képminőségét, a hang viszont egyértelműen elmaradt a lemezeken szereplő DTS-HD MA hanganyagok minőségétől.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11385) #98221312 válasza koncsik (#11376) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem a lemezeladások a béka feneke alatt vannak.
Ma már a legnagyobb audiofil-ek is letőltik innen onnan a HD MA hangot és csókolom.
Az átlag felhasználónak meg bőven sok a Netflix is!
Az Audio CD-k meg lassan retro kategória..

(#11386) jeni válasza #98221312 (#11385) üzenetére


jeni
félisten

Ezek szerint írhatom azt is,hogy az életem utolsó Blu-Ray lejátszója a Sony UBP-X800M2?
A CD lejátszó szerintem gyártásban marad továbbra is a lemezekkel együtt.
Ritkább az audio lemezek otthoni megírása ezért jó darabig boltokban kaphatóak lesznek a műsoros cd lemezek.

(#11387) belinho válasza jeni (#11386) üzenetére


belinho
senior tag

Külföldön szinte minden megjelenik Blu-ray-en, csak ugye azon nincs magyar hang és felirat.
Ha ez neked nem akadály, akkor nem kell temetni a játékost.
Én csak olyan korongot veszek, amin legalább van magyar felirat.
Sajnos egyre több film lesz, amin nem lesz magyar hang és felirat.

(#11388) #98221312 válasza jeni (#11386) üzenetére


#98221312
törölt tag

Természetesen nem azt mondom, hogy el fog tünni, de tény, hogy nem az lesz a prioritás.

(#11389) #98221312 válasza belinho (#11387) üzenetére


#98221312
törölt tag

Magyar vonatkozás nélkül semmit nem ér egy kiadvány..

(#11390) jeni válasza #98221312 (#11389) üzenetére


jeni
félisten

Disney céget érdekli ez?
Bezzeg elvárja,hogy mind halandók vegyük igénybe a szolgáltatásait.
A főmufi (tudtommal egy női vezető van az élen) azt mondaná magában,hogy a magyarok tanulják meg anyanyelvi szinten az angolt és a magyarnyelv meg maradjon a falak közt.

(#11391) belinho válasza jeni (#11390) üzenetére


belinho
senior tag

Engedné a Disney hogy megjelenjen a kiadvány magyarul, viszont olyan magas jogdíjakat kér a lemez után, hogy itthon senki nem meri bevállalni a forgalmazást.
Ha meg beleépítik az árba, akkor meg olyan drága lesz, hogy senki nem fogja megvenni.
Csökkenteni kéne az eredeti lemezek ÁFA tartalmát 27%-ről 5%-ra, mint a könyvek esetében, az szerintem jótékony hatással lenne az eladásokra.
Mondjuk ha miniszterelnökünk nem foci, hanem filmrajongó lenne, talán valamelyik forgalmazó ki tudná lobbizni ezt.

(#11392) BBéci válasza Zanik (#11384) üzenetére


BBéci
titán

"nem a megnövelt felbontás a nagy truváj, hanem a HDR"
Sokak számára az lehet, mások azt is totál feleslegesnek tartják. Sötét szobában tévézéshez még a 100 cd/m2 is sok, az én készülékem 80-ra van kalibrálva. A HDR-esek ennek sokszorosával dobálóznak és vakítanak. Nem akarok napsütéssel vetekedő fényforrást bámulni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11393) jeni válasza jeni (#11390) üzenetére


jeni
félisten

Egyértelmű.
Valahogy azért mégis kéne írni ez ügyben az illetékes elvtársnak,hogy mire is számítson a filmkedvelő polgár a közel jövőben?

Ha a Vajna András élne még akkor biztosan tenne valamit ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#11394) Zanik válasza BBéci (#11392) üzenetére


Zanik
addikt

A magas (>400) cd/m2 max pillanatokra van a képen, és nem az egész képernyő fényereje sugárzik azon az értéken, hanem csak az az adott képrészlet, ami a legfényesebb a megjelenítendő képkockán. Pont ezért elengedhetetlen a jó local dimming (sima LED-LCD), vagy a magas kontrasztarány (OLED).

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11395) BBéci válasza Zanik (#11394) üzenetére


BBéci
titán

Volt nálam UHD/HDR Panasonic OLED és Samsung LCD, nem kell bemutatni. Az a véleményem, amit leírtam. Ettől függetlenül mindenki azt néz amit akar és úgy nézi, ahogy akarja. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11396) Joshi válasza BBéci (#11395) üzenetére


Joshi
titán

Azért a Blue Planet II és a Planet Earth II nagyon ott van 4K HDR-ben, valahol itt van létjogosultsága a magasabb szín és dinamikatartománynak. Mondjuk 3m-ről egy 77"-os OLED-en pazar lehet a látvány.

(#11397) BBéci válasza Joshi (#11396) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, hogy pazar, sajnos nincs időm olyasmit is nézni, egy sorozat epizód jobban leköt, most éppen a Homeland van soron. Előtte The Blacklist, Bosch és hasonlók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11398) Zanik válasza BBéci (#11395) üzenetére


Zanik
addikt

“ Sötét szobában tévézéshez még a 100 cd/m2 is sok“ - én erre írtam, hogy ha pár másodpercig a kijelző 5-10%-án a fénysűrűség 400 nit fölé is megy, az még nem a világvége.
Természetesen mindenki olyan kijelzőn és azt néz, amit akar.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#11399) BBéci válasza Zanik (#11398) üzenetére


BBéci
titán

Megnéztem a Life of Pi néhány jelenetét, majdnem kiégett a retinám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11400) Joshi válasza BBéci (#11397) üzenetére


Joshi
titán

Sorozatot én nem nézek, emelem kalapom aki végig tud nézni sorozatokat. Az eddigi rekordom a The Walking Dead amiből megnéztem az első négy évadot, elvesztegetett idő volt. Az utolsó ilyen kísérletem az HBO Origin sorozata volt, ott már csak az első öt epizódig jutottam. :DDD Az a bajom a sorozatokkal, hogy nyújtják mint a rétestésztát, amúgy meg nincs érdemi előrelépés. Egy sorozat évadjának velős tartalmát le lehetne vetíteni 2-3 órában. Itt is látszik hogy nem vagyunk egyformák.

(#11399) BBéci Pedig a plazma fényereje a béka segge alatt van. Mondom hogy romlik a szemed, ez már az öregedés jelei. ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.