Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29651) Fejes Péter válasza mave13 (#29650) üzenetére


Fejes Péter
tag

Kösz szépen mave a gyors választ akkor visszalövöm 60hz-re.Én azt hittem hogy ettől fáradt annyi a szemem néha. :C

by Peti007

(#29652) zsolesz010 válasza kovaripeti (#29598) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Azért nincs kérdőjel, mert elvileg mindent felismert.
Csak azt az eszközt keresd ki, ami a Win eszközkezelőjében eddig nem szerepelt (vagyis szerepelt, de ugye nem tudtad, mi az), tehát az újan "felfedezett" hardver lesz a te kérdőjelesed.

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#29653) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek vettem egy blútyúkos GPS vevőt teflonomhoz de lehet használni laptophoz is és nem találok egy windowsos gps progit se pls segítsetek!

Előre is kösz a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#29654) Kamikaze240


Kamikaze240
tag

hello minden kinek nem tudom hogy jó helyen járok-e de van 1 gondom.
A gépem szinte minden játék\program telepítésnél rar-ból kicsomagolásból CRC-hibát ír
Töredezzettsémentesítve minden héten van. Nem szektorhibás. (egyébként SEGATE Barracuda 320Gb Sata2) kb2 hete csinálja és nagyon idegesít. Szerintetek mi a gond.
A válaszokat előre is kösz.

(#29655) Immy


Immy
őstag

Üdv

Pezsgő mellé milyen rágcsálni való kaját ajánlatok?:D

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#29656) (Darkwood) válasza Immy (#29655) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Abszintos cukorkát... :U ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#29657) Immy válasza (Darkwood) (#29656) üzenetére


Immy
őstag

Na most komolyan :D

Annyira nem akarok olyan nagy piálást:D , csak azért iszogatás közben néha megéhezik az ember ;]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#29658) (Darkwood) válasza Immy (#29657) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ezt a kérdésed lehet, hogy nem ide kéne feltenni, hanem pl.: ide: [ON TOPIC].

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#29659) ZorPrime


ZorPrime
csendes tag

Segítség, fórumtársak!

Hozzájutottam egy FuSi Scaleo J géphez ASUS M2R-FVM alaplappal (integrált Ati VGA van rajta, most épp arról menne a monitor), Athlon 64 procival, 1 Giga memóriával. Sajnos enyhén szólva is "érdekes" dolgokat csinál...XP SP2-t telepítettem rá, felraktam az összes szükséges Ati drivert.

Jelen pillanatban az a gond, hogy a bootolás legvégén, mikor a desktopnak kellene előjönnie, beugrik a kék halál, "page fault in non paged area" hibaüzenettel együtt. Mi a fenéért csinálhatja ezt?

(Más gondok is akadnak/akadtak - lemezkezelés, képernyődriverek -, de most ezt kéne megoldani...azonban érdekes, hogy amíg kényszerűségből nem kerültem kapcsolatba Ati cuccokkal, nemigen voltak ilyen gondjaim :W )

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29660) Kamikaze240 válasza ZorPrime (#29659) üzenetére


Kamikaze240
tag

hello a gép az új mert haveromnak is csinált ilyet ő is használtan vette neki egy bios flash+egy kis sűrített levegő megoldotta a gondot.

(#29661) ZorPrime válasza Kamikaze240 (#29660) üzenetére


ZorPrime
csendes tag

A gép az valóban "új" (vagyis nem használtan kaptam). Sűrített levegő? Gondolom, a portalanításra célzol...

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29662) Kamikaze240 válasza ZorPrime (#29661) üzenetére


Kamikaze240
tag

arra biza amúgy biost nem tom nol kell hozzá lőni (most keresek a googliba)

(#29663) Kamikaze240 válasza ZorPrime (#29661) üzenetére


Kamikaze240
tag

http://support.ts.fujitsu.com/com/support/downloads.html itt egy link itt próbálj keresgetni hátha találsz valami értelmeset.

