Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) WonderCSabo válasza fatal` (#9698) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja igen, azt nem mondtam, hogy a szabály helyesen is van betartva. :)

(#9702) syler


syler
aktív tag

De aki egy évad pack-nél sample miatt nem tud vissza tölteni az meg is érdemli. Miért zavar annyi embert a sample? Soha nem fogom megérteni:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9703) WonderCSabo válasza syler (#9702) üzenetére


WonderCSabo
félisten

LOL. Mi a szarért töltsük le a samplet, ha nem érdekel?

(#9704) fatal` válasza syler (#9702) üzenetére


fatal`
titán

Nem a sampleről beszélek, hanem pl. évközben leszedtem már 18 részt a 22 részes évadból. Évvégén azonban az egyesével feltöltött részeket nem egy sorozatnál törölték és felkerült a teljes évad pack. Most a hátralévő 4 rész miatt szedjem le megint az egészet, hogy lehessen seedelni? Baromság...

(#9705) syler válasza fatal` (#9704) üzenetére


syler
aktív tag

Mivel mag-on globális arány van, így ez annyira nem érdekes. Nem osztod vissza azt a 4 részt na bumm. Én is így jártam fringe-vel egyébként, letöltöttem, hagytam a kliensben majd kivettem ennyi. Arányom jó, ha meg javitani akarok az arányomon akkor leszedek mindent ami a feltöltésben van és kész. Nem egy nagyon vészes dolog ez, bár szerintem is hülyeség:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9706) fatal` válasza syler (#9705) üzenetére


fatal`
titán

Éppen ezért írtam, hogy szerencsére nincsenek visszaosztási problémáim. :) Viszont az adatforgalmat egyértelműen lassítja, így új, kapós cuccokat sokszor máshonnan töltök inkább, ahonnan leechertől is jön.

(#9707) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Linuxban a kezdők közé tartozom, úgyhogy hozzátok fordulnék segítségért. Van egy debiant futtató gépem. Erre szeretnék egy torrent klienst, ami távolról könnyen elérhető egy internetes felületen.(Webui?) A debianom természetesen parancsoros módban fut mindenféle felhasználói felület nélkül. Eddig egyedül a torrentfluxot sikerült működésre bírni, de aztán az valahogy meghalt, és amúgy sem volt stabil, na meg már nem is fejlesztik. Szóval ha valaki tudna nekem segíteni akár egy átfogó írást linkelni, vagy akár saját segítséggel segíteni, annak megköszönöm.

üdv: mraco

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#9708) fatal` válasza Snowy_owl (#9707) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, hogy mennyit tud, nem használok parancssoros torrent klienst, de nézd meg az rTorrentet esetleg. Topicja is van itt a PH-n. :)

(#9709) zoo8800 válasza fatal` (#9700) üzenetére


zoo8800
veterán

Mostanában már nem annyira létkérdés a titkosítás eröltetése.

rip and tear, until it is done

(#9710) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mint vér upc-s, ezzel vitatkoznék:D Vanna olyan időszakok – évente 1-2x pár napra – amikor halál van de olyan szinten, hogy 5000 seeder, 1 leecher (én) és a letöltés 2 KB/s. Upload 0.7 KB/s. Az igaz hogy jóvilág van most, de vannak viharos napok.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9711) rt06 válasza Snowy_owl (#9707) üzenetére


rt06
veterán

a flux egy halom fos, instabil es (indokolatlanul) rendkivul eroforrasigenyes

en is az rTorrent-et tudom ajanlani, mint irta hunfatal van neki topic-ja is itt a ph-n
webui is van hozza, tobb is, szoval lehet valogatni (nehany fel van sorolva a felti topic elso post-jaban), mitobb, van egy magyar fejlesztesu is, az rTWi

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9712) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok. Van egy olyan problémám, hogy Windows 7 (ultimate, enterprise, professional (kiprobaltam mindhárom verziót)) alatt mindig lefagy a gépem, ha utorrentet futtatok a háttérben. Ugyanezen a gépen XP alatt nem volt ilyen gondom. Az az érdekes az egészben, hogy ismerősöknek is telepítettem a fentebb említett op rendszereket, de nekik nem fagy a gépük, ha megy az utorrent. Ez hardver hiba lehet? Vagy egyszerűen valami beállítás van a win7 alatt amitől befagy az egész? (szó szerint lefagy a gép, ami éppen futó alkalmazás van az ráfagy a gépre és kész)

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#9713) rt06 válasza Tepsifüles (#9712) üzenetére


rt06
veterán

igen, valoszinu a hardverhiba
javaslok egy lemez es egy memoriallenorzest

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9714) bAtt001


bAtt001
addikt

felraktam a utorrent 3 ha jól tudom még beta verzióját és azonkívül hogy megint újult a felület észrevettem egyéb újdonságot is. a legrosszabb dolog az az hogy míg a stabil kettes verzióval max 40 fokig melegedett a winchester a laptopomban addig az új változat ugyanolyan körülmények között már 42 fokig melegszik és ez eléggé idegesítő dolog és mellesleg nem is egészséges. remélem javítanak ezen valamit mert ez így nem frankó...

