Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25551) _Toka_ válasza Qru (#25550) üzenetére


_Toka_
senior tag

fagy53: Na én nem vok ennyire szorgalmas, még 2007-es biost használok a lapomban. :D
Hátööö ... pedig ez alapján az F5-öst mielőbb javasolnám felrakni a lapodra! :K

(#25552) schlecker


schlecker
tag

Sziasztok!
Egy Asus 9800GT Glaciator,vagy egy Gainward 9600GT Golden Sample éri meg jobban?
A 9600 3 ezerrel olcsób.

(#25553) Criton


Criton
veterán

Sziasztok !

Van nekem egy Gigabyte Radeon HD 4850 1GB (passzív) hűtésű kártyám. A passzív hűtűséről inkább no comment (100celsius fokos vele a kártya).

A kártya hűtését most megoldottam egy Gigabyte 9600GT ről szerzett Zalman hűtővel ( jelen pillanatban 30 celsius fokos a kártya).
A kérdésem az lenne, hogy erre a kártyára lehet-e valami jó hűtőt venni, és ha igen akkor melyiket?

(#25554) Thunderzolee válasza Criton (#25553) üzenetére

Milyen az a passzív hűtő?

Nem egy Arctic-Cooling Accelero S1-es véletlenül?

Mert elvileg ahhoz nem árt egy vagy két ventillátor pluszba.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25555) Criton válasza Thunderzolee (#25554) üzenetére


Criton
veterán

Szia !

Jó kérdés mi ( Gigabyte ) van rajta.
Hát hűtés az kell neki rendesen :DDD

(#25556) Undoroid válasza Narancs (#25323) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ellenőriztem a két kártyát!A memóriák típusa és fizikai helyzete sem stimmelt!2memó máshol van a két kártyán...ergo: nem fog stimmelni!

Marad a hűtés elektronikájának a módosítása!Köszi a segítséget! :R

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25557) Narancs válasza Criton (#25555) üzenetére


Narancs
őstag

Ez az?

Bemész az első számtechboltba, 1500 Ft-ért veszel egy jó 12-es ventit, rádrótozod / odalógatod oldalról és a probléma meg van oldva. Írják is a dobozám egyébként, hogy jól szellőző házba szabad csak tenni...

Beauty is pain

(#25558) Narancs válasza Undoroid (#25556) üzenetére


Narancs
őstag

Hát akkor marad az tényleg :(

~1000HUF körül lehet kani amúgy Zalman Fan Mate-et, azzal kézzel tudnátok szabályozni a ventit. Igaz, nem előlapi, tehát menet közben macerás, viszont fillérekért adják.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#25559) maxxa válasza Qru (#25550) üzenetére


maxxa
csendes tag

ez a vilagos valasz, köszönöm szépen!!! :R mivel agp-s a cucc(ritkasag , ezrt keccsölök vele) ezrt PCI ba szurok egy regi VGA-t, es ha megvan a Dos, kiadom a flash parancsot, akkor ugye alapbol az agp slotban levore erti majd az nvflash a parancsokat? mert ugye akkor 2 kartya lesz eccere gepemben, es csak a pci krtyara van monitor kotve.

(#25560) breed30 válasza Narancs (#25549) üzenetére


breed30
tag

Hello minden alapon van nem igen tuningolok semmit sem. Az agp apenturát is felállitotam már 512re a nagy hütö alati hütö melegszik ez befolyásolhatja?
kép rola:

Elöre is köszönöm. :R

(#25561) Narancs válasza breed30 (#25560) üzenetére


Narancs
őstag

Miért nem ezzel kezdted? :D
A passzív hűtő nem bírja a nyúzást.
Megoldás 3 hsz-szel lejjebb:

Bemész az első számtechboltba, 1500 Ft-ért veszel egy jó 12-es ventit, rádrótozod / odalógatod oldalról és a probléma meg van oldva. Írják is a dobozám egyébként, hogy jól szellőző házba szabad csak tenni...

(úgy látszik, ahogy beköszöntött a meleg, a giga silent vga-k el is kezdtek megsülni...)

