Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24851) Qru válasza Pyton (#24849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az összes AGP-s Gef 7-es ugyanazt a fordító (bridge) chipet használja.

#nincsbennetarcsi

(#24852) Egzee válasza jozefgucci1 (#24844) üzenetére


Egzee
őstag

jozefgucci1: PH!-s teszt szerint még egy kétmagos proci is kihajt szinte minden vga-t 3,2Ghz-en vagy felette. Nekem 4850Crossfire-m van, de egyébként ez a kihajt kérdés olyan lame, hogy az nem igaz... Nagyából akkor tudod meg, hogy mennyire fogja vissza a VGA-t a proci, mikor leveszed cod4-et minimum grafikára és kiveszed az fps limitet... Kapsz majd kb 450fps-t és aztán megnyugodtan visszarakod maxra... Kb ennyi...

zoo8800: Hát öregem mégse javult meg a vista... felraktam még1x és még akkor is kékhalálozott... jó felb@sztam magam munkahelyen ma a húsvéti őrület miatt, hazajöttem és formatC:... Elegem lett... az az 1gb ram amit nem lát a 4gb-ból az xp azt visszanyerem azon, hogy az XP üresjáraton foglal 512-őt a vista meg 1300 körül mozgott... az egy igazi fos mellékvágány az a vista... ha a windows 7 is olyan lesz és az is ki fog fagyogatni hasonló bagatel hibákkal mint a vga driver akkor a microsoft elmehet a fenébe...

Bocs a strong language-ért... Néha már kitépném a helyéről a gépet és odaképzelnék egy Xboxot, csak hogy ne legyen több problémám...

[ Szerkesztve ]

(#24853) mindkilla


mindkilla
tag

Helosztok
Vibráló zöld pixelek az asztalon, meg lila csíkozás firefoxban milyen aggodalomra adhatnak okot? : /

(#24854) TTomax válasza mindkilla (#24853) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az örök pixelmezökre költöző grafikus megjelenítő szokásos első tünetei... tele van a hardware temető a hasonló tüneteket produkáló VGA-al...

Ha 3D-s terhelésre szétesik a kép akkor egyértelmű...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24855) diablo1984 válasza Egzee (#24852) üzenetére


diablo1984
veterán

az is MS termék... :DDD

(#24856) gunit888


gunit888
csendes tag

Nah szóval akkor leírnám hogy milyne tápom van + még a többi dolgot es hogy milyen kártyát akarok venni!!
Grafikus Kártya : SAPPHIRE Radeon HD 2400PRO 512MB DDR2 AGP TD
SAPPHIRE Radeon HD 3650 512MB AGP
ha lesz 1GB os kártya akkor inkáb azt foggok venni ...de még nemtudom ..mindenesetere a 2 közül fogok választani.
Gépem:
Táp: TOTAL OUTPUT IS 300 W MAX
Alaplap: Gigabyte GA-7VA
Processor :AMD Athlon XP, 1473 MHz (11 x 134) 1700+
Chipset: VIA VT8377 Apollo KT400

Kérdéseim: Melyik kártyát ajánlátok..és milyen memóriával???
Fogja-e bírni a tápom a graf kártyát?
Hogyan fog teljesíteni a kártya ilyen proceszorral??

(#24857) diablo1984 válasza gunit888 (#24856) üzenetére


diablo1984
veterán

a3650-eshez a körítés édeskevés, de szinte bármi modernebb karihoz iszonyat kevés egy 1700+-os proci! 1gb-os meg ehhez a konfighoz nemhogy feleslegess, hanem keresztes hadjárat indulna akkor ellened, mert fullhd-ben nem fogsz játszani, sőt ezekkel a karikkal és ezzel a konfiggal az új gémek minimum graffal fognak menni, ahhoz meg egy 256mb-os kari is sok....

jah, a tápod meg a csoda hogy még megy kategória... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24858) mindkilla válasza TTomax (#24854) üzenetére


mindkilla
tag

Hát ez nem hangzik tul jol.
Toltam egy 3dmark-ot, lement gond nélkül..
Ettöl függetlenül kezdjem keresni a garanciapapirt?