(#9715) McClane válasza bAtt001 (#9714) üzenetére


McClane
aktív tag

Ezzel nem kell foglalkozni a 42 fok még bőven rendben van.

(#9716) napocska2 válasza bAtt001 (#9714) üzenetére


napocska2
senior tag

Én is pont ugyanígy jártam vele! Csak nálam a noti igen rövid idő alatt eléri a 49 fokot és ezt a hőmérsékletet már rossz néven veszem. Ráadásul süti is a bal tenyerem, ha éppen írok valamit. :D
Ilyenkor aztán kénytelen vagyok teljesen kikapcsolni az utorrentet, mert az sem segít, hogy már csak 4-et engedek egyszerre visszatölteni 150 KB-tal. Negyedóra pihenő, aztán lehet folytatni a következő riasztásig. Majdcsak eljön már a tél. :DDD

(#9717) bAtt001 válasza McClane (#9715) üzenetére


bAtt001
addikt

rendben lenne ha nem zavarna gépelés közben az átmelegedett burkolat mint azt már előttem is említették. csak azon csodálkoztam hogy valami bibi lehet a szoftverben hogy így hajtva a winchestert és ezt nem javítják ki :U

(#9718) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nem tudjátok mi van az aszfalttal? 2 napja nem jöt be az oldal, tracker se megy, asva.infon semmi hír.

(#9719) fatal` válasza whitezo88 (#9718) üzenetére


fatal`
titán

Írták, hogy ez lesz és menjenek ki a felhasználók inkább a szabadba. :)

(#9720) whitezo88 válasza fatal` (#9719) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a kettő nem összeegyezhetetlen... nem a BH miatt ültem a szobában :)

(#9721) fatal` válasza whitezo88 (#9720) üzenetére


fatal`
titán

Nyílvánvalóan poénnak szánták a hírt. :D A lényeg az, hogy egy ideig ez lesz, hogy néha eltűnik az oldal (úgylátszik hosszabb időre is), nem kell pánikolni ennyi a lényeg. :)

(#9722) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Új modemem van, váltottam 50/5 megabites netre, viszont minden torrentem bepirosodott.

http://c.*******.cc:2710/2d64d2336************b90f56e09fb2a/announce Nem hozható létre kapcsolat, mert a célszámítógép már visszautasította a kapcsolatot. 39s

Bepipáltam a profilomban, hogy új passkey, letöltöttem újra a torrentet de semmi. Ugyanúgy ez a hiba. Mi a teendő?? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9723) rt06 válasza daninet (#9722) üzenetére


rt06
veterán

c.*******.cc cimre mukodik a nevfeloldas (nslookup c.*******.cc)?
ping-re valaszol a c.*******.cc (ping c.*******.cc)?
a 2710-es portot elered (telnet c.*******.cc 2710)?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9724) daninet válasza rt06 (#9723) üzenetére


daninet
veterán

Telnet kis guglizással meglett, telepíteni kellett csak villog a kurzor semmi más

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9725) rt06 válasza daninet (#9724) üzenetére


rt06
veterán

egy pillanatr felvillan, hogy connected to c.*******.cc, majd ures kep, s villogo kurzor?
illetve mikor nyomsz egy ctrl+c billentyukombot, akkor az alabbit latod:
HTTP/1.1 200
Server: Cheetah 1.0
Content-Type: text/plain
Connection: close

d14:failure reason20:GET string too shorte

Connection to host lost.

amennyiben igen, ugy a trackert elered, a klienseddel lesz valami baj

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9726) daninet válasza rt06 (#9725) üzenetére


daninet
veterán

Egy óra kellett, hogy kifrissüljön valami a trackernél, most jó :R
köszönöm a segítséget :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9727) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hmm, most fedeztem fel a uTorrent állomány áttelepítés opcióját. Hogy eddig ezt nem vettem észre.

(#9728) fatal` válasza WonderCSabo (#9727) üzenetére


fatal`
titán

Hm, van benne ilyen?

Én mindig kézzel másolom az AppDatában a mappáját. Az a biztos. :D

(#9729) WonderCSabo válasza fatal` (#9728) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem erre gondolok. Az aktuális torrentben az állományok fülön jobb gomb -> áttelepítés. Ezzel egy torrentben az összes állomány össze vissza bhova helyezhető! Pl. ha Neked meg van egy évad, de nem külön mappákban, akkor nem kell mappákba raknod őket, ahogy a torrentben van, hanem elég áttelepíteni egy mappába az összeset az uTorrentben.

(#9730) fatal` válasza WonderCSabo (#9729) üzenetére


fatal`
titán

Jah, félreértettem. :)

Ez sem rossz, bár ez is megoldható másolással és a letöltési hely újra megadásával. De mindenképpen hasznos feature.

(#9731) WonderCSabo válasza fatal` (#9730) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, de ezesetben ha pl. 2 fajta torrented van azonos állományokra (pl. külön track-erekről), akkor dupla annyi helyet foglal ugyanaz a cucc... Ezért én először soft linkekkel szívoztam, aztán véletlenül ráleltem erre.

