Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24401) Andre1234 válasza jaja1981 (#24400) üzenetére


Andre1234
aktív tag

de feláll a windows tehát a grafikus mag működik.így se?a túlmelegedés csak feltételezés.
mivan ha nem ez okozza?tudom hogy a félvezetőbe nem látok bele de semmi hőmegfutást nem látszik.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#24402) jaja1981 válasza Andre1234 (#24401) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor próbálkozz.
HA több gépben is ez a tünet, akkor nem érdemes vele foglalkozni.
A passzív kártyák ilyenek.

(#24403) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Valaki tudna segíteni? Esetleg valakinek nincs Körmend közelébe egy pcis kártya?
1
2
3

(#24404) jaja1981 válasza KDavid17 (#24403) üzenetére


jaja1981
addikt

Ezt a problémát csak úgy tudod orvosolni, hogy sima PCI-os karival betöltöd a win-t és visszaírod a BIOS-t.
Vagy leszeded a BIOS- IC-t és valaki megírja. Ezt nem igazán ajánlom.
Vagy ha garis, próbáld gariztatni, hátha valaki megszán.
500+pk-ért küldök PCI-os VGA-t ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#24405) KDavid17 válasza jaja1981 (#24404) üzenetére


KDavid17
aktív tag

ment pü

[ Szerkesztve ]

(#24406) 111111


111111
tag

Üdv!

Kérdésem lenne:

Videokártyát szeretnék a gépbe.

Alaplapom: Alaplap neve Asus M2N (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer

beleilleszkedik egy 9800GTX?

Köszönöm!

Üdv!

(#24408) fagy53 válasza 111111 (#24406) üzenetére


fagy53
nagyúr

Bele, de kérdés milyen procid van és mekkora órajellel használod?
Ehhez a VGA-hoz min 3GHz-es órajellel kell használni a procit, másképp nincs értelme ezt a kártyát megvenni. További kérdés, hogy milyen monitort akasztasz rá, mert csak 1650x1050 felbontásban vagy felette érdemes a fenti feltétellel használni a 9800GTX-et, 1280x1024-hez kisebb teljesítményű vga is megteszi.

(#24409) nguru válasza Gyurmi78 (#24393) üzenetére


nguru
tag

Jól érted!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24410) portoky


portoky
csendes tag

Sziasztok! Egy kérdésem volna: Adott 2 gép mindegyik analog VGA-s, de csak egy monitorom van..megoldható-e az valamilyen úton-módón, hogy a 2 gép egy monitorral menjen? Állítólag a KM switch megfelel erre a célra, de nem tudom, hogy hogyan működik, meg egyáltalán, hogy ez megvalósítható-e?

(#24411) mmdms


mmdms
addikt

Hali!
Van egy 8800gtx-em, kábé egy hetes, és kikapcsolásnál, amikor minden leáll a kártyán lévő speaker bippenik egyet. Ez mitől lehet?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24412) syC válasza portoky (#24410) üzenetére


syC
addikt

Igen, kvm switch a szerkentyű neve, amivel egyazon egérrel billentyűzettel és monitorral tudsz (nem egyszerre) két gépet irányítani.

(#24413) portoky válasza syC (#24412) üzenetére


portoky
csendes tag

Köszi! :) Találtam egyet ami a célnak megfelelne (USB-s) netto 11 ezer, nem egy olcsó kütyü, de muszály lesz :)

(#24414) Pyzoo válasza mmdms (#24411) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia!
A kártyán lévő csipogó akkor jelez ha a kiegészítő tápcsati nincs rádugva a karira! Valszeg kikapcsoláskor az történik hogy a kieg. tápcsatibol egy fél pillanattal hamarabb kimegy a cufla mint a karibol és ezért bepittyen. Nem hinném hogy gondot okozna. Hogy birja a 400-as táp egyébként?

