Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) syl5 válasza Möhe (#14415) üzenetére


syl5
őstag

Most adtam el két órája pár ETH-t 220k HUF árfolyamon. Erre két óra múlva 240k HUF all time high... :DDD

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#14452) siemenss65 válasza syl5 (#14451) üzenetére


siemenss65
tag

Ez a standard ügymenet, velem is számtalanszor előfordult. Talán a HODOR volt az utolsó ami ath-n, de annak tényleg a tetején ment el... :)

(#14453) Gyurma_13 válasza Reggie0 (#14450) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Igen, a wallet az az, amiben a privát kulcsunkal írunk alá, de pénz nincs benne soha :)

(#14454) Möhe válasza syl5 (#14451) üzenetére


Möhe
addikt

ripple most jól megy, persze ha időben megkapom a BTC-t akkor most 1000dodóval vagyok beljebb, így csak 3 00 körül vagyok :O

[ Szerkesztve ]

(#14455) brd válasza Reggie0 (#14450) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy az összes cím létezik már a hálózat indulása óta (olyan címre is lehet utalni, amit senki nem "generált" le) és a "címgenerálás" csak annyit jelent, hogy ezentúl az egyikhez használható privát kulcs is létrejön.

The only real valuable thing is intuition.

(#14456) Reggie0 válasza Gyurma_13 (#14453) üzenetére


Reggie0
félisten

Privat kulcssal tranzakciot irsz ala, a walletet nem :)

(#14455) brd: Ez nem igaz, mert vannak olyan cimek, amihez nem tartozhat privat kulcs matematikailag sem. Ezekre szokas bitcoint kuldeni a bitcoinok megsemmisitesehez(elegetesehez). A cim generalasakor pedig nem privat kulcsot generalsz egy cimhez, hanem letrehozol egy elliptikus gorbet, amibol szarmazik egy privat es egy publikus kulcs, es a publikus kulcsot hashelve keszul egy cim. Kuldeskor a celcimre pedig semmilyen ellenorzes nincs, hogy az valodi lehet-e.
De ezzel az erovel azt is mondhatod, hogy a lakasoknak nincsen tulajdonosa, csak mindenki general egy kulcsot maganak abbol a nehany kombinaciobol amit a zar megenged :) De egy egyszeru lakatnal sem azt jelenti a hozzavalo kulcs birtoklasa, hogy a tulajdonosa vagy. Csak annyit, hogy van hozza kulcsod, attol meg azt kinyitni nem feltetlen jogszeru.

[ Szerkesztve ]

(#14457) Verticoin válasza Reggie0 (#14456) üzenetére


Verticoin
junior tag

Milyen esetekben égetnek el bitcoint?

(#14458) nyogo83 válasza Verticoin (#14457) üzenetére


nyogo83
senior tag

Pl decemberben mikor hideg van. Meg is lett az eredmenye :DDD ;]

(#14459) brd válasza Reggie0 (#14456) üzenetére


brd
nagyúr

A megsemmisítésről nem tudok (hol lehet erről olvasni?). Szerinted hogyan tudsz olyan címre küldeni BTC-t, amit még semmi nem "generált" le, ha nem létezik előtte? (A létezés alatt itt természetesen nem azt értem, hogy szerepel a chain-ben, hanem azt, hogy lehet rá küldeni, azaz érvényes cím.) Akár offline is lehet BTC címet "generálni". Aztán a világ online része BTC-t is tud rá küldeni, még mindig úgy, hogy nem tud róla, hogy neked megvan hozzá a privát kulcs. Egy BTC cím nem lehet akármilyen. Válassz ki egy valid címet (akár olyat, amelyet offline "hoztál létre"), írj át benne bárhol egy karaktert, majd próbáld meg validáltatni valahol (pl. itt), jó eséllyel azt fogod tapasztalni, hogy az adott cím nem valid. Ez azért van, hogy egy egyszerű elírással ne tudj rossz címre küldeni.
Igen, akár ezt is mondhatom, mert így működik. A jogszerűségnek a technikai részletekhez semmi köze.

The only real valuable thing is intuition.

(#14460) Reggie0 válasza Verticoin (#14457) üzenetére


Reggie0
félisten

Pl. amikor ezzel lehet masik coint banyaszni, ezt hivjak Proof of burn-nek. De a Counterparty tokeneket is ezert adtak.

