Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24751) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

egy barátomnak próbálok skype-on keresztül segíteni. nekem nvidia-m van, így más afelületet.

neki nincs ccc-je, csak a sima driver panel. 2 db. 1360x768-ra a kiterjesztett asztalt már összehoztuk, (az sem volt egyszerű, mert tálca a másodlagoson, stb.)
- de összejött.

de neki nem kiterjesztett asztal dualview kéne, hanem egyszerű klón. azt hol kell belőni?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24752) szab.tam válasza szab.tam (#24751) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megvan, már nem kell.....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24753) LángVágó


LángVágó
csendes tag

Patch nem fog segíteni. A processzor meg kb hasonló mint az ismerősöké akinél normálisan megy a WoW. Nem tudom az számít e hogy Atitools indításnál azt írja ki, hogy The Kernel Mode Driver does not seem to be running. A device driver is required for communication with your video hardware.

(#24754) jaja1981 válasza LángVágó (#24753) üzenetére


jaja1981
addikt

A win eszközkezelőjében rendben fel van települve a VGA?
Ez az üzenet csak ATTool probléma, bár ha beírtad volna a goolge-ba és az első két találatot elolvasod Te is tudnád.

(#24755) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali gyerekek!
Kérdésem összetettebb lenne :)
Ugyebár számÍtástechnikában ingadoznak az árak, erről a mostani gazdasági válságról meg ne is beszéljük... De arra gondoltam, mikor elsö gépemet megvettem 4 évre rá lett csak cserélve, akkor viszont komplett gép csere, annyira elavult volt. Aztán 2. gépemet 5 évig használtam, aztán végül is összejött a pénz egy ujabb masinériára, szintén komplett gép lecserélve. Elgondolkoztam azon, hogy jó-e ez igy? közben persze nem utolsó hogy mindkét gépnél egy-két év után az alkalmazások/játékok egyre szarabbul futottak rajta...

Szóval most ott tartok, hogy egy ASUS EN9600GT 512mb örömmel teli tulajdonosa vagyok, de elgondolkoztam azon, hogy vegyek-e uj vidkártyát (ez a vidkártya kb 8-9 hónapos). Jelenlegi kártyámmal különösebb gondok nincsenek, bár igaz, nem vistát használok, igy csak dx 9-en futtatom a gamekat, nemmondom crysis nem ment maxon, csak ha levettem az élsimítást, és a gta 4 is szaggat ha felhuzom rajta a grafikát, meg persze maxra azt a gamet fel sem tom huzni... na és még sorolhatnám, hogy egy-két adobe alkalmazásnál mennyire igénybe veszi a kártyámat is a rendelrelés meg ilyesmi.

Szóval bocsi a terjengősségemért, de a kérdésem az, hogy fektessek-e be egy uj kártyába? Ha igen milyenbe? Ha nem miért ne? Ha igen, elkéstem-e már ezzel? ha nem meddig huzom még ki ezzel a kártyával?

Mivel intel processzor dobog a gépemben ezért gondolom nvidiás karikat kéne számba venni (nameg sokminden sajnos kezdi kiszorítani az atit a piacról)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24756) jaja1981 válasza Dyingsoul (#24755) üzenetére


jaja1981
addikt

Lépésről lépésre.

Mire is kell a VGA?
Mi a többi része a gépednek? (töltsd ki a géped adatait az adatlapodnál)
Mennyi van rá?
Milyen felbontáson játszol?
Az adobe mikor használja a VGA-dat?

Az ATI meg most nem hogy kiszorul, hanem kirobban az erejétől!

(#24757) B4nd1t4 válasza Dyingsoul (#24755) üzenetére


B4nd1t4
tag

Szia!

Igazából szerintem Te is sejted, hogy milyen válaszokat fogsz kapni ez ügyben.
A 9600GT nem egy erőművész, és az elkövetkező fél évben Te is látni fogod, hogy egyre inkább lemarad majd a versenyben. Ha szeretsz az új játékokkal játszani, és fogsz is, akkor a csere nem fog elmaradni mert egy idő után Te is megelégeled, hogy elég sok kompromisszumot kell kötni.