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#24415) mmdms válasza Pyzoo (#24414) üzenetére


mmdms
addikt

Ugyanerre gondoltam akkor, köszi!
Kipróbáltuk 4 vinyóval, gond nélkül megy. Max 260w-ot fogyaszt miden cullangal együtt szerintem...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#24416) persil


persil
nagyúr

Hali!

Csak egy gyors kérdésem lenne. Hd 3850esen szeretném szabályozni a venti fordulatszámát.(idle-ben 0 helyett lassúra, terhelve meg gyorsabbra).

Milyen sallangoktól mentes programmal tudnám ezt megtenni?
(nem akarok egy mhz-et sem húzni, se biosban turkálni, meg semmi ilyen, csak szeretném 5 kattintással magasabb fordulatszámra venni:) )

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24417) lsc válasza persil (#24416) üzenetére


lsc
nagyúr

Ati Tray Tools, Rivatuner, a kettő közül valamelyik .

Az élet kegyetlen .

(#24418) persil válasza lsc (#24417) üzenetére


persil
nagyúr

Köszi szépen, rivatuner nekem valamiért idegen, de az att-t kipróbálom :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24419) persil válasza lsc (#24417) üzenetére


persil
nagyúr

Király ez az ati tray, amikor indítom újraindul az egész gép, ráadásul (tökéletes, hibamentes) install után vagyunk és mégsem jelenik meg a programok közt, mikor uninstallálni akarom... :D

Asszem marad a rivatuner, csak abba nem nagyon merek belekontárkodni, mert láttam van vagy 10ezer beállítás.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24420) lsc válasza persil (#24419) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha ATT-t használsz akkor a CCC-t távolítsd el, nem szeretik egymást .

24421 :Kb. jól mutat.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#24421) persil válasza lsc (#24420) üzenetére


persil
nagyúr

Értem, akkor tuti ez volt a gond, ccc fent van.
De most egyelőre megnézem a rivatunert, találtam itt ph-n egy venti vezérléssel foglalkozó cikket.
Kösz a tippeket :)

Még annyit, hogy vajon a ccc hőmérséklet mutatója mennyire pontos?

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24422) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Adatlapomon levő konfiggal játszok cod4-et és az fps 60-nál megáll. Ez vajon miért lehet? Proci 2ghz-en megy, fps limit nincs a játékban, valakinek van valami ötlete?
Igazából mióta beraktam a karit, ez az első teszt neki... de ez már nem jó :(

köszi előre is :R

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#24423) persil válasza vikcsi (#24422) üzenetére


persil
nagyúr

Most nem azért de 30-40 fps felett már tökéletesen folyamatos a játék, nem is látja a szemed a különbséget... miért zavar a 60 fps?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24424) birozoli7800 válasza vikcsi (#24422) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Driverek rendben vannak? Azért csodálkozom mert nekem is hasonló a konfigom és nekem 100 fps-el gyönyörűen szaladgál 1280-ban.

(#24425) euchi válasza vikcsi (#24422) üzenetére


euchi
aktív tag

A wait for vertical sync nincs véletlenül bekapcsolva a játékban/driverben? :U

(#24426) vikcsi válasza euchi (#24425) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Azt hol lehet kapcsolgatni? Mert nem találom... :F

Egyébként a 60fps a multiplayer miatt zavar :)
Eddig 8600gt-m volt, és azzal is hozta ezt a szintet, néhmelyik pályán még 70 is volt.
4670-el viszont többnek kellene lenni, valami tuti letiltja, mert 59-60 között ugrál a számláló. Ha ennyi lenne a kártya tudása, akkor nagyobb lenne a kilengés :K
Különben gyári cd-n ami volt driver, azzal megy...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#24427) persil válasza vikcsi (#24426) üzenetére


persil
nagyúr

Jahm értelek, mentségemre legyen mondva, hogy nem néztem meg milyen konfigon nyomod :)

A v-sync dolgot meg nézd meg játékban nincs-e bekapcsolva, esetleg catalyst control centert ha elindítod, akkor a monitor properties résznél keresd. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24428) Narancs válasza vikcsi (#24426) üzenetére


Narancs
őstag

Mi köze a multinak a szemed fizikai korlátaihoz? 25 FPS felett biológiai adottságai miatt az ember nem tud különbséget tenni. V-sync tuti be van lőve, vagy más frame limiter.

