Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) sanyi0813 válasza sanyi0813 (#1336) üzenetére


sanyi0813
csendes tag

nekem nem segit senki????????????????

(#1352) Blaze71 válasza sanyi0813 (#1336) üzenetére


Blaze71
őstag

Amikor elindul a gép a floppyról villogni fog a kurzorod. Oda írod amit kell. Az a sor a parancssor, tehét beírod, hogy a: majd Enter, aztán a szükséges file pontos elérési utját könyvtárankénti lépésben. CD xxxx, stb....

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1353) Attila14 válasza Blaze71 (#1350) üzenetére


Attila14
aktív tag

nekem CoD4-re kell a gép és legalább a 125 fps kellene fixen az összes mapon azért akarok procit venni, aztán erre a gépre többet nem költök. de azt mondták biost mindenképp frissítsek mielött új procit teszek bele.

Ja és a 14 nem a koromat jelöli :)

(#1354) Blaze71 válasza Attila14 (#1353) üzenetére


Blaze71
őstag

Az biztos, hogy egy X2-es sokat dob a gépen. Én LE-1600-ról váltottam X2 4000+-ra. Az LE-1600-at egy MSI K9AGM4 lapban adtam el. Előtte az X2-es volt benn. Na, azzal úgy döcögött csak, mint ahogy a Suzuki gyorsul behúzott kézifékkel. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#1355) Seci


Seci
tag

Sziasztok!

MSI 651M-V ver 2. (MS-7005) alaplapon frissítettem biost, hogy tudja a 1440*900-as felbontást, de rossz biost tettem fel, mert újraindítás után fekete képernyő fogad.
Ha a memóriamodult kiveszem akkor sem sípol a speaker.
Ctrl+Home-t + floppyt indításkor már próbáltam, de nem reagált.
Mit csinálhatok még én?
Előre is köszi!

(#1356) Seci


Seci
tag

Bocs a duplázásért.

[ Szerkesztve ]

(#1357) SrAc 1139 válasza Seci (#1355) üzenetére


SrAc 1139
tag

Vannak itt ph-n akik vállalnak bios írást, keres rá és kérdezd meg hogy neked nem tudna e segíteni?!

(#1358) sonar válasza Seci (#1355) üzenetére


sonar
addikt

Bios reset volt a frissítés után?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1359) Seci válasza sonar (#1358) üzenetére


Seci
tag

Már volt!

(#1360) nóri93


nóri93
csendes tag

asus lapokon hogyan frissitek biost?

azt hallotam, hogy tönkrevághatja a lapot

"Én vehetek egy bicskát az unokaöcsémnek, de Te nem veheted meg Írországot a nagybátyádnak." - E.Ionesco

(#1361) sonar válasza nóri93 (#1360) üzenetére


sonar
addikt

Érdemes átböngészni a gyártó oldalát ;)
Ha jól csinálod nem vágja tönkre

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1363) nóri93 válasza sonar (#1361) üzenetére


nóri93
csendes tag

ami ott fent van azt telepíthetem is?
ennyi az egész?
Olvastam valami olyat, hogy a chippet ki kell venni, meg ilyenek...

"Én vehetek egy bicskát az unokaöcsémnek, de Te nem veheted meg Írországot a nagybátyádnak." - E.Ionesco

(#1364) sonar válasza molngab (#1362) üzenetére


sonar
addikt

Egyből felrakhatod a V5-t.

@Nóri - milyen lapod van? Hol olvastál mit?

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1365) nóri93 válasza sonar (#1361) üzenetére


nóri93
csendes tag

nekem fuji-siemens van. Azon is szabad frissíteni?

"Én vehetek egy bicskát az unokaöcsémnek, de Te nem veheted meg Írországot a nagybátyádnak." - E.Ionesco

(#1366) zundapp


zundapp
tag

Olyan gondom van hogy a legelső BIOS-t nem mentettem el a gépre, és frissítettem, majd ezután jött 1-2 probléma, majd újabb BIOS és újabb problémák, ezért vissza szeretnék állni a régi BIOS-ra, de a gyártó oldalán már nincs fent.
ha kérhetem akkor privibe dobjátok be a megoldást, mert ott hamarabb megtalálom.