Jók ezek a passzív kártyák amúgy, de minimális légáramlásra szükségük van. Ha semmi nem mozgatja el a bordákról a meleg levegőt, akkor értelemszerűen nem szuperál túl jól.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#25562) breed30 válasza Narancs (#25561) üzenetére


breed30
tag

Köszi :R erre nem gondoltam mert a masik gépemben 7300 gt pci e van az is silent de azal nem volt még soha gondom.

(#25563) Narancs válasza breed30 (#25562) üzenetére


Narancs
őstag

Valószínű az a gép jobban szellőzik, vagy a 7600GS hűtőjét kicsit alul méretezték Gigabyte-ék. 7600GT-n jóval nagyobb hőcsöves cucc figyel, de az is hajlamos túlmelegedni. Én egy 5V-os 12-es mellélógatásával használtam majdnem egy évig minden gond nélkül a passzív giga 7600GT-t. Jó kis kártya volt...

Beauty is pain

(#25564) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!
Van egy Asus EAH4650em, amit nemrég vettem, és kaptam is hozzá egy bosszantó problémát: Ha egy játékot indítok csak a képernyő bal felső negyedét látom, mintha 4 monitorra lenne kiterjesztve. Csakhogy nincs kiterjesztve. Mi a megoldás, találkozott már valaki hasonlóval?
(Grid, Left 4 Dead, Dark Sector csinálta ezt, érdekes hogy CS:S nél semmi gond.)
Előre is köszi az ötleteket!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#25565) Storms


Storms
őstag

üdv

Egyik topikban az olvastam hogy a 4670 az kb. egy szinten van a 2900XT-vel. Nekem egy Sapphire 2900XT 1024MB GDDR4 512Bit-em van, ennél erősebb lenne a 4670? :F Eléggé hihetetlennek tünik, hiszen nekem van itthol egy 9600GT is valamint egy 8800GT teszteltem több játékban is őket ugyanabban a gépben és a 2900XT-m a 9600Gt-nél gyorsabb, erősebb, inkább a 8800GT-hez van közelebb teljesitményben. Szerintetek melyik? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25566) Speed® válasza Storms (#25565) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2900~3870
4670~3850
Tehát 15-20% a difi az XT javára, de fogyasztásban kevesebb mint a fele a 4670..

(#25567) emre


emre
veterán

Üdv urak!

qrva nagy gondban vagyok.

a letöltőgépemen valami nem stimmel a vga-val
(asrock dual-sata-2, x2 3800, agp 9200 radeon.)

az általános probléma az hogy random módon eltűnik a vga, vagyis mintha a monitor nem kapna jelet. van mikor közvetlen win indulása után no signal, de általában pl. böngészőlap megnyitásakor.

valami ötlet mivel tudnám szűkíteni a hibalehetőségeket?
sajnos másik ati vga nem áll rendelkezésre, nvidiát meg nem akarok beletenni, mert akkor a szofveres gebaszt nem tudom ellenőrizni.

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25568) vergilx válasza emre (#25567) üzenetére


vergilx
őstag

driver reinstall volt már?

(#25569) emre válasza vergilx (#25568) üzenetére


emre
veterán

volt, amióta beírtam még nem volt gond vele :C

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25570) vergilx válasza emre (#25569) üzenetére


vergilx
őstag

okés,reméljük nem is lesz:)

(#25571) emre válasza vergilx (#25570) üzenetére


emre
veterán

beszarás,
csináltam a hsz után egy restartot, mire kék képernyő fogadott azzal a szöveggel, hogy atidv.tag végtelen ciklusba áll.
ezzel még elvacakolok egy kicsit

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#25572) B4MbOo


B4MbOo
tag

a GTX280 mekkora a 4770-hez vagy a 4830-hoz vagy a 4850-hez képest?

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25573) lsc válasza B4MbOo (#25572) üzenetére


lsc
nagyúr

Teszt . Vidd a kurzort a kártyára, akkor az lesz 100% . Egyébként a hsz vadászatot befejezhetnéd, több topicban is ugyanazt kérdezed, kicsit légy türelmesebb . Az sem baj ha a kérdést jobban, egyértelműbben teszed fel .

