Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) Dexar007 válasza daninet (#14850) üzenetére


Dexar007
veterán

:C :C

Give me your cum,bull!

(#14852) YASKATIR válasza daninet (#14850) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Annyi gaz, hogy a /r/bitcoin meg az /r/cryptocurrency is egy napiszar szintu homokozo lett, ahol semmi ertelmes hir sincs, csak degeneralt hodl memek... Ha veletlenul van egy ertelmes poszt, az kap 150 upvote-ot, az ilyen szarok meg ezreket

(#14853) normen82


normen82
tag

Sziasztok!
Ethereum adás-vételre melyik tőzsdeoldalt ajánljátok?
Könnyű regisztráció,gyors és megbízható legyen.
Köszönöm

(#14854) joghurt


joghurt
addikt

Ha esetleg erre jár egy admin, az első (kiemelt) hozzászólásban a Cryptsy már nem elérhető, a btc-e.com-ot pedig lefoglalta a New Jersey kerületi bírósága.

A tej élet, erő, egészség.

(#14855) daninet válasza YASKATIR (#14852) üzenetére


daninet
veterán

szerintem témába illő dolgokról beszélni nem redditre kell menni. a posztok nagy része igy is az, hogy nem mernek eladni vagy venni és véleményeztetik.

vannak pénzügyi fórumok jobban hozzáértőkkel, ott lehet keresgélni

a videó pedig vicces :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#14856) moon73


moon73
csendes tag

Mennyi lehet az az árfolyam, ami alatt a bányászok leállnak, mert nem fedezné a költségeiket a btc ára?

(#14857) s7evcsenko válasza moon73 (#14856) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én 2000-es árfolyamon szálltam be a buliba, s már akkor is bőven megérte nekik, szóval szerintem az nagyon kicsi szám lehet...
Max csökken a diff, nem?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#14858) Dexar007 válasza moon73 (#14856) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem fogsz venni olcson vga-t. Viszlat! ;]

Give me your cum,bull!

(#14859) csaba951 válasza moon73 (#14856) üzenetére


csaba951
veterán

Árfolyam nem probléma. Fee-t bármeddig fel lehet emelni! :DDD

(#14860) Studiossrác válasza s7evcsenko (#14857) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Pontosan. Akkor csökkenne a nehézség, mivel sok bányász kiszállna. Viszont az összes bányász úgy sem fog kiszállni, úgyhogy értelmetlen a kérdés.

Ez olyan mint ha Kína valahogy betiltaná a bányászatot... amíg átköltöznének a kínai bányászok (szerintem nem lenne túl hosszú idő), addig a kínán kívüli bányászok tarolnának.

(#14861) Németh Péter válasza Dexar007 (#14858) üzenetére

Pedig ha tovább zuhan az árfolyam, akkor a bányászok elkezdik piacra dobni a gépeiket. Először csak egyben... aztán további zuhanás után darabonként is. Hogy hol van ez a pont? Az mindenkénél máshol van, de már a mostani feleződés után is valószínűleg elkezdték feladni a bányászatot egyesek. Elvégre aki korán lép, az még jó áron tudja elpasszolni a cuccot.

(#14862) -secret- válasza Németh Péter (#14861) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vagy bányásznak mást.

(#14863) Because válasza Németh Péter (#14861) üzenetére


Because
őstag

akik most vásároltak be bányászlapokból és tucat felértékelt videókariból elég gáz lehet :U

(#14864) Reggie0 válasza Because (#14863) üzenetére


Reggie0
félisten

Minden csoda 3 napig tart. Eddig GPU meg nem maradt parlagon.

(#14865) Dexar007


Dexar007
veterán

1.5 honappal ezelott: ,, EZAZ ! 10ezer dollar gyerekek!!" ..es ugyanugy 9 ezerröl mint akkor! :DDD

Németh Péter: Miröl beszelsz? Mar elertük a lowot 8900-nel. 11ezer fele tartunk.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#14866) Németh Péter válasza -secret- (#14862) üzenetére

Nyilván megpróbálnak majd áttérni, de nem minden kártya egyformán jó minden kriptovalutához, másrészt nem biztos, hogy lesz emelkedő kripto egy darabig.

(#14867) Németh Péter válasza Because (#14863) üzenetére

Háát, szerintem sokan már nem is fognak bajlódni az összeszereléssel sem, ha csak pár napja érkezett meg a cucc. A legértékesebb részt úgyis a videokártyák jelentik, azokat meg bontatlan dobozban egész jól el lehet adni, csak gyorsan kell dönteni erről.

(#14868) Dexar007 válasza Németh Péter (#14867) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha bontatlan dobozban van,akkor nem fognak bajlodni az eladassal. Megy vissza feladonak ha boltbol vasarolta.

Level 9000: Ha 2 hete vasarolta,kiturt par ethert,es ugy kuldi vissza a boltba az is egy megoldas. Legalabb biztos lehet a következö tulaj,hogy nem gyari hibas a kartya. ;]

Give me your cum,bull!