(#14459) brd: Ugy, hogy egy cim letezoseget(ertsd hasznalhato vagy tartozik-e valakihez, stb.) semmilyen modon sem ellenorzik. Regebben meg azt sem nezte a wallet progi/nodekok, hogy az egy valos hash-e ami legalabb alaki szabalyoknak megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#14461) brd válasza Reggie0 (#14460) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor most mégis létezik a generálás előtt? ;) Azt, hogy valid-e (létezhet-e egyáltalán) a cím, ma már minden értelmes program ellenőrzi (ill. nem ismerem az összeset, de remélem...) a küldés előtt.

The only real valuable thing is intuition.

(#14462) GabN73 válasza nyogo83 (#14458) üzenetére


GabN73
addikt

Pablo Escobar is azt dobálta a tűzre amikor menekült és fázott a család ;] ;]

(#14463) schawo válasza Reggie0 (#14456) üzenetére


schawo
titán

Valóban, address, nem wallet. De nem is walletet törtek fel, ahhoz hozzáférés kellene az adott géphez, ami már önmagában bűncselekmény.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14464) butch3r


butch3r
senior tag

ki mit gondol, lesz flippening?

szvsz nem, btc ára alig változott inkább csak új pénz jött be direktbe xrp-be és társaiba (ada, nem, xlm, miota, trx mind nagyott nőttek), flippening közelében jön majd a dump vonat, kérdés persze, hogy btc.be dumpolnak vagy másba

(#14465) gyuszi78


gyuszi78
tag

Bocs a tudatlanságomért de XRP-t hogyan lehet tárolni,hol érdemes?

(#14466) Krix válasza gyuszi78 (#14465) üzenetére


Krix
őstag

Ledger Nano pl, vagy van desktop wallet is. De ez itt off.

If it is not broken then don't fix it!

(#14467) zsuha válasza csaba951 (#14441) üzenetére


zsuha
aktív tag

Én is pont ezt nézegettem tegnap.
[Total Market Capitalization (Excluding Bitcoin)]
1 év alatt 250x növekedés. Kétlem, hogy a blockchain technológia 1 év alatt ennyivel többet ér :D

(#14468) csaba951 válasza butch3r (#14464) üzenetére


csaba951
veterán

Coinmarketcap-on már 33% alá esett a BTC részesedése. Még a legnagyobb kapitalizációjú, de már nem ő diktálja a trendet. Szóval az én véleményem szerint hamarosan lesz flippering. Kivéve ha nagyon gyorsan bevezetésre kerül a lightning network és az atomic swap.

Egyébként furcsa, hogy még mindig a fiat -> BTC -> altcoin megy, miközben fiat -> ETH -> altcoin nemcsak olcsóbb, de gyorsabb is lenne. XRP csak azért nem, mert még nem csináltak rá közvetlen keresztárfolyamokat az exchange-ek.

(#14469) footy válasza csaba951 (#14468) üzenetére


footy
addikt

Mi az a flippering? Beszakad az arfolyam?

(#14470) YASKATIR válasza csaba951 (#14468) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mar alig varom azt a sirast, amit redditen le fog nyomni a 2 segglyuk sub, azaz a /r/CryptoCurrency/ es az /r/Bitcoin az miatt, hogy az XRP lesz az elso. Eddig is toltak, fokent a /r/CryptoCurrency/, de ami ott rovidesen tortenni fog.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14471) butch3r válasza footy (#14469) üzenetére


butch3r
senior tag

hogy elveszíti a btc az első helyét és valameliyk másik coin veszi át.
flip angol szóból

(#14472) csaba951 válasza YASKATIR (#14470) üzenetére


csaba951
veterán

XRP-nél jó lenne tudni, hogy egy/több nagyobb bankcsoport vásárol magának likviditást a napi használathoz vagy csak a kisemberek tolják felfelé vadul az árfolyamot?! Ha csak az utóbbi van, akkor lesz sírás-rívás amikor rájönnek az igazságra! :DDD

(#14473) butch3r válasza csaba951 (#14472) üzenetére


butch3r
senior tag

hát a 24h forgalom nagyja koreabol jon, szoval en inkabb azt mondanan, hogy mint anno több masik coin pumpajanal itt is a koreaiak pumpja hajtja...

(#14474) felhőváltás


felhőváltás
kezdő

Hogyan is lehet 170 Ft-ért BTC-t utalni? valamit be kell írni valahova minden egész órában valami ilyesmit hallottam.

(#14475) Szabaka válasza felhőváltás (#14474) üzenetére


Szabaka
tag

Gondolom erre a fórumra az általad beírt üzenetet :DDD :DD

És ha továbbküldöd 30 fórumtársnak akkor további kedvezmények lesznek.

