Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) #95590400 válasza Cs1csó (#22481) üzenetére


#95590400
törölt tag

nem kell hozzá semmilyen extra net. max egy home server, de szerintem már egy mai jobb rúterrel is meg lehet oldani...
nekem kb. 250-300 torrentem van (igaz szerintem 2 tera biztos van méretre összesen), ráadásul napközben 2 megabitre van korlátozva az összesen 5 megabites feltöltés, és vagy 5-6 oldalt érint, nem csak a magot.
mégis évek óta benne vagyok az első 3000-ben.

[ Szerkesztve ]

(#22502) Cs1csó válasza #95590400 (#22501) üzenetére


Cs1csó
félisten

A kimaxolt feltételeket a nagyobb hatékonyság miatt írtam, ahogy veszel vissza ezekből az értékekből annál nehezebb tartani a szintet.

(#22503) Molyzsa válasza esikl012 (#21929) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hali!

Ez a téma engem is érdekelne, mert jelenleg is ezzel küzdök..
"az Utorrent nagy ablakban indul el"

..o.O..

(#22504) havri1 válasza Molyzsa (#22503) üzenetére


havri1
félisten

Win7-en is csinálja. Nálam akkor, ha úgy állítom le a gépet, hogy ott van ablakban a kliens, de gyanítom nem zárja be szabályosan, majd ezt tárolja.
Ilyenkor, ha jól emlékszem, a folyamatban lévőket ellenőrzi is.

[ Szerkesztve ]

havri

(#22505) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Nincs valami 1 oldalas leírás olyanoknak, akik csak ki akarják próbálni a bányászást VGA-val, de nem akarnak túlságosan belemélyedni a részletekbe?
Valami "ide regelj be, ezt töltsd le és már indíthatod is" dologra gondoltam.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22506) havri1 válasza rasotamas (#22505) üzenetére


havri1
félisten

Mindezt torrent topicban?

havri

(#22507) Cs1csó válasza rasotamas (#22505) üzenetére


Cs1csó
félisten

Google a barátod, beírod (például): bitcoin bányászat kezdőknek (van találat bőven kipróbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#22508) woodworm válasza rasotamas (#22505) üzenetére


woodworm
veterán

Megkeresed az utorrent megfelelő verzióját és menni fog torrentezés mellett is. :DDD

(#22509) rasotamas válasza havri1 (#22506) üzenetére


rasotamas
veterán

Fú, bocs, összekevertem a topikokat, bit-bit.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22510) rasotamas válasza rasotamas (#22498) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagyon nem vagyok boldog az eredményekkel. Sorrendbe rendezett fájlok, mind kihagy-ra állítva. Kiejlölöm az első 5-öt, beállítom, hogy a fájl sorrend szerint. Az eredmény, hogy letöltötte az elsőt és az utolsót szinte párhuzamosan, az elsőt picivel hamarabb, utána az utolsó előttit, stb, ethát aszerint, hogy hanyadik szelet. De én a kijelölt részt úgy szeretném hogy fentről lefelé prioritással.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22511) woodworm válasza rasotamas (#22510) üzenetére


woodworm
veterán

Leírtam a megoldást, teljesen jól működik. Nem neked kellene állítgatni a prioritást, megteszi a program letöltés közben. Tehát azt állítsd be, amit az előzőleg ajánlottam, a grafikus felületen ne próbáld felülírni. Sorozatrészekből tölt egyszerre többet is, de sorrendben.

(#22512) rasotamas válasza woodworm (#22511) üzenetére


rasotamas
veterán

Pontosan az a baj, hogy a szelet sorszám alapján tölti, ami nem egyezik az epizódok sorrendjével:

A 11.rész után nézd, most vettem le róluk a kihagyást, és egyből elkezdte tölteni azt, amelyik 0-ás szelettel kezdődik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22513) woodworm válasza rasotamas (#22512) üzenetére


woodworm
veterán

Mert utólagosan módosítottál rajta, nem kell kihagyásra állítani semmit! Hozzáadod és kész!

(Melyik sorozat?)

(#22514) rasotamas válasza woodworm (#22513) üzenetére


rasotamas
veterán

Mert nem volt helyem, így csak az első 10 részt töltöttem először.