Tehát a kérdés nem az, hogy cseréld-e, hanem, hogy milyen távra tervezel.
Egy GTS250 teszem azt elég időtállónak fog mutatkozni, hacsak az ATi nem rukkol elő valami hajelhagyós dologgal. Ezzel kb 1, másfél évig talán picit tovább remekül kihúznád.
9800GT-be nem fektetnék. Ha az nVidiás vonalat szeretnéd erősíteni.

Viszont az utolsó mondatottal nem értek egyet. Az ATi erősebb, mint valaha, és az nVidia ugyan nincs rossz helyzetben, de nem hinném, hogy kiszorítaná.

Ha nincs sok pénzed, egy 4850-el vígan el lennél jó darabig, és az gyakorlat azt mutatja, hogy Intel procihoz néha még jobban is passzol az ATi...

Egyéni vélemény volt, kövezést csak mértékkel.

Remélem segítettem. :)

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24758) jaja1981 válasza B4nd1t4 (#24757) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát a GTS 250 kibaszott időtálló! Legalább ne írnád![link]
2007-es technika, ami azért nem mai!
NV oldalról most semmit nem ajánlanék.

Inkább egy 4850, vagy 4870, sőtt, ha közel 4870 árához van 4890-akkor az.

(#24759) Dyingsoul válasza jaja1981 (#24756) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát a VGA Játékra, és filmkészítésekhez is kéne (Adobe After effects).
kitöltöttem az adatlapomat
attól függ mennyire éri meg és milyen teljesítményt kapok cserébe (ha beszámítják a mostani kártyámat max 10-15öt rádobok)
1280*1024-en játszok
az atis megjegyzésem főleg a gta 4 miatti futtatási problémából következett többek között...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24760) zoo8800 válasza norbi19884 (#24749) üzenetére


zoo8800
veterán

ha 1 ágas a tápod, akkor 1 kanóccal kevesebbet kell bekötni :P

rip and tear, until it is done

(#24761) B4nd1t4 válasza jaja1981 (#24758) üzenetére


B4nd1t4
tag

Az nem kérdés, hogy régi technika, de attól még elégnek bizonyul.
Nem véletlenül kapott ajánlott jelzőt!
Pontosan tudom, hogy milyen régi a chip, az enyémen is ilyen van, de ha félretesszük az előítéletet, és képesek vagyunk túljutni a " 2éves chip sz@rt sem ér mer' régi" hozáálláson akkor a végén kiderül, hogy azért használható az...

Bár a lényegen nem változtat, a mostani helyzetben ATi-t kell venni.

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24762) Dyingsoul válasza B4nd1t4 (#24761) üzenetére


Dyingsoul
veterán

és szerinted milyen atit? 4850 jó választás lenne? melyik forgalmazó gyártja? atiban nagyon nem vok otthon :S melyiktöl érdemes venni?
Használtan szted megéri megvenni? itt a prohardware aprón nézelödök éppen

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24763) B4nd1t4 válasza Dyingsoul (#24762) üzenetére


B4nd1t4
tag

4850-el semmiképpen nem járnál rosszul!

Sapphire vagy ASUS vagy Gigabyte mellé tenném le a voksom, de pl a Gainward sem rossz, sőt a hűtéséről jókat mondanak.
Nagyon nem tudsz mellé lőni vele. Viszont az MSI-t kerülném.

Használtam megéri-e? Leginkább használtan éri meg. Érdemes a nagyobbaknál próbálkozni, reklámot nem akarok senkinek csinálni, ha érdekel priviben írok pár megbízható egyént.

[ Szerkesztve ]

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24764) Dyingsoul válasza B4nd1t4 (#24763) üzenetére


Dyingsoul
veterán

érdekelne, de beszámítanák a geforce-om? ma kértem egy ajánlatot és ott köhöm... hogy normálisan fejezzem ki magam nagyon de nagyon alacsony áron számolták volna be....

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24765) B4nd1t4 válasza Dyingsoul (#24764) üzenetére


B4nd1t4
tag

Hát max 16-17K-ér mostanában egy használt Asus 9600GT. De aki beszámít nyomottabb áron fogja, hiszen neki is el kell adnia legalább ennyiért.