Beauty is pain

(#24429) whited


whited
addikt

sziasztok
gts250 1gb elég a mai játékokhoz részletesebb grafika mellett?1 26"-os monitoron? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24430) whited


whited
addikt

ja és hogy pontosan mien 1 monitor meg h mit tud azt gépen hol tudom megnézni?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24431) lsc válasza whited (#24430) üzenetére


lsc
nagyúr

26-os monitorok általában 19xx felbontásúak, oda már kevés a 250, legalább egy 4870-gtx 260 kell. A monitorra meg ha tudod a típusát akkor a gugli segít .

Az élet kegyetlen .

(#24432) robee19


robee19
tag

Sziasztok! Kellene egy kis gyors segítség:
A gépem windows bebootolásakor vertikálisan becsíkozódik, majd betöltés után csak ugrál a kép...azaz előjön-eltünik.
Kipróbáltuk a gépet más kártyával tökéletesen megy, más gépben a kártyám (7600gs) ugyanezt csinálja. Kuka? :(
Ha igen mit tudtok a 9500GT-ről? érdemes megvenni? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24433) Ybron válasza robee19 (#24432) üzenetére


Ybron
senior tag

Nekem anno így ment tönkre a kártyám. legújabb driverrel nézted már ?

(#24434) robee19 válasza Ybron (#24433) üzenetére


robee19
tag

Néztem én már mindent, új bios-t is kapott de minden változatlan...

(#24435) fagy53 válasza robee19 (#24432) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kuka... :O
A 9500GT kb kétszer gyorsabb a 76GS-nél. :)

(#24436) robee19 válasza fagy53 (#24435) üzenetére


robee19
tag

Köszönöm, bár most nézegettem az árakat és a fórumokat lehet mégiscsak 9600gt lesz belőle , csak sajnálom rá a pénzt :S

(#24437) fagy53 válasza robee19 (#24436) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ha nem idegenkedsz az ATi-tól, akkor a 4670 is szóbajöhet. Teljesítményben a kettő között van és árban szintén.

(#24438) vikcsi válasza Narancs (#24428) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Csupán annyi, hogy pl gyorsabban betalál a golyó, pontosabb lövés... :)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#24439) robee19 válasza fagy53 (#24437) üzenetére


robee19
tag

Őszintén szólva inkább nvidia párti vagyok, nah majd eldönti hónap elején a pénztárcám :) azért köszönöm a segítséget.

(#24440) piusz


piusz
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Gondom akadt egy vga-kártyával(de lehet, hogy nem is azzal van a gond?!),és ezügyben kellene egy kis segítség.A kölök kapott nagymamától egy gépet:Asus P4VP-mx lap,512mb ram,40Gb HDD,és egy Celeron 2Ghz az agya,Codegen 300w táp (...tudom,dehát ez van,ne tessék kuncogni).Szereztem bele egy Sapphire Radeon 9600Xt-t 128mb rammal,úgy néz ki el is indult,de borzalmasan lassan megy minden,a játékok(nem a legújabbak,pl egy NFS Undergrond2 és kortársai)élvezhetetlenül mennek még 800X600-ban is.csodát mondjuk nem vártam,de ez így nagyon gyanús...Mi lehet a gond?Beállítás(bios,egyéb)?Kevés a táp?Gyenge a celeron?-mondjuk vszleg mindhárom,de ennyire?Vagy gond van a kártyával?
Ha esteleg volna tipp,megköszönném!

Üdv!

