Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) YASKATIR válasza Huha81 (#13797) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ketlem, hogy az IP-t nezne, mivel en a kovetkezokkel tudok tradelni szingapurbol:

BTC/EUR
ETH/EUR
ETH/BTC
LTC/EUR
LTC/BTC

Mikozben szingapurbol elmeletileg csak ennyire lennek kepes:

ETH/BTC
LTC/BTC

Azaz a magyar utlevel / personal id alapjan siman beraktak europaba

(#13802) csaba951 válasza MikeWazowski (#13800) üzenetére


csaba951
veterán

A 7. legnagyobb exchange. Bár ez a helyezés napról-napra változik.
gdax

(#13803) -secret- válasza MikeWazowski (#13800) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jah, tőzsde. Walletja meg a Coinbase.

[ Szerkesztve ]

(#13804) Huha81 válasza YASKATIR (#13801) üzenetére


Huha81
tag

Lehet, hogy valtoztattak azota valamit. Mert a regisztracios formon nem valaszthatsz orszagot. Azaz valami alapjan kitalalja, hogy te eppen hol vagy. Gondolom az ip alapjan :)
En el sem jutok odaig, hogy barmilyen dokumentumot fel tudjak tolteni magamrol. De otthon majd meglesem vpn-en keresztul, hogy mit ad.

(#13805) YASKATIR válasza Huha81 (#13804) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Miert szamitana az, hogy te az adott pillanatban hol vagy? Ha epp vietnambol regisztralok (mert miert ne?), akkor en vietnaminak szamitok? Ez baromsag. Megnezik, hogy hol allitottak ki az utleveled meg mi a nemzetiseged aztan az alapjan kapod meg az orszagot.

(#13806) schawo válasza Huha81 (#13799) üzenetére


schawo
titán

Akkor úgy mondom, hogy nem csak az ország a kérdés. A pontos címet is rögzíteni kellene.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13807) butch3r


butch3r
senior tag

kedves forumtársak. ha minden igaz azért nem ph! forum szabályzat miatt lett tiltva a btc adok-veszek itt a topicban hanem topicgazda kérésre, mert kicsit elharapódzott az adok-veszek témájú hsz-ek száma.

ugyan létre lett hozva egy btc adok veszek topic itt: [link]

de szerintem erről kevesen tudnak akik idejárnak.

kérdésem, nem akarjuk ezt a szabályt eltöröltetni?

[ Szerkesztve ]

(#13808) MikeWazowski válasza -secret- (#13803) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Értem, köszönöm Nektek!
Most végre sikerült regelnem a coinbase-re, akkor ott vehetek x euróért bitcoint? Biztonságban van ott? Vagy, regeljek a gdax-ra is, ott vegyem meg, és azt is a coinbase tárolja?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13809) Huha81 válasza YASKATIR (#13805) üzenetére


Huha81
tag

Nyilvan nem kellene, hogy szamitson, hogy epp hol vagyok. De ezt talan attol a kedves designer-tol kellene megkerdezni, aki nem modosithatova alakittatta a regisztracios formon a orszagot :)

Persze az is lehet, hogy csak engem nem szeretnek :D

(#13810) -secret- válasza MikeWazowski (#13808) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én MrCoin-on keresztül vettem Coinbase-re. Szerintem biztonságban van, nyilván azért milliókat nem ott tartanék.

(#13811) MikeWazowski válasza -secret- (#13810) üzenetére


MikeWazowski
addikt

És miért nem a coinbase-en vetted? Ám vannak androidos telefonra is wallet-ek, azokat nem ajánljátok?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13812) -secret- válasza MikeWazowski (#13811) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem akartam napokat várni.

(#13813) Verticoin válasza butch3r (#13807) üzenetére


Verticoin
junior tag

De akkor értékelési rendszer is kéne, mert a fórum látszólagos bizalmat ad.

(#13814) gbela válasza Huha81 (#13809) üzenetére


gbela
senior tag

Én is Luxban vagyok (micsinálsz te itt, lehet ismerlek?:) ), defaultba Lux-ot felismerte IP-ből, de lehet országot váltani beállításokban (ha már kész vagy alap reggel). Ehhez kér adott országból doksit, nekem van magyar útlevelem, így azzal tudtam országot váltani és azóta megy is szépen.

[ Szerkesztve ]

(#13815) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

vennék coinbase android app-on belül bitcoint, de azt írja a bankom elutasította... ez miért lehet?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13816) xtro válasza MikeWazowski (#13815) üzenetére


xtro
aktív tag

Nálam a banki oldalon volt a gond,hívd fel őket

(#13817) MikeWazowski válasza xtro (#13816) üzenetére


MikeWazowski
addikt

hívtam, azt mondták, hogy nem érkezett meg terhelés feléjük, így nem ők tehetnek róla. Pedig a coinbase emailbe azt írja, hogy forduljak a bankomhoz...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13818) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok! Jovore szeretnem atvaltani, kivenni a bitcoinom.
Erdeklodnek, hogy ez hogyan tortenik? Bank? Online trasnfer?

