Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) pohár válasza attiati (#1500) üzenetére


pohár
félisten

És innen már csinálja is, vagy nekem piszkálgatnom kell még?

Jah és ugye a win98-at kell bebootoltatni? Ahogy a leírásban van :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1502) attiati válasza pohár (#1501) üzenetére


attiati
veterán

Persze, írd ki egy újraírhatóra, aztán a bootolást tudod próbálgatni .
Ugyanazt kell végigcsinálni, amit írnak. Ramdisk-re (C-re) felmásolni, és onnan kell indítani.

Utána már fut magától.

(#1503) pohár válasza attiati (#1502) üzenetére


pohár
félisten

Okés, mindjárt meg is próbálom :K
Remélem nem kúrok el semmit :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1504) pohár


pohár
félisten

Baaaazz, nem enged az A meghajtóról váltani a cd D: paranccsal...
De amúgy a dvd meghajtó E a winfosban...

Jah és satas az író...

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1505) attiati válasza pohár (#1504) üzenetére


attiati
veterán

Nálam is F, de ugye bootnál eltűnnek a vinyó partíciók kiosztásai.
Win98 boot cd-nél a cd-támogatást választottad?

Jah, hogy satas, hm ahhoz nem értek, lehet, hogy nem jó hozzá a win98 bootcd-ben a driver.

szerk: ;] látom nem dos korszakban nőttél fel :D Nem cd D: a parancs, hanem simán d:

de nézd meg, hogy ír e ki valami error-t a win98 driverek betöltése alatt, lehet, hogy nem jó neki a cd driver

De tlac személyében jött a gigabyte erősítés :D

[ Szerkesztve ]

(#1506) tlac válasza pohár (#1501) üzenetére


tlac
nagyúr

ne bonyolítsd már túl, olvasd el a manual-t
segítség: gigánál bioson belül is van lehetőség frissítésre (q-flash), ez a legegyszerűbb, legbiztonságosabb

[ Szerkesztve ]

(#1507) pohár válasza attiati (#1505) üzenetére


pohár
félisten

Keveset használtam a dos-t, nem maradt belőle semmi :D
Amúgy valami driver kínja volt, de gondoltam attól még mehet :D

De nem :(

tlac... akkor ennek utánalesek, köszi :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1508) attiati válasza tlac (#1506) üzenetére


attiati
veterán

Ez milyen adathordozóról frissíti? pendrive?

(mert floppyja nincs, dvd-rom nem megy neki driver miatt)

(#1509) pohár válasza attiati (#1508) üzenetére


pohár
félisten

Pendrive/floppy :K

Összejött, sikerült, 3 enter volt az egész kb :D

Köszönöm szüleimnek, a szomszédoknak Parcinak és Panthernek na meg nektek is :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1510) attiati válasza pohár (#1509) üzenetére


attiati
veterán

nagy votl a tét :))

(#1511) pohár válasza attiati (#1510) üzenetére


pohár
félisten

Hát hogyne, itt a lét a tét :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1512) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy AMD-s MSI alaplapokon (790-es) Hogyan kell biost frissíteni?
Úgy mint az asuson és abiton vagy meg lehetoldani olyan könnyen mint a gigabyte-nál és az asrocknál?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1513) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok. MSI g31m v2 lapomon lévő biost szeretném frissíteni. Win7 rendszerem van. Letöltöttem az MSI live update programot, azonban az csak vga drivert akar nekem frissíteni. Fogtam, letöltöttem a legújabb biost, de leírás hozzá csak Win98 illetve XP alá volt, rendszerindító lemezzel, floppy meghajtóm nincs.
Volt benne egy .exe is, amit nem sikerült elindítani semmilyen kompatibilitással sem, csak egy hirtelen fekete képernyő és kész. Valaki segítsen, hogy hogyan is tudnám frissíteni a biost. :)
Üdv.

Erre már az azonnali alaplapos kérdések topicban linkelt egy leírást attiati, de ahhoz ahogy elnéztem szükség van egy cd íróra, ami nem áll rendelkezésemre.

