Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) RegiSVK válasza Sucuka (#1900) üzenetére


RegiSVK
tag

Köszi a segitséget ! :)

(#1902) tarilaci


tarilaci
csendes tag

Szervusztok, egy C51MCP51-es alaplapom van, AMD Athlon 62 3200+ processzorral, és Phoenix W7295NP2.107 verziójú biosszal Szeretném frissíteni, de nem találok semmit hozzá. Nincs véletlenül valakinek a fiók aljában egy frissítés?

Köszönettel,

Laci

(#1903) tupacamaru válasza tarilaci (#1902) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az alaplapod gyártóját megadhattad volna, mert így elég nehéz segíteni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1904) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen alaplap Asrock ALiveNF6G-DVI ami bios frissítés közben lefagyott és nem indul.
Winbond W39V040BPZ PLCC bios van benne.

Ha átraknám egy másik márkájú alaplapba ami egyidős vele (Ha ugyanilyen típus akkor tudom, hogy lehet írni) akkor elképzelhető, hogy tudnám azzal újraírni. Vagy nem ajánlott, mert nem megoldható így? Esetleg ha abban is Winbond chip van akkor megfelelhetne?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1905) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

sziasztok.
frisitetem egy asrock 775v88+ alaplapon biost windows alatt a frisités sikeresen lezajlot a program szerint.de mikor újra inditotam a gépet akkor nem indult el és nem reagált semire.
nincs ijen alaplap a környéken.mijen lapba tudnám megírni a biost?vagy mit tudnék csinálni vele?
és van egy asrock 4CoreDual-VSTA este ki kapcsoltam a gépet és másnap nem idult el.nem pörögnek fel a ventilátorok nem reagál semmire csak az egér világit.a bios jumpert rádugtam hagytam rajta hogy biztos veszen el minden kivetem az elemet is utána de semmi eredmény.
ha valaki tudna segiteni nekem a bios írásal és a 4CoreDual-VSTA -val kapcsolatban az írjon bátran.

(#1906) Fricu


Fricu
tag

Hello mindenki.
Lehet bios frissítést csinálni olyan proci birtokában amit még nem ismer fel a lap?
Épp az új bios kellene hozzá, hogy felismerje
Régi proci, amit meg felismerne nincs sajna.
Ismerősnek sem.
A procit behelyezve és indítva venti felpörög, de Vga és floppy már nincs. Indítógombbal nem állítható le.
Ötlettel valaki?

Fricu

(#1907) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok szeretnék csinálni a deszkámmal egy BIOS frissítést :)
Ehhez kérnék segítséget

Alaplapom MSI 770-G45

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#1908) kryboy válasza Raidon (#1907) üzenetére


kryboy
tag

Sziasztok
Asrock a780gm-le/128m deszkám van biost szeretnék frissiteni Instant Flash alkalmazással, látja is a pendrive-ot de nem engedi kiválsztani,mi lehet a probléma?

(#1909) Roland06


Roland06
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy hogyan tudnék régebbi BIOS-t felrakni!
Az a problémám az ASUSM4A 89GTD USB3 -al hogy felraktam a legújabb BIOS-t
és valamiért nem stabil és szeretném vissza rakni az előzőt!Az AsusUpdate nem engedi!!!

(#1910) bluyoo válasza Roland06 (#1909) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Próbáld meg így felmegy állítólag a régebbi bios is:
"Egy régebbi ASUS Update program kell hozzá.
Innen letöltheted (v6.x.x-os):[link]
Aztán telepíted, elindítod, Optionsben bejelölöd a rublikát, hogy "BIOS downgradable" és kész, rátolod "updta bios from file" és már fent is van!"
De ha 64bites a rendszered én felejteném ezt a frisítgetést (nem csak nálam fordult elő hogy kifagyott a prog. és szia alaplap).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#1911) BluEyes válasza Roland06 (#1909) üzenetére


BluEyes
őstag

EZflash, benne van a biosban, a lap manualjában nézz utána.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1912) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Valaki le tudná írni nekem (szájbarágósan:),hogy hogy frissítem az ASUS a7v8x-s alaplapom BIOS-át:
Odáig oké,hogy megtaláltam az ASUS honlapján :)

(#1913) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#1914) FaTHI


FaTHI
őstag

Sziasztok!
Giga ds3p rev2.0 ás alaplapomon frissiteném a BIOS-t mert 4magos proci menne bele, de win7 64bit alatt nem engedi, azt irja nem kompatibilis van valami ötlet hogyan lehetne frissiteni?
Fontos lenne már szinte nálam az új proci, csak felpörög a venti aztán semmi....

(#1915) FaTHI válasza FaTHI (#1914) üzenetére


FaTHI
őstag

Köszi megoldódott a bios frissités!