(#13819) -secret- válasza KD6-3.7 (#13818) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hol a walleted? S mennyi bitcoinod van? ;]

[ Szerkesztve ]

(#13820) Verticoin válasza -secret- (#13819) üzenetére


Verticoin
junior tag

Egyből ráugranak a hiénák.

(#13821) -secret- válasza Verticoin (#13820) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:F

(#13822) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

A kraken-nel vegre kepesek voltak venni egy normalisabb gepet vagy mi a szosz? Ahogy nezem nem hal le az oldal minden 5. mp-ben

(#13823) KD6-3.7 válasza -secret- (#13819) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Legyen eleg annyi, hogy eleg regota benne vagyok. ;]
Kraken.com

(#13824) GabN73 válasza KD6-3.7 (#13823) üzenetére


GabN73
addikt

Gondolom neked nem kell leírni, hogy hogy kell átváltani €/$-ra :DDD

Amúgy egyszerű, átváltod €/$-ra, aztán a withdrawnál kiválasztod hogy €/$(sepa lesz gondolom), beírod az adatokat, aztán vársz amíg megjön az összeg.

(#13825) csaba951 válasza MikeWazowski (#13815) üzenetére


csaba951
veterán

Pl. azért mert csak egy egyszerű regisztrációd van. A terrorizmus/pénzmosás elleni küzdelem miatt kötelező a megfelelő okmányaid bemutatása. Gyakorlatilag mindenhol. Amíg ez nincs meg, nem veszel te semmit! Ez meg nem nagyon fog menni a jelenősen megnövekedett érdeklődés miatt.

Na, pl. ezért van értelme a mrcoin-os vételnek. Azt legalább el lehet intézni. Ha megvan a coin akkor meg beutalja exchange-re kereskedni.

Ja, és pl. gond lehet ha a bankkártyád nem támogatja/nincs bekapcsolva a secure 3D-t. Ezt tényleg a bankodnál kell megkérdezni. De ez már az exchange-es adategyeztetés után van...

[ Szerkesztve ]

(#13826) Patry0t válasza GabN73 (#13824) üzenetére


Patry0t
tag

utána pedig vársz, hogy jelentkezzen a NAV :D

Egyébként ellenőrzött pénzpiacokról származó nyereség után csak 15% az adó. Mivel a chicagoi tőzsde is bevezette a bitcoint, előbb én átutalnám egy ottani számlára, ott adnám el és onnan utalnám haza a zsét. Mivel a chicagoi tőzsde gondolom ellenőrzött pénzpiacnak számít, ezért aztán így olcsón kitisztázhatja magát az ember és még cska attól se kell félnie, hogy a NAV rátöri az ajtót.

[ Szerkesztve ]

(#13827) szekra válasza Patry0t (#13826) üzenetére


szekra
őstag

Vagy beírod májusig a megfelelő rublikába bevalláskor és szevasz..

(#13828) htc07 válasza Verticoin (#13820) üzenetére


htc07
addikt

ezt kifejtenéd?

(#13829) MikeWazowski válasza csaba951 (#13825) üzenetére


MikeWazowski
addikt

A személyit már jóváhagyták, és tudtommal elég egy igazolvány a vásárához.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13830) Verticoin válasza Patry0t (#13826) üzenetére


Verticoin
junior tag

Ezt hogy lehetne megtudni h igaz e?

(#13831) csaba951 válasza MikeWazowski (#13829) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor marad a 3D secure.
Vagy maradj a jól bevált SEPA banki utalásnál. A banki Hirdetményben tájékozódj ennek a költségéről!

(#13832) GabN73 válasza Verticoin (#13830) üzenetére


GabN73
addikt

Mit? Hogy adóznod kell?

Igaz, volt már egy csomó hivatalos válasz a NAV-tól, hogy miként és mennyit.

(#13833) btomi9 válasza Verticoin (#13820) üzenetére


btomi9
aktív tag

:))

(#13834) btomi9


btomi9
aktív tag

Ha SEPA utalással vennék, akkor mikori BTC árfolyamnak fog megfelelni a kiutalt EUR? Amikor rányomtam, hogy vennék, vagy pedig amelyik nap éppen megérkezik? Mert ha utóbbi, akkor ez teljesen lutri, mintha 2-3 napos határidőset játszanék.

(#13835) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Mi a f...?

(#13836) MikeWazowski válasza -secret- (#13835) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Euróba 2000 a min...:(

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13837) vismaior04 válasza -secret- (#13835) üzenetére


vismaior04
tag

Ez van. Jelenleg nem éri meg "kisebb" összegeket eladni, mert a fee megeszi a hasznot.

(#13838) -secret- válasza vismaior04 (#13837) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Vagy csak a forgalmat korlátozzák egy kicsit.