(#14869) Németh Péter válasza Dexar007 (#14865) üzenetére

Azt a low-t kb. egy órával ezelőtt értük el, ki tudja mi lesz itt néhány óra múlva? Én sem tudom, csak annyit állítottam, hogyha tovább zuhan, akkor eladják a kártyákat a bányászok. Lehet nem zuhan tovább, hanem rallyzik húszmillióig, akkor nyilván nem adják el.

[ Szerkesztve ]

(#14870) Bandit79


Bandit79
aktív tag

(#14871) csaba951 válasza moon73 (#14856) üzenetére


csaba951
veterán

Hash Rate
Miner Revenue Value

Ha elemzed a grafikont, kiderül! :D

hash rate
jul 5 -> most 14 ez kb. 280% növekedés

value
jul 6 -> most 32 ez kb. 533% növekedés

A bányászok nem dolgoznak ingyen. Ha júliusban megérte nekik, akkor most pláne megéri.

(#14872) pinnacle válasza csaba951 (#14811) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Érdekes, hogy mit variáltak a német arannyal. Először arról volt szó, hogy 7 év alatt hozzák haza. Jó az az ábra, ami mutatja, hogy mennyit kér vissza Németország, és mennyit tárolnak az USA-ban. Volt egy hozzászólás, ahol megfordították az oszlopokat. :D Utána az írták, hogy mégsem kérik vissza. Végül azt írták, hogy minden megérkezett.
Mondjuk az tényleg kellemetlen lehet ha volframot adnak arany helyett.
Lehet ezért akarták ezt.
A német számvevőszék rudanként átvizsgálná az ország aranytartalékát.

[ Szerkesztve ]

(#14873) csaba951


csaba951
veterán

Tether Printer
3 nap alatt 350 000 000 USDT-t adtak ki. Mert csak! :DDD

(#14874) Gh0sT válasza csaba951 (#14873) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor ezért emelkedünk?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#14875) Dexar007 válasza Bandit79 (#14870) üzenetére


Dexar007
veterán

A bitconnect egy piramisjatek volt. Nagyon helyes. :K

Give me your cum,bull!

(#14876) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Vki el tudná nekem magyarázni magyarul mit takar pontosan coinbase-en a maker és taker?
És miért ingyenes az egyik és miért sarcolják a másikat?
Köszönöm!

(#14877) Tilos az Á válasza Németh Péter (#14867) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Nem, itt már elhangzott a tuti. Levakarták a bányászok az alaplapokról az aranyat s eladták azt. A beszakadás oka az, hogy megszűnt a bitcoin aranyfedezete.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#14878) Németh Péter válasza Tilos az Á (#14877) üzenetére

Ennek semmi értelme. Nem ér annyit az arany, mint egy működő alaplap. Az arany kinyerése sem triviális házilag. Ugyanakkor az valós probléma, hogy a jó fizetőeszköznek stabil az értéke. Annak hiányában csak gyors fizetésekre lehetne jó, de ugye se nem olcsó, se nem gyors a fizetés Bitcoinnal. Még nincs igazán kész a termék, de legalább az sincs meg, hogy mire akarjuk használni. Az árfolyam meg nehogy haladna a stabilitás felé, éppenhogy extrém kilengéseket produkál. Inkább valami kísérleti fázisban lévő dologhoz hasonlít most a Bitcoin.

(#14879) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Már aludni sem aludhat az ember :O

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14880) OPiiPO válasza Tilos az Á (#14877) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem arról volt szó hogy az összes bányászgépet egyszerre fogják ellopni? :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#14881) csaba951 válasza Németh Péter (#14878) üzenetére


csaba951
veterán

Új vagy ebben a fórumban, azért nem érted. Ez az "aranyfedezet" ironikus utalás Verticoin fórumtárs írásaira. Pár hét szívós munkával elérte a fórumból való kitiltást. :DDD

aranyfedezet
itt meg a többi mókás írása

(#14882) xtro válasza csaba951 (#14881) üzenetére


xtro
aktív tag

Pedig adott egy hangulatot a srác. :(

#bringbackVerticoin

[ Szerkesztve ]

(#14883) Because válasza xtro (#14882) üzenetére


Because
őstag

itt van csak már Tilos az Á-ként :DDD

(#14884) 8zabi válasza OPiiPO (#14880) üzenetére


8zabi
őstag

jelenleg nem hogy lopnák a gépeket, hanem kamionszámra állítják üzembe (hashrate)

(#14885) Tilos az Á válasza Because (#14883) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

:DD :DD :DD :DD :DD

Én annyira nem vagyok kifinomult.
Leírom én hogyan képzelem el az aranybányászatot a bitcoin bányákban:
Nem vacakolunk a kénsavval, mert az veszélyes.
Viszünk 1 db satut és egy vödröt.
Megfogjuk a kártya legértékesebb részét, azt ami bemegy a sínbe, (azon van a legtöbb arany), s befogjuk a satuba.
Ezután egy jól irányzott rúgással lerúgjuk magát a kártyát. (Letörjük)
A satut meglazítjuk, a magas aranytartalmú sinrész beesik a vödörbe.
És így folytatjuk. Amikor a vödör megtelik, új vödröt teszünk alá.
Nap 8 órást rugdalódzással sok vödörnyi magas aranytartalmú nyersanyaghoz jutunk, akár napi 7000 Ft értékűt is, s vödröket könnyebb elvinni mint komplett bányákat.
Szóval ez túllép egy minimálbéres fizetést

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#14886) joghurt válasza Tilos az Á (#14885) üzenetére


joghurt
addikt

A YouTube-on keress rá; van, aki megcsinálta az elektronikai hulladékból-aranyat projektet otthon.

