Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) EnoMan válasza EnoMan (#1850) üzenetére


EnoMan
csendes tag

Uniflashel első próbálkozásra sikerült.....

(#1852) #47492352


#47492352
törölt tag

Sziasztok!
Van egy régi Procomp BVC1B alaplapom,és bios frissítést szeretnék csinálni hogy támogassa a nagyobb procikat is.Award bios van rajta.Na mos jól tudom hogy minden alaplap gyártó külön ki ad egy bios flashelő progit?És csak azzal lehet frissíteni a biost?Mert biost találtam újabbat hozzá,viszont flashelő progit nem.Vagy mivel lehetne még frissíteni?Úgy látom hogy a gyártó is megszünt már,az oldalukon semmi nincs...
Köszi!

(#1853) cimet válasza #47492352 (#1852) üzenetére


cimet
csendes tag

Üdv!
Próbáld meg Award Flasher-el [link]
Kell hozzá egy DOS boot lemez.

(#1854) #47492352 válasza cimet (#1853) üzenetére


#47492352
törölt tag

Köszi,megpróbálom,csak ez a ecs.com.tw nem akar bejönni hogy letöltsem az AWARD-ot ami a leírásban van :F

[ Szerkesztve ]

(#1855) #47492352


#47492352
törölt tag

Na nagynehezen csak bejön úgylátom...

(#1856) #47492352 válasza cimet (#1853) üzenetére


#47492352
törölt tag

Hát én nem találom ezt az Award flasher-t :/Az oldalon amit a linkbe megadott a downloads-ban ott csak néhány biost találtam,de nincs az én alaplapomhoz...Vagy ezt az Award Flasher-t külön lelehetne tölteni valahonnan?Nem értem :)

(#1857) #47492352


#47492352
törölt tag

Na,sikerült frissíteni,köszi!

(#1858) Gattsu


Gattsu
tag

Heló
Lenne egy olyan problémám, hogy egyik usb 2-es portom sem működik usb 2 módján. Win xp és win 7 alól is mindig azt a hibaüzenetet kapom, hogy Az eszköz gyorsabb működésre is képes. Pórbáltam pár dolgot, de aztán arra jutottam, hogy egy bios frissítés egyébként is ráférne a gépemre. Mivel asrock-éknál nincs update utility, plusz mivel még sosem csináltam ilyet, a segítségeteket szeretném kérni. Azt előre leírom, hogy NINCS FLOPPY meghajtóm! (kb 7éve nem használok és nincs is). Ennek tudatában kérnék 1-2 ötletet. Köszönöm előre is!
alaplap: asrock ASRock ALiveNF6G-VSTA

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#1859) Chainsaw


Chainsaw
tag

Sziasztok!
Van egy nForce 790i Ultra SLI lapom, szeretném frissiteni a biosát,csak NEM MEGY!!! :O
Leszedtem az XFX oldaláról a P09 bios,kiírtam CD-re az ISO-t,s azt írják booltoltasam be a lappal,de nem csinál semmit!!!(boot prioritást állítottam,semmi,bios chachenablet bekapcsoltam semmi!!!)Ennyire láma lennék,segítsen már valaki,hogy elindulhassak a gyogyulás rögös utján!!! :))

Köszi előre is!!!

Chain

Segíts azonkon kik nem Gyengék, csak Hátrábról indulnak mint mások!!!

(#1860) bognar110


bognar110
őstag

Hellosztok uj bios flashet szeretnék felrakni, egy fat32-vel formázott pendrivera raktam fel,újra indítom a gépet biosba megnyomom az f8-at (Flash) és nem jelzi ki a pendrivet, csak a floppyt ez miért van?

(#1861) Gattsu


Gattsu
tag

Nem jár erre senki??
Már a hajamat tépem...
asrock alivenf6g vsta-n akarok biost frissíteni floppy nélkül. Tudna bárki segíteni?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#1862) atti_2010 válasza Gattsu (#1861) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem ismerem az Asrock lapokat de pendrajvról is kellene működjön úgy hogy bootolhatová kell tenni és rátenni egy dos programot a biost valamint a flashelő progit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#1863) Gattsu


Gattsu
tag

Na megvolt a bios update. De a hiba maradt. Még mindig nincs usb 2.0-m.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#1864) MiNiM


MiNiM
tag

-

[ Szerkesztve ]

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#1865) nahalem


nahalem
csendes tag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:Egy Asus P7H55D-M EVO alaplapom van.kell-e BIOS-t frissítenem?
BOOT-oláskor a következő jelenik meg. (kép)

A másik kérdés, amint a képen is látni, hogy 10 s múlva tölti be az op. rendszert, ha nem nyomok egy gombot.Hogyan tudom azt az időt mondjuk 3s-ra csökkenteni?

