Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) AlexiStukov válasza Csupingo (#68700) üzenetére


AlexiStukov
csendes tag

V-syncet ki/be kapcsoltuk mind a ket esetben csak hogy megnezzuk mit hoz maxba de utanna jatek alatt visszatettuk mert folyt a kep tole ha nem sync-elt. Erdekes h fhd-n megfekteti a gepet valami ha 4k ban meg nem :S passzolom akkor csak rohadt idegesito hogy uyganazt kapom igy mint a gtx 960 nal...talan a kijelzomben van a hiba?

(#68702) morfondőr válasza AlexiStukov (#68701) üzenetére


morfondőr
őstag

Nézd meg a geforce experience-ben, hogy optimalizálja-e a játékokat, mert szeret bele nyúlni a beállításokba, ahogy az neki tetszik. Nvidia beállításoknál nézd meg, hogy a TV milyen frissítésre van állítva, és ha lehet, próbáld ki monitoron is, hogy kizárjuk a TV beállítást. De gyanítom, hogy az experience szórakozik.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#68703) Csupingo válasza AlexiStukov (#68701) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha be van kapcsolva a v-sync 60 Hz-es monitoron, akkor nem is igen lesz több 60 fps-nél. Képtörés meg talán azért volt, mert időnként több volt v-sync nélkül 60 fps-nél. A dsr nincs bekapcsolva a driverben és a játékban (skálázás)? Már kétszer kérdeztem.

A gtx 960-hoz príma volt az a cpu, de az 1080 sokkal,de sokkal erősebb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68704) Iginotus


Iginotus
őstag

Ide is felteszem hátha, a VGA 4 pin ventilátor csatlakozására rá lehet dugni 2 db 0.17 amperes 12 cm-es ventilátort? :)

Plug and Pray... :)

(#68705) SP4C3 válasza Iginotus (#68704) üzenetére


SP4C3
veterán

Minden gond nélkül.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68706) Iginotus válasza SP4C3 (#68705) üzenetére


Iginotus
őstag

Szuper. Elgondolás ezzel rákötöm:

A gpu meg afterburnerrel vezérli őket.
Alaplapról a vezérlés sajnos nem megy speedfant nem látja a ventilátorokat.

Plug and Pray... :)

(#68707) SP4C3 válasza Iginotus (#68706) üzenetére


SP4C3
veterán

Innen jónak néz ki, a lábkiosztásra figyelj, nehogy eltérjen, aztán rossz helyre kötöd...

Kérdés: Ha két ventit rákötsz a grafikusra, akkor mi fújja a grafikus hűtőbordáját?

Vagy tönkrementek a gyári ventik és cserére szorulnak? Esetleg csapágyasak?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68708) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Megpróbáltam összerakni egy bányát, szeretném szabályozni az R9 280(x)-eim ventieinek a sebességét, de MSI afterburner nemhogy ezt nem engedi, de semmilyen statot nem jelenít meg jóformán. A kártyákat látja. Volt fent újabb driver is és újabb afterburner is. Ötlet?

(#68709) SP4C3 válasza gologolo (#68708) üzenetére


SP4C3
veterán

-Offensive- lesz,de sorry a modorm miatt, próbáltam a lehető legjobban visszafogni magam :)

Ötlet: Nem szabályozgatod össze-vissza, bízd a kártya bios-ára, majd ő mér és beállítja amennyi neki kell. Hamár bányászol, és azt a szobában teszed, akkor élvezd is a síkításukat. Hamár légkondit b-tál se tenni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68710) olle válasza gologolo (#68708) üzenetére


olle
senior tag

Szerintem menj át ide itt biztos nem fognak kiutálni....

https://prohardver.hu/tema/litecoin_ltc_topic/friss.html

:R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#68711) orc88 válasza gologolo (#68708) üzenetére


orc88
őstag

SpeedFAN progival tudsz állítani neki egyedi görbét. Esetleg bios moddolás de azt csak akkor ha csináltál már hasonlót.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#68712) gologolo válasza orc88 (#68711) üzenetére


gologolo
tag

Köszi a tippet, sajnos az általad ajánlott progi se látja a gpu-kat. Mindenesetre nagyon jó kis progi!
Dedikált topic-ban folytatom. Köszi!