(#1514) fgeri2009


fgeri2009
csendes tag

hali mindenkinek !
Egy olyen kérdésem lenne,hogy van nekem egy hp compaq 615 ös notebookom.1 hónapja vettem az auchanba.eredetileg vista volt rajta és a biosba át kellet állitani ide re.
ezzel még nem is volt probléma csak most XP van rajta és az este letöltöttem a HP oldaláról az Xp hez valo drivereket. Közte volt egy bios frissitő is.feltettem mindent a végére hagytam a frissítőt és telepítés közben beadta a kékhalált.kikapcsoltam és utána kapcsolnám be a gép az beis kapcsol de nincs kép.meg villog a capslock fény.billentyűzettel nem bírok vele csinálni semmit akármit nyomok.Tudnátok segíteni?meg a másik kérdés hogyha ez garanciális,akkor is él a garancia ha a biost átállítottam ide re?
Előre is köszi mindenkinek. :U

(#1515) kali válasza fgeri2009 (#1514) üzenetére


kali
legenda

ha a bios frissítése közben lefagyott a rendszer, akkor az valószínűleg szerviz lesz...
semmire sem reagál? a bios felületére sem enged be? boot képes a noti jelenleg valamilyen telepítőről? gondolom nem, de hátha...
a bios beállításában a merevlemez átviteli módjának a beállítása/átkapcsolása (ahci/ide) nem befolyásolja a garanciát!

(#1516) geza12


geza12
aktív tag

Hali.Szerintetek a bios frissítéstől ugrik a garancia?

(#1517) bence020 válasza mape22 (#1451) üzenetére


bence020
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy ez BIOS frissitési hiba -e. Egyik nap azt irta ki a gép hogy boot error vagy valami hasonlót és erre fogtam az alaplaphoz kapott CD-t és arról frissitettem a BIOS-t. De kiderült hogy az egy régebbi verziójú BIOS volt. Miután sikeresen frissitette a BIOS-t utána már nem akart rendesen beindulni a gép. Vagyis addig eljut hogy a billentyűzeten felvillan a 3 jelzőfény de utána kialszanak és ezután 1 husszú és 3 rövid sipolás hallható ami azt jelenti hogy nem talál VGA-t. Szerintem azért mert az szinte biztos hogy a BIOS ezen verziója nem támogatja a mostani processzoromat. A videókártyát nem tudom miért nem látja és igy gyakorlatilag nincs semmi a monitoron.

Gépem: ASUS M2N alaplap
AMD Athlon X2 64 6000 processzor
2x4gb 800mhz ram
gigabyte 9600 gt 512mb videókártya
sata2ös winchesterek

Erre a problémára kéne megoldás nekem ha van. Vagyis egy BIOS frissitést kéne csinálnom (legfrissebb BIOS)-t "vakon" és hogy?

(#1518) kali válasza geza12 (#1516) üzenetére


kali
legenda

normális körülmények között nem!

(#1519) zoo8800 válasza geza12 (#1516) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha elcseszed, akkor ugrik, de ha sikerül, akkor nem ugrik. Önmagában nem baj, ha variálsz a BIOSszal.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1520) geza12 válasza zoo8800 (#1519) üzenetére


geza12
aktív tag

Köszi a választ. :R
De ha esetleg ne talán tán véletlen elcseszném akkor azt hogy állapítják meg? :F
Vagy ilyen hülyeséget inkább ne kérdezzek? :U

(#1521) fgeri2009


fgeri2009
csendes tag

Hali,mintha a kijelző megadta volna magát semmit nem mutat.esetleg notikba nincs olyan elem ami az asztali gépekbe is szokott lenni hogy resetelni lehessen a bios-t? :U

(#1522) kali válasza fgeri2009 (#1521) üzenetére


kali
legenda

van, de hogy abban a notiban hol találod meg, azt passzolom...
van olyan noti, ahol elég csak az alját leszedni, és már látod is a cmos elemet, de olyan noti is van, ahol darabokra kell szedni, mert az alaplap hátuljára tették, jól eldugva...
sőt, bizonyos notikon reset gomb is van erre a célra az alaplapon!

(#1523) tupacamaru válasza bence020 (#1517) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az alaplapod CD-jén megnézed hogy hogy van felírva a BIOS-od neve. Valami xy.rom. Letöltöd a legújabb BIOS-t, átnevezed arra ami a CD-n szerepel és ezt az átnevezett fájlt felírod egy sima CD-re úgy hogy a végén lezárja a CD-t. Újraírható CD-vel nem mindig működik a dolog de lehet egy próbát tenni. Beteszed a CD-t és beinditod a gépet és ha szerencséd van akkor besüti az újat. Lehet hogy Alt F2-őt kell nyomni bootoláskor hogy elkezdje beírni. Legalábbis az én Asus P4-es lapom meg tudja ezt csinálni. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1525) fgeri2009


fgeri2009
csendes tag

És ezt vakon meg lehet csinálni? Mert a kijelző be se kapcsol

(#1526) tupacamaru válasza fgeri2009 (#1525) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, nem kell látni semmit mert önműködően csinálja.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1527) attiati válasza geza12 (#1512) üzenetére


attiati
veterán

pont múlt héten frissítettem egy MSI lapon...