Kérlek segítsetek!

köszönöm!

(#1866) szabimaci22


szabimaci22
tag

Sziasztok
van egy MSI M670-014hu notim és szeretnék rajta bioszt frissíteni. meg szeretném kérdezni hogy ezt hogy tudnám ? a képen látszik majd hogy jelenleg mi van rajta ! Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat !!!!

[ Szerkesztve ]

(#1867) pukkancska


pukkancska
tag

Hello
Remélem ti okosabbak vagytok és tudtok segíteni:
Egy ASUS F3SC laptopon frissítettem biost a legfrisebb 209-sre. Eddig nem volt jelszó beállítva, de flashelés után már jelszót kér. :U
Próbáltam már, hogy régebbi kiadású biosokat tegyek fel, de mindenhol jelszót kér.
Próbáltam már, hogy beírok ilyen mentő kódokat de az sem segített. Az alaplapi elemet is kivettem de az eredmény nuku. :(
Írtam a supportnak is, ott ilyen master kódokat irogattak, de az sem működik.:U
Már nem garis a noti.

Valakinek van ötlete?

(#1868) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy olyan gondom,hogy a notim (ASUS F83SE) valamikor nem írja meg a dvd-ket, vagyis megírja de nincs rajta semmi és az OS üresnek veszi,meg az is.Azt irja a papírjában a cég,hogy frissítsem a bios-t.Már egyszer megtettem még kb.6 hónapja.Minden rendben volt eddig.Most találtam az ami oldalán egy biost csak nemtudom,hogy jó -e a gépemhez.Megnéznétek esetleg és segítenétek.Meg ha tudtok valami konkrét hibát a dvd írásba irjatok.

A bios verzio: 208
bios gyárt. AMI

Link: http://ami.com/support/productsubmit.cfm?prodid=127
Link2: http://ami.com/support/downloadagreement.cfm?DLFile=support/downloads/amiflash.zip&InpDrvID=288

Előre köszönöm. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1869) Toncsi12


Toncsi12
csendes tag

hello! valaki nem ért az MSI 770-C45 BIOS recovery-hez???? nagyon kéne mert amit felraktam rá (hozzáteszem a a hivatalos oldalról töltöttem le a legfrissebbet) azzal nem indul, és vissza szeretném rá tenni ami volt! Legyetek szívesek jelezni, minden infót szívesen veszek:) köszi!

(#1870) Sucuka válasza atti1848 (#1868) üzenetére


Sucuka
senior tag

Üdv!

Csakis a notebook-od gyártójának support oldaláról letöltött BIOS-t rakd fel a notidra, ellenkező esetben lehet, hogy fekete képernyő fogad, és az apróhirdetésemnél találod magad.

(#1871) zsloti


zsloti
senior tag

Üdv
Nem jutok előrébb egy clevo lp200s biosz beszerzésébe
Valakinek bármi ötlet merre lehetne letölteni?
A clevo honlapján néztem de nem találtam
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1872) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.Van egy nem új(kifejezetten régi) PIV számítógépem gyártó: Compaq modell:077Ch (adatok SIW) ebben most egy 1.5 processzor "futkos" és sikerült szert tennem egy 2.2 procira.Beleraktam a gépbe de azon felül hogy bekapcsol se kép se hang.Nézegettem a gugli ban és itt is sokan irják hogy egy Bios frissités megoldaná a problémát.Nekiestem keresgélni az hogy hogyan csak megtaláltam de Biosra egyszerűen nem lelek.Próbáltam az Everestet is ami egy linkre mutat hogy ott frissitsem de az 54 dollár annyit meg már a gép nem ér.Esetleg tudna nekem valaki segiteni hogy van e olyan windows alatt futó progi(nekem egyszerübb mint a Dos) ami megkeresi az uj Biost letölti netalántán még telepiti is?Minden építő jellegű hozzászólást örömmel fogadok.
Köszönöm
Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#1874) Sucuka válasza akoska23 (#1872) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szia!

