Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok ,30k.ért HD5850

Vagy 20k.-ért HD 6870

Tápom 450Watt,
Ram :6gb DDr3 1333mhz
Proci Athlon ii x4 645 3.1GHz

melyiket bírná jobban?

és melyiket választanátok az adott ár függvégnyében..

(#24452) aNorganiK_ válasza Max_218 (#24451) üzenetére


aNorganiK_
tag

6870! :)

--- too weird to live too rare to die ---

(#24453) HunChaos


HunChaos
aktív tag

istenem...mennyi okos ember,cicereg és robban a kondi...mi köze egymáshoz fogalmatok sincs, csak dobálóztok a szavakkal...nem a kondi "cicereg", megsúgom!

(#24454) Tomix24 válasza HunChaos (#24453) üzenetére


Tomix24
addikt

Alaplapoknál az szokott, de persze fejtsd ki ,VGA-nál akkor mi.

(#24455) BomiBoogie válasza aNorganiK_ (#24452) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

20K-ért meg főleg!

(#24456) HunChaos válasza Tomix24 (#24454) üzenetére


HunChaos
aktív tag

kvarc-kristály pl,adott frekvencián rezeg,ami áthallható,ha "sok fps" jelenség van!
ugyanez mondjuk egy tekercsnél,ha a vasmag lemezekből áll,és ezek rezgése esik hallható tartományban(ne csak nagy transzformátor tekercsekre gondoljatok...nézegesd a kártyád mit találsz rajta
Amit én megoldásnak látok az 2 dolog!
vsinc ON
vagy müanyaggal elfedjük az adott alkatrészt,ráolvasztjuk..
bár ez a 2.megoldás nem biztos hogy jó a hőengedésnél..meg kell nézni,milyen alkatrészt érint még a "beavatkozás",nem mellékesen ez nem szünteti meg,csak "halkítja"

(#24457) Borat7 válasza HunChaos (#24453) üzenetére


Borat7
tag

Akkor a lapot kell gariztatni vagy a Vga-t? :) Most kicsit összezavarodtam mi is lehet a gond.

(#24458) Tomix24 válasza Borat7 (#24457) üzenetére


Tomix24
addikt

Amelyikből a hangot hallod :)

(#24459) Borat7 válasza Tomix24 (#24458) üzenetére


Borat7
tag

Nem tudom eldönteni honnan jöhet... A 7950 előtt gtx 660 ti volt és az is ciripelt viszont halkabban. Kipróbálom egy tartalék gt 630-al mit mutat.

(#24460) M5Norbi válasza BomiBoogie (#24449) üzenetére


M5Norbi
őstag

Számtech boltba vitték vissza gariztatni.Ült a srác a gépnél és volt két durranás és leállt a gép.
Nekem a boltos mesélte ha neki kamuztak akkor én is azt teszem.
A nagyker szervizében is rácsodálkoztak mert még nem láttak ilyet.

Nyilván extrém eset nem keltek én semmit érdekességképp írtam le.
És mivel ez volt vagy 2-3 hónapja nem emlékszem hogy lap vagy kari volt.De inkább lap.

Ha megyek legközelebb és még megvan lefényképezem:) Az ilyen érdekességeket elszokta tenni.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24461) persil válasza M5Norbi (#24460) üzenetére


persil
nagyúr

A "láttam" és a "nekem a boltos mesélte" között van egy hangyáni különbség, ugye te is érzed?

Nem mellesleg olyan távolságból(mert, hogy ugye láttad... ) illett volna felismerni, hogy vga, vagy alaplap... azért annyira nem hasonlítanak.

"A nagyker szervizében is rácsodálkoztak mert még nem láttak ilyet."
Az azért komoly szerviz lehet :D

"ez volt vagy 2-3 hónapja nem emlékszem hogy lap vagy kari volt"
Bilobil

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24462) M5Norbi válasza persil (#24461) üzenetére


M5Norbi
őstag

Én magát a lapot láttam a kidurrant kondikkal.
És igen felismerem a különbséget is és igen feledékeny vagyok.

