Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25401) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e olyan videokártya, amin alaphelyzetben(nem filmnézés, vagy gamezés alatt) nem megy a ventillátor/passzivhűtéses, de ha kell hűteni(játék alatt pl) akkor bekapcsol a hűtés.

Szal magyarán egy nagyon halk videó kártyák keresek, ami az idő nagyrészében halk, csak akkor van hangja ha ténylegesen hűtenie kell.

Jah igen és ilyen 9600gt/9800gt közelében gondolkodom.

Előre is köszi a választ.

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#25402) Colera


Colera
tag

Hi sracok, 3870X2, 2db 6os tápból érkező videokari tápkábellel is 100%-osan működik? /egyik 8as lenne, de nincs meg a kábel, mert oem volt/

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#25403) benedekco válasza .:GoliBali:. (#25401) üzenetére


benedekco
addikt

ez megoldható szoftveresen is Nekem egy x800SE-m van és csak x hőmérséklet felett kapcsol be a venti... AtiTool-al követtem el, gondolom más NV karikkal is megoldható, de okosabbak majd még mondanak többet...
a megoldásomról bővebben itt olvashatsz... persze nem kell moddingolni, mint ahogy Én tettem

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25404) Peterson_


Peterson_
addikt

Sziasztok!

A segítségetek szereném kérni,mert már mindenhol körbenéztem,visszaolvasgattam,de semmit nem találtam ami nekem kellene.....
Egy Club3d Geforce 6600Non-GT-m van 256MB GDDR2-vel(alap 300/500Mhz)

Olvastam hogy VGA-húzáshoz,illetve az optimális szint beállításához Atitoolt kell használni,ok, leszedtem,feltelepítettem,elindítom, semmi sehol....mármint rámegyek pölö hogy find max core, pörög a kocka mint az ökör, de alapon pixelhibákat jelez....de amúgy sehol nincs játék/progi közben, szóval ez annyira nem is lényeg, most szerkálta egy jó tápot,ami rendesen elbírja,meg most passzintottam rá egy zalman vf 700 CU-t(Fatal1ty)
eddig magas volt a hőmérséklete,alapon köbö 50-60 fok, most 30-40,játéknál sem megy feljebb 45-4 foknál....

Szóval az lenne a kérdésem,hogy pontosan hogy kell használni ezt az atitoolt?
indítás után kell valami értékeket beállítani,amiből majd dolgozik? van két csúszka meg hűmérséklet mérő is,de semmi nem ír semmit, futtatom nemtom mennyi ideig,aztán csak a kocka mellett írja hogy hány fps,meg mennyi ideje megy...

Néztem a log fájl-t,ott ír mindent,de ott csak simán azt írja hogy 300/500Mhz,hja meg valami 3000Mhz-kat is írogat ott benne,de semmi normális eredményt...kérlek segítsetek,mert nagyon körbenéztem,de tényleg nem találtam sehol semmit....

Előre is köszönöm! :R :R :R :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25405) lancer77 válasza Peterson_ (#25404) üzenetére


lancer77
tag

Nem tudom nvidia kártya húzásához mért atitoolt használsz.?Próbálkozz a rivatunerrel!

(#25406) lancer77 válasza .:GoliBali:. (#25401) üzenetére


lancer77
tag

Érdemesebb akkor eleve passzív kártyát nézni,amin valami nagy borda van.Biztos találsz olyat.

(#25407) Peterson_ válasza lancer77 (#25405) üzenetére


Peterson_
addikt

már régóta azt használják, amióta kompatibilis nvidia kártyákal is, Riva fennt van,de azzla nem lehet belőni a biztonságos szintet, csak úgy ha rohadt hosszen próbálkozik az ember gyereke... :(
Az atit használták,olvastam sok totyikot,csak már mindegyik bedöglött,mert átmentek jobb kártyára stb....
csak ott meg nincs leírva hogy pontosan hogyan,úgyhogy meg vagyok lőve

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25408) kovsol válasza Peterson_ (#25407) üzenetére


kovsol
titán

és maga a driverből nem tudod húzni? én a 6600GT met annó úgy húztam

May the Force be with you!