Mod : Mondjuk a megfelelő topikoban talán választ kapsz, gugli is a barátod .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#25574) B4MbOo válasza lsc (#25573) üzenetére


B4MbOo
tag

fizikai méretre gondoltam:D

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25575) B4MbOo válasza lsc (#25573) üzenetére


B4MbOo
tag

Már nemtudom az előző hszemet szerkeszteni, bocs a duplastopért...
Kikérem magamnak, nem vagyok hsz-vadász, ha az lennék akkor nem lennék a ph!-n 764 naposan újonc...
Szerintem rossz helyen tettem fel a kérdést, ezért tettem fel utána itt is (törölni meg ugye nem lehet). Guglin is kerestem, de nem találtam.
"a GTX280 mekkora a 4770-hez vagy a 4830-hoz vagy a 4850-hez képest?" Szerintem elég egyértelmű, mert az egyedülálló "mekkora" kérdőszóval nem igazán szoktak teljesítményre kérdezni...

Ha most azt mondod h egy kötözködős köcsög vagyok, lehet h igazad van, de nincsenek ilyen szándékaim.

a kérdésemre megkaptam a választ, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25576) vergilx válasza emre (#25571) üzenetére


vergilx
őstag

próbáld ki a karit egy másik gépben is

(#25577) vergilx válasza B4MbOo (#25575) üzenetére


vergilx
őstag

nem lehet,hogy a hosszára értette?:D
am kb 27-28cm

(#25578) lsc válasza B4MbOo (#25575) üzenetére


lsc
nagyúr

GTX 280 111x267 mm; 4850 /ref. hűtő :125x 246 x22 mm; 4830 125x246x 40 mm . Kb 5 perc volt .

Az élet kegyetlen .

(#25579) Storms


Storms
őstag

üdv

Valaki nemtudna segiteni, abban, hogy lehet-e otthol valami módon a 6-pines PCI-E tápcsatiból 8-pinest csinálni, azaz még 2 szálat hozzátenni? Mert egyik srác itt a PH!-n még régebben irta hogy ő is otthol csinált. Valahogy igy gondolnám: KÉP

Előre is Köszi.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25580) lsc válasza Storms (#25579) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt van, 820 Ft.

Az élet kegyetlen .

(#25581) Storms válasza lsc (#25580) üzenetére


Storms
őstag

Ok, köszi. De boltban tudom hogy van. Csak akkor nem kellene venni.
Más:
Sapphire 2900XT 1024MB 512Bit-hez melyik drivert érdemes feltenni, a legujabbat vagy régebbit? Mert irták hogy régebbi driverrel jobb. Igaz ez?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25582) B4MbOo válasza lsc (#25578) üzenetére


B4MbOo
tag

köszi.

van új kérdésem is: AGP 4x mennyivel lassabb 8x-nál?

[ Szerkesztve ]

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25583) Rexcor


Rexcor
őstag

hd 4890 crysis warhead-ben 4x élsimításon ? fps-t produkál? köszi :) (természetesen max settings)

(#25584) B4MbOo válasza Rexcor (#25583) üzenetére


B4MbOo
tag

http://www.ipon.hu/elemzesek/radeon_hd4890_baranyborbe_bujt_farkas/398/2

http://www.ipon.hu/elemzesek/geforce_gtx275_melto_vetelytars/402/2

your fight is with me, the others are no concern to you, got it you big bloated balloon freak?

(#25585) Qru válasza B4MbOo (#25582) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fele olyan gyors az elméleti max sávszélessége (1GB/sec VS 2GB/sec). Kártyafüggő is de általában nem nagyon szokta visszafogni az AGP-s karikat a 4x slot sem.

#nincsbennetarcsi

(#25586) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Vettem egy Inno3D videokártyát [link] és miután beraktam nem történt semmi :O megnéztem, elvileg van rajta még egy csatlakozó, amihez adtak kábelt, ha jól értem az külön kell a hűtésnek, de fogalmam sincs hogyan kell bekötni. Az alaplapra kell, odáig eljutottam, de 2 tűs a csatlakozó, az alaplapon ahová elvileg dugni kell ott 3 van, a csatlakozón nincs semmi felirat, a végükön se, a leírásban se, sehol :( tud valaki segíteni hogy kell bekötni?

szerk: asus m2n alaplap

[ Szerkesztve ]

(#25587) Speed® válasza DamonBounce (#25586) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a kártya végén lévő 6 pines PCIe tápcsatit bekötötted, mennie kellene.
A csatlakozó\kábel amiről beszélsz így nem igazán beazonosítható, kép?

