Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) tupacamaru válasza Rover623 (#900) üzenetére


tupacamaru
veterán

ÁÁÁ, azt már nem ismerik. :B Szerintem sokan azt se tudják mi az. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#902) Ace Ventura válasza tupacamaru (#901) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát ebben igazad van, kajla fingom sincs :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#903) sz.j válasza Ace Ventura (#902) üzenetére


sz.j
nagyúr

Innen némi ötletet tudsz meríteni.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#904) Ace Ventura válasza sz.j (#903) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Köszönöm, meg is néztem a gyakorlatban, de a gép csak a floppyról való frissitést engedi, floppym meg sajna nincsen. :O :O

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#905) Rover623 válasza Ace Ventura (#904) üzenetére


Rover623
félisten

A te lapodnál DOS nélkül, közvetlenül a BIOS-ból is lehet frissíteni...persze floppy ahhoz is kell.
Ezért nem érdemes spórolni azon a szerencsétlen floppyn...bármikor szükség lehet rá...:DDD

primus inter pares

(#906) Ace Ventura válasza Rover623 (#905) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát jah, csak szerintem a lapnak annyit ér egy frissités, mint halottnak a csók.De egy próbát megérne.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#907) Rover623 válasza Ace Ventura (#906) üzenetére


Rover623
félisten

:F
Te jöttél azzal hogy BIOS-t akarsz frissíteni...:U

primus inter pares

(#908) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#906) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jah, csak közben kérdezősködtem más topicban is, és azt mondták a hibajelenségek alapján, hogy szar a lap, nem érdemes frissitenem a BIOS-t. :O

Nem magamnak akartam válaszolni :DDD

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#909) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Megvolt a frissités, és sz@rt se ért :O

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#910) mtade


mtade
aktív tag

Segítségét szeretném kérni a szakavatottaknak... :D

Nemrég vásároltam az "új" vasamat, az alaplap (mint utólag kiderült) PCPartner RS482MK9-A64S, van rajt egy Athlon 64 3200+ proci.

A gondom az (nem röhögni ki a kezdőket), hogy sem az Everest, sem a SpeedFan nem bírja normálisan kiírni a hőmérsékleteket.

Gondoltam, egy friss bios segíthet.

Találtam egy 3 hónappal frissebb biost a PcPartner honlapján, ezt sikerült felrakni. Utána folyamatosan fagyott a gép.
Visszaszúrtam a régit, most megint stabil.

Kérdésem az lenne, hogy hol keresgethetek még ilyesmit, esetleg melyik másik gyártó biosa működhet ezzel a lappal.

Köszönöm a segítséget...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#911) tupacamaru válasza mtade (#910) üzenetére


tupacamaru
veterán

Más alaplap gyártó BIOS-ával nem nagyon kisérleteznék a helyedbe. :( Leginkább a saját honlapján lehet megtalálni a frissitéseket. Szerintem hagyd fent a stail BIOS-t, ha más gond nincs vele.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#912) mtade


mtade
aktív tag

Közben nézelődtem még, és találtam egy fórumot, ahol szintén hőmérőznek, szintén RS482-es motyóval, csak ECS gyártmánnyal...
fórum

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#913) mtade válasza tupacamaru (#911) üzenetére


mtade
aktív tag

Most nagyon szőrösnek gondolsz, ha azt mondom, hogy iszonyat zavar? Lehet ebből lapcsere lesz, csak sajnálnám a frissen vásárolt vasat szétszedni...

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#914) tupacamaru válasza mtade (#913) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát nagy valószínűséggel engem is zavarna. Miután feltetted az új BIOS-t nyomtál egy Load a Default BIOS-t???

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#915) mtade


mtade
aktív tag

Nem...
+próbálom ezt is... :D
Arra gondolsz, hogy a Bios-ban kérjek egy Load Optimal settings-szet?
Thx.

[ Szerkesztve ]

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#916) tupacamaru válasza mtade (#915) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, arra mert a honlapján azt írják hogy frissités után nyomni kell egy ilyet neki. Nem biztos hogy jó lesz de egy próbát megér. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#917) mtade


mtade
aktív tag

Próbáltam a dolgot, de így is folyamatosan fagyogat....

Azthiszem, keresek egy másik lapot, ezt meg megveheti az, akit ez a kis malőr nem érdekli....

Köszi a helpet. :R

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#918) SpZ


SpZ
senior tag

hali
Gigabyte P35-DS3 rev 2.1 alaplapom van, és F2 bios van fent de a wolfdale-es procimhoz F12 bios kéne, érdekelne, hogyan lehet frissíteni, windowsból lehet? ill érdemes?

