Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) KaporG válasza YASKATIR (#14596) üzenetére


KaporG
újonc

Köszi az infót, megnyugtattál, akkor ezek szerint felesleges is erőlködni most.
Bitfinex, bittrex mind temporary paused :-(

[ Szerkesztve ]

(#14602) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mi történik az ETH-val?
Amióta elindult tavaly év elején az BTC/ETH/LTC trió, azóta a grafikonok kb megegyeztek.
Egyenlő mértékben változtak.
Most meg azt látom, hogy az ETH all-time-high és menetel felfelé, a többi meg lefelé.
Mi van itt?

(#14603) Möhe


Möhe
addikt

Ebben mennyi potenciál lehet még? Minden nap közel duplázza magát. Hogy lesz ez ilyen? Hétfő reggel filóztam rajta hogy belevágok de nem mertem mert már volt neki egy szép íve, de bammeg napi szinten.....

(#14604) csaba951 válasza Teasüti (#14602) üzenetére


csaba951
veterán

Semmi különös. A BTC nehezen kezelhető a hosszú átutalási idő, és magas fee miatt. Így a piaci szereplőek az ETH-et kezdték el használni az exchage be/kiutalásokhoz, altcoin váltásokhoz. Mivel sokan használják, felment az ára. Plusz látni azt is, hogy esés/pánik esetén ebbe menekítik az emberek a pénzüket.

(#14605) lacos001 válasza Teasüti (#14602) üzenetére


lacos001
senior tag

Ez van most.

(#14606) Teasüti válasza lacos001 (#14605) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A nagy meredekségű rövid bezuhanásoktól nem tartok. Olyankor szoktam bevásárolni.
De ez most több napos trend, hogy BTC/LTC lefelé, ETH meg felfelé.
Ilyenkor jön a dilemma, hogy még nem késtem el, még nem késtem el, a picsába már megint zuhanás előtt vásároltam. :C

szerk: és lám, már nincs dilemma... De jó hogy nem most vettem ETH-t!

[ Szerkesztve ]

(#14607) YASKATIR válasza lacos001 (#14605) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Olyan nevetseges, hogy minden cryptoanarchistaidiota azert sir (nem a cikkre gondolok), hogy ne legyen szabalyozott a piac, tessek, nem szabalyzott. Most ugyan ezek az emberek sirjak tele a reddit-et, hogy mennyit buktak meg ez milyen szemetseg mar bla-bla-bla

(#14608) FanTomasz21 válasza Teasüti (#14606) üzenetére


FanTomasz21
tag

pénzt utalsz be ilyenkor, vagy euro walletba kiteszed az adott mennyiséget, bízva abban hogy még csökken az árfolyam, majd eu walletból vásárolsz vissza?

(#14609) mepet válasza Möhe (#14603) üzenetére


mepet
addikt

Ami felmegy, le is jön. Ha van valami tuti belépési stratégiád arra az esetre, ha kilő, az jó. Bár talán inkább jön mégegy 50%-os korrekció, mint a tegnapi után, bár én mindig pesszimista vagyok az ilyen "decentralize everything" coinokkal (na jó, tudom, ez más, ez "secure decentralized platform", vagy mi), amik a semmiből felmásznak 50. hely közelébe...

(#14610) Möhe válasza mepet (#14609) üzenetére


Möhe
addikt

Ez az ,hogy nincs hozzá startégiám. Csak azt látni,hogy kilő,aztán esik egy hatalmasat,majd szépen megy fel. De kilövési pontig szinte nincs is forgalma.
és el is baktam mert ezt nem ide kellett volna betennem ,hanem a trade topikba :W

(#14611) mepet válasza lacos001 (#14605) üzenetére


mepet
addikt

Tudtam, hogy valami hack, a tegnap éjjeli-mai esés minden elemzésemnek ellentmondott, már a történelmi csúcsnál kéne pattognia a bitcoinnak...

(#14612) Teasüti válasza FanTomasz21 (#14608) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még tavaly kártyával vásároltam coinbase-en, azóta csak EURO wallet-ben váltogatom ide-oda az árfolyamtól függően.
Nem mondom, hogy jobban jöttem ki idáig, mintha az egészet békén hagytam volna és a karácsonyi extrém növekedésekkor eladtam volna (GDAX-on pár hónapja be volt állítva néhány limit sell az akkori csúcsokra, így a hirtelen jött ugrást sajnos a kispadról néztem végig), de sikerült megfogni azóta pár tüskét, így majdnem akkora szorzónál vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14613) Zsoxx válasza mepet (#14611) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Egy darabig még nem is fog feljebb menni, Kína és India is rászállt a bitcoinra.