(#1916) Livius válasza MaSzKa (#1904) üzenetére


Livius
őstag

Hát régen voltak olyan módszerek miközben ment a flash, akkor gyorsan kicserélték az IC-t hogy a rosszra írja rá újra ne a jóra, amin indult a rendszer, de szerintem jobb lenne ha egy igazi égetőbe raknák neked bele a biost, úgy tuti nem lesz gondja.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1917) CJ3


CJ3
senior tag

Há már akartam ide irni de most nézem hogy az én lapomhoz Gigabyte EP35 DS4 csak F6 ig van BIOS és nekem meg az van fennt:D [link]

A Sima P35 DS4 hez van vagy F15-ig jól mondom ugye? :R

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#1918) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Sziasztok!

Van egy Giga 965P-DS3 lapom, amire valószínűleg P35-DS3 BIOS-t raktak. Bekapcsolásnál csak a ventik forognak, más jelet nem ad. Ennyit tudok róla, alkatrészek hiányában ki se tudom próbálni. Tud valaki megoldást a leírt problémára?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#1919) tomas9320 válasza fagyalllo (#1918) üzenetére


tomas9320
tag

Üdv!
Ha nem DUAL BIOS-os az alaplapod akkor nem tudsz mit tenni vele venned kell másikat. HA csak a ventilátorok pörögnek fel akkor elhalálozott az alplapod nagy valószínűséggel.

Huawei P30 Pro VOG- L29

(#1920) draco31


draco31
veterán

Egy szer leírtam, így csak belinkelem, ha nem gond:
[link]
A Floppyt közben megcsináltam, de még a frissítést nem.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1921) Maxell014


Maxell014
senior tag

hello

azt szeretném kérdezni hogyan kell biost frisíteni mert ismerős elméletileg megcsinálta meg minden csak döglassú lett meg ilyenek

(#1922) Imre1212


Imre1212
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI KT6 Delta alaplapom, aminél frissíteni próbáltam a BIOS-t, de sajnos a folyamat felénél kiírta, hogy nem tudja olvasni az új BIOS fájlt a floppyról... Ekkor újraindítottam, és vége, se kép, se hang, billentyűzet mindhárom LED-je egyszerre villog. Ez hétfőn történt, és egész héten jártam a fórumokat, kérdezősködtem ismerőseimnél, hogy tudnak-e segíteni... Már addig eljutottam, hogy tudom mi kéne nekem, csak azt nem tudom hogy honnan. Floppyról nem lehet helyreállítani, mert nem is érzékeli a floppyt, nem is világít a LED-je sem. Viszont a CD olvasót pörgeti. Erre mondták nekem, hogy a gyári CD-t beteszem, és az felír rá egy alap BIOS-t. Eddig ok, csakhogy a lapot kb. 1 éve vettem használtan, és nem kaptam hozzá CD-t. Ekkor az ITT található leírás szerint kiírtam egy CD-t. Bár floppy-hoz írja, de mivel az nem jó, kipróbáltam, hátha jó lesz. Eleinte úgy tűnt, hogy működik, mert tovább olvassa ezt, mint egy bármelyik másik CD-t, de aztán mégis leáll az olvasással, és nem történik semmi.
Azt szeretném kérni tőletek, hogy küldjetek egy leírást, hogy hogyan tudnám előállítani a gyári CD BIOS helyreállító részét,
vagy az lenne a legjobb, ha valakinek van egy ugyanilyen alaplapja, és megvan a hozzá kapott CD, akkor készítsen már róla egy képfájlt, és töltse már fel az egyik fájlmegosztó oldalra, mert akkor nem pazarolnék el egy CD-t egy fél megás fájlért.
Szeretném, ha minél hamarabb használható lenne a gépem, mert infó szakos vagyok, és kéne a gép. Ezért írom már be ide is, hátha valaki végre linkeli a CD-képet, vagy egy leírást.
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#1923) draco31 válasza draco31 (#1920) üzenetére


draco31
veterán

Közben kiderült, hogy mégsem csináltam még meg a floppyt. Leformáztam rendszerindító lemeznek, ahogyan kell, ekkor 347kb-nyi fájl kerül rá, és ez 10 fájl.
A BIOS frissítéshez leszedett két fájl, amit fel kell másolni hozzá 867kb, és nem engedi felmásolni, mert 1kb-al több mint a lemezterület. Akkor most én nem jól csináltam valamit, vagy máshol van a hiba? Az Asrock leírása szerint fel kell másolni a letöltött két fájlt. De hogyan ha nem fér?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1924) fater69


fater69
csendes tag

Sziasztok!
Egy Asrock K7S8X alaplap 2.20-as biost szeretnék 2.60-ra frissíteni.Két kérdésem lenne.Az egyik, hogy csak kislemezről lehet-e, vagy megy cd-ről is. Ha megy cd-ről, akkor miért kapom ezt a hibaüzit: Error 3 - File does not exist
Win 98 SE bootlemezről indítom, A:\-nál kiveszem a lemezt, beteszem a másikat amelyik tartalmazza a gyári ASRFLASH progit meg a K7S8X_2.60 bios fájlt.
E:\-nél Dir, látja a két fájlt, beírom őket és mégis hibaüzenetet kapok.
Floppy egyenlőre nincs a gépben, de ha csak arról lehet, akkor teszek bele.
Kösz a segítséget előre is.