(#24859) joi29 válasza gunit888 (#24856) üzenetére


joi29
őstag

-Igen diablo1984-nak 100%-ban igaza van, erre a gépre már ne költs sokat.
-Viszont azt megnézhetnéd hogy a procidban milyen mag csücsül, mert ha
nem Palomino hanem Thoroughbred A vagy B akkor könnyen elérhető vele
a 2Ghz-is és úgy már megkockáztathatsz egy x1650pro-t vagy egy 7600GS-t. :)

(#24860) old gray


old gray
addikt

Ez a hang a gépem kikapcsolásakor hallható. A vga a hang okozója, leteszteltem. Mi lehet a hang kiváltó oka:F Esetleg a rajta lévő accelero xtreme hűtés valamelyik ventije (3db is van rajta) ilyen "nyikorogva" állna le :F

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#24861) gunit888


gunit888
csendes tag

Nahhh tehát akkor az új grafikus kártya kihúzva......azért koszönom hogy leírtátok a velemény
t

(#24862) Egzee válasza old gray (#24860) üzenetére


Egzee
őstag

gunit888: Én egy 256MB-os 2600XT-t még teljes nyugodtsággal ajánlanék ahhoz a géphez... Tök jól el lehet vele játszani szinte mindennel... Nem fog kihullani a hajad az FPS-től egy krájzisz szerű brutál játékban, de közepes beállításokon az is megy vele 1024x768-ban. Esetleg ha meg meghirdeted a procid és eladod és veszel egy erősebbet durván 2-3000ft ráfordítással akkor meg tök jó kis alap gép lehet belőle...

old gray: Hát a kártya nem hiszem, hogy kiadna ilyen hangot. Ha a ventikre gyanakszol, akkor egyesével dugd rá külön tápra egyesével és akár menet közbe is ki be dugdoshatod és akkor meghallod hogy az adja-e ezt a nyikkanást!

[ Szerkesztve ]

(#24863) fagy53 válasza gunit888 (#24856) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezt a gépet még ne felejtsd el mert a netre jó, de a 2005 utáni játékok is elég ocsmányul néznek ki, ha nem diavetítés üzemmódban akarod használni.
Tulajdonképpen mindent cserélned kell, ezért új VGA-ban felesleges gondolkodnod.

(#24864) Egzee válasza fagy53 (#24863) üzenetére


Egzee
őstag

ezért mondom, hogy vga után proci is megérik a cserére, de akkor már kuka a táp is...

Nem tudja valaki, hogy honnan tudnám letölteni a 9.3-as Cata-t? 9.4-el XP alatt ha aktiválom a CF-et egyből újraindul a gép...

(#24865) _Toka_ válasza Egzee (#24864) üzenetére


_Toka_
senior tag

(#24866) old gray válasza Egzee (#24862) üzenetére


old gray
addikt

Pedig a vga a hang okozója, tettem bele másik vga-t, nem volt semmiféle hang. :U Ventilátor: ac accelero xtreme, a ventik sorba vannak kötve. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#24867) Egzee válasza old gray (#24866) üzenetére


Egzee
őstag

Hát gray mivel egyszerre kiiktattad a 3 ventit ezért még mindíg csak azt tudjuk, hogy a kártya felől jön a hang... továbbra is azt mondom, hogy valahogy teszteld le külön külön a ventiket... Vagy ha biztos akarsz lenni benne akkor húzd le a ventiket, indítsd el a gépet és kapcsold ki... Ha úgy nem csipog akkor valszeg egy venti az... Vagy nem tudom akkor, hogy állapítsd meg.

(#24868) Egzee válasza Egzee (#24867) üzenetére


Egzee
őstag

ha érthetetlen az előző hsz akkor úgy mondom, hogy próbáld kiszűrni a zajforrást. azt már tudjuk, hogy a kari az. valamilyen módon állapítsd meg, hogy a hűtés-e a ludas vagy a kártya.

(#24869) gunit888


gunit888
csendes tag

Megnéztem hogy a HD 2400 XT hez egy 300 Wattos tápotajánlanak. a HD 2600 XT pedig már 400 Wattos tápot írnak az ATI oldalán.....azthiszem a HD2400 esnél maradok.

(#24870) Dooby


Dooby
tag

Szia Edvibodri!
Ati 3450 kártya ventije vagy 100%-on megy vagy észrevétlen.
Kissé zavaró.
Kizárólag a ventit szeretném állítani. Az atitoolal nem sikerült. :W Próbáljam-e a rivatunerral vagy van esetleg más alternativa. :F A gyári drivert használom.
Előre is nagyon bite.
Hy!
:R

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#24871) b3er válasza old gray (#24860) üzenetére


b3er
aktív tag

Meghallgattam a hangfelvételt! Én szerintem valamilyen kondi kezdi feladni a küzdelmet a Videokártyádon. Azok szoktak néha így sikítani kisülésnél. Vagy esetleg van 1 kis Buzzer( kis hangszóró) a videokártyán, nézdmeg lehet abból jön a hang.

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24872) lsc válasza Dooby (#24870) üzenetére


lsc
nagyúr

Az atitool-t már nem fejlesztik, az ati tray tools szerintem jó lesz, ha egyáltalán szabályozható a venti .