---

"Kedves Ügyfeleink!

A digitális valuták iránt globálisan megnövekedett érdeklődés következtében a tőzsdék, valamint a blockchain hálózat a korábbiakhoz képest sokkal lassabb átfutással képesek a tranzakciókat teljesíteni.

Az ebből fakadó túlterhelés miatt ezen időszakokban kifejezetten érvényesek a Felhasználási Feltételekben megfogalmazottak, miszerint minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy a lehető legjobb áron teljesítsük a megrendelésedet, azonban a MRCOIN NEM GARANTÁL SEMMILYEN KONKRÉT ÁTVÁLTÁSI ÁRFOLYAMOT és a tényleges teljesítési időintervallum is több napra elhúzódhat, amely akár jelentős árfolyam elmozdulást is eredményezhet a tranzakció elinditásakori árfolyamhoz képest.

A fentiek miatt a rendelkezésünkre álló Bitcoinok is a korábbi időszakhoz képest sokkal gyorsabban elfogynak és az ügyfélszolgálati reakcióidőnk is jelentősen megnőtt.

Folyamatosan dolgozunk azon, hogy a megváltozott körülmények ellenére a korábbi szolgáltatási szinten és gyorsasággal tudjunk Titeket újra kiszolgálni.

Türelmeteket és megértéseteket köszönjük.

Üdv:
A MrCoin csapata"

[ Szerkesztve ]

(#13839) szekra válasza btomi9 (#13834) üzenetére


szekra
őstag

Atvaltod euróba és kiutalod azon a valuta árfolyamon; az nem ingadozik ennyire (eur-huf)

(#13840) csaba951 válasza btomi9 (#13834) üzenetére


csaba951
veterán

Ez azért nem gond, mert először be kell utalnod a pénzt az exchange-be. Csak abból a pénzből tudsz vásárolni ami már beérkezett hozzájuk. Abból viszont akár azonnali vásárlással is. Ott meg már látod az árat/költségeket.

Mrcoin-nál lutri van az árfolyammal, pont ahogy írtad.

(#13841) btomi9 válasza szekra (#13839) üzenetére


btomi9
aktív tag

Ja, igen, nem a HUF/EUR -ra értettem. Nincs devizaszámlám, de a forintosról tudok SEPA utalni, majd a bank átváltja nekem (és keres rajtam).

(#13842) btomi9 válasza csaba951 (#13840) üzenetére


btomi9
aktív tag

Ja értem, tehát elvileg ilyen módon most konkrétan a Coinbase érdekel, lehet akkor parkoltatni náluk is az EUR -t, aztán amikor jön egy kis hullámvölgy, akkor bevásárolni azonnal. Jól értem?

(#13843) GabN73 válasza btomi9 (#13842) üzenetére


GabN73
addikt

Igen

(#13844) btomi9 válasza GabN73 (#13843) üzenetére


btomi9
aktív tag

:R

(#13845) csaba951 válasza btomi9 (#13842) üzenetére


csaba951
veterán

Technikailag teljesen jól érted!

Viszont kockázatot jelent, hogy nem törik-e fel az exchange-t, vagy lopják szét belsős emberek. További kockázat, hogy nagy esés/emelkedés extrém érdeklődést generál. Ilyenkor nem ritka ha használhatatlanra lassul az exchange. Tehát nem feltétlenül tudod kihasználni az előnyöd.

Coinbase-nél külön mókás volt (BCH), hogy a kínálati könyvből tudtál vásárolni (a többi exchange-nél lényegesen magasabb árfolyamon). Eladni viszont már nem tudtad, pl. olyannak aki még nálad is több pénzt lett volna hajlandó adni érte és ebből neked profitod lett volna.

(#13846) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Megjött az S9-sünk! :)
Túl vagyunk az első 24 órán, viapoolban bch-t bányászunk eddig.
Kérdésem az lenne hogy ki melyik poolban mennyit szokott kapni?
Van esetleg pool ami jobban hozna?
Nálunk ez most 0.0105906 bch / 24h ≈0.000799 BCH Per TH/s

(#13847) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Milyen oldalról szoktatok még utalni? Mrcoin most nem aktuális, mert elég magas a limit most. Coinbase-re szeretnék venni bitcoint, minél gyorsabban. köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#13848) 8zabi válasza jubilleum (#13846) üzenetére


8zabi
őstag

erre azt mondom, hogy ebben a topikban nem támogatott a BCH semmilyen formában, sőt :(

(#13849) butch3r válasza Verticoin (#13813) üzenetére


butch3r
senior tag

Masik topicban sincs ertekelo rendszer

(#13850) csaba951 válasza MikeWazowski (#13847) üzenetére


csaba951
veterán

https://localbitcoins.com/

#13846 jubilleum
Alternatív kriptopénzek (altcoin-ok) és bányászatuk
Bányászkodást próbáld meg itt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.