Próbálkozni kell, több mindenkit megkérdezni... De aki beszámíttat, számítania kell rá, hogy bukni fog rajta. És általában sokat.

[ Szerkesztve ]

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24766) Dyingsoul válasza B4nd1t4 (#24765) üzenetére


Dyingsoul
veterán

priviben amugy irhatsz nekem megbízható embereket nyugodtan, az nekem csak segítség, ha megmondod hol éri meg legelőször kopogtatni :)

Persze, azt megértem hogy a beszámításnál mire kell odafigyelniük, de végignéztem a hardweraprót, és sokkal magasabb áron árulják a 9600at... minimum 24k. lehet akkor megpróbálom elöbb eladni a kártyám aztán vhonnan veszek egy másikat ugy, hogy dobok még rá kis pénzt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24767) B4nd1t4 válasza Dyingsoul (#24766) üzenetére


B4nd1t4
tag

Az ár leginkább attól függ kinek milyen sürgős az eladás.
Gyakorlatilag 16-26K között bármennyiért látni 9600GT-ket.

De valóban, a legjobban úgy járnál, ha előbb eladnád...

Pü ment akkor...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24768) Dyingsoul válasza B4nd1t4 (#24767) üzenetére


Dyingsoul
veterán

aham hát énis valahogy igy gondoltam :) én amguy nem sietek sehova, cod4 ezzel a kártyával is megy maxban élsimitással is dx9 alatt xp-n :DDD
a pü-d még nem jött meg lde lehet csak a rendszer lassú, vagy mire megírom ezt az üzit lehet hogy megjön :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24769) B4nd1t4 válasza Dyingsoul (#24768) üzenetére


B4nd1t4
tag

Hát sok sikert a dologhoz... :)

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24770) Dyingsoul válasza B4nd1t4 (#24769) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a segítséget, remélem sikerülni fog valamelyik verzió, jó lenne haladni a korral :D

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24771) lancer77


lancer77
tag

hy!
Vettem egy gépet, és egy radeon x1950xt van benne 256mb ddr3
azt szeretném tudni mennyivel megy valójában és mennyire lehetne még húzni.
Everest szerint :Valódi órajel 594 MHz (DDR) (eredeti: 594 MHz)
Effektív órajel 1188 MHz
GPU órajele 500 MHz (eredeti: 500 MHz)
sapphire márka

(#24772) diablo1984 válasza lancer77 (#24771) üzenetére


diablo1984
veterán

leírtál mindent amit tudni akartál! :B :U

(#24773) Bikerider válasza jaja1981 (#24745) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Azert koszonom a HELPET :R

Azert erre jobban odafigyelhetnenek a venti fordolat szabalyzasra.

(#24774) joi29 válasza lancer77 (#24771) üzenetére


joi29
őstag

-A kártyádon a GPU-t úgy 650-ig bátran húzhatod már ha a ref hűtő van rajta,
ami egy nagy böszme piros turbina egy fehér téglával az oldalában.
-A memóriáknak elméletileg bírniuk kell a 900(ef 1800)Mhz-et,
de ez komolyan függ a memóriák késleltetési idejétől vagyis hogy hány ns-osak.

[ Szerkesztve ]

(#24775) diablo1984 válasza joi29 (#24774) üzenetére


diablo1984
veterán

azért 1200mhz-ről 1800-ra kissé sok lenne a húzás! de amúgy kártyája válogatja, anno az enyémen 10mhz-t sem lehetett húzni.... :U

(#24776) joi29 válasza diablo1984 (#24775) üzenetére


joi29
őstag

-A Sapphire oldalán legalábbis ezek az adtok szerepelnek,
habár a memóriákon igen nagy szeretettel spórolnak a gyártók... :K

(#24777) SZATA


SZATA
senior tag

Sziasztok! Eddig volt egy noname nVidia 6600GT 128Mb kártyám, amiben valszeg megdeglett a memo. Abban kérném a segítségeteket, hogy az alábbiak közül melyiket érdemes megvenni a pótlására.
Club3D nV 6600GT 128Mb - használt - 6500Ft
ASUS N6600 256MB - használt - 5500Ft
MSI NX6600GT - új, (próbagari) - 6500Ft

(#24778) diablo1984 válasza SZATA (#24777) üzenetére


diablo1984
veterán

az MSI-t!