(#29664) ZorPrime válasza Kamikaze240 (#29663) üzenetére


ZorPrime
csendes tag

Köszönöm szépen. :)

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29665) kételkedem válasza lakatosturbo (#29653) üzenetére


kételkedem
addikt

GPS TrackMaker® Free

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29666) Sk8erPeter válasza (Darkwood) (#29646) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne várd el, hogy normálisan működjön egy rendszer, amíg a normális működéshez szükséges alapokat sem raktad le, ha nem teszed fel az alaplapi drivereket, akkor nemcsak a HD Sentinellel lehetnek problémáid... Simán lehet, hogy szar buherált a Vistád, de attól még tök mindegy, milyen oprendszert használsz, akkor is szükség van a driverekre. Én mondjuk ráküldenék zero fill-t meg chkdsk-et a vinyóra adatmentés után, de a te dolgod.

Sk8erPeter

(#29667) Sk8erPeter válasza ZorPrime (#29659) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy hibás a RAM-od! Vagy lapozófájl-kezelési probléma van.
Teszteld a memóriát: GoldMemory (Hiren's Boot CD-n rajta van), vagy Memtest86+.

Sk8erPeter

(#29668) ZorPrime válasza Sk8erPeter (#29667) üzenetére


ZorPrime
csendes tag

A Hiren's.... megvan, köszi, végigpróbálom a javaslataidat. Mondjuk nem tudom, mi baja lehet a lapozófájlnak (az oprendszert tartalmazó HDD-n dögivel van szabad hely és nem piszkáltam bele a lapozófile méretébe).

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29669) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Wireless PCI kártyát de nem ismerem ezeket annyira. Kinéztem egy Linksys WMP 54G http://www.linksysbycisco.com/US/en/products/WMP54G

és egy Tp Link W551G http://www.tplink.com/products/product_spe.asp?id=41

Valaki segítene hogy melyiket, illetve mikre figyeljek!
Van egy linksys WRT54GL-es router-em amin van 2 db gép kábelen de egy másik lakásban lenne egy gép abban lenne a vezeték nélküli hálókártya.

(#29670) Sk8erPeter válasza ZorPrime (#29668) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, a lapozófájlt felejtsd el, csak egy kósza gondolat volt. :DDD
Inkább elsősorban RAM, vagy akár vinyó (ekkor parancssorba: chkdsk /f /r ), videokárya RAM-ja...
A többiről: [link]

Sk8erPeter

(#29671) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hátha valaki tudja:
mi a különbség az utángyártott chipes tintapatron és chipnélküli között?

Epson T0711 fekete utángyártott tintapatron(to711)
Epson T0711(t0891)fekete utángyártott tintapatron (V5.0chip) to711 -- V5.0-ás G&G chip-pel

Nekem ez a V5.0-ás G&G chip nem mond semmit. Tudja valaki, hogy ez mire jó?
A chip nem arra jó, hogy tájékoztassa a nyomtatószoftvert a patron töltöttségi szintjéről? (Ha tényleg ez, akkor ennek hiányában meg mindig cseszegetni fog a szoftver, hogy cseréljek patront?) Vagy másra való?
Érdemes ezért kiadni többet?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#29672) ZorPrime válasza Sk8erPeter (#29670) üzenetére


ZorPrime
csendes tag

Köszi szépen. :) Most aztán adtál mazsoláznivalót, otthon megpróbálom végigbogarászni a dolgokat.

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29673) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok! Volna egy egyszerű kérdésem, de nem lelem rá a választ sajnos. Következő:
Xbox classic konzolba speciális hdd való, vagy sima száítógépes IDE hdd?

(#29674) K3NZO válasza Tv (#29673) üzenetére


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Hordozható mp4 lejátszó vásárlása előtt állok és nem tudok dönteni. Ti mit ajánlotok? Nézegettem az Ipod-okat de nem akarok konvertálni látástól mikulásig, és az Itunes-t ki nem állhatom. Normális gyártótól viszont nem találok semmi, csak ilyen kínai vackokat amiktől meg kicsit félek.
Szivesen veszem az ötleteket . . .