(#68713) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Létezik igp tehát a cpu-ba integrált VGA topik?
Az érdekelne , hogy jelenleg melyik cpu-ban lehet a legerősebb igp....
Muteromnak akarok laptopot venni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68714) Viktor77 válasza Borisz76 (#68713) üzenetére


Viktor77
titán

Ryzen 7 2700U.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68715) Borisz76 válasza Viktor77 (#68714) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#68716) pucz


pucz
senior tag

Sziasztok!

Ha rossz ajtón kopogtatok, töröljétek kérlek.

Szóval, a probléma az lenne, hogy "koszol" a képernyő.
Eddig csak néha-néha vettem észre, hogy koszol, illetve hajszál csíkoz, de alig észrevehetően.
Most játék közben dúrván koszol, fekete részeknél nagyon szembetűnő. Most néztem Windowsban, és itt is látszik. Mi lehet a probléma? Pár hónapos GIGABYTE 1080 kártyáról beszélünk. Nem egy leütött több éves kártyáról.

(#68717) pucz


pucz
senior tag

Bocsi a dupláért, de míg felvettem, meg feltöltöttem a videót, kifutottam az időből.

vidinyó

(amúgy valójában azok piros, nagyon pici pöttyök. Nem szürke...

[ Szerkesztve ]

(#68718) SP4C3 válasza pucz (#68716) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem egy leütött több éves kártyáról. - Ez mi?!

Analóg kábelt használsz? DSUB?

Most látom a videót, azt a leütött kártyát vidd vissza az üzetbe, mert valószínűleg gyárihibás.
Ránézésre "GIGABYTE" túlhúzta azt az 1080-at, (factory OC)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68719) pucz válasza SP4C3 (#68718) üzenetére


pucz
senior tag

Agyonpörgetett, öreg kártya.

HDMI-t használok, de majd váltok, csak várok még az új monitorra. Így még nem indokolt a csere.

Na hát, csókoltatom a GIGA csapatot, rendkívül örülök neki. Köszi a segítséget, fel is veszem a kapcsolatot a bolttal. Még szerencse, hogy kötöttem rá csere garit.

Egy kis érdekesség:

Egy idővel most megszűnt a koszolás, és a csíkozás. Kiszedtem a kártyát, megnéztem. Az egyik csavarnál olyan mintha "izzadna". Valami lehet nem okés. Megzavarom játékkal, azt megnézzük visszatér-e.

(#68720) morfondőr


morfondőr
őstag

A stuttering problémámban kicsit előre jutottam!
Valami latency gond miatt a VGA alacsony terhelésen (pl. youtube videó, régi játékok, stb.) elkezd lefelé throttling-olni: [kép]
Ilyenkor megakad a hang és a kép is egy rövid időre, felugrik ismét a gpu órajel és megy tovább minden. Létezik-e valamilyen mód arra (pl. nvidia inspectorban), hogy a vga kicsit több időt várjon, mielőtt elkezdené csökkenteni az órajelet? Így talán nem downclockolna egyből és nem lenne lag. Ha max performance-re rakom az energia gazdálkodást, akkor nincs stuttering, viszont mindig max órajelen megy a kari. Nagyobb terhelésnél, új játékoknál semmi gond nincs, max boost órajelen megy mindig a vga és sima a játék.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#68721) Iginotus válasza SP4C3 (#68707) üzenetére


Iginotus
őstag

[link] Ez miatt :)
Hát nagyon remélem hogy jó a pin kiosztás...
Szerintem egyébként szabvány, majd összehasonlítom a Acceleróéval.

Plug and Pray... :)

(#68722) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!

Cseréltem VGA kártyát a gépbemben, és monitor képmérete a boot képernyőtől kezdve összement. HD felbontás, de a teljes képernyő méret helyett egy kisebb négyszögben látok mindent. Mi lehet a gond? DVI kábel?