Compaq gépekhez BIOS-t a HP oldalain keresgélj, mert a Compaq-ot teljes egésszében átvette a HP, így a régi Compaq gyártású gépek supportja beleolvadt a HP-ba.

Ha nem jutsz előrébb, akkor itt megtalálsz, csak írj, és megpróbálok segíteni.

(#1875) akoska23 válasza Sucuka (#1874) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hello. Töbször is átnéztem már a HP oldalát de sem az alaplap sem a gép tipusa(ebben nem vagyok teljesen biztos mert felirat nincs rajta csak a gugliban való keresésem eredményeként sejtem hogy D500as) alapján nem talál semmit.3 napja keresgélek de eredményem csak annyi hogy egy külföldi fórumon foglalkoztak a témával ,volt is egy link a Bios-al csak már halott,mivel a legutolsó hozzászólás 2005 ben volt.........................
Esetleg nincs valami Windows alatt futó program ami rákeres a Bios-ra, olyan mint a Driver Chek-er meg a társaik?
Köszi a segitséget

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#1876) cimet válasza akoska23 (#1875) üzenetére


cimet
csendes tag

Régebbi p4-es lapokon a CPU frekit jumperekkel lehet beállítani. Persze jó lenne az alaplap leírásában utána nézni.

(#1877) akoska23 válasza cimet (#1876) üzenetére


akoska23
aktív tag

Sajna nem sok leirást találtam rola.............. :O

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#1878) akoska23


akoska23
aktív tag

Még mindig várnám az építő hozzászólásokat.Két dolog érdekelne:kb30 percig néztem ma az alaplapot hátha valami infót találnék róla(tipus,sorozat) de semmi nincs rajta hogy tudnám megtudni mert sem az ewerest sem az aida sem a siw nem mutatja meg.A házon sincs semmi hogy melyik széria lenne.
A másik hogy létezik -e olyen progi ami megnézi a lapom rajta a biost és letölti a frissítést hozzá? Az már csak hab lenne a tortán ha frissitene is.
Ma kipróbáltam egy másik procit ami nem 1500MHz mint az eredeti hanem 2000MHz ezt felismerte a gép be is jött a bios ki is irta a proci tulajdonságait mentettem kiléptem de utánna kiírta hogy frissitsem a biost............
Elakadtam segitsetek...... :O

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#1879) Doomgiver


Doomgiver
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Egy MSI P4900M típusu alaplap BIOS át szeretném frissíteni... a kérdés hogyan kezdjek neki? :F A honlapról leszedtem a legfrissebb biost, már csak frissíteni kellene!

Valaki tudna nekem segíteni vagy egy részletes leírást küldeni hogy hogyan vigyem véghez a frissítést? :)

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv: Joco

"The Drift is not a race... The drift is an art... The art of driving"

(#1880) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

BIOS-t szeretnék frissíteni a GA-EP35-DS3 lapomon, h működjön a DES.

még sose csináltam ilyet.
hogyan csináljam? (nincs FDD meghajtóm)

Ha már megcsinálom, akkor a legújabbat tegyem fel (F4) vagy jó az, ami feltétlen szükséges (F3)?

(#1881) Sucuka válasza Sanyi.mTs (#1880) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nézz utána, hogyan kell boot-olható pendrive-ot csinálni (sok leírás van, google a barátod). Másold fel a pendrive-ra a szükséges BIOS fájlt és a frissítő programot, és állítstd át a lapot USB-ről boot-ra a BIOS-ban.
Ezután indulsz a penről DOS-ban, elvégzed a frissítést, és ha sikerült, akkor örülsz, ha nem sikerült, akkor se keseredj el, megoldjuk.

Érdemes a legfrisebbet feltenni, ha már csinálod.

(#1882) Sanyi.mTs válasza Sucuka (#1881) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

win alól nem lehetséges megcsinálni?