(#14614) deadwing


deadwing
addikt

Valaki segítsen pls, aki cryptopay tulajdonos.
Ha nekem már átterhelték a kártyáról a rajta lévő pénzt az euro accomra -legalábbis ez látszik, ha belépek-, attól még ki kell töltenem a card unload formot vagy sem?
Nekem nem világos...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#14615) kippedli


kippedli
tag

Ma regisztráltam advcashre. Rendeltem is kártyát. Ha arra depostiolok btc-re akkor azzal tudok fizetni itthoni boltokban attól függetlenül ,hogy euro van rajta?

(#14616) -secret- válasza kippedli (#14615) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Tudsz.

(#14624) pimmi válasza kippedli (#14615) üzenetére


pimmi
senior tag

igen tudsz, és eurot is le tudsz venni, van Bp.-en euros bankomat keress rá :)
már írták,,,

[ Szerkesztve ]

(#14625) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

A kereskedős topikkal mi lett?

(#14626) pető bá' válasza Zsoxx (#14625) üzenetére


pető bá'
őstag

Hogy érted?

"... and I hope you have a great day!"

(#14627) butch3r válasza pető bá' (#14626) üzenetére


butch3r
senior tag

"Bitcoin és altcoinok lokálja, avagy a kriptopénzek adok-veszek-beszélgetek offtopikja"-ra gondol ami úgy látom megszüntetésre került.
Azért lett létrehozva, hogy lehessen adni-venni btc és altokat mert ez a topic teleszemetelődött, ezért tiltott itt.
Ott már nem lehet adni -venni (modnjuk sokan nem ismerték szerintem, hogy létezik...) de itt se :/

(#14628) pető bá' válasza butch3r (#14627) üzenetére


pető bá'
őstag

ja, bocs, erről tényleg nem is tudtam, hogy létezik..

"... and I hope you have a great day!"

(#14629) radi8tor válasza butch3r (#14627) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért lett törölve a topik, mert fórum területén tilos ilyennel kereskedni.
Örüljetek neki, hogy eddig nem tűnt fel a moderátoroknak. ;)

Hogy a topiknyitó 2014-ben ezzel a mondással nyitott topikot az sem volt éppen alapelveinkbe passzoló.

⭐ Stella

(#14630) Reggie0 válasza butch3r (#14627) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszerubb itt tanacsot kerni, mondvan, hogy KP-s eladas elott allsz es mi ennek a menete, illetve hol erdemes keresni vevoket. Igy nem hirdetsz, csak informaciot kersz magarol az ugymenetrol. Akinek van esze az meg ugyis kapcsol.

(#14631) radi8tor válasza Reggie0 (#14630) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért tudunk mi is olvasni a sorok között. :U

Egy kis olvasnivaló azoknak mi is szükségeltetik pénzváltó működtetéséhez. És mint az előbb is írtam effajta tevékenység folytatása tilos a fórum területén!

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#14632) Reggie0 válasza radi8tor (#14631) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem volt ketseges, csak igy mar nem hirdetes, a szabaly meg szabaly :)

Amugy jo a TV, kar, hogy nalunk nem penz a Bitcoin. Azaz EU szerint az lenne, csak nalunk a torvenyek nincsenek ehhez modositva, tehat a gyakorlatban nem szamit, mert a hatosagok nem alkalmazhatjak. Birosagon kulon allasfoglalassal vagy fellebezes nemzetkozi birosagon mukodik. Csuda dolog ez a jogharmonizacio :D Amig nem tortenik meg, addig Mo-n a Bitcoin ingosag. Adozni is eszerint kell utana.

[ Szerkesztve ]

(#14633) htc07 válasza radi8tor (#14631) üzenetére


htc07
addikt

amíg az állam nem ismeri el pénznek, szerintem ez nem pénzváltás, de nem akarok ebből flamewart csak számomra így tűnik logikusnak ;]

(#14634) radi8tor válasza Reggie0 (#14632) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hirdetésnek a helye Hardveraprón van. (mint most kiderült ott engedélyezett a hirdetése)

⭐ Stella

(#14635) lacos001


lacos001
senior tag

Másoltam valahonnan, de én is pont erre várok....