De mi ennyire hihetetlen egyébként?
Vagy szerintetek hazudok???

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24463) Borat7 válasza Tomix24 (#24458) üzenetére


Borat7
tag

A gt 630-al nem ciripelt eggyáltalán! Akkor a 7950-el lesz baj? Vagy lehet a tápom nem bírja még erre gondoltam?

(#24464) BomiBoogie válasza M5Norbi (#24462) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát a lapot láttad. Akkor ne mondd, hogy a kártyát. :)

(#24465) M5Norbi válasza BomiBoogie (#24464) üzenetére


M5Norbi
őstag

Oké KOCKA szentségtörés nem emlékezni rájuk :) De lap volt.

De mindegy a lényeg az eldurrant kondik.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24466) HunChaos válasza Borat7 (#24463) üzenetére


HunChaos
aktív tag

pròbáltad,hogy a vsync-t ON-ra àllìtod?Ha èn szervizes lennèk,mondhat bárki bárit,1òra hiba nèlküli furmarknàl menne vissza a kari,hibátlankènt!A tápod bìrja,nem függ össze!

(#24467) BomiBoogie válasza M5Norbi (#24465) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha tudnád, mennyire vagyok én a kockától... :DDD
Legfeljebb a fejem formája kicsit szögletes, de itt véget is ér a történet. :)

(#24468) Tomix24 válasza Borat7 (#24463) üzenetére


Tomix24
addikt

750W moduláris táp? Az nem tűnik kevésnek :D 430W-al simán elmegy. Akkor a VGA kondijai lesznek nagy eséllyel

(#24469) M5Norbi válasza BomiBoogie (#24467) üzenetére


M5Norbi
őstag

Azért vágod a dolgokat ami feltételez némi kockaságot:)
De ezt magadon nem veszed észre :)
Meg persze vannak fokai.
És el lehet tőle távolodni.Pl én pár éve vágtam mindent ma nagyon le vagyok maradva........megelégszem azzal ha egy két évente fejlesztek kicsit.
Akik anno belevittek a számítástechnikába már pár éve megunták hogy egyre újabb szabványok jönnek és szinte mindig egyben kell cserélni a gépet.
Pár hete csinált magának a srác egy APU-s gépet multimédiára de amúgy ő is és az überkocka 2 másik haverja is csak PS3-on nyomják.(róluk sosem hittem volna)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24470) BomiBoogie válasza M5Norbi (#24469) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyen ez a popszakma. :DD
PH-n levő hozzáértőkhöz képest leginkább lelkes amatőrnek nevezném magam, de nem OFF-oljunk tovább. :)

(#24471) M5Norbi válasza BomiBoogie (#24470) üzenetére


M5Norbi
őstag

OK. :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24472) Borat7 válasza HunChaos (#24466) üzenetére


Borat7
tag

Próbáltam a játékon belül állítgatni talán minimálisan csendesült! Most másik Pcie kábelekkel és dvi átalakítóval próbáltam és meg se nyikkan. :F Most vagy ezek oldották meg a problémát vagy az hogy kivettem beleraktam egy másikat és aztán vissza tettem. Lekopogom eddig jó! De furcsa nagyon!

(#24473) Borat7 válasza Tomix24 (#24468) üzenetére


Borat7
tag

750 zalman táp, nem a legjobb de teszi a dolgát!

(#24474) Tomix24 válasza Borat7 (#24473) üzenetére


Tomix24
addikt

Közel hajolsz amikor cicereg, be tudod azonosítani azért. Esetleg egy táp csere haverral.. Ha akkor is és havernál is cicereg, gari.

(#24475) HunChaos válasza Tomix24 (#24468) üzenetére


HunChaos
aktív tag

Te is csak ìrsz,nem olvasol!A kondi nem tud ciceregni!Mert akkor a kèt "lemeznek" össze kellene èrni,ami ugye mindenki tudja,hogy zárlatot jelent!