(#24779) newgamer válasza SZATA (#24777) üzenetére


newgamer
aktív tag

sztem is az MSI-t

(#24780) lancer77 válasza joi29 (#24776) üzenetére


lancer77
tag

Az az érdekes hogy a rivatunerben kapásból 640 van a gpu a mem meg 900 azaz 1800mhz de az everest meg azt irja amit bemásoltam.

(#24781) diablo1984 válasza lancer77 (#24780) üzenetére


diablo1984
veterán

és nincsen lennt a gpu lapon az everestben különféle profilok? 2d, 3d, stb....

(#24782) hoffman187


hoffman187
csendes tag

Sziasztok!

A hiba akkor tűnt fel amikor vettem egy új monitort : 2253 LW. A következő a problémám hogy játékok közben szétesik a kép. Játékonként változik a mértéke, például wowban csak egyes területeken, elven legacyban pedig a menükön kívül mindenhol. Olyan a kép mintha textúrahibás lenne a játék(elnyúló szürke háromszögek jelennek meg). A hiba nem azonnal jelentkezik, hanem játéktól függően pár percel a kezdés után vagy akár 1 órával néhány esetben. Ha átállítom a grafikai beállításokat, akkor pár percig rendbe jön aztán megint szar. Amikkel próbálkoztam és nem voltak megoldások:

- Legfrissebb driver (monitor és videokártyának egyaránt)
- Grafika minimumra vétele

pentium 3,2 ; 2 Giga Ram; Ati Radeon 1900 GT

Ha valakinek van ötlete légyszi segítsetek. Előre is köszi.

(#24783) B4nd1t4 válasza hoffman187 (#24782) üzenetére


B4nd1t4
tag

Szia!

A GPU hány fokos játék közben?
Bár fura, hogy monitorcsere után jött elő...

[ Szerkesztve ]

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24784) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

hali! ujabb kérdéssel fordulok hozzátok! a VGA-kban a memória órajeles fdolgokat nem értem
itt van kondkrét példának az ati 4850es széria, egy gainwardot és egy shappire-t hasonlitokössze:
http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=80
a shappirenek mweg a memória órajelhez 1986 van irva!
na most akkor a gainwardos fele olyan jó??

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24785) _Toka_ válasza Dyingsoul (#24784) üzenetére


_Toka_
senior tag

Ez a GDDR3 miatt van. Egyik a valós, másik az effektív órajeleket tűnteti fel. Valóságban azonos sebességgel mennek.

(#24786) Dyingsoul válasza _Toka_ (#24785) üzenetére


Dyingsoul
veterán

értem, köszi a gyors választ

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24787) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

most éppen összehasonlitottam a 9600gt-met és egy tervben lévő 4850-et, de most, hogy végignézem, nem is tud annyival többet a 4850, hogy most én 15ezer forintot kidobjak érte az ablakon!

9600gt:
- 650MHz Core Clock
- 1625MHz Shader Clock
- 900MHz Memory Clock
- 512MB GDDR3 Memory
- 256-bit Memory Interface
- 57.6GB/s Memory Bandwidth

4850:
GPU Clockspeed : 700+ MHz
Memory : 512 MB DDR3, 0.8ns
Memory Clockspeed : 1100+ MHz
Pixels per clock (peak) : N/A
Bandwidth : 112+ GB/s
Ramdac : 400 MHz

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24788) _Toka_ válasza Dyingsoul (#24787) üzenetére


_Toka_
senior tag

Az árkülönbözetet nem tekintve - nekem nyáron 7k volt a váltás 9600GT-ről - azért sokkal különb a 4850...

(#24789) B4nd1t4 válasza Dyingsoul (#24787) üzenetére


B4nd1t4
tag

Lehet, hogy órajelek tekintetében nem olyan nagy a változás, és a fölény, de kártya teljesítménye sok minden mástól is függ.