Ami nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

(#14476) butch3r válasza felhőváltás (#14474) üzenetére


butch3r
senior tag

viabtc tx accelrator

#14103
#13094

(#14477) Jokes67


Jokes67
tag

mind1..nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#14478) schawo válasza csaba951 (#14472) üzenetére


schawo
titán

Bank nem vásárol coint. Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Ők licencelik a ripple technológiát.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14479) YASKATIR válasza schawo (#14478) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mondjuk pont tegnap posztoltak egy wallet-et redditen, amibe vasaroltak 2.9 billio xrp-t. Ennek mindenkepp penzintezetnek kell lennie. Itt is a topik, itt meg "csak" 700 milliot irnak, de valaki kommentelte a wallet-et, amiben mar 2.9 billio van

[ Szerkesztve ]

(#14480) felhőváltás válasza YASKATIR (#14479) üzenetére


felhőváltás
kezdő

De akkor most lufi vagy nem lufi?

(#14481) schawo válasza felhőváltás (#14480) üzenetére


schawo
titán

És az miért nem a ripple inc walletja?

Pénzintézetnek nincs szüksége xrpre. Sosem lesz rá szükségük.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14482) YASKATIR válasza schawo (#14481) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A WireCash az penzintezet nem? Nekik van egy partneruk a Cuallix, ami konkretan XRP-t hasznal.

(#14483) csaba951 válasza schawo (#14481) üzenetére


csaba951
veterán

Nekem az jött le a white paper-ből, hogy a pénzintézetek egymás közötti (elsősorban transzkontinentális, illetve országok közötti) utalási díjainak csökkentésére, illetve idejének lerövidítésére (azonnal, vagy pár másodpercen belül) épül az üzleti modelljük. Ehhez szerintem kell, hogy vásároljanak maguknak a napi működéshez szükséges fedezetet. Rossz az elgondolásom?

(#14484) Zenger válasza csaba951 (#14483) üzenetére


Zenger
tag

Egyik pénzintézet sem fog egy olyan devizával üzletet bonyolítani, aminek ingadozó az ára és a teljes supply-nak több mint a fele még a ripple tulajdonában van. A coint nem is akarták használni, hanem csak esetlegesen a ripple hálózatát, a kettőnek nincs sok köze egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#14485) 8zabi válasza Zenger (#14484) üzenetére


8zabi
őstag

ezért is lesz nagy a pofára esés előbb-utóbb, főleg ha elkezdik beönteni a piacra a 60 000 000 000 forgalomban nem lévő XRP-t, de ez már az altcoin topik témája... :U

(#14486) felhőváltás válasza butch3r (#14476) üzenetére


felhőváltás
kezdő

Még mindig nem értem.
Először elutalom a bitcoint, s aztán a tx számot beirtom a felső hosszú sorba?
De hol találom a tx számot ha az electrumból utalok? S milyen díjra érdemes állítani ha 24 órán belül elég?
És melyikre kell kattintani egész órakor?
"Submit for FREE" vagy "paid service"?
És mi történik, ha nem kerülök be az első százba?
Köszi

(#14487) Zenger válasza 8zabi (#14485) üzenetére


Zenger
tag

Én ezért is szálltam ki az XRP-ból, nem jók ehhez az idegeim. :D
És bocsánat tényleg elfelejtettem offba tenni. :)

(#14488) KilgoreTrout válasza csaba951 (#14483) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ehhez nem kell XRP.

Jelenleg három terméke van a Ripple Inc-nek:
- xCurrent: a bankok közti elszámolást gyorsítja a blokklánc használatával - ez érdekli a bankokat és ez nem használ XRP-t
- xRapid: a likviditás költségeit csökkenti a fejlődő piacokon (ahol a kockázatok miatt egyébként szükséges lenne az adott valutában tartalni jelentős mennyiségű tőkét) - ez XRP-t használ és nekem úgy tűnik, hogy a tranzakció során élőben váltják át a szükséges valutára. Ennek eddig 1 intézményi felhasználója van
- xVia: egy plusz réteg a különböző pénzküldő hálózatok között, - valószínűleg az első 2 felhasználói bázisát kihasználva - amivel egyszerűsíti a pénzküldést - ez értelmezésem szerint az, hogy pl. paypal számláról tudsz Western Union fiókba pénzt küldeni. Nincs publikus info a felhasználói bázisról.

Szóval alapvetően nem az XRP-t használja a Ripple rendszere.