(#24476) Tomix24 válasza HunChaos (#24475) üzenetére


Tomix24
addikt

Tehát akkor mi cicereg nála?

(#24477) HunChaos válasza Borat7 (#24472) üzenetére


HunChaos
aktív tag

fraps-al nèzd meg h mikor cicereg,hány fps-ed van!Ugye vsinc- nèl ez max 60-70 ha lcd-d van! cicergès tippre több 100fps-nèl lesz

(#24478) Borat7 válasza HunChaos (#24477) üzenetére


Borat7
tag

Nagyon úgy néz ki, hogy a táp volt mert visszaraktam mindent eredetire és újra ciripelt. Most meg úgy ahogy jó volt és megint jó. Valószínűleg valamelyik pcie ággal van baj. Erre már nincs gari az a baj... Köszönöm a segítséget remélem nem szóltam el magam. :) :DDD

(#24479) persil válasza M5Norbi (#24462) üzenetére


persil
nagyúr

"Vagy szerintetek hazudok???"

Természetesen nem, csak túl sok volt a keveredés abban, amit mondtál. Mondhatni magadat hoztad vele hülye helyzetbe.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24480) HunChaos válasza Borat7 (#24478) üzenetére


HunChaos
aktív tag

ezt most annyira nem tudom kivenni,mit hova raktàl,lènyeg,h akkor most jò :)

(#24481) M5Norbi válasza persil (#24479) üzenetére


M5Norbi
őstag

Sorry :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24482) Kassh


Kassh
csendes tag

sziasztok!
szeretném eladni a használt Gainward GTX 550Ti-met de fogalmam sincs hogy mennyit érhet jelenleg.
~1 éves gari van rá, semmi baja nincs, tökéletesen működik, doboz is megvan még hozzá :)
elöre is köszi

(#24483) Borat7 válasza HunChaos (#24480) üzenetére


Borat7
tag

Már én is belezavarodtam de lényeg a lényeg, tényleg! :C

(#24484) miskuge


miskuge
csendes tag

Sziasztok!

VGA vásárlás előtt állok, és egy ilyet szeretnék venni. A kérdés az, hogy hangos-e, melegszik-e... Nagyvonalakban tapasztalatokat, ha van természetesen.

Üdv

Misku(Ge). - www.msoftware.hu

(#24485) BomiBoogie válasza miskuge (#24484) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó választás lesz, hűs, nem hangos. Ár-érték arányban találsz esetleg jobbat egy Radeon 7850 személyében.
Milyen proci és felbontás mellé lenne?

[ Szerkesztve ]

(#24486) miskuge válasza BomiBoogie (#24485) üzenetére


miskuge
csendes tag

Most i5 3470-hez lenne, és FullHD mellé. Nincsenek nagy igényeim játék szinten, ami fontos lenne, szeretném kipróbálni a hackintosh rendszert. De ez csak másodlagos a win mellett.

Misku(Ge). - www.msoftware.hu

(#24487) BomiBoogie válasza miskuge (#24486) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Korrekt összeállítás lesz, megveheted az MSI kártyát hozzá nyugodtan, fullHD-n úgyis az számít, a proci kevésbé. Így jó is, lesz egy egyensúlyban levő konfigod.

(#24488) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

A nejem MW3-al játszott a gépén, amikor a monitor elsötétült, és újrainduláskor a windows 7 betöltése közben kékhalál jött be ezzel a szöveggel:

"Windows 7 crashes on startup, "Attempt to reset the display driver and recover from timeout failed"

Még mielőtt a kékhalál felbukkan a win 7 betöltése közben viszonylag vastagabb átlátszó piros csíkok vannak a képernyőn. Mi lehet a hiba, szoftveres, vagy hardveres? Rendszer újrarakás segíthet rajta?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#24489) BomiBoogie válasza vj0c1 (#24488) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez inkább hardveresnek tűnik. Milyen kártyáról van szó?