[link]

(#1528) zotyes44


zotyes44
csendes tag

Sziasztok! tudna valaki segíteni miért nem megy a 333Mhz-es ddr2 ram csak 166Mhz-en Az alaplapom ECS P4S5A/DX+ Elöre is Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Zotyeska

(#1529) kali válasza zotyes44 (#1528) üzenetére


kali
legenda

a szóban forgó alaplap nem kezeli a ddr2 modulokat, és a 333mhz-es memória az ddr!
az alaplap az alábbi modulokat kezeli;
2 x 184-pin DDR DIMM socket support DDR333/266 DDR SDRAM
2 x 168-pin SDRAM DIMM socket support PC133/100 3.3V SDRAM

hol nézted, hogy csak 166 mhz-en fut a 333 mhz-es modul?
csak mert a ddr-333 memória órajele 166 mhz (csak ugye a ddr = double data rate)
bővebben; link

[ Szerkesztve ]

(#1530) zotyes44 válasza kali (#1529) üzenetére


zotyes44
csendes tag

Köszi a választ.Amikor a ramot vettem ddr 333 Mhz-esnek vettem de a biosban csak 166Mhz-en megy. Ugy hallottam,hogy azért nem engedi mert régi a BIOS
Nemtudom ,hogy mit tudsz erről:

[ Szerkesztve ]

Zotyeska

(#1531) kali válasza zotyes44 (#1530) üzenetére


kali
legenda

bios az alaplapodhoz itt; link
a bios régiségére inkább semmit sem írok, 2003 tényleg régen volt, de nem hiszem, hogy az okozná a problémát - ha van egyáltalán ilyen jellegű probléma...
de rövidre lehet zárni a dolgot, az alábbi hozzászólásomban linkelt cpu-z letöltésével és futtatásával megnézheted, hogy valósan mennyit fut a memóriád; link
ha a második képen látható részen a DRAM Frequency ~ 166 mhz lesz, akkor maximumon megy a memóriád, vagyis 333 mhz-en!
és mint a cpu-z is van effektív és valós sebesség, úgy a bios is mutathat 166 mhz-et, és az alapján (double data rate) 333 mhz-en megy a memóriád!

[ Szerkesztve ]

(#1532) zotyes44 válasza kali (#1531) üzenetére


zotyes44
csendes tag

letöltöttem 1 bios frissítést de az 1 rom kiterjesztésü fájl volt és nem tudtam hogy mit kezdjek vele

Zotyeska

(#1533) kali válasza zotyes44 (#1532) üzenetére


kali
legenda

a bios frissítésének módjai; link

(#1534) zotyes44 válasza kali (#1533) üzenetére


zotyes44
csendes tag

a biosban nem engedi választani 333 Mhz-et csak a 166-ot. mit tegyek?

Zotyeska

(#1535) kali válasza zotyes44 (#1534) üzenetére


kali
legenda

egyenlőre hagyd a bios beállításait, és nézd meg a korábban linkelt cpu-z segítségével, hogy oprendszer alatt alapon mennyin mennek a memóriák!

(#1536) zotyes44


zotyes44
csendes tag

Segitséget kérek ha valaki tudná,hogy miért nem tudom választani biosban a ram Mhz jelét 333-ra csak 166-ot enged.

Zotyeska

(#1537) kali válasza zotyes44 (#1536) üzenetére


kali
legenda

mert esetlegesen a bios beállításában szereplő 166 mhz jelenti a memória 333 mhz effektív sebességét!
mellesleg a memóriák aktuális sebessége mástól is függ(het) mint a bios beállításától; proci fsb...stb, ezért kellett volna megnézni a cpu-z által kiolvasott adatokat.
de akkor sok sikert a bios állítgatásához, majd gyere másik gépről is, ha a jelenlegit úgy elállítottad, hogy már el sem indul... :U

[ Szerkesztve ]

(#1538) kriszbon válasza zotyes44 (#1536) üzenetére


kriszbon
őstag

A segítséget már megkaptad, tedd azt amit leírtak Cpu-z letölt és megnéz!
kali: Láttam gondolkodtál párszor. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1539) kali válasza kriszbon (#1538) üzenetére


kali
legenda

gondolkodtam, de nehéz/nehezebb más fejével gondolkodni, hát még úgy megfogalmazni és leírni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1540) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!
Mióta frissítettem a biost azóta nem bootol be dvd-ről,állandóan csak betölti a windowst!
Gondolom valamit elállított,amit vissza kellene állítanom.Azt szeretném kérdezni mi lehet a baj!

Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#1541) zotyes44 válasza kali (#1537) üzenetére


zotyes44
csendes tag

a cpu z programnál a memory fülön nem ir semmit a frekvenciárol

Zotyeska

(#1542) kriszbon válasza zotyes44 (#1541) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha az 1.51-et töltötted le akkor annál előfordulhat hogy nem ír semmit néhány ram beállításnál, itt az (1.52-es) próbáld azzal. Ha ezt töltötted akkor persze tárgytalan és kipróbálhatod ezt (MemSet 4.0) vagy az Everest.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1543) Antigabo


Antigabo
tag

Bocsesz !

