Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33851) Snowy_owl válasza NoX (#33850) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Nekem is volt ilyen még régebben. De szerintem nem a Router miatt van mert aztírtad bármilyen Zenelejátszás közben.

Nekem akkor csinálta anno mikor megvettem a Tv tuner kártyámat. Érdekes volt mert csak Vista alatt csinálta XP alatt nem. Azóta vagy a driver vagy nem tudom mi de megoldotta a problémát Vista alatt se recseg. Kezdetben persze arra gyanakodtam hogy a tuning tehet róla de ha visszavettem akkor is recsegett.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33852) schumi


schumi
aktív tag

üdv
beüzemeltem az ud3-as lapot 940 procival, geil ultraval ... minden jól megy win-ben, rendereltem is 20 percet, meg 1-2 tesztet is csináltam eddig teljesen jó... belépek játékba (két játékkal is megnéztem) még ekkor is jó, viszont amint elindítom az adott játékot (mintha a vga terheléstől függene) egy kis idő után programhibával bezárul, nem fagy le csak a szokásos programhibás szöveg... (64bites xp),

amit már megcsináltam:
rendszert újrahúztam
2 féle vga driver
új directx

vga:3850, eddig a régi lapban hibátlanul ment

ami biztos : cpu, vga nem melegszik túl

gondolom ha memoria/cpu/vga hiba lenne akkor le is fagyna (cpu hibát ki is lehet szerintem zárni mert többször csináltam rendert, ahol mind a 4 maggal 100%on renderelek)

holnap kipróbálom vistan, mert azért xp64 néha nálam régen is probukált érdekességeket...

valami ötlet ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#33853) NoX válasza Snowy_owl (#33851) üzenetére


NoX
senior tag

Csak az az érdekes, hogy azóta nem cseréltem mást. És csak akkor csinálja, ha torrentezek, vagy ha gondolom egyéb leterhelő folyamatot futtatok...
Van tuner kártyám, de még nem tapasztaltam ilyet... :(((

(#33854) Xirtam válasza NoX (#33853) üzenetére


Xirtam
veterán

NoX1 szia!

Nekem is az alábbi Routerem van és nálam is előfordultak ezek a dolgok!Majd XP-ről vistára váltottam és elntüntek!Hogy hol az összefüggés ne kérdezd! :D

(#33855) Xirtam válasza Xirtam (#33854) üzenetére


Xirtam
veterán

Max a wifi antenájára tippelnék, de sok köze nem lehet hozzá! Sőt szinte semmi!

(#33856) NoX válasza Xirtam (#33854) üzenetére


NoX
senior tag

Hát ez bazi érdekes valóban... Én még ott sem látom az összefüggést, hogy router és a hang...
Na mind1, azért köszi, hogy megoszottad a tapasztalatot! :R

(#33857) flying1


flying1
csendes tag

sziasztok!

az alábbi problémámhoz kérek segítséget: a meglévő pata winchester mellé egy satásatt is betettem (mindkettőn xp van), a gép kérdezte melyikről bootoljon, mikor az atast választottam betöltött az xp, de az egeret nem látta, újraindít, ua. akkor indítsuk a másikról az xp-t, win nem tölt be, újraindítás. Erre CMOS Checksum error - Default loadad. újraindítom ua. kikapcsolom kiszedem csak sata vagy csak ata winchester van benn, erre 2 lehetőség: vagy nem csinál semmit a gép bekapcsolásra, csak a ventik forognak, de se ép se hang, vagy elkezd sípolni :O . előre is köszi minden segítséget, mivel lehet gond.. :F

(#33858) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok! hogyan lehetséges a blokkolt weboldalak megjelenítése? Nem is a szörfölés a lényeges hanem, hogy az itunesommal kapcsolódni tudjak az itunes.com-hoz. Sajnos ahol most vagyok itt tiltva van az itunes.com(varez címszóval :Y ) Ezt hogyan lehetne megoldani?

(#33859) vamzi válasza flying1 (#33857) üzenetére


vamzi
őstag

én egy cmos cleart javasolnák első körben. az alaplapodon valahol az elem környékén kell lennie 3 peceknek amiből kettőt átölel egy jumper és alá van írva, hogy CMOS clr*(a CMOS a lényeg) azt a jumpert fogod és át teszed, hogy másik kettőt kapcsoljon. vársz vele egy kicsit, mondjuk fél percet(sokat mondtam, de tuti, ami fix) aztán visszateszed eredeti állapotába és bekapcsolod a géped.

(#33860) Hunter2 válasza vamzi (#33858) üzenetére


Hunter2
addikt

webproxy-t kell használni.viszont ha céges tűzfalvan beállítva akkor lehet hogy a webproxykat is megfogja.
Pl: webproxy.ca

(#33861) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok!

Első kérdésem az lenne, hogy egy barátomnak a gépe azt csinálja időközönként, hogy betöltődik a bios vagy egy része és ennyi, a windows nem jön be. Többször bekapcsolás után sikerül. Működés közben is van hogy kék halál és ennyi, kezdődik újra.
Újra rakás után megy egy pár napig hétig, utána megint kezdi.Mi lehet a probléma?