"Per aspera ad astra"

(#29675) ZorPrime válasza K3NZO (#29674) üzenetére


ZorPrime
csendes tag

Kérdés, mennyit szánsz rá. Nekem a Cowon és az iRiver bejött...most egy meizu m3-asom van, ami gyönyörűen szól (viszont a drivere nem a legtutibb). Nehéz ügy.

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29676) K3NZO válasza ZorPrime (#29675) üzenetére


K3NZO
senior tag

Max 30-at szánok rá, az lenne számomra a legfontosabb, hogy sokat bírjon az aksija és a filmeket elég legyen csak rámásolni ne kelljen konvertálni. (Ez utóbbi miatt sem akarok mondjuk Ipod-ot.)

"Per aspera ad astra"

(#29677) ZorPrime


ZorPrime
csendes tag

Nem szigorúan infó-kérdés: hogy lehet "külső" (tehát nem az oldal által eleve rendelkezésre bocsátott) avatart berakni itt, a PH-n a saját nevünkhöz?

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29678) localhost válasza ZorPrime (#29677) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Válasz: sehogy! Az egyéni AVATAR-t ki kell érdemelni! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29679) puttputt


puttputt
őstag

Én két fogalmat nem értek, leírásból sem...:
"Memory remap" és "ACPI" a biosban. Mik ezek, mire jók és mire kell őket tenni? Köszönöm! :R

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29680) puttputt válasza K3NZO (#29674) üzenetére


puttputt
őstag

Nekem ilyesmi van ([link]), csak 8 gigásban.
Noname, tudom, de szépen szól, jó felvételeket készít és rahedlit lehet kapni majd' mindenhol, ahol rákeresel. Érdemes meggondolni, ha nem tudsz rá sokat szánni, mert abszolút "használható kategória".

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29681) puttputt válasza puttputt (#29679) üzenetére


puttputt
őstag

Néha nálam is bejönnek "Page fault..." hibák, pedig a lapozófájl nagyra van engedve egy külön meghajtón (nem rendszer).
A ramok rendben, lettek csekkolva.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29682) bendzso válasza Armahun (#29641) üzenetére


bendzso
senior tag

Köszi, erre nem is gondoltam volna. :B
Lenne egy másik kérdésem: Easy Tune6-tal szeretném húzni a rendszeremet, de nincs benne a quickboost funkció, amivel egyszerűbb lenne a tuningolás számomra. :D Hogy lehet azt elővarázsolni? Vagy lehet, hogy nem támogatja az alaplapom/processzorom? A legfrisebb van fennt belőle.

(#29683) Qru válasza ZorPrime (#29677) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"600 napja regisztrált nick és minimum őstag rang, de azután sem jár automatikusan (notórius offolók gondolkozzanak mielőtt kérnek) és a Modok egyetértenek a döntésben."
Link

#nincsbennetarcsi

(#29684) Sk8erPeter válasza puttputt (#29681) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vinyóra chkdsk /f /r . Egyébként ezek is lehetséges okok: [link].

Sk8erPeter

(#29685) Sk8erPeter válasza puttputt (#29679) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

ACPI (PC fórumról):
"ᨊAdvanced Configuration and Power Interface (ACPI)
ᨊFejlett Konfigurációs és Energia Csatoló
Az Intel, a Microsoft és a Toshiba által az OnNow kezdeményezés keretében kidolgozott specifikáció a számítógép és az azokba épített hardvereszközök energiaellátásának szabályozására.
Az ACPI az energiamenedzsment mellett széleskörű lehetőségeket kínál a wake-up funkciók megvalósítására is.
Lásd még APM."