(#68723) Csupingo válasza Pörp (#68722) üzenetére


Csupingo
veterán

Mit ír a win, a monitor natív felbontása van beállítva? Esetleg reset-eld a monitort. A vga driverben nincs valami asztal méretezés bekapcsolva, vagy átméretezés engedélyezése? Pl. ilyesmi, vagy ilyesmi?

Ha nem akar összejönni, akkor esetleg egy másik vga drivert tegyél fel, tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68724) Pörp válasza Csupingo (#68723) üzenetére


Pörp
senior tag

Gyorsabban kérdezem, mint gondolkodtam. VGA driver volt a ludas. Köszönöm azért!

(#68725) #65537792


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Van egy 144Hz-es monitorom. HDMI-vel van össze dugva a géppel. Csak 60Hz ig tudom állítani. Lehet régi fajta a HDMI kábel?

(#68726) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Érdemes-e ezzel az integrált lap+proci kombóval elkezdeni egy költség hatékony HTTPC építését? 8GB memória menne bele.
[link]

[link]

Egy nagy FHD TV lenne a megjelenítő.
Mit lehet várni az IGP-től?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#68727) solfilo válasza májkimiki (#68726) üzenetére


solfilo
veterán

Youtube-ot nem gyorsítja VP9 átállás óta, proci meg alacsony órajelen jár, én kerülném. Nem sok felárét ezzel sokkal többre mennél, de ez is régebbi architektúra már, ez sem gyorsítja a youtube-ot, de 1080p filmre bőven elég.
MadVR lenne? Mert akkor azt kérdezd a szaktopikban, bár gyanítom a Kabini (A4-5100) tuti kevés hozzá.

Ha én építenék, jövőállót keresnék, megvárnám, míg jön a 2 magos Ryzen IGP-vel, lassan be kell fussanak. Az már gyorsítja a youtube-ot is, az IGP viszi majd elvileg a 4K-s videókat is, idővel szükség lehet erre is.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#68728) májkimiki válasza solfilo (#68727) üzenetére


májkimiki
őstag

Pont ezekkel a YT gyorsításos dolgokkal nem vagyok tisztában és a nagy felbontású tartalmak lejátszásával.
A tervezés Ryzen 3 2200G-ről indúlt és van egy Pentium G4400-as verzió is.
A mai árakat nézve a költséghatékonyságot lesz a legnehezebb teljesíteni.

(#68729) SP4C3 válasza májkimiki (#68728) üzenetére


SP4C3
veterán

Van a PC-d. A PC-dben van egy general purpose CPU általános számításokra és van egy GPU (integrált, vagy kártya, tökmind1) sok maggal meg jó esetben beépített video encoder-decoder-rel.

Mind1, nem is magyarázom, a lényeg, hogy a GPU "csomagolja" ki a videót 186405406%-kal hatékonyabban, gyorsabban, mint a szerencsétlen CPU, csak google-nél/youtube-nál annyira elfuserált balf@szok majomkodnak jópénzért, hogy bevezették a telibevert VP9-es codec-et, ami a sz@ron sincs rajta, csak egy maréknyi (újabb) grafikus tudja azt a retek codec-et gyorsítani (hardware accelerated video decoding, tehát grafikussal dekódolni), de cserébe kevesebb sávszélen átfér a videó... VP9-et encode-olni perpill csak a shintel iGPU-i tudnak.

Na ez miért is fontos, ha?
Na azért, mert 2018-ban még mindig ott tart a világ, hogy aranyáron árulják az ISP-k (netszolgáltatók) a hulladékot (hatalmas tisztelet a kivételeknek, azoknak a cégeknek, akik belátták, hogy az optika a jövő és nem invesztáltak dollármilliókat a lézeres, megbízhatatlan, ócska, semmire sem való, de olcsóbban kiépíthető hálózatra, ugyi google, vagy melyiktek volt az..). - Hát perszehogy a google/alphabet volt az.

Naszóval, mit tudsz tenni? Semmit az égatta világon, várj. Várj a HTPC építéssel, mert ezek a gyökerek, már tervezik az AV1 codec-et az se lesz ám semmi... :Y

AV1:
Nagyobb tömörítés, kisebb fájlméret, kisebb sávszélzabálás, sokkal nagyobb erőforrásigény a kódolásnál, dekódolásnál.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68730) solfilo válasza májkimiki (#68728) üzenetére


solfilo
veterán

Kb ahogy SP4C3 írja.