Előre is köszönök minden segítséget.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=zundapp&submit

(#1367) zundapp


zundapp
tag

ECS A790GXM-A Black Dragon alaplap

ez az előző üziből lemaradt :C

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=zundapp&submit

(#1368) sonar válasza nóri93 (#1365) üzenetére


sonar
addikt

Mielőtt frissítenél nézd meg, hogy mit tartalmaz a frissítés és döntsd el, hogy szükséged van-e rá v sem. Mert ha nem jár semmi előnnyel akkor nem érdemes piszkálni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1369) zundapp


zundapp
tag

Senki sem tud segíteni? :F :O

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=zundapp&submit

(#1370) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv all!

Gigabyte GA-M56S-S3 bios-át szeretném frissiteni. de nem igazodok el a support-on, hogy melyik kell nekem. illetve nekem sincs floppy meghajtóm csak dvd iró van a gép-be. segítene valaki leírná röviden miként csináljam? még soha nem frissitettem bios-t. illettve egy hozzáértő ha dobna egy direkt link-et a letöltendő bios-ról azt nagyon megköszönném.

(#1371) Denes550


Denes550
csendes tag

Helló!
Nekem egy olyan problémám lenne hogy minnél frissebb a BIOS az alaplapomon, annál több dolog levan tiltva benne. ASUS M3N78 Pro deszkám van egy X3-as procival, és a 02-es bios verziónál még mindent lehetett csinálni, ment minden. A 07-es verziót feltettem, erre már a memóriákat nem tudtam időzíteni, a 08-asnál pedig a proci feszültség emelését is letiltották... Vissza akartam tenni a 02-eset pendriveról, EZflash, és csak a vertiószám lett a régi, minden maradt a legújabb 08-as Bios állapotában :( Tippet kérnék hogy tudok vissza fele frissíteni, vagy mi ez a disznóság az ASUS-nál? (Haverom is frissített a P45-ösén, és azóta ő se tud memóriát időzíteni)
Előre is köszi a válaszokat!

(#1372) sasdfasdfa


sasdfasdfa
csendes tag

sziasztok.
nekem egy olyan nagyobb problémám lenne, h van egy asus p5ql pro alaplapom és olyan 3 napja elkezdte azt csinálni,h ha leállítom akkor 3 sec után újraindul magától.végignéztem az egész biost de nem találtam semmi olyat amit lehetett volna állítani. azt tanácsolták, h csináljak egy bios frissítést. szerintetek ez megoldaná a problémát?

előre is kösssz

(#1373) sgergi válasza sasdfasdfa (#1372) üzenetére


sgergi
veterán

Szerintem nem sok köze van a biosnak ehhez. Persze meg lehet próbálni. Inább más dolgokat próbálnék ki: kontaktos-e a bekapcsológomb vagy a resetgomb? Húzd le az alaplapról őket, csavarhúzóval indítsd a gépet, és utána nézd meg restartol-e. Vagy, a ház nem okoz-e valahol zárlatot? Másik megoldás, ha veszel egy kapcsolható hosszabítót, és kikapcs után lenyomod.

(#1374) sgergi válasza ЯΞD (#1370) üzenetére


sgergi
veterán

bios file
@bios

1. @biossal meg tudod csinálni windows alól is, csak előtte minden más progit állíts le és a tuningot is vedd vissza.

2. Bootolva: Elég az első fájlt kibontani, írd ki lemezre vagy floppyra és bootolj be róla.

[ Szerkesztve ]

(#1375) sasdfasdfa válasza sgergi (#1373) üzenetére


sasdfasdfa
csendes tag

de az nem gáz,ha kikapcsolom és állandóan a mikor leáll rögtön a tápot is kikapcsolom? a sok kapcsolgatás nem árt neki mármint a tápnak meg a többinek?