[ Szerkesztve ]

(#9732) Sanya válasza daninet (#9724) üzenetére


Sanya
nagyúr

minek törölted ki, hogy mit pingeltél, mikor 2 sorral alatta pontosan ott van :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9733) ArchElf válasza Sanya (#9732) üzenetére


ArchElf
addikt

Meg az IP is :DDD

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9734) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Ha egy file-t töltök fel torrenten, és a hozzám kapcsolódó peer már biztosan letöltötte jelentős hányadát a teljes fájlnak, akkor hogy eleht az hogy az uTorrent/peerlista nézetben még mindig csak 0%-ot látok a felhasználónál?

DHT-n keresztül jött

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#9735) rt06 válasza CsendesMark (#9734) üzenetére


rt06
veterán

1: csak a mar ellenorzott adatot szamolja a peer-hez, igy ha nagy a szeletmeret es ossze-vissza toltoget, akkor siman lehet, hogy nem latod egy darabig
2: szar a peer-ekre vonatkozo kijelzes (foleg ami a sebesseguket illeti)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9736) CsendesMark válasza rt06 (#9735) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

4 megás szeletekből áll a torrent és 28GB az egész
kb olyan 50%ka lehet meg neki

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#9737) rt06 válasza CsendesMark (#9736) üzenetére


rt06
veterán

akkor marad a masodik lehetoseg

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9738) CsendesMark válasza rt06 (#9737) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

kössz!

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#9739) bAtt001


bAtt001
addikt

ha valakit érdekelne kijött a legújabb stabil utorrent. ezt használom kb egy hete még mióta béta volt. a kicsit nagyobb fokú melegedésen kívűl nem tapasztaltam változást. persze az új felületet kicsit szokni kell az elején.

(#9740) fatal` válasza bAtt001 (#9739) üzenetére


fatal`
titán

Köszi az infot. :)

(#9741) syler válasza F34R (#9679) üzenetére


syler
aktív tag

Nem gondoltam azért, hogy ennyire szükséged volt TL-re:) Mióta megkaptad be sem léptél :DD

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9742) WonderCSabo válasza bAtt001 (#9739) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A trackerek engedélyezték vajon már?

(#9743) syler válasza WonderCSabo (#9742) üzenetére


syler
aktív tag

Biztos van olyan amelyik már igen:)

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#9744) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Mostanában meghülyült a az utorrentem. Amikor elindítok egy letöltést, akkor egy idő után kiírja hogy Lemez megtelt 100% és csökken a sebességem szinte nullára. Pedig a HDD-n még van több mint 30GB hely. Eset feltettem a legújabb utorrentet a 3.0-t. Itt is ugyanaz a helyzet. Van 2 GB RAM a gépben és szinte felhasználja az egészet ha meg a torrent. Ezt se tudom mitől lehet. Gépem az adataimnál és WIN7 home basic van.
Valakinek valami ötlet hogy mi lehet a baj?

#9745:Hogy érted?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9745) WonderCSabo válasza gyuromoj (#9744) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs lefoglalva az a szabad hely vmi másra?

(#9746) rt06 válasza gyuromoj (#9744) üzenetére


rt06
veterán

szar a forditas, nem a lemez, hanem a cache telt meg, mivel gyorsabban toltes lesz, mint ahogyan azt a lemeze(i)d ki tudnak irni
ennek kovetkezmenye a sebessegcsokkenes is, mivel ha a kliens kiirni nem tudja az adatot, a cache meg teli, akkor inkabb le sem tolti (ugysem tudna mit kezdeni vele)

megoldasi lehetosegek:
- cache meret novelese
- kulon lemezre toltes (olyanra, ami masra nincs hasznalva abban az idoszakban)
- letoltesi sebesseg korlatozasa
- jelenseg figyelmen kivul hagyasa (idovel megoldodik magatol)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9747) gyuromoj válasza rt06 (#9746) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor ezért zabálja fel a RAM-ot is a gép?
Ha 1800-ra állítom a cache akkor megy a töltés.
Múlthéten még minden rendben volt, nem értem miért jött ez elő ilyen hirtelen.
Ha lefuttatnék egy töredezettségmentesítést az mennyire javítana a dolgon?
Egyszerre töltök külső és belső lemezre általában.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9748) fatal` válasza gyuromoj (#9747) üzenetére


fatal`
titán

"Ha lefuttatnék egy töredezettségmentesítést az mennyire javítana a dolgon?"

Semennyire.

(#9749) rt06 válasza fatal` (#9748) üzenetére


rt06
veterán

ez igy nem teljesen igaz
amennyiben toredezett volt a lemezen a szabad hely, annak egybefuggove tetele segithet, mert ugyan tovabbra is random io-rol van szo, viszont kisebb terulet felett kell a fejet rangatni, ami sokat tud javitani a lemez terheltsegen/sebessegen

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9750) fatal` válasza rt06 (#9749) üzenetére


fatal`
titán

Jó ez igaz, de azért nem hiszem, hogy amennyiről szó van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.