(#1925) draco31 válasza draco31 (#1923) üzenetére


draco31
veterán

Megoldva!!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1926) cserda


cserda
csendes tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni frissíteni szeretném a biosomat cak még nem nagyon csináltam ilyesmit keresgettem a neten de nem találtam semmit
a lapom egy Gigabyte GA-8TRC410M-NF Köszi

(#1927) Tamás24


Tamás24
tag

Sziasztok!
Van egy ASRock ALiveNF6G-VSTA lapom. Most egy X2 4000+os AMD proci van benne, de szeretnék bele egy X3 8450es procit tenni, olvastam pár helyen, hogy van 2.34-es beta bios amivel támogatná, de szinte mindenhol megszüntek a linkek. Tud valaki ilyen linket adni, esetleg megbízhatóságot mondani az említett működésről?

Köszönöm, Tamás

Ha valami működik ne próbáld megjavítani.

(#1928) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Volna egy kis problémám. Biost frissítettem egy P8P67 es lapon és nem tudom vissza tenni a régit.
Jelenleg 1401 van rajta előtte 1305 volt.
Tud rá valaki valamilyen megoldást?

(#1929) Livius válasza tomic (#1928) üzenetére


Livius
őstag

Szerintem esélytelen, ha kiveszed a BIOS IC-t akkor külön lehetne még ráégetni a régit, de a gépben biztos nem akarja mert up to date nek érzi sokkal jobban a mostanit rajta.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1930) tomic válasza Livius (#1929) üzenetére


tomic
addikt

Ment pü.

(#1931) BRIKLY


BRIKLY
veterán

üdv mindenkinek.
lehet BIOS-t frissíteni "még" nem támogatott procival? a kép elárul minden adatot!
mihamarabbi válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#1932) gador


gador
csendes tag

Valaki tudna segiteni mert idegbajt kapok hogy sehol neten egy egyértelmű leírás.
Van egy Asrock P4VT8+ alaplapon melyen Amibios van. 2003-a 1.0-s bios.Vettem egy 3 Gb Prescott procit de a Bios nem ismeri fel.
Letöltöttem az Asrock oldaláról az 1.60 biost.
A szamitogep.hu forum van egy bios frissités leírás egész normálisan leírva pontosan ehhez az alaplaphoz.
Nosza neki álltam pontosan úgy ahogyan le van írva.
Csináltam a boot flopy lemezt és rá raktam a letöltött bios fájlt.
egy asrflash.exe fájl és egy P4VT8P1.60 fájlt.
Szépen bebootolt a gép és elő jön az A:
Leirás szerint bepötyögöm : A:\asrflash P4VT8P1.60 /Q és enter.
Valamit dolgozik és ez jön elő a képen látható

http://kepfeltoltes.hu/110323/bios_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mondanom se kell továbbá pontosan nem az történik ami a leírásban van .
Többször megismételtem. A bios maradt a régi.
Valakinek van ötlete mert A Flas Utility programban már foglalmam sincs hogy mit kell csinálni.
:W :W :W :W :W
:R :R :R :R :R

Nem az a tapló aki utolsó pillanatban közli még sem kell, hanem aki még közölni sem képes! Ha megtisztellek egy levéllel illik válaszolni is.

(#1933) cserda


cserda
csendes tag

Sziasztok segytségeteket szeretném kérni bios frissitésben az a problémém hogy elindytom az asusupdate programot letölti a cuccot és akar is frissyteni de azt irja ki hogy nem eggyezik a bios mérete az eredetivel.az asus oldaláról szedtem le de sajna még egy mega sincs Lapom Asus M2N32 SLI Deluxe k9szi

(#1934) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok. mi lehet a gond? mit jelent ez a hibaüzenet és mit tudok ilyenkor csinálni? kösz a választ

(#1935) Thrawn válasza SLYM (#1934) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tud a lapod EZ-FLASH-t? Inkább próbáld azzal, mint windowsos frissítővel. Jóval kevesebb a kockázat.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1936) SLYM válasza Thrawn (#1935) üzenetére


SLYM
veterán

nem értek ehez. leírnád, hogy pontosan mit kellene csinálnom? azt se tudom, hogy a lapom tudja-e az "EZ-FLASH"-t :F