Született feleségek :)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#22515) woodworm válasza rasotamas (#22514) üzenetére


woodworm
veterán

A beencode editor szerint is így van a sorrend, nem sokat tudsz tenni ellene.

(#22516) sphe


sphe
senior tag

Szeretnék segítséget kérni.

Jogtiszta Win7 Professional alatt yTorrent 3.5.1 klienst használok és amikor fut a program, a böngészés az borzasztó lassú, percek alatt töltődik be egy weboldal, az ftp kapcsolatok is belassulnak.

Azt gondolná az ember, hogy a gépem lassul be vagy az internet szolgáltatóm a gond, de a net-mentes programok gyorsan futnak, valamint torrent mellett más mobil eszközökkel gyorsan megy a böngészés, tehát nem a sávszélességgel van a gond. Csak "házon belül" nem hasít a net torrent mellet :F .

Találkoztatok már ilyen problémával, tudtok segíteni? :R

[ Szerkesztve ]

(#22517) woodworm válasza sphe (#22516) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen kliens az a yTorrent?

(#22518) Rimuru válasza woodworm (#22517) üzenetére


Rimuru
veterán

Biztos neki jobban hasonlit a μ karakter az y-hoz, masoknak pedig az u-hoz. ;]

Vigyázat, csalok!

(#22519) Glaz-dozfhut


Glaz-dozfhut
őstag

Alt+0181= µ

- Glaz-doz-fhut -

(#22520) sphe válasza Rimuru (#22518) üzenetére


sphe
senior tag

Köszi ezt jól megkaptam. :D

Okosabbak vagytok és jobban tudtok torrent kliens nevet írni, mint én. :)

(#22521) odrif


odrif
MODERÁTOR

Ha szeretnék feltölteni egy anyagot és a NAS-ról seed-elni akkor erre a transmission remote gui nem alkalmas?
Valami más programot kell hozzá használni?
pl. transmission-daemon?

20 éve a Prohardveren

(#22522) enginev3.0 válasza odrif (#22521) üzenetére


enginev3.0
félisten

A daemon az egy folyamat, maga a transmission folyamat, a gui pedig amivel a daemont irányíthatod grafikus felülettel

Alkalmas erre a remote gui

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22523) odrif válasza enginev3.0 (#22522) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

hol található a gui-ban a torrent készítése?

20 éve a Prohardveren

(#22524) #95590400 válasza sphe (#22516) üzenetére


#95590400
törölt tag

házon belüli QoS csomagütemező lehetne a megoldás... ha normálisan működne a win-en. de nem fog.
inkább csak tegyél be valamekkora korlátot a géped utorrentjének le és feltöltési sebességére.
a többi eszközre a hálózati eszközöd priorizál.

[ Szerkesztve ]

(#22525) Intruder2k5 válasza odrif (#22523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tippem szerint sehol. #578-as sorszám alatt jelenleg is nyitott a ticket a Transmission GUI projekt oldalán.

(#22526) TeeJay válasza sphe (#22516) üzenetére


TeeJay
félisten

kukába vele és tedd fel a 2.2.1-et
meglátod máris jó lesz a dolog
uTP-t meg kapcsold ki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#22527) DoItYourself válasza sphe (#22516) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha be van kapcsolva a routeredben az upnp, akkor kapcsold ki. Nekem az csinált ilyet, igaz transmission-el töltöttem, nem ytorrent-el. :D

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#22528) odrif válasza Intruder2k5 (#22525) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi.
Esetleg tudsz ajánlani valamit helyette/mellette?