A tej élet, erő, egészség.

(#14887) Tilos az Á válasza joghurt (#14886) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Szóval a bitcoin bánya elektronikai hulladék? Na én most megsértődtem! :O :O :O

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#14888) xtro válasza Tilos az Á (#14885) üzenetére


xtro
aktív tag

:DDD

(#14895) Zsoxx válasza Németh Péter (#14878) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Látom új vagy itt. :D
A topiktárs csak viccelődött, egy korábbi troll eszmefuttatása alapján.

(#14896) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok! jelenleg kicsit több mint 0,5 egység ethereumom van és érdemes lenne e belőle átkonvertálnom btc-be vagy sem?(amig mondhatni lent vannak az árak) ethereum sokat drágult az utóbbi időben elég nagy projekt,valyon képes e olyan növekedést megcsinálni mint amit a btc tudott mondjuk tavaly óta.( dollár érték alatt értem) Tudom az eth is csupán 8 dollár volt 1 éve és ahhoz képest brutálisat drágult, btc pedig kb pont annyi volt egy éve mint ma egy eth , de ebből a kb 1000$ árfolyamból képes lesz e megcsinálni azt amit a nagytesó év végéig? amit fentebb irtok fejlesztések ha aktiválódnak majd a bitcoinban jó eséllyel az ár jelentős emelkedése várható, valyon elszívja e az eth-ból és a pénzt, vagy vele együtt az is arányosan drágulni fog?

(#14897) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

(#14898) 8zabi válasza FanTomasz21 (#14896) üzenetére


8zabi
őstag

nem lehet olyan ára mint a bitcoinnak, már csak azért sem, mert (egyelőre) nincs limitálva a maximális ETH mennyiség, akár a végtelenségig is előállítható marad

a Bitcoinból max 21 millió lehet (lesz egyszer 2140-ben :) ), az ETH-ból jelenleg 97 millió van forgalomban

csak gondold végig

[ Szerkesztve ]

(#14899) butch3r


butch3r
senior tag

ekb szavazás twitteren:

[link]

"Could #bitcoin offer a viable alternative to traditional currencies? Join in our third #ECBYouthDialogue and tell us what you think! If you have questions about #cryptocurrencies, why not #AskDraghi! "

(#14900) Németh Péter válasza FanTomasz21 (#14896) üzenetére

Kíváncsi lennék, hogy kinek mi a mentális modellje a Bitcoinról, legalábbis azzal kapcsolatban, hogy mi mozgatja az árfolyamát. Az én felfogásom szerint, csak akkor emelkedik az árfolyama Fiathoz (például dollárhoz) képest, ha megveszi valaki. Na de miért akar valaki Bitcoint venni? Nagyjából azért veszik szerintem, mert valamilyen vagyon megőrzésére akarják használni, vagy fizetni akarnak vele vagy arra spekulálnak, hogy szimplán fölmegy az ára. Persze ezek közül több is lehet igaz egyszerre egy tranzakcióban. Az egy fundamentális probléma szerintem, hogy a Bitcoin alapú kereskedelmi ügylet nagyon rizikós az árfolyam gyors változása miatt. Hogy lehet kezelni azt pl. ha veszek egy cipőt Bitcoinban, kiderül 3 hónap múlva, hogy gyártási hibás és tönkre megy a talpa és javíthatatlan. Három hónap alatt a Bitcoin ára már akárhol lehet, ha Bitcoinban kell visszaadni a pénzt, valaki nagyon rosszul járhat. A vagyon megőrzéssel kb. ugyanez a helyzet. Szerintem sok új belépő volt mostanában, emiatt az árak is mentek fel. De mostanra kb. mindenki megismerte. Innentől szerintem kb. az lesz, hogy több lesz a kiszálló, mint a beszálló. Mivel kamat nincs a rendszerben, hirtelen összeomlás nem lesz, szóval piramisjáték veszély nincs. Ugyanakkor a több kiszálló miatt csökkenő trendet jósolok. Az árfolyam ugyanakkor nagyon ugrálni fog, a betett pénzek random újraosztódnak. Szóval bennem valami ilyesmi kép él. Egyelőre nem látom hogyan lehet megoldani az árfolyam stabilitás problémáját. Ha nem tudják megoldani, akkor ezek a kriptók, ebben a formában mennek a levesbe.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.