"Ja a kovetkezo hetekben, meg fogjak tepni a BCH-t szerintem beprobalkoznak ujabb csuccsal…es amig a BTC gyengelkedik addig probalnak majd egyre magasabb aranyt elerni….(mondjuk BTC 10k BCH 5-6K)….;ha pedig sokat sz@rakodik a BTC-s csapat akkor akar 1 elhalt hatalom atvetel is elofordulhat…
Jelenlegi formaban a BTC nem mukodo kepes, persze ertem en hogy kulonbozo erdekcsoportoknak milyen elonye szarmazik rovid tavon ebben a kavarasban, de biztos hogy olyan jo otlet elmenni a vegletekig….
a hatalmas tranzakcios dijak, extrem hosszu tranzakcios ido es a sok kavaras elege eldeformalhatja a BTC-be fekteto kozosseget….
Szoval lehet hogy szukosebb honapok ele nezunk.
"

Mindenesetre elég érdekes lesz. Legyetek résen. :)

[ Szerkesztve ]

(#14636) KilgoreTrout válasza lacos001 (#14635) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ha nem tévedek, az írója augusztus-szeptember óta vár erre... :)
Értsd ez akkor íródott valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#14637) lacos001 válasza KilgoreTrout (#14636) üzenetére


lacos001
senior tag

A dátuma ennek a "hozzászólás"nak January 10, 2018 at 19:10

Vagy már ez is copy paste volt?

Amúgy lehet, hogy itt is megfordul ez a személy...sosem lehet tudni.

Te voltál? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14638) Tilos az Á


Tilos az Á
junior tag

Ez mit jelent?
Electrumról utalnék s ez az ablak jön fel:

[ Szerkesztve ]

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#14639) Sleed válasza Tilos az Á (#14638) üzenetére


Sleed
aktív tag

Gondolom ennek van köze hozzá:
[link]

(#14640) Tilos az Á válasza Sleed (#14639) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Ej, akkor importáljam át másik fajta valletbe s aztán küldjem át az összeset egy másik címre?
Melyik walletet javasoljátok összesen féltized bitcoinos vagyonhoz?

Sőt, akkor már az összes hardforkolt coint is el kéne vinnem.
Tudtok ajánlani egy listát, melyiket honnan lehetne elvinni?
(dec. 23-tól kezdve)

Köszi

[ Szerkesztve ]

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#14641) KilgoreTrout válasza lacos001 (#14637) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem, csak egy-az-egyben ugyanilyen hozzászólásokat lehetett olvasni akkor is.

(#14642) csaba951 válasza Tilos az Á (#14638) üzenetére


csaba951
veterán

Túlságosan kis fee-t állítottál be. Itt találsz javaslatokat, hogy legalább mennyi legyen.

(#14643) Elbandi válasza Tilos az Á (#14638) üzenetére


Elbandi
aktív tag

tul kicsi tx feet adtal meg

(#14644) SLYM válasza csaba951 (#14642) üzenetére


SLYM
veterán

Ez magyarra fordítva mit jelent? Mennyi coin küldése mennyibe kerül, mi változik az értékekkel? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14645) yanesz válasza Möhe (#14603) üzenetére


yanesz
tag

Szia,
Milyen platformot használsz?

(#14646) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Aki ADVCash-t használ, meg tudná mondani hogy az ellenorzésen átesett es engedelyezett Accountra mikortól lehet teljes értéküen használni a Virtuális Bankártyát? Mert jelenleg 100 euro a limit.. Card vendor account not verified.
Your current card funding limit: 89.15 EUR - (még tegnap töltöttem 10 euroval. - amit el is használtam., Ugyhogy ezt se igazán értem hogy ez milyen limit mikor resetelodik.)

[ Szerkesztve ]

(#14647) csaba951 válasza SLYM (#14644) üzenetére


csaba951
veterán

Ennyi segítséget kapsz: #14101 csaba951
Megnézed az aktuális értékeket, és ennek megfelelően beállítod kellően alacsonyra, de elég magasra ahhoz, hogy feldolgozásra kerüljön.

Program beállítások
Tools -> Preferences

Fees fülön:
Edit fees manually: pipa
Fee Unit: sat/byte

Ezen a webhelyen ki tudod számolni, hogy mennyi fee-t kell beállítanod ahhoz, hogy a pénzed az adott idő alatt átérjen a másikhoz. Legördülő menüben beállítod az időt. Alatta satoshis/byte-ban mutatja azt az értéket amit majd kézzel meg kell megadnod a Send fülön.

Ha ezt nem állítod be, akkor az automatikus beállításokat használja a csúszkával. A következő 25-1 blokkba kerül be a tranzakciód. Horror összeg lesz a mai fee-k mellet! Ezt tudod lényegesen csökkenteni a kézzel való megadással.

Appearance fülon:
Base unit: BTC

[ Szerkesztve ]

(#14648) Tilos az Á válasza csaba951 (#14647) üzenetére


Tilos az Á
junior tag

Jól értem, hogy mai árfolyam mellett 1500-2000 Ft alá nem lehet menni?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=735f.png

(#14649) SLYM válasza csaba951 (#14647) üzenetére


SLYM
veterán

Köszi! ETH-hoz is van ilyen?

(#14650) 8zabi válasza SLYM (#14649) üzenetére


8zabi
őstag

ETH GasStation

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.