Memory remapping (Microsoft oldaláról+[link]):
"A BIOS támogatja a memória ismételt leképezésére szolgáló funkciót [megj.: ez a memory remapping - Sk8erPeter]. Ez a funkció lehetővé teszi a PCI konfigurációs terület által előzőleg felülírt rendszermemória szegmensének ismételt leképezését a 4 GB címsor fölött. Ezt a funkciót a számítógép BIOS konfigurációs segédprogramjában kell engedélyezni. A funkció engedélyezésére vonatkozó utasítások a számítógép dokumentációjában találhatók. Előfordulhat, hogy számos kereskedelmi célú számítógép nem támogatja a memória ismételt leképezésére szolgáló funkciót. A dokumentációban vagy a BIOS konfigurációs segédprogramokban a funkcióhoz nem található szabványos terminológia, ezért érdemes elolvasnia a rendelkezésre álló különböző BIOS konfigurációs beállítások leírását annak meghatározásához, hogy a beállítások valamelyike engedélyezi-e a memória ismételt leképezésére szolgáló funkciót."

Sk8erPeter

(#29686) puttputt válasza Sk8erPeter (#29685) üzenetére


puttputt
őstag

Nagyon köszönöm a választ! :R Bár..., igazából azt nem tudom eldönteni, hogy jó-e, ha ezek be vannak kapcsolva...(most mindkettő be van, ACPI ver.2 és Remapping - mindkettő biosban).
Jól értem, hogy a "remap" azt jelenti, hogy a fizikai memóriából átad valamennyit a videómemóriának (virtuálisan?)?

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#29687) zodo válasza Fejes Péter (#29649) üzenetére


zodo
nagyúr

Próbáld ki d-sub kábelel összekötni,ha nagyon akarod azt a 75hz-et.
Nálam az Lg 194wt monitoromnál, ilyen esetben beállítható a normál 60hz helyett.

(#29688) localhost válasza Sk8erPeter (#29671) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nagyjóuram! :)

Felejtsd el az ilyen-olyan utángyártott patronokat!

Olvass el bármilyen nyomtatós topicot, mindenhol arról nyöszörögnek, hogy hol ez nem jó, folyik, maszatol, nem fogadja el, halvány, ronda, csíkoz stb.... És minden esetben hozzáteszik, hogy én bizony Fuschek & Gány utántöltött/gyártott patront használok.

Én ilyenkor bólintok: "Igen, már meg is magyaráztad a saját kérdésedet." :R

Pont.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29689) joe2005 válasza Sk8erPeter (#29671) üzenetére


joe2005
senior tag

"Minden új Epson patron egy a patronon lévő chipen tárolja el a tinta szintjének az értékét.
A tintapatron minden gond nélkül utántölthető, viszont a chip eltárolta az üres tintaszintet.
Ennek a probléma megoldásában segít a chip resetterünk.
Egyszerűen tartsa a chip resettelőt a chipre és a tintaszint vissza lesz állítva. A patronnal ezután ismét tud nyomtatni."

- A patron chip nélkül kapható ,a gyári patronról kell átszerelni a chip-et
- Dobozban szerelési útmutató található

sok mindent ír a kereskedő

Idézetek az oldalakról.

Én HP cp1160-hoz is utángyártott (7200 Ft/kszl) patront használok a canon ip1500-ashoz (700 Ft/kszl)is azt. Évek óta gond nélkül. Amire nekem kell arra megfelel a gyengébb "minőség".

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#29690) Sk8erPeter válasza localhost (#29688) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az igencsak nem mai darab HP Deskjet 710C-nkbe szinte csak utángyártott patronokat veszünk már egy ideje, és semmi bajunk vele. Szóval én nem írnám le annyira az utángyártott patronokat... És persze az utántöltés sem rossz megoldás.
Azt nem tudom, az Epson utángyártott patronok milyenek, de mindenesetre igencsak elgondolkoztatott az, amire maga a korábban linkelt honlap egyik üzemeltetője hívta fel a figyelmem (írtam neki mailt a chippel kapcsolatban), hogy olvassam el ezt: [link]
Itt részletesen leírják, hogy miért is van az, hogy nem ismeri fel a nyomtató a patront: pl. idézem az első pontot: "Első alkalommal cserélje mind a négy patront egyszerre! Később lehet egyesével. Amennyiben kísérletképpen behelyez csak egy patront az eredetik mellé és emiatt nem ismeri fel az "utánost" a készülék, akkor azt már nem is fogja. Erre az esély 95%." Tehát szerintem sokan ebbe a csapdába esnek, amikor nyavalyognak, hogy nem működik a patron, mert gondolkodás nélkül, fejetlenül vásárolnak és utána otthon csak gányolnak.