(#25409) Peterson_ válasza kovsol (#25408) üzenetére


Peterson_
addikt

hümm...olvastam arról is,hogy lehet olyat is,de annyira nem értek hozzá, aztmondták hogy Rivával a leg könnyebb, ami igaz is,csak épp felhúztam köbö 50-60 MH-z val,akkor még jó volt, kipróbáltam mit visz maxon,majdnem elhalt a kártya :DDD skót kockás windósz,meg a barátai, aztán annyira favorizálják ezt az atitoolt, csak épp én vagyok hülye hozzá,vagy az is lehet hogy ez hibás,vagy nemtudom....
De legalább lenne valahol egy sima kézikönyv,vagy egy fapados útmutató...de órákat böngésztem és semmit sem találtam :((

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25410) benedekco válasza Peterson_ (#25407) üzenetére


benedekco
addikt

Én csak rákattintottam a find max core-ra azt megtalálta: emelgette megállt emelgette megállt soklett visszavette, meg ilyenek... sokáig tartott, de önmaga megtalálta, majd ugyanez a mem-el is... de ha megtalálja a hibazónát mikor már összeugrik a képe akkor abból leveszel egy 5-10MHz-et és az már stabil, legalábbis Én így csináltam.... nem szarakodtam vele sokat... 10-15perc alatt megvolt a kártya vége, de nem is kell nagyon több... azt nem is tudom a mai napig, hogy feszkót hogyan lehet vele emelni :F lehet, hogy nem támogatja a kártyámat...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25411) Peterson_ válasza benedekco (#25410) üzenetére


Peterson_
addikt

azt elvileg riva tunerben könnyedén meg lehet tenni, ha nézel valahol totyikban, aszem még a nagy 6600GT totyikban vannak az elején linkek is...na ott találsz használati útmutatót.

De voltot csakis akkor emelj, ha van egy bika hűtőd,mert megsínyli a kari rendesen...
Meg biosban is tudod asszem, csak olvass mindennek utána alaposan és kérdezz meg pár szakit, mert én a tévedés jogát fenntartom :DDD

Egyébként nekem az a bajom,hogy ugye rákatt az atitool-ra, ott bejön a panel,de sehol egy érték vagy akármi, 10 percig járatom,akkor sem ír semmit...ott a két csúszka 0.00 mindkettő semmi olyan hogy akkor most ennyivel emeli, csak a kocka pörög,meg ott az eltelt idő, meg hogy háy fps, meg hogy van-e hiba vagy nincs...

A bajom az,hogy nem látom hogy mit csinál, mert a csúszkák csak úgy vannak, aztán az értékeket sem írja ki....gondolom az sem jó ha tovább hagyom,mert az elején is kiírnáha jól lenne beállítva :(

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25412) Peterson_


Peterson_
addikt

na msot meg felhúztam a 300-at 360-ra, az 500-at 599-re, de a rivatuner monitoring ugyanúgy az alap értékeket írja ki....a gpuz meg látja a módosításokat :F

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25413) benedekco válasza Peterson_ (#25411) üzenetére


benedekco
addikt

elég szar video de talán látod hogy mit kéne látnod

voltmod nem érdekel túlzottan, nem vagyok HC tuningoló, csak sokan írták, hogy atitool-al lehet feszkót emelni, de Én nem találtam azt az opciót, ennek ellenére nem is nagyon bizgerálnám :) max ha vennék rá egy jó hűtést egy 12cm-s ventivel... de annyit nem ér az egész...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25414) Peterson_ válasza benedekco (#25413) üzenetére


Peterson_
addikt

nagyon köszönöm,ebből már megoldom! :R

Nos, nekem sem nagyon érte meg hogy 3k-ért vettem egy rézhűtést a 4-5 K-s kártyámra :DDD
de konfigcserére nem futi' úgyhogy kitolom a szavidőt.....:D

Northwood 2.8@3160MHz
768MB DDR 400(ehhez még jön majd egy giga vagy kettő :U
GEf 6600 256MB
Gaba 550W táp.....
kicsit szűk keresztmetszet,de ezt is most kapartam ösze,eddig 512 ram volt,meg 1.7 celeron :DDD :DDD

Apropó....reklám helye....akit érdekel egy 8400-as gef(jól árúsítva :DDD ),az dobjon P.Ü-t :C

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25415) Peterson_ válasza Peterson_ (#25414) üzenetére


Peterson_
addikt

na meg is lestem!

Nos igen, a sanda gyanúm ez volt,hogy nekem is ilyet kellene látnom,de nálam továbbra sincs semmi írás....valahogy be kell tölteni az adatokat,vagy mi?

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25416) lancer77


lancer77
tag

Amugy az X1950Xt dx9ben jobb mint egy 8600gt?