(#931) SpZ


SpZ
senior tag

valaki csinált már Gigabyte frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#932) mtade válasza SpZ (#930) üzenetére


mtade
aktív tag

Tényleg Q-ra fagy a net... :D

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#933) Geffry


Geffry
aktív tag

Üdv!

A helyzet: Epox EP-8rda3+ Socket A-s lap 2db szép sata 1 csatival. A " nagy " gépem vinyócseréi után ezek egyikére akartam rakni a 320as seagate sata2 vinyómat (sata 1-re jumpolva)... hiába... a legtöbb win telepítóő nem ismeri fel a vinyót, de nem baj, sata vezérlő integrálósdi megtörténik és már megy is... vagyis mégsem. Amikor grafikus felületre váltana a telepítő egyszerűen kékhalált dob.
Egyébb hardver kizárva, ide vinyóra felmegy a win... Biosban nincs sata kompatibilitás beállítás...
Elkeseredés: Bios frissítés... eredmény: igen, sikerült, és elvileg ez a bios már nagyon jó lesz mert írták hogy korrigálták a sata vinyós dolgokat. Nosza! Gyorsan off és kikapom a nemkellő cuccokat. (floppy, igen kéremszépen floppyról flash-eltem)
Ezután jött a törés. bekapcs és semmi... nincs kép. A lapra szerelt post kód kijelző gonosz vörös fénye ennyit mond: " F2 " elvileg a videó indításával van gond...
Kérdésem: mit lehet itt még tenni azontúl hogy bios csippet cserélni (már ha találnék ehhez valót) ill bekenni vékonyan zsírral és messzire eldobni?
Sorry ha bárgyú a kérdés, vagy ha már felmerült ill azért is hogy hosszú lett.
Előre is many thx! :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#934) atesz00


atesz00
csendes tag

Hello

Most elöször írok mert van egy nagy problémám, az alaplapom egy msi k8n neo3 amd sempron 3000 procival. namost cináltam egy kis tuningot de csakis az alaplap kézikönyve szerint kb 7-8%-a. De miután újra indítottam se kép se hang még a bios se tudom behozni szal nem tudom mi lehet. Azt szeretném megkérdezni hogy nincs e valami reset gomb az alaplapon ahol minden visszaáll default-ra. Vagy mi tegyek hogy rendben legyen?
Előre is köszi

(#935) Geffry válasza atesz00 (#934) üzenetére


Geffry
aktív tag

Az elem mellett van egy pár jumper, már ha ilyen a lap. Az egyik a bios törlés lesz. A manualban ez valami clear cmos-ként fog szerepelni. Átrakod a jumpert a leírás szerint majd vissza a régi helyére és a biosodban visszaállnak a gyári paraméterek.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#936) qdak


qdak
addikt

itt a bios-od: ASUS M2N4-SLI BIOS
olv vissza vagy ha kell elmondom hogy csináld!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#937) scabi78


scabi78
senior tag

Hali!

Gigabyte oldalról nem tudom a BIOS-t frissíteni, mert nem tölt le *.bin-t vagy bios.*-t. Csak egy bat egy exe és egy fb van, a bat és exe-re dos ablak jön fel az NTVDM CPU meg nem engedett utasítást talált hibaüzenet jön. A gigabyteféle @Bios progival sem tudtam update-elni, mert egyik szerveren sincs amit keresne...
Valaki segítsen!

Tiszta Windows, rendes ház!

(#938) ludla


ludla
őstag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni, egy GA-P35-DS3L lap F8-as biosát szeretném felrakni, valaki tudna ebben segíteni? Honnan tudom letölteni? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#939) scabi78 válasza scabi78 (#937) üzenetére


scabi78
senior tag

Hi!

Rájöttem mit hogyan kell csinálni Gigabyte lap Bios frissítésénél. Minden info fent van az oldalon, át kell nézni őket és lám... :))

Letöltöd a @BIOS progit, majd letöltöd az alaplapodhoz illő bios-t. Bootolásnál a bal felső sarokban az alaplap típusa után van két betű, nekem FA volt. Ez azt jelenti a legelső Bios van a lapomban. A gigabyte oldalról letöltöd az FB-t, FD-t, FE-t... és így tovább a legújabbig. A letöltött exe-t kicsomagolod egy mappába (jó ha elnevezed a mappákat biosA és biosB-nek pl...) ahova kerül három fájl. Egy bat, egy exe és az alaplapod tipusának a száma fb vagy fd kiterjesztésben, attól függ melyik biosról van szó.

