Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Livius válasza naksi88 (#1750) üzenetére


Livius
őstag

Valószínű 8ipe1000 f6 kell, de nyugodtan ragd rá mindet, abból nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1752) naksi88 válasza Livius (#1751) üzenetére


naksi88
csendes tag

akkor azt mondod nincs gond azzal ha így próbállkozom végül is nem vesztek vele semmit csak az idegesít egy kicsit hogy ketté van osztva a vinyóm és nem tudom it csináljak.

(#1753) pussymano válasza naksi88 (#1752) üzenetére


pussymano
csendes tag

Rakd rá nyugodtan mind a 3-at, semmi baja nem lesz, ugyis csak a kompatibilitást nézi ;)

ρυѕѕу мαησ

(#1754) pussymano


pussymano
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne ,hogy van egy epson Stylus pro nyomtatóm.

Kifogyott a tinta, és vettem utántöltőt.

Utánnatöltöttem, és ugyanúgy azt irja ki hogy üres :O

Szerintetek, hogyan lehet lenullázni, vagy resetelni az "érzékelőjét" ha van ien, a patron ban? :B

ρυѕѕу мαησ

(#1755) Livius válasza pussymano (#1754) üzenetére


Livius
őstag

Hát erre itt most kitől várod a választ? Valami nyomtatósban kérdezz rá.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1756) Taifa Díaz válasza naksi88 (#1750) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A 8ipe1000f6 kell neki, az a bios fájl, a másik kettő csak akkor kéne, ha floppyról akarnád frissíteni a biost, ezekkel automatikusan megcsinálná. De neked ezek nem kellenek.
Ha ketté van osztva a winchester, mindenképpen az elsődleges partícióra, a (C:) meghajtóra tedd formázás után a biost.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#1757) szalasz87


szalasz87
csendes tag

Bocs, de most nagyon kezdő kérdéseim lesznek...
Szóval Abit IB9 alaplapom van. Bios frissítenék, mert valószínűleg csak az segíthet hogy feltegyem a win7-et. A bios fájlt leszedtem. Mit kezdjek vele?
-Floppy meghajtóm nincs.
-Egy leírásban láttam pendrives megoldást, viszont ott a biosban a Q-Flash-t használt, úgy láttam hogy nekem nincs benne.
-CD/DVD-re hogy kell kiírni?
-Azután csak DOS-os kódok beírásával lehet megcsinálni? Ebben nem vagyok otthon, szóval ha nagyon bonyolult inkább nem vállalkoznék rá.
köszönöm szépen a segítséget... :R

(#1758) shteer válasza szalasz87 (#1757) üzenetére


shteer
titán

win alól?

..szerintem jónak tűnik

(#1759) szalasz87 válasza shteer (#1758) üzenetére


szalasz87
csendes tag

az abit programja ehhez nagyon régi otvar, egyből el sem indul.... :S Várjál ez újabb mint ami az abit holnapján van??! :Y akkor megnézem kösz

[ Szerkesztve ]

(#1760) shteer válasza szalasz87 (#1759) üzenetére


shteer
titán

minek a user guide...

..szerintem jónak tűnik

(#1761) szalasz87 válasza shteer (#1760) üzenetére


szalasz87
csendes tag

Használtam köszi. De nem állítanám hogy sok szó van benne a frissítésről, de lehet van ami elkerülte a figyelmem.

Háát meg lett sikeresen a frissítés, a program is kiírta hogy succesful és indítsuk újra. Hát kapásból nem jött vissza újraindításkor, a gép ment, a monitor viszont csak villogott mint ha ki lenne kapcsolva. Táp lekapcsal sikerült elindítani, azután viszont ugyanilyen módon elment a kép/gép random, windows előtt és közben, reset után.
A manual azt tanácsolta dischare CMOS data, és átraktam a jumpert. Most eddig több mint 10 perce megy, remélem jó lesz most már. Akkor köszi a segítséget... ;)
Mint gondoltok ez lehetett a megoldás, vagy aggódhatok még? :(

[ Szerkesztve ]

(#1762) shteer válasza szalasz87 (#1761) üzenetére


shteer
titán

ez lehetett :K

..szerintem jónak tűnik

(#1763) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy J&W MINIX 780G-SP128Mb lap biosának frissítéséhez.
Pendrive-ra tettem az új 1.9-es verzíót, de innentől meg vagyok lőve. :B

Link és link

Mit kellene csinálnom?

Szerk: Ez a módszer javallott?