(#25417) Peterson_ válasza lancer77 (#25416) üzenetére


Peterson_
addikt

én konkrétan csak tippelni tudok :DDD
a 8600 újabb,úgyhogy elvileg jobbnak kell lennie, azért az xés 1-el kezdődő karik nem mai gyerekek, mert azok csak az x 800,x900-ak tuningolt pajtásai :)
meg talán annyi hogy tudnak már sm 3.0-át is,csak mert ugye a gef 6-os ok tudták,de az
x800,meg ezek még nem, viszont azok sokkal bikábbak....
mondjuk ez mindig így volt, nvidia gef- minőség
radeon sapphire meg ezek - gyorsaság

de gondolom már eléggé elhanyagolhatóak a különbségek, de ezt egy okos mondja meg, ne én :U

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25418) benedekco válasza Peterson_ (#25414) üzenetére


benedekco
addikt

Én anno egy ilyet néztem ki magamnak... csak elég furán virítana az x800-on, cserébe passzívan elvinné...ha meg megkergülök(tuning) akkor rádobok egy 12-es ventit 500-ra leszabályozva azt jó napot...
sajna atitool-al nincs több 5letem, pár hónapja csak hogy használom, nincs vele tapasztalatom más kártyákkal... nálam műxik, de nemtom mit lehetne még variálni rajta...

Én most right mark CPU clock utilityvel szívok, állandóan ledobja a gép az ékszíjat ha fut ez a progi, de jó volna pedig kordában tartani a fogyasztást... minek menjen 2100MHz/1.25V-on ha elmehetne 1000/1.1-en is, netezésre/filmre/zenére nem is köll több, mikor meg beröffentem a tömörítőt vagy egyéb konvertálgatásokat csinálok akkor meg rányomnék csak a turbó kapcsolóra azt megindulna a szekér... de nem állandóan lefagy a masina néha mintha reset-elne, néha meg mintha valami sleep üzemmódba kapcsolan a gép, amiből az istennek nem tud kijönni (sekép se hang gép kikapcs, powerled villog), 5mp kikapcsgomb majd bekapcs

MOD: (#25417) Peterson_ -re: a régi anekdota szerint az nv az ami szar képet ad és az ati a csúcsminőségű képbajnok... a sebességben meg egyszer fent, egyszer lent vannak...
ne keverd bele a sapphire-t az ati nv összevetésébe... a sapphire egy gyártó aki az ati chipekkel készít karikat, semmi köze magához az ati-hoz, olyan mint az xfx vagy a palit, gigabyte, asus, gainward... csak egy gyártó.. azt lehet csak félreértettem valamit?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25419) Narancs válasza lancer77 (#25416) üzenetére


Narancs
őstag

Sztem kb egál, vagy kicsit jobb a radeon.
2600XT és X1950Pro az egy szint, 8600GT is ugyanaz lehet szerintem, X1950XT meg ugye gyorsabb a Pro-nál, szal ezeknél is...

Beauty is pain

(#25420) Narancs válasza Peterson_ (#25417) üzenetére


Narancs
őstag

X900 nem létezett, X1900-nak meg kb annyi köze van az X800-hoz, mint Swift II-nek a Swift I-hez. Ugyanaz a gyártó, hasonló a név, de azért érezzük a különbséget.

Beauty is pain

(#25421) Thunderzolee válasza lancer77 (#25416) üzenetére

Itt van némi teszt az X1950XT-ről:
http://logout.hu/iras/3870_vs_2600xt_cf_vs_x1950xt_teszt.html

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25422) .:GoliBali:. válasza lancer77 (#25406) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Nos, passziv kártya az kézenfekvő megoldás, csak az a gondom vele, hogy sok helyről hallottam hogy ezek konnyebben elszálnak olyan programoknál amik eléggé igénybe veszik a videokarit, magyarán felforr, és elfüstöl az áramkör. Ezért gondoltam hogy valami olyan ami alapból passziv, és ha használatba van akkor kezdi hűteni a videokarit. Jah igen és persze ez részletkérdés, de linux alól is menjen a "full kuss", ha éppen csak egy szövegszerkesztőt vagy emacsot használok...

Ja igen és aki az ATI-t ajálja, leirná, hogy miért jobb mint az nvidia? Támadt egy kis négyzeteltérésem egy ismerősömmel :U ...

[ Szerkesztve ]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#25423) lancer77


lancer77
tag

Nem abban biztos vagyok hogy jobb mint a hd2600xt ,volt olyanom és ez most erősebb,a 3870 nem tudom hová tenni de hamarosan 4830 upgrande.