(#1883) BluEyes válasza Sanyi.mTs (#1882) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem. Bootflashdos progival [link]megcsinálod a pendrájvot (vista és w7 alatt quick formatot pipáld be), letöltöd a biost, kicsomagolod, mindhárom fájlt rámásolod a pendrájvra, bebootolsz róla, hátradőlsz, 1 perc múlva kész.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1884) Sucuka válasza Sanyi.mTs (#1882) üzenetére


Sucuka
senior tag

Meg lehet csinálni Win alól is, de nem ajánlott, én inkább így fogalmaznék.

Ha akarod, csinálok egy pendrive-image-t, azzal is megy, csak felírod a pendrive-ra és onnantól megy minden magától ha már átállítottad USB boot-ra az alaplapot.

Ha jól adtad meg az alaplapod típusát, akkor tutira jó lesz, nos?

(#1885) Sanyi.mTs válasza Sucuka (#1884) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszönöm mindenkinek, megtörtént a flashelés F4-re, win alól, a gigabyte @BIOS progijával :R

(#1886) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok Abit AW9 D-Max lapomon szeretném a Biost frissiteni segitséget kérnék hogy kezdjek hozzá stb nagyjábol utánna olvastam már. De mégis ha pendrive rol akarom meg persze BIOS ból:D a win esről hallottam már pár rossz élményt:D:D:D

Valaki irj a már le vagy segitsen lécc privi is jöhet

Amúgy itt pl az enyémnél a a 17 es a legujabb az tartalmazza az összes többi elözöt is ilyenkor???

Crypto

(#1887) tricardo


tricardo
csendes tag

Üdv!
Nálam is előállt a következő probléma:
Bios Rom Checksum Error, majd kérte a rendszerindító lemezt, amit meg is kapott...
(Az elem kiszedése 30 perc várakozás után sem hozott eredményt.)A problémám az, hogy megfelelő Bios verziót nem tudok letölteni a gyártó honlapjáról, mert nincs meg a szerverükön az alaplapommal kompatibilis verzió, ami mellesleg rá is kellene férjen 1.44 es floppy-ra.
Az alaplap tipusa: Kob P4 X333 ndsx (Mercury)
Ha valaki tudna hozzá megfelelő bios frissítést ajánlani, esetleg a frissítés menetét is leírná, akkor nagyon hálás lennék érte...

Felhasználói hiba!...Kérjük, cserélje ki a felhasználót!

(#1888) Sucuka válasza tricardo (#1887) üzenetére


Sucuka
senior tag

Utánanézek.
Egyébként ez mennyi idős lap? Milyen procit fogad stb?

(#1889) jpunk


jpunk
csendes tag

Üdv!

Lenne egy problémám. Most vettem használtan egy alaplapot.
Szépen elindul azzal nincs gond, de mikor elakarok inditani egy Windows install-t, elkezd bootolni a cd/dvd-ről és egyszerűen lefagy vagy újraindul egyből.
Próbáltam több féle cd-rommal dvd-rommal, több féle cd-ről dvd-ről, több féle windows-t (xp-t vista-t) mindig ugyan az.
Kérdésem lehet hogy azért nem megy mert nem megfelelő bios van fent?
Mert inditásnál ha jól láttam kiirt ilyet hogy UNKNOWN FLASH TYPE.
Valakinek valami ötlete?
Thx.

(#1890) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.Le van írva valahol szájbarágósan hogy hogyan kell BIOST frissíteni.Ha nincs megtené valaki?THX :DD :DD

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#1891) sgery


sgery
őstag

üdv!

alábbi gondom lenne.
van egy gygabyte EP43-S3L típusú alaplapom, amin épp feltettem pár gyártói progit, a bios frissítő pedig mondta, hogy van újabb, így gondoltam frissítem. feltett mindent rendben, de újraindítás után nem indul a gép. kép sötét, de a venti felpörög. az alaplapon lévő ledek világítanak.
elm. ez dupla bioszos, vagyis biztos, ilyenkor automatikusan mennie kéne a régebbi biosnak, nem? vagy mit lehet tenni?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1892) Sucuka válasza jpunk (#1889) üzenetére


Sucuka
senior tag

Hali!