Egy másik ismerősömnek, meg megy kb. 6 hétig gond nélkül a gépe, majd folymatos kék halálok, állandóan újra kel kapcsolni. Többször cseréltek már alaplapot, egyszer tápot, de kb. 6 hetente előjön ez a gond. A hálózat ki lett mérve a házban, az renben van, feszültség védőn keresztül van csatlakoztatva. A táp tipusát nem tudom sajnos én arra gondolok. Szerintettek?

(#33862) pumatom válasza legenda007 (#33861) üzenetére


pumatom
aktív tag

Első verzióban a memóriák okésak? Vírusírtó van a gépen?

2.nál próbaképpen betehetnétek egy másik tápot, hogy azzal is ezt csinálja-e?

(#33863) legenda007 válasza pumatom (#33862) üzenetére


legenda007
aktív tag

Első: van nod32, a memóriát megnézem majd.

második: megpróbáljuk hátha

(#33864) csudri válasza csudri (#33838) üzenetére


csudri
őstag

Légyszi-légyszi! Valaki segítsen. ;)

(#33865) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség...
Egy ventilátorba ki akarom iktatni a LED-eket: Hogy a legesztétikusabb, mi a legkönyebb módszer?
Valaki légyszi segítsen! :R

(#33866) DeFranco válasza csudri (#33864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajátgép/jobb gomb/tulajdonságok - vezérlőpult/rendszer helyett? Milyen jogosultsága van? Csökkentett módban mi a helyzet? Rendszergazda fiókba belépve mi a helyzet? Végső megoldásként rendszervisszaállítás?

[ Szerkesztve ]

(#33867) kételkedem válasza csudri (#33864) üzenetére


kételkedem
addikt

Bár a Csabee. által ismertetett módszert én nem próbáltam, de egy próbát megér.

1; Szedjétek le a linkelt exe fájlt.
2; A start menű futtatás sorába írd be, hogy regedit.
3; Keresd meg a HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows\CSDVersion value bejegyzést, kattints rá jobb gombbal, írd át az értékét 200-ra
4; indítsd újra a gépet
5; telepítsd a letöltött exe fájlt
6; regeditben keresd meg a HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows\CSDVersion value bejegyzést, az értékét írd át 300-ra
7; indítsd újra a gépet.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33868) kételkedem válasza #97544192 (#33865) üzenetére


kételkedem
addikt

A ledekhez menő vezetéket elcsippented egy olló hegyével.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33869) Jarod1 válasza kételkedem (#33868) üzenetére


Jarod1
addikt

megfogja kérdezni mint a tűzszerész: a kéket vagy a pirosat:)

(#33870) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Sürgős volna!!!!!!

Hp Laser Jet M1120 MFP típusú géphez keresek festékkazettát vagy patront, vagy ami kell bele:)

köszi :R

(#33871) kételkedem válasza spyduck (#33870) üzenetére


kételkedem
addikt

Itt van hozzá eredeti 18k -ért, utángyártott 8k -ért.
Itt is lehet kapni 8k -ért utángyártottat

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33872) spyduck válasza kételkedem (#33871) üzenetére


spyduck
nagyúr

isten áldjon :R

(#33873) kételkedem válasza spyduck (#33872) üzenetére


kételkedem
addikt

amen! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33874) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Máshol nem tudom feltenni a kérdésem szóval maradt ez a topik :B
Szóval szeretnénk csinálni egy nyereményjátékot ahol sms beküldésével lehetne nyerni!
Az a kérdésem, hogy ehhez milyen sms szerverre lenne szükség és olyat hol találok?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#33875) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Alap kérdés jön:D Hogy tudom megnézni winXP alatt, hogy pontosan milyen verziót használok. Igazából az lenne a kérdés, hogy US vagy Uk angol-e.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#33876) ádyz válasza glutamin (#33875) üzenetére


ádyz
addikt

Peldaul Everest-ben. :D

(#33877) GrandeP válasza glutamin (#33875) üzenetére


GrandeP
őstag

Vezérlőpult / rendszer :U

Vagy startmenü / kellékek / rendszerinfo :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#33878) glutamin válasza ádyz (#33876) üzenetére


glutamin
őstag

Az nincs sajna, mert céges gép és nem telepíthetek mindenfélét sajnos. De közben találtam egy sysinfo-t. A semminél ez is több most.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#33879) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Tudtok olyan skriptet a Live messengerhez ami kiirja mien filmet nézek??

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33880) flying1 válasza vamzi (#33859) üzenetére


flying1
csendes tag

köszi a tippet, de semmi se változott, pedig volt cmos clear, meg az elemet is kivettem, betettem, de ugyanúgy csak sípol, nem csinál semmi mást. lehet h alaplap ment tönkre?

(#33881) ádyz válasza flying1 (#33880) üzenetére


ádyz
addikt

Probalj meg egy bios frissitest.