(#25424) _Toka_ válasza benedekco (#25418) üzenetére


_Toka_
senior tag

de nem állandóan lefagy a masina néha mintha reset-elne, néha meg mintha valami sleep üzemmódba kapcsolan a gép, amiből az istennek nem tud kijönni (sekép se hang gép kikapcs, powerled villog), 5mp kikapcsgomb majd bekapcs
Ez utóbbi tipikusan az az eset, amikor a táp lekapcsol.

(#25425) lancer77 válasza _Toka_ (#25424) üzenetére


lancer77
tag

Táp gyanús valóban.

(#25426) Peterson_ válasza benedekco (#25418) üzenetére


Peterson_
addikt

MOD: (#25417) Peterson_ -re: a régi anekdota szerint az nv az ami szar képet ad és az ati a csúcsminőségű képbajnok... a sebességben meg egyszer fent, egyszer lent vannak...
ne keverd bele a sapphire-t az ati nv összevetésébe... a sapphire egy gyártó aki az ati chipekkel készít karikat, semmi köze magához az ati-hoz, olyan mint az xfx vagy a palit, gigabyte, asus, gainward... csak egy gyártó.. azt lehet csak félreértettem valamit?

- na ezt nem én találtam ki hasraütéssel, az okosok mondták,meg cikkeztek róla...egyébiránt köbö 6-7 éve foglalkozom úgy magával a számítógéppel...de akkor még nagyon kölyök voltam :D
De már amikor az első gépem vettem,akkor is ezt modnta mindenki.....

Atikhoz nem nagyon értek, szóval elnézést ha bődületeset írtam :DDD
de van egy olyan régi árlistám is,ahol minden egyes ati Sapphire-nak van írva :)
Szóval nem te,hanem én abban a tudatban voltam,ami rossz...
Akkor a radeon=geforce és mondjuk sapphire= öhm mittom én club3D...? :U

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25427) levi1108


levi1108
tag

Sziasztok!Az lenne a problémám, hogy van nekem egy Msi 9600GT Oc-s karim.Tegnap kiváncsíságból megakartam húzni hogy mit bír.Ezután elkezdett csíkozni elég csúnyán, azóta se jó.A windows nem ismeri fel stb...:S Mit tudnék tenni???Mert így nem is tudom levenni az órajeleket.Bios-t meg nem biztos hogy tudnék cserélni, ezért ha valaki tudna segíteni vegyen már fel msn-re: levi1108@hotmail.com
Valaki segítsen pls!!! :S

(#25428) _Toka_ válasza Peterson_ (#25426) üzenetére


_Toka_
senior tag

Akkor a radeon=geforce és mondjuk sapphire= öhm mittom én club3D...? :U
Úgy valahogy inkább, hogy
GPU = VGA lelke
GPU gyártók = nVidia, ATi(AMD)
GPU-val szerelt kártya neve = GeForce(nVidia), Radeon(ATi)
kártya forgalmazók, esetleg gyártók = Club3D, XFX, Sappgire, GigaByte, stb.
Ez utóbbiak esetleg forgalmaznak/gyártanak mindkét GPU gyártótól kártyákat.

Vagy valami ilyesmi... :)

(#25427) levi1108: lehet, hogy haza is vágtad a karit.
Nem tudom, mivel húztad, de talán még annyit tehetsz, ha Windows-zal induló progival húzod, hogy csökkentett módban indulva msconfig-gal kiszeded az automatikus indulásból a programot. Ha BIOS-t frissítettél, akkor valszeg egy nagy csomag papírzsepi segíthet a fájdalmad palástolásán...
Esetleg, ahogy lsc írja...

[ Szerkesztve ]

(#25429) lsc válasza levi1108 (#25427) üzenetére


lsc
nagyúr

Csökkentett módban indítod a wint, és ha nem tudod állítani a felbontást akkor uninstalláld a videokártya driverét, majd rendes indítás után telepítheted . Ha csökkentett módban bejön a vezérlőpanel akkor meg ott állítsd vissza és kész .

Az élet kegyetlen .

(#25430) levi1108 válasza lsc (#25429) üzenetére


levi1108
tag

Már próbáltam de nem jó, mert ha normál módban akar bejönni a windows akkor kifagy majd újraindul.