Az élet kegyetlen .

(#24873) Dooby válasza lsc (#24872) üzenetére


Dooby
tag

Köszöntem! :C :R :C

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#24874) old gray válasza Egzee (#24868) üzenetére


old gray
addikt

Érthető volt a hsz-ed. Kihúztam a ventit, és kipróbáltam: még mindig u.az a hang hallható. Csak kikapcsolásnál.

b3er: nincs buzzer, ha lenne akkor eddig miért nem szólt?

A probléma: elméletileg még garis a vga mind az EVGA-hoz mind itthin, a Ramirisnél de hűtő volt rajta cserélve, és az egyik csavar ami a hűtőt rögzíti, ez alatt a cimke alatt található: [link]. Mint látható a cimke szemmel láthatólag is meg van piszkálva, így a gar. szerintem nem érvényesíthető. Viszont a vga-nak semmi baja, néha 4-5 órán keresztül megy az UT3 és semmi grafikai bug vagy hiba. Ami még rossz az egészben: pont most akarok vga-t váltani, így most hogyan hirdessem meg? Nem vagyok átverős egyén, senkinek nem akarom úgy eladni, hogy ne tudná milyen jelenséget produkál a kari.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#24875) b3er válasza old gray (#24874) üzenetére


b3er
aktív tag

Akkor ott valami Kondis probléma van megadja magát valami és a lassu kisülésnél hangja van... sajna, de reméljük nem ez a probélma :K

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#24876) fagy53 válasza old gray (#24874) üzenetére


fagy53
nagyúr

" így most hogyan hirdessem meg?" - egyszerű, a VGA rendelkezik a lekapcsolást akusztikusan is jelző egységgel. :DDD

(#24877) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok. előre is bocsi de már zúg a fejem annyi topicot néztem, de nem találtam semmit. tuti rossz helyen kerestem. Az lenne a gondom, hogy volna egy EVGA 680SLI-s alaplapom, és van 2 db 9600GT. Sli hid, pipa, legfrisseb illesztők, pipa, uj oprendszer vagy 6x megvolt. Processzor feszkóval tisztában vagyok, memóriák időzítései is rendben vannak, ennek ellenére villog a kép ha sli-be teszem a karikat. Simán megy külön külön gond nélkül.

A konfig:

EVGA nforce 680i SLI, Intel core 2 duo E6750, 4X1 GB Geil black dragon (1066MHZ), 2db Gainward 9600GT. Proci húzva 3.2-re (előző alaplapban így van kb fél éve gond mentesen).
Memóriák időzítései 5,5,5,15 (2,2V)
660WATT-os Q-tech táp (tudom hogy nem minőségi, de stabilan vitte az előtő konfigomat is. Ha elbír egy 8800GTX-et akkor hegeszteni is lehet vele).
2 napja próbálom belőni, de nem siekrül.

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#24878) old gray válasza fagy53 (#24876) üzenetére


old gray
addikt

"a VGA rendelkezik a lekapcsolást akusztikusan is jelző egységgel. "

Ez szerinted forintban mennyi az annyi? Te mennyit adnál érte ha 8800TX-et keresnél? :U :DDD 5k-ért nem fogom eladni mert ilyen hangot produkál, inkább megtartom (UT3 alatt nincs rendellenesség vele).

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#24879) aero. válasza gunit888 (#24869) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

de ahhoz min. egy 2.8GHz-es P4 kell, tudom intel, de nem vágom most hirtelen mi az AMD megfelelője. a táp elég a 2400-nak. de ezzel a procival esélytelen akármi is. mondjuk a via chipset sincs a magaslatokban :D

(#24880) lancellott válasza old gray (#24878) üzenetére


lancellott
tag

besz@rok. nekem is 8800GTX-em van (Gigabyte). ugyanezt a hangot adja ki lekapcsoláskor. sztem a hűtüventi "fékez" be....

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#24881) lancellott válasza Dooby (#24870) üzenetére


lancellott
tag

rivatunerrel lehet szabályozni a ventrit manuálisan, vagy hőfok szerint is beszabályoztathatod vele.

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#24882) Evolution666 válasza lancellott (#24881) üzenetére


Evolution666
csendes tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy az Acer Aspire One-ba lehete belerakni vgat MXMest vagy hasonlot.vagy egyáltalán lehete Netbookokba rakni.Előre is köszi válaszotokat Üdv.

(#24883) fagy53 válasza old gray (#24878) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mivel lancellott-nak ugyanezt csinálja, sokkal többért nem tudod eladni, mert így már ez nem unikum! ;]

(#24884) Thunderzolee válasza Evolution666 (#24882) üzenetére

Nem lehet.