20 éve a Prohardveren

(#22529) havri1


havri1
félisten

Újabb korlátot vettem észre.
A letöltős gépbe van egy RAID0 tömb, és 2 db különálló , plusz a rendszer SSD-n.
3 RSS van beállítva, mind a 3 külön egységre tölt.
Jelen pillanatban ha nincs letöltés (2 -re van korlátozva, de 1-el is ugyanez a helyzet), megy minden up maxon (~22MB/s).
Bejön egy RSS mondjuk UHD-ból az egyik sima HDD-re, azt elkezdi 20-25MB/s-el szedni, de párhiuzamosan megakadnak a feltöltések (RAID0-ról is) pár kB-ra. Amint vége a letöltésnek, megindul újra.
Mi akasztja meg?
Miért nem tud egy független tömbről seedelni?

havri

(#22530) Intruder2k5 válasza odrif (#22528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom sajnos, nem vagyok nagy Transmission felhasználó (uTorrent-et és rTorrent-et használok), talán még a Transmission Remote DotNet amit érdemes megnézni, bár ezt már jó néhány éve nem fejlesztik, azért nem volt rossz.

Amúgy az alap webui nem tudja? Vagy esetleg van még a Transmission Web Control, ami ugyancsak nem rossz, tud magyarul, és van mobilos felülete is. Bár azt, hogy lehet-e torrentet létrehozni vele, sajnos nem tudom.

(#22531) enginev3.0 válasza havri1 (#22529) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez nálam is így van, erről beszélek hónapok óta :P

Tegnap este meg szombat este is amikor 150 torrent köré kúszik az aktív torrentek száma akkor 10-20MB/sra esik vissza a sebesség, hiába az 500GB SSD, azon is lassú a HDD torrentekkel együtt

Szerencsére napközben visszahozza a lemaradást, de elég zavaró dolog

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22532) enginev3.0 válasza odrif (#22528) üzenetére


enginev3.0
félisten

Maketorrent, ha megvan osztva a gepeddel a torrentes mappa akkor azzal tudsz torrentet csinálni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22533) havri1 válasza enginev3.0 (#22531) üzenetére


havri1
félisten

De nálam csak akkor "áll le" a feltöltés, amikor van aktív letöltés, viszont itt is csak abban az esetben, ha nem a raid-re szedek. Ugyanis ha raidre jön le cucc, mellette van feltöltés is szépen.
Én arra tippelek, hogy hiába külön hdd, külön csatorna, az alaplap egyszerre nem tud práhuzamosan 2 fele "figyelni". Viszont a raid van annyira gyors, hogy egyszerre kiszolgálja a fel és letöltést is. Gondolom az SSD is képes erre, ha csak arra vannak nyitva torrentek.

havri

(#22534) havri1 válasza havri1 (#22533) üzenetére


havri1
félisten

Legközelebb ha a gépnél leszek, megpróbálom átkötni másik vezérlőre az egyik HDD-t (Tehát az SSD mellé), mert 2 vezérlő van a lapon. Jelenleg egyik az SSD-t AHCI-ban használja, másik ugye RAID, és ezen vannak a + HDD-k is. Lehet ez okozza.

havri

(#22535) enginev3.0 válasza havri1 (#22534) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hmmm
Nekem van benne sata kártya és 4 alaplapi sata csati, majd megnézem hogy van most bekötve és én is variálok rajta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22536) #95590400 válasza havri1 (#22529) üzenetére


#95590400
törölt tag

úgy tudom, a win alap i/o kezelése alapból is kalap kaki. de ezt a linuxos rossznyelvek beszélik :DDD

(#22537) havri1 válasza #95590400 (#22536) üzenetére


havri1
félisten

Na, ezzel utat nyitottál egy újabb fél év informatikai szopásnak, tanulhatok liuxot :DDD

havri

(#22538) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nemrég kötötték be hozzánk a Gigabites DIGI netet. Eddig nagyjából ment a feltöltés rendesen, viszont amióta újraraktam a Windowst, azóta nem igazán stimmel (360 Total Security + MBAM párost használtam, most Kaspersky free van fenn, ha ez bármit is számít, qbt a kivételek között van). Port nyitva van, szerintetek mi lehet a probléma? qBitorrentet használok, ehhez esetleg tudnátok beállításokat ajánlani? DHT, PeX, LPD ki van kapcsolva, valahol azt olvastam, hogy ezeknek semmi haszna zárt trackereknél. Titkosításnál pl melyik lenne a legjobb választás? Kapcsolati korlátoknál, és a torrent ütemezésnél az alap beállítások vannak, de gondolom itt is érdemes állítgatni, csak kérdés, hogy mire :). Speciális beállításoknál van valami amit érdemes átírni? Amúgy azt tudja valaki, hogy a port forward, és a port trigger között mi a különbség? Torrentezésnél a port forward számít, nem? Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#22539) enginev3.0 válasza Ronam (#22538) üzenetére