Nem azért nem megy, mert nem jó BIOS van benne, hanem azért, mert nem megfelelő BIOS chip van a lapban.
Nézd meg, hogy kivehető-e (feltételezem tudod melyik az, ha mégsem, akkor egy ehez hasonlót: keress). Ha viszont ehez hasonlóan nincs kerete , akkor nem kivehető, ebben az esetben a hibát az is okozhatja, hogy sérült a chip (vagy a benne lévő tartalom). Javaslom keress meg, privátban és megpróbálok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1893) Sucuka válasza sgery (#1891) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ha ez DUAL-BIOS-os, és mégsem indul, akkor nagy valószínűséggel hibásan töltötte fel a tartalmat mindkettőre.
A DUAL-BIOS csak akkor hatásos, ha nem Windows alól frissítesz, mert a Windows alól
frissítő program mindkét chip-et írja egyszerre. Elég butuska megoldás ez gigáéktól...

Tudok segíteni, de ezen a lapon forrasztott a bios, úgyhogy ez házilag nem javítható.

(#1894) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van egy Abit IP35E lapom, és fogalmam sincs hol álljak neki a BIOS frissítésének. Olvastam boot-CD-s megoldást, meg flash meghajtósat de egyik se tűnt megbízhatónak... Megpróbáltam a flash meghajtóval a dolgot, de azt írta ki hogy vegyem ki a lemezt és nyomjak meg egy gombot...
Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy tudnám megoldani hogy működjön!
Nagyon fontos lenne!
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

Iceman

(#1895) Sucuka válasza Sucuka (#1892) üzenetére


Sucuka
senior tag

Bocsi, közben eszembe jutott, hogy az EP43 sorozat már SPI Flash chipet tartalmaz, ezek viszont 100% hogy forrasztva vannak. Mivel az alaplap nem reagál, ezért csak a chip-ek kiforrasztása, és külső programozóval való újraírása segít.

(#1896) selenge


selenge
tag

sziasztok!
van egy msi pm8m3-v h hibrid alaplapom, egy 2magos procit raktam bele,amit kellene hogy kezeljen. beindult, felismerte, de nem töltötte be a windózt, újraindult. fsb állítást próbáltam, és azóta memtestig jutok el vele és befagy... mit tudok kezdeni vele?

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#1897) laj7


laj7
csendes tag

Hello, van nekem egy biostar TA790GX 128M alaplapom és windowsból biost frisitettem, de sajnos nem fleselte meg jol és hibát irt ki. utánna ujrainditás után már nem kapcsol be a gép, csak felpörögnek a ventik és kész.Mit lehet vele kezdeni?Sürgös lenne.Köszi.

(#1898) strezzir


strezzir
csendes tag

Heló!
Nem tudom, hogy mi a baja az alaplapomnak, már a jumpereket is néztem, azok rendben vannak. A hibajelenség: Még mielőtt betöltené az oprendszert, újraindítja magát. Ha tudtok, akkor légyszi segítsetek! Köszi!:)
Az alaplap: Abit nf7

(#1899) RegiSVK


RegiSVK
tag

Sziasztok !

Van ez az alplapom az adatlapomon ki van irva ! Frissítettem a biost a live update segitségével (jól működik semmi gond vele !!! kopp kopp kopp) 1.0 volt rajta és frissitettem előbb 1.7 re majd 1.8 ra Az lenne a kérdésem hogy amik kimaradtak a közte lévő 1.1, 1.2, 1.6 os Bios -ok ezeket nem raktam fel sorban egymás után hanem mindjárt 1.7 ez tartalmmazza az előző frissitéseket is vagy a kimaradtak tartalmaznak valami plussz lehetőségeket ??? itt a biosok

Még valami ha vissza szeretném a gyári(amivel kijött a lap) 1.0 BIOS-t tenni van rá lehetőség ? Egyszerű megoldás vagy nagyon bonyolult ?
Köszi :)

(#1900) Sucuka válasza RegiSVK (#1899) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szia!

A legmagasabb verziójú BIOS mindíg tartalmazza az előzők módosításait is.

Az pedig, hogy vissza tudsz-e térni egy régebbire, attól függ, hogy a LiveUpdate-n kívül elérhetőek-e a régebbi BIOS-ok az MSI oldalán a lapodhoz tartozó letöltéseknél. Ha nem, akkor sajnos "házilag" nem kivitelezhető a dolog.

Viszont én utánanéztem, elérhetőek, így vissza tudsz állni régebbire.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.