Nekem így nézett ki: m57sls42.fb

Ezután megnyitod a @BIOS progit és Update Bios from file-ra klikk, megadod neki a m57sls42.fb útvonalát és tölti is fel, majd feltelepíti magának. Utána egy restart után meglesheted a bal felső sarokban hogy a tipusszám után az FA helyett FB lesz. Így tovább eljuthatsz a legújabbig is, de egyesével és sorban frissítsd a biost és mindegyik után restartolj! Győződj meg, hogy a megfelelő biost akarod frissíteni, ez fontos!
Remélem tudtam segíteni, ha nem, nézegessétek ezt: [link]

Itt minden le van írva. A gigabyte szerverrről való update-elés nem működik, egyik szerveren sem találja a bios.ini-t, de mint fent írtam nem is ez kell nekünk.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#940) swoody válasza scabi78 (#939) üzenetére


swoody
senior tag

Fontos sorban felrakni a biosokat vagy lehet egyből a legujabbat felrakni?

(#941) scabi78 válasza swoody (#940) üzenetére


scabi78
senior tag

Én sorba raktam őket, szerintem nem nagy idő. A letölött frissítendő bios mérete egyforma, nem hiszem, hogy a legújabban szerepelne az előző frissítések.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#942) swoody válasza scabi78 (#941) üzenetére


swoody
senior tag

Az elég ziziség lene ha nem lenne benne az uj verzioba a régebbi javitások.
De felraktam a legujabbat egyből.

(#943) scabi78 válasza swoody (#942) üzenetére


scabi78
senior tag

Minden frankó?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#944) ludla válasza ludla (#938) üzenetére


ludla
őstag

Már megoldódott a bios frissítés f8 :C

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#945) swoody válasza scabi78 (#943) üzenetére


swoody
senior tag

Eddig jaja.

[ Szerkesztve ]

(#946) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Kérdés: BIOS flash-nél az előzőleg beállított jelszó is törlődik?

Van egy olyan problémám, hogy a gépen lévő BIOS jelszóval (supervisor password) védett. Gondoltam sebaj, BIOS elem ki, majd 2 óra múlva be, arra tuttira felejt a BIOS. Felejtett is, de a pass megmaradt, és nem tudok semmit módosítani. Csak egy CD-ről való bootolást szeretnék, de így nem tudom beállítani. Pls segítsetek! Köszi!

Nem akarok flash-t tolni neki, csak ha már más tényleg nem segít.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#947) csabyka666


csabyka666
addikt

Közben megoldódott...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#948) reset


reset
senior tag

Sziasztok! Az alábbi sorokat a lapom topicjába is beírtam, most fedeztem föl ezt a topicot, hát itt is megemlítem a dolgot - bár közben már feladtam a küzdelmet...
Pár napja, hogy lecseréltem az E-6750-es procimat E-8400-asra. Ilyenkor, mint minden rendes embernél, egymást érik a BIOS-manipulációk...egy kis tuning, miegymás...
Tegnap nagyon furi dolgot tapasztaltam. A lapom P5K-WS (többi config az adataimnál)....
Állítgatom szépen a CPU-V értékeket a BIOS-ban és feltűnik, hogy bizonyos fesz-értékeknél a Cpuz és a PC Wizard-2008 progik teljesen más értékeket mutatnak mint amit a BIOS-ban belőttem. A lapon a V-core 1.1000 V - 1. 7000 V között kalibrálható: 0.0125 V-os lépésekben. (1.1000, 1.1125, 1.1250...1.7000) Ha az 1.2000 V-ot veszem alapnak (ennyivel hajtom a CPU-t 9x400-on)...akkor ettől a fokozattól lefelé-fölfelé csak minden második lépcső beállításánál egyezik a fesz értéke a Cpuz és a PC-Wizard értékeivel!!! A páratlan számú fokozatok választásánál (1.2125...1.1875...1.1625...1.1375...) minden esetben 1.4....V valós értékre áll a rendszer: ezt mutatják a monitorozó progik és ennek megfelelően melegszik is a proci...
Mi lehet ennek az oka :F
CPU V. Damper = enabled; CPU V. Reference = auto...

(#949) pilu01


pilu01
senior tag

Biost frissítenék de nem tudom hogy ! :B
Flash biost tenném, sorba a következőt a gyártó honlapjáról!
Ezt az üzenetet kapom ha xp alatt indítom el [link]
Hogyan lehet kiiktatni az Írásvédetsséget?
A mostani biost alapra tettem!
A lap jumperén már mindent próbáltam, safe, dual, NC!
Már clear cmos is volt!
Penről kellene próbálnom?
A lap egy J&W X48D2 Extrem

(#950) maxlanders válasza pilu01 (#949) üzenetére


maxlanders
tag

"Penről kellene próbálnom?"
Én azt próbálnám meg, szerintem megoldódik vele a dolog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.