(#33882) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ezt miért csinálja? Jáccok és percenként kilép a csből. :((

Előre is köszi a választ!!!

Üdv: Z

(#33883) kételkedem válasza Zefír (#33882) üzenetére


kételkedem
addikt

Ezért!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#33884) Tom5


Tom5
addikt

Family Guy-os cuccokat keresek. Bábúk vagy egyéb ilyen okosságok. Főleg Stewei Griffines dolgok. Neten nézelődtem de nemigazán találok. Esetleg valakinek ötlet?! :U

(#33885) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy komolyabb német-magyar SZAKszótárat?

Köszi előre is!

Üdv!

(#33886) norbi1992


norbi1992
tag

Csináltam egy windows újratelepítést , és a hangkari driverét szokványos módon elkezdtem felrakni , van egy rész mikor kiírja , hogy várjon pár percet , na itt 30 percig vártam majd kiléptem , újból elindítottam a telepítést de kiírja , hogy már fenn van , indítsa újra (de nem jó).

[ Szerkesztve ]

(#33887) wombation


wombation
tag

Sziasztok!

Ha két monitort rákötök egy VGA-ra,hogyan lehet megoldani,hogy az egyik monitoron pl vmi játékkal játszak,a másikon pedig a Windows asztalt lássam?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#33888) Qru válasza wombation (#33887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A driverben tudod beállítani, hogy klón módban menjen (amikor ugyan az van mind a két monitoron) vagy nem.

#nincsbennetarcsi

(#33889) Orb1337


Orb1337
tag

Sürgősen keresem az alábbi betütípust(nevét):

(#33890) Snowy_owl válasza Snowy_owl (#33848) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Valaki erre?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33891) Csabee. válasza wombation (#33887) üzenetére


Csabee.
nagyúr

pl ablak módban futtatod a játékot? és beálítod neki az 1. monitorodnak a felbontását, (igaz lehet ennél van jobb megoldás is! )

Üdv: Csabee.

(#33892) Scroll Lock válasza Snowy_owl (#33848) üzenetére


Scroll Lock
tag

Szia!
Bár említetted, hogy újra raktad a rendszert,.azért futass át rajta egy víruskeresést is. Fura, hogy pont a közösségi portáloknál indul újra.

(#33893) Sk8erPeter válasza Tom5 (#33884) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link], [link], [link], ... :D

Sk8erPeter

(#33894) Snowy_owl válasza Scroll Lock (#33892) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Már megvolt. :S Szóval nem tudom.Kasperskyvel újratelepítés előtt majd újratelepítés után Avastal.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#33895) The Nanny


The Nanny
csendes tag

Sziasztok! Tapasztalt már valaki olyat, hogy laptophoz csatlakoztatott monitor egész képe Balaton vizét játszva hullámzik? Különösen szürkés és zöldes színek esetében látványosan zavaró. Alulról fölfelé mennek a hullámok. Ha kihúzom a laptopot a konnektorból, megszűnik a hullámzás, és lenyugszik a kép, de mivel ez a két kijelző lenne a munkafelületem, képtelenség folyton a töltöttséget lesni, és óránként dugdosgatni, ráadásul a hullámzás újraindul, amint áramot kap a noti. Gyárilag csomagolt sima d-sub kábel adja az összekötést a d-subos monitorral. Olvastam, hogy az ilyen vga kábelnek van árnyékolt változata is. Az árnyékolás vajon összefügg ezzel, és segítene a problémámon? A monitor és a laptop két, egymástól messzebb lévő konnektorba van bedugva, mert ha egymás mellé dugom őket, akár az egyik, akár a másik konnektorba csatlakoztatott hosszabbítóba, a hullámzás egyenesen elviselhetetlen. Előre is köszi!

(#33896) Lenry válasza Orb1337 (#33889) üzenetére


Lenry
félisten

itt nézz körbe

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33897) Csabee. válasza The Nanny (#33895) üzenetére


Csabee.
nagyúr

az árnyékolás is összefughat, de lehet hogy túl magas frekvencián megy esetleg a notidon a képfrisítés? vagy túl alacsony? milyen monotorod van? pontos típus? CRT-nél bőven elképzelhető egyébként...

Üdv: Csabee.

(#33898) The Nanny válasza Csabee. (#33897) üzenetére


The Nanny
csendes tag

A noti 60 Hz-et szeret, azon is van. A monitor Samsung 943 NW, és ha 60 Hz-en van, akkor erősebb a hullámzás, ezért 75-re állítottam, mert ezt még elviseli, és itt jobb a helyzet, de nem szűnik meg a hullámzás, csak ha kihúzom a notit a konnektorból.

(#33899) Sk8erPeter válasza Snowy_owl (#33848) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Memóriatesztelés erősen ajánlott. (memtest86, goldmemory, stb.)
Tápegységed típusa? Az a Corsair VX450, ami az adatlapodon van, vagy ez egy másik gép?

Sk8erPeter

(#33900) Zefír válasza kételkedem (#33883) üzenetére


Zefír
őstag

Köszönöm mester! :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.