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#24790) hoffman187 válasza B4nd1t4 (#24783) üzenetére


hoffman187
csendes tag

A monitorcsere talán azért játszik közbe mert eddig nem widescreen monitorom volt és a felbontás a korábbi monitoron csak 1024*768 volt

(#24791) lsc válasza Dyingsoul (#24787) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha a monitorod 12xx körüli felbontást tud akkor sok értelme nincs is a cserének, viszont ha csak az adatok alapján akarsz dönteni akkor pl kocsit nehogy vegyél, azzal még rosszabbul járnál .

Az élet kegyetlen .

(#24792) jaja1981 válasza hoffman187 (#24782) üzenetére


jaja1981
addikt

Így van nézzél hőfokokat, mert gyanús, hogy gallyra ment.
A monitor cserénél gondolom kisebbről váltottál nagyobbra, így jobban terhelve a VGA-dat.
Másik gépben is ki kéne próbálni, ha ott is hibázik kuka, vagy gari.

(#24793) Bikerider válasza jaja1981 (#24745) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Pedig 4 -eres a VGA Coolere.
A GPU megy 690 -en.
A RAM meg csak 1400 -on.
Pedig az MSI oldalan 1656 -van kiirva.

MSI 3850 512 OC -kari van.

Jatek alatt,3dmark06 is 1400 -on megy a RAM.

(#24794) Dyingsoul válasza lsc (#24791) üzenetére


Dyingsoul
veterán

egy videókártyát mi alapján lehet eldönteni hogy megéri-e a pénzét, ha nem az adatai alapján?
A szinét nézzem, vagy hogy világít-e? mert autónál elhiszem hogy számít a kinézet a teljesítmény mellett... zóval neked nem számit hogy mennyit fogyaszt az autód, vagy hogy mennyi adót kell ráfizetned? pro lehetsz :D

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24795) jaja1981 válasza Bikerider (#24793) üzenetére


jaja1981
addikt

És mi a baj?
Nem értem.
Hangos, vagy túlmelegszik a VGA?

vitko:
vitko Úr ne értetlenkedjen! A VGA-kat a játékok, 3D-s alkalmazások alatt nyújtott teljesítménye alapján lehet osztályozni, és eldönteni mi éri meg jobban. A puszta számok semmit nem jelentenek. Pl.: én simán vennék olyan VGA-t, ami mondjuk 10MHz-en megy a GPU-ja de veri a 4870x2-t.
Kit érdekelnek a számok, a lényeg a teljesítmény (mármint számolási). Jó más is számít, driver, támogatás, fogyasztás, stb.
Játékban nyújtott teljesítményét meg tesztekből tudod meg, vagy megkérdezed itt.
Fölösleges órajel alapján hasonlítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#24796) csapoka


csapoka
csendes tag

Szia Steve88 ezt régen kérdezted, hogy mi a hiba ezekkel, ezekkel, a hibákkal szenvedtem én is több napig, szenvedtem miatta, dühítet, hogy vetem egy drága karit, és nem megy! de, a kari csere segítet igazán!
Ezek a hibák igazából kompatibilitási hiba, mert másik gépben ki próbáltuk a karit de nem csinálta nem csinál hibajelességet

(#24797) lsc válasza Dyingsoul (#24794) üzenetére


lsc
nagyúr

Esetleg teszteket róla ? Akár itt a ph-en ? Mondjuk ha csak a hsz kell akkor értelmesebb témát is dobhattál volna fel .

Az élet kegyetlen .

(#24798) csapoka válasza Steve88 (#24656) üzenetére


csapoka
csendes tag

Szia Steve88 ezt régen kérdezted, hogy mi a hiba ezekkel, ezekkel, a hibákkal szenvedtem én is több napig, szenvedtem miatta, dühítet, hogy vetem egy drága karit, és nem megy! de, a kari csere segítet igazán!
Ezek a hibák igazából kompatibilitási hiba, mert másik gépben ki próbáltuk a karit de nem csinálta nem csinál hibajelességet

(#24799) Bikerider válasza jaja1981 (#24795) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Egy kicsit hangos.

De ettol fuggetlenul nem kellene mennilye a gyarto alltal megadott orajeleken :F

[ Szerkesztve ]

(#24800) HDD-FDD


HDD-FDD
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy a Pci-e ebességét ?Mhz kel alítani
Menyi az optimális sebesség
Ha nincs jól bealítva ezzel meg is, lehet ölni őket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.