(#25431) levi1108 válasza _Toka_ (#25428) üzenetére


levi1108
tag

Nem frissítettem BIOS-t.Csak az eredeti progijával akartam megnézni.

(#25432) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Ma ilyen vga kérdezösködős napom van, ugyhogy eljutottam ide is :D

Na szóval haverom 7600GT-jén meghalt a venti, 2 hete van szervízbe, erre ma hívják, hogy nem tudják megcsinálni(nem tudnak hűtőt cserélni :F :Y ) és adnának cserébe érte egy Ati HD3650 512Mb-os karit. Jól jár a cserével, vagy legalább ugyan az a szint a két kari?

Everybody lies.

(#25433) lsc válasza Barthezz2 (#25432) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt megnézheted a különbséget, igaz az a 3650 valószínűleg ddr2-es, de azért így is jobb mint a gt . Viszont egy 3 giga vagy fölötti egymagos proci nem árt hozzá, ha kétmagos még jobb .

Az élet kegyetlen .

(#25434) joi29 válasza Barthezz2 (#25432) üzenetére


joi29
őstag

-Kiváló csere alany mivel min 20-25%-al jobban teljesít a GT-nél 3D-ben. :K

(#25435) Narancs válasza levi1108 (#25430) üzenetére


Narancs
őstag

Épen ezért kell csökkentett módban indítani... Miközben bootol a gép nyomkodd az F8-at, vagy mikor félig betölt az XP nyomj egy resetet: következő indításnál fel fogja kínálni,hogy csökkentett módban indítsa-e.

Beauty is pain

(#25436) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kössz mindkettőtöknek a hipergyors választ :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#25437) levi1108 válasza Narancs (#25435) üzenetére


levi1108
tag

Látom ti még itt vagytok leragadva :F Bejön a csökkentett mód, letörlöm a drivert de már ott is csúnya a kép.És ha utánna felteszem újra a drivert úgyanúgy semmi...

(#25438) lsc válasza levi1108 (#25437) üzenetére


lsc
nagyúr

Ki kellene próbálni egy másik gépben, ha ott jó akkor új win, ha nem akkor marad a papírzsepis módszer .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25439) fagy53 válasza levi1108 (#25437) üzenetére


fagy53
nagyúr

Így jártam én is egyszer, a Rivából húztam,hülye voltam és beállítottam, hogy win indulásnál alkalmazza az órajeleket és a memória kissé túl volt pörgetve ugyanezt a problémát okozta nekem is.
Csökkentett mód, de nem a drivert kellett piszkálni, hanem a Rivát eltávolítani, ha ezzel húztad , akkor tedd ezt !

[ Szerkesztve ]

(#25440) levi1108 válasza fagy53 (#25439) üzenetére


levi1108
tag

Nem azzal húztam...Az MSI drivere lehetőséget ad hogy húzd a kártyát, én ott húztam.

(#25441) fagy53 válasza levi1108 (#25440) üzenetére


fagy53
nagyúr

De a POST még jó, ugye? Win nélkül nem csíkoz remélem, mert ha igen akkor memória probléma. Órajel emeléssel nehéz tönkretenni a VGA-t, viszont szerencsétlen egybeesések vannak. :K

(#25442) Narancs válasza levi1108 (#25440) üzenetére


Narancs
őstag

Két lehetőség van: 1. nem szedted le rendesen a drivert (driver cleaner használata javasolt)
2. hazavágtad a kártyád

Szvsz én megpróbálkoznék még egy rendszer visszaállítással is.

Beauty is pain

(#25443) jaja1981 válasza levi1108 (#25440) üzenetére


jaja1981
addikt

BIOS-ban csíkoz a kártya?
Vagy Boot képernyőn?

(#25444) Peterson_ válasza Barthezz2 (#25432) üzenetére


Peterson_
addikt

én is túlhúztam a kártyámat...pont tegnap, skótkockás win,de bekapcsoláskor is kapásból,restart párszor,akkor sem jó, legutóbbi működőképes megoldások sem.
Aztán nekem csökkentett módban simán jó volt, aztán a riván úgy nem is tudtam semmit állítani.
Csak annyit tettem,hogy levettem az autómata indítást, aztán utána restart, legutolsó működőképes beállítások

Aztán a riva vissza is tette a még biztonságos órajelre.