[ Szerkesztve ]

(#14489) csaba951 válasza KilgoreTrout (#14488) üzenetére


csaba951
veterán

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot! :R

Szerintem nagy segítség volt a fórumtársaknak is. Eddig nekem nem volt világos, hogy az XRP és a Ripple hálózat használata nem ugyanaz. Meggyőződésem, hogy ez az XRP-ből bevásárló kisbefektetőknek még szintén nem esett le.

(#14490) schawo válasza KilgoreTrout (#14488) üzenetére


schawo
titán

Ennek eddig 1 intézményi felhasználója van
Hívnám inkább szerződött partnernek, ennek minden tartalmával. Egymaga úgysem tud (és nem is akar) semmit kezdeni az XRP-vel.

Ha egy olyan pénzforgalmi szolgáltató cég lennék, amelyiknek nagyon alacsony szintű engedélyei vannak (PSP - payment services provider), akkor én is leszerződnék az XRP-re. Nem arra használnám, amire reklámozzák, pénzforgalomra, arra abszolút nem való, hanem azért, hogy az engedélyi korlátaimon belül kicsit nagyobb kockázatú portfólióban tudjam tartani a nálam elhelyezett (és a mérlegfőösszeget nem érintő) pénzt. Nem mellesleg valószínűleg meg tudnék állapodni a Ripple-lel, hogy a nevem marketing célú felhasználása fejében kissé kistaffírozzon egy olyan cég (Ripple Inc), aminek a mérlegfőösszege az enyém sokszorosa.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14491) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

(#14492) Zenger válasza Zsoxx (#14491) üzenetére


Zenger
tag

De aranyos, hogy bevásárlása előtt figyelmeztet, hogy ne kövessük a példáját, hisz csak fétise égetni a pénzét! ;]

[ Szerkesztve ]

(#14493) Laci244


Laci244
csendes tag

Sziasztok!

hitbtc.com-ra be tudtok lépni? Nekem éjjel ment, de most semmi.. A start trading now-ra kattintva el se kezd tölteni...

(#14494) RBJ


RBJ
addikt

Kraken bejön másnak? Valahogy nálam nagyon körülményes a regisztráció. Múlt héten próbálgattam mindig volt valami hiba de semmi nem lett jó. Erre meg nézem, hogy az email omba ott van az aktíválás.
De hát ki emlékszik már milyen jelszót fogadott el. :F
MÁs alternítiva kraken helyett?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#14495) felhőváltás válasza RBJ (#14494) üzenetére


felhőváltás
kezdő

Én a binance-t próbálgatom, az is fagyogat.

Másik:

Tudja valaki mitől lódult meg a bitcoin?

(#14496) Dexar007 válasza felhőváltás (#14495) üzenetére


Dexar007
veterán

Ranezett a ripple-re ,es azt gondolta: ,,mi ez a fos itt mogottem?!" ..es elszaladt.

Give me your cum,bull!

(#14497) YASKATIR válasza Dexar007 (#14496) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Csak nehogy annyira szaladjon, hogy elessen es azt vegye eszre, hogy mar csak a masodik

(#14498) felhőváltás válasza YASKATIR (#14497) üzenetére


felhőváltás
kezdő

Mi lesz ha az Usa elnök centralizált kriptovalutát vesz?

Trumplee

(#14499) mepet válasza YASKATIR (#14497) üzenetére


mepet
addikt

Ez most az új FUD, hogy a ripple jobb, mint a BTC. Végig pörgetem a honlapját, és ami a coinra vonatkozik, az semmi sem újdonság. Gyorsabb és olcsóbb küldeni, mint a BTC-t. Gratulálok, ez a litecoin újból csak kissé megkésve. Aztán vannak még olyan dolgok a honlapon, amiket a ripple vállalat csinál. A ripple szerződhet bankokkal, hogy a bankok belső rendszerét olcsóbbá tegye a bankok belső ügyeit, így pénzt sőóroljon a bankoknak. Hát ez aztán marha jó dolog, extra profitot akarok adni a bankoknak, ezt megéri támogatni, sőt reklámozni. Ja nagyon nem...
A bitcoin pedig az, amihez nem kell bank. Nem kell állam, nem kell semmi, csak bizalom a hálózatban. Ez a bitcoin. A bitcoin a szabadság a ripple a börtön. Én a korábbit választom. A BTC megeszi reggelire nem csak a ripplet, hanem annak a 60%-nyi altcoinnak legalább a felét. A kérdés csak annyi, hogy mikor ébred, mert az ébredés után azonnal indul a reggeli...

(#14500) szekra válasza mepet (#14499) üzenetére


szekra
őstag

En meg a nyereseget valasztom. :D

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.