(#24490) HunChaos válasza vj0c1 (#24488) üzenetére


HunChaos
aktív tag

ilyenkor a szokásos menet!nálam legalábbis:
megnézni hűtőventit nem-e állt meg,újrapasztázás!ha nem segít..
indítás csökkentett módban,driver uninstall,majd újrarakás!
ekkor sem,akkor egy esetleges win reinstall,de ilyenkor már kicsi az esély,hogy segít,de meg lehet próbálni!
Valószínű a kari megadta magát és kuka!

[ Szerkesztve ]

(#24491) vj0c1 válasza BomiBoogie (#24489) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Ati Radeon HD 4670, de eddig minden probléma nélkül elfutott rajta a játék méghozzá nem is low graf-on, semmi baj nem volt vele. Igen egyébként ahogy HunChaos írja csökkentett módban próbáltam én is tevékenykedni, vga driver törlés, reboot és driver install, de simán nem bootol be, ugyanúgy ez a piros csík van jelen és kékhalál 4-5 másodpercig, reboot, és ugyanez egyfolytában.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#24492) BomiBoogie válasza vj0c1 (#24491) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor sajnos úgy tűnik, döglött a kártya.

(#24493) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Én alapból nem értem az egész vga-tervezés logikáját!
Ha megnézitek,minden karit lefele húz az elég nehéz hűtője,ugye foglalat tartja és a csatinál a csavar..
Hő hatására vetemedik az egész,egy pár éves karit kiszedve simán látszik ,hogy görbe az egész kari
Simán el tudom képzelni,hogy a gyártók kiszámítják,hogy mondjuk adunk rá 3év garit,mert utána nagy mértékben nő a rizikófaktor,hogy a deformálódás miatt a hajszálnyi vezető réteg valahol megszakad,eltörik és a kari kuka
Azoknál a kariknál ahol a hűtőt is meg a nyákot is külön fel lehet fogatni biztos kevesebb az esély erre,de ott meg más hibaforrás lehet..
Ez csak egy kósza gondolatmenet,de nem hiszem el,ha nem akarnánan nem tudnának valami jó megoldást erre(persze a fekvő házakban máshogy húzza a hűtő,de ugyanúgy görbül az egész)
Gyárilag felfüggesztett vga-t nem láttam még,csak barkácsoltat,de ott meg a rezgés miatt lehet szerencsétlen az egész!
..

(#24494) vj0c1 válasza BomiBoogie (#24492) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Asus M2N68-AM-SE2-es alaplapja van ddr2-es pci-e vga foglalattal. Szerintetek egy max 15-20ért lehet hozzá normális vga-t kapni, amin az mw3 normálisan elfut?

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#24495) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, tudnátok segíteni egy driver megkeresésében?
Újratelepítettem egy SONY VGN-NR38M laptopot, de a VGA vezérlőhöz az istenért nem találok drivert. :(
Googliztam rendesen de nem találok sehol.

Akinek lenne egy kis ideje, türelme, az dobhatna linket priviben.

Köszi

(#24496) BomiBoogie válasza vj0c1 (#24494) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, egy Radeon 6770 bőven megteszi, 20 alatt már kapsz itt az aprón.

@Pityke78
Intel GMA X3100 van benne, innen próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#24497) Tomix24 válasza Pityke78 (#24495) üzenetére


Tomix24
addikt

(#24498) #93794560 válasza Pityke78 (#24495) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy látom, ehhez a géphez a legutolsó VGA driver Vistához való. Nem tudom, milyen Windowshoz kell driver, de ha 7-eshez, próbáld meg vele megetetni a Vista driverét.

Ezt.

(#24499) vj0c1 válasza BomiBoogie (#24496) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Valami olcsóbb kellene a 20k csak nagyon a felső határ volt.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#24500) BomiBoogie válasza vj0c1 (#24499) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor menjünk lejjebb, ha a 4670 elegendő volt, akkor egy 6670? Az max. 15-ből kijön. Csak figyelj arra, hogy DDR5-ös legyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.