"BIOS frissítés operációs rendszer felett. Talán a legegyszerűbb, és egyben a legnépszerűbb módja BIOS -t frissíteni, operációs rendszer felett*2 (tehát mondjuk Windows -ban). Ezt megtehetjük egy DeskFlash nevű programmal, végtelen egyszerű. Elindítjuk a programot, betöltjük a feltöltendő bios (általában .bin kiterjesztés) egy katt, pár másodperc, reboot, és a gép már új BIOS -sal indul. Ezt megtehetjük mind alaplap, videokártya valamint egyéb*3 eszköz esetében. Erről a témáról nem is írnék, ez evidens. A szükséges programok (mind a deskflash, mind a BIOS file) letölthetők akárt az eszköz gyártójának honlapjáról."

[ Szerkesztve ]

(#1764) zodo válasza zodo (#1763) üzenetére


zodo
nagyúr

Valaki, nem tudja?
Sajna a lapom gyártói topikja sem pörög. :(((
, de legalább megtudtam, hogy van a biosában egy menüpont ahol a bios írást lehet engedélyezni vagy tiltani.

[ Szerkesztve ]

(#1765) gooool válasza zodo (#1764) üzenetére


gooool
őstag

Hali!
AMI BIOS-ba általában az F2-vel kell belépni,ott meg már meg tudod keresni a BIOS Update-re utaló menüpontot.A lényeg,hogy a pendrive-on rajta legyen a fájl a kicsomagolva,hogy találjon vmit,vagy már lehet eleve úgy jön le.

Üdv, Balázs

(#1766) zodo válasza gooool (#1765) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Simán a del-el is be tudok menni, de semmilyen menüpontot nem találtam ami a update-ra utalna.
Pendrive-on rajta van az új kicsomagolva.

F2-el csak a boot managerbe jutok.

[ Szerkesztve ]

(#1767) gooool válasza zodo (#1766) üzenetére


gooool
őstag

Ahogy látom innen le lehet szedni hozzá egy progit.

Üdv, Balázs

(#1768) zodo válasza gooool (#1767) üzenetére


zodo
nagyúr

Erre gondolsz: WINSFI Flash tool ?
Windows alól biztonságos a frissítési folyamat?

(#1769) gooool válasza zodo (#1768) üzenetére


gooool
őstag

Hacsak nem lesz áramszünet vagy kék halál,hasonló,akkor teljesen rendben van.Az Asrock lapokat mindig így frissítettem,sőt a mostani Bioastart is WIN alól frissítem.

Üdv, Balázs

(#1770) zodo válasza gooool (#1769) üzenetére


zodo
nagyúr

Remélem, hogy sikerül, mert még csak egyszer frissítettem azt is Q-Flash-el.
Köszi az eddigieket! :R

(#1771) gooool válasza zodo (#1770) üzenetére


gooool
őstag

Nem kell parázni,csak a frissítés utáni restartkor ne felejts el belépni a biosba és nyomni egy default settings-et.

Üdv, Balázs

(#1772) zodo válasza gooool (#1771) üzenetére


zodo
nagyúr

Könnyen beszélsz. ;)
Már most is a default settings beállításokon fut a gép, de köszi a figyelmeztetést.

Lehet, hogy az a progi csak Xp-hez jó. :(((
-Error- MappingPhysicalAddress Failed
hibaüzit ad az indításra.

[ Szerkesztve ]

(#1773) gooool válasza zodo (#1772) üzenetére


gooool
őstag

Még én is izgulok közben,mert azért csak benne van az emberben a félsz,de tényleg take it easy man!
De azt el kell követni,mert átállíthat magától bármit az új BIOS.
Hajrá! :C ;]

Üdv, Balázs

(#1774) zodo válasza gooool (#1773) üzenetére


zodo
nagyúr

Rossz "progit szedtem le. :B
Talán, most a faq-ból lefordítva már ok lesz.

(#1775) zodo válasza zodo (#1774) üzenetére


zodo
nagyúr

Alszom rá egyett, mert ez sehogy nem akar összejönni.
usb-t tettem az első helyre a boot menüben, de ekkor sötét marad a kép.
Windows alól meg csak felvillan az alkalmazás ablaka, de el is tünik.

(#1776) gooool válasza zodo (#1775) üzenetére


gooool
őstag

Rendben,én is lefekszem,hosszú volt a nap.

Üdv, Balázs

(#1777) zodo


zodo
nagyúr

Esetleg nincs valaki aki rendelkezik ilyen lappal és tudna segíteni, mert az összes próbálkozásom kudarcba fulladt.
Mondjuk, nem is értek a témához, de igyekeztem a leírtak alapján dolgozni, de hiába.