(#24441) Narancs válasza vikcsi (#24438) üzenetére


Narancs
őstag

Nagyon remélem ezt nem gondoltad komolyan :DDD

Beauty is pain

(#24442) Narancs válasza piusz (#24440) üzenetére


Narancs
őstag

Egy régebbi Omega Drivert megpróbálnék feltenni, de valószínű az a két girnyós cerkóf nem tudja kihajtani a 9600XT-t...táp nem okozhat sebességbeli gondokat, attól nem lesz +20 fps, hogy erősebb táp van a gépben.

Beauty is pain

(#24443) vikcsi válasza Narancs (#24441) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Pedig de :K
cod4-ben igen sokat számít, de cod2-ben érezhetőbb, mert kisebb igénye van és egy nagyobb kártya mégnagyobb ugrást ad ;)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#24444) piusz válasza Narancs (#24442) üzenetére


piusz
csendes tag

Köszi a választ!
Igazából tervbe van véve (sőt már úton is van) egy p4 2.8-as proc(nagyjából ez a max,ami ebbe a fapados lapba még belemegy), én is sejtettem,hogy a cel inkább könyvelőprogramokra van optimalizálva...Szóval a tápot nem kéne babrálni?(bár 5e-ért volna egy Chieftec GPS-350EB,meggondolandó).Az Omega driver nem tudom mi fán...bocs,csak kezdő szinten vagyok.A legfrissebb Catalyst van fenn.Lehet, hogy régebbi kellene?

(#24445) jaja1981 válasza piusz (#24444) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem kell Omega driver.
Az a 2-es cerka, az nagyon kevés.
A 2,8-as P4-gyel jobbnak kell lennie.
Nekem a 9600XT-m gyorsult amikor a HT-s P4-emet felhúztam 3-->3,6GHz-re.
Erős az a 9600XT, csak sajna SM3-at nem tud!

(#24446) whited


whited
addikt

sziasztok
1 kérdésem lenne:
19es moncsit lekötöttem a gépről felbontása max 1280*1024 ezen is használom, rákötöttem helyette 1 tv-t ártaktam VGA-ba és ugyanazt a felbontást irta maxnak mint a monitoron.Ujrainditá kell neki h lássam a tv max felbontását?26"-os a TV :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24447) Voalá


Voalá
csendes tag

sziasztok
egy kicsit hosszú leszek és nem is tudom hogy jó helyre írok-e de megírom
memória csere volt a gépembe és vistáról vissza akartam váltani xpre míg nem jön a 7 és a lényeg annyi hogy miután felraktam xp telepítettem alaplapi drivereket majd a videokártya drivert és telepítés közbe elmegy a kép de nem jön vissza volt hogy vártam majdnem fél órát de nem jön vissza de ez hagyán újraindítom a gépet már az xp logo nem tetszik mert egy kicsit csíkos majd miután végig ment a logo a töltő csíkkal és kéne jönnie a login képernyőnek de semmi elmegy a kép a monitor kiírja no input és kész és megy a gép de kép semmi ezt 3x játszottam el xp re installal vajon mi lehet a baj a video kari beszart vagy mi?
driver nem hiszem hogy szar lenne mert előtte 2.5 évig használtam ezt a drivert persze többször volt rakva azóta gépem és ezáltal a driver is
minden segítséget köszönök

(#24448) Ybron válasza Voalá (#24447) üzenetére


Ybron
senior tag

Milyen videokártyád van ? Szerintem Driverrel lesz valami.

(#24449) Voalá válasza Ybron (#24448) üzenetére


Voalá
csendes tag

még régi ám garis 7600GS, írtam driverrel nem hinném hogy gond lenne elötte 2.5évig használtam azt a drivert xpn és többször volt újra rakva és mindig jó volt soha nem volt baj vele de kipróbáltam régebbi és frissebb drivert is és mindegyikre ezt játssza be

(#24450) Pörp válasza Voalá (#24449) üzenetére


Pörp
senior tag

Azt írtad memóriacsere volt. Minden a helyén van megfelelően? A memóriák tesztelése megvolt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.