Szóval Intelből gen 6 (Skylake) és újabbak, vagy AMD-nél Bristol (max 1080p) vagy Raven Ridge (2200G, 2400G) kell, ezeknek már megy a 4K youtube is. Elég szépen viszi gond nélkül, elégedettek a tulajok: [link], [link]

Én maradnék a 2200G-nél, ha futja, időtállóbb, mint a G4400.

solfilo

(#68731) Viktor77 válasza solfilo (#68730) üzenetére


Viktor77
titán

Így van, ha fontos az IGP, akkor a 2200G alatt én már nem vennék semmit. Főleg, hogy jönnek az energiatakarékos verziók.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68732) májkimiki válasza Viktor77 (#68731) üzenetére


májkimiki
őstag

#SP4C3, #Viktor77, #solfilo
Köszi szépen az útba igazítást és a hiánypótló információkat. :R

(#68733) májkimiki válasza solfilo (#68730) üzenetére


májkimiki
őstag

Még 1 kérdés felmerült bennem, ha a 8GB-os DC kit helyett csak egy 4GB-os modult tennék a konfigba. Az mennyire venné vissza a Ryzen vagy a Pentium kondícióit?

(#68734) solfilo válasza májkimiki (#68733) üzenetére


solfilo
veterán

Főleg játéknál számítana, hogy dual vagy single a RAM. Netezni, filmezni jelenleg elég a 4GB elvileg, de később mindenképp vennék még 4GB-ot, hisz abból csippent le magának az IGP is, 2200G esetében ez 0,5-2GB között állítható jelenleg.

solfilo

(#68735) sirszevenap


sirszevenap
addikt

Sziasztok.

Adott egy MSI GTX 1080 Gaming X 8G és egy LG 25UM58-P Monitor. Kb 1 hete vettem észre, hogy színes csíkok vibrálnak random a képernyőn és néha a másodperc tört részére elmegy a kép és vissza. Tehát fekete villanás. Ez nem rögtön jelentkezik, hanem kb 30 perc - 1 Óra elteltével játék alatt (pubg). Tudni kell, hogy a monitor defaultba 60Hz. Felhúztam 75-re, de már másfél éve így használom.

A kérdés az, hogy az említett tünetek alapján VGA vagy Monitor probléma lesz? Nincs most lehetőségem kipróbálni más monitorral.

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#68736) Csupingo válasza sirszevenap (#68735) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg tedd vissza 60 Hz-re a monitort úgy is próbáld ki. Másik hdmi kábellel is meg lehetne nézni, vagy a mostanit átdughatnád a monitor másik bemenetére. Vga driverek cserélgetése. Csak játék alatt csinál ilyet?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68737) sirszevenap válasza Csupingo (#68736) üzenetére


sirszevenap
addikt

Igen, eddig úgy tűnik.

Bankkártyával? Hát persze!

(#68738) tomic


tomic
addikt

Szeretnem alulfeszelni a videokarim(RX 570). Milyen progival tudom a stabilitását tesztelni?

(#68739) Viktor77 válasza tomic (#68738) üzenetére


Viktor77
titán

Furmark.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68740) Pörp


Pörp
senior tag

Az miért van hogy bizonyos játékokban ha vsync-et bekapcsolom akkor csak 50FPS-t akar tartani, de a monitor 60Hz-re van állítva, ilyenkor 60FPS-t kellene tartania nem?

(#68741) Sola105


Sola105
csendes tag

Szevasztok. Szerintetek lesz dvi csatlakozó az új NV kártyákon. Egy régi Aktív Mátrix-os monitort szeretnék használni vele Samsung 2233-as típusút. Csupán annyi kérdésem lenne, hogy össze tudom-e kötni majd.