(#1376) sgergi válasza sasdfasdfa (#1375) üzenetére


sgergi
veterán

Nem igazán árt neki. Egyébként próbáld ki, amiket írtam, mert ez nem normális dolog. :) Mi változott a géppel kapcsolatban? Volt mozgatva, vagy valami?

(#1377) sasdfasdfa válasza sgergi (#1376) üzenetére


sasdfasdfa
csendes tag

nem, szombatról vasárnapra volt bekapcsolva hagyva, mert elaludtam mellette. kb ennyi.mozgatva nemigen,esetleg vmi apró mozgatás. tudom,h ez nem normális ezért sem értem,h ami a fene baja van... :W

(#1378) ЯΞD válasza sgergi (#1374) üzenetére


ЯΞD
senior tag

köszönöm a gyors választ!

és melyiket javaslod?

illetve letöltöttem mind2-őt és amit boot-ból kell az is egy exe file... hogy értetted, hogy csak az elsőt csomagoljam ki?

(#1379) sgergi válasza ЯΞD (#1378) üzenetére


sgergi
veterán

azt futtasd le az exe-t és kapsz 3 fájlt.(legalábbis én kaptam :D ) Ha stabil a gép, akkor jó a win alatti is, nekem még soha nem volt problémám vele.

(#1380) ЯΞD válasza sgergi (#1379) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Üdv megtörtént a bios update. viszont nagy baj van! elszált a lap. flopyról történt az update. és a folyamat az teljesen rendben meg a végén ki is irta, hogy pass!!! minden jól végig csinál. újra inditás és ennyi nem indul el... de annyira sem hogy a meghajtókat sem inditja el semmit se a hdd-t mit lehet iliyenkoree csinálni???? az a bios került kiírásra amit adtál. és egy számtek boltban történt az update mert sajnos nekem nem volt kisflopym. a manul szerint lehet flash-ről és hdd-ről is update-elni de valójában csak a flopy volt a listában. Segítsetek pls!

köszönöm előre is.

(#1381) Denes550 válasza Denes550 (#1371) üzenetére


Denes550
csendes tag

Help meeee!

(#1382) sonar válasza ЯΞD (#1380) üzenetére


sonar
addikt

Láma kérdés, de utána resetelted a Bios-t?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1383) sonar válasza Denes550 (#1371) üzenetére


sonar
addikt

ASUS-nál nem tudom, hogyan van, de Giganál vissza lehet rakni a régebbi változatot, mivel dual biosos. Meg kellene nézni, hogy ott nincs-e erre lehetőség.
Vmint frissítés előtt érdemes érdeklődni az alaplap topicjában, hogy kinek hogyan sikerült, illetve hozott-e számottevő előnyt a frissítés.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1384) vigyori78


vigyori78
őstag

Tudnátok segíteni nekem mert most csináltam egy bios frissítést és az update progi megált 6% -nál és most bekapcsolom a gépet és nem csinál semmit.Kösz mindenkinek.

(#1385) vigyori78


vigyori78
őstag

ja és asus p5b lap

(#1386) szacsee válasza vigyori78 (#1385) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tedd be az alaplaphoz kapott cd-t hátha elindul a bios recovery.
Ha nem jön be ez a módszer, akkor :

áramtalanít
cmos clear
elem ki
elemtartó érintkező összezár 2-3 mp-ig csavarhúzóval
elem vissza
cmos clear jumper normál állásba
áram alá helyez és próba

(#1387) vigyori78 válasza szacsee (#1386) üzenetére


vigyori78
őstag

hát sajna így se jó :O

(#1388) szacsee válasza vigyori78 (#1387) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha megér annyit, akkor keress egy biosírással foglalkozó szakit.
Ismerek egyet, ha nem felel meg neked a posta, akkor keress az apróban közelebbit, ha van.
A bios-chipbe beégeti a jó biost és ha ez a baja, akkor indulni fog.
A részletekért keresd fel ha megér 2-3000Ft-ot az alaplapod javítása, máskülönben az alaplapod sajnos kuka.. :(

(#1389) szacsee válasza szacsee (#1388) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mielőtt viszont biosírásra adod a fejed előtte próbáld ki kölcsön táppal is... egy próbát megér hátha a tápoddal is gáz van.