Mondjuk azóta nem érzékeli a hardver monitoring része az órajelhúzást,de enné lnagyobb baj ne is legyen :)

Te nemtom mivel csináltad, de ha rivával,akkor így talán nincs akkora bibi....
Ha tényleg meg nem sült valami :F
Nálam erre lehetősége se volt egy 400gr-mos rézhűtéssel, túlhúzva is max 41fok :DDD
De azért ezekre a kaliberű kártyákra már elég bika hűtéseket szerelnek ahogy láttam páron...

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25445) jaja1981 válasza Peterson_ (#25444) üzenetére


jaja1981
addikt

Főleg, hogy a GPU hűtése önmagában elég halovány.
Ott vannak a ramok és a legkomolyabb a tápellátás.

(#25446) Peterson_ válasza jaja1981 (#25445) üzenetére


Peterson_
addikt

hát egy 6600-am van,azon van egy zalman fatality full réz, plusz a ramsütik,plusz nincs a gépnek egy oldala sem :DDD
a táp meg 550w-os.....abból azért kap bőven....
De tény hogy rá lehet cseszni egy nagy táppal is....inkább legyen 50-100w-tal kevesebb,de márkás...
Legalábbis egy biznyos szinttől már elengedhetetlen a stabilitás, hawerom most fürdőtt be épp ezzel
A mostani táp volt a gépében egy hdnégyezer valahányszázas, meg sima kétmagos lga 775-ös intel asszem 2.4-en 2 giga ram,stb, és feszt kikapcsolt neki magasabb felbontáson a játékoknál....

most egy 450-es csíftek' szolgáltatja a kalóriát és érdekes módon még a procit 3Ghz körülire húzva sem jelentkezett újra a probléma :)

Mondjuk azt sem nagyon értem hogy egy 9600-as geforce-ot miért kell húzni :U
Annyi plusz teljesítményt nem lehet kinyerni belőle, max plusz ram, kraftosabb procival, ami kihajtja a kártyát....

Nem beszélve a kockázatról,hogy ugrik egy két tízezres,mert ugye túlhúzás esetén a gari is ugrik

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25447) _Toka_ válasza Peterson_ (#25446) üzenetére


_Toka_
senior tag

Nem beszélve a kockázatról,hogy ugrik egy két tízezres,mert ugye túlhúzás esetén a gari is ugrik
Pontosan! :R
Pláne, ha rájönnek ... na de honnan is :F

(#25448) Peterson_ válasza _Toka_ (#25447) üzenetére


Peterson_
addikt

na van egy olyan tapasztalat....
Vidéki apró "szaküzletekben"-nem véletlenül van ott az idézőjel,mert annak csúfolják őket ;] -
Elküldik, hogy hátha.....fingjuk sincs,hogy mik a kockázati faktorok,meg hogy "hisz új" stb....

A másik, ahol értenek valamit a dolgokhoz, ott kötekednek, és sok esetben alapórajelen az órajel emelésre gyanakszanak :DDD

VGA-val még nem volt közvetlen tapasztalatom,csak sokak mondták már hogy mi a szitu...
Mindössze az első VGA-mat vettem újonnan, akkoriban az S3-mas alaplapit akartam nyugdíjazni...megkérdeztem milyen kártyát ajánlanak-mármint a hawerok..
Aszonták Dzsíforsz......
Bementem a boltba:
-Csókolom, videokártyát szeretnék.
-És milyet?
-Dzsíforszt'.......
Na így tettem szert egy kuriózumra potom 14k-ért....geforce mx 4000(nem 400) 128mb ddr :)

Csak egy Samsung winyót vittem vissza gariba, két hónap után elugrott benne az olvasófej, nekem meg elugrott 160GB mp3,amit köbö 6 éve gyüjtögettem :(

aztán aztmondták mert hogy biztos dobáltam,aztán egy kis csetepaté után kicserélték ingyé'
Vigyázni kell,meg főleg erősen reklamálni ;)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25449) jaja1981 válasza Peterson_ (#25446) üzenetére


jaja1981
addikt

Én a VGA tápellátásáról beszéltem.
A kis feteket biza hűteni kell, főleg OC-nél.
Azok a legmelegebbek egy modern VGA-n. Szériában nem ritka a 100C feletti hőfok sem.

Az mx 4000 nem nagy kuriózum.
Ha nem csal az emlékezetem, akkor egy húzott gef 2 volt. Vagy az a MX440 volt.
Nem tudom, de bazi olcsó volt a 4000 is.

[ Szerkesztve ]

(#25450) _Toka_ válasza Peterson_ (#25448) üzenetére


_Toka_
senior tag

ah, vagy úgy... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.