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#68742) Csupingo válasza Sola105 (#68741) üzenetére


Csupingo
veterán

Szinte még semmit se tudni róluk, a csatlakozókról meg pláne. Így nehéz jósolni. Bár az új monitorokon már kezdik elhagyni őket, lehet, hogy nemsokára a kártyákról is lekerül.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68743) morfondőr válasza Sola105 (#68741) üzenetére


morfondőr
őstag

Van HDMI to DVI és DP to DVI átalakító kábel, szóval rá fogod majd tudni kötni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#68744) Sola105 válasza morfondőr (#68743) üzenetére


Sola105
csendes tag

Ehhez nem kell valami konverter? Ami nem csak a kábelt alakítja hanem a jelet is.
Most egy Rx 580-om van azon még van dvi ismerősöm 1070-én is van.
Mivel nemsokára megválok tőle azért merült fel a kérdés.

Csupingo: Ezért kérdeztem mert biztos van aki akár sejtés szinten is, de tud valamit mondani.

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

"A vége mindig jó, ha most nem jó, akkor az még nem a vége." "Dacára, hogy földi éveim tovahaladnak, szívemben mindennap gyermek szeretnék maradni."

(#68745) morfondőr válasza Sola105 (#68744) üzenetére


morfondőr
őstag

Nem, mivel mindkettő digitális. Én az egyik gépen HDMI-DVI kábellel használom a monitort, kb 2000 Ft volt a kábel, össze dugtam és megy.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#68746) freeknight válasza Sola105 (#68744) üzenetére


freeknight
őstag

Digitális jelnél nem kell semmi, van olyan kábel, aminek egyik vége hdmi/dp, másik vége dvi. Nekem is ilyen van most.

(#68747) Csupingo válasza freeknight (#68746) üzenetére


Csupingo
veterán

Régi PH cikkekben ezt találtam: Egyes passzív vagy aktív adapterekkel a DisplayPort DVI-ra vagy akár HDMI-re is átalakítható. Általánosságban elmondható, hogy a passzív megoldásokkal legfeljebb Full HD felbontás érhető el, míg e fölé már aktív adapter szükséges.
A HDMI 2.0-ban utazó tévégyártók nagyon szorgalmazzák a megfelelő HDMI 2.0-DisplayPort 1.2 átalakítókat, és a PC-s gyártók sincsenek ennek a lehetőségnek az útjában, így az év végén érkeznek majd efféle szerkezetek. Ezek aktív mivoltuk következtében nem lesznek túl olcsók, ráadásul az MST megbonyolítja a jelátalakítást, de a koncepció megoldható, és már számos prototípust tesztelnek az érintettek. Az új átalakítók minden olyan hardveren üzemképesek, amelyek DisplayPort 1.2 porton keresztül támogatják a 4K-s felbontású 60 Hz-es képtovábbítást.

Nem tudom, hogy már változott e a helyzet.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#68748) freeknight válasza Csupingo (#68747) üzenetére


freeknight
őstag

Nem láttam még digit jelnél átalakítót, jelenleg is hdmi/dvi kábeles monitoron gépelem ezeket a szavakat, semmiféle átalakító nincs.
Persze ez csak 1.4 kábel, 4k-nál nem tudom mi a helyzet, de érzésem szerint oda sem kell átalakító.
De itt erről szó nem volt, egy olyan monitort szeretne összekötni, ami még nem is fullhd.
Szerintem ne bonyolítsuk a dolgot, működni fog neki.

(#68749) varmi2 válasza freeknight (#68748) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hdmi dvi átalakításhoz nem is kell semmi, csak maga a kábel. De egy dp hdmi, dp dvi átalakítás már más. Oda mar kell egy chip, ami a dp jelet átalakítja hdmi-vé. Ennek két modja lehet. Passiv, ez esetben a chip a saját tagját a dp portbol kapja. Aktiv, külön aramot kell neki biztositani, mondjuk egy usb pontból.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#68750) zgmzgm


zgmzgm
tag

Üdv.

Van 1 RX480 videokártyám és a CPU-ban egy HD 4600 intel.

Kérdés, hogy letiltsam BIOS-ban?
Van bármi előnye, hogy aktív a CPU-ban lévő vga?

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.