(#1778) zodo válasza zodo (#1777) üzenetére


zodo
nagyúr

Végre, talán találtam egy nekem megfelelő leírást, képekkel.
Nekem ebből az alkalmazásból a v4.33 -as van fent a gépen.

Ezzel meg tudom oldani a frissítést?
A "Destroy CMOS Checksum" -ot kell nekem is választani vagy hagyjam a kijelölést a "semmi-n" ?

Ezzel a CMOS fogalommal sem vagyok tisztában. :B
Igazából csak annyit jelent, ha ezt választanám, hogy törlődne az előző Bios beállításom?

Most úgy is alapértelmezett beállításon van a Bios és majd a restart útán visszaállíthatóm ahogy eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#1779) zodo válasza zodo (#1778) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, megoldódott! :)

(#1780) cimet válasza pazso (#1626) üzenetére


cimet
csendes tag

Üdv! Ha még aktuális a PVM266aM-p bios frissítés. PCCHIP M925G biosa jó rá. Innen [link] letölthető. Én két Mercury lapot flasheltem "hot swap" (chip csere módszerrel) de csak win alól működött a dolog.

(#1781) bpityusz


bpityusz
csendes tag

Sziasztok !

4CoreDual-SATA2 típusú alaplaphoz töltöttem le 2.20 bios verziót egy, mert csak az támogat egy újabb GPU-t. honlapról töltöttem le a biost, de telepítéskor ezt írja ki:
File ROM ID incorrect.
Mit javasoltok? (xp alatt próbáltam, floppy nincs a gépben)

[ Szerkesztve ]

(#1782) Livius válasza bpityusz (#1781) üzenetére


Livius
őstag

Próbáld először a 2.10-t rárakni aztán a 2.20-t.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1783) Thrawn válasza bpityusz (#1781) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nincs floppyd, csinálj egy bootolható pendrive-ot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1784) fasirTTT


fasirTTT
őstag

heló mindenki. Az alaplap topikból ide irányítottak a kérdésem miatt.
szóval van 1 alaplap: ASUS P5B és ezen nem a legújabb BIOS verzió van hanem valami 1.6 vagy mennyi
és van egy intel E3300 proci ami nem támogat, csak a BIOS frissítés után
asszem ez a legújabb BIOS verzió rá (ami támogatja)
valaki fel tudna venni msn, vagy xfire, hogy elmondja nekem szájbarágósan, hogy hogy kell ezt megcsinálni?
remélem lesz itt valaki aki ráér :R

(#1785) Osibaa válasza fasirTTT (#1784) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

1. Töltsd le a BIOS fájlt és kicsomagolva tedd rá egy pendrive-ra (FAT-ra legyen formázva a pendrive)
2. lndítsd újra a gépet és lépj be a BIOS-ba
3. Válaszd ki a BIOS-ban a Tools menüpontot, itt van az EZ Flash2
4. Válaszd ki a pendrive-ot a listából és ENTER :)
5. Ne nyúj semmihez, míg dolgozik, ha végez, akkor újraindul a gép
6. Lépj be a BIOS-ba és állítsd be újra a szokásos paramétereket (újabb lapokon megőrzi a beállításokat, lehet nem kell majd beállítanod semmit)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1786) fasirTTT válasza Osibaa (#1785) üzenetére


fasirTTT
őstag

és amit letöltöttem azt az 1 db P5B-ASUS-2104.ROM-ot tegyem csak rá aszt ennyi ?

(#1787) Osibaa válasza fasirTTT (#1786) üzenetére


Osibaa
senior tag

igen :K

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1788) fasirTTT válasza Osibaa (#1787) üzenetére


fasirTTT
őstag

na sikerült megcsinálni
azt hittem kicsit macerásabb, de ez elég egyszerű volt :D
nagyon szépen köszönöm a segítségedet :R

(am azért nem írtam mert sokan jöttek és el is kellet mennem othonról de most néztem meg és fain)

(#1789) Osibaa válasza fasirTTT (#1788) üzenetére


Osibaa
senior tag

Majd legközelebb a bootolható pendrive verziót csináljuk, az jóval bonyolultabb. :DDD

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1790) moki10


moki10
csendes tag

hello mindenkinek lenne egy problémám vettem egy AMD Phenom II X6 procesztort és vettem hozzá egy GA-MA785GMT-UD2H (rev. 1.1) nos nekem az lenne a problémám hogy f5-ös bios van rajta f6os kéne hogy felismerje a procit mit tehetek ebben az ügyben kösszi a válaszokat