(#1937) Thrawn válasza SLYM (#1936) üzenetére


Thrawn
félisten

Az EZ-FLASH egy a BIOS-ból is elérhető BIOS-frissítő alkalmazás, biztonságosabb, mint ha Windows alól frissítesz. Ha jól tévedek akkor a POST során is elindítható egy billentyűkombinációval. Pendrive-ról is adagolhatsz be neki friss BIOS-t, egy feltétele van, hogy FAT32-re legyen megformázva, NTFS-t nem ismeri.
Nálam most megdöglött a képfeltöltés.hu így nem látom milyen lapod is van és nem tudom kinyomozni ismeri-e a lapod, de a manualban is biztos benne van.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1938) SLYM válasza Thrawn (#1937) üzenetére


SLYM
veterán

Asus P5N73-AM lapom van. annál meg lehet ezt csinálni? ha igen hogyan? köszi

(#1939) Thrawn válasza SLYM (#1938) üzenetére


Thrawn
félisten

Manual, 2.1.3-as pont:
Kétféle módon is elérhető az EZ-FLASH:
- Boot során Alt+F2 billentyűkombinációval
- BIOS-ban Tools menü -> EZ-FLASH

BIOS fájlt floppyról vagy USB-ről is be tud olvasni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1940) SLYM válasza Thrawn (#1939) üzenetére


SLYM
veterán

köszönöm. akkor csak annyit kell tennem, hogy az új BIOS verziót (0602.BIN ez 1 db file) felrakom egy pendrivera (ami FAT32-re van megformázva mindenképpen), majd megcsinálom a 2 pont egyikét és kész? mi fog történni? meddig tart kb? azért kérdezgetek ,mert hallottam, hogy ezt ha elrontom akkor vége a lapnak, így inkább megkérdezem mi fog történni :)

[ Szerkesztve ]

(#1941) SLYM válasza SLYM (#1940) üzenetére


SLYM
veterán

nem bírtam kivárni a választ :D. szerencsére semmi probléma nem volt, végre fentvan az új BIOS. nagy köszönet neked Thrawn :R

[ Szerkesztve ]

(#1942) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

A probléma az lenne, hogy bios frissítés közben áramszünetet kaptam. Nem indul, nem csinál semmit sem a gép. Ilyenkor, hogyan tudnám visszahozni a gépet, vagy inkább küldjem vissza gariba?

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1943) Livius válasza Bj Brooklyn (#1942) üzenetére


Livius
őstag

Milyen lapod van? Lehet indulásnál pendrive-ról vagy cd-ről még felrakná a biost magára.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1944) Bj Brooklyn válasza Livius (#1943) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Asus Striker II Formula! Nem tudom, hogy ezt hogy lehetne megoldani, mert abszolút nem csinál semmit.

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1945) SLYM válasza Bj Brooklyn (#1942) üzenetére


SLYM
veterán

én azt hallottam, hogy ilyenkor kuka. persze gariztatni azért megpróbálhatod, de nem biztos, hogy ha rájönnek mit csináltál vele akkor kicserélik

(#1946) Thrawn válasza Bj Brooklyn (#1942) üzenetére


Thrawn
félisten

biosiras.hu

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1947) Bj Brooklyn válasza Thrawn (#1946) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R Amint hazaértem fel is veszem vele a kapcsolatot! :R Még egyszer köfike! :C

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#1948) Livius válasza Bj Brooklyn (#1947) üzenetére


Livius
őstag

A lap manuáljában olvasd el az ASUS CrashFree BIOS 2-t, ez még ilyenkor esetleg helyrehozza.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1949) HANDO88


HANDO88
senior tag

Sziasztok.Azt szeretném tudni hogy az alaplap bios frissítése egy előző verzióra milyen veszélyekkel jár.Annak idején kifogtam egy nálam nem működő 6850-es video karit és kínomban a végén már lefrissítettem a lap bios-át a legfrissebb béta verzióra.A karit eladtam de a lapom ha gondol egyet néha nem lekapcsolja a B55x4 procim 2 aktivált magját.A régebbi bios-al ezt nem csinálta
Valahol olvastam régebben hogy vissza felé nem túl jó frissíteni mert az új bios-ok mindíg nagyobb terjedelműek mint a régi és ha vissza felé frissít az ember akkor maradhat valami a nagyobb bios-ból felül íratlanul.Ez igaz?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#1950) Thrawn válasza HANDO88 (#1949) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom a Gigabyte hogy áll ezekhez a dolgokhoz, az Asus pl. nem támogatja a régebbi BIOS verziók visszarakását (persze ettől függetlenül megoldható).
BIOS frissítésnél mindenestől törlődik a CMOS tartalma, nem maradhat vissza semmi ami gondot okozhatna.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.