enginev3.0
félisten

Digi net esetén az első gondot ott kell megoldani hogy felhívod őket és kéred hogy ne legyen NAT-olt iP címed, mert valószínűleg az, ellenőrizd le és ha az akkor hívd fel őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22540) havri1 válasza Ronam (#22538) üzenetére


havri1
félisten

Ahogy engine mondja.
Lépj be a routerbe, és nézd meg a wan ip-d, majd lesd meg online is, pl speedtesten. Ha egyezik a 2 ip, más lesz a baj. Ha különböző, akkor NAT.

havri

(#22541) Ronam válasza enginev3.0 (#22539) üzenetére


Ronam
addikt

Ezzel szerintem nincs gáz. Mielőtt újraraktam volna a Windows-t, volt hogy 20-22 MB-tal ment a feltöltés, szóval akkor még ment rendesen. Windows-ban gondolom nem kell semmit külön állítani, mert telepítés után hozzáadja a WD kivételekhez. Próbáltam most egy másik porttal, de ezzel sem az igazi. 50000 feletti portot használok.

(#22542) havri1 válasza Ronam (#22541) üzenetére


havri1
félisten

Azért zárd ki a NAT-ot, pár kattintás.

havri

(#22543) Cs1csó válasza havri1 (#22542) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez NAT dolog hogy van?
Speedtesten az IP-m: 81.xxx.xx.xxx
Routerben IP pedig így van feltüntetve: 81.xxx.xx.xxx/255.255.255.255
A per előtti értelemszerűen ugyanaz mint amit a speedtest.net is mutat. Akkor én nem vagyok NAT-olva?

(#22544) enginev3.0 válasza Cs1csó (#22543) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ha ugyan az akkor nem natolt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22545) Ronam válasza havri1 (#22542) üzenetére


Ronam
addikt

Megnéztem és egyeznek az IP-k. Viszont itt 2 kapcsolatot látok, az egyik PPPoE (digi internet névvel), a másik Static (omci_ipv4_static_1 ezzel a névvel). A PPPoE-nél a NAT-nál azt írja, hogy Enabled, a másiknál meg azt, hogy disabled. Lehet amúgy a portnyitást is elszúrtam. Nálam így néz ki a portforward felület. WAN host start/end-hez nincs semmi megadva, akkor ide kéne beírni ezt az IP-t 84.236...... ? Amúgy ez alapján csináltam a nyitást, és itt azt írják, hogy a WAN IP 24 óránként változik, úgyhogy vagy 0.0.0.0 legyen, vagy hagyjuk üresen. Akkor most melyik lenne a jó megoldás? :D Kicsit már összekavartam a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#22546) enginev3.0 válasza Ronam (#22545) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem wan ip-nek írj *.*.*.*Ha engedi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22547) Ronam válasza enginev3.0 (#22546) üzenetére


Ronam
addikt

Nem engedi, és a 0.0.0.0-t sem. Megpróbáltam átírni arra amit a felületen látok a WAN IP-nél, de ezzel a beállítással meg teljesen meghal a feltöltés.

(#22548) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok újratelepítettem a számítógépem win10 lett feltéve utorrent 2.2.1-et használok, UHD tartalom letöltésénél kb 50 Giga megfagy az utorrent ez miért lehet?

(#22549) havri1 válasza Cs1csó (#22543) üzenetére


havri1
félisten

Nem, akkor publikus a cím. A NAT gyakorlatilag egy dupla alhálózat. Olyan, mint otthon, csak nagyobba.

havri

(#22550) havri1 válasza Ronam (#22545) üzenetére


havri1
félisten

Hát, nem tudom. Ilyet még nem láttam. Nem értem, miért kell wan host ip-t megadni, tól-ig.
Online checker mit mond? Indítsd el a klienst, majd az online checkert. Nyitva vagy zárva? Melyik protokollt adtad meg, mindkettőt? Both nincs?

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.