Volt egy ASUS P4PE-X lap azon meg egy régi BIOS egy olyan chipen amit Unknown-nak látott az ASUS EZflash - nekiálltam frissíteni (1004-ről 1007-re) erre a barom állat törölni törölt a chipről de az újat azt már nem írta rá !!!
Nagy fekete szar tekint rám indulás után - gondolom ezt a chipet el lehet dobni... :O
Kérdésem az hogy honnan és milyet érdemes szerezni amin LEHET is biost frissíteni
Mert ezen nem lehetett csak törölni (de azt meg minek engedi akkor ?) :(
később láttam a manualba hogy ha a chip unknown akkor nem nyerő...
én nem tudtam hogy ilyen szar is van ami nem okosítható csak elbaszható...
:(((

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1544) ne_nezze válasza Antigabo (#1543) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ha minden kötél szakad akkor biosiras.hu

ha cserélhető a bios-chip és nem forrasztva van, akkor életre keltheted egy jó, kölcsönchippel is a gépet. ha beindult a masina menet közben vissza kell tenni a rossz chipet és felflesselni, de ezúttal egy hozzávaló biosszal.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1545) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Engem érdekelne BIOS frissítés egy Acer eMachines E510es gépre.
A windowsos bios frissítést próbáltam,de beszart az OS(W7). Mit ajánlotok,hogy próbálkozzak. ESetleg van itt olyan aki már frissített ilyen gépnél BIOS-t?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1546) Antigabo válasza ne_nezze (#1544) üzenetére


Antigabo
tag

Köszi a választ !
Majdnem vettem egy lapot de a barom gyerekkel nem lehet kommunikálni.
Aki tud vmi segítséget az pls help !
:B P4PE-X :))

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1547) sTemplar


sTemplar
csendes tag

Sziasztok!

ASUS A7N8x-E Deluxe alaplapban frissitettem a Biost, az awdflash programmal paraméter nélkül indítottam, kérdez felelek játékkal végig is ment a frissités, müködik is az új Bios, csak nem teljesen úgy mint számítottam, vissza kellene raknom a régit.

Viszont a fenti módszert követve a tényleges Bios írás indítása helyett lefagy a program.
Akár a lementett eredeti biost akarom visszaírni, akkár az ASUS-tól letöltött az eredeti verziószámával egyezző bios fájlt probálom beírni.

Semmi írás nem történik, mert a gép újraínditására müködik ahogy a probálkozás előtt.
Egyébként is mutatnia kellene a programnak hol tart az írási folyamat.
De nem mutatja és hiba üzenet sincs.

Átnéztem a bios beállításokat de nincs olyan beállítás ami írás védetté tenné.

Mi lehet a probléma és mi a megoldás? A fájlok sérülése kizárható, azt ellenőriztem.

(#1548) falco5


falco5
tag

Sziasztok!
Már írtam az alaplapom topicjába, ott nem tudtak segíteni, most megpróbálom itt is.

Tegnap egy SAfeGuard Easy nevű lekódoló programot dobtam fel a gépre. Ez a progi már a bootoláskor kéri a jelszót, aminek hiányában nem tölt be az oprendszer, se a boot menü. Na most a progit windows alatt telepítettem oda írtam be a felhasználó nevet és jelszót is. Viszont amikor újra indítottam, sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy DOS-os kezelőfelületű a program. Kérte az azonosítót és a jelszót. A probléma hogy a jelszóban van egy ékezetes betű amit nem tudok beírni emiatt a gépet sem tudom használni. Valaki tudna segíteni?
Bármi ötlet? Milyen billentyű kombinációval probájam beírni a az 'é' karaktert, amit egyébként az azonosítónál ALT130 kóddal be tudok hozni, de a jelszónál nem ír erre karaktert.
Esetleg az alaplappal kéne valamit csinálni? Resetelni?
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

(#1549) partymaci válasza keke69 (#1540) üzenetére


partymaci
aktív tag

talán mert biosban a hdd van ballitva elsődlegesnek!? költői kérdés volt :)

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#1550) mano13


mano13
csendes tag

Sziasztok.
Tudna nekem segíteni valaki? Phoenix biosomat frissíteném, de nem találtam sehol frissítést hozzá (Lenovo IEL10-es lapom van). Meg szeretném a video Biosomat is frissíteni mert már 2évnél régebbi (Mobile Intel 965 Express Chipst family / Intel GMA X3100). Ha letudnátok írni a frissítés menetét azt is nagyon megköszönném.
Előre is köszöntem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.