(#1791) Osibaa válasza moki10 (#1790) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

A lépések hasonlóak, mint amit feljebb írtam az ASUS lapra. Esetedben így néz ki:

1. Töltsd le a BIOS fájlt és kicsomagolva tedd rá egy pendrive-ra (FAT-ra legyen formázva a pendrive)
2. lndítsd újra a gépet
3. Bootoláskor az "End" gombbal indítsd el Qflash alkalmazást (akkor kell megnyomni, amikor a "Del" gombot szoktad, ha a BIOS-ba akarsz belépni)
4. Válaszd ki a pendrive-ot a listából és ENTER
5. Ne nyúj semmihez, míg dolgozik, ha végez (nagy betűkkel kiírja), akkor indítsd újra a gépet (bármelyik gomb lenyomásával, ezt is kiírja)
6. Lépj be a BIOS-ba és állítsd be újra a szokásos paramétereket (újabb lapokon megőrzi a beállításokat, lehet nem kell majd beállítanod semmit)

Egyébként a használati útmutató 68. oldalán megtalálod ezt screenshotokkal együtt. :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1792) moki10


moki10
csendes tag

kösszi mükdödött csak szer kellett ujrainditani hogy belépjen Qflash-be de végül összejött kösszi

(#1793) Osibaa válasza moki10 (#1792) üzenetére


Osibaa
senior tag

szívesen :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1794) kesz_ válasza Osibaa (#1791) üzenetére


kesz_
csendes tag

Sziasztok!

Én a leírtak alapján próbálnám frissíteni a BIOS-t, de nem tudom kiválasztani a pendrive-ot a listából, csak a floppy meghajtót lehet (pedig nincs is...). Próbáltam már FAT és FAT32-re formázva is. Ebben az esetben mit lehet tenni? Az alaplapom GA-MA790XT-UD4P (rev 1.0), a pendrive pedig egy PQI U350H (nem tudom számít-e valamit...)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1795) Osibaa válasza kesz_ (#1794) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

A manual szerint a Te lapodon is mennie kellene pendrive-ról (régi lapok még nem tudták kezelni). A pendrive típusa és az, hogy melyik FAT verziót használod, az mindegy, pl. FAT32 tökéletes a célra. A BIOS-ban ellenőrizd légyszíves, hogy az USB engedélyezve van-e (onchip usb, usb echi, legacy usb, ez a három legyen enabled) és így próbáld.

Ha így sem menne, akkor a másik lehetőség a Windows alatti flashelés, de ezt csak beton stabil rendszer esetén szoktuk ajánlani. A Gigabyte progija erre a @BIOS, ami innen tölthető le: [link]. A progi meglehetően egyszerű, minimális angol tudással is használni tudod. (A manual 67. oldalán van egyébként egy 3 lépéses leírás erről.)

A többi, amit fent írtam (ne kapcsold ki menet közben a gépet, reboot után újra be kell állítani a BIOS-t, stb) az Windows alatti flashelésre igaz, figyelj majd erre.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#1796) kesz_ válasza Osibaa (#1795) üzenetére


kesz_
csendes tag

Sajnos így se látja a pendrive-ot, ezért az @BIOS-t fogom használni. Azonban egy kérdésem lenne vele kapcsolatban. Ha az "Update Bios from file"-t választom, akkor a letöltött .exe file-t kell neki megadni, vagy azt először kicsomagolom, és az F7 file-t adom meg neki? Vagy esetleg egy másik kell neki?

(#1797) Livius válasza kesz_ (#1796) üzenetére


Livius
őstag

Nincs egy 2GB-nál kisebb pendriveod? Hátha azt szeretné.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1798) Thrawn válasza kesz_ (#1796) üzenetére


Thrawn
félisten

Az exe egy önkicsomagoló fájl, benne a BIOS-szal.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1799) kesz_ válasza Livius (#1797) üzenetére


kesz_
csendes tag

Köszi, egy 512 MB-s pendrive-val sikerült. Érdekes dolgok vannak. Köszi a segítséget mindenkinek :R

(#1800) Osibaa válasza kesz_ (#1796) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ahogy Thrawn is írta, ez egy önkicsomagoló fájl és a kicsomagolt "M79XTUD4.F7" fájlt kell használnod akár a Qflashnél, akár a @BIOS-nál. (Kicsomagoláskor jön még egy EXE és BAT fájl is, arra most nincs szükséged, az egy harmadik módszerhez kell, de az a legbonyolultabb.)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.