A másik meg az, hogy nem fogok egy szaros 7,4 ml-es patronért minden alkalommal 3.490 Ft-ot kiadni, csak azért, hogy elmondhassam, eredeti Epson patronom van. :D
Abba a 870 Ft-ba nem döglök bele, az egyetlen para az, hogy a többi patront is cserélni kellene egyszerre, úgy már mondjuk össz. 3480 Ft (mondjuk ezért már 4 patront kapok, és még így is olcsóbb, mint EGY darab eredeti patron), ki kell próbálni, aztán meglátjuk, mennyivel rosszabb. Ha valóban nagyon ratyi, akkor maradok az eredetinél és utántöltetem. (vagy töltöm)

(#29689) joe2005: köszi, majd ezt is elolvasom! :R Én is gond nélkül használok utángyártottat (lásd fentebb), ezért egy próbát megér.
Ha viszont utántölteni akarok, akkor azzal nem számoltam, hogy pluszban chip resettert is kell majd vennem... :B 5000 Ft?, 3500 Ft?

A korábban kérdezett chipről egyébként az oldal üzemeltetője azt írta, hogy "A G&G chipes patron megbízhatóbban működik, a Logic-kal gyakrabban fordul elő, hogy egy adott készülék nem ismeri fel (kb 2%). A tintaszintet nem minden esetben mutatja a valóságnak megfelelően a készülék utángyártott patron esetében, de ez a kapacitást nem befolyásolja. A chip alapvetően azért van a patronon, hogy a készülék érzékelje a "jelenlétét" ezen kívül nyújt plusz információkat. "

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#29691) Geller72


Geller72
veterán

Hali.

Veszprémieket kérdeznék, hogy nem tudják e, vajon a húsvét miatt most vasárnap lesz e piac?

Megkérném, aki biztos információval rendelkezik, dobjon rám egy PM-et, mert nem sűrűn áll módomban rálesni a totyikra és 150km-ről nem mennék fel feleslegesen.

:R

Köszönettel:

Geller

(#29692) localhost válasza Sk8erPeter (#29690) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szinte éreztem. hogy "így " fogod reagálni. Sajnos túl sokat tudok a tintákról és a patronokról ahhoz, hogy érzékeljem, hogy a marmonkannás tintának milyen a minősége, megbízhatósága, állaga. Arról nem is beszélve, hogy univerzális tinta nincs! ("Két decit a vörösből"). Tudom, hogy egy gyártónak azért van 10-20 féle fekete patronja, mert mindegyikben más a tinta. Nem csak töltetre. Ugyanígy a színesek. Szilárd meggyőződésem, hogy az utántöltött patron nem jó megoldás, emiatt én sosem használok ilyent, nem azért, hogy elmondhassam "nekem eredeti patronom van" :) De ettől még van gyakorlati tapasztalatom az utántöltött/gyártottakkal kapcsolatban, és ez a tapasztalat is a rossz oldalán erősebb, mintsem a jó. Az egyetlen, amiben szerintem az utángyártott elfogadható = az a fekete lézertoner.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29693) ZorPrime válasza Sk8erPeter (#29690) üzenetére


ZorPrime
csendes tag

Egyforma nyomtatónk van. :DDD
Amúgy sikerült felrugdosnom egy új XP-t a gépre, memtest szerint minden oké. Felpattintottam egy újabb biost, azóta jól muzsikál a ketyere (csak el ne kiabáljam.... :U )

És most kedves emberek, megszabadítalak Titeket legnagyobb gondotoktól.....az élettől! (Joker) / Dobolni isteni dolog!/ PAISTE POWA!