Az Acer Aspire One Intel féle GMA950-es alaplapi integrált videovezérlőt tartalmaz; és jól érzed, a netbookokba nem lehet VGA-t cserélni/tenni bele.
Ezek a gépek nem játékra termettek, a bennük levő Intel Atom sem egy játékra tervezett erőmű kategóriájú processzor. :N

Itt van némi segítség MXM-es témában:
[link] és [link]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24885) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Gigabyte 9500GT 512MB DDR2 OC -vga-am van......4 hónapos -garis tegnap az egyik
2 x DVI-I DSUB adapter-monitorcsatim elszállt-nincs jel felirattal-és most csak a másikra kötve indul.....a hűtésem is elkezdett zörögni rajta....szerintetek ez már elég egy "garira" visszaadáshoz?....előre is köszi.... :))

430 pozitív , 0 negatív....

(#24886) diablo1984 válasza TROG AIR (#24885) üzenetére


diablo1984
veterán

hátha csaknem valami driver hiba, akkor szerintem elégnek kell lennie! próbáld ki másik gépben is, ha ott is halott a csati, akkor gar!
a zörgő venti viszont nem garos jelenség, az természetes elhasználódás(vagy mi), így az magában szinte semmi...

(#24887) Evolution666 válasza Thunderzolee (#24884) üzenetére


Evolution666
csendes tag

Köszi a válaszod Thunderzolee .

(#24888) TROG AIR válasza diablo1984 (#24886) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

thx.... :R

430 pozitív , 0 negatív....

(#24889) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Haveron VGA-t akar venni.
Call odf Duty 4-et tolja, a gépe: AMD Athlon64 3500+
1GB- 400mhz- RAM
Alacsony felbontáson, semmi látványjavító

VGA: Nvidia 8600GTS- 18k
Nvidia 7950GX2 8k
ATI x1900xtx 10k

A kérdés melyiket?

Természetesen ezek használtak,max 18k a határ, ha van még valami más kártya amivel jobban járhat akkor szoljatok, köszi :)

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#24890) birozoli7800 válasza luw2win (#24889) üzenetére


birozoli7800
senior tag

MSI 3850 OC[link]

Ez sokkal erősebb mint az ott felsorolt vga-k. Igaz az a cpu sose fogja rendesen meghajtani. De megéri ezt a pénzt.

(#24891) luw2win válasza birozoli7800 (#24890) üzenetére


luw2win
őstag

egy 7950GX2, nem nyújt olyan teljesítményt mint egy 8600GTS?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#24892) blazsey2 válasza luw2win (#24889) üzenetére


blazsey2
senior tag

Még egy szavazat az MSI 3850-re,jó kis kártya, volt is ilyenem.

PSN ID:blazseydr

(#24893) kriszbon válasza luw2win (#24889) üzenetére


kriszbon
őstag

Nekem is 3850-es van, és csak jókat tudok mondani róla, szóval én is arra szavazok :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#24894) gunit888


gunit888
csendes tag

Szerintetek melyik a jobb és miért?? ATI X700 PRO vagy HD2400 PRO

(#24895) lsc válasza gunit888 (#24894) üzenetére


lsc
nagyúr

2400 pro, gyorsabb fejlettebb, igaz játékra mindkettő kevés .

Az élet kegyetlen .

(#24896) diablo1984 válasza luw2win (#24891) üzenetére


diablo1984
veterán

a 8600gts max 12k-t ha ér, de a 3850-es elpicsázza nem kicsit, hanem nagyon! és új ára is 15k körül használtban a múltkor 12k-ért is láttam már....

(#24897) gunit888 válasza lsc (#24895) üzenetére


gunit888
csendes tag

Hogy érted hogy kevés?? minimum beálítással sem menne egy új játék se?

[ Szerkesztve ]

(#24898) aero. válasza gunit888 (#24897) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

a procid miatt (főleg) nem

(#24899) _Toka_ válasza aero. (#24898) üzenetére


_Toka_
senior tag

Te honnan tudod, milyen procija van? Szomszédod tán? :U

mod: Már látom... :K

[ Szerkesztve ]

(#24900) gunit888


gunit888
csendes tag

Ahha értem akkor szerintetek nevegyem meg ezt a HD 2400 PRO..graf kártáyt??...Lényegében azért akarnám megvenni hogy tudjam jaccani az újabb játékokat (alap beállításokkal).. Tudom hogy a proceszor gyenge.. csak áát úgy gondoltam hogy egy ilyen kártyával sikerulhet egy pár új játékot lejáccani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.