(#25588) Undoroid válasza Narancs (#25558) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Új elektronikát fogok építeni,ami figyeli a hőfokot.Ha túllép egy előre megadott értéket,akkor rákapcsol!Néhány ilyet már csináltam gépház szellőztetőnek is!Nem túl bonyolult és megbízható...

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25589) brumesz


brumesz
aktív tag

lenne egy olyan kérdésem, hogy mivel tuningoljam a vga-mat win7 alatt? evga 8800gs-em van, abból is egy jól tuningolható példány, de a rivatuner nem engedi win7 alatt mert nem támogatott a driver :O

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#25590) Storms válasza brumesz (#25589) üzenetére


Storms
őstag

Talán ezt probáld meg! LINK Hátha..

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#25591) Narancs válasza Undoroid (#25588) üzenetére


Narancs
őstag

Ez jól hangzik, majd írhatnál róla ha elkészül egy Logout posztot. Szerintem sokakat érdekelne egy olcsó, egyszerű megoldás autómatikus fordulatszám szabályzásra. :K

Beauty is pain

(#25592) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

A multkor írtam, hogy haver meghalt 7600gt helyett egy HD 3650-et kapott, mivel mondtátok, hogy jó csere, el is hozta, csak most meg az a para, hogy 1440es natív felbontáson nem engedi neki a 75Hz-et, és ha ccc-ben átállítja meg visszaveszi a felbontást..

Ötlet mi lehet a bibi?

Everybody lies.

(#25593) Narancs válasza Barthezz2 (#25592) üzenetére


Narancs
őstag

Két tippem van:
1. Powerstrip
2. nekem kétszer volt képfrissítéssel gondom, mindkétszer az oldotta meg a dolgot, hogy VGA helyett a DVI kimenetet használtam egy átalakító segítségével. Nem tudom milyen a haver monitorcsatija, illetve a kártyán mik vannak, szóval lehet a ti esetetekben nem jöhet szóba ez a megoldás.

Szerk: ha eszközkezelőben Alapértelmezett monitor jelenik meg, lehet nem ártana újrahúzni a moncsi driverét.

Beauty is pain

(#25594) Barthezz2 válasza Narancs (#25593) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

2 dvi kimenet van, ugyhogy eleve ugy van használva. A driveres dolgra ránézek :R

Everybody lies.

(#25595) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#25594) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Kábelcserélgetés megvolt, a monitor driver rendesen fent, powerstrip felrakva kiirja, hogy 1440x900@75Hz a max, de ott sem engedi 60Hz-től feljebb állítani :F
A kártya nem tudná ezt? :U Más ötlet esetleg?

Everybody lies.

(#25596) brumesz válasza Storms (#25590) üzenetére


brumesz
aktív tag

ohh,ezzel sikerülni látszik
köszönöm szépen :R

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#25597) Undoroid válasza Narancs (#25591) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Ezt nem szeretném publikussá tenni,mert ha valaki rosszul/figyelmetlenül készíti el vagy állítja be,akkor annyi a figyelt cuccnak!Nem szeretném azt hallgatni,hogy az Undoroid vacka miatt ment tönkre ez+ez...!Sajnos gyakran látom,hogy még egy LED-bekötése is gondot okoz egyeseknek.Ráadásul az érzékelő alap esetben nem tökéletesen megfelelő a célra,mert okosítani is kell!

Az egész cucc nem bonyolult(kb. 10alkatrész),de nem hozzáértőnek azért " több,mint kettő " a felépítése!Nekem egyszerű,mert majd' 20 éve kezdtem az elektronikai dolgokkal foglalkozni...

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25598) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Üdv fórum társak.
70 cm-es televíziót(crt?) tudok monitorként használni? VGA 7600gt AGP.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#25599) Undoroid válasza Dízeles (#25598) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Tudsz,ha néhány feltétel teljesül:

1. Ha van valamilyen TV-kimenete a VGA-nak

2. Ennek megfelelő bemeneted van a TV-n

A kapott kép nem lesz valami jó.Homályos lesz.A kicsi betűket nemigazán lehet majd kiolvasni...Esetleg filmnézésre lesz csak jó!

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25600) Dízeles válasza Undoroid (#25599) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Napi és BF2 használnánk?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.