(#29694) Mach5


Mach5
aktív tag

Lécci segítsetek mert már elegem van a kiba.... gépből:@ mostmár nem 2percenként akadozik a játékba hanem kb. 20másodpercenként :@ nem tudom mi lehet a baja a kis fa.. gépnek, de már kezd elegem lenni! Lécci segítsetek hogy mit csináljak, hogy ne akadozon a kiba... játékba..... Bocs ha ilyen ideges vagyok de már 3hete nem tudok normálisan játszani és most meg nem 2percenként akadozik hanem 20másodpercenként ...... megáll az eszem....

(#29695) philoxenia válasza Mach5 (#29694) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem kevés a memória a gépedben és azt is eszi valami..... Nézd meg mi mennyi memóriát foglal a játék indítása előtt és mennyi szabad memória kell a játéknak. Ha tudod lődd ki a felesleget. Xp alatt az 512 MB szép lassan el szokott fogyni..... /Hónapok alatt apránként gondolom/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29696) Mach5 válasza philoxenia (#29695) üzenetére


Mach5
aktív tag

Hogy kell megnézni hogy mennyire memóriát foglal a játék indítása előtt és mennyi szabad memória kell a játéknak? Meg a felesleget hol tudom ki lőni? Szerintem sok felesleg van mivel eddig jó volt a Multi Theft Auto.

(#29697) philoxenia válasza Mach5 (#29696) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A játék memóriaszükségletét a leírása tartalmazza.
A Ctrl+Del+Alt együttes megnyomásával följön a feladatkezelő, ott oldalt mutatja a futó programokat, mellettük a memóriafoglalásukkal.
Ha be tudsz azonosítani a név alapján olyan programot, amiről tudod micsoda és felesleges a játék alatt a futása, azt kijelölöd és a leállítás gombbal le tudod állítani.
Az a baj, hogy lehet több olyan program is, amit maga az XP futtat /pl. az svchost.exe, ami nálam jelenleg 13 példányban fut/ ezeket nem szabad leállítanod gyakorlatlanul, mert nem tudod melyik program futásához kell valamely példány.
Ha nem találsz elég programot, vagy nem vagy biztos benne, hogy melyik folyamat melyikhez tartozik, akkor az automatikus indításnál, kell leállítanod a feleslegesen induló programokat.
Sajnos egy idő után ez sem segít majd, egy rendszertakarítás meg annyira nehéz kezdőként, hogy a Win újratelepítést választják inkább sokan.
A tálca jobb oldalán van esetleg valami feleslegesen futó program? Ott a legegyszerűbb a leállítás, mert amiről biztosan tudod, hogy felesleges a jobbgombos menüből le tudod állítani.

Ebben a topikban tudsz érdeklődni, olvasgatni az XP feleslegesen futó programjairól, de mielőtt egy programra rákérdezel, a keresővel a topikban keress rá a szóra, nem volt-e már szó róla.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29698) Mach5 válasza philoxenia (#29697) üzenetére


Mach5
aktív tag

Hát van itt tálcán jobb oldalt MSN,Nod32,Flash Get, Spyware terminator, Hangerő, Hardver biztonságos eltávolítása, ATI. Emből gondolom hangerőből,flashgetből,hardver biztonságos eltávolítása ezekből gondolom ki lehet lépni! ATI-ból is gondolom mivel itt csak a Képernyőt lehet állítani pl. 1152 x 864, Szín: 32bit/képpont, de javits ki lécci és mondd hogy mik feleslegesek itt azt leálítom!

(#29699) philoxenia válasza Mach5 (#29698) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a játékhoz nem kell az MSN akkor azt mindenképp, a FlashGet sem kell játék közben biztosan. A többi progi nem sok memóriát ehet, azokat felesleges leállítani.
Nézz át a linkelt XP-s topikba, ott találsz esetleg már válaszokat is a folyamatokkal kapcsolatban, ha nem, akkor kérdezz ott, igazi Win szakértők is vannak ott, Ők nálam sokkal jobban értenek az XP-hez. /nekem már Vista van amúgy is, kezdek felejteni../

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29700) Mach5 válasza philoxenia (#29699) üzenetére


Mach5
aktív tag

Ok majd kérdezősködök kösz a segítségedet!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.