(#1390) ЯΞD válasza sonar (#1382) üzenetére


ЯΞD
senior tag

igen. reseteltem egyértelmű.

(mivel ez éppen egy gigabite alaplap és azért nem is volt rossz széria, rácáfolnék a dual bios-ra. ezen pölö nincs... :(

de most már mind1 vettem új lapot meg procit. azt a lapot meg egy ismerősőm elviszi egy ismijéhez aki mint itt fentebb irták bios írással foglalatoskodik és megcsinálja.

(#1391) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.

Egy Epox 8rda+-ban frissítettem biost win alatt procicsere miatt, de újraindítás után bios cheksum errort ír ki és kéri a boot disket! Már megcsináltam azt amit itt olvastam fórumon (ms-dos rendszerindító lemezre awdflash+bios+autoexec.bat rámásol) de azt írja ki, hogy hibás a lemez. Mit tegyek :F

sweetlou6.wordpress.com

(#1392) laja80


laja80
tag

hello!
segitsetek pliz!
van 1 giga ep31-ds3l lapom,és bios frissités után megse nyikkan a lap.ventik felpörögnek/vga,proci,táp/ de semmi.próbáltam már mindent,cmos reset is de semmi!
vmi ötlet?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1393) szacsee válasza laja80 (#1392) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha floppymeghajtó van rá kötve, akkor a ledje felvillan?

Ezt esetleg megpróbálhatod:
áramtalanít
cmos clear
elem ki
elemtartó érintkező összezár 2-3 mp-ig csavarhúzóval
elem vissza
cmos clear jumper normál állásba
áram alá helyez és próba

.. ha nem jön be nézd meg a floppy-t hogy felvillan-e a ledje.

[ Szerkesztve ]

(#1394) laja80


laja80
tag

floppy nincs rajta,de a dvd-iro ledje az villogott.

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1395) laja80


laja80
tag

ennek a lapnak az elem melett van 2kis tüskeje,de nincs rajta jumper.arra raktam 1 jumpert ,gondolom aqz ugy jo.?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1396) laja80


laja80
tag

próbáltam amit irtal,de nemmüxik ugyse!
floppyt miért kérdezted hogy világit e?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1397) szacsee válasza laja80 (#1396) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jumper nem kell, csak ha CMOS_t akarod lenullázni!

Biost tölts le giga oldaláról, de ügyelj, hogy a revízió eggyezzen!
Írd ki cd-re, dvd-re (az exe-t elindítva mind a 3 fájlt) és tedd be a meghajtóba, majd indítsd a gépet...
Ha nem lesz semmi, akkor floppy-ra és nagy eséllye jó lesz.
A bios exe-t kibontva 3 fájlt kapsz ezt mind másold a dvd-re, vagy a floppylemezre!

(#1398) laja80 válasza szacsee (#1397) üzenetére


laja80
tag

melyik biost probáljam a sok közül?
vagy az lényegtelen?
én f4et probáltam..

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

(#1399) szacsee válasza laja80 (#1398) üzenetére


szacsee
nagyúr

Melyik revízió?
Lap alján bal oldalt megtalálod... rev x.x

(#1400) laja80 válasza szacsee (#1399) üzenetére


laja80
tag

rev 1.0..azzal nincs is baj..
nemjo viszont floppy meghjtom ugyhogy kiirtam dvdre,beraktam gepbe de semmi,vagy vmit ilyenkor csinálnom kell még?

Bárminek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.